شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
ترامپ و بولتون
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ترامپ و بولتون
حمله ترامپ به بولتون بر سر «نامه‌های عاشقانه» رئیس کره شمالی
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه به «جان بولتون»، بابت اظهاراتش درباره دریافت «نامه‌های عاشقانه» از «کیم جونگ اون»، رئیس‌ کره شمالی حمله کرده است. 
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ترامپ / ترامپ و بولتون
ترامپ، بولتون را "احمق" خواند
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سخنان جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی خود را که گفته بود، او به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه بیشتر از سازمان اطلاعات آمریکا اعتماد دارد، دروغ خواند.
بولتون: ترامپ یک رئیس جمهور بی‌اخلاق است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ترامپ و بولتون / جان بولتون
بولتون: ترامپ یک رئیس جمهور بی‌اخلاق است
به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دولت دونالد ترامپ در مصاحبه با نشریه اسپانیایی ال پاییس در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا در زمان اجرای فرآیند استیضاح دونالد ترامپ در کنگره، حاضر به ایراد شهادت در این فرآیند نشده و به جایش در کتاب خود درباره مناقشه مربوط به اوکراین حرفهایش را زده است، گفت: هیچ چیز تغییر پیدا نکرد. حامیان استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا مدیریت درستی در قبال مسئولیت‌هایشان نداشتند. اگر شهادت من انقدر مهم بود باید یک احضاریه برای آن صادر می‌کردند. من به مجلس سنا نیز پیشنهاد خودم را دادم اما آنها تصمیم گرفتند شاهدان را احضار نکنند. در هر صورت من قرار نبود چیز بیشتری به مساله اوکراین نسبت به آنچه که دیگران قبل از آن گفتند اضافه کنم. من فکر می‌کنم آنچه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اختلاف ترامپ و بولتون / افشاگری جان بولتون
بولتون: ترامپ نمی‌داند چگونه از امنیت ملی آمریکا دفاع کند
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور کشورش درباره ضرورت خارج کردن نیروهای آمریکایی از «جنگ‌های بی‌پایان» اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا هیچ اطلاعی درباره نحوه دفاع از امنیت ملی این کشور ندارد.
راز دعوای ترامپ و بولتون؛ چه اتفاقی در راه است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
راز دعوای ترامپ و بولتون؛ چه اتفاقی در راه است؟
ایرنا- کتاب جنجالی جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که دونالد ترامپ را هدف گرفته، سوالات زیادی را به ذهن متبادر می کند. اینکه کل ماجرا را یک تسویه حساب شخصی قلمداد کنیم، بیشتر ساده سازی مساله است. داستان از چه قرار است؟
بولتون: ترامپ به رهبران برجسته جهان حسادت می‌ورزد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / ترامپ و بولتون / جان بولتون / دونالد ترامپ
بولتون: ترامپ به رهبران برجسته جهان حسادت می‌ورزد
جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید که به تازگی کتاب "اتاق اتفاق" را در افشای کارنامه و کاراکتر دونالد ترامپ منتشر کرده است، ضمن متهم کردن ترامپ به ناکارآمدی در مقابله با مشکلات، با اشاره به ضعف‌های روانی شخصیت این رئیس جمهوری از حسادت او به رهبران برجسته جهان پرده برداشت.
بولتون: به اظهارات بچه‌‎گانه ترامپ جواب نمی‌دهم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ترامپ و بولتون / جان بولتون
بولتون: به اظهارات بچه‌‎گانه ترامپ جواب نمی‌دهم
به گزارش فارس، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در یک حضور رسانه‌ای تازه در رسانه‌های آمریکایی رفتار رئیس‌جمهور این کشور را بچه‌گانه و او را یک رئیس‌جمهور بی‌کفایت خوانده است.
بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی‌ترسم/ترامپ به خاطر توافق تجاری با چین کرونا را نادیده گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / اختلاف ترامپ و بولتون / افشاگری جان بولتون
بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی‌ترسم/ترامپ به خاطر توافق تجاری با چین کرونا را نادیده گرفت
به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه با برنامه "دیدگاه" شبکه ای‌بی‌سی گفت: من از ادای شهادت تحت سوگند هراسی ندارم. من در کتابم (اتاقی که در آن اتفاق افتاد) تا جایی که می‌توانستم به درستی درباره آنچه دیده و شنیده‌ام، نوشتم.
ویدئو / از رکوردزنی کرونا در جهان تا ادامه جدال لفظی ترامپ و بولتون
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / ترامپ / بولتون / افغانستان / جنگ لفظی ترامپ / اعتراضات در آمریکا / کرونا در جهان / کروناویروس
ویدئو / از رکوردزنی کرونا در جهان تا ادامه جدال لفظی ترامپ و بولتون
در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از تنش‌های تازه میان دو کُره، خونین‌ترین هفته افغانستان در 19 سال گذشته،‌ بالا گرفتن جنگ لفظی دونالد ترامپ و جان بولتون و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تداوم جدال سنگین ترامپ و بولتون
«دونالد ترامپ» رییس‌جمهور امریکا در پیامی در توییتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی دولتش را مورد حمله قرار داد. به گزارش خبرگزاری فارس، وی در این پیام توییتری نوشت: «من به جان بولتون به دلیل اینکه یک فرد خل‌ وضع به شمار می‌آمد و‌ مورد تایید سنا قرار نمی‌گرفت یک فرصت دادم. من همیشه دوست دارم که دیدگاه‌های مختلف را بشنوم. مشخص شد که وی کاملا بی‌کفایت و دروغگو بوده است. نظر قاضی را ببینید. (بولتون) اطلاعات طبقه‌بندی شده (را منتشر کرده است).» ترامپ دو روز پیش نیز در پیام دیگری در توییتر تهدید کرد که بولتون باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد. وی در این پیام توییتری نوشته بود: «من سرانجام …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / افشاگری بولتون / ایران و آمریکا / ترامپ و ایران / ترامپ و بولتون / جان بولتون
روایت بولتون از دلایل شکست ترامپ در برابر ایران
به گزارش فارس، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که کتاب جدیدش به بمب خبری جدید علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تبدیل شده در این کتاب روایت خودش را از دلایل شکست سیاست واشنگتن در قبال ایران ارائه کرده است. 
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ترامپ و بولتون / جان بولتون / خاطرات بولتون
ترامپ: بولتون کاملا بی‌کفایت و دروغگو است
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی دولتش را مورد حمله قرار داد.
ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / افشاگری بولتون / ترامپ و بولتون / جان بولتون
ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا را به دلیل کتابی که قصد دارد طی روزهای آینده منتشر کند، مورد انتقاد قرار داد.
اختلاف نظر ترامپ و بولتون بر سر جنگ عراق
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
اختلاف نظر ترامپ و بولتون بر سر جنگ عراق
رئیس جمهور آمریکا عقاید جان بولتون، مشاور سابقش در مورد جنگ عراق را نادرست می‌داند.
عصبانیت بولتون از ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / ایران و آمریکا / بولتون و ترامپ / ترامپ و بولتون / حمله آمریکا به ایران / خاطرات بولتون
عصبانیت بولتون از ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران
به گزارش فارس، کتاب «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید که انتشار بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها به بمب خبری جدید علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تبدیل شده حاوی مطالب و ادعاهایی درباه ایران هم هست. 
ادامه درگیری‌های لفظی ترامپ و بولتون / رئیس جمهور آمریکا: کتاب بولتون مجموعه‌ای از دروغ‌ها و داستان‌های ساختگی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
ادامه درگیری‌های لفظی ترامپ و بولتون / رئیس جمهور آمریکا: کتاب بولتون مجموعه‌ای از دروغ‌ها و داستان‌های ساختگی است
رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از کتاب خاطرات مشاور پیشین امنیت ملی خود انتقاد کرد. ترامپ در این توئیت نوشت: «کتاب بولتون که نقد‌های وحشتناکی به آن شده است، مجموعه‌ای از دروغ‌ها و داستان‌های ساختگی است تا من را بد نشان دهد.»
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / ترامپ و بولتون / خطرات بولتون
کتاب خاطرات بولتون | ترامپ: حمله به ونزوئلا «باحال» خواهد بود!
به گزارش فارس، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در کتابی که بزودی منتشر خواهد شد، نوشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود که حمله به ونزوئلا «باحال» خواهد بود و این کشور آمریکای جنوبی در واقع بخشی از ایالات متحده آمریکاست.
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / اختلاف ترامپ و بولتون / انتخابات آمریکا / ترامپ و بولتون / ترامپ و چین
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
به گزارش فارس،  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین خواسته به کارزار او برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ کمک کند. 
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / افشاگری جان بولتون / ترامپ و بولتون
تقلای ترامپ برای جلوگیری از افشاگری «جان بولتون»
به گزارش فارس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در صدد است با تنظیم شکوائیه‌ای از انتشار کتاب افشاگرانه «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید جلوگیری کند. 
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ترامپ و بولتون / جان بولتون
بولتون چگونه سکان هدایت سیاست‌های ترامپ علیه ایران را در دست گرفت؟
به گزارش فارس، پایگاه «یاهونیوز» در گزارشی روز چهارشنبه به تشریح اقدامات «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای در دست گرفتن سکان هدایت دولت آمریکا علیه ایران پرداخته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / آمریکا و اوکراین / ترامپ و بولتون / جان بولتون
بولتون: ترامپ از من خواست ترتیب نشست وکیلش با رئیس جمهور اوکراین را بدهم
بر اساس گزارشی از کتاب در دست چاپ جان بولتون، ترامپ مه سال گذشته میلادی از وی خواسته بود تا تماس تلفنی میان رئیس جمهوری اوکراین و رودی جولیانی برقرار کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ترامپ و بولتون / ترور سردار سلیمانی / شهادت سردار سلیمانی
آیا ترامپ با هدف ساکت کردن بولتون دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرد؟
بعد از آنکه اطلاعات تازه‌ای در خصوص کتاب «جان بولتون» منتشر شد، برخی تحلیلگران آمریکایی این گمانه را مطرح کرده‌اند که شاید ترامپ با صدور دستور ترور سردار سلیمانی قصد داشته بولتون را از افشاگری در مورد «اوکراین‌گیت» بازدارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / دونالد ترامپ / جان بولتون / کتاب جدید بولتون / خاطرات جان بولتون / ترامپ و بولتون
چرخش بولتون علیه ترامپ
ترامپ به فاکس نیوز گفت: «مشکلی که با بولتون داریم، یک مشکل امنیت ملی است. اگر به این مسئله نگاه کنید، او برخی از افکارم را می‌داند. او می‌داند که من درباره رهبران چه فکر می‌کنم. اگر او افکارم درباره یک رهبر مشخص که خیلی مثبت نیست را افشا کند، چه می‌شود؟ ... بسیار سخت خواهد بود. کارم را سخت خواهد کرد. او چیز‌های دیگری را می‌داند. نمی‌دانم که آیا ما در بهترین شرایط از هم جدا شدیم یا نه. می‌توانم بگویم که احتمالا نه. بنابراین، شما خوش‌تان نمی‌آید که مردم شهادت دهند وقتی که در شرایط خوبی (شغل شان را) ترک نکرده اند و این به خاطر من است نه به خاطر او. من این را امنیت ملی می‌دانم.»
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ترامپ و بولتون / جان بولتون
سخنگوی ترامپ به انتقاد «بولتون سالخورده» پاسخ داد
سخنگوی رئیس جمهوری آمریکا به انتقاد «بولتون سالخورده» پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / جان بولتون / اقدامات ضد ایرانی جان بولتون / مذاکرات ایران و امریکا / دونالد ترامپ
آیا ترامپ و بولتون بر سر ایران به اختلاف رسیدند یا نشت اطلاعات؟
سطح اعتماد بین ترامپ و مشاور امنیت ملی او به سرعت افول کرده بود و درخواست ترامپ از سایر مشاورانش برای این که مراقب باشند بولتون اطلاعات را به رسانه ها درز ندهد و از پشت خنجر نزند شاهدی بر این ادعاست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
گویا ترامپ از تصمیماتش در قبال ایران پشیمان شده و در حال دنبال کردن همان رویکرد اوباماست
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت که جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را برکنار کند. اما اخراج بولتون از کاخ سفید رویدادی قابل پیش بینی بود. او و رئیس جمهور بر سر مسائل مختلف از جمله افغانستان و کره شمالی اختلاف نظر داشتند. همچنین سیاست‌های تند بولتون در قبال رژیم مادورو در ونزئولا موجب عصبانیت ترامپ شده بود. اما ترامپ و بولتون بیشتر از همه چیز در مورد نحوه برخورد با ایران با یکدیگر اختلاف داشتند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
ترامپ به دنبال چیست؟
در هفته‌های اخیر زمزمه‌هایی درباره برکنار شدن جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، در آینده نزدیک شنیده می‌شد. هفته گذشته در نهایت این اتفاق افتاد و ترامپ از او خواست استعفا دهد. از پیش انتظار می‌رفت که چنین شود، در نتیجه شوکی به بازارها وارد نشد. البته قیمت نفت کمی پایین آمد. اما سیاستمداران و سرمایه‌گذاران منتظر این هستند تا اثرات حضور نداشتن بولتون در دولت آمریکا نمایان شود. جان بولتون در سال‌های اخیر در چند دولت آمریکا حضور داشته و به فردی تندرو که معمولا با همه مخالفت می‌کند، معروف بود. به‌ویژه در ماه‌های اخیر، میزان مخالفت‌های او با افراد قدرتمند دولت ترامپ بیشتر شده بود. او به‌ویژه با مایک پمپئو، وزیر خارجه بر سر انعقاد پیمان صلح آمریکا با طالبان مخالفت کرد، یعنی پمپئو موافق و بولتون …
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / اخراج جان بولتون / ترامپ و بولتون / مذاکره آمریکا و ایران
اخراج بولتون؛ آیا ترامپ بخشی از شرایط ایران را پذیرفته؟
اخراج بولتون بدین معناست که ترامپ بخشی از شرایط ایران را پذیرفته و آماده مذاکره است، اما این مذاکره در صورت تحقق باید شفاف و براساس شرایط جمهوری اسلامی انجام شود؛ لذا بعید است ایران در آینده نزدیک به عنوان برگ برنده انتخاباتی ترامپ وارد دام مذاکره با آمریکا شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
یورونیوز: کار ترامپ و بولتون به جروبحث برسر ایران کشید
یورونیوز مدعی شده که یک روز پیش از اخراج بولتون از کاخ سفید، بین او و رئیس‌جمهور آمریکا بر سر موضوع تحریم ایران جروبحث صورت گرفته بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
سناتور آمریکایی: باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود/ پمپئو: ایران به تاسیسات نفتی عربستان حمله کرده است/تماس تلفنی ترامپ و بن سلمان در مورد حمله به عربستان/جروبحث ترامپ و بولتون بر سر ایران
درخواست سناتور آمریکایی برای حمله به تاسیسات نفتی ایران، تماس تلفنی ترامپ و بن سلمان در مورد حمله به عربستان، جروبحث ترامپ و بولتون بر سر ایران و توقف 50 درصدی تولید نفت عربستان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اتهام پمپئو علیه ایران نیز اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
اقدام صدا و سیما؛ فرهنگ‌سازی یا نفرت‌پراکنی/ تهدید واقعی فساد است، نه امریکا/ کانادا شریک تروریسم اقتصادی
نبض بورس در دست لایه‌های مرفه، عتاب دولت به رسانه ملی، رازگشایی از قتل میترا استاد با تصاویر تازه، حمله انصارالله به شریان حیاتی نفت عربستان، از برجام تا سوریه روی میز مذاکره، تخریب بدون توقف، مقصر اعتیاد جوانان؛ فضای مجازی یا سوءمدیریت دولت! افشای ابعاد تازه از پرونده بانک سرمایه و زمینه‌ها و دلایل اصلی اختلافات ترامپ و بولتون از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
مشاجره لفظی ترامپ و بولتون پیش از اخراج از کاخ سفید بر سر ایران
یورونیوز مدعی شده که یک روز پیش از اخراج بولتون از کاخ سفید، بین او و رئیس‌جمهور آمریکا بر سر موضوع تحریم ایران جروبحث صورت گرفته بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / اکبر قاسمی / ایران و امریکا / جان بولتون / دونالد ترامپ / ایالات متحده امریکا
زمینه ها و دلایل اصلی اختلافات ترامپ و بولتون از نقطه شروع تا زمان برکناری
اکبر قاسمی در یادداشتی می نویسد: چنانچه بخواهیم ارزیابی دقیق تری ارائه کنیم یکدندگی بولتون نتوانست در برابر تکبر و شفیتگی ترامپ نمره قبولی را برای ادامه همکاری با ترامپ  فراهم کند. محصول این انباشت اختلافات در یک سال و اندی موجب، ازدست دادن پست و موقعیت بولتون در آخرین بازی شطرنج حساس بین خانواده ترامپ‌ و پمپئو را پدیدار کرد تا ترامپ‌ همچنان طیف مجیزگویان و بله قربان گویان او که شامل طیفی از نزدیکان او همچون پمپئو و منوچین که به نحوی شگرف در پیاده سازی افکار او، خدمات شایانی را انجام می دهند را بر بولتون ترجیج دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / برکناری بولتون / ترامپ و بولتون / ترامپ و ونزوئلا
ترامپ: مواضع من علیه ونزوئلا بسیار قوی‌تر از بولتون بود
رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در پیامی در توئیتر نوشت که مواضع وی علیه ونزوئلا و به خصوص کوبا بسیار قوی‌تر از مشاور امنیت ملی اخراج شده بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / ترامپ / جان بولتون
سی ان ان: ممکن است پمپئو با حفظ سمت جانشین بولتون شود
در هفته‌های گذشته، رسانه‌های آمریکایی از بروز اختلاف نظر شدید میان ترامپ و بولتون خبر می‌دادند. گفته می‌شود این دو، پیش از این نیز در زمینه سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران، کره شمالی و حتی ونزوئلا رویکرد‌های کاملاً متفاوتی داشتند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / جان بولتون / جنگ طلبی / تندرو / دونالد ترامپ / دولت آمریکا
(ویدئو) مردی که می‌خواست ایران را بمباران کند!
دیشب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین توییت خود اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرده است. این خبر کوتاه به سرعت به تیتر یک مهم‌ترین خبرگزاری‌ها دنیا تبدیل شد. چرا که ترامپ یکی از بازو‌های تندروی دولت خود را از کار برکنار کرده بود، درست زمانی که خبر‌های زیادی از اختلاف نظر شدید ترامپ و بولتون بر سر مسائل مختلف به گوش می‌رسید. آیا پس از بولتون، دولت ترامپ مشی متعادل تری را در پیش خواهد گرفت؟ این بولتون ۷۱ ساله می‌تواند بار دیگر به سطح بالای قدرت برسد؟
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
پرده هایی از اختلاف دونالد و جان؛ رفتن بولتون و سایه جنگی که از کاخ سفید دور شد
شفقنا- ترامپ و بولتون مدت هاست که بر سر موضوعات محتلف از ونزوئلا گرفته تا ایران و کره شمالی با یکدیگر اختلاف نظر دارند، به عنوان مثال در همین ونزوئلا بولتون ماه ها است در تلاش برای بیرون راندن رئیس جمهور نیکول مادورو بوده است. ترامپ نیز در مقاطعی سعی کرد این سیاست را دنبال کند و حتی ارتش ونزوئلا […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
بلومبرگ تحلیل می کند: با برکناری بولتون، سیاست های آمریکا نسبت به ایران نرم تر می شود
شفقنا-با برکناری جان بولتون، سیاست های آمریکا نسبت به ایران نرم تر میشود چرا که مهمترین مناقشه ترامپ و بولتون  بر سر ایران بود. بولتون توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ که با نظر مثبت باراک اوباما انجام شده...
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / جان بولتون / رابطه ترامپ و بولتون
جان بولتون؛ جزئیاتی از رابطه ترامپ و بولتون در کاخ سفید
چرا ترامپ به جان ولتون نیاز دارد در حالی که در جلسات خصوصی در کاخ سفید اغلب او را دست می اندازد، سال گذشته در جلسه‌ای در اتاق عملیات، تیم امنیت ملی ترامپ دور میز نشسته بودند و در مورد موضوعی نامعلوم که ربطی به یک اقدام نظامی مهم نداشت بحث می‌کردند. یک منبع آگاه که در آن اتاق حضور داشت می‌گوید وقتی نوبت به جان بولتون رسید ترامپ به شوخی گفت: «باشه جان! بگذار حدس بزنم. میخوای همشونو با بمب اتم نابود کنی؟» به گفته این شخص حاضرین در اتاق «از خنده مردند».
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
طرح ضدآمریکایی مجلس؛ از تروریست خواندن ترامپ و بولتون تا تحریم گوشی آیفون
«در طول سال ایرانی‌ها حدود یک میلیارد دلار از این مدل تلفن‌های همراه خرید می‌کنند که در طرح مجلس شورای اسلامی، ریجستری و خرید این گوشی‌ها را ممنوع کرده‌ایم.»
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه صهیونیستی: ایران میان ترامپ و بولتون شکاف ایجاد کرد
تهران- ایرنا- روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست روز سه شنبه نوشت، با افزایش تنش در منطقه خاورمیانه و سخنان اخیر دونالد ترامپ علیه سیاست های جنگ طلبانه بولتون باید گفت که بحران ایران عامل اصلی شکاف میان رئیس جمهوری آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / عبدالباری عطوان / ایران / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
حرفهای سردار سلامی پیامی به ترامپ و بولتون بود/ ایران از شعار «مرگ بر آمریکا» دست نکشیده است
تحلیلگر معروف جهان عرب با اشاره به ناتوانی رئیس جمهور آمریکا از تحلیل و تفسیر وقایع، از حرفهای سردار سلامی درباره موشک های ایران به عنوان پیامی به ترامپ و بولتون نام برده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
آمار‌های تلخ از زباله‌گردی کودکان/چرا سفر شینزو آبه به تهران بی‌اهمیت نیست؟ /ماس و آبه در ۲ اردوگاه متعارض برجامی
لیست محرمانه ۴۰ میلیارد دلاری، خوشبینی نخست وزیر ژاپن در سفر به ایران، بالا گرفتن اختلافات ترامپ و بولتون، قانون‌شکنی مجریان قانون، تلاش برای افزایش درآمد‌های پایدار دولت، رسیدگی به اموال رئیس قوه قضاییه چگونه است؟، بورس تهران بی‌اعتنا به تحریم‌ها، استعفای یک استاندار و ۱۰ فرماندار برای حضور در انتخابات مجلس و گره خوردن سرنوشت اینستکس با تصویب لوایح FATF از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
منافقین، برگه‌ای سوخته‌ای که ترامپ و بولتون روی آنها شرط بسته‌اند
تا همین اواخر آنچه به عنوان «سیاست ایران» در دولت ترامپ به اجرا گذاشته شده، از وسواس رئیس جمهوری درباره رئیس جمهوری پیش از خودش ...
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
برگزاری پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوی و ۳۰ متهم دیگر/ اظهارات محمدعلی نجفی در دادسرای امور جنایی/واکنش آمریکا به تلاش هند برای حفظ واردات نفت ایران/ معافیت مناطق سیل‌زده ۴ استان‌ از پرداخت …
کشته شدن امام جمعه کازرون، حذف حساب‌های کاربری مرتبط با ایران توسط فیسبوک و توئیتر، مذاکره تلفنی پمپئو و وزیر خارجه مصر با محوریت ایران، اخطار وزارت خزانه‌داری آمریکا به یک بانک به اتهام نقض تحریم‌ها علیه ایران، تلاش روس‌ها برای حفظ برجام، یاوه‌سرایی مهره جنگ‌طلب کاخ سفید علیه ایران در سفر به ابوظبی، برگزاری پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوی و ۳۰ متهم دیگر، انتشار متن کامل حکم حسین هدایتی، اظهارات محمدعلی نجفی در دادسرای امور جنایی، واکنش آمریکا به تلاش هند برای حفظ واردات نفت ایران، معافیت مناطق سیل‌زده ۴ استان‌ از پرداخت هزینه گاز مصرفی به مدت یک ماه تا ۴۵ روز، واکنش ایران به ادعای واهی جان بولتون درباره حادثه بندر «الفجیره»، افزایش اختلاف ترامپ و بولتون در مورد ایران و کره شمالی، بخشی …
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
کره شمالی، دومین نقطه اختلاف ترامپ و بولتون
پکن- ایرنا- در حالی که مدت ها پیش موضوع اختلاف دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با جان بولتون مشاور امنیت ملی وی بر سر نحوه تعامل با ایران رسانه ای شده بود و کارشناسان معتقد بودند که بولتون نیز در لیست جداشدگان از ترامپ قرار گرفته است بار دیگر دیدگاه آنها در مورد کره شمالی به این اختلافات دامن زده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دیپلمات‌های دنیا چه نظری در مورد سیاست ترامپ و بولتون در قبال ایران دارند؟
اما اکثریت کارشناسان در نقاط مختلف دنیا نسبت به موفقیت سیاست دولت ترامپ بدبین هستند. بسیاری معتقدند که طرف‌های ثالث همچون روسیه، چین، اسرائیل، امارات و عربستان در حال بهره‌برداری از این بحران دیپلماتیک برای اهداف سیاسی خود هستند. بیشتر کارشناسان مصاحبه شده در امارات و عربستان حتی اشتیاقی نسبت...
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
نقشه پیچیده ترامپ و بولتون
روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های امروز، بیشتر مواضع دونالد ترامپ را مورد ارزیابی قرار دادند؛ به نحوی که موسویان، سخنگوی پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها یک تحلیل مفصل از اقدامات آمریکا و دلیل تناقض‌گويي‌هاي رئيس‌جمهور آمريكا ارائه كرد
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی / میت رامنی / سنای آمریکا / ایران
سناتور آمریکایی: واشنگتن هیچ منافعی در جنگ با ایران ندارد
تهران - ایرنا - سناتور آمریکایی و نامزد پیشین ریاست جمهوری این کشور گفت که جنگ با ایران هیچ منافعی برای واشنگتن ندارد و ترامپ و بولتون خواستار چنین جنگی نیستند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی / شکاف در کاخ سفید / ترامپ و بولتون / ایران
«ایران»، عامل ایجاد شکاف در کاخ سفید
تهران- ایرنا- در روزهای اخیر تشدید اختلافات بین ایران و آمریکا، شکاف در کاخ سفید را نمایان ساخته است؛ اختلافاتی بین «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور با وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی خود که پیشتر به دلیل شرایط عادی به بیرون درز نکرده بود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
ایران چطور اختلاف بین ترامپ و بولتون را علنی کرد؟!/ دولت آمریکا و B Team دنبال چه هستند؟
با این حال افرادی که امروز با افشای طرح و برنامه شان علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه، B. Team (بولتون، بن سلمان، بنیامین نتانیاهو و بن زاید) لقب گرفته اند، همچنان از برنامه ریزی علیه ایران ناامید نیستند و این بار کارزار جنگ را به عنوان اهرمی برای رسیدن به خواسته‌هایشان دنبال می‌کنند که البته بعید است با تأکید سران دو کشور ایران و آمریکا مبنی بر اینکه علاقه‌ای به درگیری و جنگ ندارند، به سرانجامی برسد...
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
کارت قرمز به بولتون؟
اقتصادنیوز: مجله نشنال اینترست به نقل از دو منبع نزدیک به ترامپ از احتمال اخراج جان بولتون از دولت آمریکا خبر داد. دیدگاه‌های متفاوت در حوزه‌های ایران، کره‌شمالی و ونزوئلا موجب بالا گرفتن اختلافات میان ترامپ و بولتون شده است. ظاهرا قرار است مک‌گرگور نظامی بازنشسته جایگزین چهره جنجال برانگیز محافظه‌کاران شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
هشتگ «نه به جنگ با ایران» در آمریکا| برنی سندرز: این فاجعه‌ای تمام‌عیار خواهد بود| باید ترامپ و جان بولتون که عاشق جنگ‌های بی‌پایان است را...
سناتور آمریکایی خواستار متوقف شدن اقدامات خصمانه ترامپ و بولتون در قبال ایران شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
برنی سندرز: نه به جنگ با ایران! / باید ترامپ و بولتون را متوقف کنیم/ هشتگ «نه به جنگ با ایران» در توییتر، ترند شد
برنی سندرز، کاندیدای ریاست جمهوری ٢٠٢٠ خواستار متوقف ساختن طرح‌های ترامپ و بولتون علیه ایران شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
نه به جنگ با ایران
سناتور آمریکایی خواستار متوقف شدن اقدامات خصمانه ترامپ و بولتون در قبال ایران شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
صدای کارگزاران؛ صدای آمریکا
در حالی که ترامپ و بولتون تلاش دارند با یک عملیات روانی، ایران را به پای میز مذاکره کشانده و امتیازات گزاف بستانند، نشریات "سازندگی" و "صدا" پیشنهاد داده‌اند که اگر تهدیدات جدی شد، مذاکره کنیم.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
استفن والت:5 حدسی که می توانم در مورد اهداف پشت پرده ترامپ و بولتون علیه ایران بزنم
استفان والت نظریه پرداز مشهور روابط بین الملل در فارین پالیسی نوشت: هدف دولت ترامپ در مسئله ایران چیست؟ ماه هاست که تلاش های دولت ترامپ را داریم می بینیم، از جمله بیانیه جان بولتون مشاور امنیت ملی که از اعزام یک ناو هواپیمابر به خاورمیانه در واکنش به تهران خبر داده بود. من همچنان نمی توانم بفهمم که اینها دنبال چه هستند. این تا حدی بدین خاطر است که دونالد ترامپ از اینکه غیرقابل پیش بینی است، لذت می برد و اینکه دولت در هرج و مرج او، یا ناتوان است یا حاضر نیست که توجیه روشنی برای بسیاری از تصمیم گیری هایش ارائه کند. اگر هیچوقت به کسی نگویید که دقیقا می خواهید چه بکنید، برای سایرین دشوارتر است که در آینده شما را مقصر بدانند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
حربه ظریف جواب داد؛ اختلاف ترامپ و بولتون سوژه رسانه‌های آمریکایی
اقتصادنیوز؛ پس از مصاحبه محمدجواد ظریف با فاکس‌نیوز، نشریات و رسانه‌های مختلف آمریکا به موضوع اختلاف نظر دونالد ترامپ و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جان بولتون پرداخته‌اند. نیویورکر هفته گذشته در پرونده‌ای مفصل به عملکرد و اقدامات جان بولتون پرداخت و CNN نیز روز گذشته گزارش داد که "ترامپ از مشاور امنیت ملی خود که به صورت علنی از گزینه‌های نظامی درباره ونزوئلا صحبت کردند ناخرسند شده است". پس از…
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
اگر عربستان و امارات وارد جنگ نفتی علیه ایران شوند، چه چیزی آنها را تهدید می کند؟
رئیس جمهور آمریکا که تهدید به صفر رساندن صادرات نفت ایران را مطرح می کند، روی این مهم حساب کرده است که دولتهای مورد نظر از دستورات ترامپ و بولتون تبعیت می کنند، علاوه بر اینکه حساب ویژه ای روی این موضوع باز کرده است که نفت عربستان و امارات...
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
تبعات جنگ نفتی عربستان و امارات علیه ایران
رئیس جمهور آمریکا که تهدید به صفر رساندن صادرات نفت ایران را مطرح می کند، روی این مهم حساب کرده است که دولتهای مورد نظر از دستورات ترامپ و بولتون تبعیت می کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
ترامپ و بولتون نیازمند بازخوانی مقاومت اسلامی هستند
وزیر اسبق امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آقای ترامپ! امروز ۴ آوریل ۲۰۱۹ است. از روزی که باتحریم سخت گفتید جمهوری اسلامی ساقط می شود! ۵ ماه می گذرد.شما نیازمند به بازخوانی مقاومت اسلامی هستید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •