شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
مجله تایم
ویدیو / از ملک فیصل عربستان چه می‌دانید؟ / آیا تحریم نفتی دلیل اصلی ترور او بود؟ +زیرنویس فارسی
۵ روز قبل
ویدیو / از ملک فیصل عربستان چه می‌دانید؟ / آیا تحریم نفتی دلیل اصلی ترور او بود؟ +زیرنویس فارسی
ملک فِیصَل بن عبدالعزیز سومین پادشاه عربستان سعودی در سال‌های ۱۹۶۴–۱۹۷۵ بود. او با پادشاه پیش از خود (ملک سعود) و ۴ پادشاه پس از خود (ملک خالد، ملک فهد، ملک عبدالله و ملک سلمان) برادر است. ملک فیصل یکی از چند سیاست‌مداری بود که در سال ۱۹۷۳ تصمیم گرفتند تا در چارچوب سازمان اوپک صدور نفت به کشورهای غربی را متوقف کنند. این کار واکنشی به پشتیبانی کشورهای غربی از اسرائیل در جنگ با مصر و سوریه درخلال جنگ یوم کیپور در سال ۱۹۷۳ بود. ملک فیصل در سال ۱۹۷۴ از سوی مجله تایم به عنوان «مرد سال» اعلام شد. ملک فیصل بن عبدالعزیز از پیشگامان مدرنیزه کردن عربستان و از مؤسسان ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی عربستان بود. ملک فیصل در تاریخ ۲۵ مارس ۱۹۷۵ به‌دست برادرزاده خود ، فیصل بن مساعد، ترور شد. گزارش TRT را ببینید.
آپارتاید پزشکی در غرب
۵ روز قبل / آپارتاید پزشکی غربی ها / واکسن آمریکایی کرونا / واکسن انگلیسی کرونا / واکسن کرونا
آپارتاید پزشکی در غرب
به گزارش الف، مدت زمان زیادی است که جهان با پدیده پاندمی(شیوع جهانی) ویروس کرونا رو به رو شده است. پاندمی کرونا در اواخر سال2019 آغاز شده و تاثیرات گسترده ای را در حوزه های بهداشت و سلامت، سیاسی، اقتصادی، و اجتماعی، در جوامع مختلف از خود برجا گذاشته است. به نحوری که بسیاری از ناظران و تحلیلگران بر این باورند که بازگشت جهان به عصر پیش از شیوع ویروس کرونا، تا حد زیادی "غیرممکن" است. امری که تاثیرات عمیقی را بر جامعه بشری از خود برجا گذاشته و آنگونه که "مجله تایم" به تازگی اعلام کرده، سال 2020 تحت تاثیر پاندمی ویروس کرونا، به بدترین سال در تاریخ بشریت تبدیل شده است. 
فتنه ۸۸، کارمای ۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / اراذل و اوباش / دولت ایران / کنگره امریکا / ندا آقا سلطان / مجله تایم / واشنگتن / انتخاب‌های سخت / ایران / فتنه 88 / تسخیر کنگره آمریکا
فتنه ۸۸، کارمای ۹۹
آنچه آمریکایی‌ها در فتنه سال ۸۸ برای ایران تجویز کردند چهارشنبه شب در واشنگتن تجربه کردند
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / اشغال کنگره آمریکا / ترامپ و اعتراضات آمریکا
جلد مجله تایم درباره آشوب‌های آمریکا
مجله تایم جلد شماره جدید خود را به وقایع آمریکا در روز چهارشنبه و حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره اختصاص داده است.
این تصویر سوگواری برای سردار سلیمانی یکی از ده عکس برتر سال۲۰۲۰ شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / مجله تایم / سردار سلیمانی
این تصویر سوگواری برای سردار سلیمانی یکی از ده عکس برتر سال۲۰۲۰ شد
اقتصاد نیوز : یکی از ده عکس برتر سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله تایم تصویر سوگواری برای سردار سلیمانی در یکی از مساجد تهران بود.
