پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
مرقد امام خمینی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
خسران فقدانِ سردار سازندگی
آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رییس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ در ۸۲ سالگی دارفانی را وداع گفت و حالا در سالگرد درگذشت او چهره‌های سیاسی و همچنین برخی کنشگران مدنی، از اصلاح‌طلب و اصولگرا از آثار هاشمی بر توسعه ایران گفته‌اند. همچنین شامگاه پنجشنبه مراسمی در مرقد امام خمینی(ره) به همین مناسبت با حضور رییس ‌دفتر رییس‌جمهوری و جمعی دیگر از شخصیت‌های کشوری و لشکری برگزار شد و در این مراسم نیز شخصیتِ هاشمی و جایگاه او در ایران معاصر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. سیدحسن خمینی در آیین بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در حرم امام خمینی(ره)، گفت: «مرحوم هاشمی حداقل در ۱۲ سال پایانی زندگانی‌اش می‌توانست …
وداع جانسوز با پیکر مطهر شهید فخری زاده؛ از معراج تا مرقد امام خمینی(ره)+فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / شهید / + فیلم / سیدابراهیم رئیسی / شهدای ترور / شهدای هسته‌ای / حرم امام خمینی (ره) / حضرت معصومه (س) / آستان قدس رضوی / معراج شهدا / شهید فخری زاده
وداع جانسوز با پیکر مطهر شهید فخری زاده؛ از معراج تا مرقد امام خمینی(ره)+فیلم
مراسم های وداع با پیکر مطهر شهید فخری زاده در معراج شهدا، حرم رضوی، حرم حضرت معصومه و مرقد امام خمینی(ره) برگزار شد. تدفین فردا انجام می شود.
مخزن موزه ملی ایران به مرقد امام‌ منتقل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / موزه ملی ایران / مرقد امام‌ خمینی
مخزن موزه ملی ایران به مرقد امام‌ منتقل می‌شود؟
حرف‌وحدیث‌های انتقال ٢ تا ٣‌هزار شیء مخزن موزه ملی ایران به زیرزمین مرقد امام خمینی (ره) جنجال‌هایی به پا کرده است. در حالی که مدیرکل ‏موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی این موضوع را تکذیب می‌کند و ‏می‌گوید: «ما فقط بهره‌برداری از یک فضای ٢٥‌هزار متری را در شهر آفتاب پیشنهاد کرده‌ایم که ممکن است ‏موزه یا نمایشگاه شود و هنوز موافقت نکرده‌اند.»
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چالش‌های یک پیشنهاد مبهم
  [ مهتاب جودکی ] حرف‌وحدیث‌های انتقال 2 تا 3‌هزار شیء مخزن موزه ملی ایران به زیرزمین مرقد امام خمینی(ره) جنجال‌هایی به پا کرده  است . در حالی که مدیرکل ‏موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی در گفت‌وگو با «شهروند» این موضوع را تکذیب می‌کند و ‏می‌گوید: «ما فقط بهره‌برداری از یک فضای 25‌هزار متری را در شهر آفتاب پیشنهاد کرده‌ایم که ممکن است ‏موزه یا نمایشگاه شود و هنوز موافقت نکرده‌اند.» پیشنهاد استفاده از این فضا در جلسه‌‌ای که 11روز پیش ‏بدون حضور خبرنگاران برگزار شد از سوی علی‌اصغر مونسان اعلام شده و از دو روز پیش شایعاتی درباره ‏بودجه‌ 250 میلیاردتومانی …
ماجرای انتقال ۴۰ هزار قطعه میراثی به زیرزمین مرقد امام خمینی (ره)
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ماجرای انتقال ۴۰ هزار قطعه میراثی به زیرزمین مرقد امام خمینی (ره)
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت: فضای 25 هزار متری قرار است توسط تولیت مرقد امام خمینی (ره) در شهر آفتاب به وزارت میراث فرهنگی واگذار شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اگر استانداردها اجرا شود، زیرزمین مرقد امام خمینی (ره) می‌تواند مخزن امن موزه ملی شود
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت: پیشنهادی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تولیت مرقد امام خمینی (ره) در شهر آفتاب مبنی بر در اختیار قرار دادن فضای ۲۵هزار متری، برای ایجاد مخزن امن داده شده است.
رییسی: اساس قانون اساسی توجه به حقوق انسان و اساس آموزه های دینی ما توجه به حقوق بشر است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / حقوق بشر / رییسی / رییسی در مرقد امام خمینی / مرقد امام خمینی
رییسی: اساس قانون اساسی توجه به حقوق انسان و اساس آموزه های دینی ما توجه به حقوق بشر است
شفقنا-حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی و مسئولان عالی قضایی در نخستین روز از هفته قوه قضائیه که به نام روز کرامت مردم و حقوق بشر نامگذاری شده است، ​در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حاضر شدند. جماران نوشت:...
ببینید | فیلمی دیده نشده از حضور علی نصیریان، مسعود کیمیایی و... در مرقد امام خمینی(ره)
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / 15 خرداد / علی نصیریان / جمشید مشایخی / مسعود کیمیایی
ببینید | فیلمی دیده نشده از حضور علی نصیریان، مسعود کیمیایی و... در مرقد امام خمینی(ره)
بسیاری از سینماگران هم چون مسعود کیمیایی، علی نصیریان و جمشید مشایخی در پای روضه آهنگران در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مرقد امام خمینی(ره) حاضر شدند.
فیلم | مرقد امام خمینی چگونه ساخته شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
فیلم | مرقد امام خمینی چگونه ساخته شد؟
تصاویر منتشر نشده از مراحل ساخت مرقد امام خمینی(ره) را در این ویدئو ببینید.
مراسم ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل برگزار نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / داعش / ماه مبارک رمضان / سالگرد رحلت امام خمینی / مرقد امام خمینی / ویروس کرونا
مراسم ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل برگزار نمی‌شود
انصاری گفت: بنا به توصیه‌های پزشکی و به تبعیت از سیره امام که بسیار مقید به دستورات پزشکی بودند مراسم ۱۴ خرداد را در حرم مطهر ملغی کردیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
امکان استفاده از مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای بهبود یافتگان کرونا
سیدحسن خمینی جهت استفاده از مرقد امام خمینی برای نگهداشت بهبودیافتگان کرونا و نیازهای ضروری برای مبارزه با کرونا خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / حسن روحانی / مرقد امام خمینی / رئیس جمهور
(تصاویر) رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت در مرقد امام
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در حرم مطهر حضرت امام (ره)، با بیان اینکه "امام می دانست عدالت و اصلاح جامعه بدون حضور مردم امکان پذیر نیست"، گفت: انتخاب کردن حق مردم است و هر کس مردم را از این انتخاب بازدارد و نگذارد در میان سلایق مختلف برگزیند و مردم را دلسرد کند ، حتما از مشی و راه امام فاصله دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / کاخ مرمر / مرقد امام خمینی / علیخانی / تهران / طرح ترافیک / شورای شهر تهران / محمد علیخانی / شهرداری / دولت / شورای ترافیک
سورپرایز شهردار برای مردم تهران
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حناچی امروز با آمدن به صحن شورا سوپرایزی در زمینه بودجه شهرداری برای مردم دارد، گفت: فعالیت‌های عمرانی در پایتخت در سال ۹۹ افزایش می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / شهرداری / کاخ مرمر / دولت / شهرداری تهران / محسن هاشمی / مرقد امام خمینی / شورای شهر پنجم / بودجه شهرداری تهران
بودجه 30 هزار میلیاردی شهرداری تهران در سال آینده/ کاخ مرمر نیاز به افتتاح مجدد ندارد
رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که بودجه سال 1399 شهرداری حدود 30 هزار میلیارد تومان خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حضور رهبر انقلاب در مرقد امام خمینی(ره) وگلزار شهدا
همزمان با آغاز دهه فجر و در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در مرقد مطهر امام عظیم‌الشأنِ ملت ایران حضور یافتند و با قرائت نماز و قرآن یاد آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
حضور رهبر انقلاب در مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا/ تجدیدنظر در بررسی صلاحیت بیش از دو هزار داوطلب انتخابات/ استقرار تیم‌های پزشکی در مرزهای کشور برای شناسایی ورود احتمالی «کرونا ویروس»
ایلنا: رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب در ۱۵۸ حوزه،‌ استقرار تیم‌های پزشکی در مرزهای کشور برای شناسایی ورود احتمالی «کرونا ویرس»، پولشویی مافیای قاچاق مواد مخدر و…
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی / انتخابات 98
۱۰ خبر پربازدید سیاسی ایسنا در ۱۲ بهمن
اطلاعیه شورای نگهبان درباره داوطلبان مجلس تایید صلاحیت‌ نشده در این شورا/ حضور رهبر انقلاب اسلامی در مرقد امام خمینی(ره) وگلزار شهدا/ راِی‌آوران ادوار مجلس/ انتقال ۱۹ زندانی ایرانی از کویت به داخل کشور و... در صدر اخبار مورد توجه و پر بازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / حمله تروریستی / ایالات متحده آمریکا
ببینید | لحظه ورود پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی به زادگاهش کرمان
بامداد امروز پس از مراسم باشکوه وداع در مرقد امام خمینی ، پیکر پاک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید پورجعفری برای خاکسپاری به کرمان زادگاه‌شان رسید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
تجدید میثاق ورزشکاران جانباز و معلول با آرمان‌های امام راحل
ورزشکاران جانباز و معلول تهران در سومین روز گرامیداشت هفته پارالمپیک با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام تجدید میثاق کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / سپاه پاسداران / ارتش جمهوری اسلامی ایران / خبرآنلاین / نیروهای مسلح
از کدام تجهیزات نظامی ارتش و سپاه در رژه نیروهای مسلح رونمایی شد؟
مهر نوشت: تجهیزات جدید دفاعی نیروی زمینی سپاه و نیروی دریایی ارتش صبح امرز(۳۱ شهریور) و درجریان  رژه نیروهای مسلح  در جوار مرقد امام خمینی ره عبور کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / سپاه پاسداران / هفته دفاع مقدس / حرم امام خمینی
نمایش تجهیرات نیروی زمینی سپاه در تهران/ رژه خودروی «ارس»
تجهیزات جدید دفاعی نیروی زمینی سپاه صبح امرز(۳۱ شهریور) و درجریان  رژه نیروهای مسلح  در جوار مرقد امام خمینی (ره) عبور کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / هفته دفاع مقدس / مرقد امام خمینی / رژه نیروهای مسلح / رئیس جمهور اسلامی ایران
«سامانه توپخانه‌ای حائل» برای نخستین بار رونمایی خواهد شد
«سامانه توپخانه‌ای حائل» در رژه امروز نیروهای مسلح در تهران و با حضور رئیس‌جمهور برای نخستین بار رونمایی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
سید حسن خمینی در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله محقق کابلی: شیعیان افغانستان مخلصترین افراد به امام و آرمانهای وی می باشد
شفقناافغانستان-حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام خمینی (ره) با حضور در مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت آیت الله محقق کابلی که در مرقد امام خمینی برگزار شد شیعیان افغانستان را مخلصترین افراد به امام خمینی(ره) و...
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
بیانات رهبری درباره مقاومت، همان خط و راه امام است
تهران – ایرنا – امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مسئله مقابله و مقاومت که مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی مطرح کردند، همان سخنی است که امام خمینی(ره) از روز اول مطرح کردند و این همان خط و راه امام است؛ بیانات رهبر انقلاب نیز همان راه است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / امام خمینی(ره) / سالروز ارتحال امام خمینی / مرقد امام خمینی
بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در کشورهای مختلف
مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور شخصیت‌ها، دانشمندان و دوستداران امام راحل در کشورهای مختلف از جمله فرانسه، انگلیس، سوریه و روسیه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / مرقد امام خمینی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / آنتن مخابراتی
پوشش کامل ارتباطی مرقد امام (ره) با نصب ۱۰ آنتن موبایل سیار
وزارت ارتباطات از پوشش مناسب ارتباطی در مرقد امام خمینی (ره) برای مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام (ره) با اختصاص ۱۰ سایت سیار موبایل خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
دانشگاهیان با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند
جمعی از دانشگاهیان صبح امروز با حضور در مرقد امام خمینی(ره) ضمن نثار گل، با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / سالگرد ارتحال امام
معاون سپاه سمنان: امسال سه هزار نفر به مرقد امام راحل اعزام می شوند
سمنان- ایرنا- معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: چهاردهم خرداد امسال سه هزار و 200 نفر از استان برای شرکت در آیین بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی به مرقد امام خمینی(ره) اعزام می شوند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
قرائت متن میثاق‌نامه دانشگاهیان با آرمان‌های امام (ره)/ تاکید بر تحقق مطالبه رهبری در گام دوم انقلاب
میثاق‌نامه دانشگاهیان با امام(ره) و رهبر معظم انقلاب صبح امروز با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزرای علوم و بهداشت و مسئولان دانشگاه آزاد و جمعی از دانشگاهیان در مرقد امام خمینی (ه) قرائت شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
شب قدر برخی چهره‌های سیاسی در حرم امام(ره)
مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان با سخنرانی شیخ علی اکبر ناطق نوری در سحرگاه دوشنبه ششم خرداد در مرقد امام خمینی (ره) برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی / استانداری / ستاد ارتحال امام خمینی (ره) / استان مرکزی
پیش بینی برنامه اعزام زائران استان مرکزی به مرقد امام راحل
اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تمهیدات لازم برای اعزام زائران به مرقد امام خمینی (ره) توسط دستگاه های مسئول این استان اندیشیده شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
نمایش ربات موشک انداز ارتش در مراسم رژه / ربات «نذیر» توانایی حمل ۶۰۰ کیلوگرم محموله را نیز دارد
نیروی زمینی ارتش ربات موشک‌انداز نذیر را در مراسم رژه مشترک یگان‌های ارتش در جوار مرقد امام خمینی (ره) به نمایش گذاشت. ربات مسلح بدون سرنشین نذیر، خودرویی تاکتیکی با قابلیت کنترل از راه دور است. این خودرو توانایی حمل حدود ۶۰۰ کیلوگرم محموله و قابلیت نصب یک سلاح متوسط (تیربار ۷.۶۷ میلیمتری یا تیربار ۱۲.۷ میلیمتری یا موشک پدافند هوایی یا موشک ضد زره را داراست.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
ارتش ربات موشک انداز خود را نمایش داد
تهران- ایرنا- نیروی زمینی ارتش ربات موشک‌انداز نذیر را در مراسم رژه مشترک یگان های ارتش در جوار مرقد امام خمینی(ره) به نمایش گذاشت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
سامانه های تلاش و اس 300 به نمایش در آمدند
تهران- ایرنا- سامانه های پدافند هوایی بومی تلاش و اس 300 در مراسم رژه مشترک یگان های ارتش در جوار مرقد امام خمینی(ره) به نمایش در آمدند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
«شما ۳ برادر ۳ دهه دست از سر حرم امام برنداشته‌اید»
کانال تلگرامی سایت عصر خبر در مطلبی در انتقاد به مدیران موسسه نشر آثار و مرقد امام خمینی نوشت: یک…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •