پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
جوبایدن
کدام رؤسای‌جمهور بیشترین و کمترین شغل را ایجاد کردند +فیلم
۲۴ ساعت قبل
کدام رؤسای‌جمهور بیشترین و کمترین شغل را ایجاد کردند +فیلم
کمپین انتخاباتی جوبایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با انتشار ویدئویی کوتاه، تعداد مشاغل ایجاد شده در دوره حکمرانی هر یک از رؤسای جمهور آمریکا را به تصویر کشید و نوشت: دونالد ترامپ ادعا می کند که آمریکا را در اولویت خود قرار داده است. بیش از ۱۳ میلیون آمریکایی که در حال حاضر بیکار هستند ، با این ادعا اختلاف نظر دارند.
اولین واکنش ترامپ به مناظره با جوبایدن
۳۲ ساعت قبل / جو بایدن / ترامپ / توییتر
اولین واکنش ترامپ به مناظره با جوبایدن
اولین عکس که در صفحه توییتر ترامپ در واکنش به مناظره با جوبایدن منتشر شد.
۳۲ ساعت قبل / مناظره جوبایدن و دونالد ترامپ / مناظره انتخاباتی / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
ترامپ خطاب به مجری: انگار من دارم با شما مناظره می‌کنم!
دونالد ترامپ در بخشی از مناظره، به مجری مناظره گفت: «مثل اینکه من با شما مناظره می‌کنم نه بایدن!». مجری از ترامپ پرسید: شما پنجشنبه گذشته، یک دستور اجرایی نمادین را برای محافظت از افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای امضا کردید، درست پنج روز مانده به این مناظره! سوال من این است که طرح ترامپ در زمینه مراقبت‌های حوزه سلامت چیست؟ ترامپ در واکنش به این سوال گفت: اول از همه باید بگویم که من دارم با شما مناظره می‌کنم و نه او! ولی مشکلی نیست، من تعجب نمی‌کنم!
نبرد تنگاتنگ در پاییز 99
۴۴ ساعت قبل
نبرد تنگاتنگ در پاییز 99
سمیرا رحیمی ـ روزنامه‌نگار پنجاه و نهمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است در نیمه پاییز 1399آغاز شود. 13آبان 1399رأی دهندگان به 538عضو مجمع برگزینندگان (آرای الکترال) رأی خواهند داد و در روز 24آذر 99مجمع برگزینندگان رأی نهایی خود را برای انتخاب رئیس‌جمهور به صندوق‌های رأی خواهند ریخت تا مشخص شود چه‌کسی، دونالد ترامپ و مایک پنس یا افراد دیگری در کاخ سفید زمامدار خواهند شد. درحال حاضر تنها رقیب دونالد ترامپ، جوبایدن نامزد دمکرات ریاست‌جمهوری آمریکاست. اما این دور از انتخابات آمریکا زیرسایه …
جزئیات سیاست اقتصادی ۲ نامزد انتخابات آمریکا؛ بایدن قوی‌تر از ترامپ است
۲ روز قبل
جزئیات سیاست اقتصادی ۲ نامزد انتخابات آمریکا؛ بایدن قوی‌تر از ترامپ است
به نظر می رسد پیشنهادات اقتصادی «جوبایدن» قوی تر از پیشنهادات اقتصادی «دونالد ترامپ» بوده اما رشد اقتصادی امریکا در زمان بایدن تفاوت چندانی با رشد اقتصادی در زمان ترامپ نخواهد داشت.
آماده سازی سالن اولین مناظره جنجالی انتخاباتی در ایالت اوهایو + عکس
۲ روز قبل
آماده سازی سالن اولین مناظره جنجالی انتخاباتی در ایالت اوهایو + عکس
اولین مناظره انتخاباتی بین دونالد ترامپ و جوبایدن سه شنبه شب و به مدت ۹۰ دقیقه در ایالت اوهایو برگزار می شود.
۳ روز قبل / جان کری و ترامپ
کنایه سنگین جان کری به ترامپ: تست هوش بده!
به گزارش فارس، «جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران در توییتی به سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور علیه «جوبایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.
شرط آمریکایی‌ها برای توافق با ایران
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / جوبایدن / دموکرات ها / ایران و آمریکا
شرط آمریکایی‌ها برای توافق با ایران
مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که در صورت پیروزی بایدن در انتخابات و بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای، آمریکا هم به این توافق بازمی گردد.
ترامپ به این ۵ دلیل بایدن را شکست می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / انتخابات 2020 آمریکا / انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا / دونالدترامپ و جوبایدن / نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا
ترامپ به این ۵ دلیل بایدن را شکست می‌دهد
اقتصادنیوز : حداقل پنج دلیل وجود دارد که نشان می دهد پیوستگی و داوم برتری جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها، کلید ورود وی به کاخ سفید را تضمین نمی‌کند.
حمایت همسر مک‌کین جمهوریخواه از نامزدی جوبایدن دموکرات‌
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / جان مک‌کین / جو بایدن
حمایت همسر مک‌کین جمهوریخواه از نامزدی جوبایدن دموکرات‌
همسر جان مک کین، سناتور جمهوریخواه متوفی آمریکا، از حمایتش از جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است؛ اقدامی که حاکی از مخالفت بیوه نامزد ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ حزب جمهوریخواه با دونالد ترامپی است که در زمان حیات جان مک کین با او اختلاف پیدا کرد.
ظاهر و باطن چرخش بورس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بورس / بازار سرمایه
ظاهر و باطن چرخش بورس
تغییر احتمالی رئیس‌جمهوری آمریکا برای بازار‌های سهام و کالا در جهان دلالت‌های چشمگیری خواهد داشت به همین دلیل هزینه بیمه نوسان قیمت دارایی‌ها در اکثر بازار‌های مالی اخیرا به شدت افزایش یافته که نشان از نااطمینانی موجود است. در ایران نیز با عنایت به رویکرد متفاوت اعلام شده توسط نامزد دموکرات در تعامل با ایران و موضوع بازگشت به برجام، انتخاب جوبایدن می‌تواند بر فضای بازار‌ها تاثیر زیادی بگذارد و با ایجاد تغییرات در تعادل‌های کنونی اقتصاد ایران به‌ویژه از منظر بازگشایی مجاری بازرگانی و ورود ارز به کشور، فضای متفاوتی را رقم بزند.
اختلاف بایدن و ترامپ در مورد ایران؛ برجام نقطه شروع مذاکرات باشد یا نه؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اختلاف بایدن و ترامپ در مورد ایران؛ برجام نقطه شروع مذاکرات باشد یا نه؟
جوبایدن و دونالد ترامپ در بیشتر سخنرانی و مصاحبه‌های تبلیغاتی خود در چند وقت اخیر حداقل یک بار از ایران سخن به میان آورده اند. در حقیقت ایران سرلیست بحث سیاست خارجی دو کاندید انتخابات ۲۰۲۰ است. به نظر مهم‌ترین اختلاف این دو بر سر نقطه شروع مذاکراتی است که باید با تهران به عمل بیاید. بایدن برجام را به عنوان نقطه شروع قبول دارد حال آن که ترامپ مدت‌هاست از این توافق خارج شده است.
راهبرد سه وجهی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / انتخابات / 2020 / جوبایدن / ترامپ / ایران / آمریکا / برجام / چین / روسیه
راهبرد سه وجهی "بایدن" درقبال ایران
آمریکا با اسرائیل همکاری نزدیکی خواهد داشت تا مطمئن شود می‌تواند از خود در برابر ایران و گروه‌های نیابتی‌اش دفاع کند. ما به استفاده از تحریم‌های هدفمند علیه نقض حقوق‌بشر، حمایت از تروریسم و برنامه موشکی بالستیک ایران ادامه می‌دهیم.
بایدن: راه‌های هوشمندانه‌ای برای مقابله با ایران وجود دارد/ تاکید بر دیپلماسی در برابر ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / انتخابات - ریاست جمهوری-آمریکا - / بایدن و ایران / برجام / جوبایدن
بایدن: راه‌های هوشمندانه‌ای برای مقابله با ایران وجود دارد/ تاکید بر دیپلماسی در برابر ایران
شفقنا- نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری در جدیدترین اظهارنظر خود در مورد ایران گفته راه‌های هوشمندانه‌تری برای مقابله با تهران وجود دارند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، جو بایدن در گفتگو با سی‌ان‌ان گفته است: اگر در روز سوم نوامبر...
هفت دلیل پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / دونالد ترامپ / رییس جمهور آمریکا / انتخابات آمریکا / جوبایدن
هفت دلیل پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات
تجربه انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی و نتایج نظرسنجی‌هایی که کلینتون را پیروز حتمی انتخابات می‌دانست، هنوز در خاطره‌ها زنده است. بسیاری از شهروندان ایالات متحده با یادآوری آن تجربه در موسسه‌های نظرسنجی و تحلیل‌های کارشناسان و رسانه‌ها، به نظرسنجی‌های این دوره بی‌اعتمادند. بسیاری از مردم جهان هم همینطور.
نظر ارگان دولت درباره شریک‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن؛ پنس بهتر است یا کاملا؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / حقوق / قانون / مسلمانان / نیویورک تایمز / وزارت دفاع
نظر ارگان دولت درباره شریک‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن؛ پنس بهتر است یا کاملا؟
اقتصادنیوز: ایرنا خبرگزاری دولت در گزارشی به مقایسه دو نامزد معاونت جوبایدن و دونالد ترامپ پرداخته است.
ترامپ در میان لاتین‌تباران آمریکا از رقیب دموکرات پیش افتاد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / فلوریدا / هیلاری کلینتون / آمریکا ۲۰۲۰
ترامپ در میان لاتین‌تباران آمریکا از رقیب دموکرات پیش افتاد
تهران – ایرنا – نظرسنجی های تازه نشان می دهند که آرای احتمالی لاتین تباران ساکن آمریکا به دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی، اندکی از جوبایدن رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان ماه فراتر است.
مثلث برمودای شکست ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / انتخابات آمریکا / هیلاری کلینتون / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات 2020 آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / دونالدترامپ و جوبایدن
مثلث برمودای شکست ترامپ
اقتصادنیوز : برآوردها نشان می‌دهند که برخی فاکتورهای تعیین‌کننده در نتایج انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در وضعیتی قرار گرفته‌اند که دونالد ترامپ را به شدت نگران کرده است؛ چراکه در صورت پایدار بودن این شرایط باید به‌زودی با کاخ سفید خداحافظی کند.
شیرین هانتر: امیدی به جوبایدن برای حل مسئله ایران نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سیاست خارجی / جو بایدن / شیرین هانتر / سیاست بایدن درباره ایران
شیرین هانتر: امیدی به جوبایدن برای حل مسئله ایران نیست
اقتصادنیوز : شیرین هانتر، استاد ایرانی-آمریکایی دانشگاه جرج تاون در مقاله‌ای با مبهم دانستن راهبرد مد نظر مشاوران دیپلماتیک جو بایدن درباره ایران، بر ضرورت شفاف‌سازی و تشریح دقیق سیاست دولت احتمالی دموکرات‌ها در قبال تهران تاکید کرد.
اینفوگرافیک | برتری قاطعانه بایدن نسبت به ترامپ از اول سال 2020
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن / دونالد ترامپ
اینفوگرافیک | برتری قاطعانه بایدن نسبت به ترامپ از اول سال 2020
داده های آماری از ابتدای سال میلادی نشان می دهد که جوبایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری همچنان از دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواه خود پیش است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
تاثیرانتخابات آمریکا بر انتخابات ایران
چند ماه بیشتر به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم باقی نمانده است. فضای سیاسی به‌قدری غبارآلود شده که گمانه‌زنی پیرامون آرایش گروه‌های سیاسی در این انتخابات، بسیار سخت شده است. هنوز سایه ناامیدی که انتخابات اسفند سال پیش را تحت تاثیر قرار داده بود، بر سر فضای سیاسی کشور سنگینی می‌کند. همچنان رخت سیاه ناامیدی بر تن جامعه است و این وضعیت، بسیار خطرناک است. البته یخ این فضا می‌تواند با یک شوک شکسته شود. چند وقتی است که نه در داخل و نه در خارج نشانه مثبتی دیده نمی‌شود و هیچ اتفاق امیدوارکننده‌ای نمی‌افتد. ترامپ فضای سیاست بین‌الملل را چندان سخت کرده که امکان صلح تا اطلاع ثانوی منتفی شده است. هرچند هنوز معتقدم شخص ترامپ به دنبال توافق با ایران است، اما تیمِ او، با ارائه اطلاعات و تحلیل‌های غلط، او را …
آمریکا در صورت پیروزی
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / جوبایدن / انتخابات آمریکا / برجام
آمریکا در صورت پیروزی "بایدن" به برجام بازمی‌گردد؟
به عقیده یک مقام آمریکایی، در صورت پیروزی و رسیدن جو بایدن، نامزد دمکرات‌ها به کاخ سفید، دولت بایدن باید به کم و کاستی‌ها و عواقب رفتار‌های دمدمی مزاجی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق (فعلی) اعتراف کرده و آن را بپذیرد و برای تغییر و بهبود نظر و دیدگاه متحدین آمریکا تلاش کند، چرا که تغییر عقیده نسبت به آمریکا در جهان یک شبه صورت نخواهد گرفت.
کرونا تبلیغات بایدن را به بازی های رایانه ای کشاند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازی‌های رایانه‌ای / انتخابات ریاست‌جمهوری / آمریکا / تبلیغات
کرونا تبلیغات بایدن را به بازی های رایانه ای کشاند
شیوع ویروس کرونا برگزاری تجمع های انتخاباتی را در آمریکا ناممکن کرده و همین امر باعث شده جوبایدن برای تبلیغات به بازی های رایانه ای متوسل شود.
کبریت ترامپ در انبار باروتِ اختلاف نژادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / تبعیض نژادی / دونالد ترامپ / جو بایدن / جنگ داخلی / شکاف اجتماعی / پیتر تورچین / جنگ داخلی آمریکا / دونالدترامپ و جوبایدن / تقابل فرهنگی / دوقطبی سیاسی
کبریت ترامپ در انبار باروتِ اختلاف نژادی
اقتصادنیوز : با توجه به نزدیک شدن موعد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، وقتی رسانه‌ها مطلع شدند که پیش‌بینی ۱۰ سال قبل ۲ آینده‌پژوه آمریکایی درباره روندها و رخدادهای سال ۲۰۲۰ ایالات متحده تحقق یافته است، کنجکاو شدند تا نظر آن‌ها درباره تحولات جاری و آتی جامعه آمریکا را نیز جویا شدند.
بایدن: ترامپ خشونت را در آمریکا شعله‌ور می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / جوبایدن / دموکرات ها / دونالد ترامپ / رییس جمهور آمریکا / انتخابات آمریکا
بایدن: ترامپ خشونت را در آمریکا شعله‌ور می‌کند
جو بایدن موضع گیری دونالد ترامپ علیه معترضان ضد نژادپرستی در آمریکا را هدف انتقاد قرار داد و گفت: رئیس جمهور خشونت‌ها را تحریک می‌کند، الهام بخش تیراندازان سفید برتر پندار است و پاسخ ناموفق او به شیوع کرونا هر روز به قیمت جان هزاران آمریکایی می‌انجامد.
تفاوت‌های پساکرونای آمریکا با جوبایدن و ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
تفاوت‌های پساکرونای آمریکا با جوبایدن و ترامپ
«ریچارد کوپر» معتقد است وضعیت اقتصادی آمریکا که ویروس کرونا باعث آن بوده است باعث تضعیف جایگاه ترامپ شده است.
برتری ۹ درصدی بایدن نسبت به ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / دونالد ترامپ / رییس جمهور آمریکا / جوبایدن / انتخابات آمریکا / نظرسنجی
برتری ۹ درصدی بایدن نسبت به ترامپ
بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید بایدن با ۴۷ درصد در مقابل ۳۸ درصد ترامپ، از او پیشی گرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / انتخابات آمریکا / جو بایدن / رقابت بایدن و ترامپ
پیشی گرفتن «جوبایدن» از ترامپ در نظرسنجی بین دانشجویان کالج‌های آمریکا
به گزارش فارس، تازه ترین نظرسنجی‌ها در بین دانشجویان کالج آمریکا از برتری «جو بایدن» نامزد نهایی حزب دموکرات بر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که قرار است در انتخابات 2020 ریاست جمهوری  این کشور باهم رقابت کنند، حکایت دارد.
بایدن رسما نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / جوبایدن / دموکرات ها / انتخابات آمریکا
بایدن رسما نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا شد
جو بایدن سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی در انتخابات سوم نوامبر به مصاف دونالد ترامپ جمهوری‌خواه می‌رود که برای پیروزی مجدد به سختی تلاش دارد و در این راه از متهم کردن هیچ طرفی فروگذار نمی‌کند.
اشتیاق کلینتون برای حضور در کابینه بایدن
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / هیلاری کلینتون
اشتیاق کلینتون برای حضور در کابینه بایدن
فارس نوشت: «هیلاری کلینتون» نامزد انتخابات ریاست جمهوری  2016 ایالات متحده و وزیر خارجه پیشین این کشور ابراز تمایل کرده در صورت پیروزی «جوبایدن» نماینده حزب دموکرات در انتخابات 2020 در کابینه او حضور داشته باشد.
نقشه دموکرات‌ها برای ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / دموکرات / آمریکا / توافق هسته ای / ترامپ / پساترامپ / انتخابات 2020 / جوبایدن
نقشه دموکرات‌ها برای ایران
کنار آمدن با ایران پساترامپ بسیار پیچیده‌تر از ایران پیش از ترامپ خواهد بود، حتی با اینکه تهران از هرگونه کاهش فشار‌های تحریم‌های آمریکا استقبال می‌کند.
بایدن همچنان نسبت به ترامپ پیشتاز است
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ایالات متحده آمریکا / جوزف بایدن / دونالد ترامپ
بایدن همچنان نسبت به ترامپ پیشتاز است
نتایج نظرسنجی جدید حاکی از برتری جوبایدن نسبت به رقیبش یعنی دونالد ترامپ است.
شورای آتلانتیک: ترامپ باشد یا بایدن، ایران برسر برجام مذاکره نخواهد کرد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ
شورای آتلانتیک: ترامپ باشد یا بایدن، ایران برسر برجام مذاکره نخواهد کرد!
به گزارش الف این اندیشکده آمریکایی تاکید کرده است ، چه جو بایدن نامزد دمکرات ها، و چه دونالد ترامپ، پیروز انتخابات شود، ایران در باره برجام جدید مذاکره نخواهد کرد.<< انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر احتمالا مشخص خواهد کرد که آیا توافق هسته ای ایران پابرجا خواهند ماند یا نه. اگر دونالد ترامپ مجددا برنده انتخابات شود، ایران احتمالا از برجام خارج شده، دکترین هسته ای خود را تغییر می دهد تا در هر گونه مذاکره ای در آینده، اهرم نفوذ بیشتری داشته باشد. اگر جوبایدن نماینده احتمالی دمکرات ها در انتخابات پیروز شود، هم ایران و هم آمریکا می توانند به سمت احیاء برجام حرکت کنند اما ایران تمایلی ندارد بندهای این توافق را افزایش دهد. >>شورای آتلانتیک با اشاره به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم …
کامالا هریس معاون جو بایدن شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / کامالا هریس / جوبایدن / دموکرات ها / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
کامالا هریس معاون جو بایدن شد
کامالا هریس اولین زن رنگین پوست است که به معاونت نامزد یک حزب عمده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
انتقاد شدید «جوبایدن» از ترامپ در مقابله با بحران شیوع کرونا
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از عملکرد ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چالش‫های بایدن درباره روابط تهران و واشنگتن
وبسایت آمریکن کانسروتیو در تحلیلی به قلم یک کارشناس پارلمان اروپا چالش‫های پیش روی جو بایدن برای پیاده سازی برنامه پیشنهادی حزب دموکرات برای تغییر سیاست‌های داخلی و بین‌المللی آمریکا می‫پردازد.به گزارش خبرآنلاین، الدار مامدوف، مشاور سیاسی سوسیال دموکرات‫ها در کمیته امور خارجی پارلمان اروپا در تحلیلی در وبسایت آمریکن کانسروتیو نوشت:پیش‌نویس برنامه حزب دموکرات برای تغییر سیاست‌های داخلی و خارجی منتشر شده که جوبایدن را برای ورود به کاخ سفید وارد رقابت می کند. آنها با این پیش نویس که بخشی از آن به سیاست خارجی مربوط می شود امیدوار هستند به آرزوی دست نیافتنی توقف جنگ‫های بی‫پایان خاتمه دهند؛ موضوعی که توسط نامزدهای مطرح دموکرات از جمله تولسی گابارد و برنی سندرز در جریان مناظره‫های انتخاباتی مطرح شد.پیش‌نویس …
پیش‌بینی اکونومیست از انتخابات آمریکا؛ بایدن پیروز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / نشریه اکونومیست / جوبایدن / دونالد ترامپ
پیش‌بینی اکونومیست از انتخابات آمریکا؛ بایدن پیروز می‌شود
بر طبق پیش بینی نشریه اکونومیست شانس پیروزی جو بایدن در بخش الکترال کالج ۹۱ درصد است در حالی که شانس پیروزی دونالد ترامپ در این بخش تنها هشت درصد است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
پشت‌پرده دیپلماسی بایدن
پایان دادن به جنگ‌های همیشگی، متوقف کردن اهداف دولت ترامپ برای تغییر رژیم در ایران و کشورهای ‏دیگر و توقف حمایت نظامی از کمپین‌های نظامی عربستان‌سعودی در یمن در دستور کار بایدن قرار دارد. فهرست تیم غیررسمی مشاوران امنیت ملی و سیاست خارجی جوبایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا ‏به 2‌هزار نفر رسیده که شامل 20 کارگروه است. به گفته مقامات، کمپین انتخاباتی بایدن و فهرست داخلی ‏روسای این 20 کارگروه در اختیار فارن پالیسی قرار گرفته که این کارگروه‌ها به مسائل مختلفی از تنوع نژادی ‏در امنیت ملی گرفته تا کنترل تسلیحاتی، صنایع دفاعی، آژانس اطلاعاتی آمریکا و امنیت سرزمینی ‏می‌پردازند. ‏ سازماندهی این کارگروه‌ها، در صورتی که بایدن برنده انتخابات …
سیاست خارجی شخصی بایدن
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
سیاست خارجی شخصی بایدن
درحالی‌که دونالد ترامپ همزمان با عقب‌ماندن در نظرسنجی‌ها، با چند بحران همزمان یعنی مهار کرونا، سقوط اقتصاد و اعتراض‌های ضدنژادپرستی روبه‌روست، شرایط برای جوبایدن، رقیب دمکرات او فعلا خوب پیش می‌رود. به همین دلیل رسانه‌ها و تحلیلگران در داخل و خارج از آمریکا این روزها بیشتر بر سیاست‌های بایدن متمرکز هستند و به گمانه‌زنی درباره اینکه اگر او به قدرت برسد چه خواهد شد می‌پردازند. در یکی از این تحلیل‌ها، اسکات دیترو، تحلیلگر سایت آمریکایی ان‌پی‌آر، سیاست خارجی بایدن و تأثیر کرونا بر آن را مورد بررسی قرار …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بایدن هم مثل ترامپ طرفدار گسترش محدودیت‌های برجامی ایران است
خبرهای انتخاباتی ایالات متحده آمریکا حاکی از پیشی گرفتن جوبایدن نامزد دموکرات آمریکایی از دونالد ‌ترامپ در انتخابات پیش‌روست. همین کافی است تا بار دیگر جریان غرب‌گرا با تقسیم‌بندی تکراری آمریکای خوب و آمریکای بد پروژه مذاکره و همکاری با یانکی‌ها را کلید بزند.
انتشار پیش‌نویس برنامه‌های جو بایدن/ بازگشت به برجام و گفتگو با ایران؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / جو بایدن / انتخابات آمریکا
انتشار پیش‌نویس برنامه‌های جو بایدن/ بازگشت به برجام و گفتگو با ایران؟
برنامه "جوبایدن" نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در حوزه‌های مختلف داخلی و خارجی در قالب یک پیش‌نویس ۸۰ صفحه‌ای تدوین شده و قرار است در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در ماه آتی در شهر " میلواکی" ایالت "ویسکانسین" آمریکا به تصویب اعضای ارشد حزب دموکرات برسد.
ترامپ: اگر بایدن پیروز شود، آمریکا را ویران خواهد کرد / او مالیات را سه برابر و پلیس را خلع سلاح می‌کند / حتی به فعالیت‌های مذهبی در کشور پایان می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
ترامپ: اگر بایدن پیروز شود، آمریکا را ویران خواهد کرد / او مالیات را سه برابر و پلیس را خلع سلاح می‌کند / حتی به فعالیت‌های مذهبی در کشور پایان می‌دهد
در ادامه حملات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به یکدیگر، دونالدترامپ یکشنبه شب گفت: جوبایدن صلاحیت رهبری آمریکا را ندارد.
اختلاف بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / دونالد ترامپ / جوبایدن / انتخابات آمریکا
اختلاف بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد
بر اساس نظرسنجی روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای. بی. سی، از زمان شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در این کشور کاهش داشته است.
جو بایدن در مقابل ایران و سعودی چه رفتاری باید داشته باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / جوبایدن / ترامپ
جو بایدن در مقابل ایران و سعودی چه رفتاری باید داشته باشد؟
جناح‌هایی در ایران وجود دارند که به دلایل عقیدتی و یا صرفاً فرصت طلبانه سودشان در خصومت با آمریکا است، ولی دولت ایران همزمان انعطاف پذیری کافی برای برخی همکاری‌ها را نشان داد.
دلارهای انتخاباتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
دلارهای انتخاباتی
هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نزدیک‌ می‌شویم، ماجرای جمع‌آوری کمک‌های مالی نامزدها هم جدی‌تر می‌شود؛ جمع‌آوری مجموعا 250میلیون دلار طی یک‌ماه فعلا رکورد تازه‌‌ای برای دونالد ترامپ و جوبایدن به جا گذاشته است. 4‌ماه به روز رای‌گیری باقی مانده و حجم پولی که وارد کمپین‌ها شده نشان می‌دهد روند انتخاب چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا قرار است به یکی از پرهزینه‌ترین انتخابات این کشور تبدیل شود. در جریان انتخابات آمریکا، دریافت کمک مالی از افراد قانونی است اما میزان این کمک‌ها و حساب و کتاب‌ها باید …
جمهوری خواهان علیه جمهوری‌خواهان!
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / جوبایدن / دونالد ترامپ / انتخابات آمریکا / جمهوری خواهان
جمهوری خواهان علیه جمهوری‌خواهان!
برخی سناتور‌های جمهوری‌خواه که موقعیت‌شان در خطر است، بر سر دوراهی ادامه حمایت از ترامپ و اعلام برائت از او قرار گرفته اند. در روز‌های اخیر هم گروهی به نام «پروژه لینکلن» متشکل از جمهوری‌خواهانی که هرگز از ترامپ حمایت نکرده بودند، تبلیغات تلویزیونی پرسروصدا و گران‌قیمتی را تولید و پخش کردند که در آن «جورج بوش» پسر و بسیاری دیگر از چهره‌های شاخص جمهوری‌خواه که در انتخابات ۲۰۱۶ از ترامپ حمایت کرده بودند، به انتقاد از رئیس‌جمهور فعلی آمریکا پرداختند و اعلام کردند در انتخابات پیش‌رو به «جو بایدن» دموکرات رأی خواهند داد.
ترامپ حامیان خاموش ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
ترامپ حامیان خاموش ندارد
تهران-ایرنا- شبکه خبری سی‌ان‌ان در تحلیلی درباره نتایج نظرسنجی‌ها و پیشتازی جوبایدن معاون رئیس جمهوری پیشین و نامزد دموکرات‌ها در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰، نوشت: به نظر نمی‌رسد که فعلا ترامپ حامیانی پنهان داشته باشد که نتیجه را در نهایت به نفع او تغییر دهد.
کار «ترامپ» برای ریاست جمهوری با پیشتازی «بایدن» سخت تر شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / انتخابات آمریکا / ترامپ و بایدن
کار «ترامپ» برای ریاست جمهوری با پیشتازی «بایدن» سخت تر شد
نتایج نظرسنجی در آمریکا همچنان از پیشتازی «جوبایدن»، نامزد دموکرات‌ها و رقیب انتخاباتی ترامپ حکایت دارد و در صورت ادامه این وضعیت ترامپ راه دشواری را برای باقی ماندن در کاخ سفید خواهد داشت.
۶ میلیون دلار رشوه برای مختومه کردن پرونده شرکت اوکراینی مرتبط با پسر بایدن
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / اوکراین / جو بایدن
۶ میلیون دلار رشوه برای مختومه کردن پرونده شرکت اوکراینی مرتبط با پسر بایدن
مقام‌های اوکراینی براساس گزارش‌ها شش میلیون دلار رشوه را برای پایان دادن به تحقیقاتی درباره بنیانگذار شرکت بوریسما که قبلا پسر جوبایدن در هیات مدیره آن حضور داشته پیشنهاد دادند.
مراسم تشییع پایانی و خاکسپاری جورج فلوید (+عکس)
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مراسم تشییع پایانی و خاکسپاری جورج فلوید (+عکس)
جوبایدن رقیب دموکرات ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری امسال به صورت ویدئو کنفرانس در مراسم تشییع فلوید در کلیسا سخنرانی کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
پرهیز از نشانه‌های اغواگر در آمریکا
سبقت‌جویی برخی مقام‌های ایرانی در مخالفت و لعن هرگونه گفت‌و‌گو و تعدیل در تنش روابط با امریکا در روزهای اخیر، ناشی از این‌ باور است که «دونالد ترامپ» اکنون بیش از هر زمان به گفت‫و‫گو با ایران نیاز دارد. اعتراض‌های مدنی آمریکاییان به تبعیض‌های جاری در این کشور، رکود اقتصادی و بحران ناشی از کرونا که به مرگ بیش از صد‌هزار نفر در آمریکا انجامیده و سرانجام همبستگی تاثیر‌گذار این‌عوامل بر نتیجه‌ احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر آینده (آبان 98) سبب تقویت اعتماد به نفس مخالفان گفت‌وگو میان تهران و واشنگتن شده است.توئیت رئیس‌جمهوری آمریکا پس از تبادل زندانیان با ایران که به‌ شکل مستقیم و بدون پرده پوشی خواستار گفت‌و‌گو شد،‌‌ به‌تصور ‌بالا در نیاز ترامپ به‌ گفت‌وگو با‌ تهران‌ دامن‌زده ‌است.‌ ترامپ‌ …
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / ترامپ
ترامپ: حمایت تقریبا ۳۰۰ قاضی را به همراه دارم!
 به گزارش مهر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه و پس از انتقاد «کالین پاول» وزیر امور خارجه دوران ریاست جمهوری «جورج بوش» از وی و اعلام حمایت از «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در پیامی توئیتری نوشت: کالین پاول، شخص به واقع حقیری که مسئول ورود ما به جنگ‌های فاجعه آمیز در خاورمیانه بود به تازگی اعلام کرده به یک حقیر دیگر یعنی «جوبایدن» رای خواهد داد.
کنایه جوبایدن به ترامپ به خاطر دست گرفتن انجیل
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
کنایه جوبایدن به ترامپ به خاطر دست گرفتن انجیل
نامزد بالقوه حزب دموکرات روز سه‌شنبه از عکس یادگاری رئیس‌جمهور آمریکا با انجیل در کنار کلیسایی در نزدیکی کاخ سفید انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / اتهام جنسی با بایدن / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / جو بایدن
یک زن آمریکایی دیگر «جو بایدن» را به تجاوز جنسی متهم کرد
به گزارش مهر به نقل از فاکس نیوز، یک زن آمریکایی دیگر، «جوبایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به تجاوز متهم کرده است.
بایدن اتهام «آزار جنسی» کارمند سابق خود را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / جوبایدن / آزار جنسی
بایدن اتهام «آزار جنسی» کارمند سابق خود را تکذیب کرد
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای اتهامات یکی از کارمندان سابق خود درباره آزار و اذیت جنسی را رد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / جو بایدن / رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
حمایت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از «جوبایدن»
رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا حمایت خود را از ریاست جمهوری جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری آتی اعلام و از اقدامات او در دوران معاونت اوباما تقدیر کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / انتخابات آمریکا / ترامپ و نتانیاهو / نتانیاهو
نتانیاهو نگران شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
"بنیامین نتانیاهو که با روی کارآمدن "دونالد ترامپ" در سال ۲۰۱۶ توانست دامنه اشغالگری صهیونیست‌ها را گسترش دهد، اکنون بسیار نگران است که "جوبایدن" نامزد دمکرات و رقیب ترامپ بتواند در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی وی را شکست دهد و پیروز انتخابات شود.
ابراز تمایل «بایدن» برای انتخاب «میشل اوباما» به عنوان معاونش بیانگر هوشمندی اوست
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / جو بایدن / معاون رئیس جمهور آمریکا / میشل اوباما / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
ابراز تمایل «بایدن» برای انتخاب «میشل اوباما» به عنوان معاونش بیانگر هوشمندی اوست
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به ابراز تمایل جو بایدن کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر معرفی احتمالی میشل اوباما به عنوان معاون رئیس جمهور گفت: این پیشنهاد بیانگر هوشمندی جوبایدن است گرچه در کنار مزایا با معایبی نیز همراه است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
ویدیو / معاون اول احتمالی جوبایدن کیست؟ / یکی از این ۱۰ زن
بایدن در صورت پیروزی در آغاز ریاست جمهوری اش ۷۸ ساله است که پیرترین رئیس جمهور دور اول تاریخ آمریکا خواهد بود. بایدن در آخرین مناظره با سندرز گفت که یک زن را به عنوان معاون اول خود انتخاب می‌کند گزینه ها احتمالا به این صورت باشد ۱_ استیسی ابرامز، نامزد فرمانداری ایالت جورجیا ۲_ تمی بالدوین، سناتوری از ایالت ویسکانستین ۳_ کاترین کورتز مستو، هم اکنون رهبر کمپین حزب برای طرح حقوق بشر است ۴_ والدمینگز، اولین رئیس پلیس زن در اورلاندوی فلوریدا است ۵_ تامی داکورث، در جنگ عراق خلبان بوده و مجروح شده است ۶_ کاملا هریس، همه گزینه ها را برای معاون اولی دارد ۷_ امی کلوبشایر، یکی از رقبای جو بایدن در انتخابات بود ۸_ میشل لوهان گریشاب، فرماندار ایالت مکزیکو است ۹_ الیزابت وارن، دارای هواداران گسترده …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
سی ان ان: جوبایدن در تمام همه پرسی‌ها از دونالد ترامپ پیش افتاد
یک شبکه خبری آمریکایی از سبقت گرفتن «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کنونی این کشور در همه پرسی‌های تازه خبر داد.
تعارفات سیاسی بایدن و سندرز در بحبوحه رقابت سخت انتخاباتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
تعارفات سیاسی بایدن و سندرز در بحبوحه رقابت سخت انتخاباتی
« جوبایدن» معاون باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا و نامزد این دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور متعهد شد که درمرحله مقدماتی ، رقابت درون حزبی دموکرات ها را به سوی« تبادل حمله ها » نبرد و« برنی سندرز» رقیب اصلی او نیز در این مرحله هم ازبایدن به عنوان« دوست» یاد کرد.
انتخابات سه شنبه بزرگ؛ چه کسی عقب افتاد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
انتخابات سه شنبه بزرگ؛ چه کسی عقب افتاد؟
برنی سندرز که تا همین چندی پیش جلوتر از سایر رقبای دموکرات بود، ناگهان دست کم در تعداد ایالت‌ها قافیه را به جوبایدن باخت، اما رقابت شانه به شانه ادامه دارد.
در آستانه سه‌شنبه بزرگ؛ رقیب ترامپ کیست: سندرز یا بایدن؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / انتخابات آمریکا / حزب دموکرات / سه شنبه بزرگ / برنی سندرز / جوبایدن / انتخابات مقدماتی دموکرات ها
در آستانه سه‌شنبه بزرگ؛ رقیب ترامپ کیست: سندرز یا بایدن؟
یک کارشناس با اشاره به اینکه رقابت سندرز و بایدن تا روز آخر ادامه دارد و شاید انتخاب نامزد دموکرات‌ها به کنوانسیون ملی این حزب کشیده شود، بیان داشت: با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۶ نیز سران حزب دموکرات متهم به حمایت از هیلاری کلینتون در مقابل سندرز شدند، به نظر می‌رسد امسال آن‌ها تسلیم بدنه رای شوند که حامی سندرز است، چرا که بایدن در حال حاضر برتری خاصی نسبت به ترامپ ندارد که بتواند وی را شکست دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
احیای موقت بایدن
پس از 3 نتیجه ناامید کننده برای جوبایدن، معاون اول سابق امریکا در ایالت‌های آیووا، نیوهمپشایرو نوادا، امید بسیاری از طرفداران خود را برای یک رقابت جدی از بین برده بود. او در این 3 ایالت عملا همه‌ چیز را به برنی سندرز واگذار کرد و کارولینای جنوبی آخرین جایی بود که فرصت داشت یا خودی نشان دهد یا اینکه از گردونه رقابت خارج شود. حالا بایدن نشان داد با برنده شدن در کارولینای جنوبی می‌تواند تبدیل به تنها فرد قابل رقابت با برنی سندرز باشد. پیت بوتجیج که در دو ایالت آیووا و نیوهمپشایر عملکرد خوبی از خود بر جا گذاشته بود به ناگاه در دو انتخابات از گردونه رقابت بیرون رفت و به نظر نمی‌رسد، بتواند مانند شروع خوب خود در آیوا در سایر ایالت‌ها نیز خوب عمل کند. با این حال بایدن در کارولینای …
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / انتخابات درون حزبی / حزب دموکرات / برنی سندرز / جوبایدن / ترامپ / انتخابات 2020 / بوتجج / بلومبرگ
بررسی نامردهای دموکرات؛ چه کسی توانایی شکست ترامپ را دارد؟
یک کارشناس روابط بین الملل بیان داشت: سندرز متعلق به منتهی علیه جناح چپ حزب دموکرات است، که تاکنون در تاریخ سیاسی این حزب، هیچ نماینده‌ای از این جناح دموکرات به انتخاب به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها به اندازه سندرزنزدیک نبوده، از سوی دیگر ترامپ نیز از منتهی علیه راست افراطی حزب جمهوری‌خواه برخواسته که دیدگاه‌های بسیار رادیکالی دارد، بنابراین همان‌طور که مشاهده می‌کنید، اگر سندرز انتخاب شود به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها، در سال آینده شاهد برگزاری یکی از مهم‌ترین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۵۰ سال اخیر خواهیم بود، چرا که تاکنون سابقه نداشته دو نامزد رقیب در انتخابات تا این حد قطب یکدیگر باشند که فضا را به سوی دوقطبی شدن و حرکت به سوی رادیکالیسم سوق دهند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / برنی سندرز / جوبایدن
برنی سندرز برنده انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر شد
سندرز انتخابات نیوهمپشایر ۲۵.۷ درصد آرا را به دست آورده و نزدیک‌ترین رقیب او بوته‌جج، به ۲۴.۴ درصد آرا دست پیدا کرده است. امی کلوبوچار صاحب ۱۹.۷ درصد آرا شده. وارن ۹.۳ درصد آرا و بایدن ۸.۴ درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / انتخابات نیوهمپشایر / جو بایدن
نتایج اولیه انتخابات نیوهمپشایر آمریکا/ بایدن در قعر قرار گرفت
شهر «دیکسویل ناچ» واقع در ایالت نیوهمپشایر نخستین شهری بود که پنج واجد شرایط با ورود به نیمه شب سه شنبه آرای خود را در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به صندوق انداختند، نتایج بدست آمد حکایت از آن دارد که جوبایدن در نخستین شمارش آرای ماخوذه در قعر جدول قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
ویدئو/ در هشتمین مناظره دموکرات‌ها چه گذشت؟ +زیرنویس فارسی
جوبایدن: سندرز زمانی خودش را دموکرات سوسیالیست خوانده بود، اگر او نامزد نهایی شود همیشه به این عنوان اشاره خواهد کرد. بوتیجیج یک انسان وطن پرست است اما نتوانسته توانایی خود را اثبات کند/ پت بوتیجیج: ما نیاز به سیاست اتحاد سازی داریم، سندرز معتقد است یا راه من یا هیچ راهی نیاز یه سیاستی داریم که بتواند سیاست های گذشته را به گذشته بسپارد. مسئله هانتر بایدن یا جوبایدن نیست مسئله سواستفاده از قدرت توسط رییس جمهور است/ سندرز: متحد کردن مردم باید با ارائه برنامه باشد و به نفع کارگران این کشور نه میلیاردرهای آن. من فکر میکنم خطر اصلی تبرئه ترامپ از خطاهایی نبود که واقعا باید به استیضاحش منجر می‌شد. بلکه سابقه ای است که با این کار ایجاد کرد/ اندرو ینگ: دوگانه کاپیتالیسم، سوسیالیسم کاملا منسوخ است/ …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اما و اگرهای زنجیره‌ای سر راه وعده ها
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه امروزیکی از دوستان گفت: به راستی پیروزی در انتخابات چقدر ارزش دارد که این همه برخی کاندیداها اغراق و مبالغه می‌کنند. دچار شور می‌شوند در دستگاه شور می‌زنند و می‌خوانند. برخی از این جماعت درهنگامه انتخابات را باید "شورنوازان" نامید. آخه یکی نیست بگوید بابا جان امروز مصرف بی‌رویه شعار و وعده هم مثل مصرف بی‌رویه برق کار خیلی بدیه. امروزه برخی وقتی تبلیغات کاندیداها را می‌شنوند غش غش می‌خندند در اصطلاح عامیانه می‌گویند:"گوشمون از این حرفا پره " یکی از همکاران گفت: برخی ادعا می‌کنند: "طلسم شکن طلسم بدبیاری‌ها رو من تو جیب دارم". ما لیست مفسدین در جیب شنیده بودیم اما طلسم شکن در جیب نشنیده بودیم.به حق چیزای نشنیده! شاید هم فکر می‌کنند طلسم شکن قفل هارو بهتر باز می‌کنه. …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / جو بایدن / امنیت اطلاعات / اخبار جعلی / فیس بوک
کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا به فیس بوک حمله کرد
جوبایدن کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در یک مصاحبه به فیس بوک و مارک زاکربرگ حمله کرد زیرا این شرکت درخواست او برای حذف تبلیغات جعلی دونالد ترامپ را رد کرده بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
دوراهی وارن-بایدن
دموکرات ها تاکنون شش دور مناظره تلویزیونی برگزار کرده اند و تقریبا در ترکیب، نامزدهایی که مورد اقبال قرار گرفته اند مشخص است. جوبایدن، معاون رئیس جمهور سابق، سناتور برنی سندرز و الیزابت وارن ترکیب پیشتاز پیش از شروع انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری از سوی حزب دموکرات هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / جوزف بایدن / ایالات متحده آمریکا
فیلم | دعوای جو بایدن با یک کشاورز 83 ساله بازنشسته در کمپین انتخاباتی
«مرل گورمن» که کهنه سرباز نیز بوده گفت ترامپ کسی را در اوکراین ندارد اما تو دارد و منظورش پسر جوبایدن است که در کمپانی انرژی بوریسما هولدینگ کار می‌کند.بایدن عصبانی شد و گفت تو یک دروغگو هستی و پیرمرد میز گفت به او رای نخواهد داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / پسر جوبایدن
پسر بایدن از هیأت مدیره شرکت چینی کناره می‌گیرد
وکیل پسر جو بایدن، امروز (یکشنبه) از استعفای او به عنوان عضو هیأت مدیره یک شرکت چینی خبر داد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش‌تر او را به فساد از طریق ارتباط با این شرکت‌ متهم کرده بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
ویدیو/ معضل آقای بایدن و خانواده! + زیرنویس فارسی
در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هانتر بایدن تبدیل به پاشنه آشیل برای پدر خود شده. ترامپ حملات خود را علیه آنها آغاز کرده است اما در واقعیت سندی علیه جوبایدن وجود ندارد. هر چند که ضعف های شخصی پسر بایدن کاملا مشخص است. او درگیر اعتیاد بوده و مدتی در کمپ حضور داشته. از همسر اول خود جدا شده و ...‌ ‌ زمانی که پدرش معاون رئیس جمهور شد هانتربایدن کارهای لابی گری را کنار گذاشت و دلیل آن را هم سابقه پاک و عدم محدودیت برای پدرش عنوان کرد. هانتر در زمان معاون اولی پدرش با نوه جان کری یک شرکت تاسیس کرد برای‌ کمک به ورود شرکت های خارجی به آمریکا و دیگر کشورها. در این زمان وارد شرکت هلدینگ مربوط به اوکراین شد. مشخص است که هانتر بایدن از این که پسر بایدن است سود برده است همانطور که فرزندان ترامپ سود برده …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ترامپ / جوبایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
حمله ترامپ به «جو بایدن» با الفاظ رکیک
ترامپ، به عنوان مثال، در یک سخنرانی در خردادماه سال جاری بایدن را فردی توصیف کرده بود که از نظر عقلی ضعیف است و «باراک اوباما»، او را از میان زباله‌ها جمع کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
روی دیگر سکه «اوکراین‌گیت»؛ پای پسر جوبایدن در پرونده‌های فساد مافیای انرژی گیر است
پرونده رسوایی اوکراین‌گیت، دونالد ترامپ را تا آستانه استیضاح پیش برده، روی دیگری نیز دارد و نگاهی به جزییات پرونده پسر بایدن و لاپوشانی پرونده های فساد نشان می‌دهد که ترامپ دلایل مناسبی برای قمار پرونده سیاسی خود بر سر آن دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / دونالد ترامپ / جوبایدن
دونالد ترامپ در آستانه استیضاح
رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که دمکرات‌ها تحقیقات رسمی استیضاح درباره عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را دایر بر اینکه او از اوکراین درخواست کمک سیاسی کرده است را شروع خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / دونالد ترامپ / جو بایدن / نژادپرستی / ایالات متحده آمریکا
جوبایدن: ترامپ نژادپرستی را رواج می‌دهد/ ایده یک «ملت واحد» رها شده است
معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ را به تشویق نژادپرستی در این کشور متهم کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •