چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
تحریم ایران
۳ ساعت قبل
خواستار صدقه از ترامپ نیستیم
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حساب توئیتر خود نوشت: «ایران کشوری غنی از نظر منابع انسانی و طبیعی است. ما خواستار دریافت صدقه از سوی دونالد ترامپ نیستیم که مجبور شده از منابعی که تحریم کرده اکسیژن‌ساز بخرد. چیزی که می‌خواهیم این است که آنها به جلوگیری از فروش نفت ایران و سایر اقلام تولیدی و خرید اقلام مورد نیاز و انجام مبادلات مالی پایان دهند.»
۴ ساعت قبل
تاکید اولیانوف بر اهمیت گسترش مشارکت سایر کشورها در اینستکس
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که اگر دامنه مشارکت کشورها در اینستکس به فراتر از مرزهای اروپا گسترش یابد، چشم‌انداز بازگشت ایران به پایبندی کامل به برجام بسیار روشن تر خواهد بود.میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، در پیام‌هایی جداگانه در صفحه توئیتر خود به گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و فرانسه و همچنین ادامه تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد. وی در  حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آمریکا امادگی ندارد که به رفع تحریم‌های ایران فکر کند، چه برسد به ملاحظات بشردوستانه. در هر صورت این (آمریکا درقبال ایران) واقع‌بینانه نیست؛ چراکه COVID-19 می‌تواند به کشورهای همسایه سرایت کند و 70 هزار سرباز آمریکایی در منطقه و تعداد زیادی از …
۴ ساعت قبل
از صنوف تعطیل شده درپی شیوع کرونا چه خبر؟
با شیوع ویروس کرونا فعالیت برخی از صنوف ممنوع شد. ممنوعیت فعالیت به معنی قطع درآمد و قرار گرفتن صاحبان اصناف تعطیل شده در شرایط بد اقتصادی است. هر چند دولت برای کمک به این اصناف قول‌های داده است، اما به گفته اتحادیه‌های اصناف ممنوع از فعالیت، به‌رغم شرایط سخت اقتصادی تا امروز هیچ نوع کمکی به آنها نشده است.به گزارش ایلنا؛ با افزایش شدت شیوع ویروس کرونا دولت دستور قرنطینه و تعطیلی مشاغل غیر ضرور را صادر کرد، اما اختلاف بر سر اینکه کدام اصناف غیر ضرور هستند باقی مانده بود تا اینکه هفته گذشته اتاق اصناف ایران از تعیین تکلیف 71 صنف خبر داد. بر این اساس 6 صنف در حوزه‌های مواد غذایی و حمل و نقل به‌طور کامل امکان فعالیت دارند؛ 16 صنف هم به صورت نیمه‌وقت می‌توانند کار کنند و 49 صنف هم به طور کلی تعطیل …
۴ ساعت قبل
درخواست دوباره بورل برای اعمال معافیت‌های بشردوستانه تحریم‌های ایران
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باری دیگر خواستار اعمال معافیت‌های بشردوستانه برای کشورهایی شد که در پی شیوع ویروس کرونای جدید، خواهان کمک‌رسانی به کشورهای تحت تحریم از جمله ایران هستند. به نوشته پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک سخنرانی که به شکل ویدئوکنفرانس پس از کنفرانسش با  وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برگزار شد، در پاسخ به این سوال که اتحادیه اروپا چه راهبردی را برای عمل به درخواست سازمان ملل برای کاهش تحریم‌های اعمال شده بر کشورهای در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونای جدید در پیش خواهد گرفت و آیا این موضوع با وزرای اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفته است یا نه، گفت: کشورهای عضو [اتحادیه اروپا] پیش از این بر سر موضعی که در قالب یک بیانیه …
ظریف: ترامپ به ممانعت از فروش نفت ایران پایان دهد
۷ ساعت قبل
ظریف: ترامپ به ممانعت از فروش نفت ایران پایان دهد
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه "ایران نیازی به صدقه دادن رئیس جمهور آمریکا ندارد"، خواستار توقف تحریم های نفتی کشورمان شد.
۸ ساعت قبل / ادعای پمپئو درباره ایران / ایران و آمریکا / تحریم آمریکا علیه ایران
پامپئو: تحریم ایران ادامه می‌یابد
به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه  گفت که این کشور قصد ندارد تحریم‌های ایران را لغو کند.
۸ ساعت قبل
تکذیب شایعات مبنی بر رد درخواست وام ایران از طرف صندوق بین‌المللی پول
معاون اقتصادیمعاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: ادعای آمریکا که تحریم ها شامل غذا و دارو نمی شوند ادعای نادرستی است. رئیس‌جمهور گفت: ادعای آمریکا که تحریم ها شامل غذا و دارو نمی شوند ادعای نادرستی است.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: ادعای آمریکا که تحریم‌ها شامل غذا و دارو نمی شوند نادرست است / بسیاری از کشورها از درخواست وام ایران حمایت کردند
۸ ساعت قبل
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور: ادعای آمریکا که تحریم‌ها شامل غذا و دارو نمی شوند نادرست است / بسیاری از کشورها از درخواست وام ایران حمایت کردند
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: ادعای آمریکا که تحریم ها شامل غذا و دارو نمی شوند ادعای نادرستی است. وی افزود درخواست ایران به جریان افتاده و مراحل خود را می گذراند و بسیاری از کشورها از آن حمایت کرده اند.
۸ ساعت قبل
موضع ضد ایرانی وزیر امور خارجه آمریکا برای تحریم بیشتر
وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ضمن تکرار ادعاها خواستار تغییر رفتار ایران شد و گفت که تحریم‌ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت.
۹ ساعت قبل / ایران و روسیه / تحریم آمریکا علیه ایران / لغو تحریم ایران / میخائیل اولیانوف
هشدار اولیانوف درباره تبعات لغو نشدن تحریم های ایران
به گزارش مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در پیامی که در توئیتر منتشر کرده می‌نویسد: آمریکا آماده نیست تا درباره کاهش تحریم‌ها در مورد ایران فکر کند. بسیار خوب، صرفاً ملاحظات انسانی را کنار می‌گذاریم در هر صورت این اقدام امریکا واقع‌بینانه نیست با توجه به اینکه ویروس کرونا ممکن است به کشورهای همسایه سرایت کند و ۷۰ هزار نیروی نظامی آمریکا و شمار زیادی از شهروندان امریکایی در منطقه را تحت تأثیر قرار دهد.
کرونا پدیده ای جهانی است با آن سیاسی برخورد نکنیم!/تحریم‌ها نباید مانع کمک‌های انسان دوستانه شوند
۱۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / استفاده ابزاری امریکا از ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا / تحریم ها / تحریم ایران / چین / چین و امریکا / اروپا
کرونا پدیده ای جهانی است با آن سیاسی برخورد نکنیم!/تحریم‌ها نباید مانع کمک‌های انسان دوستانه شوند
کی کلز جیمز در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی می گوید: مادامی که پدیده ای از نوع ویروس کرونا، پدیده ای طبیعی است و صرفا یک بیماری محسوب می شود و سازمان بهداشت جهانی گزارشی خلاف آن منتشر نکرده است، هر گونه استفاده سیاسی از آن ناپسند و غیرقانونی است. ما نباید بگذاریم که یک بحران جهانی در زمانی نامناسب با ابعاد سیاسی همراه شود و بر پیچیدگی های آن بیفزاید.
ظریف: ایران غنی است و نیازی به اعانه آمریکا ندارد
۱۰ ساعت قبل
ظریف: ایران غنی است و نیازی به اعانه آمریکا ندارد
وزیر خارجه کشورمان با انتشار توئیتی خواستار رفع تحریم های ایران شد.
ظریف خواستار پایان تحریم‌های نفتی و محدودیت‌های ایران شد
۱۱ ساعت قبل / محمد جواد ظریف / محدودیت ها / تحریم ایران / توییتر
ظریف خواستار پایان تحریم‌های نفتی و محدودیت‌های ایران شد
وزیر خارجه ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی نیازی به صدقه دولت آمریکا ندارد، از رئیس‌جمهور این کشور خواست به محدودیت‌های ایران از جمله تحریم‌های نفتی پایان دهد.
مرندی: اظهار نظرهای غیر مسولانه به کشور آسیب جدی خواهد زد
۱۲ ساعت قبل / چین / ایران و چین / علیرضا مرندی / ویروس کرونا / وزارت خارجه / سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه / محمدجواد ظریف / روابط بین الملل / دیپلماسی / دیپلماسی عمومی
مرندی: اظهار نظرهای غیر مسولانه به کشور آسیب جدی خواهد زد
دکتر مرندی در گفتگو با خبرآنلاین می گوید: عده ای در تلاش هستند تا رابطه ما و چین را بهم بزنند تا تحریم ها موثر تر شود، تحریم ها تقویت شود تا فشار به مردم بیشتر بیاید اینها هدف انها است عده ای که مطلع نیستند نسبت به حضور اندک چینی ها در ایران تجارت کمتر چینی ها با ایران مقاومت چینی ها در برابر آمریکا در حالی که چین در مقابل این مقاومت دارد هزینه می دهد.
شیوع ویروس کرونا تقصیر راهپیمایی ۲۲ بهمن است/ زیباکلام: کرونا نشان داد که از اروپا و آمریکا عقب هستیم
۱۳ ساعت قبل / مایک پمپئو / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / مجلس شورای اسلامی / ترامپ / سپاه / وزارت دفاع / علی علیزاده / دولت اصلاحات / روسیه
شیوع ویروس کرونا تقصیر راهپیمایی ۲۲ بهمن است/ زیباکلام: کرونا نشان داد که از اروپا و آمریکا عقب هستیم
پس از شیوع کرونا، آمریکا و اروپا از تحریم های ضدایرانی کوتاه نیامده و کرونا را بهانه ای برای امتیازگیری از ایران قرار دادند. اما دولت چین با حسن نیت برخورد کرده و اقدامات قابل توجهی انجام داد.
درخواست مهم اتحادیه اروپا درباره تحریم های ایران + جزئیات
۱۵ ساعت قبل
درخواست مهم اتحادیه اروپا درباره تحریم های ایران + جزئیات
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باری دیگر خواستار اعمال معافیت‌های بشردوستانه برای کشورهایی شد که در پی شیوع ویروس کرونای جدید، خواهان کمک‌رسانی به کشورهای تحت تحریم از جمله ایران هستند.
درخواست مجدد بورل درباره ایران
۱۵ ساعت قبل / تحریم اقتصادی / جوزف بورل رئیس کمیسیون سیاست خارجی / ویروس کرونا
درخواست مجدد بورل درباره ایران
ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باری دیگر خواستار اعمال معافیت‌های بشردوستانه برای کشورهایی شد که در پی شیوع ویروس کرونای جدید، خواهان کمک‌رسانی به کشورهای تحت تحریم از جمله ایران هستند.
بلومبرگ: به رغم ادعای آمریکا تحریم ها مانع صادرات دارو به ایران است
۱۵ ساعت قبل
بلومبرگ: به رغم ادعای آمریکا تحریم ها مانع صادرات دارو به ایران است
شبکه خبری بلومبرگ می گوید واردکنندگان دارو در ایران از داروسازهای محلی گرفته تا شرکتهای بزرگی که داروهای عمده تولید می کنند، تحت تأثیر تحریم های آمریکا قرار گرفته اند و عواقب آن توسط عموم مردم احساس می شود.
ترامپ به دنبال بازی سیاسی با تهران در بستر شیوع کرونا است
۱۵ ساعت قبل / ابراهیم رزاقی / ایران / تحریم های آمریکا علیه ایران / اقتصاد کشور در سال 99 / بحران کرونا
ترامپ به دنبال بازی سیاسی با تهران در بستر شیوع کرونا است
ابراهیم رزاقی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی بر ابن باور است که امیدی به ایالات متحده و تغییر مواضع ترامپ در رابطه با شکستن تحریم ها علیه ایران وجود ندارد، آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. چون قطعا ترامپ به دنبال بازی سیاسی با تهران در بستر شیوع کرونا است. در همین راستا و طی چند روز اخیر ترامپ بارها عنوان کرده است که اگر ایرانی ها یک تماس بگیرند ما می توانیم در خصوص کمک به این کشور و مذاکرات، تلاش هایی را انجام دهیم، اما ایرانی ها مانند آمریکایی ها سرسختند. همین نکته نشان می دهد که ترامپ فقط و فقط به دنبال برگ برنده سیاسی و دیپلماتیک از دل تلاش های سیاسی ایران برای شکستن فضای تحریم ها است، نه چیز دیگر.
نگاهی از منظر سیاست‌گذاری علم و فناوری
۱۷ ساعت قبل / ویروس کرونا / دانشگاه آزاد / محمدمهدی طهرانچی
نگاهی از منظر سیاست‌گذاری علم و فناوری
رفتار ترامپ در اصرار به تحریم هر‌چه بیشتر ایران و مقابله با حشدالشعبی عراق در این شرایط پاندمی جهانی، احتمال برنامه‌محور بودن این پاندمی جهانی که جان بی‌شمار انسان را به خطر انداخته است را به ذهن بیشتر متبادر می‌کند، هرچند که ماه پشت ابر نمی‌ماند.
چرا کمپین ضد تحریم‌ها مهم است؟
۱۸ ساعت قبل / مجید شاکری / تحریم ایران / وزارت خارجه / نفت ایران / اینستکس / سازمان ملل / وزارت بهداشت / چین
چرا کمپین ضد تحریم‌ها مهم است؟
چرا کمپین ضد تحریم ها مهم است؟ چون هزینه تخطی را می کاهد. چون شانس آمریکا را برای اعمال فشار روی تخطی کنندگان کم می کند.
۲۷ ساعت قبل
ابهام ادامه‌دار در عراق
ماه‌ها از آغاز اعتراضات در عراق می‌گذرد اما این کشور همچنان بدون نخست‌وزیر دایمی تحت مدیریت نخست‌وزیر پیشبرد امور، عادل عبدالمهدی اداره می‌شود. تنها یک هفته به پایان مهلت تازه‌ترین گزینه نخست‌وزیری، عدنان زُرفی نخست‌وزیر پیشنهادی برهم صالح، رییس‌جمهور عراق باقی مانده است و هر چند گزارش‌های زیادی مبنی بر مخالفت گروه‌های عمده شیعه در پارلمان با نخست‌وزیری او منتشر می‌شود، او همچنان امیدوار است که در طول یک هفته باقی مانده از پارلمان عراق رای اعتماد دریافت کند. با این حال گزارش‌ها حاکی از تلاش گروه‌های شیعه برای معرفی نامزدی جایگزین به جای زرفی است. زرفی، فرماندار پیشین نجف، یکشنبه شب در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی عراقی …
درخواستی از آمریکا برای ارسال کمک نداشته و نداریم
۲۷ ساعت قبل
درخواستی از آمریکا برای ارسال کمک نداشته و نداریم
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ما هیچ گونه درخواستی از آمریکا برای ارسال کمک های پزشکی و درمانی به ایران نداشتیم و نخواهیم داشت و سیاست ما کمک گرفتن از سردمداران رژیم آمریکا نیست. سید عباس موسوی در نشست خبری دیروز خود تاکید کرد: مردم ایران فریب‌های آمریکا را می‌شناسند و امیدی هم به کمک آمریکا ندارند و لازم است بگوییم ما را به خیر آنها امید نیست فقط شر   مرسانند. سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از آغاز شیوع کرونا در ایران و درخواست برخی نهادها و سازمان‌ها و همچنین رهبران کشورها از ایالات متحده برای تعلیق تحریم‌ها علیه کشورمان؛ شاهد اظهاراتی خلاف واقع از مسئولان کاخ سفید مبنی بر عدم تحریم دارو و تجهیزات پزشکی بودیم؛ در آخرین اظهارنظر اما رئیس‌جمهور …
۲۸ ساعت قبل
اروپا باید آمریکا را برای لغو تحریم‌های ایران قانع کند
پایگاه اینترنتی شورای روابط خارجی اروپا در گزارشی به ضرورت تلاش اروپا برای برداشتن تحریم ها پرداخت.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شورای روابط خارجی اروپا، تحریم‌ها علیه ایران شرایط مقابله با کرونا را دشوار و توان ایران برای مقابله با کرونا را محدود کرده است. اکنون زمان آن رسیده است که دولت‌های اروپایی و اتحادیه اروپا برای افزایش معافیت کالاهای بشردوستانه  ایالات متحده را تحت فشار قرار دهند. رهبران اروپایی باید وزارت خزانه‌داری ایالات متحده را ترغیب کنند تا تجهیزات لازم برای مقابله با کرونا در اختیار ایران قرار گیرد.از سوی دیگر همچنین آمریکا باید شرکت‌های اروپایی را برای تعامل با ایران ترغیب کند. همچنین باید به بانک‌های جهانی این اطمینان داده شود که در صورت تعامل با ایران با مجازات و …
۲۸ ساعت قبل
صالحی امیری: دادگاه جودوی ایران به خاطر کرونا لغو شد
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دادگاه پرونده جودوی ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. نشست خبری سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به صورت آنلاین با رسانه‏ها برگزار شد.به گزارش ایسنا، صالحی امیری در ابتدای نشست بیان کرد: حدود ۱۰۰ ملاقات با مقامات IOC و OCA داشتم و تلاش کردم احقاق حق کنم. آقای ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) به اعتقاد من با کار سیاسی به دنبال انجام هدف سیاسی بود و ما سعی کردیم در دیدارهای مختلف از حقانیت ورزش ایران دفاع کنیم و تعلیق را بشکنیم. دادگاه تصمیم گیری برای جودو هم به دلیل کرونا لغو شد.شفافیت مالی در سال ۹۹ بیشتر می شودصالحی امیری در مورد بودجه کمیته المپیک گفت: سال ۹۸ محدودیت های مالی وجود داشت و در بحث بودجه با چالش روبرو بودیم که اوایل به دلیل تحریم ها بود. …
موگرینی و سیاستمداران دیگری خوستار کاهش تحریم های ایران شدند
۲۸ ساعت قبل
موگرینی و سیاستمداران دیگری خوستار کاهش تحریم های ایران شدند
فدریکا موگرینی و دوازده سیاستمدار سابق دیگر از ترامپ خواستند تا تحریم های ضد ایرانی را کاهش دهد.
