سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
باغ وحش
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه جمعه ۳ خرداد ۱۲۶۸/ 
عزیزالسلطان  می‌گفت: یا باید من تفنگ بیندازم یا می‌روم به طهران!
۲ روز قبل
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه جمعه ۳ خرداد ۱۲۶۸/ عزیزالسلطان می‌گفت: یا باید من تفنگ بیندازم یا می‌روم به طهران!
عزیزالسلطان امروز خیلی دلتنگ بود، می‌گفت: «یا باید من تفنگ بیندازم یا می‌روم به طهران.» قرار دادیم امروز برود به گردش. گفتند شخصی هست باغ وحش خودش دارد. گفتم برود برگردد، فردا هم قرار دادم بروم به شکار. بعد خودمان با پرنس سرژ برادر امپراطور که از همه برادرهایش کوچک‌تر است رفتیم به گار که از آن‌جا به پطرهوف برویم. پرنس سرژ جوانی است باریک، قد بلندی دارد، چشم‌های کبود. پرنس آمد با هم کالسکه نشسته به سمت گار راندیم، راه هم خیلی دور بود، مناری در سر راه دیدیم، گفتند به یادگار جنگ با عثمانی ساخته‌اند که آن‌چه توپ از عثمانی‌ها گرفته‌اند آب کرده‌اند و این برج را ساخته‌اند و هر قدر هم از توپ‌ها باقی مانده است همین‌طور درسته در مناره کار گذاشته‌اند.
آغاز احداث «مجموعه حیات وحش و باغ پرندگان عینالی»تبریز
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / حیوانات
آغاز احداث «مجموعه حیات وحش و باغ پرندگان عینالی»تبریز
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز از آغاز عملیات احداث فاز اول حیات وحش و باغ پرندگان در ایستگاه اول تله کابین تفرجگاه عینالی تبریز با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.
تایم‌لپس هانوفر
۵ روز قبل
تایم‌لپس هانوفر
«هانوفر یا هانوور / Hannover» یکی از شهرهای آلمان و مرکز ایالت فدرال نیدرزاکسن (ساکسونی سفلا) است. پارک ایلنریده | Eilenriede، موزه اسپرنگل | Sprengel Museum، موزه آگوست کستنر | Museum August Kestner، باغ وحش هانوفر | Hanover Adventure Zoo، موزه ویلهلم بوش | Wilhelm Busch Museum، دریاچه ماش | The Maschsee، موزه دولتی لاور ساکسونی | Lower Saxony State Museum، شهر قدیمی هانوفر | Hanover’s Old Town، سالن اوپرای هانوفر | Hanover Opera House، باغ هرنهاوزن | Herrenhausen Gardens، بازار کلیسای سنت جورج و جیمز | Marktkirche و تالار جدید شهر هانوفر | The New Town Hall in Hanover از جمله جاذبه‌های هانوفر است. این شهر را در یک تایم لپس 4K تماشا می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تنها مرکز تخصصی بازپروری حیات وحش در آستانه تعطیلی
یک فعال محیط زیست با اشاره به قوت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان اظهار کرد: حذف تنها مرکز تخصصی بازپروری حیات وحش به قاچاق حیات وحش دامن می‌زند. به گزارش مهر، در ماه‌های پایانی سال گذشته که در عین ناباوری خبر رسید، سازمان حفاظت محیط زیست تهران تعدادی از حیوانات کلینیک پردیسان را به باغ وحش‌ها و باغ پرندگان کشور پیشکش کرد و داد از نهاد فعالان محیط زیست بلند شد، موضوعی که خشم دوستداران طبیعت را بیشتر بر می‌انگیخت، این بود که بسیاری از این حیوانات قابلیت بازگشت به طبیعت را داشتند اما سازمان ترجیح داد آنها را در اختیار باغ وحش‌داران قرار دهد تا باقی عمر غم‌انگیز و دردناک خود را در قفس‌های تنگ و تاریک سپری کنند. فرزاد …
تولد بچه شیر سفید در باغ وحش هویزه
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تولد بچه شیر سفید در باغ وحش هویزه
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بچه شیر سفید تازه متولد شده در باغ وحش هویزه که حدود دو هفته پیش متولد شد، از مادر جداسازی شد.
ببینید | بازدید سه پنگوئن در غیاب آدم‌ها از موزه معروف نلسون اتکینز
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / حیوان / موزه / ایالات متحده آمریکا
ببینید | بازدید سه پنگوئن در غیاب آدم‌ها از موزه معروف نلسون اتکینز
سه پنگوئن در غیاب انسان‌هایی که این روزها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا از رفتن به موزه‌ها محروم هستند، از موزه هنر نلسون اتکینز ایالت میزوری آمریکا دیدن کردند. این سه پنگوئن پنج، هفت و هشت ساله از باغ وحش کانزاس در موزه هنر نلسون اتکینز که یکی از معروف‌ترین موزهای آمریکا محسوب می‌شود حاضر شدند و از آن دیدن کردند. جولیان زوگازاگوئیتیا، مدیر اجرایی و رئیس این موزه گفت: «به نظر می‌رسید که این پنگوئن‌ها واکنش بهتری نسبت به آثار کاراواجو نسبت به کلود مونه داشتند.» این پنگوئن‌ها از نوع پنگوئن‌های هومبولت هستند که زیستگاه‌ آن‌ها پرو و شیلی است.
باغ وحش اراک
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / اراک / باغ وحش / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
باغ وحش اراک
ایرنا - اراک - باغ وحش مکانی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است. در باغ وحش برای هر حیوانی قفسی را آماده کرده‌ و اکثراً حیوانات را با جفت شان نگه‌داری می‌کنند و برای برخی حیوانات هم زیستگاه مصنوعی (اسارتگاه) ایجاد کرده‌اند و امکان تماشای حیوانات برای عموم مردم وجود دارد.باغ‌ وحش ها در بزرگ ترین شهرهای دنیا به عنوان مراکز پژوهشی جانورشناسی اهمیت ویژه دارند. معمولاً قفس‌های حیوانات درنده در این اسارتگاه ها از میله‌های آهن محکم ساخته می‌شود و گاه نیز در اطراف محوطه زندگی این حیوانات استخرها و دریاچه‌های عمیق می‌سازند.
(ویدئو) بازدید پنگوئن‌ها از موزه!
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / پنگوئن / موزه / حیات وحش / حیوانات وحشی / آمریکا / باغ وحش / کانزاس
(ویدئو) بازدید پنگوئن‌ها از موزه!
سه پنگوئن هومبولت از موزه هنر نلسون اتکینز یکی از مشهورترین موزه‌های آمریکا بازدید کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
ماجرای «باران» شامپانزه ۳ ساله ای که دادگاهی شد
صبح امروز اولین جلسه دادگاه شامپانزه سه ساله با حضور دامپزشک سابق باغ وحش ارم و مسئولان سازمان محیط زیست برگزار شد.
باغ پرندگان بروجرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / باغ وحش / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
باغ پرندگان بروجرد
ایرنا - بروجرد - باغ وحش مکانی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است. در باغ وحش برای هر حیوانی قفسی را آماده کرده‌ و اکثراً حیوانات را با جفت شان نگه‌داری می‌کنند و برای برخی حیوانات هم زیستگاه مصنوعی (اسارتگاه) ایجاد کرده‌اند و امکان تماشای حیوانات برای عموم مردم وجود دارد.باغ‌ وحش ها در بزرگ ترین شهرهای دنیا به عنوان مراکز پژوهشی جانورشناسی اهمیت ویژه دارند. معمولاً قفس‌های حیوانات درنده در این اسارتگاه ها از میله‌های آهن محکم ساخته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تصاویر باغ وحش کیف اوکراین
حیوانات باغ وحش کیف اوکراین در روز‌های کرونایی در این گزارش قابل مشاهده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / استانی-اجتماعی
جلوگیری از تصمیم هیجانی در مورد باغ وحش صفه
اعضای شورای شهر اصفهان در یکصد و بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، موضوعاتی همچون یکپارچه سازی میز خدمت شهرداری ها، پیگیری ضمانت اجرایی برای کمیته سیما و منظر، پیگیری در مورد ارتقای کارمندان شهرداری بر اساس شایسته سالاری را مطرح کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
چالش توله‌شیرها با پدر وقتی بچه‌داری نمی‌داند!
شیر نر باغ وحشی در بلژیک وقتی تلاش کرد پنج توله خود را به روش همسرش جابه‌جا کند، فهمید راه و رسم بچه‌داری و مهارت‌های مادرانه را چندان خوب نیاموخته است.این تصویرها را لیندا اسمیت، عکاس حیات وحش در قاب دوربین خود ثبت کرده است . یکی از عکس ها قدردانی توله‌ها از مادرشان را در بازگشت پس از چند هفته دوری به بهترین شکل نشان می‌دهد.
کارزار مردمی «نه به باغ وحش» در یک قدمی موفقیت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / شورای شهر / شهرداری / باغ وحش / اصفهان
کارزار مردمی «نه به باغ وحش» در یک قدمی موفقیت
تهران-ایرناپلاس- به نظر می‌رسد کارزار مردمی نه به باغ وحش که از ششم اردیبهشت‌ماه به دست حامیان حیوانات برپا شده بود، به یک قدمی موفقیت یعنی تعطیلی باغ‌وحش اصفهان رسیده است.
باغ وحش «باغلارباغی» تبریز
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / تبریز / باغ وحش / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
باغ وحش «باغلارباغی» تبریز
ایرنا - تبریز - باغ وحش مکانی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است. در باغ وحش برای هر حیوانی قفسی را آماده کرده‌ و اکثراً حیوانات را با جفت شان نگه‌داری می‌کنند و برای برخی حیوانات هم زیستگاه مصنوعی (اسارتگاه) ایجاد کرده‌اند و امکان تماشای حیوانات برای عموم مردم وجود دارد.باغ‌ وحش ها در بزرگ ترین شهرهای دنیا به عنوان مراکز پژوهشی جانورشناسی اهمیت ویژه دارند. معمولاً قفس‌های حیوانات درنده در این اسارتگاه ها از میله‌های آهن محکم ساخته می‌شود و گاه نیز در اطراف محوطه زندگی این حیوانات استخرها و دریاچه‌های عمیق می‌سازند.
ماجرای شامپانزه که به باغ وحش ارم بازگردانده نشد، چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / محیط زیست / باغ وحش / حیات وحش
ماجرای شامپانزه که به باغ وحش ارم بازگردانده نشد، چیست؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر عامل باغ وحش ارم تهران درباره شامپانزه سه ساله‌ای که به باغ وحش ارم برنگشته است توضیحاتی داد.
افزایش زاد و ولد در باغ وحش تهران
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
افزایش زاد و ولد در باغ وحش تهران
مدیر باغ وحش تهران گفت: خوشبختانه با توجه به کاهش رفت و آمدها در باغ وحش تهران به دلیل شیوع بیماری، آمار زاد و ولد در این باغ وحش افزایش پیدا کرده است. گربه‌های جنگلی باغ وحش تهران پس از حدود شش سال، جفت‌گیری موفقیت‌آمیز داشتند و در نتیجه آن دو توله گربه جنگلی در باغ وحش به دنیا آمد که اکنون ۱۴ روز دارند. وی با بیان اینکه علاوه بر گربه‌های جنگلی، لاماها و گوزن‌های زرد ایرانی نیز در باغ وحش تهران طی این مدت باردار شدند، گفت: از این رو یک فرد لاما و سه رأس گوزن زرد ایرانی به مجموعه باغ وحش تهران افروده شده است. امیر الهامی درباره اخباری که در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر گم شدن یکی از شامپانزه‌های باغ وحش ارم مطرح می‌شود، به ایسنا گفت: چنین موضوعی صحت ندارد.
واکنش مدیر باغ وحش تهران به شایعه گم شدن یک شامپانزه
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
واکنش مدیر باغ وحش تهران به شایعه گم شدن یک شامپانزه
الهامی گفت: خبر گم شدن یک شامپانزه در این باغ وحش صحت ندارد و ممکن است هدف از انتشار این خبر، موضوع دیگری باشد.
واکنش باغ وحش تهران به خبر گم شدن شامپانزه/افزایش زاد و ولد در باغ وحش طی ایام قرنطینه
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
واکنش باغ وحش تهران به خبر گم شدن شامپانزه/افزایش زاد و ولد در باغ وحش طی ایام قرنطینه
با توجه به کاهش رفت و آمدها در باغ وحش تهران به دلیل شیوع بیماری، آمار زاد و ولد در این باغ وحش افزایش پیدا کرده است.
قرنطینه زاد و ولد حیوانات باغ وحش تهران را افزایش داد/ خبر گم شدن شامپانزه صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / باغ وحش
قرنطینه زاد و ولد حیوانات باغ وحش تهران را افزایش داد/ خبر گم شدن شامپانزه صحت ندارد
ایسنا نوشت: مدیر باغ وحش تهران ضمن اشاره به اینکه خبر گم شدن یک شامپانزه در این باغ وحش صحت ندارد، گفت: ممکن است هدف از انتشار این خبر، موضوع دیگری باشد.
تعطیلی باغ وحش صفه؛ شاید وقتی دیگر
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / باغ‌وحش / حقوق حیوانات
تعطیلی باغ وحش صفه؛ شاید وقتی دیگر
پویش مردمی "نه به باغ وحش صفه"، یکی از نتایج بحران کرونا برای مردمی بود که در قرنطینه خانگی سختی های اسیر بودن در یک محیط بسته را درک کردند.
کرونا، باغ‌وحش لندن را به مرز ورشکستگی کشاند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / ویروس کرونا / لندن / باغ وحش / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا، باغ‌وحش لندن را به مرز ورشکستگی کشاند
لندن – ایرنا – باغ‌وحش لندن که بیش از ۲۰ هزار نوع جانور از انواع نایاب و منقرض را میزبانی می‌کند به دلیل مشکلات مالی ناشی از بحران کرونا در معرض ورشکستگی قرار گرفته است.
داستان دنباله‌دار بلاتکلیفی باغ‌وحش خرم‌آباد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / باغ وحش / خرم آباد / لرستان / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
داستان دنباله‌دار بلاتکلیفی باغ‌وحش خرم‌آباد
خرم‌آباد - ایرنا - فضای غیراستاندارد و جانمایی غیراصولی باغ وحش خرم‌آباد موجب شده تا از زمان تاسیس تاکنون حاشیه های زیادی برای آن به همراه داشته باشد.
زیباترین تمساح جهان معروف به مروارید +عکس
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / حیات وحش / ایران / مروارید / باغ وحش / تمساح / اخبار حوادث
زیباترین تمساح جهان معروف به مروارید +عکس
هر تمساح زال از ۵ میلیون تولد طبیعی تمساح‌ها به دنیا می‌آید و به همین دلیل جزو گونه‌های نادر به شمار می‌روند.
یک شامپانزه گم شده، از مژدگانی هم خبری نیست!
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
یک شامپانزه گم شده، از مژدگانی هم خبری نیست!
پنج سال پیش مدیر سابق باغ وحش ارم مدعی شده بود که تا سال ۲۰۲۰ تمام معیار‌های درخواستی اتحادیه باغ وحش‌ها و آکواریوم‌های اروپایی در تهران نیز عملیاتی می‌شود، اما خبر مهم امسال این است که: «یک شامپانزه در باغ وحش ارم گم شده...!»
زندگی پنگوئن‌ها در پارک اوشن هنگ کنگ
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / شیوع کرونا / تصاویر حیوانات / باغ وحش / هنگ کنگ / چین
زندگی پنگوئن‌ها در پارک اوشن هنگ کنگ
در اینجا تصاویری از زندگی پنگوئن ها در پارک اوشن هنگ کنگ چین را در غیاب ورود انسانها به این پارک به دلیل شیوع ویروس کرونا را مشاهده می کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
نیکلاس کیج نخستین سریالش را بازی می‌کند
نیکلاس کیج بازیگر مشهور آمریکایی برنده جایزه برای نخستین بار در یک سریال تلویزیونی نقش‌آفرینی می‌کند. او قرار است در ‏سریالی با محوریت زندگی جو اگزوتیک که سوژه سریال مستند «ببر شاه» محصول نتلفیکس بود، بازی کند. این سریال هشت ‏اپیزودی هم اکنون  در استودیوهای «ایمیجین تلویزیون» و بخش تلویزیونی «سی‌بی‌اس» درحال تولید است.  داستان این ‏مجموعه بر زندگی «جو شریبووگل» ملقب به «جو اگزوتیک» نگهبان عجیب و غریب و نامتعارف باغ وحشی در ایالت اوکلاهاما ‏آمریکاست که برای نگه داشتن باغ وحش خود مبارزه می‌کند، مبارزه‌ای که حتی سلامت عقلش را به خطر می‌اندازد‎.‎
باغ وحش ارم تهران در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / ویروس کرونا / باغ وحش ارم / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
باغ وحش ارم تهران در ایام کرونا
مدیر باغ وحش پارک ارم تهران روز سه شنبه در گفت وگو ‌با خبرنگار ایرنا گفت‌:‌ در ایام کرونا هیچ یک از پرسنل و حیوانات این باغ وحش به بیماری کرونا مبتلا نشدند و در این ایام برخی از حیوانات زاد و ولد داشتند، پس از اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خدمت مردم برای بازدید از این باغ وحش خواهیم بود.باغ وحش ارم تهران تنها عضو اتحادیه باغ وحش‌های اروپا در ایران است.
خاموشی باغ وحش کرمان در هیاهوی صنعتی‌سازی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
خاموشی باغ وحش کرمان در هیاهوی صنعتی‌سازی
کرمان - ایرنا - همزمان با گسترش روزافزون شهرها و صنعتی شدن جوامع، باغ وحش کرمان به عنوان نماد حیات وحش و طبیعت این استان، به علت نداشتن صرفه اقتصادی و موارد زیست محیطی و بهداشتی تعطیل شد.
ابهام در تداوم حیات باغ وحش‌ها در دوران پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / کرونا / شورای اسلامی شهر اصفهان / ویروس کرونا / شهرداری کرمان / باغ وحش / اصفهان / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
ابهام در تداوم حیات باغ وحش‌ها در دوران پساکرونا
تهران- ایرنا- شیوع ناگهانی ویروس کرونا در کنار محاسنی که برای محیط زیست داشت و باعث کاهش شکار حیوانات و افزایش امنیت محیط زیست و اکوسیستم طبیعت شد، مشکلاتی نیز برای بقای مراکز نگهداری این گونه جانواران داشت؛ چنانکه برخی باغ وحش‌های کشور یا تعطیل شدند یا در معرض تعطیل شدن هستند.
نخستین باغ‌وحش در ایران؛ تحفه فرنگ ناصرالدین شاه
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / فرانسه / باغ وحش / دوره قاجار / مازندران / تاریخ / ناصرالدین شاه قاجار / پاریس / بنای تاریخی / دوران باغ وحش‌ها تمام می‌شود؟
نخستین باغ‌وحش در ایران؛ تحفه فرنگ ناصرالدین شاه
تهران- ایرنا- نگهداری حیوانات در میان مردم ایران و به‌ویژه از طرف پادشاهان همواره وجود داشته‌است اما تاسیس باغ‌وحش به شیوه مدرن را باید مربوط به دوران قاجار دانست؛ یعنی ناصرالدین شاه که در سفر فرنگ خود از باغ‌وحش‌های آنجا دیدن کرده‌بود، وقتی به مملکت بازگشت، دستور داد تا مکانی به نام مجمع‌الوحوش برای نگهداری حیوانات راه‌اندازی شود.
تماشای بازل از فراز آسمان
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
تماشای بازل از فراز آسمان
«بازل / Basel / Bâle» سومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس، در شمال باختری سوئیس بر کناره رود راین جای دارد. این شهر به وسیله رومی‌ها بنیان نهاده شد. در دوره امپراتوری مقدس روم، بازل شهری آزاد بود که در سال 1501 میلادی به کنفدراسیون سوئیس پیوست. دانشگاه بازل از سال 1460 میلادی سابقه دارد. این شهر نقش عمده‌ای به عنوان یک مرکز صنعتی برای صنایع شیمیایی و داروسازی بر عهده دارد. بازل با هر دو کشور آلمان و فرانسه هم‌مرز است. بازل همچنین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی در اروپا شناخته می‌شود. شهر بازل در سال 1997 برای کسب عنوان پایتخت فرهنگی اروپا رقابت می‌کرد. مردم این شهر به زبان آلمانی بازل (بازل دویچ) یکی از گویش‌های موجود در کشور سوئیس سخن می‌گویند. موزه کونست، فوندیشن بیلر، جین تینگولی، شالاگر، …
۳۱۸ حیوان اسیرِ باغ وحش اصفهان، چشم‌ انتظار تصمیم مهربانانه انسان‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
۳۱۸ حیوان اسیرِ باغ وحش اصفهان، چشم‌ انتظار تصمیم مهربانانه انسان‌ها
نفس ۳۱۸ حیوانی که از بد روزگار سالهاست گرفتار قفس‌های تنگِ باغ وحش مستقر در پارک کوهستانی صُفه اصفهان شده‌اند این روزها با مطالبه دوستداران محیط زیست و حیوانات، به تصمیم متولیان شورای شهر، شهرداری و محیط زیست گره خورده که پیشنهاد توقف فعالیت آن با رای مثبت روبه‌رو شده است.
کلمبوس در قاب 4K
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
کلمبوس در قاب 4K
«کلمبوس / Columbus» مرکز ایالت اوهایو آمریکا و بزرگ‌ترین شهر این ایالت، در سال 1812 میلادی در ریزشگاه دو رود «سایوتو / Scioto» و «آلنتنجی / Olentangy» بنیاد شد و در ۱۸۱۶ به مرکز ایالت تبدیل شد. این شهر نام خود را از کریستف کلمب، کاشف بزرگ گرفته‌است. این شهر اقتصادی متنوع دارد که بر پایه آموزش، خدمات دولتی، صنعت بیمه، بانکداری، صنایع دفاعی، هواپیمایی، غذا، پوشاک، تدارکات، فولاد، انرژی، تحقیقات پزشکی، بهداشت و درمان، گردشگری، خرده فروشی و فناوری پایه‌ریزی شده است. آکواریوم و باغ وحش کلمبوس، خانه ایالتی اوهایو و مجسمه یادبود کلمبوس از جمله دیدنی‌های این شهر محسوب می‌شود. کلمبوس از فراز آسمان در قاب 4K می‌بینید.
ببینید | پیوستن زرافه‌های باغ وحش لندن به برنامه حمایت از کادر درمانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / لندن / باغ وحش / قرنطینه / دیدنی‌های روز
ببینید | پیوستن زرافه‌های باغ وحش لندن به برنامه حمایت از کادر درمانی
در دوره شیوع ویروس کرونا زرافه‌های باغ وحش لندن هم به برنامه تشویق کادر درمانی بریتانیا پیوستند.
وقتی شامپانزه‌ها در ضدعفونی کردن مشارکت می کند + فیلم
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
وقتی شامپانزه‌ها در ضدعفونی کردن مشارکت می کند + فیلم
پرسنل باغ وحش با سوار کردن تعدادی از شامپانزه‌ها بر دوچرخه، آن‌ها را وادار به ضدعفونی کردن فضای باغ وحش کردند.
کشتن حیوانات در باغ وحش آلمان به دلیل قرنطینه
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
کشتن حیوانات در باغ وحش آلمان به دلیل قرنطینه
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از تازه ترین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات همسان با سایت منتشر کند.
۳ گونه پرنده در باغ وحش ارم تهران تلف شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / باغ وحش ارم / شهر تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / پرنده شکاری
۳ گونه پرنده در باغ وحش ارم تهران تلف شد
تهران- ایرنا- معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: سه گونه پرنده به خاطر کهولت سن و عفونت چشم در باغ وحش ارم تلف شدند.
ویدیویی از نادیا؛ ببری که در نیویورک کرونا گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ویدیویی از نادیا؛ ببری که در نیویورک کرونا گرفت
یک قلاده ببر در باغ وحش نیویورک در آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شد. نوع جدید ویروس کرونا از یکی از مسئولان باغ وحش برانکس به این ببر ماده منتقل شده است. این فرد در زمان تماس با نادیا، ببر چهار ساله علائم ابتلا به کرونا نداشت. بنا به اعلام باغ وحش برانکس علاوه بر این ببر تعداد دیگری از ببرها و شیرها در باغ وحش نیز از علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از جمله سرفه خشک و اشتهای کم رنج می برند.
ببر نیویورکی دچار عفونت ویروس کرونا شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ببر نیویورکی دچار عفونت ویروس کرونا شد
یک ببر ۴ ساله به نام نادیا در باغ وحش برونکس در شهر نیویورک دچار عفونت با ویروس جدید کرونا شده است.
ابهام‌های علمی جدید در نبرد گربه‌سانان با COVID-۱۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ابهام‌های علمی جدید در نبرد گربه‌سانان با COVID-۱۹
خبر ابتلای یک ببر ماده به ویروس کرونا (بیماری COVID-۱۹) در باغ وحش برونکس آمریکا موجب افزایش نگرانی برای ابتلای سایر گربه سانان و حتی انتقال ویروس از گربه به انسان شده است.
اولین مورد اتبلای حیوان به کرونا در آمریکا ثبت شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا / رسانه های عربی / هراس جهانی از ویروس کرونا
اولین مورد اتبلای حیوان به کرونا در آمریکا ثبت شد
تهران - ایرنا - رسانه‌های عربی از مبتلا شدن یک ببر ماده در باغ وحش «برونکس» در شهر نیویورک آمریکا به «ویروس کرونا» خبر دادند.
آزمایش کرونای یک ببر مثبت اعلام شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کرونا در حیوانات
آزمایش کرونای یک ببر مثبت اعلام شد
ایلنا: آزمایش کرونای یک ببر در باغ وحش «برانکس» نیویورک مثبت اعلام شد.
ببینید | اورانگوتان 34 ساله در فلوریدای آمریکا از ترس کرونا دست‌هایش را می‌شوید
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / حیوان / ویروس کرونا / باغ وحش
ببینید | اورانگوتان 34 ساله در فلوریدای آمریکا از ترس کرونا دست‌هایش را می‌شوید
ساندرا،اورانگوتانی 34 ساله در فلوریدا، اینقدر شستن دستان ماموران باغ وحش را دیده است،یاد گرفته تا دستانش را بشوید.
از باغ وحش‌های انسانی تا کلکسیون اعضای بدن
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / خطرناک / باغ وحش انسانی / کلکسیون اعضای بدن
از باغ وحش‌های انسانی تا کلکسیون اعضای بدن
اگر فکر می‌کنید این روز‌ها مردم کار‌های عجیب و غریب می‌کنند، پس باید سری به تاریخ معاصر بزنید. آن وقت می‌بینید که اجداد ما کار‌های واقعا عجیب تری انجام می‌دادند.
پیام بهداشتی جالب یورو نیوز برای شستن دست ها + فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
پیام بهداشتی جالب یورو نیوز برای شستن دست ها + فیلم
ویدیوی میمونی در یکی از باغ وحش های اندونزی که در حال شستن دست هایش است به سرعت در فضای مجازی پخش شد.
گفت و شنود/ اوس شعبون نترس!
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / گفت و شنود / انگلیس / باغ وحش / پیامبر اسلام / دولت انگلیس / ائمه اطهار / حرم حضرت زینب / ناصرالدین شاه
گفت و شنود/ اوس شعبون نترس!
اوس شعبون، که مسئولیت نگهداری از پلنگ باغ وحش ناصرالدین شاه را برعهده داشت، جیره روزانه پلنگ را خورده و حیوان از گرسنگی مرده بود.
اروپا تمام مرزهای خود را در پی شیوع کرونا بست
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ویروس کرونا / کرونا ویروس / اتحادیه اروپا
اروپا تمام مرزهای خود را در پی شیوع کرونا بست
مکان‌هایی از جمله باشگاه‌ها، امکانات تفریحی، باغ وحش و زمین‌های بازی نیز در آلمان تعطیل خواهد بود. کافه‌ها و رستوران ها مجبور هستند حداقل فاصله‌ای بین میزها داشته باشند و در ساعات محدود کار کنند. مدارس نیز در سراسر این کشور از قبل بسته شده‌اند. تجمعات بزرگ نیز در آلمان ممنوع شده است.
صحنه باورنکردنی ای که خرس در باغ وحش خلق کرد!
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
صحنه باورنکردنی ای که خرس در باغ وحش خلق کرد!
یک خرس با نجات دادن کلاغی که در استخر باغ وحش در حال غرق شدن بود صحنه‌ای باورنکردنی رقم زد.
باغ وحش، باغ پرندگان و بازار پرندگان مشهد تعطیل شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / باغ پرندگان
باغ وحش، باغ پرندگان و بازار پرندگان مشهد تعطیل شد
با توجه به ضرورت پیشگیری از بیماری کرونا دستور تعطیلی باغ وحش وکیل آباد، باغ پرندگان و بازار پرندگان مشهد از سوی شبکه دامپزشکی مشهد اخذ و ابلاغ شد.
وقتی شیر، مرد کنجکاو را گاز می گیرد + فیلم
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
وقتی شیر، مرد کنجکاو را گاز می گیرد + فیلم
یک مرد در باغ وحش که در فاصله خیلی نزدیک به قفس شیر ایستاده بود با حمله این حیوان درنده مواجه شد.
ساخت نخستین باغ «پروانه‌ها» در کشور
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / پروانه / باغ وحش / شهرداری تهران
ساخت نخستین باغ «پروانه‌ها» در کشور
مطالعات ساخت باغ پروانه‌ها به عنوان نخستین باغ پروانه‌ها  در کشور در منطقه ۱۷ در حال انجام است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
عکس‌نوشت
برای نخستین‌بار در دنیا و در باغ وحش کلمبو دانشمندان موفق شدند با روش لقاح خارج رحمی و انتقال جنین، یوزهای آفریقایی را بارور و توله‌یوزهای سالم متولد کنند. این اتفاق موفقیت‌آمیز و انجام چنین روشی احتمال افزایش جمعیت درباره یوزهای آسیایی را بالا برده و موجی از امید را بین کارشناسان حیات‌وحش در ایران ایجاد کرده است.
فیلادلفیا از نمای نزدیک
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
فیلادلفیا از نمای نزدیک
«فیلادلفیا / Philadelphia» ششمین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا و دومین شهر بزرگ ساحل شرقی آمریکا بعد از نیویورک و شهر مهم ایالت پنسیلوانیا است. فیلادلفیا اولین پایتخت آمریکا بوده و قانون اساسی آمریکا در این شهر و در تالار استقلال این شهر به امضا رسیده‌است. رودخانه سکوکل و رودخانه دلاویر از این شهر می‌گذرند. دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه تمپل، دانشگاه ویلانوا، دانشگاه توماس جفرسون، کالج سوارثمور، و دانشگاه درکسل فقط چند نمونه از مؤسسات آموزش عالی این شهر می‌باشند. بیمارستان کودکان فیلادلفیا از مشهورترین مراکز بهداشت اطفال جهان نیز، در این شهر قرار دارد. ناقوس آزادی، موسسه فرانکلین، موزه هنر، موزه هنر استپس، موزه موتر، آکادمی هنرهای زیبا پنسیلوانیا، موزه رودن، موزه پن، گورستان لورل هیل، آسمانخراش …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ثروتمندان را گردن می‌زنم! همگی مجبورید مسواک بزنید! / عجیب‌ترین نامزدهای انتخاباتی و وعده‌هایشان را بشناسید
مردم سائو پائولو در انتخابات شهرداری شهر خود طی یک اقدام عجیب یک حیوان را به عنوان شهردار انتخاب کردند. آنها بیشترین رای را به یک کرگدن که در باغ وحش مرکزی سائوپائولو نگهداری می‌شد، دادند و او را پیروز انتخابات کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / فیلم های آخر هفته تلویزیون
گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
به گزارش ایسنا، فیلم‌های «شریک زندگی»، «جامانده»، «گذر از اندوه»، «یک روز خوب»، «ارباب الوار»، «خواستگاری»، «هکر»، «کمین»، «ادی عقاب آسمان ها»، «شرلوک هلمز ۷»، «افسانه بن هال»، «مادر»، «لک لک ها»، «افسانه ساریلا»، «ماموران بزرگراه»، «فصل شکار»، «چای سرد»، «قهرمانی به نام کوآلا»، «افسانه شاهزاده کاگویا»، «آجیل فروشی»، «راز دشت تاران»، «جاده آرلینگتون»، «فرشته ها با هم می آیند»، «ریشه ها ـ نسل بعدی ۴»، «لونه …
شایعه‌پراکنان شیرها را از سودان به مشهد آوردند +عکس و فیلم
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / باغ وحش مشهد / سودان / باغ وحش / مشهد / اخبار حوادث
شایعه‌پراکنان شیرها را از سودان به مشهد آوردند +عکس و فیلم
انتشار تصاویری از وضعیت نامساعد حیوانات یک باغ‌وحش، موجب به وجود آوردن شایعات زیادی شده است.
کمبود دامپزشک حیات وحش بلای جان حیوانات باغ‌ وحش‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سازمان حفاظت محیط زیست / باغ وحش / فرهنگ سازی / تهران / ایران / دامپزشکی / حیات وحش / محیط زیست / اخبار حوادث
کمبود دامپزشک حیات وحش بلای جان حیوانات باغ‌ وحش‌ها
در پی تلف شدن چند حیوان طی ماه‌های اخیر در برخی مراکز نگهداری از حیات وحش، یک دامپزشک کمبود دامپزشکان متخصص حیات وحش را یکی از مشکلات در زمینه نگهداری حیات وحش دانست.
توضیح یک مسئول در خصوص ویدئوهای منتشر شده از وضعیت نامناسب باغ وحش ارومیه
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ویدئوهای منتشر شده از باغ وحش ارومیه / استانی-اجتماعی
توضیح یک مسئول در خصوص ویدئوهای منتشر شده از وضعیت نامناسب باغ وحش ارومیه
معاونت فنی اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: به دلیل گسترده بودن پروژه باغ وحش تکمیل بسیاری از بخش ها به دلایل مشکلات مالی نیمه کاره مانده است.
ادعای مسئولان: حال حیوانات خوب است مشکل، بزرگی باغ وحش است!
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ادعای مسئولان: حال حیوانات خوب است مشکل، بزرگی باغ وحش است!
شرکت «کلوین کلاین» برای گربه سانان عطر اختصاصی تولید می کند
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
شرکت «کلوین کلاین» برای گربه سانان عطر اختصاصی تولید می کند
شاید باورکردنی نباشد اما کارشناسان سالهاست که می دانند ببرها ، پلنگ ها ، شیرها و دیگر گربه سانان علاقه زیادی به عطرها دارند. این علاقه عجیب باعث شده یک باغ وحش به فکر سفارش عطر برای گربه سانان خود بیفتد.
نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارک پردیسان
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / پارک پردیسان / کلینیک پردیسان / باغ وحش ارومیه / باغ‌وحش تهران / سازمان محیط زیست ایران
نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارک پردیسان
درحالی‌که برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان و انتقال گونه‌های آن به باغ‌ وحش‌های کشور مطرح می‌شود که مدیرکل دفتر مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید: این مرکز تعطیل نمی‌شود البته قصد نداریم آن را به باغ وحش تبدیل کنیم.
فیلم | غذا دادن به قوچ‌های گرسنه در روزهای برفی شیراز
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / حیوان / استان فارس / باغ وحش
فیلم | غذا دادن به قوچ‌های گرسنه در روزهای برفی شیراز
فیلمی از غذا دادن محیط‌بان‌هان پارک ملی بمو شیراز به قوچ‌های گرسنه را می‌بینید.
وضعیت دردناک نگهداری شیرها در باغ وحش
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سودان / باغ وحش / تصاویر روز
وضعیت دردناک نگهداری شیرها در باغ وحش
یک کارزار اینترنتی برای نجات گروهی از شیرهای گرسنه آفریقایی در باغ وحش القرشی سودان آغاز شده است. در تصاویر روز، عکس‌هایی از وضعیت دردناک این شیرها را ببینید.
جای خالی دامپزشک حیات وحش در کشور
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / دامپزشکی / حیات وحش / تلف شدن / ببر / باغ‌وحش
جای خالی دامپزشک حیات وحش در کشور
یک دامپزشک در واکنش به مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت اظهار کرد: متاسفانه هنوز تخصص دامپزشکی برای «حیات وحش» در ایران نداریم و افرادی هم که متخصص این کار هستند به شکل تجربی دانش خود را به‌روز کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استان تهران / باغ وحش / پرنده / شهرداری / محیط زیست
مرگ گوزن «مرال» در مرکز نگهداری پارک ملت
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران ضمن اشاره به تلف شدن یک گوزن نر «مرال» در مرکز نگهداری از حیات وحش پارک ملت تهران گفت:
(ویدئو) کارزار اینترنتی برای نجات شیرهای گرسنه در سودان
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / شیر گرسنه / کارزار اینترنتی / سودان
(ویدئو) کارزار اینترنتی برای نجات شیرهای گرسنه در سودان
یک مقام رسمی خبر تلف شدن یکی از شیر‌های این باغ وحش را تایید کردند. مقام‌های این باغ وحش، وضعیت اقتصادی سودان را مقصر در این بحران عنوان کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند که این شرایط باعث شده که هفته‌ها به این حیوانات غذای کافی داده نشود. گروهی از کنشگران روز شنبه گذشته پس از اینکه مطلب عثمان صالح به‌طور گسترده منتشر شد به این باغ‌وحش رفتند. صالح به این کنشگران پیشنهاد کرده بود که به باغ وحش القرشی کمک نکنند بلکه به‌طور مستقیم برای شیر‌ها غذا تهیه کنند. طبق گزارش بنیاد جهانی حیات وحش، شیر‌های آفریقایی یک گونه آسیب‌پذیر هستند که تنها ۲۳ هزار قلاده از آن‌ها باقی مانده است. بنیاد جهانی حیات وحش می‌گوید که تعداد آن‌ها در سه نسل گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.
عکس / وضعیت اسفبار یک قلاده شیر گرسنه در باغ وحش سودان
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
عکس / وضعیت اسفبار یک قلاده شیر گرسنه در باغ وحش سودان
پس از انتشار عکس‌هایی از این شیرها که دچار سوء تغذیه هستند، کارزاری برای نجات آن‌ها ایجاد شد. هشتگی نیز در شبکه‌های اجتماعی با عنوان نجات شیرهای سودانی #sudananimalrescue برای جلب توجه‌ها شکل گرفت. عثمان صالح، یکی از کنشگران سودانی هفته گذشته عکس‌هایی این شیرها را در فیس‌بوک خود منتشر کرد و نوشت: «دیدن این حیوانات زندانی و رفتاری که با آن‌ها می‌شود، خون من را به جوش می‌آورد.» برخی از شیرها فقط پوست و استخوان هستند و برخی دیگر نشانه‌هایی از زخم‌های درمان نشده‌ای دارند.
محیط زیست در جریان مرگ ببر باغ وحش صفادشت بود/لزوم رده‌بندی باغ‌وحش‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
محیط زیست در جریان مرگ ببر باغ وحش صفادشت بود/لزوم رده‌بندی باغ‌وحش‌ها
مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با بیان اینکه محیط زیست در جریان بیماری و تلف شدن ببر باغ وحش صفادشت بوده است، گفت: نیازمند رده‌بندی باغ‌ وحش‌ها در کشور هستیم.
تایید تلف شدن یک ببر در باغ وحش صفادشت/علت مرگ نارسایی کلیوی
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اداره کل محیط زیست استان تهران / ببر مازندران / باغ وحش
تایید تلف شدن یک ببر در باغ وحش صفادشت/علت مرگ نارسایی کلیوی
ملارد- رئیس اداره محیط زیست شهریار و ملارد ضمن تایید تلف شدن یک ببر در باغ وحش صفادشت گفت: نارسایی کلیوی علت مرگ این حیوان بوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / محیط زیست
مرگ اعلام‌نشده یک ببر
پس از مرگ یکی از زرافه‌های باغ وحش صفادشت، یک حیوان دیگر هم در این مجموعه تلف شده است. معاون فنی اداره حفاظت محیط‌ زیست استان تهران در این باره گفت: به ما این مرگ را گزارش نداده‌اند، در حال بررسی هستیم.
تصاویر جالب از فتوبامبینگ (عکس آزاری) در حیات وحش
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
تصاویر جالب از فتوبامبینگ (عکس آزاری) در حیات وحش
عکاسی حیات وحش؛ این ژانر در عکاسی همانطور که خطرات خاص خودش را دارد و گاه ممکن است جان عکاس هم به خطر بیفتد،جذابیتی دارد که عکاسان را مسحور خودش می کند. در گذشته های دور عکاسی حیات وحش تنها منحصر به حیوانات خانگی و باغ وحش بود تا اینکه با گسترش تجهیزات عکاسی ، لنزهای پرسرعت تر و حساس ترعکاسان شجاع پا به طبیعت گذاشتند و لحظه هایی ناب از زندگی حقیقی حیوانات برای ما ثبت کردند. عکس آزاری یا فتوبامبینگ که همان پریدن داخل پس زمینه برای خراب کردن عکسهاست که به نظر می رسد فقط توسط آدمها انجام نمی شود. در ادامه این تصاویر فتوبامبینگ توسط حیوانات مختلف را نشان می دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •