چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
طلاق
اگر این هفت نشانه را در شخصی دیدید، رابطه‌تان را با او تمام کنید
تابناک / ۴۲ ساعت قبل / فیلم
اگر این هفت نشانه را در شخصی دیدید، رابطه‌تان را با او تمام کنید
از عمده دلایلی که باعث به هم خوردن روابط عاطفی و حتی گاهی طلاق در ازدواج‌ها می‌شود، این است که در چند ماه اول روابط اشخاص یک نسخه خیلی خوب و بی‌نقص را از خودشان به نمایش می‌گذراند که با شخصیت واقعی آن‌ها کاملاً یا تا حدود زیادی در تناقض است. با امید در این رابطه پیش می‌روید و فکر می‌کنید دارید به یک شخص فوق‌العاده آشنا می‌شوید اما بعد از چند ماه می‌فهمید که سرابی بیش نبوده است و این شخص اصلاً آن چیزی نیست که از خودش به نمایش گذاشته است.اما چطور بفهمیم که آیا شخصی در رابطه واقعاً خودش است یا پشت نقابی مخفی شده است و دارد نقش بازی می‌کند؟در این ویدیو به ۷ نشانه شایع می‌پردازیم که به شما هشدار می‌دهند احتمالاً شخص مقابل خود واقعی‌اش نیست و دارد نقش بازی می‌کند و شما باید با احتیاط بیشتری پیش بروید …
روزنامه آفتاب یزد / ۲ روز قبل / ...
اعتراف
امیر حسین ذاکری ‪-‬ ما دائما با هم مشاجره داشتیم خانه ما محفل آشوبگری شده بود. جنگ بین‌مان حاکم بود و خبری از صلح نبود. همسرم به خانه پدری‌اش رفت. دیگر همدیگر را ندیدیم فقط گاهی تو فضای مجازی چت می‌کردیم و سرهم غر می‌زدیم همیشه هم از بی‌کفایتی و بی‌توجهی‌های من غر می‌زد. حق هم داشت من بخاطر حقوق پایین نمی‌توانستم برای او هدیه‌ای مناسب بگیرم اما وی می‌گفت تو حتی از خرید یک گل یا گفتن جمله‌ای زیبا مضایقه می‌کنی. زندگیمان قطبی و سرد بود خیلی چیزها که باید در زندگی ما گرم باشد یخ زده است مثل قندیل‌های آویزان در یک غار قطبی. اتفاق بدتراین بود که در شهر یک بیماری یک ویروس خطرناک شایع شده بود.مردم نگران بودند و برخی به این بیماری دچار شده بودند. سلامت مردم به خطر افتاده بود اما من جدای از آن، سلامت …
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
زنان از حق طلاق برخوردار می‌شوند
مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز خود کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 1130قانون مدنی را به تصویب رساند. این طرح از طرف کمیسیون قضایی رد شده‌ بود. در این ماده تشخیص موارد عسر و حرج به‌عهده قاضی دادگاه گذاشته شده که با توجه به افزایش روند بلاتکلیفی زنان در دادگاه‌های خانواده، نمایندگان طرحی تهیه کردند که 7 مورد عسر و حرج را مشخص می‌کند: 1- ترک خانواده توسط زوج به‌مدت 6 ماه 2- اعتیاد به یکی از انواع مواد‌مخدر 3- استنکاف از دادن نفقه و عدم‌امکان الزام او به تادیه نفقه توسط دادگاه 4- عقیم بودن …
آیا اعتیاد شوهر دلیل محکمی برای طلاق گرفتن زن است؟
فرارو / ۳ روز قبل / وبگردی
آیا اعتیاد شوهر دلیل محکمی برای طلاق گرفتن زن است؟
مطابق قانون مدنی زوج می‌تواند به هر دلیلی که بخواهد زن خود را با ارائه دادخواست به دادگاه طلاق دهد، ولی اگر درخواست طلاق از جانب زوجه باشد زن نمی‌تواند خود را مطلقه سازد مگر در مواردی که وکالت در طلاق را از جانب زوج داشته باشد و یا اینکه با ثابت کردن هر یک از موارد عسر و حرج، بتواند دادگاه را برای طلاق از شوهر خود مجاب نماید. اعتیاد شوهر به مواد مخدر یا مشروبات الکلی یکی از مواردی است که قانون گذار به زن حق داده است که با وجود شرایطی با اثبات عسر و حرج بتواند به رغم مخالفت مرد، طلاق بگیرد.
  طلاق  اعتیاد به مواد مخدر  عسر و حرج  حضانت
آیا پس‌گرفتن ملکی که به‌نام همسرشده ممکن است؟
تابناک / ۳ روز قبل / ...
آیا پس‌گرفتن ملکی که به‌نام همسرشده ممکن است؟
یکی از مشکلاتی که همگام طلاق مطرح می‌شود، بحث پس گرفتن اموالی است که افراد قبلا به نام همسر خود ثبت کرده‌اند.
ضرورت وجود وکیل حقوقی
مهر / ۳ روز قبل / اقتصادی
ضرورت وجود وکیل حقوقی
یک وکیل با تجربه با داشتن اشراف کامل نسبت به قوانین کشور، دارای اطلاعات لازم در زمینه‌ی دعاوی مطرح شده می‌باشد و راه‌های رسیدن به حق و حقوق موکل خود را می‌شناسد.
  وکیل دادگستری  طلاق توافقی  وکالت
چرا در کشور ما طلاق توافقی ، دعاوی خانواده وگرفتن مهریه بسیار زیاد شده است؟
تابناک / ۳ روز قبل / ...
چرا در کشور ما طلاق توافقی ، دعاوی خانواده وگرفتن مهریه بسیار زیاد شده است؟
شرکت حقوقی و ثبتی سر آسا - خانواده با اهمیت ترین نهاد اجتماعی است و نقش انکار‌ ناپذیری در سلامت فرد و اجتماع دارد. با توجه به تغییر شیوه زندگی و دعاوی ناشی از اختلافات خانوادگی که مهم ترین آن ها موضوع طلاق ، مهریه و حضانت فرزندان است و حجم انبوهی از پرونده ها را به خود اختصاص داده است دانستن این حقوق برای هر شخصی لازم است.
علائمی که می‌گوید زمان طلاق فرا رسیده است!
پارسینه / ۳ روز قبل / وبگردی
علائمی که می‌گوید زمان طلاق فرا رسیده است!
در زندگی مشترک مشکلات زیادی به وجود می‌آید که شاید شما را به فکر طلاق بیندازد، اما طلاق زمان خاص خود را دارد و باید با اصول و در زمان مناسب انجام شود.
  طلاق  زندگی مشترک  پارسی خبر
دسیسه شوم وکیل قلابی برای زنی در آستانه طلاق
مشرق / ۴ روز قبل / اجتماعی
دسیسه شوم وکیل قلابی برای زنی در آستانه طلاق
مرد جوان در نقش یک وکیل جلوی دادگاه خانواده دسیسه شومی را برای یک زن طراحی کرد؛ این مرد شیاد زن جوانی را شکار کرد و پس از بی هوش کردن وی دست به سرقت میلیونی طلاهایش زد.
  وکیل قلابی  اخبار حوادث  پلیس آگاهی تهران  قوه قضائیه  دستگاه قضایی  طلاق
طراحی برنامه کنترل طلاق بهزیستی برای ۵ سال بعد از ازدواج
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
طراحی برنامه کنترل طلاق بهزیستی برای ۵ سال بعد از ازدواج
ایرنا نوشت: مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از طراحی برنامه کنترل طلاق در کنار دیگر برنامه‌های موجود در این زمینه خبر داد و گفت: این سازمان برنامه ارتقای کیفیت زندگی و تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری و کنترل طلاق را طراحی کرده که می‌تواند پنج سال بعد از ازدواج را پوشش دهد.
  طلاق
نشانه‌های یک زندگی بدون عشق
پارسینه / ۵ روز قبل / وبگردی
نشانه‌های یک زندگی بدون عشق
در دوره زمانه امروز که به قول بعضی افراد باید زندگی را محکم چسبید که باد به آن آسیبی نزند با کمی دقیق شدن به جزئیات زندگی‌ها، کنکاش آمار‌ها و عوامل مؤثر در طلاق به خوبی می‌توان دید که اگر با مبانی اصولی و باور‌های صحیح و منطقی ازدواجی شکل گیرد، آن‌قدر استوار و محکم خواهد بود که با هر بادی نلرزد.
  زندگی مشترک  همسر  عشق  پارسی خبر
پایین‌ترین آمار طلاق مربوط به کدام استان است؟
تابناک / ۵ روز قبل / ...
پایین‌ترین آمار طلاق مربوط به کدام استان است؟
آمار طلاق در سیستان و بلوچستان هفت دهم در هزار است که یک و نیم در هزار از میانگین کشوری کمتر است.
اثر منفی طلاق برروی زمین و محیط زیست!
پارسینه / ۵ روز قبل / وبگردی
اثر منفی طلاق برروی زمین و محیط زیست!
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که نرخ بالای طلاق حتی برای سیاره زمین و محیط زیست خوب نیست
  پارسی خبر  علم و دانش  محیط زیست  طلاق  کره زمین
افشای راز طلاق ملکه زیبایی روس از پادشاه مالزی
تابناک / ۵ روز قبل / ...
افشای راز طلاق ملکه زیبایی روس از پادشاه مالزی
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از تازه ترین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات همسان با سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبر‌های امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
وکیل قلابی موکلش را بیهوش کرد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
وکیل قلابی موکلش را بیهوش کرد
مجرم سابقه‌دار که به‌تازگی از زندان آزاد شده بود، بار دیگر نقشه خلاف کشید؛ او این‌بار خودش را به عنوان وکیل جا زد و با بیهوش کردن زنی که در آستانه طلاق بود و مهریه می‌خواست، دست به سرقت اموالش زد. به‌گزارش همشهری، 14مهرماه امسال، زنی به دادسرای ویژه سرقت رفت تا از یک وکیل قلابی به اتهام سرقت 100میلیون تومانی شکایت کند. او در توضیح ماجرا گفت: مدتی قبل با همسرم دچار اختلاف شدم و این درگیری‌ها آنقدر ادامه پیدا کرد تا اینکه کارمان به دادگاه خانواده کشیده شد. شوهرم درخواست طلاق داد و من هم خواستار …
بچه‌های طلاق و تبعات یک جدایی
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / وبگردی
بچه‌های طلاق و تبعات یک جدایی
طلاق در گذشته در فرهنگ ایرانی ناپسند و قبیح بود و برخی افراد که مجبور به طلاق می‌شدند تا مدت‌ها این مساله را از دیگران پنهان می‌کردند و در این آسیب خفته، فرزندان بودند که در جامعه و حتی از طریق دوستان خود، دچار آسیب می‌شدند.
  کودک  والدین  کودک طلاق  پارسی خبر
پشیمانی از طلاق گریبانگر بازیگر سرشناس هالیوودی شد+عکس
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / وبگردی
پشیمانی از طلاق گریبانگر بازیگر سرشناس هالیوودی شد+عکس
بن افلک بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سرشناس هالیوودی اعلام کرده که به شدت نسبت به طلاق خود از همسر سابقش احساس ناراحتی می‌کند و جدایی از جنیفر گارنر را بزرگترین حسرت زندگی خود می‌داند.
  پارسی خبر  سرگرمی  هالیوود  بازیگر هالیوود  بن افلک  طلاق  الکل  مصرف الکل
حضانت؛ سوژه‌ پرتنش والدینی که زیر یک سقف نیستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
حضانت؛ سوژه‌ پرتنش والدینی که زیر یک سقف نیستند
اگرچه طلاق تبعات زیادی برای فرزندان دارد، اما در مواردی، ناآگاهی والدین از قواعد قانونی و عدم درخواست مشورت حقوقی درباره حضانت فرزند می‌تواند زمینه‌ساز دعواهای جدیدی شود که سلامت روان فرزند و زندگی او را به مخاطره می‌اندازد.
  سیدوک  مشاور حقوقی  سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی
فرار خواستگار!
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
فرار خواستگار!
خواهرم ۲۷ سال بیشتر نداشت و سه فرزندش یتیم مانده بودند به همین دلیل من درهمان سن کودکی همواره سعی می کردم آن ها را خوشحال کنم.
  اخبار حوادث  خواستگار  طلاق
طلاق، امری مذموم از نگاه اسلام/ لزوم فرهنگ‌سازی دقت در انتخاب همسر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
طلاق، امری مذموم از نگاه اسلام/ لزوم فرهنگ‌سازی دقت در انتخاب همسر
یک کارشناس مذهبی با اشاره به این‌که در دین مبین اسلام طلاق امری نکوهیده و درعین حال حلال است که تنها در تنگناها باید به آن رجوع کرد، گفت: آمار طلاق‌های جوانان در سال اول زندگی بسیار نگران کننده‌است که باید در زمینه انتخاب همسر فرهنگ‌سازی‌های لازم را انجام داد که بتوان با روند رو به رشد این معضل مقابله کرد.
  استانی-اجتماعی  طلاق  انتخاب همسر
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
وجود ۵‚۵ میلیون خانوار تک‌نفره در ایران
رییس گروه توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۵.۵ میلیون خانوار تک‌نفره در ایران زندگی می‌کنند.
  ایران  بهزیستی  خانواده  زنان  طلاق
ریشه‌های نظم سیاسی:  از دوران پیشاانسانی تا انقلاب فرانسه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / بین‌المللی
ریشه‌های نظم سیاسی: از دوران پیشاانسانی تا انقلاب فرانسه
«ازدواج بیناعموزادگی» (یا هر نوع ازدواج میان خویشان نزدیک)، زن برادر ستانی، ازدواج موقت، فرزندخواندگی و طلاق همگی چیزهایی هستند که گودی آنها را «استراتژی‌های وراثتی» می‌نامد که به موجب آن گروه‌های خویشاوندی می‌توانند مالکیت و دارایی را زیر کنترل گروه نگه دارند. امید به زندگی در اروپا و مدیترانه در آن زمان کمتر از ۳۵ سال بود. احتمال اینکه یک زوج فرزند پسری داشته باشند که وارث‌شان شود و تا بزرگسالی دوام یابد و بتواند خط نیاکانی را ادامه دهد، بسیار پایین بود. در نتیجه، جوامع طیف گسترده‌ای از اقدامات را مشروع ساختند که به افراد اجازه می‌داد وارث خود را تعیین [و تولید] کنند.
فدراسیون فوتبال هم «اسکوچیچ» را تحویل نگرفت/ طلاق عاطفی مسئولان!
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ورزشی
فدراسیون فوتبال هم «اسکوچیچ» را تحویل نگرفت/ طلاق عاطفی مسئولان!
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درحالی نخستین نشست خبری خود را پشت سر گذاشت که نه تنها مراسم امضا قراردادی نداشت، بلکه در این نشست هم «تنها» بود و از مسئولان فدراسیون کسی او را همراهی نکرد.
  دراگان اسکوچیچ  تیم ملی فوتبال ایران  فدراسیون فوتبال ایران  کارلوس کی روش  مارک ویلموتس
پایان سیاه ازدواج دختر ثروتمند با مردی که ۲۰ سال از او بزرگتر بود!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
پایان سیاه ازدواج دختر ثروتمند با مردی که ۲۰ سال از او بزرگتر بود!
رامبد با دختران پولدار زیادی رابطه دارد و آن‌ها پول خوش گذرانی هایش را تامین می‌کنند. همسرم در مرداب مواد مخدر صنعتی، مشروبات الکلی و روابط نامشروع دست و پا می‌زد و به خاطر ثروت مادرم به من ابراز علاقه کرده بود.
  طلاق  ازدواج ناموفق
اخاذی برای طلاق دادن دختر پولدار!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
اخاذی برای طلاق دادن دختر پولدار!
زندگی ما مانند چینی شکسته ای است که دیگر هیچ بند زنی هم نمی تواند قطعات شکسته و خرد شده آن را به یکدیگر متصل کند، در واقع من قربانی ثروت و خوش گذرانی های خانواده‌ام شدم به گونه‌ای که اکنون همسرم قصد دارد صدها میلیون تومان برای جاری شدن صیغه طلاق اخاذی کند.
زن جوان: همسرم قصد اخاذی ۵۰۰ میلیون تومانی دارد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
زن جوان: همسرم قصد اخاذی ۵۰۰ میلیون تومانی دارد
زن ۲۰ ساله‌ای که برای رهایی از درگیری‌های خانوادگی و مخمصه اختلافات بی انتها با همسر معتادش، دست به دامان قانون شده بود؛ درباره سرگذشت اسفبار خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری توضیحاتی ارائه داد.
  اخبار حوادث  اخاذی  اعتیاد  طلاق
فرزندان گرفتار بحران در زندگی پساطلاق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
فرزندان گرفتار بحران در زندگی پساطلاق
تهران - ایرنا - از میزان آسیب طلاق بر فرزندان نمی‌توان گذشت و به باور متخصصان رواندرمانگر با توجه به عدم توانایی آنها با انطباق خود با شرایط جدید،‌ این رویه می‌تواند به یک بحران جدی برای فرزندان طلاق تبدیل شود.
حذف نام همسر اول از شناسنامه چه شرایطی دارد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / وبگردی
حذف نام همسر اول از شناسنامه چه شرایطی دارد؟
برای حذف نام همسر اول از شناسنامه پس از جاری شدن حکم طلاق شرایط قانونی باید طی شود.
دام شیطان برای دختر جوان در خانه زن همسایه
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اجتماعی
دام شیطان برای دختر جوان در خانه زن همسایه
برق فروشگاه کارگر را سوزاند/ کشف گوشت فاسد از اغذیه فروشی شیراز/ زنده زنده سوزاندن جوان طلافروش در سراتو/ کشف محموله تریاک قبل از ورود به پایتخت/ دام شیطان برای دختر جوان در خانه زن همسایه/ طلاق به خاطر چشم و هم چشمی‌های کودکانه/ اینترپل درتعقیب مظنون به قتل زن تهرانی مقیم آمریکا
طلاق و اعتیاد؛ دو آسیب مشترک همه استان‌ها
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
طلاق و اعتیاد؛ دو آسیب مشترک همه استان‌ها
کارشناس مسئول مهارت‌های زندگی سازمان بهزیستی استان تهران دو موضوع طلاق و اعتیاد را آسیب اجتماعی مشترک تمام استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: با این وجود شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد کننده این آسیب‌ها در استان تهران نسبت به استان‌های دیگر متفاوت است.
طلاق به خاطر چشم و هم چشمی های کودکانه
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اجتماعی
طلاق به خاطر چشم و هم چشمی های کودکانه
زوج جوان که دو سال پس از ازدواجشان به خاطر چشم و هم چشمی‌های عروس خانم راهی دادگاه خانواده شده بودند با توافق طرفین از یکدیگر جدا شدند.
  طلاق  اخبار حوادث  زن و شوهر
اعزام ۳۹۳ زوج دانشجویی زنجانی به مشهد مقدس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
اعزام ۳۹۳ زوج دانشجویی زنجانی به مشهد مقدس
مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان گفت: آموزش‌محور بودن ازدواج دانشجویی، سبب پایین آمدن نرخ طلاق در این نوع ازدواج شده است.
  استانی-علمی و آموزشی  زنجان  ازدواج دانشجویی
طلاق به خاطر چشم و هم چشمی / وقتی توان برآوردن خواسته هایم را نداشتی بیجا کردی زن گرفتی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اجتماعی
طلاق به خاطر چشم و هم چشمی / وقتی توان برآوردن خواسته هایم را نداشتی بیجا کردی زن گرفتی
ایران نوشت: زوج جوان که دو سال پس از ازدواجشان به خاطر چشم و هم چشمی‌های عروس خانم راهی دادگاه خانواده شده بودند با توافق طرفین از یکدیگر جدا شدند.
  اختلافات خانوادگی  طلاق
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
سلبریتی‌ها و جنبش‌های اجتماعی
حتما در جریان درگیری‌های جانی دپ و امبرهرد قرار دارید. انتشار یک فایل صوتی از امبرهرد حالا برای همه معلوم کرده که در این ماجرای معروف جای شاکی و متهم عوض شده، یکی با مظلوم‌نمایی و استفاده از کلیشه‌های رایج دیگری را در محکمه افکار عمومی محکوم و اعتبار کاری‌اش را نابود کرده بود. دنبال‌کنندگان اخبار سلبریتی‌ها در جریان هستند که ماجرای طلاق این دو چند سالی است که در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد و آنها مدام پیگیر حواشی و اخبار جدیدی هستند. حالا اما خط داستانی کاملا عوض شده و جانی دپ از یک مرد خودکامه سرکوبگر به یک موجود مظلوم تبدیل شده و امبرهرد با آن چهره مظلوم، موجودی دورو که زندگی یک بازیگر حرفه‌ای را نابود کرده!
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
نگاه انسان‌محور در مدیریت شهری
تهران در دوره مدیریت شهری طولانی سابق خود شاهد طرح‌های عمرانی و سخت‌افزاری ازجمله بزرگراه‌ها، تونل و پل و ساختمان بود و طبعا ریخت‌وپاش‌های فراوانی هم داشت؛ ولی به موازات تحولات سخت‌افزاری، شاهد بهبود وضع نرم‌افزاری و انسانی نبودیم. از نظر چهره کریه فقر، اعتیاد، زباله‌گردی، کودکان کار، آسیب‌های اجتماعی شاید نه فقط بهبودی حاصل نشد که عقب‌گرد نیز داشتیم. هنگامی که ۱۸‌سال پیش تونل رسالت ساخته شد، شعار داده شد که دیگر شاهد ترافیک نخواهید بود! امروز ترافیک از گذشته اگر بیشتر نباشد، کمتر نیست. هنگامی که پل صدر را چند برابر قیمت ساختند، چه ادعاها که نداشتند، امروز بدترین ترافیک‌ها روی پل صدر است. تونل توحید، اتوبان امام‌علی(ع) و... همه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
«قهرمان» فرهادی در برلین فروخته می‌شود
فروش امتیاز فیلم «قهرمان»، درام تازه‌ای از اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی که دو بار برنده جایزه اسکار شده است، جشنواره فیلم برلین را گرم خواهد کرد.به گزارش ایرنا به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم قهرمان، درام تازه‌ای از اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی که دو بار برنده جایزه اسکار شده است، جشنواره فیلم برلین Berlinale (Europea- Film Market) که هفته آینده برگزار می‌شود را گرم خواهد کرد.کمپانی فیلم‌سازی فرانسوی مومنتو که سه فیلم آخر فرهادی را پشتیبانی کرده است، در برلین امتیاز فیلم قهرمان را با انتشار نسخه انگلیسی زبان از متن اصلی فیلمنامه فرهادی که به فارسی نوشته شده است، به خریداران عرضه خواهد کرد.این پروژه، در زمان بسیار مناسبی عرضه می‌شود، زیرا یکشنبه گذشته، فیلم انگل به کارگردانی بونگ جون هو، از کره …
سهمیه‌بندی ثبت طلاق چه اثری روی خانواده‌ها دارد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
سهمیه‌بندی ثبت طلاق چه اثری روی خانواده‌ها دارد؟
اخیرا از سوی سازمان ثبت اسناد کشور عنوان شده است که هر دفترخانه رسمی ثبت طلاق، سهمیه مشخصی برای ثبت طلاق در هر ماه دارد. این مسئله مورد واکنش جامعه حقوقی قرار گرفت.
  طلاق  سازمان ثبت احوال  ازدواج  سازمان ثبت اسناد
ازدواج برای بی‌پول‌ها ممنوع!
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ / اجتماعی
ازدواج برای بی‌پول‌ها ممنوع!
در حالی که بحران اقتصادی از مهم‌ترین دلایل طلاق زوج‌های جوان در ایران به شمار می‌آید، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است که مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، نباید ازدواج کنند چراکه جدایی آنها و مشکلاتی که پس از آن برای پرداخت مهریه برای دستگاه قضا به وجود می‌آورد بحران ایجاد می‌کند، پس پاک‌کردن صورت مسئله می‌تواند بهترین راه‌حل مشکل طلاق در ایران باشد.
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی زندگی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فیلم
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی زندگی
فیلم سینمایی «زندگی» به کارگردانی اصغر هاشمی محصول سال 1376 است. زن و مردی تصمیم می‌گیرند از یکدیگر جدا شوند؛ دلیلش هم بچه دار نشدن زن است. مرد، تصمیم به ازدواج موقت با زنی دیگر می‌گیرد اما همسر اولی او هنگام طلاق باردار می‌شود و دادگاه رأی طلاق نمی‌دهد. مرد بر سر دوراهی و درگیری عاطفی قرار می‌گیرد. بیتا فرهی، فاطمه معتمدآریا، جلال موسوی زاده، امیر پایور، خسرو شکیبایی و... در این فیلم مقابل دوربین بهرام بدخشانی بازی کردند. فریدون شهبازیان موسیقی متن این فیلم را ساخت و مهدی صباغ‌زاده تدوین این اثر را برعهده داشت. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
کانون سردفتران: عقدهای آریایی با جهت‌گیری بهائیت رواج یافته؛ پرونده ۲۵ موسسه و تالار عروسی مفتوح است
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
کانون سردفتران: عقدهای آریایی با جهت‌گیری بهائیت رواج یافته؛ پرونده ۲۵ موسسه و تالار عروسی مفتوح است
رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج از استعفای 41 سردفتر به دلیل ورشکستگی خبر داد و گفت: رواج عقدهای آریایی با جهت‌گیری بهائیت موجب شده تا پرونده 25 موسسه و تالار عروسی در دادسرا مفتوح شود.
پرونده ۲۵ تالار عروسی متخلف در دادسرا
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
پرونده ۲۵ تالار عروسی متخلف در دادسرا
رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج از استعفای ۴۱ سردفتر به دلیل ورشکستگی خبر داد و گفت: رواج عقدهای آریایی با جهت‌گیری بهائیت موجب شده تا پرونده ۲۵ موسسه و تالار عروسی در دادسرا مفتوح شود.
  ازدواج  طلاق  سهمیه  ثبت  قوه قضائیه  سازمان بهزیستی  شورای عالی انقلاب فرهنگی  قوه قضاییه  عقد آریایی
محدودیت ثبت طلاق، خلاف قانون اساسی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / سیاسی
محدودیت ثبت طلاق، خلاف قانون اساسی است
یک وکیل دادگستری گفت: بخشنامه محدودیت ثبت طلاق، مخل آزادی‌های مشروع بوده و خلاف اصل نهم قانون اساسی است.
  ثبت طلاق  سعید دهقان
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
محدودیت ثبت طلاق
موضوع محدودیت و به عبارت صحیح‌تر، تقسیم و توزیع اسناد در دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق در ماه اخیر یکی از مباحث مطروحه در کشوراست که از منظر حفط حقوق شهروندی و همچنین رعایت مصالح کلی صنفی حائز اهمیت است. تبلیغات سوء ،غلط و جانبدارانه متعاقب این تعییر به گونه‌ای صورت گرفته که در تلقی عموم‌مردم این تصور ایجاد شده است که بعد از وقوع طلاق قضایی توسط زوجین به دلیل پر شدن سهمیه ثبت طلاق در شهر خودشان، باید به شهر دیگری بروند یا منتظر حلول سال بعد و امکان ثبت شوند. یکی از دلایل این ابهام عدم شفافیت کانون سردفتران در ارایه موضوع و شفاف‌سازی اولا مبانی طرح و ثانیا متن دستورالعمل مربوطه است .با بررسی‌هایی که شد مشخص گردید اولا چنین مشکلی موضوعا منتفی و این‌تغییر روند و روش …
عدم تناسب هزینه‌ها و گردش مالی دفترخانه‌ها با مشکلات سهمیه‌بندی طلاق
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
عدم تناسب هزینه‌ها و گردش مالی دفترخانه‌ها با مشکلات سهمیه‌بندی طلاق
تناسب بین گردش مالی، تسهیلات و بدهی بانکی، درآمد و هزینه، رقم سرمایه‌گذاری، ارزش ملک و سرقفلی،
  پوشش  درآمد  سرمایه گذاری  طلاق  مشکلات
حقوق نادیده کودکان طلاق و چالش‌های پیش‌رو
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
حقوق نادیده کودکان طلاق و چالش‌های پیش‌رو
ثریا عزیزپناه، پژوهشگر مسائل اجتماعی
طلاق زن انگلیسی به خاطر علاقه شدید به سگ ها!
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / وبگردی
طلاق زن انگلیسی به خاطر علاقه شدید به سگ ها!
این زن انگلیسی تعداد زیادی از حیوانات بیمار به خصوص سگ‌های «بول تریر» را جمع کرده تا به نگهداری و کمک به آن‌ها بپردازد. سرانجام مایک از این شرایط و زندگی در میان تعداد زیادی از حیوانات و بی توجهی به امور خانه به ستوه می‌آید. لیزا فکر نمی‌کرد هشدار‌های همسرش در این باره واقعی باشند.
  سرگرمی  انگلیس  طلاق  سگ  حیوانات
مرد کانادایی یک میلیون دلار را آتش زد + عکس
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / وبگردی
مرد کانادایی یک میلیون دلار را آتش زد + عکس
بروس مک‌کانویل ساکن اوتاوا در دادگاه گفت که یک میلیون دلار کانادایی را سوزاند تا نفقه نپردازد.
  سرگرمی  کانادا  دلار  نفقه  طلاق
جزئیات نوبت‌دهی اینترنتی طلاق
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
جزئیات نوبت‌دهی اینترنتی طلاق
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اتصال سامانه طلاق به ۲۲ استان کشور، به تشریح مجموع پرونده‌های درخواست طلاق که در این سامانه ثبت شده‌ و همچنین خدماتی که توسط این سامانه ارائه می‌شود، پرداخت.
قانون سهمیه بندی طلاق می‌تواند جرم باشد/ با قوانین امری و اجباری نمی‌توان آمار طلاق را کاهش داد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
قانون سهمیه بندی طلاق می‌تواند جرم باشد/ با قوانین امری و اجباری نمی‌توان آمار طلاق را کاهش داد
قانون سهمیه بندی طلاق، دو هدف کلی را دنبال می‌کند؛ ابتدا فراهم کردن امکانی برای مبارزه با فساد در مجتمع‌های قضایی و توزیع عادلانه درآمد بین دفترخانه‌های ثبت طلاق هر استان و دوم کاهش آمار طلاق از طریق جلوگیری از زدوبند‌های زوجین با دفاتر ثبت طلاق در خصوص صرف نظر کردن از فرصت ۳ ماهه زوجین برای سازش. دیدارنیوز در گفتگو با دو حقوقدان به بررسی این قانون پرداخته است. ناهید احمدی می‌گوید: پیش بینی می‌شود که این قانون نیز کمکی به حل بحران طلاق نکند، زیرا این معضل، آسیبی فرهنگی، تربیتی و اجتماعی است، بنابراین راه حل نیز باید از دل آموزش و فرهنگ، و نه اعمال قوانین اجباری و لایحه و بخشنامه و دستور بیرون بیاید. صدیقه حجت پناه نیز معتقد است که در حوزه خانواده، قوانین دستوری و اجباری و امری، کمکی به حل آسیب‌های …
جزئیات نوبت‌دهی اینترنتی طلاق | تعداد درخواست‌ طلاق از آغاز فعالیت «تصمیم»
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / وبگردی
جزئیات نوبت‌دهی اینترنتی طلاق | تعداد درخواست‌ طلاق از آغاز فعالیت «تصمیم»
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اتصال سامانه طلاق به ۲۲ استان کشور، به تشریح مجموع پرونده‌های درخواست طلاق که در این سامانه ثبت شده‌ و همچنین خدماتی که توسط این سامانه ارائه می‌شود، پرداخت.
سهمیه‌بندی در دفترخانه‌ها باعث کاهش آمار طلاق نمی‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
سهمیه‌بندی در دفترخانه‌ها باعث کاهش آمار طلاق نمی‌شود
یک وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به طرح محدودیت ثبت طلاق در دفترخانه‌ها، گفت: شاید این طرح در طول یک ماه یا یک سال آمار طلاق را کاهش دهد اما این آمار واقعی نیست و این طرح، طلاق را در جامعه کاهش نمی‌دهد.
  استانی-اجتماعی  ثبت طلاق  طلاق  دادگاه  ازدواج
ثبت ۳۶۰ هزار پرونده در سامانه طلاق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
ثبت ۳۶۰ هزار پرونده در سامانه طلاق
تهران - ایرنا - مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اتصال سامانه طلاق به ۲۲ استان کشور گفت: در مجموع حدود ۳۶۰ هزار پرونده در سامانه طلاق موسوم به سامانه تصمیم برای نوبت‌دهی طلاق ثبت شده است.
  مشاوره  طلاق  دفتر مشاوره و امور روانشناختی  سازمان بهزیستی کشور
مرد کانادایی برای ندادن نفقه دارایی‌اش را سوزاند
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
مرد کانادایی برای ندادن نفقه دارایی‌اش را سوزاند
یک مرد کانادایی ادعا کرد برای اینکه به همسر سابقش نفقه نپردازد دلارهایش را به آتش کشیده است.
  نفقه  اخبار حوادث  کانادا  طلاق
در زمینه طلاق  به چاره اندیشی اساسی و اصولی بپردازیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / سیاسی
در زمینه طلاق به چاره اندیشی اساسی و اصولی بپردازیم
رییس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به ایجاد محدودیت در ثبت طلاق برای دفاتر مربوط به این امر، گفت: نظام قضایی کشور و اصولا مدیران قوای سه گانه در برخورد با آسیب‌های اجتماعی بیشتر باید ریشه‌ای و عمیق‌تر با مسایل برخورد کنند
  ثبت طلاق
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
پایان تلخ عشق اینترنتی برای زن ۲۲ ساله
بار‌ها عاقبت آشنایی و ازدواج از طریق شبکه‌های مجازی را خوانده بودم و می‌دانستم که چنین ازدواج‌هایی پایانی جز طلاق ندارد چرا که عاطفه، احساسات و هوس‌های دوران جوانی بر عقل غلبه می‌کند، ولی باز هم آن قدر درگیر عشقی هیجانی شده بودم که فکر می‌کردم این علاقه و دلباختگی با دیگر عاشقی‌های اینترنتی تفاوت دارد و من...
«جای زخم» رکود اقتصادی با زندگی مردم چه می‌کند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
«جای زخم» رکود اقتصادی با زندگی مردم چه می‌کند؟
تهران- ایرنا- تحقیقات جدید نشان می‌دهد که رکود اقتصادی، شبیه به جای زخمی عمیق تا دهه‌ها روی پیشانی مردم باقی می‌ماند و حتی روی ازدواج آن‌ها نیز تاثیر دارد.
  دانشگاه کالیفرنیا  طلاق  نرخ بیکاری
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
ورزشکاران: تازه بعضی‌هامونم اومدیم آمپول بزنیم!
 یک ورزشکار: دو صفحه دیگه درس بخونیم برمی‌گردیم!  یک ورزشکار دیگر: هرچی شما بگید ولی من توی اینستاگرامم کلی توضیح دادما!  یک مربی: دو تا دستیار سرعتی لازم دارم که نذارند بچه‌ها از اردو برن واسه ادامه تحصیل!  یک مسئول: ما پشت در رو ننداختیم، طلاق گرفتید یا درس‌تون تموم شد برگردید!  یک مسئول دیگر: تجدیدم شدید برگردید همین‌جا واستون تک‌ماده می‌زنیم! #ما_اینجوری_گفتیم_شما_هم_بگید_خوبیت_نداره #اون_که_رفته_دیگه_هیچوقت_نمیاد #شهرونگ
نشست خبری "مغز استخوان"| اعتراض به تجویز طلاق توسط پریناز ایزدیار
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / فرهنگی و هنری
نشست خبری "مغز استخوان"| اعتراض به تجویز طلاق توسط پریناز ایزدیار
ایزدیار درباره اینکه اگر در واقعیت جای این نقش قرار داشت چه می‌کرد، گفت: اگر جای او بودم حتما طلاق می‌گرفتم و ادامه مسیر را می‌رفتم. این حرف ایزدیار با اعتراض یکی از مخاطبان روبرو شد که «به همه مادران ایران بی‌احترامی نکن.»
چه وقت طلاق عاطفی اتفاق می افتد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
چه وقت طلاق عاطفی اتفاق می افتد؟
روزنامه جوان نوشت:یک روزی یک جایی با کسی احساس نزدیکی می‌کنید و فکر می‌کنید خیلی می‌تواند درکتان کند و شما را بفهمد. احساس می‌کنید می‌توانید با او حرف بزنید و او هم سراپا برای شما گوش می‌شود. غافل از اینکه شما الان برای خودتان یک خانه و خانواده دارید.
  ازدواج  طلاق
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
"عامه پسند"؛ سختی بی پایان میانسال بودن و زن بودن!
داستان "عامه پسند"در مورد زن میانسالی است به نام فهیمه (فاطمه معتمد آریا) که به تازگی بابت خیانتی که توسط همسرش به او شده، طلاق گرفته و به زادگاهش، شهرضا برگشته تا زندگی جدید و مستقلی را از سر بگیرد. تمهیدات فیلمنامه برای پیشبرد داستان نیز همان موانعی ­است که مقابل یک زن مستقل در یک جامعه سنتی قرار می­ گیرند. از لحاظ ساختاری، "عامه پسند" سهیل بیرقی از ایرادات بسیاری برخوردار است که میزان ارزش فیلم را به طرز چشمگیری کاهش داده است. بیرقی داستانش را در قالبی بسیار ساده روی کاغذ آورده و حتی بسیار ساده­‌تر مقابل دوربین برده، اما شیطنت­‌های تدوینی، بزرگ­ترین ضربه را به فیلم وارد کرده است. این مونتاژ غیر تداومی به حدی آماتورگونه پیاده­ سازی شده که گاهی مخاطب فیلم، به این فکر فرو می­ رود که پلان­‌ها …
به بهانه ماجرای جانی دپ و امبر هرد/ مردان چقدر خشونت خانگی را تجربه می‌کنند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
به بهانه ماجرای جانی دپ و امبر هرد/ مردان چقدر خشونت خانگی را تجربه می‌کنند؟
« خشونت زنان علیه مردان را می توان به نوعی آسیب و پدیده جدیدی قلمداد کرد، چرا که همیشه آنچه در فرهنگ ما یعنی فرهنگ مرد سالار ایرانی وجود داشته حتی در داستان، فیلم و سریال ها خوانده یا شنیده شده اینگونه در ذهن ما نقش بسته است که خشونت همیشه از سوی مردان علیه زنان بوده است. حال آنکه باید بگویم در چند سال اخیر مراجعه کنندگان –آقایان- زیادی داشتم که در ابعاد روانی، ‌ اجتماعی، اقتصادی و فیزیکی دچار خشونت زنان قرار گرفته اند.»
  طلاق  خشونت  جانی دپ
پول و امنیت؛ چرا برخی دختران ازدواج با مردان دارای سابقه تاهل را به پسران مجرد ترجیح می‌دهند؟
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ / اجتماعی
پول و امنیت؛ چرا برخی دختران ازدواج با مردان دارای سابقه تاهل را به پسران مجرد ترجیح می‌دهند؟
موضوع ازدواج این روزها در جامعه ما با چالش‌های زیادی رو به رو است، سن ازدواج افزایش یافته است و دیگر کمتر جوانی را می‌بینید که تمایلی به ازدواج داشته باشد، در عین حال آمار طلاق رو به افزایش است و این موارد چالش‌های زیادی را در جامعه به وجود آورده است، اما طی روزهای گذشته آمار تامل برانگیزی از ثبت احوال منتشر شد که بیش‌از پیش به چالش‌های ازدواج و مشکلات ناشی از آن دامن زد.
درنگی بر طلاق های تصادفی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
درنگی بر طلاق های تصادفی
بروجرد - ایرنا - بعد از ۱۰ سال پرستاری از همسری که بر اثر تصادف ویلچرنشین شده از او جدا می شود با اینکه بهترین دوران زندگی اش را صرف نگهداری از او کرده ولی خانه نشینی و بدخلقی همسر باعث می شود تا طلاق تنها راه رهایی از این وضعیت باشد.
بیانیه تشکل‌های دانشجویی درباره بیمه درمان ناباروری
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
بیانیه تشکل‌های دانشجویی درباره بیمه درمان ناباروری
۵۵ دفتر تشکل دانشجویی کشور طی بیانیه‌ای از سکوت نمایندگان مجلس و کارشکنی‌های وزارت بهداشت در تصویب بیمه ناباروری انتقاد کردند.
  تشکل های دانشجویی  طلاق  بسیج دانشجویی  دانشگاه فرهنگیان  دانشگاه پیام نور  مجلس شورای اسلامی  ناباروری  وزارت بهداشت  کمیسیون تلفیق
چگونه نقش ظالم و مظلوم در نمایش مشترک «امبر هرد» و «جانی دپ» جا به جا شد؟ / هشتگ « عدالت برای جانی دپ» در فضای مجازی داغ شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / وبگردی
چگونه نقش ظالم و مظلوم در نمایش مشترک «امبر هرد» و «جانی دپ» جا به جا شد؟ / هشتگ « عدالت برای جانی دپ» در فضای مجازی داغ شد
طی روزهای اخیر ماجرای جدایی پر دردسر امبر هرد و جانی دپ باز هم بر سر زبانها افتاده است. امبر هرد در روزهای دادگاه طلاق پر تنش خود از جانی دپ به این موضوع اشاره کرده بود که توسط جانی دپ مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود. داستانی که توجه بسیاری را نیز به خود جلب کرده بود اما به نظر می رسد ماجرا از پایه متفاوت است.
طلاق صوری مقدمه قتل شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
طلاق صوری مقدمه قتل شد
مرد میانسال که در جریان یک قرار صوری همسرش را طلاق داده بود وقتی متوجه شد او قصد دارد دوباره ازدواج کند وی را به قتل رساند و صبح دیروز به اتهام قتل عمد در شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
تعلیق طلاق تا اطلاع ثانوی
آیا با سیاست‌های قهری می‌توان آمار طلاق را پایین آورد؟
  طلاق
مرد عاشق‌پیشه گروگانگیر: به خاطر این دختر زندگی‌ام نابود شد/ به خاطر او زنم را طلاق دادم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سیاسی
مرد عاشق‌پیشه گروگانگیر: به خاطر این دختر زندگی‌ام نابود شد/ به خاطر او زنم را طلاق دادم
مرد عاشق پیشه که برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش وی را در قنادی محل کارش گروگان گرفته بود در نخستین جلسه بازجویی در مقابل بازپرس جنایی از ارتباط 21 ماهه‌اش با این دختر پرده برداشت.
  گروگانگیری  عاشقی
سناریوی عجیب یک جنایت
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
سناریوی عجیب یک جنایت
مردی به رغم طلاق همسرش باز دست از سرش برنداشت تا این که دست به جنایتی تلخ زد.
  اخبار حوادث  همسرکشی  قاتل  قتل  دادگاه کیفری  تهران
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
دیوانه‌وار همه جا به دنبال «ندا» بودم
[شهروند] عشق و سرخوردگی همه آن چیزی بود که ماجرای گروگانگیری در شیرینی‌فروشی خیابان آزادی را رقم زد. ابوذر مرد 37ساله‌ای که چندساعت دختر مورد علاقه‌اش را همراه با یکی از کارکنان قنادی به گروگان گرفته بود، صبح روز یکشنبه به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و در برابر بازپرس دشتبان قرار گرفت تا جزئیات این حادثه و انگیزه‌اش از این اقدام عجیب را بازگو کند. در این جلسه بازپرسی چندساعته، ندا دختر مورد علاقه متهم و پدرش هم حضور داشتند. صحبت‌های رد‌و‌بدل‌شده بین متهم و پدر ندا و تلاش بازپرس برای صلح و سازش به نتیجه نرسید و آنها علیه ابوذر شکایت کردند. درمقابل اما مرد جوان هم مدعی است، که همه داشته‌هایش را به پای این دختر و خانواده‌اش ریخته و حالا همه زندگی‌اش …
سرنوشت تلخ یک ازدواج موقت؛ نوزادم را نمی‌خواهم!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
سرنوشت تلخ یک ازدواج موقت؛ نوزادم را نمی‌خواهم!
در روز‌های آغازین بارداری، نمی‌خواستم خانواده ام در جریان ازدواج موقتم قرار بگیرند تا زمانی که پرویز همسرش را طلاق بدهد و ما به طور رسمی زندگی مشترکمان را آغاز کنیم حالا هم فرزندم در حالی به دنیا آمده است که من نمی‌توانم هزینه‌های او را تامین کنم و باید سرپرستی دخترم را به پدرش بسپارم.
  ازدواج موقت
افزایش ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل/ رشد آمار ازدواج دوم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
افزایش ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل/ رشد آمار ازدواج دوم
براساس آمارهای ثبت احوال، نسبت ازدواج دختران هرگز ازدواج نکرده با مردانی که قبلاً تجربه ازدواج داشتند از سال ۹۲ تا ۹۷ ، بیش از سه برابر شده است.
  سازمان ثبت احوال  ازدواج  طلاق
سرنوشت عجیب نوعروس و تازه داماد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
سرنوشت عجیب نوعروس و تازه داماد
نوعروس هنوز به خانه بخت نرفته بود که خانواده اش او را مجبور کردند به دادگاه خانواده برود و خواستار طلاق شود.
  اخبار حوادث  نوعروس  دادگاه  طلاق
نگرانی منچسترسیتی از تاثیر طلاق روی ریاض محرز
ورزش سه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ورزشی
نگرانی منچسترسیتی از تاثیر طلاق روی ریاض محرز
 ریاض محرز، ستاره الجزایری منچسترسیتی از همسر خود جدا شده و این باعث شده برخی از هواداران سیتی نگران عملکرد او در تیم‌شان باشند.
  منچستر سیتی  ریاض محرز
طلاق پروانه از پولدارترین مرد تهرانی! / ماه عسل در فرانسه همه چیز را لو داد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اجتماعی
طلاق پروانه از پولدارترین مرد تهرانی! / ماه عسل در فرانسه همه چیز را لو داد
زن جوان که در رویای زندگی لاکچری و پر از ثروت بود، تصور نمی‌کرد اخلاق و رفتار شوهرش نقش مهمی در آرامش، خواهد داشت.
  اخبار حوادث  طلاق
مراکز بهاران تا پایان سال به بهزیستی واگذار می‌شود/کاهش بیش از 3 درصدی بیکاری در تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اجتماعی
مراکز بهاران تا پایان سال به بهزیستی واگذار می‌شود/کاهش بیش از 3 درصدی بیکاری در تهران
استاندار تهران در نشست خبری خود به کاهش آمار طلاق و همچنین کاهش آمار ازدواج در استان تهران اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شده است تا پایان سال 7 مرکز بهاران از سوی شهرداری به بهزیستی واگذار خواهد شد.
واکنش‌ها به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ اشک‌ها و لبخندها
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / بین‌المللی
واکنش‌ها به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ اشک‌ها و لبخندها
ایلنا: رهبران بریتانیا و جهان هر کدام واکنشی متفاوت به طلاق سیاسی برگزیت نشان دادند.
  جرمی کوربین  ترزا می‌  بوریس جانسون  برگزیت  مایک پمپئو  میشل بارنیه
عقدهای آریایی در تالارهای پذیرایی انجام می شود نه دفاتر ازدواج
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اجتماعی
عقدهای آریایی در تالارهای پذیرایی انجام می شود نه دفاتر ازدواج
رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق از شناسایی دفاتر ازدواجی که عقد آریایی انجام می دهند خبرداد.
  ازدواج  ازدواج و طلاق  کانون سردفتران و دفتریاران