اتحادیه اروپا خواستار برچیدن تحریم ها علیه 4 کشور شد
۳۰ ساعت قبل
اتحادیه اروپا خواستار برچیدن تحریم ها علیه 4 کشور شد
اتحادیه اروپا خواستار لغو تحریم های سوریه، ونزوئلا، ایران و کره شمالی برای رفع محدودیت در دریافت کمک های پزشکی شد.
سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا نه تنها کمک نکردند سنگ اندازی هم کردند + فیلم
۳۴ ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا نه تنها کمک نکردند سنگ اندازی هم کردند + فیلم
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری این وزارت‌خانه که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: ما نه تنها الان بلکه همیشه شاهد تناقض در رفتار آمریکایی ها هستیم. حرف های مقامات آمریکا جور در نمی آید. وزیر امور خارجه یک حرف می زند و افرادی که متصدی امور ایران هستند راه خود را می روند. آنچه که برای ما مهم است، ظالمانه بودن این تحریم ها بدون پشتوانه قانونی است.
کمپین جهانی نه به تحریم و نه به کرونا از مرز ۲۵۵ هزار امضاء گذشت
۳۶ ساعت قبل / کمپین جهانی / کرونا
کمپین جهانی نه به تحریم و نه به کرونا از مرز ۲۵۵ هزار امضاء گذشت
دبیرخانه کلانشهرهای کشور اعلام کرد: ملت بزرگ ایران می‌توانند برای شرکت در این کمپین به سایت http://www.corona2plus.com مراجعه کنند.
دیپلماسی بخش خصوصی علیه تحریم در بحران کرونا
۳۶ ساعت قبل / کرونا / سازمان ملل متحد / اتاق بازرگانی ایران / اتاق ایران / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
دیپلماسی بخش خصوصی علیه تحریم در بحران کرونا
تهران - ایرنا - هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در ایران، بخش خصوصی نیز همپای دولت وارد میدان شد تا به سهم خود در مهار ایران بیماری همه‌گیر اقدام کند.
دیده بان حقوق بشر: الان وقت تحریم ایران نیست/ آمریکا تعلیق کند
۳۹ ساعت قبل
دیده بان حقوق بشر: الان وقت تحریم ایران نیست/ آمریکا تعلیق کند
این سازمان ادعای دولت آمریکا درباره معافیت غذا و دارو از تحریم را رد کرده و تاکید کرد تحریم ها بر واردات اقلام پزشکی و بهداشتی به ایران تاثیرگذار بوده است.
تاکید دیده‌بان حقوق بشر بر لزوم کاهش تحریم‌های ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا
۳۹ ساعت قبل / دیده‌بان حقوق بشر / آمریکا / کروناویروس
تاکید دیده‌بان حقوق بشر بر لزوم کاهش تحریم‌های ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا
دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست تا باتوجه به شیوع کرونا و موانع ایران برای تامین اقلام مورد نیاز خود برای مقابله با این بیماری، تحریم ها علیه تهران را کاهش دهد و دسترسی به تجهیزات ضروری در این زمینه را تضمین کند.
ببینید| رشته تویئیت تحلیلگر فارن پالسی درباره ایران: تهران به غرور مردمش پایبند است
۴۰ ساعت قبل / ایران و آمریکا
ببینید| رشته تویئیت تحلیلگر فارن پالسی درباره ایران: تهران به غرور مردمش پایبند است
سیاوش فلاح پور روزنامه‌نگار و تحلیلگر فارین پالیسی درخصوص غیرقانونی و غیر انسانی بودن تحریم های آمریکا علیه ایران رشته توئیتی از یک حقوقدان فلسطینی منتشر کرد.
تلاش دولت برای تامین توامان سلامت و معیشت مردم
۴۳ ساعت قبل / برجام / کرونا / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / ستاد ملی مقابله با کرونا
تلاش دولت برای تامین توامان سلامت و معیشت مردم
تهران- ایرنا- تصمیمات دولت در مهار بحران کرونا متاثر از متغیرهای تلخ اما واقعی اقتصاد تحریم زده ایران و ضرورت حفاظت از سلامت مردم است. تصمیماتی که در پی تامین توامان معیشت و سلامت مردم است.
محکی برای چین و روسیه
۴۳ ساعت قبل
محکی برای چین و روسیه
«دوست آن باشد که گیرد دست دوست// در پریشان حالی و درماندگی» سعدی. در حالی که تحریم های ظالمانه امریکا برای ملت ایران مشکلات و معضلات عدیده ای را فراهم نموده است، اقتصاد تک محصولی کشور، لاغر ،آسیب پذیر و در مرحله رکود تورمی بسر می برد.
۲ روز قبل
مهرداد اسکویی: مردم در تهران کرونا را جدی نگرفته‌اند
مهرداد اسکویی مستندساز ایرانی در گفتگو با سایت آمریکایی «والچر» از تجربه رویارویی با ویروس کرونا در ایران گفت.  به گزارش ایسنا، اسکویی که دو روز پیش از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، یک ورک شاپ مستندسازی در شهر قم داشته می‌گوید که به همین دلیل، چندین روز در قرنطینه بود و هرگز خانه را ترک نکرده است.  در بخش هایی از شرح او از این روزهای مواجهه مردم ایران با ویروس کرونا که در سایت والچر منتشر شده آمده است:«با گسترش ویروس کرونا در ایران و سراسر جهان مردم به داروخانه ها رفتند و ماسک، دستکش، ضد عفونی کننده و الکل خریداری کردند. تحریم ها آمریکا مردم ایران را آماده کرده و بسیاری از قبل مایحتاج چند ماه خود را خریداری کرده بودند اما متاسفانه این تحریم ها موجب کمبود برخی …
۲ روز قبل
جای خالی مطبوعات
در توصیف شرایط کنونی و بحرانی که به واسطه شیوع ویروس کرونا جهان درگیر آن است، می‌توان سه گزاره را درباره کشورمان به کار برد. یک اینکه شرایط مالی‌، لجستیک و پشتیبانی‌کننده ما را با سایر کشورها نمی‌توان مقایسه کرد. ما علاوه بر کرونا درگیر تحریم هستیم و شرایط‌مان بسیار ویژه است، بنابراین آنچه را ما این روزها تجربه می‌کنیم نه ترکیه تجربه می‌کند، نه افغانستان و نه اردن و نه مصر و نه برزیل و نه پاکستان. دوم اینکه سال‌هاست دولت و بخشی از قوای اجرایی تصورشان این است که مطبوعات دردسرند و اصطلاح شر لازم را درباره آنها به کار می‌بردند. به این معنا آنها در عین شر بودن مطبوعات، راهی برای حذف‌شان تاکنون پیدا نکرده بودند. البته آنها طی سال‌ها سعی کردند …
۲ روز قبل
باید و نبایدهای اقتصاد ایران در شرایط کرونا
شیوع کرونا برای ایران در شرایط تحریم بغرنج‌تر از سایر کشورها خواهد بود؛ اما دولت می‌تواند با راهکارهای هوشمندانه از این بحران عبور کند. این جملاتی از یک گزارش پایگاه خبری المانتیور است که پیشنهادهایی برای ایرانی‌ها مطرح کرده است. دولت ایران در حالی با کرونا مواجه شده است که نه ‌تنها کاهش درآمدهای مالی کوتاه‌مدت دارد بلکه به سپرده‌های ارزی خود در بانک‌های خارجی نیز (به دلیل تحریم‌ها) دسترسی ندارد و نمی‌تواند امیدوار به تأمین مالی از طریق انتشار اوراق قرضه در بازارهای خارجی باشد.  در نتیجه گزینه‌های دولت برای به حرکت درآوردن چرخ‌های اقتصاد محدود است اما هنوز کارهایی وجود دارند که می‌شود انجام داد.
وقت آن است همه یکصدا رو به جهان داد بزنیم تحریم ظالمانه است
۲ روز قبل / ایران و امریکا / شیوع ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا در ایران / تحریم ایران / تحریم دارو
وقت آن است همه یکصدا رو به جهان داد بزنیم تحریم ظالمانه است
محمد فاضلی در یادداشتی می نویسد: عقل حکم می‌کند اگر این گونه هم هست فعلاً زبان به دهان بگیرند و همه یکصدا رو به جهان داد بزنیم که تحریم ظالمانه است، تحریم مردم ما را به کشتن می‌دهد، آی جهانیان جان مردم ما را تحریم به خطر انداخته و بر ظرفیت مقابله با کرونا اثر منفی گذاشته، کادرهای درمانی ما زیر بار تحریم جان‌شان در خطر است، سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی هم حرف ما را تأیید می‌کنند.
۲ روز قبل / صندوق بین‌المللی پول / علی شمخانی
شمخانی: مخالفت آمریکا با درخواست ایران از صندوق بین‌المللی پول مصداق واقعی جنایت علیه بشریت است
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی طی توئیتی نوشت: تحریم اقلام بهداشتی، اقدامی غیرقانونی و ضدحقوق بشری و نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است. مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول برای تامین اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا مصداق واقعی جنایت علیه بشریت است. ‌
در اوج تحریم ها و مشکلات؛ جهش تولید تاریخی پیستون در ایران
۲ روز قبل
در اوج تحریم ها و مشکلات؛ جهش تولید تاریخی پیستون در ایران
شرکت پیستون ایران از جمله نخستین شرکت های قطعه ساز ایرانی که است که ۴۶ سال پیش با سرمایه گذاری مشترک ایران و Mahle آلمان تاسیس شد؛ در دهه ۱۳۶۰ با مشکلات عدیده ای روبرو گشت و در نهایت به دلیل زیان‌دهی بسیار، دولت تصمیم به واگذاری آن گرفت و گروه قطعات خودرو عظام  این شرکت را خریداری کرد.
تحریم اقلام بهداشتی نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است
۲ روز قبل
تحریم اقلام بهداشتی نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است
دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: تحریم اقلام بهداشتی نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است.
کرونا بهانه مذاکره ایران و آمریکا می‌شود؟
۲ روز قبل / شیوع کرونا / ایران و آمریکا / مذاکره
کرونا بهانه مذاکره ایران و آمریکا می‌شود؟
ترامپ بار دیگر در روز‌های اخیر تأکید کرده است که اگر ایران پای میز مذاکره بیاید تحریم‌ها برداشته می‌شود. این همان شرط ترامپ در بیش از یک سال گذشته است. در حالی که با شیوع کرونا و اذعان همگان به تأثیر تحریم بر روند مبارزه با این بیماری، شرایط تفاوت‌های چشمگیری کرده است.
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / کشاورزی / سال جهش تولید / رونق تولید / تحریم / گندم
کشاورزی، دریچه‌ای برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی است
مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند با اشاره به شعار سال تحت عنوان «جهش تولید» گفت: کشاورزی یکی از مهمترین بخش های حوزه اقتصاد و اشتغال در ایران و تأمین کننده امنیت غذایی، گسترش صادرات غیرنفتی و دریچه ای برای مقابله با تحریم های اقتصادی است که با بهره بردن از ظرفیت های بالقوه این حوزه می توان باعث تحقق جهش تولید شد.
نقوی حسینی:عدم لغو تحریم ها نشان از ادامه سیاست های ضد بشری آمریکا علیه ملت ایران است
۲ روز قبل
نقوی حسینی:عدم لغو تحریم ها نشان از ادامه سیاست های ضد بشری آمریکا علیه ملت ایران است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عدم لغو تحریم ها نشان از ادامه سیاست های ضد بشری آمریکا علیه ملت ایران است، گفت: سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین المللی به این موضوع ورود کند.
ندیمی: علی‌رغم تبلیغات سیاسی آمریکا، ایران در تحریم غذا و داروست
۲ روز قبل
ندیمی: علی‌رغم تبلیغات سیاسی آمریکا، ایران در تحریم غذا و داروست
یک نماینده سابق مجلس گفت: علی‌رغم تبلیغات سیاسی آمریکا ایران سال‌هاست که با تحریم های غذا و دارو مواجه است.
فشار چندانی روی ترامپ برای لغو تحریم‌های ایران نیست/ ترکیبی از مدیریت بهتر داخلی بحران و کمک‌های بین‌المللی می‌تواند به ایرانیان کمک کند
۲ روز قبل / ایران
فشار چندانی روی ترامپ برای لغو تحریم‌های ایران نیست/ ترکیبی از مدیریت بهتر داخلی بحران و کمک‌های بین‌المللی می‌تواند به ایرانیان کمک کند
ایلنا: استاد دانشگاه آکران تاکید کرد: فشار چندانی روی ترامپ برای لغو تحریم ها وجود ندارد. امید شخصی من این است که ترکیبی از مدیریت بهتر داخلی بحران و کمک‌های…
۳ روز قبل
تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است
معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی دچار ورشکستگی شوند، گفت: دولت با تمام ظرفیت در کنار فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف خواهد بود و آنها را تنها نخواهد گذاشت.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه‌ای با مدیران و مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه شیوع کرونا همه کشورها را در بر گرفته و این بیماری به چالش بزرگ جهانی تبدیل شده است، گفت: پیش‌بینی‌های مهمی در خصوص تبعات اقتصادی شیوع این ویروس در سراسر جهان انجام شده و طبیعتاً همه بخش‌ها و ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور ما نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مهم‏ترین هنر مدیریت این است که قدرت مواجهه خود را با این بیماری و عبور از شرایطی که کرونا بر ما تحمیل کرده است، بالا ببریم.وی با تاکید …
رفع چالش های صنعت غذا در مسیر مقابله با تحریم ها
۳ روز قبل
رفع چالش های صنعت غذا در مسیر مقابله با تحریم ها
صنعت غذا در ایران با توجه به شرایط آب و هوایی، تنوع و کیفیت مطلوب کشاورزی دارای اهمیت و مزایای فراوانی است.
چرا واشنگتن این قدر بر تحریم اصرار دارد؟
۳ روز قبل / ایالات متحده امریکا / تحریم / تحریم ایران / استفاده از تحریم ها به صورت سلاح / واشنگتن / دونالد ترامپ / کاخ سفید / سیاست خارجی امریکا
چرا واشنگتن این قدر بر تحریم اصرار دارد؟
سالار نامدار در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: استفاده از تحریم چه نسبتی با سیاست خارجی آمریکا دارد؟ به عبارتی دیگر چه عواملی باعث می‌شوند تا علی‌رغم نارسایی‌های موجود، توسل به تحریم همچنان در سیاست خارجی آمریکا دنبال شود؟
استکبار حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم در حال دشمنی است
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / امام جمعه یزد / ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
استکبار حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم در حال دشمنی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که مسئولان آمریکا توان تحمل پیشرفت‌های ایران را ندارند، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) شاخ تحریم های آمریکا و استکبار را شکست.
یادداشت شهردار تهران در گاردین: تحریم های آمریکا، مانع تلاش‌های ما برای مقابله با ویروس کرونا شده است
۳ روز قبل
یادداشت شهردار تهران در گاردین: تحریم های آمریکا، مانع تلاش‌های ما برای مقابله با ویروس کرونا شده است
شفقنا- شهردار تهران در یادداشتی در روزنامه انگلیسی گاردین به انتقاد از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران با وجود جهانی شدن کرونا پرداخت. میزان نوشت: «پیروز حناچی» شهردار تهران در یادداشتی در روزنامه انگلیسی گاردین شدیدا از تحریم‌های آمریکا در...
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
۳ روز قبل / تحریم‌های آمریکا / غلام‌حسین دهقانی / تروریسم اقتصادی آمریکا
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی و امنیتی و نایب‌رئیس کمیسیون اروپا، آثار مخرب شیوع ویروس کرونا بر کشور و تاثیر همزمان تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده را تشریح کرد و خواستار مخالفت اعضای اتحادیه با تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا گردید.
جهانگیری: رییس جمهور آمریکا با نهایت پر رویی به خبرنگاران اعلام می کند که ایرانی ها برای لغو تحریم ها درخواستی به ما نداده اند
۳ روز قبل
جهانگیری: رییس جمهور آمریکا با نهایت پر رویی به خبرنگاران اعلام می کند که ایرانی ها برای لغو تحریم ها درخواستی به ما نداده اند
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم از شرایط و منابع مالی دولت آگاه هستند، گفت: ما در تحریم ظالمانه ای از سوی آمریکا به سر می بریم و رییس جمهور آمریکا با نهایت پر رویی به خبرنگاران اعلام می کند که ایرانی ها برای لغو تحریم ها درخواستی به ما نداده اند. جهانگیری اضافه کرد: ملت ایران چه درخواستی باید بدهد؟ ملت ایران از ابتدا اعلام کرده اند که در شرایطی که همه مردم دنیا با جان خود در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، باید تحریم های ظالمانه آمریکا برداشته شود.
سفیر ایران در بروکسل در نامه ای به جوزپ بورل: از لغو تحریم های آمریکا حمایت کنید
۳ روز قبل
سفیر ایران در بروکسل در نامه ای به جوزپ بورل: از لغو تحریم های آمریکا حمایت کنید
سفیر ایران در بروکسل در نامه ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از وزرای خارجه این اتحادیه درخواست کرد که در کنار مردم ایران ایستاده و از خواست مشروع آنها برای لغو تحریم‌های آمریکا حمایت کنند.
کاهش موقت فشار تحریم‌ها در موارد خیلی خاص محتمل است!
۳ روز قبل
کاهش موقت فشار تحریم‌ها در موارد خیلی خاص محتمل است!
کافی است در جهان خبر این عبارت جست و جو شود: « جو بایدن خواستار تخفیف تحریم‌های ایران به علت کرونا شد.» آن گاه خواهیم دید کمتر رسانه و خبرگزاری است که این خبر را پوشش نداده باشد اما در متن خبر، هیچ رد و نشانه‌ای که نشان دهنده ی کاهش تحریم‌ها باشد نخواهیم دید به قول دیاکوحسینی کارشناس مسائل امریکا:«کاهش تحریم ها، مقطعی، موقت و در موارد خیلی خاص می‌تواند محتمل باشد نه حتمی!»
تحریم ها بر مناقشات سازمان ملل سایه انداخته است
۳ روز قبل / ابوالقاسم دلفی / شیوع کرونا در ایران / سازمان ملل متحد / ویروس کرونا / تحریم ایران / تحریم دارو / ایران و امریکا / ایالات متحده امریکا
تحریم ها بر مناقشات سازمان ملل سایه انداخته است
ابوالقاسم دلفی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: علی القاعده نقش و جایگاه کشورمان در موضوعات مربوط به تحریم های ظالمانه بین المللی و تداوم آن در شرایط بحرانی مقابله با کرونا، باید برجسته تر و پررنگ تر از همیشه در این گونه تحولات بین المللی، خود را  نشان دهد.
آمریکا در تحریم ایران به مسائل بشردوستانه اصلاً فکر نمی‌کند
۳ روز قبل / ریچارد فالک / ایالات متحده آمریکا / ایران / تحریم اقتصادی ایران
آمریکا در تحریم ایران به مسائل بشردوستانه اصلاً فکر نمی‌کند
«ریچارد فالک» معتقد است که دولت آمریکا اهداف استراتژیک خود را حتی در شرایطی که هزینه های بشردوستانه رسیدن به آنها بسیار بالا باشد، در اولویت قرار می دهد.
نقوی‌حسینی: آمریکایی‌ها با ادامه تحریم‌های ایران ماهیت ضدبشری خود را آشکار کردند
۳ روز قبل
نقوی‌حسینی: آمریکایی‌ها با ادامه تحریم‌های ایران ماهیت ضدبشری خود را آشکار کردند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که انتظار جامعه بشری برداشتن تحریم‌های دارویی و اصلی ایران برای مقابله بهتر با ویروس کرونا است مقامات آمریکایی با کوبیدن بر طبل تحریم ها بار دیگر ماهیت ضدبشری خود را آشکار کردند.
ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده / اگر سطح ارتباط اجتماعی به سطح دی و بهمن بازگردد، با پیک مجدد کرونا مواجه خواهیم شد / هدف ما کاهش تماس افراد با هم است؛ اما باید دید اقتصاد ما چقدر تحمل آن را دارد؛ چون ایران علاوه بر کرونا، با تحریم هم می‌جنگد
۳ روز قبل
ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده / اگر سطح ارتباط اجتماعی به سطح دی و بهمن بازگردد، با پیک مجدد کرونا مواجه خواهیم شد / هدف ما کاهش تماس افراد با هم است؛ اما باید دید اقتصاد ما چقدر تحمل آن را دارد؛ …
معاون وزیر بهداشت گفت: میزان ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است و این افراد می‌توانند ویروس را به منزل یا محل کار انتقال دهند.
فقدان سلیمانی مشکلی برای ایران در سوریه ایجاد نکرده است
۳ روز قبل
فقدان سلیمانی مشکلی برای ایران در سوریه ایجاد نکرده است
ایران انتظار دارد که به مرور زمان فرمانده دیگری ظهور کند. و حتی در حالی که تحریم های اقتصادی و ویروس کرونا در این میان دست این کشور را بسته است، ایران به سوری ها و آمریکایی ها همزمان نشان داده است که برنامه هایش برای دستیابی به قدرت برتر در منطقه بدون تغییر باقی می ماند.
تاکید «حسینی» بر ضرورت رفع تحریم‌ها علیه ایران
۳ روز قبل
تاکید «حسینی» بر ضرورت رفع تحریم‌ها علیه ایران
رئیس شورای اجرایی مجلس ایران در اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) به پیام ابراز همدردی رئیس این اتحادیه در پی ابتلای علی لاریجانی به ویروس کرونا پاسخ داد و بر ضرورت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران تاکید کرد.
به نام یونان، اما در مقام هشداری برای ایران
۳ روز قبل / فیلم سینمایی بزرگان در اتاق
به نام یونان، اما در مقام هشداری برای ایران
اگر چه داستان تلخ و البته بی پایان بدهی های کشور یونان با نگاه انتقادی چپ گرایانه و کمونیستی کوستا گاوراس دستمایه و سوژه فیلم سینمایی بزرگان در اتاق شده است، اما به نظر می رسد که این فیلم وصف حال کنونی کشور ما و هشداری برای ایران نیز باشد. چرا که این روزها ایران نیز به واسطه تداوم و تشدید تحریم های ایالات متحده آمریکا، سقوط شدید بهای نفت خام در بازارهای جهانی به واسطه جنگ نفتی میان عربستان سعودی و روسیه و به خصوص آثار و تبعات مخرب تداوم شیوع کرونا بر اقتصاد داخلی ناگزیر به سمت تقاضای وام ۵ میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول رفته است. کما این که در این میان نیز اخبار تایید نشده ای از تقاضای وام ۱۸ میلیارد دلاری ایران سخن گفته بود.
«اتان» برگ برنده جدید ایران در شرایط تحریم/ آغاز دوره فراوانی خوراک پتروشیمی‌ها
۳ روز قبل / پتروشیمی / شرکت ملی صنایع پتروشیمی / خوراک پتروشیمی / شرکت ملی پتروشیمی / تولید گاز / پارس جنوبی
«اتان» برگ برنده جدید ایران در شرایط تحریم/ آغاز دوره فراوانی خوراک پتروشیمی‌ها
همزمان با افزایش تولید گاز، پتروشیمی ها خود را آماده استفاده از سبد متنوعی از انواع خوراک های گازی می کند که این سبد می تواند تحول جدیدی درتولید محصولات جدید پلیمری و پتروشیمی در تحریم شود.
بیماران سیاسی به دنبال جریان سازی‌های کاذب
۳ روز قبل / ویروس کرونا / تحریم ایران / تحریم های جدید آمریکا / آنفلوانزا / مجلس شورای اسلامی / تهران / ایتالیا / سیدمحمد حسینی / افغانستان / کاخ سفید
بیماران سیاسی به دنبال جریان سازی‌های کاذب
مقامات آمریکایی که هنوز جوهر تحریم‌های جدیدشان خشک نشده و خودشان هم درگیر ماجرای کرونا هستند با بی‌شرمی پشت تریبون می‌گویند مردم ایران در کنارتان هستیم.
نبرد برای رفع تحریم‌ها
۴ روز قبل
نبرد برای رفع تحریم‌ها
اسماعیل سلطنت‌پور _ خبرنگار «با ویروس بجنگید نه با ما»؛ این یک جمله خلاصه‌ای از تمام نبردهای دستگاه دیپلماسی و وزیر امور خارجه علیه تحریم‌ها در روزهایی است که ویروس کرونا دنیا را درگیر بحرانی کرده که به گفته دبیرکل سازمان ملل، بزرگ‌ترین چالش جهان پس از جنگ جهانی دوم است. با این حال ایران به واسطه تحریم‌های دولت دونالد ترامپ در آمریکا با دستان بسته به جدال این ویروس رفته است، توامانی تحریم و کرونا برای ایران، مدیریت بحران را دشوارتر کرده است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که اواخر اسفندماه در …
جهان علیه تحریم ایران
۴ روز قبل
جهان علیه تحریم ایران
محمد امین خرمی_خبرنگار  «ویروس‌ها مرز و جغرافیا نمی‌شناسند؛ تحریم‌ها را لغو کنید.» این جمله‌‌ای بود که حدود 20روز پیش یعنی زمانی که شیوع ویروس کرونا در کشور ناگهان اوج گرفت از سوی محمدجواد ظریف در توییتر منتشر شد؛ جمله‌ای که خطابش دولت آمریکا بود و آغازگر یک موج تازه در اعتراض به تحریم‌های این کشور علیه ایران شد. پست توییتری وزیر خارجه همزمان با نامه‌ای منتشر می‌شد که از سوی حسن روحانی به سران برخی کشورهای جهان نوشته شد. رئیس‌جمهور در این نامه به همتایان آسیایی و اروپایی خود یادآوری کرد که بیماری‌ها …
جهان برای جنایت های ضد بشری آمریکا علیه ایران غذرخواهی می کند
۴ روز قبل / کرونا / اتحادیه اروپا / دونالد ترامپ / چین / خاورمیانه / دیپلماسی کرونا علیه تحریم / هراس جهانی از ویروس کرونا
جهان برای جنایت های ضد بشری آمریکا علیه ایران غذرخواهی می کند
تهران-ایرنا- "جمال زهران" استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل در مطلبی نوشت که تداوم تحریم های آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور جنایت علیه بشریت به حساب می آید و در حالی که جهان از ملت ایران برای این شرایط عذر خواهی می کند، رئیس جمهوری آمریکا مستحق محاکمه در دیوان بین المللی کیفری است
مبارزه دیپلماتیک برای مقابله با کرونا؛ کدام کشورها به ایران کمک کردند؟
۴ روز قبل / ویروس کرونا / محمدجواد ظریف / ایران و قطر / ایران و ژاپن / ایران و چین / وزارت خارجه / تحریم اقتصادی / تحریم دارویی و غذایی / ایران و آمریکا
مبارزه دیپلماتیک برای مقابله با کرونا؛ کدام کشورها به ایران کمک کردند؟
با شیوع ویروس کرونا در ایران بسیاری از کشورها نسبت به تحریم ها عیه ایران موضع گرفته و بسیاری دیگر کمک های درمانی و بهداشتی به کشورمان فرستادند.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ایسنا در پانزدهم فروردین
۴ روز قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / در خانه بمانیم / همه_باهم_علیه_کرونا / روابط ایران و آمریکا / پربازدیدترین خبرها
پربازدیدترین اخبار سیاسی ایسنا در پانزدهم فروردین
مروری بر پرونده جنجالی محمدهادی رضوی/ اعتراف جدید ترامپ در مورد تحریم ارسال تجهیزات پزشکی به ایران/ پیشنهادهای سفیر چین در ایران برای آخر هفته/ هشدار قانون‌گذاران آمریکایی به ترامپ درباره هر گونه اقدام نظامی علیه ایران و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
۴ روز قبل / برجام / اتحادیه اروپا / اینستکس / دیپلماسی کرونا علیه تحریم / هراس جهانی از ویروس کرونا
رسانه های اسپانیایی :ارسال کالاهای پزشکی‌ اروپا به ایران چالش تحریم هاست
مادرید- ایرنا- چندین رسانه اسپانیایی با اشاره به ارسال کالاهای پزشکی‌ به ایران از طریق کانال اینستکس، تصریح کردند که اروپا با این اقدام، تحریم های آمریکا را به چالش کشیده است.
توهم زدن به سبک ترامپ؛ ایرانی ها آمریکا را دوست دارند
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / ایران / ویروس کرونا / لغو تحریم / ایالات متحده آمریکا
توهم زدن به سبک ترامپ؛ ایرانی ها آمریکا را دوست دارند
«دونالد ترامپ» در پاسخ به پرسشی ضمن اعلام اینکه ایران درخواستی برای رفع تحریم ها نداشته مدعی شد که ایرانی ها آمریکا را دوست دارند.
فیلم: پرسش‌های صریح یک خبرنگار از ترامپ درباره ایران
۴ روز قبل
فیلم: پرسش‌های صریح یک خبرنگار از ترامپ درباره ایران
در جدیدترین کنفرانس خبری روزانه دونالد ترامپ یک خبرنگار از او سئوالات مهمی درباره تداوم تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران پرسید از اینکه فشار تحریم‌ها به مردم است .
جزئیات اعترافات جدید ترامپ درباره ویروس کرونا در ایران
۴ روز قبل
جزئیات اعترافات جدید ترامپ درباره ویروس کرونا در ایران
رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگویی رسانه‌ای با تایید وجود محدودیت در ارسال تجهیزات پزشکی به ایران به دلیل تحریم های اقتصادی گفت: جمهوری اسلامی درخواستی برای کاهش تحریم‌ها نداشته تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور برود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •