پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
پایان نامه
۳ ساعت قبل
تجارت خارجی با اوراسیا از ۲.۴ میلیارد دلار عبور کرد
سخنگوی گمرک گفت:میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا از زمان اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد ماه، از حیث ارزش به دو میلیارد و۴۱۷ میلیون و۸۳۰ هزارو ۳۲ دلار رسیده است.
پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند
۲۶ ساعت قبل / پایان نامه / طرح های پژوهشی / اقتصاد دیجیتالی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند
حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های فناوری محور اولویت دار ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دستور کار قرار گرفت.
۳۹ ساعت قبل
پاسخ سربسته به تهدید سرگشاده
چندی پیش بود که خبر نامه سرگشاده روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد. نامه‌ای که 12 عضو امضاکننده آن یا در دوره‌های اخیر در پارلمان حضور داشتند یا به واسطه حضور در سایر مسوولیت‌ها، از شرایط حال حاضر جمهوری اسلامی آگاهی داشتند ولی تلاش کردند علاوه بر انتساب مشکلات به دولت دوازدهم و شخص حسن روحانی، از عزم خود برای اصلاح رویه‌ها سخن بگویند. فارغ از آنکه هدف این نامه تند و تیز به رییس‌جمهوری تخریب نمایندگان مجلس دهم بود یا تهدید تلویحی دولت و جلب‌نظر بدنه اجتماعی به‌نسبت ناامیدِ اصولگرایان از پارلمانی که به‌واسطه اقدامات شورای نگهبان و البته کمترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی به فعالان دست‌راستی رسید، آنچه قابل‌ …
خبر خوش برای مالکان موتور سیکلت
۴۶ ساعت قبل / اخبار حوادث / بیمه مرکزی / موتور سیکلت / موتور سواری / موتورسوار
خبر خوش برای مالکان موتور سیکلت
سلیمانی گفت: به مالکان موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه، از ابتدای تیرماه تا پایان شهریور برای دریافت بیمه نامه یک ساله فرصت داده می‌شود.
تسهیلات جدید برای دانشجویان آماده دفاع/ بخشش «سنوات» و «جریمه» در دستور کار
۲ روز قبل / مسعود رضایی / دانشگاه تربیت مدرس / پایان نامه / خوابگاه دانشجویی
تسهیلات جدید برای دانشجویان آماده دفاع/ بخشش «سنوات» و «جریمه» در دستور کار
مدرک از سیکل تا دکترا فقط با یک کلیک | ۵۰ میلیون بدهید تا دکتر شوید
۲ روز قبل
مدرک از سیکل تا دکترا فقط با یک کلیک | ۵۰ میلیون بدهید تا دکتر شوید
خرید و فروش مدرک تحصیلی مانند خرید و فروش مقاله و پایان نامه در کشور ما موضوع تازه‌ای نیست و هر از چندی با توجه به اتفاقاتی که در جامعه می‌افتد در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد. یک بار جعلی بودن مدرک یک وزیر باعث مطرح شدن این موضوع می‌شود و بار دیگر هم گرفتن مدرک از یک دانشگاه جعلی توسط یک منتخب مردم.
ببینید | هیچ دادگاهی تا پایان کرونا حکم تخلیه برای مستاجرها صادر نمی‌کند!
۲ روز قبل / اجاره‌نشینی / دادگاه
ببینید | هیچ دادگاهی تا پایان کرونا حکم تخلیه برای مستاجرها صادر نمی‌کند!
دادگاه ها و مراجع قانونی تا سه ما پس از تمام شدن کرونا و عادی شدن وضعیت حکم تخلیه صادر نمیکنند مستاجران زیر بار اجاره نامه های زیر زمینی نروند
۳ روز قبل
همایش فصلی مدیران بیمه دی برگزار شد
همایش فصلی مدیران بیمه دی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران ستاد و شعب سراسر کشور به صورت وبینار و با محوریت «بررسی جایگاه شرکت بیمه دی در صنعت و راهکارهای بهبود و توسعه فروش» برگزار شد.در این همایش محمدرضا کشاورز مدیرعامل بیمه دی با اشاره به توفیقات شرکت در سال گذشته عنوان کرد: شرکت بیمه دی در سال گذشته با همیاری، تلاش و بهره گیری از دانش همکاران خود توانست به یکی از چشم‌اندازهای خود که تبدیل به پربازده ترین شرکت بیمه در بین شرکت های بیمه کشور می باشد دست یابد و عزم جدی داریم که تبدیل به پدیده محبوب مشتریان شویم. وی افزود: بسیار خوشحالم که با همدلی مثال زدنی، با برنامه محوری و رویکردی عملگرایانه، حفظ آرامش و انضباط کاری سازمانی و اقتدار، هم‌ اکنون به نتایج و دستاوردهای تحسین برانگیز و خیره کننده …
۳ روز قبل
نکته بازی
عارف؛ سلطان غم‌ها عارف غلامی در بازی با فولاد  2 کارت زرد آبکی گرفت، اخراج شد، تیمش باخت و خودش هم مسابقه با سایپا را از دست داد. بعد از پایان بازی در رختکن 2 بازیکن تیم طوری به او تاختند که فرهاد مجیدی ناچار شد با آنها برخورد کند. همینطور شایعه شده بزرگان تیم خواهان کسر قرارداد غلامی هستند تا درس عبرتی برای بقیه شود. حالا همه اینها به کنار، غم‌انگیزترین بخش داستان برای عارف می‌دانید کجاست؟ اینجا که باشگاه استقلال بعد از بازی با فولاد به کمیته انضباطی نامه زد و تقاضا کرد کارت قرمز علی کریمی را پاک …
۳ روز قبل
صادرات رب گوجه فرنگی آزاد شد
صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهر ۹۹ بلامانع اعلام شد. به گزارش خبرگزاری مهر، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در نامه‌ای به گمرک ایران موضوع بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهرماه ۹۹ را اعلام کرد. در این نامه آمده است: صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب آسپتیک با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان مهر ماه بلامانع است.
۴ روز قبل
قدردانی قطعه‌سازان کشور از گروه خودروسازی سایپا
‏‎در پایان نامه انجمن صنایع همگن آمده است که این انجمن آمادگی کامل خود را در همکاری با گروه خودروسازی سایپا در همه زمینه ها اعلام می دارد و با حمایت از برنامه ها و سیاست های اعلامی، توان جهش در تامین قطعات و مجموعه های خودرو را با همفکری و همکاری با هدف حل مشکلات دارد.
مذاکره نظامی پنهانی تهران و پکن / روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟
۴ روز قبل
مذاکره نظامی پنهانی تهران و پکن / روسیه و چین قصد فروش چه نوع تسلیحاتی را به ایران دارند؟
فصل پاییز، مهلت تحریم ارسال تسلیحات به ایران به پایان می رسد. واشنگتن خواهان تمدید دائمی این نوع تحریم علیه ایران است. اما، روسیه و چین در نامه های خود خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد مخالفت خود با این عقیده واشنگتن را ابراز کرده اند. می بایست خاطر نشان کرد که هر زمانی این نوع بحث ها در سازمان ملل متحد پایان گیرد، مسکو و پکن تسلیحات خود را وارد بازار ایران خواهند کرد.
