جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
فرزانه شمیرانی
ابطال گواهی و پلمب موسسات غیرمجاز آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
ابطال گواهی و پلمب موسسات غیرمجاز آموزش عالی
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از ابطال گواهی فعالیت و پلمب موسسات غیرمجاز آموزش عالی خبر داد. فرزانه شمیرانی روز پنجشنبه اظهار داشت: وزارت علوم با تعداد زیادی از ۲۰۰ موسسه آموزش عالی که غیرمجاز بودند، برخوردهایی شامل پلمب و ابطال گواهی های صادرشده از سوی موسسه های یادشده انجام داده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
دانشگاه‌های غیرانتفاعی گران‌تر شد
«دانشگاه‌ها حداقل از ۱۵‌درصد و حداکثر تا ۲۵‌درصد می‌توانند شهریه را افزایش دهند.» این را صبح دیروز مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی اعلام کرد. فرزانه شمیرانی، درباره نحوه تعیین شهریه دانشگاه‌های غیردولتی گفت: «میزان شهریه با ارایه مجوز از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به موسسات غیردولتی داده شده که راجع به شهریه‌شان تصمیم بگیرند. میزان شهریه یک حداقل و حداکثر دارد که دانشگاه‌ها حداقل از ۱۵‌درصد و حداکثر تا ۲۵‌درصد می‌توانند نسبت به ‌سال گذشته شهریه را تغییر دهند. امسال به خاطر کرونا اکثر موسسات غیردولتی مصوبه ۱۵‌درصد را اجرا کردند و شهریه‌شان را بیش از این بالا نبرده‌اند. بخش موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی …
شهریه موسسات آموزش عالی غیردولتی ۱۵ درصد گران شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / فرزانه شمیرانی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / ویروس کرونا / دانشگاه های غیر انتفاعی / شهریه دانشجویان
شهریه موسسات آموزش عالی غیردولتی ۱۵ درصد گران شد
مدیرکل دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم اعلام کرد: با توجه به شرایط کرونا امسال موسسات غیردولتی حداقل افزایش شهریه را اجرا کرده و ۱۵ درصد شهریه را افزایش دادند.
تسهیلات کرونایی به زودی به دانشگاه های غیرانتفاعی پرداخت می شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / فرزانه شمیرانی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاههای غیردولتی / ویروس کرونا
تسهیلات کرونایی به زودی به دانشگاه های غیرانتفاعی پرداخت می شود
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم با اشاره به پیگیری وزارت علوم اعلام کرد: وام دانشگاه های غیرانتفاعی که مشمول دریافت تسهیلات کرونا شده اند به زودی پرداخت می شود.
نحوه تشخیص معتبر بودن موسسات آموزشی آزاد/امکان استعلام صحت مدرک
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / فرزانه شمیرانی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / شورای گسترش آموزش عالی
نحوه تشخیص معتبر بودن موسسات آموزشی آزاد/امکان استعلام صحت مدرک
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
جدال بر سر یک حق
ماجرای مدرک تحصیلی سینا کمال‌خانی، منتخب تفرش در یازدهمین دوره مجلس این روزها نقل محافل است و تقریبا جعلی بودن آن برای شورای نگهبان، نمایندگان و البته وزارت علوم اثبات شده؛ چنانکه فرزانه شمیرانی، مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم در اظهاراتی که پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منتشر کرد، گفت: «در این ماجرا هم مدرک ارایه شده فاقد اعتبار است و هم موسسه‌ای که ظاهرا مدرک از آنجا صادر شده بدون مجوز بوده و وجود خارجی ندارد.» این بدان معناست که به احتمال فراوان کمال‌خانی جایی در پارلمان آینده نخواهد داشت ولی این میان ورود شورای نگهبان به مساله و تکرار تجربه «مینو خالقی» و جلوگیری از بررسی اعتبارنامه منتخب مردم در پارلمان سبب جدال نمایندگان …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
کافه مجلس
  نه مؤسسه مجاز است، نه مدرک معتبر مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به حواشی پدیدآمده درباره مدرک تحصیلی یکی از نمایندگان منتخب مجلس با بی‌اعتبار خواندن مدرک ارائه شده از سوی وی، مؤسسه صادرکننده مدرک را نیز غیرواقعی دانست. به گزارش ایسنا، فرزانه شمیرانی درباره حواشی پیش آمده درباره عدم‌نظارت وزارت علوم بر مؤسساتی مانند تفتان خاش که یکی از نمایندگان منتخب مجلس مدعی داشتن مدرک از آن است، تصریح کرد: 2نکته را باید درنظر داشت؛ نخست اینکه دفتر آموزش‌های …
واکنش وزارت علوم به مدرک جعلی یکی از منتخبان مجلس
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / سینا کمال‌خانی / مدرک تحصیلی منتخب تفرش / وزارت علوم
واکنش وزارت علوم به مدرک جعلی یکی از منتخبان مجلس
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از وزارت علوم، فرزانه شمیرانی مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به حواشی پدیدآمده درباره مدرک تحصیلی یکی از نمایندگان منتخب مجلس با بی‌اعتبار خواندن مدرک ارائه شده از سوی وی، مؤسسه صادرکننده مدرک را نیز غیرواقعی دانست.
وضعیت آموزش مجازی در مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی/ پیگیری برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / آموزش مجازی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / فرزانه شمیرانی
وضعیت آموزش مجازی در مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی/ پیگیری برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی وزارت علوم با تشریح اقدامات مراکز آموزش عالی غیردولتی در شرایط کرونا گفت: رایزنی برای بهره‌مندی این مراکز از تسهیلات حمایتی دولت انجام شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / فرزانه شمیرانی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاههای غیردولتی
آیین نامه داخلی ادغام موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تدوین می‌شود
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم از درخواست ۲۰ موسسه غیرانتفاعی برای ادغام خبر داد و گفت: آیین نامه و فرایند داخلی ادغام دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های غیرانتفاعی غیردولتی تدوین می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •