شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
صندلی چرخدار
بار گرانی بر شانه معلولان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
بار گرانی بر شانه معلولان
صندلی چرخدار به قیمت خودرو ویلچر بیشتر از هر کالای دیگری در دسترس است، اما قیمت‌ها سنگین هستند، چنان‌که گاهی قیمت ویلچر به اندازه بهای خودرو می‌رسد. ویلچرهای این پاساژ قیمت‌شان  از ٧٠٠هزار تومان شروع می‌شود و به ٧٥‌میلیون تومان هم می‌رسد. سپیده یکی از مشتریانی است که به دلیل استفاده از انواع ویلچر خوب به بازار و کیفیت اجناس آشناست: «قیمت ویلچر برقی بالاست، اما عمر مفید و طولانی هم دارد، دست‌کم ١٢‌سال به بالا عمر می‌کند.» او بیشتر مشکل تعمیراتی ویلچرها را آسیب باتری آن می‌داند، باتری‌هایی که برای تهیه هرکدام‌شان باید دست‌کم ٣‌میلیون تومان هزینه کرد. قیمت ویلچر‌های معمولی ایرانی هم حدود ٨٠٠هزار تومان است. سمیه که مدت زمانی است ویلچرنشین‌ شده است، برای تعمیر صندلی چرخدارش آمده: «ایرانی است و دو …
چمدانی که به صندلی چرخدار تبدیل می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / علمی و آموزشی
چمدانی که به صندلی چرخدار تبدیل می‌شود
یک مهندس بریتانیایی یک ویلچر-چمدان کاربردی طراحی کرده است که هر دو استفاده را به راحتی در دسترس قرار می‌دهد و حتی در صورت استفاده به عنوان صندلی چرخ‌دار همچنان کاربرد خود به عنوان چمدان را از دست نمی‌دهد.
(تصاویر) محاکمه نگهبان سابق اردوگاه آلمان نازی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / سیاسی
(تصاویر) محاکمه نگهبان سابق اردوگاه آلمان نازی
برونو دِی 93 ساله که با صندلی چرخدار حرکت می‌کند، تکذیب نکرده که نگهبان یک اردوگاه آلمان نازی بوده است.
  آلمان نازی  لهستان  دادگاه  یهودیان
نکته بهداشتی: حرکت دادن صندلی چرخدار
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / وبگردی
نکته بهداشتی: حرکت دادن صندلی چرخدار
همشهری آنلاین: افرادی که به علت مشکل حرکتی روی صندلی چرخدار می‌نشینند، ممکن است نتوانند خودشان آن را به جلو و عقب برانند.