انتهای شهریور؛ پایان مهلت بازپرداخت تسهیلات ارزی حساب ذخیره ارزی
۴ روز قبل
انتهای شهریور؛ پایان مهلت بازپرداخت تسهیلات ارزی حساب ذخیره ارزی
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف تسهیل بازپرداخت تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی در روزهای پایانی سال 1398 مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت و انتهای شهریور به عنوان پایان مهلت استفاده از ظرفیت بازپرداخت تسهیلات ارزی حساب ذخیره ارزی تعیین شد.
۴ روز قبل
عربستان چگونه می‫تواند از باتلاق یمن خارج شود؟
عبدالرحمن المحبشی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن با اشاره به ناتوانی ریاض در دستیابی به اهداف خود در یمن گفت، لحن عربستان سعودی در قبال یمن نرم تر شده است، ولی این تغییر باید در واقعیت و عمل مشاهده شود و این کشور می تواند با توقف جنگ از باتلاق خارج شود.عبدالرحمن المحبشی روز شنبه در گفت‫وگو با ایرنا‫، ضمن تاکید بر اینکه عربستان به اهداف خود در یمن نخواهد رسید،‌ گفت: دشمن می‫تواند به آسانی با اعلام پایان تجاوز به خاک یمن و توقف هرگونه عملیاتی با هر اسمی، از باتلاق یمن خارج شود.تصریح کرد: عملیات اخیر در عمق عربستان، پاسخ شایسته و در زمان مناسب به بمباران‫های جنایتکارانه رژیم سعودی و محاصره ملت یمن بود.وی درباره توان و امکانات نظامی یمن پس از پنج سال جنگ و محاصره گفت: امکانات نظامی یمن بسیار بهتر …
ترم جاری «بدون احتساب سنوات» حذف شود/ برای دفاع از پایان نامه زمان کوتاهی داریم
۵ روز قبل / دانشگاه شهید بهشتی / دانشجویان / پایان نامه
ترم جاری «بدون احتساب سنوات» حذف شود/ برای دفاع از پایان نامه زمان کوتاهی داریم
برخی دانشجویان ترم ۶ ارشد دانشگاه شهید بهشتی خواستار حذف ترم بدون احتساب سنوات هستند؛ این دانشجویان زمان کوتاه برای دفاع از پایان نامه و کارهای پژوهشی را علت این امر عنوان می کنند.
فراخوان دوازدهمین جشنواره پویانمایی تهران منتشر شد
۵ روز قبل / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / پایان نامه دانشجویی / فیلمنامه
فراخوان دوازدهمین جشنواره پویانمایی تهران منتشر شد
تهران- ایرنا- مقررات شرکت در دوازدهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی پویانمایی (انیمیشن) تهران، طی فراخوانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد.
ثبت ۷۹ هزار پایان‌نامه و ۱۱ هزار رساله در سامانه پایش آزاد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / محمد مهدی طهرانچی / دانشگاه آزاد اسلامی / پایان نامه
ثبت ۷۹ هزار پایان‌نامه و ۱۱ هزار رساله در سامانه پایش آزاد
رئیس دانشگاه آزاد گفت:اسامی ۱۸ هزار و ۳۰۰ استاد مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی، ۵ هزار و ۶۰۰ استاد مدعو، ۱۱ هزار رساله دکتری و ۷۹ هزار پایان‌نامه کارشناسی ارشد در سامانه پایش به ثبت رسید.
جهنم درختان در «باغ بهشت» تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / باغ بهشت / تهران / قطع درختان / محیط زیست
جهنم درختان در «باغ بهشت» تهران
پروژه «باغ بهشت» مشکلات بسیاری برای اهالی ایجاد کرده است؛ آن‌ها بار‌ها به مراجع قانونی از جمله شهرداری و اعضای شورای شهر نامه نوشته‌اند و درخواست کرده‌اند قطع درختان پایان یابد؛ خواسته‌ای که تاکنون هیچ نتیجه و پاسخ مشخصی نداشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
در سال «جهش تولید» به ظرفیت دو برابری خواهیم رسید
مدیرعامل شرکت تندیس تجارت باختر گفت: با توجه به سیاست گذاری ها و هدف گذاری های گروه مالی گردشگری و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، در سال جهش تولید به ظرفیت دو برابری خواهیم رسید.منصور کتانباف افزود: با برنامه‫ریزی‫های انجام شده در نظر داریم علاوه بر تکمیل پروژه های در دست ساخت، نسبت به انعقاد قراردادهای جدید اقدام کنیم و در سال جاری حداقل به ظرفیت دو برابری برسیم. وی با اشاره به اینکه هم در دوره ساخت پروژه ها و هم در دوره بهره برداری ایجاد اشتغال می شود، افزود: برای تحقق «جهش تولید»، پروژه های در دست اقدام را با سرعت و کیفیت مناسب و با مهار هزینه ها تکمیل کنیم و بدنبال ایجاد ظرفیت های جدید باشیم.کتانباف با بیان اینکه برای ایجاد ظرفیت های جدید اقدامات موثری در حال انجام است، اظهار امیدواری …
حادثه سوچی!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
حادثه سوچی!
ماجراهای فوتبال در عصر کرونا، هر روز عجیب‌تر و باورنکردنی‌تر می‌شوند. در تازه‌ترین اتفاق مربوط به برگزاری دیدارهای فوتبال همزمان با انتشار ویروس، تیم رستوف شکست وحشتناکی را در زمین سوچی تجربه کرده است. ماجرا از این قرار است که 6 بازیکن اصلی تیم رستوف، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس قوانین، همه نفرات این تیم به قرنطینه رفته‌اند و طبیعتا این انتظار وجود داشت که دیدار این تیم با سوچی در لیگ روسیه لغو شود. با این حال باشگاه رقیب، با چنین تصمیمی مخالفت کرد و تاکید داشت که بازی حتما باید در زمان تعیین شده، صورت بگیرد. مدیران باشگاه رستوف که با این مقاومت روبه‌رو شدند، حتی به فیفا نیز نامه زدند اما در نهایت چاره‌ای به جز حاضر شدن در زمین بازی نداشتند. رستوف …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پرسش از نظارت استصوابی
احمد توکلی حالا 4، 5 سالی است که دیگر نماینده مجلس نیست و اگرچه هنوز عضوی است از مجمع تشخیص مصلحت نظام اما اغلب به‌ عنوان «رییس دید‌بان شفافیت و عدالت» شناخته می‌شود؛ سازمان مردم‌نهادی که عمده تمرکزش بر مبارزه با مفاسد اقتصادی است و شفافیت مالی و اداری. اما توکلی چه تا آن زمان که نماینده مجلس بود و حتی پس از آن، وقتی ردای وکالت ملت را از تن به درآورد و عضوی شد از مجمع تشخیص مصلحت نظام، همواره نشان داده که تمایلی جدی به اعتبارنامه وکلای ملت و روند تایید و تصویب آن در مجالس دارد. روندی که بنابر قانون آیین‌نامه داخلی مجلس «منتخبان ملت» را به «نمایندگان مجلس» تبدیل می‌کند و تا طی نشود هیچ منتخبی، نماینده نیست.  ابتدای مجلس دهم، …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
کارنامه درخشان مدیریت های شعب استانی بانک مسکن
مدیر امور استان ها و بازاریابی بانک مسکن، با بیان اینکه ۲۳ مدیریت شعب استانی بانک با عملکرد قابل قبول در حوزه های مختلف در ارزیابی عملکرد پایان سال ۹۸، در منطقه سبز عملکردی قرار گرفتند، گفت: این آمار نشان دهنده کارنامه درخشان بانک در این حوزه است.وی با تشریح عملکرد مدیریت های شعب استانی بانک اظهار کرد: بانک مسکن در کل کشور 33 مدیریت شعب استانی دارد که 3 مدیریت شعب در استان تهران قرار دارند.وی با بیان اینکه 23 مدیریت شعب در منطقه سبز عملکردی قرار دارند، افزود: در ارزیابی عملکردی مدیریت های شعب شاخص‫های مختلفی در نظر گرفته می‫شود که در‫نهایت مدیریت‫ها و شعب به تناسب عملکرد خود در مناطق سبز، زرد و قرمز قرار می‫گیرند.مدیر امور استان‫ها و بازاریابی بانک مسکن ادامه داد: هر‫ساله در بررسی ارزیابی عملکرد …
کامل‌ترین بانک کتاب سنگی ایران در کتابخانه ملی نگهداری می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / پایان نامه دانشجویی / کتاب
کامل‌ترین بانک کتاب سنگی ایران در کتابخانه ملی نگهداری می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرکل کتاب‎های خطی و نادر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، گفت: نسخه‌های ارزشمند از کتاب‌های سنگی در کتابخانه ملی موجود است و معتقدم کامل‌ترین بانک کتاب سنگی در این سازمان نگهداری می‌شود.
امکان انتخاب استاد راهنمای بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران فراهم شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / پایان نامه / دانشگاه علوم پزشکی تهران / بین المللی / آموزش پزشکی
امکان انتخاب استاد راهنمای بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی تهران فراهم شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
«حصریان را صد هزاران یاد باد»
پس از اینکه حزب اعتماد ملی، در اعتراض به شرایط دبیرکل محصورش نامه‌ای خطاب به رییس قوه قضاییه نوشت، روز پنجشنبه دل‌نوشته‌ای نیز از سوی حجت‌الاسلام محمدجواد حجتی کرمانی خطاب به مهدی کروبی منتشر شد که در آن خود را «رفیق شفیقِ قدیمی» مهدی کروبی توصیف و تاکید کرد که همیشه «به یاد شماییم و هم‌حصری‌های شما». همچنین حزب اتحاد ملت نیز دومین حزب اصلاح‌طلب بود که در بیانیه‌ای خواستار رفع حصر به عنوان یک مطالبه عمومی شد. حجتی‌کرمانی دراین نامه کوتاه خطاب به شیخ مهدی کروبی محصور نوشت: «برادر عزیزم آقای کروبی سلام‌علیکم؛ همیشه به یاد شمایم و هم‌حصری‌های شما. من هم با شما زمزمه می‌کنم: گرچه یاران غافلند از حال من/ …
انتشار گسترده یک باج افزار در کشور/ قشر دانشجو هدف قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ویروس باج افزار / مرکز ماهر / پایان نامه
انتشار گسترده یک باج افزار در کشور/ قشر دانشجو هدف قرار گرفت
مرکز ماهر از انتشار گسترده نسخه جدید باج افزار STOP در کشور خبر داده که در نرم‌افزارهای مرتبط با پایان‌نامه‌ها جاسازی می شود و بیشتر، قشر دانشجو و کاربران خانگی را هدف قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
توفان بعد از آرامش
روز دوشنبه یکی از رسانه‌های پرمخاطب نامه‌ای را با عنوان انصراف 7 تیم لیگ برتری از مسابقات منتشر کرد. این رسانه مدعی شد این نامه تنها برای خودشان ارسال شده. در این نامه 4 تیم قبلی که خواهان تعطیلی لیگ بودند، شامل تراکتور، ماشین‌سازی، شهرخودرو و نساجی به همراه سه تیم دیگر شامل نفت مسجد سلیمان، پارس جنوبی جم و پیکان درخواست کرده‌اند با توجه به صعودی شدن شیب شیوع کرونا مسابقات تعطیل شود و در غیر این صورت آنها از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرده و مراتب را در نهادهای بین‌المللی پیگیری می‌کنند. در پایان این نامه نیز امضای اعضای این باشگاه‌ها درج شده است. 
۵۵۲ پایان‌نامه در بحران کرونا ایرانداکی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ویروس کرونا / پایان نامه دانشجویی / پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
۵۵۲ پایان‌نامه در بحران کرونا ایرانداکی شد
تهران- ایرنا- کاربران ایرانداک در بازه زمانی اسفندماه ۹۸ تاکنون ۵۵۲ پایان‌نامه و رساله را در سامانه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران بارگذاری کردند.
از سیاست جدا باشید؛ این توصیه من به هنرمندان است / آنتونی کوئین بعد از انقلاب نامه ‏ای برایم نوشت که در اینجا برایت کار هست؛ گفتم نه، من مال مملکت ایرانم / قرار بود سر فیلم «مادر» به من جایزه بدهند، اما ندادند / بعضی از تهیه کننده های امروز فرقی با برج ساز ندارند / حاصل عمرم سه سخن بیش نیست؛ خام بودم، پخته شدم، سوختم
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
از سیاست جدا باشید؛ این توصیه من به هنرمندان است / آنتونی کوئین بعد از انقلاب نامه ‏ای برایم نوشت که در اینجا برایت کار هست؛ گفتم نه، من مال مملکت ایرانم / قرار بود سر فیلم «مادر» به من جایزه بدهند، اما …
آدم‏ های با شعور و با سوادی که حالا دیگر نامی از آنها نیست. «شاهین سرکیسیان» را دیگر چه کسی می‏شناسد؟ اصلا آقای «ارحام صدر» را شناختند که در نوع خودش روی صحنه چه می‏ کرد؟ کسی دیگر مثل او می ‏آید؟! وقتی وضعیت به این سمت‏ و سو می‎رود، آدم از کار زده شده و کارها هم باری به هر جهت می‏شود / به خیابان می‏ روند، کسی را پیدا می کنند و به او می گویند بیا در این فیلم بازی کن! این چیزی است که در محمدعلی کشاورز: مملکت ما مد شده است. خب، عمل جراحی هم هست و.../ زمان خوشگلی و قشنگی به پایان رسیده است/ علی حاتمی چرا علی حاتمی بود؟! هرچند زمانی که زنده بود، این تجلیلی را که حالا از او می‏ کنند، نمی کردند. اما حالا چرا؟! چرا آن‏ وقت‏ها نیامدند؟! / خیلی از بازیگرها و کارگردان‏های امروز را نمی‏ شناسم؛ سوپراستارهایی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
پیامی به حصر
خرداد حالا یک‌ دهه‌ای می‌شود که یادآور اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری 88 است؛ اعتراضاتی که پس از روزها کش و قوس سبب شد تا میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از یک‌سو و مهدی کروبی ازسوی دیگر به حصر خانگی بروند؛ حصری که حالا 11 سال از آن گذشته و تلاش‌های اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان برای رفع آن راه به جایی نبرد. در این میان هراز‌گاهی با انتشار تصاویری جدید از محصوران، افکار عمومی بار دیگر مطالبه رفع حصر را پیش کشیده و از روزهای سخت گذشته بر نخست‌وزیر امام و شیخِ اصلاحات سخن به میان می‌آورند. در همین راستا یکی، دو روز پیش محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی با انتشار تصویری دیده نشده از شیخ اصلاحات در حصر، از حال نه چندان مساعد او خبر داد و همین خبر …
آمار پایان‌نامه‌های ثبت شده با موضوع «قلمروی جغرافیایی» اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پایان نامه / پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران / تحقیقات علمی
آمار پایان‌نامه‌های ثبت شده با موضوع «قلمروی جغرافیایی» اعلام شد
بررسی آمار پایان‌نامه‌ها و رساله های ثبت شده در ایرانداک نشان می دهد که سال گذشته، ۱۰ هزار و ۱۶۴ پارسا (۱۶.۷۵ درصد) دارای قلمرو فرامرزی،‌ ملی، استانی، یا شهری بوده‌اند.
قلمرو جغرافیایی بیش از ۱۰ هزار پایان‌نامه‌ و رساله‌ در ایرانداک اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / پایان نامه دانشجویی / پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
قلمرو جغرافیایی بیش از ۱۰ هزار پایان‌نامه‌ و رساله‌ در ایرانداک اعلام شد
تهران-ایرنا- آمار پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ثبت شده با قلمرو جغرافیایی در سال ۱۳۹۸ نشان داد ۱۰ هزار و ۱۶۴ پایان نامه و رساله (۱۶.۷۵ درصد) دارای قلمروِ فرامرزی، ‌ ملی، استانی، یا شهری بوده‌اند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
سرمربی تیم امید مرکز فرهنگی ایران و هلند را نمی‌شناسد!
آن قدر این چند روز در مورد قرارداد ویلموتس صحبت شده است که بعید به نظر می‌رسد نیازی به مقدمه برای آشنایی با موضوع بحث وجود داشته باشد. اما آنچه باعث شده همچنان این پرونده در رسانه‌ها مورد تحلیل قرار بگیرد حجم عظیمی از تناقضات است که به مرور رو می‌شود و ابعاد جدیدی به ماجرا می‌دهد.  یکی از نقاط مبهم معمای پرونده ویلموتس موسسه فرهنگی ایران و هلند است که نامش را مهدی تاج برای نخستین‌بار در برنامه بدون تعارف بیست‌وسی معرفی کرد. تاج مدعی شد این موسسه 3 مربی به نام‌های لوپتگی، رنارد و ویلموتس را به وزارت ورزش معرفی کرده است. جست‌وجوها برای پیدا کردن اخباری در رابطه با این موسسه نتیجه چندانی نداشت. جز اینکه فهمیدیم موسسه فرهنگی ایران و هلند یک موسسه خصوصی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
لابراتوار مدرنیته در ایران
مرتضی ویسی |تاریخ اجتماعی مقوله‌ای پیچیده است به خصوص زمانی که پای صنعت نفت و کارگران درون آن در میان باشد. سخت‌تر از این زمانی است که شخصی بخواهد در این حوزه تحقیق و پژوهش کند و درگیر تکرار و کلیشه‌ها نشود و این لازمه یک نگاه جدید و جمع‌آوری داده‌های جدید است که طبیعتا کار راحتی نیست. این نکات را در نظر بگیرید و از این منظر به کتاب «محیط مصنوع و شکل‌گیری طبقه کارگر صنعتی (تاریخ اجتماعی کار در صنعت نفت ایران 1320-1287) » نگاه کنید. بدون شک متوجه این نکته می‌شوید که با کتابی بسیار متفاوت در این حوزه روبه‌رو هستید. کاوه احسانی محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر که این اثر را در قالب پایان نامه انجام داده چندصباحی است که به فارسی ترجمه و از سوی نشر شیرازه …
سامانه «پرسشنامه‌ساز» برای پژوهشگران آغاز به کار کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران / طرح های پژوهشی / پایان نامه
سامانه «پرسشنامه‌ساز» برای پژوهشگران آغاز به کار کرد
سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا) در پاسخ به نیاز پژوهشگران کشور در آسان‌سازی فرآیند پژوهش توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، راه‌اندازی و در دسترس قرار گرفت.
امکان حذف نیمسال تحصیلی به دلیل عدم فعالیت پژوهشی
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / دانشگاه تربیت مدرس / پایان نامه
امکان حذف نیمسال تحصیلی به دلیل عدم فعالیت پژوهشی
دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرده است با توجه به شرایط خاص ادامه فعالیت های پژوهشی در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری و بنا بر احتمال مخاطره ابتلا به ویروس کرونا، کلیه دانشجویانی که با رعایت شرایطی که در ادامه ذکر شده، در حال تکمیل پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری قرار دارند، می‌توانند صرفا تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ با تکمیل فرم درخواست (نمونه پیوست) نسبت به حذف نیمسال پژوهشی اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چهارم تیرماه؛ شروع دوباره فوتبال در ایران
سازمان لیگ به باشگاه‌ها زمان از سرگیری بازی‌های لیگ را اعلام کرد و با توجه به دغدغه‌هایی که درخصوص آماده‌سازی بازیکنان وجود داشت اعلام کرد بازی‫ها با یک هفته تاخیر شروع می شود. به گزارش ورزش سه، بر این اساس دیدار معوقه فولاد خوزستان و استقلال تهران روز چهارشنبه ۴ تیرماه برگزار می‫شود و در ادامه مسابقات هفته بیست و دوم از روز یکشنبه هشتم تیرماه آغاز می‫شود.بعد از تعطیلی سه ماهه لیگ به خاطر شیوع ویروس کرونا تیم‫های زیادی خواستار تعطیلی بازی ها لیگ برتر شده بودند و چهار باشگاه تراکتور – ماشین سازی – نساجی و شهر خودرو نیز در نامه‫ای رسمی به وزیر ورزش و جوانان خواستار دخالت در این زمینه و اعلام تعطیلی فوتبال شده بودند که این نامه به‫زعم علی‫نژاد معاون وزیر هیچ گاه به وزارتخانه نرسید و در‫نهایت تصمیم …
مهلت ارسال پایان نامه های برتر به نمایشگاه قرآن تمدید شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / مسابقات قرآنی / پایان نامه
مهلت ارسال پایان نامه های برتر به نمایشگاه قرآن تمدید شد
چگونگی برنامه‌ریزی توسعه فعالیت مسکونی با تاکید بر کاهش خطرپذیری خشکسالی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-علمی و آموزشی / خشکسالی / پایان نامه
چگونگی برنامه‌ریزی توسعه فعالیت مسکونی با تاکید بر کاهش خطرپذیری خشکسالی
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که اثرات «خشک شدن رودخانه‌ و مادی‌ها»، «ایجاد نارضایتی و بی‌اعتمادی عمومی متقابل جامعه مدنی و تصمیم گیرندگان»، «دگرگونی امید به زندگی»، «دگرگونی کیفیت هوا» و «افزایش آسیب پذیری سلامت جسمی» دارای بالاترین خطرپذیری بر فعالیت مسکونی در شهر اصفهان است.
کدام دانشگاه‌ها دانشجویان را
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / ویروس کرونا / فعالیت دانشگاهها
کدام دانشگاه‌ها دانشجویان را "حضوری" پذیرش می‌کنند؟
همزمان با مجاز شدن پذیرش حضوری و فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی از امروز ۱۷ خرداد که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد، اغلب دانشگاه‌های کشور ضمن تاکید بر ادامه روند "آموزش مجازی" دانشجویان؛ اعلام کردند پذیرش حضوری صرفا شامل دانشجویانی خواهد بود که برای انجام پایان نامه یا پروژه‌های تحقیقاتی نیازمند حضور در محیط‌های آزمایشگاهی و کارگاهی هستند.
جزئیات ارائه گرنت فناوری به پایان نامه و رساله های دانشجویان
۱۳۹۹/۰۳/۱۶
جزئیات ارائه گرنت فناوری به پایان نامه و رساله های دانشجویان
مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: از هفته آینده تقاضاها برای ارائه گرنت فناوری در حوزه ICT دریافت و در یک بازه ۲ ماهه بررسی و اعلام نتیجه می شود.
اعلام شرط حضور دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه خوارزمی
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / آموزش مجازی / کارشناسی ارشد / دانشگاه / دانشجویان / خوارزمی
اعلام شرط حضور دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه خوارزمی
ایلنا: دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: حضور آن دسته از دانشجویان کارشناسی ارشد از ۱۷ خرداد مقدور است که در مرحله انجام پایان نامه باشند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تجربه «امید»
نامه آقای محمدرضا عارف به عنوان رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تحت عنوان «گزارشی به مردم» ابتدای هفته جاری در رسانه‌ها منتشر شد و بازخوردهای بسیاری داشت. برخی ترجیح دادند پذیرش قصورها را تیتر کنند و برخی دیگر به تخریب‌ها علیه اعضای فراکسیون امید اشاره کردند، با این همه اما اگر قرار بر قضاوت من به عنوان یکی از اعضای فراکسیون امید مجلس باشد، به‌طور قطع قصورها را می‌پذیریم و معتقدم آقای عارف نیز هرگز نمی‌توانست بیان کند که امید و امیدی‌ها عیب و ایرادی در کارشان نبوده اما متاسفانه باید گفت که این نامه در شرایطی نوشته شده که امید وجه بیرونی‌اش را از دست داده و مردم عملا این فراکسیون را فراکسیونی ناموفق می‌پندارند؛ حال آنکه واقعا چنین نبود. …
بانکی برای پایان‌نامه‌ بورسیه‌های جهاد دانشگاهی
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی / پایان نامه / بورسیه
بانکی برای پایان‌نامه‌ بورسیه‌های جهاد دانشگاهی
پایان‌نامه‌های دانشجویان بورسیه جهاد دانشگاهی در بانک اطلاعاتی طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی نمایه شده است.
بهترین سناریو برای به پایان رساندن لیگ برتر کدام است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بهترین سناریو برای به پایان رساندن لیگ برتر کدام است؟
با تعیین زمان شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر، کم‌کم ساز مخالفت با ادامه این رقابت‌ها کوک شد. در چند روز گذشته، سلسله‌وار از تیم‌های لیگ برتری اخباری از تعداد مبتلایان به کرونا منتشر شد؛ چیزی که دو ماه پیش در فوتبال جهان مرسوم بود و باشگاه‌ها وضعیت سلامت بازیکنان‌شان را گزارش می‌کردند، یکباره در ایران ترند شد و یکی یکی باشگاه‌ها از بازیکنان کرونایی‌شان رونمایی کردند. همچنین برخی باشگاه‌ها با نامه نگاری به سازمان لیگ، خواهان تعطیلی کامل رقابت‌ها به دلیل حفظ سلامت...
ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / علیرضا تابش / بنیاد مسکن / سازمان بهزیستی
ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال
تفاهم نامه سه جانبه ساخت مسکن برای ۱۵۰۰ خانوار دارای عضو معلولیت شدید یا خیلی شدید میان قرارگاه خاتم، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن به امضا رسید.
اگر قصد دفاع مجازی از پایان‌نامه خود را دارید، بخوانید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / پایان نامه
اگر قصد دفاع مجازی از پایان‌نامه خود را دارید، بخوانید
با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا، تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مشخص نبودن زمان دقیق بازگشایی، بسیاری از دانشگاه‌های کشور برای جبران عقب افتادگی تحصیلی تصمیماتی اتخاذ کردند. یکی از این تصمیمات دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مجازی است. با توجه به اینکه دفاع مجازی تجربه‌ای جدید برای دانشجویان به حساب می‌آید، با چند دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری که اخیرا از پایان‌نامه‌ خود به صورت مجازی دفاع کرده‌اند، گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
با مردم
 مهلت دفاع از پایان‌نامه‌ها تمدید شود اگر مهلت دفاع از پایان‌نامه‌ها تمدید نشود، بسیاری از دانشجویان که به‌دلیل تعطیلی مراکز مختلف قادر به اتمام پایان نامه خود نشده‌اند، مجبور به پرداخت شهریه یک ترم دیگر یا پرداخت سنوات و جریمه می‌شوند. لطفا در این زمینه دستورالعملی صادر شود. اورنگ از تهران   رضوانیه کرج در تاریکی مطلق شهرک رضوانیه در کرج با وجود قدمتی بیش از 60سال همچنان از کمترین امکانات برخوردار است. در زمان طاغوت هم این شهرک تاریک بود، اکنون هم با گذشت 40سال از انقلاب در تاریکی است. همین …
رایزنی برای تمدید مهلت خودروهای دپویی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
رایزنی برای تمدید مهلت خودروهای دپویی
همزمان با پایان مهلت سه ماهه برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک و بنادر کشور و با وجود رایزنی‌های صورت گرفته در رابطه با تمدید این زمان تاکنون اعلام رسمی در این رابطه صورت نگرفته است. با این شرایط، ظاهرا رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که روز گذشته خبرگزاری فارس نامه منتسب به سرپرست وزارت صمت به معاون اول رئیس‌جمهور را منتشر کرد که در آن حسین مدرس خیابانی با ذکر دلایلی از اسحاق جهانگیری خواسته بود که مهلت ترخیص دپویی‌ها را تمدید کند.
دولت و حاکمیت به دوران سرپوش گذاشتن بر مشکلات و اشتباهات پایان دهند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / محمدرضا عارف / فراکسیون امید
دولت و حاکمیت به دوران سرپوش گذاشتن بر مشکلات و اشتباهات پایان دهند
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مردم ایران و موکلین خود ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فراکسیون امید به تشریح چالشهای مهم کشور پرداخته و راهکارهایی برای برون رفت از وضعیت فعلی ارائه کرده است.
نامه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به پارلمان اروپا درباره تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / تحریم های ایران / تشکلهای دانشجویی
نامه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به پارلمان اروپا درباره تحریم‌ها
انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در نامه ای به پارلمان اروپا خواستار پایان یافتن تحریم‌های ایران شد.
درخواست کتبی پنج تیم برای پایان بدون بازی لیگ برتر فوتبال بانوان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / فوتبال
درخواست کتبی پنج تیم برای پایان بدون بازی لیگ برتر فوتبال بانوان
پنج تیم باشگاهی فوتبال بانوان طی نامه کتبی به سازمان لیگ درخواست برگزار نشدن چهار هفته پایانی لیگ برتر و اعلام نتایج براساس امتیازات شدند.
بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون صرفاً تا پایان خرداد تمدید شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / وام بانکی / بانک مرکزی ایران / بخشودگی جرایم دیرکرد
بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون صرفاً تا پایان خرداد تمدید شد
بانک مرکزی در نامه ای به بانکها بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰میلیون را تا پایان خرداد تمدید کرد.
اما و اگرهای ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران/ تیر خلاص بر پیکر کم جان «ترانزیت» ؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / ترانزیت کالا / ترانزیت / دفتر تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / منوچهر سلمانزاده / غلامحسین امیری / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / ترانزیت انرژی
اما و اگرهای ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران/ تیر خلاص بر پیکر کم جان «ترانزیت» ؟
اگرچه تصویب نامه اخیر هیئت دولت مبنی بر ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت بوده اما ترانزیت کم جان از مسیر ایران را به شدت تحت الشعاع قرار خواهد داد.
زندگی نامه فریدون توللی؛ به یادبود روزمرگش
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / فریدون توللی / شاعر فارسی زبان
زندگی نامه فریدون توللی؛ به یادبود روزمرگش
فریدون توللی در شیراز به دنیا آمد. پس از پایان دوره آموزش‌های دبستانی و دبیرستانی در این شهر، وارد دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۲۰ در رشته باستان‌شناسی دانشکده ادبیات این دانشگاه فارغ التحصیل گردید. سپس به کار باستان شناسی روی آورد و تا مرداد ۱۳۳۲ چندی رئیس ادارهً باستان شناسی استان فارس بود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
نگرانی بابت رد اساسنامه جدید توسط فیفا
[شهروند] اگر شاهد معجزه و اتفاق غیرمنتظره‌ای نباشیم،‌ از امروز تا نهایتا 5روز دیگر باید منتظر اعلام نامه رسمی و نهایی فیفا درباره پیش‌نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال باشیم. خود مدیران فدراسیون فوتبال هم به دنبال مذاکرات و مکاتباتی که در پروسه اصلاح اساسنامه با نهاد بین‌المللی حاکم بر فوتبال جهان داشته‌اند، انتظار دارند که نامه مذکور را نهایتا روز جمعه به دست آنها برساند. حالا سوال اصلی این است که آیا فیفا اساسنامه ارسال‌شده از سوی فدراسیون فوتبال را تأیید خواهد کرد؟ جواب این سوال قطعا خیر خواهد بود و براساس اعلام منابع موثق خبری ایرادات اساسی به مفاد اساسنامه جدید نگارش‌شده برای فوتبال ایران گرفته شده است. فدراسیون برخی از بندهایی که فیفا روی آن توصیه داشت …
بررسی بالاترین خطرپذیری خشکسالی بر فعالیت مسکونی در اصفهان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استانی-علمی و آموزشی / خشکسالی / پایان نامه
بررسی بالاترین خطرپذیری خشکسالی بر فعالیت مسکونی در اصفهان
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد، اثرات «خشک شدن رودخانه‌ و مادی‌ها»، «ایجاد نارضایتی و بی‌اعتمادی عمومی متقابل جامعه مدنی و تصمیم گیرندگان»، «دگرگونی امید به زندگی»، «دگرگونی کیفیت هوا» و «افزایش آسیب پذیری سلامت جسمی» دارای بالاترین خطرپذیری بر فعالیت مسکونی در شهر اصفهان هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
لیگ ایران؛ مرگ و زندگی و پوکر روی میز!
با وجود صدور مجوز برای آغاز تمرینات و اعلام زمان شروع مسابقات، همچنان پیکار موافقان و مخالفان از سرگیری لیگ نوزدهم ادامه دارد و این جنگ روانی وارد ابعاد تازه‫ای نیز شده است.حالا می‌توان به وضعیتی که فوتبال ایران در آن قرار دارد واژه «جنگ روانی» را اطلاق کرد چرا که فضا از یک موضع‫گیری ساده خارج شده و طرفداران فوتبال شاهد روزهایی هستند که هر باشگاه با استفاده از ابزار رسانه‌ای خود تلاش می‌کند که روی تصمیم‫گیران ورزش اثر بگذارد؛ یک روز نوبت فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی است که در استوری اینستاگرام خوراک خبری بدهند، روز بعد نوبت به سعید آذری و منوچهر نیکفر می‌رسد و یک روز دیگر هم فرهاد حمیداوی و محمدرضا زنوزی به عنوان مهم ترین مالکان شخصی لیگ برتر پا به این نبرد تمام عیار می‌گذارند.به گزارش ورزش سه، …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
در سوگ قانون
مدیران 4 باشگاه لیگ برتری با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر ورزش، مشکلات بهداشتی و پزشکی ازسرگیری لیگ برتر را برشمرده‌اند و البته در پایان تهدید کرده‌اند که درصورت اصرار سازمان لیگ به انجام مسابقات، از حضور در ادامه بازی‌های این فصل سر باز خواهند زد. 4 باشگاه امضا‌کننده این نامه که گمان می‌رود نتوانسته‌اند متحدان بیشتری برای خود پیدا کنند، عبارتند از تراکتور و ماشین‌سازی تبریز، شهرخودرو مشهد و نساجی قائم‌شهر. نکته جالب، مالکیت مشترک 2 باشگاه تبریزی است که باعث می‌شود یک اراده و تفکر، صاحب 2 …
ادامه دعوای کرونایی در فوتبال؛ طرفداران تعطیلی لیگ تهدید کردند
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
ادامه دعوای کرونایی در فوتبال؛ طرفداران تعطیلی لیگ تهدید کردند
ویروس کرونا، برای متولیان فوتبال ایران یک بحران جدید ایجاد کرد؛ «با لیگ نوزدهم چه کنند؟» اعلام زمان شروع مسابقات از سوی سرپرست فدراسیون فوتبال هم نتوانست به کشمکش حامیان و مخالفان برگزاری لیگ پایان دهد و حالا با نامه چهار باشگاه تراکتور، ماشین‌سازی، شهرخودرو و نساجی به وزیر ورزش این دعوای دوقطبی وارد فاز تهدید شده است. این چهار باشگاه خصوصی، تهدید کرده‌اند که در صورت اصرار فدراسیون فوتبال به برگزاری مسابقات، آن‌ها از حضور در لیگ انصراف می‌دهند.
دستورالعمل حمایت قوه قضاییه از پایان نامه‌های دانشگاهی و حوزوی ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / حوزه علمیه / پایان نامه دانشجویی / قوه قضاییه / سید حجت الله علم الهدی
دستورالعمل حمایت قوه قضاییه از پایان نامه‌های دانشگاهی و حوزوی ابلاغ شد
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه از ابلاغ دستورالعمل نحوه حمایت دستگاه قضایی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی خبر داد و گفت: در همین راستا، سامانه‌ حمایت از پایان‌نامه‌ها آغاز به کار کرده است.
ده‌نمکی: روشنفکران ریشدار گوش به فرمان هستند نه دست به فرمان!
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / وزارت ارشاد / حزب اللهی / مسعود فراستی / مخملباف / محسن مخملباف / حسین لامعی / پایان نامه / کانال تلگرامی کات / ایران
ده‌نمکی: روشنفکران ریشدار گوش به فرمان هستند نه دست به فرمان!
پس از حضور مسعود فراستی در برنامه درد دارید؟ حق دارید!هنوز بعد از گذشت ده سال از «اخراجی‌ها۳ » هنوز سوزش بار مفهومی فیلم دست از سر دوستان برنداشته.
لزوم برخورد با سوءاستفاده علمی برخی اساتید از دانشجویان/ مقاومت در برابر همانندجویی پایان نامه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / دانشجو / ترجمه / وحید احمدی / پایان نامه / تقلب علمی
لزوم برخورد با سوءاستفاده علمی برخی اساتید از دانشجویان/ مقاومت در برابر همانندجویی پایان نامه‌ها
ایلنا: مشاور وزیر علوم و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بر لزوم برخورد با سوءاستفاده علمی برخی اساتید از دانشجویان تاکید کرد.
پایان لاریجانیسم؟ | از یکشنبه سیاهِ برادرِ حاشیه‌ساز تا نامه خشنِ برادرِ قاضی‌القضات | برادرِ سیاستمدار ۱۴۰۰ می‌آید؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
پایان لاریجانیسم؟ | از یکشنبه سیاهِ برادرِ حاشیه‌ساز تا نامه خشنِ برادرِ قاضی‌القضات | برادرِ سیاستمدار ۱۴۰۰ می‌آید؟
یکی دیگر از پنج برادر هم پست رسمی خود را ترک کرد. انگار برادران لاریجانی کم کم در حال رفتن به حاشیه سیاست ایران هستند. پسران آیت‌الله هاشم آملی که روزگاری در هر گوشه‌ای از کشور نامی از آنها به چشم می‌خورد، اندک اندک پست‌های خود را ترک می‌کنند. ولی آیا این به معنای پایان لاریجانی‌ها در جمهوری اسلامی است؟
انتشار متن 41 هزار پایان نامه روی وبسایت کتابخانه دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / دانشگاه تهران
انتشار متن 41 هزار پایان نامه روی وبسایت کتابخانه دانشگاه تهران
کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، اقدام به ارائه متن کامل بیش از 41 هزار رساله دکتری و پایان نامه های ارشد روی وبسایت خود کرده است.
نظر آموزش و پرورش درباره برگزاری مجازی امتحانات پایه نهم
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / شیوع کرونا در ایران / امتحانات پایه نهم / آموزش و پرورش
نظر آموزش و پرورش درباره برگزاری مجازی امتحانات پایه نهم
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: مدارس باید امتحانات پایان ترم پایه نهم را براساس آیین نامه‌ها به صورت حضوری برگزار کنند و برگزاری امتحانات مجازی پایان ترم پایه نهم بر خلاف آیین نامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است و مجاز نیست.
امتحانات پایه نهم باید حضوری برگزار ‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / ویروس کرونا / امتحانات نهایی
امتحانات پایه نهم باید حضوری برگزار ‌شود
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: مدارس باید امتحانات پایان ترم پایه نهم را براساس آیین نامه‌ها به صورت حضوری برگزار کنند و برگزاری امتحانات مجازی پایان ترم پایه نهم بر خلاف آیین نامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است و مجاز نیست.
ارائه ۳ گرنت فناوری به دانشگاهها، آزمایشگاهها و شرکتهای نوپا
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / شرکت دانش بنیان / مهدی کشمیری / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه ها / پایان نامه
ارائه ۳ گرنت فناوری به دانشگاهها، آزمایشگاهها و شرکتهای نوپا
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از ارائه ۳ گرنت فناوری به دانشگاهها، آزمایشگاهها و شرکتهای نوپا خبر داد.
عملکرد دانشگاهها در ثبت پروپوزال و پایان نامه منتشر شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / پایان نامه / پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه های ایران
عملکرد دانشگاهها در ثبت پروپوزال و پایان نامه منتشر شد
عملکرد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش ‌عالی در همانندجویی پایان نامه ها و پیشنهاده ها در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۸ توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران منتشر شد.
تأثیر کاربری زمین و تراکم ساختمانی بر ایجاد جزایر گرمایی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-علمی و آموزشی / پایان نامه / دانشگاه صنعتی اصفهان / تغییر اقلیم
تأثیر کاربری زمین و تراکم ساختمانی بر ایجاد جزایر گرمایی
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که ترکیب بدنه‌های آبی و فضای سبز بهترین عملکرد را در تعدیل جزایر گرمایی در سطح شهر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ایران و آمریکا / تخت روانچی / حضور آمریکا در سوریه
تخت روانچی: آمریکا به اشغال سوریه با نقاب مبارزه با تروریسم پایان دهد
به گزارش فارس، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: نیروهای خارجی که دولت سوریه حضور آنها را غیرقانونی می‌داند  باید این کشور را ترک کنند و آمریکا هم باید به اشغال سوریه با نقاب مبارزه با تروریسم پایان دهد.مجید تخت روانچی روز دوشنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع سوریه برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد و افزود: من موضع دیرینه ایران را بار دیگر تکرار می‌کنم که بحران سوریه باید با ابزارهای سیاسی حل شود.وی ادامه داد: در این زمینه، ما همچنان به کار کمیته قانون اساسی، همانطور که در جلسات متعدد چارچوب آستانه بیان شده است، ادامه می‌دهیم. در حالیکه از کمیته برای انجام کار خود باید حمایت شود، به عنوان یک اصل، از همه اشکال فشارهای خارجی …
وزارت علوم؛ رتبه اول همانندجویی در ۶ ماهه دوم ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / وزارت علوم / ایرانداک / پایان نامه / رساله
وزارت علوم؛ رتبه اول همانندجویی در ۶ ماهه دوم ۹۸
بر پایه گزارش عملکرد تبصره ۹ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی در ۶‌ ماهه دوم سال ۱۳۹۸، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باز هم رتبه اول همانندجویی و ثبت پارسا را به دست آورد.
جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال در روزهای شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / دانشگاه علامه طباطبایی / پایان نامه / پروپوزال
جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال در روزهای شیوع کرونا
دانشگاه علامه طباطبایی با انتشار مطلبی در پاسخ به پرسش‌های متداول دانشجویان در روزهای شیوع کرونا جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال را تشریح کرد.
ایران و ترکیه در ساخت پره توربین همکاری می کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / پایان نامه دانشجویی / البرز / فردیس / ترکیه
ایران و ترکیه در ساخت پره توربین همکاری می کنند
کرج - ایرنا - رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران اعلام کرد که به دنبال یک قرارداد بین المللی، طراحی، ساخت و تست پره نوین توربین بادی با همکاری پژوهشگران ایرانی و کشور ترکیه انجام می شود.
آموزش CEH (هکر کلاه سفید): ویروس‌های کامپیوتری چیستند و چگونه عمل می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
آموزش CEH (هکر کلاه سفید): ویروس‌های کامپیوتری چیستند و چگونه عمل می‌کنند؟
ویروس‌های رایانه‌ای ساخته و پرداخته یک مکانیزم طبیعی نیستند و توسط هکرهایی که بعضا برنامه‌نویسان متبحری هستند ایجاد می‌شوند. اولین ویروس کامپیوتری در سال 1984 و زمانی‌که فرد کوهن روی پایان‌نامه دکتری خود مشغول به کار بود شناسایی شد. او در پایان نامه خود به برنامه‌هایی با قابلیت تکرارشوندگی اشاره کرد که قادر به تکثیر خود بودند. فردی به او پیشنهاد داد نام این برنامه‌ها را ویروس بنامد. اواسط دهه 1980 میلادی تحقیقات جدی پیرامون ویروس‌های کامپیوتری آغاز شد. در سال 1985، رالف برگر، مهندس سیستم‌های کامپیوتری در کشور آلمان یکی از اولین برنامه‌های خودتکثیری به‌نام Virdem را ایجاد کرد. او در همان سال در Chaos Computer Club سخن‌رانی تاثیرگذاری انجام داد و درباره تاثیرات مخرب این برنامه‌ها به مخاطبان هشدار …
بررسی اثربخشی تمرینات TRX بر کیفیت زندگی افراد دارای کمردرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / پایان نامه / دانشگاه اصفهان
بررسی اثربخشی تمرینات TRX بر کیفیت زندگی افراد دارای کمردرد
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که تمرینات ثبات دهنده مرکزی TRX ویژه در این تحقیق سبب بهبود عملکرد حرکتی، کاهش ترس از حرکت افراد و خستگی عضلات مرکزی تنه و همچنین بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به کمردرد مزمن غیر اختصاصی می‌شود.
دستورالعمل برگزاری جلسات دفاع مجازی تدوین شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / دانشگاه خوارزمی / پایان نامه / آموزش مجازی / ویروس کرونا
دستورالعمل برگزاری جلسات دفاع مجازی تدوین شد
برگزاری اولین جلسه دفاع مجازی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / دانشگاه تهران / پایان نامه / دانشجویان
برگزاری اولین جلسه دفاع مجازی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران
نخستین جلسه دفاع مجازی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در مقطع دکتری برگزار شد.
دفاع سه دقیقه‌ای چگونه متولد شد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / دفاع سه دقیقه ای پایان نامه / پاناسه / رساله و پایان نامه
دفاع سه دقیقه‌ای چگونه متولد شد؟
مسابقات دفاع سه‌دقیقه‌ای از پایان‌نامه‌ها چند سالی است که در ایران رونق گرفته است، اما گفته می‌شود سال‌ها قبل از اینکه این رقابت‌ها در ایران برگزار شود، یک خشکسالی سخت در استرالیا و به تبع آن صرفه‌جویی در مصرف آب بود که باعث شد ایده‌ اولیه ارائه پایان‌نامه در سه دقیقه به ذهن یک استاد دانشگاه استرالیایی برسد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تعدد جلسات غیرعلنی ظلم بود
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه ازجمله نمایندگان دهمین دوره مجلس محسوب می‌شود که حاضر به شرکت در انتخابات نشد و با انصراف خود، اجازه ردصلاحیتش را به شورای نگهبان نداد. ریاست او بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و شکستن رکورد حدود یک دهه ریاست متوالی علاءالدین بروجردی بر این کمیسیون ازجمله توفیقات فراکسیون امید محسوب می‌شود؛ ریاستی که البته یک سال بیشتر دوام نیاورد با اتفاقات رخ داده در کمیسیون به مجتبی ذوالنوری، نماینده نزدیک به جبهه پایداری مردم قم واگذار شد. او که در دوران ریاستش بر این کمیسیون با شکایت شورای عالی امنیت ملی و دادستانی تهران نیز به‌واسطه صراحت ‌لهجه‌اش مواجه شد، روز گذشته در نامه‌ای به علی لاریجانی از تعدد جلسات غیرعلنی قوه مقننه و عدم توجه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چرا مجلس نهمی‌ها سرزنش نشدند؟
مجلس دهم به هر تفسیر حالا در پایان مسیر خود قرار گرفته و این میان، مصوبات روزهای پایانی دوره دهم مجلس، چنان مصلحانه بود که بسیاری ناظران را در شگفتی فرو برد. اصلاحاتی اساسی در قانون انتخابات، نحوه گزارش‌دهی علیه کاندیداهای انتخابات، حدود نظارت استصوابی، چگونگی انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان و حتی تعیین شرایطی برای عزل 6 حقوقدان این شورا در صورت کوتاهی و قصور در انجام وظایف خود با نظر مجلس شورای اسلامی که البته همین دیروز بخشی از آن- چنان‌که انتظار می‌رفت- با ایرادهای جدی شورای نگهبان مواجه شد و بخش‌های دیگر هم باتوجه به اظهارات غیررسمی دبیر، سخنگو و برخی حقوقدانان شورای نگهبان در رابطه با این مصوبات و انتقاد و مخالفت شدید شورای نگهبان با این مصوبات، احتمالا سرنوشتی بهتر از …
40 میلیارد تومان فرق یک رتبه
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
40 میلیارد تومان فرق یک رتبه
بهروز رسایلی| با نزدیک شدن به زمان بازگشایی تمرینات و مسابقات این فصل فوتبال ایران، بار دیگر تلاش برخی باشگاه‌ها برای لغو لیگ اوج گرفته است. در همین راستا این گروه نامه دیگری خطاب به سازمان لیگ نوشته و خواهان اعلام پایان رقابت‌های این فصل شده‌اند؛ نامه‌ای که حتی شاید تهدید به عدم‌حضور در مسابقات هم از فحوای آن قابل دریافت باشد. سؤال مهم اما این است؛ به راستی چرا این همه مقاومت در برابر از سرگیری لیگ به خرج داده می‌شود؟ طبیعتا بعضی تیم‌ها نگران جایگاه جدولی خودشان هستند و می‌ترسند درصورت از سرگیری …
مرحله‌ نیمه‌نهایی مسابقه دفاع ۳دقیقه‌ای پایان نامه به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / جهاد دانشگاهی / عیسی علیزاده / پایان نامه / ویروس کرونا
مرحله‌ نیمه‌نهایی مسابقه دفاع ۳دقیقه‌ای پایان نامه به تعویق افتاد
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی از به تعویق افتادن مرحله نیمه نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •