چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
مجوز زیست محیطی
آریز شهرستان بافق به عنوان منطقه حفاظت شده تصویب شد
۱۹ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور / محمدرضا صباغیان بافقی / مجوز زیست محیطی / گیاهان / بافق / حیات وحش
آریز شهرستان بافق به عنوان منطقه حفاظت شده تصویب شد
ایرنا - یزد - نماینده حوزه انتخابیه مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های مستمر، آریز شهرستان بافق به عنوان منطقه حفاظت شده در نشست شورای عالی محیط زیست کشور تصویب و ثبت شد.
مجوز زیست محیطی برای تخلیه زباله در کوه باباموسی بجنورد وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / استانی-اجتماعی / زباله / بجنورد
مجوز زیست محیطی برای تخلیه زباله در کوه باباموسی بجنورد وجود ندارد
معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: مجوز زیست محیطی برای تخلیه زباله در کوه باباموسی بجنورد وجود ندارد.
مجوز محیط‌زیستی پروژه‌ها بعد از دو سال باطل می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / مسعود تجریشی / مجوز زیست محیطی
مجوز محیط‌زیستی پروژه‌ها بعد از دو سال باطل می‌شود
تهران - ایرنا - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: همه مجوزهای محیط‌زیستی پروژه‌ها را که سازمان محیط‌زیست صادر می‌کند دو ساله است و پس از مدت باطل می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
اخذ مجوز زیست محیطی سد عزیز کیان پیگیری شود
کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس در دیدار با مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، اخذ مجوز زیست محیطی سد عزیز کیان را مورد تاکید قرار داد. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با خرّمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: احداث سد عزیز کیان در منطقه از طرح های ضروری است که باید اجرایی شود. خرّمی نیز در این دیدار اظهار داشت: سد سازی در گیلان ضروری است و نیازمند احداث سازه های بزرگ آبی جهت تنظیم حق آبه زیست محیطی و همچنین تامین منابع آب برای مصارف مختلف از جمله شرب، صنعت و کشاورزی می باشیم.
طرح‌های انتقال آب با مجوز زیست محیطی اجرا می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / سیستان و بلوچستان / بوشهر / هفته دولت / سازمان حفاظت محیط زیست / سمنان / هرمزگان / رضا اردکانیان
طرح‌های انتقال آب با مجوز زیست محیطی اجرا می‌شوند
تهران - ایرنا- وزیر نیرو گفت: هیچ طرح انتقال آبی بدون مطالعه دقیق، کارکارشناسی، دریافت مجوز زیست محیطی و روشن بودن منابع مالی مورد نیاز، اجرا نخواهد شد.
اصفهان در عرصه محیط زیست از صنعت عقب مانده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-اجتماعی / زاینده‌رود / حق‌آبه / تالاب گاوخونی
اصفهان در عرصه محیط زیست از صنعت عقب مانده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان درباره اینکه آیا طرح بن_بروجن مجوز زیست محیطی دارد یا خیر؟ گفت: این طرح ملی است و اجازه بدهید در این خصوص سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار نظر کند.
دوستداران محیط زیست اصفهان خواهان لغو مجوزهای برداشت آب زاینده‌رود شدند
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سازمان حفاظت محیط زیست / زاینده رود / اصفهان
دوستداران محیط زیست اصفهان خواهان لغو مجوزهای برداشت آب زاینده‌رود شدند
اصفهان - ایرنا - جمعی از فعالان محیط زیست استان اصفهان عضو " جمعیت پیام سبز " لغو مجوز زیست محیطی طرح‌ برداشت آب در بالادست رودخانه زاینده رود به منظور احیا و محافظت از تالاب بین المللی گاوخونی را خواستار شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
تونل بهشت‌آباد مجوز زیست محیطی ندارد
 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: هیچ‌گونه مجوز زیست‌محیطی برای اجرای طرح سد و تونل بهشت‌آباد صادر نشده است.در چند روز اخیر اخباری مبنی بر آغاز به کار مجدد فعالیت کارگاه تونل بهشت‌آباد در فضای مجازی منتشر شد، این اخبار موجب ایجاد حساسیت در بین فعالان محیط‌زیستی و مردم شد که ایسنا این موضوع  را از مسئولان مربوطه جویا شده است.شهرام احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هیچ‌گونه مجوز زیست‌محیطی برای اجرای طرح سد و تونل بهشت‌آباد صادر نشده است، اظهار کرد: براساس قوانین هوای پاک و مصوبات شورای عالی حفاظت از محیط‌زیست کلیه پروژه‌های عمرانی، سدسازی و انتقال آب باید قبل از آغاز عملیات اجرایی مجوزات زیست‌محیطی را اخذ کنند.مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: سد و تونل بهشت‌آباد …
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و ارمنستان
وزیر نیرو بر تسریع رفع معارضین و اخذ مجوز زیست محیطی خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان تاکید کرد و همکاری و تسریع در رفع آلودگی رودخانه ارس و سنکرون شدن شبکه برق دو کشور را خواستار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
پرونده پروژه انتقال آب کوهرنگ۳ در دستگاه قضایی مفتوح شد
پرونده پروژه انتقال آب کوهرنگ ۳ بار دیگر در دستگاه قضایی مفتوح شد.به گزارش «ابتکار»، در پی شکایت مردم و فعالان محیط‌زیست از پروژه کوهرنگ 3 و متعاقب آن تعطیلی پروژه انتقال آب کوهرنگ 3؛ به علت ابطال مجوز زیست محیطی این پروژه، سازمان محیط‌زیست با تمدید مجوز باطل شده از شکایت علیه پروژه کوهرنگ سه صرف نظر کرد‌. این اقدام سازمان حفاظت محیط‌زیست باعث شد دادستان بنا بر درخواست سازمان حفاظت محیط زیست و برخی دلایل از پروژه کوهرنگ 3 رفع توقیف کند تا این پروژه مجددا آغاز به کار کند. حال از آنجایی که این پروژه نه با شکایت سازمان حفاظت محیط‌زیست که بر اساس شکایت مردم و فعالان محیط‌زیست تعطیل شده بود، علی‌رغم آنکه سازمان حفاظت محیط‌زیست از پیگیری قضایی خود صرف نظر کرده اما بار دیگر با پیگیری‌های انجام شده …
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / هتل بام کرمان / مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان
توقف پروژه ساخت هتل بام کرمان تا اطلاع ثانوی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان درباره پروژه هتل بام کرمان و برخی صحبت‌ها مبنی بر عدم مجوز زیست محیطی این پروژه نیز اظهار کرد: ما در مواردی می توانیم مخالفت کنیم که پروژه‌ای با ضوابط ما همخوانی نداشته باشد و درباره هتل ها و گردشگری کدبندی دارد و این پروژه در چهار محدوده مشخصه ما قرار نداشته اما فعلا این پروژه متوقف شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
قطع درختان بلوط محور ‌"یاسوج- سی سخت" + پاسخ مسئولان
‌مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز زیست محیطی محور در حال چهار خطه شدن" یاسوج- سی سخت" از محیط زیست و منابع طبیعی استان اخذ شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
آخرین وضعیت طرح‌های آبرسانی به شهر تهران/ افزایش سه برابری زباله رودخانه‌ها و سدهای تهران
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر اینکه هیچ طرحی بدون مجوز سازمان محیط زیست اجرا نمی‌شود، گفت: تمامی طرح‌های شرکت آب منطقه‌ای تهران دارای مجوز زیست محیطی است و تمام حق آبه شهرها و محیط زیست رعایت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
مجری سد لاسک موظف به رعایت مسائل زیست محیطی شد
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوز زیست محیطی سد لاسک در استان گیلان با در نظر گرفتن تمام جوانب و ملاحظات زیست محیطی صادر و برای حصول اطمینان از رعایت آنها از مجری طرح تعهدات لازم زیست محیطی اخذ شده است و اداره کل حفاظت محیط زیست استان موظف به نظارت و پیگیری به منظور حسن انجام تعهدات خواهد بود. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •