پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
خدیجه چنگیز
محاکمه متهمان قتل خاشقچی در ترکیه پایان یافت
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / جمال خاشقجی / محمد بن ‌سلمان / ترکیه
محاکمه متهمان قتل خاشقچی در ترکیه پایان یافت
تهران- ایرنا- ترکیه پایان محاکمه غیابی افراد متهم به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی (۲۰۱۸) را که روز سه شنبه با حضور خدیجه چنگیز نامزد وی و استماع شهادت ایمن نور معارض سرشناس مصری برگزارشد، اعلام کرد.
نامزد خاشقچی رسما از ولی‌عهد سعودی شکایت کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / خاشقچی / خدیجه چنگیز / بن سلمان
نامزد خاشقچی رسما از ولی‌عهد سعودی شکایت کرد
نهاد موسوم به «سازمان دموکراسی برای جهان عرب» امروز سه‌شنبه اعلام کرد که دو وکیل به نام‌های «جینز و بلوک» به نیابت از نامزد «جمال خاشقچی» و نهاد مذکور اقدام به تهیه شکوائیه علیه، ولی عهد سعودی و بیش از بیست تن دیگر در جریان قتل خاشقچی کرده و تقدیم دادگاه اداری کلمبیا در شهر واشنگتن آمریکا کرده‌اند.
نامزد خاشقچی از بن سلمان شکایت می‌کند؟ | واکنش خدیجه چنگیز به حکم دادگاه سعودی در پرونده نامزدش
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نامزد خاشقچی از بن سلمان شکایت می‌کند؟ | واکنش خدیجه چنگیز به حکم دادگاه سعودی در پرونده نامزدش
نامزد روزنامه‌نگار منتقد سعودی‌ که گفته می‌شود، سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول به طرز فجیعی به قتل رسید، در مصاحبه با یک پایگاه خبری عربی گفت، پرونده نامزدش صرفا با اعلام سعودی‌ها، بسته نخواهد شد.
برای احقاق حق در پرونده ترور «خاشقجی» اقدام می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جمال خاشقجی / عربستان سعودی / خدیجه چنگیز
برای احقاق حق در پرونده ترور «خاشقجی» اقدام می‌کنیم
نامزد «جمال خاشقجی» منتقد سعودی اعلام کرد که اقداماتی را در خصوص پرونده ترور وی علیه عربستان سعودی اتخاذ خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / قتل جمال خاشقچی / نامزد خاشقچی
نامزد خاشقچی: احکام صادر شده درباره پرونده نامزدم مسخره است
به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه، شامگاه امروز (دوشنبه)، گزارش داد که «خدیجه چنگیز» نامزد «جمال قاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی که سال ۲۰۱۸ بنابر شواهد بسیاری به دست نیروهای وابسته به دولت سعودی ترور شد، احکام صادر شده در ارتباط با پرونده نامزدش را «مسخره» خواند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کارمند ترک کنسولگری عربستان: بعد از ورود خاشقجی از من خواستند فر را روشن کنم
دادگاهی در شهر استانبول ترکیه روز جمعه نخستین جلسه محاکمه غیابی ۲۰ تبعه عربستان را که متهم به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، داخل کنسولگری این کشور در استانبول (سال ۲۰۱۸) هستند، برگزار و جلسه بعدی را به بیست‌وچهارم نوامبر موکول کرد. خدیجه چنگیز نامزد خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی با بیان اینکه او به تحقق عدالت در ترکیه ایمان دارد، شکایت خود را مطرح کرد. او گفت که خاشقجی با دعوت به کنسولگری عربستان در استانبول، با یک خدعه و خیانت بزرگ روبه‌رو شد. چنگیز  افزود: «من از تمامی طراحان و کسانی که دستور این قتل را صادرکردند، شکایت دارم.» یاسین اوکتای، مشاور رئیس حزب عدالت و توسعه نیز که به‌عنوان شاهد در دادگاه حضور داشت، گفت که قاتلان خاشقجی دیر یا …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
انتشار جزئیات نخستین دادگاه قتل جمال خاشقجی/ دستور سرکنسول به مامور فنی: فر را برای باربیکیو روشن کن!
نخستین جلسه دادگاه قتل جمال خاشقچی در ترکیه برگزار و جزئیات بیشتری از نحوه مرگ این روزنامه‌نگار سعودی منتشر شد. خدیجه چنگیز، نامزد خاشقچی، کارمندان کنسولگری و دوستان وی در این جلسه حضور داشتند. هیچ یک از ۲۰ متهم اصلی این پرونده در دادگاه حضور نداشتند.
محاکمه غیابی قاتلان خاشقجی از روز جمعه آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / خدیجه چنگیز / جمال خاشقجی / عربستان سعودی / ترکیه
محاکمه غیابی قاتلان خاشقجی از روز جمعه آغاز می‌شود
«خدیجه چنگیز» نامزد «جمال خاشقجی» از محاکمه غیابی قاتلان نامزدش در روز جمعه در استانبول خبر داد.
نامزد خاشقچی معادلات فروش نیوکاسل را تغییر می دهد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
نامزد خاشقچی معادلات فروش نیوکاسل را تغییر می دهد؟
خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی که به قتل رسید تماس های زیادی داشته تا از لیگ برتر انگلیس بخواهد مانع از واگذاری باشگاه نیوکاسل به محمد بن سلمان شود.
نقض حقوق بشر مانع  تیم‌داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶
نقض حقوق بشر مانع تیم‌داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد
وکیل خدیجه چنگیز، نامزد خاشقجی درخواست کرده است که این معامله باید با توجه به قتل جمال خاشقجی و نقض حقوق بشر متوقف شود و صورت نگیرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ظهور استالین دوم در عربستان
پنجشنبه گذشته بیست‌ویکم می یونسکو روز جهانی تنوع فرهنگی را گرامی داشت و پادشاهی عربستان هم که از حامیان اصلی مالی یونسکو است، یک ویدیوی زیبای یک دقیقه‌ای منتشرکرد که در پایان آن نوشته شده بود: «تنوع در عربستان حکایتی غنی و درحال شکل گرفتن است.» روز بعد رسانه‌های عربستان خبری منتشر کردند که حاکی بود فرزندان «جمال خاشقجی» ناراضی مقتول سعودی عوامل قتل پدرشان را بخشیده‌اند. جمال خاشقجی در دوم اکتبر ۲۰۱۸ به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه کشانده شد و به قتل رسید؛ جنازه او نیز پس از قتل تکه‌تکه شد. پنج نفر از قاتلان او به مرگ و یک نفر دیگر به ۲۴‌سال حبس محکوم شدند. ابهام در سیستم قضائی عربستان مانع از آن می‌شود که بدانیم این افراد چه کسانی‌اند، …
پشت‌پرده عفو قاتلان خاشقجی توسط فرزندانش/ سناریوی شاهزادگان سعودی برای اعمال فشار بر بن‌سلمان
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / عربستان سعودی / محمد بن سلمان / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز / شاهزادگان سعودی
پشت‌پرده عفو قاتلان خاشقجی توسط فرزندانش/ سناریوی شاهزادگان سعودی برای اعمال فشار بر بن‌سلمان
ایلنا: تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: ما شاهد یک رضایت ابلاغی هستیم و به احتمال زیاد فرزندان روزنامه‌نگار مقتول سعودی توسط دربار آل‌سعود تحت فشار قرار گرفته‌اند.
درخواست نامزد خاشقجی برای ممانعت از واگذاری باشگاه نیوکاسل به عربستان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / خدیجه چنگیز / باشگاه نیوکاسل
درخواست نامزد خاشقجی برای ممانعت از واگذاری باشگاه نیوکاسل به عربستان
ایلنا: نامزد روزنامه‌نگار مقتول سعودی از لیگ بریتانیا خواست مانع واگذاری باشگاه نیوکاسل به عربستان شوند.
انتقاد نامزد خاشقجی از انفعال سازمان ملل و اتحادیه اروپا
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز
انتقاد نامزد خاشقجی از انفعال سازمان ملل و اتحادیه اروپا
نامزد جمال خاشقجی از سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواست تحقیقاتی بین‌المللی را در خصوص قتل وی به جریان بیاندازند و با این کار "مشروعیتشان را ثابت کنند".
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
عربستان از مجازات قسر در رفت
خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی در گفت‌وگو با گاردین می‌گوید دنیا نتوانست عربستان را به جرم قتل این روزنامه‌نگار در ترکیه مجازات کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / عربستان / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی / جف بزوس
بسیج سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس برای محافظت از نامزد خاشقجی در برابر جاسوسی عربستان
به گفته منابع اطلاعاتی غربی، مقامات اطلاعاتی آمریکا سال گذشته پس از مطلع شدن از برنامه عربستان برای جاسوسی از نامزد جمال خاشقجی در انگلیس، از همتایان انگلیسی خود خواستند تا شدیدا مراقب وی باشند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
گاردین: دولت سعودی به دنبال جاسوسی از نامزد «خاشقچی» است
روزنامه گاردین جمعه در گزارشی به نقل از مقامات امنیتی آمریکا از تلاش دولت سعودی برای جاسوسی از نامزد جمال خاشقچی روزنامه‌نگار مقتول عربستانی در انگلیس پرده برداشت. بنابر این گزارش، مقامات امنیتی آمریکا که در جریان تلاش عربستان در این رابطه قرار گرفتند، از همتایان انگلیسی خود خواسته‌اند تا «خدیجه چنگیز» را تحت نظر داشته باشند
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نامزد خاشقجی: اعدام متهمان سبب پنهان ماندن حقیقت می‌شود
شفقنا- نامزد روزنامه‌نگار مقتول سعودی هشدار داد اعدام برخی متهمان این پرونده از سوی حکومت سعودی باعث پنهان ماندن حقیقت و اصل ماجرا خواهد شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقجی که دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ به دست عوامل سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول کشته شد خواستار مجازات عاملان واقعی […]
۱۳۹۸-۱۰-۰۴
لاپوشانی جنایت
خانم خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، ستون‌نویس مقتول روزنامه «واشنگتن‌پست» که همسرش می‌خواست از کنسولگری عربستان در استانبول اسناد لازم برای ازدواج خود را تحویل بگیرد، توسط کماندوی ویژه‌ای که از ریاض اعزام شده بود به قتل رسید در جدیدترین موضع‌گیری خود غرب را متهم کرد که نسبت به قتل همسرش در دوم اکتبر سال 2018 (10 مهر 97) آن چنان که باید واکنش نشان نداده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
نامزد خاشقچی تبرئه «آمران» قتل وی را محکوم کرد
«خدیجه چنگیز» نامزد «جمال خاشقچی» روزنامه نگار مقتول سعودی، روز دوشنبه در واکنش به حکم دادستانی عربستان سعودی درباره این پرونده، تبرئه شدن کسانی را که از نظر او، دستور این قتل را صادر کرده بودند، محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز
آمریکا درباره حادثه ترور خاشقجی به‌شدت کوتاهی کرده است
ایلنا: نامزد روزنامه نگار مقتول سعودی آمریکا را به کوتاهی شدید در برخورد با حادثه ترور نامزدش متهم کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی
خدیجه جنگیز با اعضای کنگره آمریکا درمورد محاکمه قاتلان خاشقجی رایزنی کرد
نامزد جمال خاشقجی در دیدار با جمعی از قانون‌گذاران آمریکایی از آنها خواست کنگره را برای محاکمه عاملان ترور نامزدش تحت فشار بگذارند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل قتلگاهش
در اولین سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان از بنای یادبود او در مقابل قتلگاهش در استانبول رونمایی شد. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی سال گذشته در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه به قتل رسید. جف بزوس مالک روزنامه واشنگتن پست به همراه خدیجه چنگیز، بیوه جمال خاشقجی در مراسم استانبول شرکت کرد. روی سنگ بنای یادبود جمال خاشقجی که در یک پارک کوچک مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد، سال تولد و سال قتل این روزنامه‌نگار حک شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / خدیجه چنگیز / جمال خاشقجی
نامزد خاشقجی: ارزش‌های اصولی حقوق بشر ،حاکمیت قانون بین‌المللی و ارکان دیپلماسی از بین رفته است
نامزد جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسید، گفت، نهادهای جهان بر منافع اقتصادی و نه ارزش‌های اخلاقی متکی هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
نامزد خاشقچی: ترکیه احتمالا اسنادی دارد که عربستان را به دردسر می‌اندازد
در اولین سالگرد قتل خاشقچی در تاریخ دوم اکتبر ۲۰۱۸ «خدیجه چنگیز»، نامزد وی می‌گوید که ترکیه احتمالا اسناد و اطلاعات دیگری درباره این حادثه دارد که ممکن است آن را فاش کند. ترکیه می‌تواند اسناد و مدارکی را برای در تنگنا گذاشتن عربستان سعودی در اختیار داشته باشد. آنکارا در حال حاضر قادر به پیگرد قانونی مجرمین نیست، زیرا آن‌ها در خارج از ترکیه هستند. قدرت‌های بزرگ هم به ترکیه کمک نکردند و در اجرای عدالت با آن‌ها همکاری نکردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / خدیجه چنگیز / جمال خاشقجی
نامزد خاشقجی: عربستان مسئولان واقعی جنایت را مخفی نگه می‌دارد
نامزد جمال خاشقجی تاکید کرد: تلاش‌هایم برای اجرای عدالت در حق خاشقجی ادامه دارند و هنوز دیر نشده است، عربستان تلاش می‌کند مسئولان واقعی این جنایت را مخفی نگه دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی / عربستان / محمد بن سلمان
نامزد خاشقجی سکوت بن سلمان درباره گزارش سازمان ملل را زیر سوال برد
نامزد جمال خاشقجی سکوت محمد بن سلمان را درباره گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل که "مدارک معتبری" برای تحقیقات بیشتر علیه مقامات سعودی از جمله ولیعهد عربستان پیدا کرده است، زیر سوال برد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
خدیجه چنگیز: مقامات سعودی تمام مدارک جنایت قتل خاشقجی را از بین برده‌اند
مقامات سعودی در قتل خاشقجی دست دارند عملیت قتل خاشقجی جنایت سیاسی است و گزارش ویژه هم به دست داشتن شخصیت های بلندپایه سعودی در این جنایت اشاره کرده است
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
پرونده قتل خاشقچی در نشست سران جی ۲۰ مطرح شود
پکن- ایرنا- "خدیجه چنگیز" نامزد ۳۶ ساله "جمال خاشچقی" خبرنگار مقتول عربستانی در گفت و گو با خبرگزاری کیودو ژاپن خواستار آن شده است پرونده قتل این روزنامه نگار عربستانی که به طرز فجیعی در کنسولگری عربستان در ترکیه به قتل رسید در نشست سران جی ۲۰ در اوساکا ژاپن مطرح شود.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
توئیت «خدیجه چنگیز» پس از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقجی
نامزد روزنامه‌نگار مقتول سعودی بااستقبال از گزارش سازمان ملل درباره قتل وی،‌ آن را تحول خوشایند توصیف کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
نامزد خاشقچی: واشنگتن برای اجرای عدالت در پرونده خاشقچی هیچ اقدامی نکرده است
تهران - ایرنا - خدیجه چنگیز نامزد "جمال خاشقچی" روزنامه نگار مشهور سعودی که با دستور "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی کشته شد در مقاله اخیر خود در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت: آمریکا برای اجرای عدالت و به مجازات رسیدن عاملان قتل خاشقچی هیچ اقدامی نکرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
دیدار نامزد خاشقجی با نانسی پلوسی+عکس
اقتصادنیوز؛ خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی که در کنسولگری کشورش در استانبول کشته شد، تصویری را در کنار رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در توییتر منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اشک‌های نامزد خاشقجی در مجلس نمایندگان آمریکا
خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقجی گفت: همواره، کابوس شبانه دارم و درباره رنج های جمال فکر می کنم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ / جمال خاشقچی / خدیجه چنگیز / عربستان
نامزد جمال خاشقجی: احساس می‌کنم که خواب می‌بینم!
خدیجه جنگیز ادامه داد: فکر می‌کنم ما بین دو مساله حق انتخاب داریم. یا ما باید تظاهر کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده یا باید اقدامی انجام دهیم و تمامی منافع خود، منافع بین‌المللی و سیاسی را کنار بگذاریم و بر ارزش‌های یک زندگی بهتر تمرکز کنیم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷
نامزد خاشقجی در کنگره آمریکا: بی‌عملی جامعه بین‌المللی غیرقابل باور است
اقتصادنیوز؛ خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، با حضور در مجلس نمایندگان آمریکا از بی عملی جامعه جهانی در قبال جنایت صورت گرفته انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ / جمال خاشقجی / خدیجه چنگیز / عربستان سعودی / ایالات متحده آمریکا
«خدیجه چنگیز» مجازات عربستان سعودی را خواستار شد
نامزد جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات عربستان را محکوم کرد و خواستار مجازات عربستان سعودی به خاطر قتل خاشقجی شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ابراز دلتنگی خدیجه چنگیز در توئیتر با انتشار عکسی دو نفره
ایلنا: پس از گذشت شش ماه از جنایت وحشتناک قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، نامزد وی تصویری دو نفره را در توئیتر منتشر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •