شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
نانولوله کربنی
تسهیل تولید قطعات کامپوزیت با غشاهای نانولوله کربنی
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
تسهیل تولید قطعات کامپوزیت با غشاهای نانولوله کربنی
محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) با استفاده از نانولوله‌های کربنی موفق به ساده کردن فرآیند ساخت قطعات کامپوزیت شده‌اند.
  کامپوزیت  نانولوله کربنی
ساخت بلوک پلیمری نانویی با مقاومت ۱۰ برابری در برابر اصابت گلوله
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / علمی و آموزشی
ساخت بلوک پلیمری نانویی با مقاومت ۱۰ برابری در برابر اصابت گلوله
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه رایس به رهبری محقق ایرانی موفق به ساخت…
  نانولوله کربنی  بلوک پلیمری مقاوم  دانشمند ایرانی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فناوری
افزایش بازدهی سلول‌های خورشیدی با نانولوله کربنی
پژوهشگران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان طی طرحی موفق شدند با اعمال نانولوله‌های کربنی به درون ساختار سلول‌های خورشیدی پروفسکایتی، بازدهی تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی را در این نوع سلول‌های خورشیدی به بیش از ۱۷ درصد افزایش دهند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
نانو گیتاری که خود را می‌نوازد!
دانشمندان انگلیسی، نوعی سیم گیتار مبتنی بر فناوری نانو ابداع کرده‌اند که می‌تواند نت‌ها را بدون دخالت نیروی خارجی بنوازد.به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌دیلی، دانشمندان دانشگاه لنکستر و دانشگاه آکسفورد یک مدار نانوالکترونیک ابداع کرده‌اند که لرزش آن، بدون کمک هرگونه نیروی خارجی صورت می‌گیرد.دانشمندان در این گیتار، از یک سیم معلق باریک استفاده کرده‌اند که شبیه به سیم در حال لرزش گیتار است. آزمایش آنها نشان می‌دهد که چگونه یک نانوابزار ساده می‌تواند حرکت را مستقیما از جریان الکتریکی تولید کند.در ابداع این ابزار، از یک نانولوله کربنی استفاده شده که به شکل سیمی به قطر سه نانومتر و تقریبا 100 هزار برابر باریک‌تر از سیم گیتار است. دانشمندان هر دو پایانه سیم را روی یک تکیه‌گاه فلزی سوار کردند و سپس، …