تصویر سردار سلیمانی در بین ۱۰ عکس برتر مجله تایم [+عکس]
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
تصویر سردار سلیمانی در بین ۱۰ عکس برتر مجله تایم [+عکس]
تصویری از عزاداری زنان برای سردار سلیمانی در بین ۱۰ عکس برتر خبری مجله‌ی تایم قرار گرفت. به گزارش انصاف نیوز اینستاگرام هفته‌نامه‌ی آمریکایی تایم با انتشار عکس زیر نوشت: این عکس یکی از بیست عکس برتر مجله‌ی تایم در سال ۲۰۲۰ است. این عکس در تاریخ ۵ ژانویه (۱۵…
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
آمریکا و چین وارد جنگ سرد جدید نمی‌شوند
آیا آمریکا و چین به سمت جنگ سرد بعدی جهان حرکت می‌کنند؟ بسیاری اینگونه فکر می‌کنند و سخت است که بعد از چهار سال پرتلاطم ایرادی به آنها گرفت. این هم درست است که هیچ کشوری در جهان به اندازه چین، تهدید برای آمریکا به حساب نمی‌آید، هم از نظر رقابت ژئوپلیتیک کوتاه مدت و هم چالش وجودی بلند مدت. به گزارش ایسنا، «ایان برمر» در مطلبی برای مجله تایم به بررسی مهمترین دلایلی پرداخت که از دید او منجر به وقوع جنگ سرد جدید میان چین و آمریکا نمی‌شود. او می‌نویسد: من هنوز جنگ سرد جدیدی را پیش‌بینی نمی‌کنم و چهار علت اصلی برای آن دارم. اول اینکه، یک نکته کلیدی در بحث جنگ سرد جدید نادیده گرفته شده است. اولین جنگ سرد در غیاب نظم جهانی و در پی ویرانی جنگ جهانی دوم ظهور کرد. بر خلاف امروز، هیچ نهاد چندجانبه مناسبی …
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/ زمستان کرونایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/ زمستان کرونایی
مجله تایم همزمان با به نتیجه رسیدن تحقیقات در مورد تولید واکسن کرونا، با طرح جلد شاخص خود در مورد احتمال تشدید شیوع ویروس کرونا در فصل زمستان هشدار داد. تایم نوشت: «واکسن‌ها در راهند اما چالش‌های جدی‌تر هم دارند سر می‌رسند.» این مجله به نقل از کارشناسان و متخصصان نوشت که موج جدید ویروس در راه است و کشورها باید خود را برای آن آماده کنند. هفته نامه اشپیگل [آلمان] بازگشت عظمت به آمریکا اشپیگل روی جلد طرحی از جو بایدن کار کرده که در حال برگرداندن سر مجسمه معروف آزادی در نیویورک به جای خودش است، …
فیلم‌‌های خوب سال بد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
فیلم‌‌های خوب سال بد
آرش نهاوندی ـ روزنامه نگار شیوع ویروس کرونا، امسال ساخت و نمایش فیلم‌ها را با چالش‌ها و دشواری‌های زیادی مواجه کرده است؛ با این حال، امسال نیز مانند سال‌های قبل منتقدان سینمایی نشریات مختلف در ماه‌های آخر سال، فیلم‌های برتر خود را برگزیده‌اند. مجله تایم ازجمله مجلاتی بود که با همکاری منتقدان سینمایی مطرح، 10فیلم برتر2020 را انتخاب کرد. البته مجله تایم در این میان 10بازیگر برتر سال را نیز انتخاب کرده بود. در این مطلب به‌طور خلاصه به تشریح 10فیلم منتخب مجله تایم پرداخته‌ایم. نخستین گاو  «نخستین …
برترین نوآوری‌های پزشکی سال ۲۰۲۰ از دید مجله تایمز
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / سرطان ریه / پارکینسون / دانشگاه هاروارد / دیابت / برگزیدگان علم
برترین نوآوری‌های پزشکی سال ۲۰۲۰ از دید مجله تایمز
تهران - ایرنا- مجله تایمز در گزارشی با بررسی برترین نوآوری‌های پزشکی سال ۲۰۲۰ تاکید کرد: تمرکز جامعه بهداشتی و پزشکی در یک سال گذشته بر مکانیسم انتشار و انتقال ویروس جدید کرونا و ساخت واکسن آن بود؛ با این حال شاهد پیشرفت چشمگیری در سایر زمینه‌های پزشکی بودیم.
انجمن منتقدان نیویورک بهترین‌ها را برگزیدند
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / سینمای جهان / بازیگران سینمای جهان / کارگردانان سینمای جهان
انجمن منتقدان نیویورک بهترین‌ها را برگزیدند
انجمن منتقدان فیلم نیویورک شامل ۵۰ منتقد و روزنامه‌نگار از نشریاتی چون ورایتی، مجله تایم و ونیتی فر فهرست فیلم های برگزیده سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد.
جنجال در آمریکا بر سر کاور مجله تایم برای شخصیت سال
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / مجله تایم / شخصیت سال / جوبایدن
جنجال در آمریکا بر سر کاور مجله تایم برای شخصیت سال
تارنمای خبری آمریکایی هیل نوشت: هزاران پزشک، پرستار، تکنسین درمان، خدمه بیمارستانی، رانندگان آمبولانس‌ها و بسیاری دیگر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ جنگیده و جان خود را از دست داده اند و حال تایم سر وقت زوج بایدن-هریس رفته و آن‌ها را شخصیت سال معرفی کرده است.
عکس روی جلد تایم، نماد تبعیض علیه کادر درمان کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / رسانه / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن
عکس روی جلد تایم، نماد تبعیض علیه کادر درمان کرونا
تهران – ایرنا – تارنمای خبری آمریکایی هیل در گزارشی عکس  شخصیت برگزیده سال مجله تایم که به جوبایدن و کامالا هریس اختصاص داده را تبیعض آمیز دانسته و آن را اهانت به هزاران کادر درمانی آمریکا تفسیر کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
اشپیگل، ترامپ را بازنده سال خواند
مجله اشپیگل آلمان که یکی از بزرگترین عناوین مجلات اروپایی است دونالد ترامپ را بازنده سال 2020 خواند؛ اتفاقی که همزمان با معرفی جو بایدن و کامالا هریس از سوی مجله تایم به عنوان شخصیت سال 2020 افتاد. اشپیگل آلمان که یکی از پرخواننده‌ترین وبسایت‌های خبری آلمانی زبان است، مقاله‌ای بلند به زبان آلمانی درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا منتشر کرد و برای این مقاله سرتیتر بازنده سال  را به کار برد. این مطلب که روز پنجشنبه منتشر شد، از رئیس جمهور آمریکا به خاطر خودداری از پذیرفتن شکستش در انتخابات ریاست جمهوری به رقیب خود جو بایدن انتقاد کرده و او را مردی که هرگز هیچ اهمیتی به مصلحت مشترک نداده و تنها به یک چیز یعنی خودش اهمیت می‌دهد توصیف کرد. این مقاله از سوی رئیس دفتر واشنگتن …
الصاق کتابی درباره مارادونا به یک روزنامه
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / اخبار جهان / آلبرت کوچویی
الصاق کتابی درباره مارادونا به یک روزنامه
آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۲۳ آذر ماه) به آنها پرداخته، معرفی چهره‌های سال به روایت مجله تایم، کسف واکسن کرونا و فروش کتابی درباره مارادونا همراه با یک روزنامه ایتالیایی است.
چهره‌های ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / ویروس کرونا / روزنامه‌نگاری / رسانه / جو بایدن / بهداشت و سلامت
چهره‌های ۲۰۲۰
مجله تایم چهره منتخب سال ۲۰۲۰ را به‌روال سال‌های گذشته انتخاب کرد. امسال چند چهره تحت عنوان «نگهبان سال»، «تاجر سال» و «ورزشکار سال» هم انتخاب شدند.
بایدن و هریس؛ شخصیت‌های سال به انتخاب
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / جو بایدن / کاملا هریس / 2020 / روزنامه تایم
بایدن و هریس؛ شخصیت‌های سال به انتخاب "تایم"
مجله تایم، از سال ۱۹۲۷ تاکنون، هر ساله «شخصیت سال» را از میان کسانی برگزیده است که بیشترین تأثیر را روی اخبار داشته‌اند. هم دونالد ترامپ و هم باراک اوباما از برگزیدگان قبلی این مجله بوده‌اند.
کیوسک
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
کیوسک
هفته‌نامه تایم [آمریکا] بایدن و هریسشخصیت سال مجله تایم در تازه‌ترین شماره خود، جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و معاون او، کاملاهریس را به‌عنوان شخصیت‌های سال۲۰۲۰ انتخاب کرده است. تایم از سال۱۹۲۷ انتخاب «مرد سال» را آغاز کرد و از آن زمان به‌طور سالانه یک مرد، زن یا گروه را به‌عنوان برنده این عنوان برگزیده است. در سال۱۹۹۹ عنوان انتخاب مجله تایم به «شخصیت سال» تغییر کرد.  تایم، انتخاب بایدن و هریس برای هدایت دولت در آمریکا را یک اتفاق تاریخی دانسته است. ادوارد فلزنتال، سردبیر مجله تایم، نوشته …
بهترین آثار داستانی ۲۰۲۰ به انتخاب تایم | هیلاری منتل تا برنده بوکر
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / ادبیات / کتاب - داستان و رمان
بهترین آثار داستانی ۲۰۲۰ به انتخاب تایم | هیلاری منتل تا برنده بوکر
هر سال با نزدیک شدن به پایان سال میلادی مجلات و روزنامه‌های مختلف فهرستی از بهترین آثار داستانی، غیرداستانی و ادبیات کودک را معرفی می‌کنند. در این مطلب نگاهی کوتاه به بهترین‌های مجله تایم در حوزه کتب داستانی می‌اندازیم.
تایم: ۲۰۲۰؛ سالی فراموش نشدنی برای تاریخ بشریت
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / سال 2020 / مجله تایم
تایم: ۲۰۲۰؛ سالی فراموش نشدنی برای تاریخ بشریت
به گزارش الف، "استفانی زاکارِک" نویسنده و تحلیلگر "نشریه تایم" در گزارشی، به تحلیل برخی بحران های مهمی که جامعه بشری در سال 2020 آن ها را تجربه کرده پرداخته و از این سال، به عنوان یکی از بدترین و غم انگیز‌ترین سال ها در تاریخ بشریت یاد کرده است. وی در  این رابطه می نویسد: 
اشخاص سال رو به پایان میلادی به روایت مجله تایم
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
اشخاص سال رو به پایان میلادی به روایت مجله تایم
جو بایدن و کاملا هریس که طبق اطلاعات اولیه به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شده اند ، از سوی مجله تایم "شخص های سال 2020" اعلام شده اند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
"کودک سال" مجله تایم: نباید از من، یکی وجود داشته باشد
مجله "تایم" برای نخستین بار اقدام به معرفی "کودک سال" کرده که یک نوجوان دانشمند ۱۵ ساله است.
دانشمند 15ساله چطور شخصیت ‌سال شد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دانشمند 15ساله چطور شخصیت ‌سال شد؟
زهرا خلجی- خبر‌نگار «گیتانجالی رائو» که روی مجله تایم به‌عنوان کودک سال‌2020 قرار گرفته است، متعلق به دختری 15ساله هندی- آمریکایی و اهل کلرادو‌ست. این نخستین‌باری است که مجله تایم یک دانشمند و مخترع نوجوان را به‌عنوان «شخصیت سال» انتخاب کرده و به همین‌خاطر توجه‌ها به این دانشمند کم‌سن‌و‌سال جلب شده است. «شخصیت سال» مجله تایم سال‌هاست که شهرت جهانی دارد. این عنوانی است که مجله تایم از سال‌۱۹۲۷ میلادی هر‌ساله به کسی که در سال سپری‌شده بیشترین توجه مثبت یا منفی را برانگیخته باشد، اعطا می‌کند. تا …
نشریه تایم: ۲۰۲۰ بدترین سال تاریخ
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / مجله تایم / سال2020 / آمریکا
نشریه تایم: ۲۰۲۰ بدترین سال تاریخ
جلد نشریه «تایم» در روز‌های پایانی سال ۲۰۲۰ به تصویری اختصاص یافت که این سال را بدترین سال در تاریخ معاصر آمریکا و جهان می‌نامد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / نشریه تایم / کودک سال / 2020 / دانشمند / گیتانجالی رائو
"کودک سال" ۲۰۲۰ کیست؟
انتخاب او از سوی مجله تایم به عنوان اولین کودک سال تنها افتخاری نیست که نصیبش شده است. او پیشتر عنوان "جوان‌ترین دانشمند برتر آمریکا" را بخاطر اختراع تستی سریع و کم‌هزینه برای ردیابی سرب در آب بدست آورده بود.
مجله «تایم» برترین کودک سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
مجله «تایم» برترین کودک سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد
مجله تایم، گیتانجالی رائو، ۱۵ ساله را به عنوان برترین کودک سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. بر اساس اطلاعات این مجله، گیتانجالی رائو، برای ماموریت خود در ایجاد یک جامعه جهانی از مبتکران جوان برای حل بزرگترین مشکلات جهان شناخته می‌شود.
معرفی برترین فیلم‌ها و نقش‌آفرینی‌های ۲۰۲۰ به انتخاب مجله تایم
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
معرفی برترین فیلم‌ها و نقش‌آفرینی‌های ۲۰۲۰ به انتخاب مجله تایم
در رتبه نخست برترین فیلم سال ۲۰۲۰ به انتخاب مجله «تایم» نیز فیلم «نخستین گاو» به کارگردانی «کلی رایکارد» قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
مظهر زیرکی، سیاست‌ورزی و نیرنگ
146 سال پیش، برابر با  سی‌ام نوامبر 1874 میلادی، وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل، سیاست‌مدار شهیر بریتانیایی در آکسفوردشر به دنیا آمد. عمده شهرت چرچیل بی شک مرهون نقش او در جنگ جهانی دوم و رهبری انگلستان در این کارزار مهیب است. اما زندگی سیاسی چرچیل پهنه‌ای فراتر از جنگ جهانی دوم را در بر می‌گیرد. به طور مثال او عقیده داشت امپراتوری بریتانیا باید مستعمراتش ‏را به هر قیمتی حفظ کند و تا وقتی قدرت داشت مخالف اعطای استقلال به هندوستان بود. چرچیل به عنوان افسر ارتش بریتانیا روحیه‌ای نظامی داشت اما در عین حال فردی حساس و هنرمند هم به شمار می‌رفت. او در‌ سال ‏‏1953 برای «تسلط در توضیحات تاریخی و بیوگرافی‌ها» و همچنین ‏تعلیمات درخشانی …
اشتون: بازگشت به برجام پایدار نیست بایدن نمی‌تواند به ایران تضمین دهد
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / مجله تایم / کنگره امریکا / روزنامه کیهان / سیاست خارجی اتحادیه اروپا / سنای امریکا / ترامپ / کنگره آمریکا / کاترین اشتون / برجام
اشتون: بازگشت به برجام پایدار نیست بایدن نمی‌تواند به ایران تضمین دهد
مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد با توجه به مخالفت اکثریت کنگره آمریکا، مسیر بازگشت آمریکا به برجام هموار نیست.
پست مهمی که بایدن برای همسر مک کین در نظر گرفته است
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / جوزف بایدن / جان مک کین
پست مهمی که بایدن برای همسر مک کین در نظر گرفته است
ایرنا نوشت: مجله تایمز روز شنبه نوشت، بایدن به دنبال آن است تا همسر سناتور جان مک کین جمهوری خواه را به عنوان سفیر جدید آمریکا در انگلیس برگزیند.
همسر سناتور مک کین رقیب اوباما، نامزد سفیر دولت بایدن در انگلیس
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / ایران
همسر سناتور مک کین رقیب اوباما، نامزد سفیر دولت بایدن در انگلیس
تهران- ایرنا- مجله تایمز روز شنبه نوشت، بایدن به دنبال آن است تا همسر سناتور جان مک کین جمهوری خواه را به عنوان سفیر جدید آمریکا در انگلیس برگزیند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
احیای برجام آسان نخواهد بود
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدگاهش را درباره مسیر جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای تعامل با ایران و بازگشت به توافق هسته‫ای بیان کرد.به گزارش ایسنا، مجله تایم درباره انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر تعاملات این کشور نوشت: بایدن گفته است که دوباره به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران که شامل ۱۲ سال مذاکره با ایالات متحده، اتحادیه اروپا، سازمان ملل، روسیه و چین است، خواهد پیوست. ترامپ در سال ۲۰۱۸ ایالات متحده را از توافق بیرون کشید و درواقع کل توافق را نابود کرد. سپس ایالات متحده تحریم‌های سختگیرانه‌ای را اعمال کرد، صادرات نفت ایران، مایه حیات اقتصادی آن را متوقف کرد و هر شرکتی را که در ایران سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد را تهدید به ممانعت از فعالیت تجاری و اقتصادی در آمریکا کرد. این تهدید شرکت‌های …
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مردی شبیه کروکودیل شد و مُرد
یک مرد وقتی شبیه کروکودیل شد به خط پایان زندگی‌اش رسید. به گزارش رکنا، لی چینگ یوئن، استاد هنرهای رزمی و محقق گیاه‌شناسی سنتی چینی 256 سال زندگی کرد و به خاطر تغییر چهره‌اش به کروکودیل معروف شد.زندگی 256 ساله لی چینگ یوئن افسانه نیست. حتی مجله تایم هم به داستان زندگی اسرارآمیز او پرداخته است. ولی راز این زندگی طولانی که لی را به کهن‌سال‌ترین فرد دنیا تبدیل می‌کند چیست؟ در سال 1930، مجله نیویورک تایمز اسنادی را منتشر کرد که پروفسور وو چونگ چی، استاد دانشگاه چنگ‌دو در مورد لی چینگ کشف کرده بود. طبق این مدارک که بین اسناد مربوط به امپراطوری چین پیدا شدند، در سال 1827 امپراطور چین 150مین سالگرد تولد لی را به او تبریک گفته بود. بعدا سند مشابهی مربوط به سال 1877 پیدا شد که در آن به 200مین سالگرد تولد …
«سخت نگیر دونالد، آرام باش!»
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
«سخت نگیر دونالد، آرام باش!»
شهروند آنلاین: می‌گویند انتقام غذایی است که باید سرد سرو شود‍! گرتا تونبرگ، نوجوان فعال محیط زیست سوئدی که دونالد ترامپ زمانی که او به عنوان شخصیت سال مجله تایم انتخاب شد، در توییتی مسخره‌اش کرد، دقیقا 11 ماه صبر کرد تا جواب مناسب را به رئیس‌جمهوری آمریکا بدهد، «سخت نگیر دونالد، آرام باش!»
«واقعیت آمریکایی» بر روی جلد مجله «تایم»
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / مجله تایم / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
«واقعیت آمریکایی» بر روی جلد مجله «تایم»
جلد جدیدترین شماره از مجله «تایم» تحت عنوان «واقعیت آمریکایی» به اختلافات در آمریکا در بحبوحه‌ همه‌گیری کرونا و انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره دارد.
جلد مجله تایم: بپذیریم که واقعیت آمریکای امروز تفرقه و اختلاف است/عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ایالات متحده آمریکا
جلد مجله تایم: بپذیریم که واقعیت آمریکای امروز تفرقه و اختلاف است/عکس
در آستانه فضای انتخابات آمریکا مجله تایم در جلد خود نوشته است آمریکای امروز تفرقه و اختلاف است
تغییر پس از یک قرن؛ لوگوی مجله تایم در کاور جدید به «VOTE» تغییر یافت
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
تغییر پس از یک قرن؛ لوگوی مجله تایم در کاور جدید به «VOTE» تغییر یافت
مجله معتبر تایم به مناسبت نزدیکی انتخابات ریاست جمهوی ایالات متحده، لوگوی سنتی خود در کاور مجله را از «TIME» به «VOTE» (به‌معنی رأی دادن) تغییر داد.
حمایت دختر نوجوان معروف در جهان از جو بایدن
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اقیانوس / داووس / رییس جمهوری / مجله تایم / محیط زیست
حمایت دختر نوجوان معروف در جهان از جو بایدن
اقتصاد نیوز : فعال محیط زیست نوجوان در پیامی توییتری از مردم ایالات متحده خواست که به بایدن رقیب ترامپ رای بدهند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
گاوها بیشتر امنیت دارند تا زن‌ها!
آرونداتی روی در گفت‌وگو با خبرنگار تاگس اشپیگل، گوشی همراهش را از جیبش بیرون کشیده و یکی از توئیت‌های مخالفانش را نشان می‌دهد. در این توئیت نوشته: «برای این عوضی حتی ذره‌ای متاسف نیستم. باید تن‌شان را با گلوله سوراخ سوراخ کنند.» چه کسانی را؟ خانم روی کامنت‌ها را نشان می‌دهد و فهرست نام‌هایی را که به زعم مخالفانش باید بمیرند؛ یکی از آن نام‌ها خودش است؛ دومین نفر! او می گوید: «در هند، گاو بودن امنیتش بیشتر است تا زن بودن!» «خدای چیزهای کوچک» نخستین رمان آرونداتی روی، بانوی نویسنده هندی و فعال سیاسی است؛ دختر پدری هندو و مادری مسیحی – سوری که در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه ادبی من بوکر شد. او در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از صد چهره تأثیرگذار سال توسط مجله تایم انتخاب شد. بعد مقالاتی نوشت و از اقلیت‌ها پشتیبانی …
ادعای جنجالی ترامپ درباره نتیجه انتخابات و انتقال قدرت
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / ۱۳ آبان / انتخابات / خواب / مجله تایم / مناظره انتخاباتی
ادعای جنجالی ترامپ درباره نتیجه انتخابات و انتقال قدرت
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ در تازه ترین اظهارات خود، با تاکید بر اینکه پیروز انتخابات خواهد بود، گفت: نیازی به هیچ‌گونه انتقال قدرتی نخواهد بود.
معرفی ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال توسط مجله «تایم»
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / صد چهره تاثیر گذار سال2020 / مجله تایم
معرفی ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال توسط مجله «تایم»
khl شماری از پزشکان، پرستاران و دانشمندان در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال به چشم می‌خورد. «کامیلا روث» متخصص آلمانی بیماری‌های عفونی که موفق به کشف امکان انتقال ویروس کرونا توسط افراد بدون نشانه‌های ابتلا به این ویروس شده بود، از جمله چهره‌های کادر پزشکی این فهرست است.
کارگردان اَنگل در میان ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهان
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سینمای جهان
کارگردان اَنگل در میان ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهان
بونگ جون هو، کارگردان کره جنوبی یکی از چهره‌هایی است که نامش در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ میلادی به انتخاب مجله تایم به چشم می‌خورد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ادی آدامز و اعدام سایگون
جان آرنولد می‌گفت: «نوشتن، تنها روش ثبت تاریخ نیست» و عکس‌های ادی آدامز یکی از بهترین مثال‌ها در تایید این گفته آرنولد است. به ویژه آن عکسی که زمستان 1968 در سایگون از اعدام یک اسیر ویت‌کنگی گرفت و لحظه شلیک مستقیم از فاصله نزدیک به سر اعدامی را ثبت کرد. ادی آدامز در زندگی‌ حرفه‌ای خود نزدیک به 500 جایزه کوچک و بزرگ را برد اما جایزه پولیتزر سال 1969 که برای «اعدام سایگون» گرفت از همه جوایز دیگر مشهورتر و معتبرتر است. به قول دیوید پرلماتر هیچ فیلم یا نوشته‌ای نمی‌توانست به اندازه این عکس و تا این اندازه مخاطبانش را متأثر کند. اما ادوارد توماس آدامز که معمولا با نام ادی آدامز از او یاد می‌شود، اواخر بهار 1933 در نیوکنسینگتون واقع …
هشدار تایم: خشونت های سیاسی انتخاباتی در کمین آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
هشدار تایم: خشونت های سیاسی انتخاباتی در کمین آمریکا
مجله تایم در گزارشی با هشدار درباره بروز احتمالی خشونت های انتخاباتی در آمریکا می نویسد، طرفداران تئوری توطئه به این مساله دامن می زنند. 
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / تلفات کرونا در آمریکا
عزاداری مجله تایم برای ناکامی آمریکا در مهار کرونا
به گزارش تسنیم، نشریه تایم در طرح روی جلد شماره جدید خود طرحی سیاه رنگ به چاپ رسانده و به ناکامی آمریکا در مهار ویروس کرونا با رسیدن قریب الوقوع شمار تلفات به 200 هزار نفر اشاره کرده است.
عجله ترامپ برای خروج از افغانستان
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / افغانستان / ایالات متحده آمریکا
عجله ترامپ برای خروج از افغانستان
فارس نوشت:مجله تایم در گزارشی با اشاره به آزادی پدر مالی طالبان نوشت: فشارهای فزاینده ترامپ بر دولت افغانستان برای آزادی تمام ۵ هزار زندانی طالبان نشان می‌دهد که رییس‌جمهور آمریکا چقدر برای خروج از باتلاق افغانستان عجله دارد.
سوم نوامبر؛ بدون برنده
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
سوم نوامبر؛ بدون برنده
ویروس کرونا چگونه انتخابات آمریکا را تحت‌تاثیر قرار داده است؟ تا پیش از این ویروس مسیر تقریبا روشن بود. هنوز حرف و حدیثی از تاخیر در برگزاری انتخابات نبود، اقتصاد آمریکا در مسیر عالی خود قرار داشت و آینده ترامپ نیز بسیار روشن بود. اما یک میهمان ناخوانده از چین، داستان را در ایالات‌متحده تغییر داده است: ویروس کرونا. مجله تایم در مطلبی مفصل به قلم مولی بال که متخصص مسائل آمریکا به‌حساب می‌آید، به این موضوع پرداخته است. به نوشته مجله تایم، سال 2020 ممکن بود چنین باشد: هیچ‌کسی مریض نیست و سیاست هنوز در مرکزیت جهان قرار دارد.
عکس‌های کربلای ۵ از مجله تایم سر درآورد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
عکس‌های کربلای ۵ از مجله تایم سر درآورد
روایت مهرزاد ارشدی عکاس خبرنگار دفاع مقدس که اثرش به مجله تایم هم رسید.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
برنده قرن 20، بازنده قرن 21
در سال 1941 هنری لوس بنیانگذار مجله تایم و انتشارات زندگی و ثروت، قرن بیست را قرن امریکا نامید. قدرت بی‌نظیر و عزم بی‌قید و شرط سرمایه بزرگ سیاسی و روابط بین‌الملل هیات حاکمه امریکا تلقی می‌شد که با اتکا به آن دنبال برقراری نظم جهانی لیبرال بود. هیمنه امریکا در سه سطح نظامی، اقتصادی و سیاسی با تکیه بر ارتش، دلار، دیپلماسی و جمع‌آوری اطلاعات خارجی استوار پیش می‌رفت. روسای جمهور امریکا مطلق خودشان را پیامبران آزادی قلمداد می‌کردند و جهان را وامدار و مدیون خویش می‌پنداشتند. البته در قرن بیست به ویژه بعد از جنگ جهانی دوم امریکایی‌ها تک‌سوار جامعه جهانی بودند. نقش جدی آنها در مخالفت با گسترش کمونیسم و اجرای طرح‌های اقتصادی برای نجات اروپا از بحران‌ …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
زمان تسلیم و بهانه‌تراشی نیست
[شهروند] ‌سال 2002 نفس‌های آخر را می‌کشید که یک بیماری کشنده تنفسی از شرق عالم سر برآورد. ویروس ‏سارس«‏SARS‏» یا همان سندروم تنفسی حاد که از چین به 29 کشور جهان گسترش یافت. سارس تا جولای‌سال 2003 ‏مغول‌تازی می‌کرد، یعنی از زمان آمدنش تا رخت بستنش از کشورها، 9ماه طول کشید و در همین  مدت 8هزار و96 مبتلا ‏و 774 نفر قربانی به جای گذاشت. علایم آن شبیه ذات‌الریه بود، چیزی که پزشکان را سردرگم می‌کرد. از بازار فروش حیوانات ‏وحشی و خفاش به دنیای شهرها پا گذاشت و بعد هم یکی یکی کشورها را درنوردید. مقامات چینی شیوع ویروس را به موقع به ‏سازمان جهانی بهداشت خبر ندادند و تازه در فوریه‌سال 2003 یعنی سه ماه پس از شیوع ویروس، …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مرگ مارلون براندو
مارلون براندو مشهورترین بازیگر سینما در نیمه دوم قرن بیستم بود. بازیگری حرفه‌ای را از 1944 و با بازی در چند تئاتر شروع کرد و با نمایش اتوبوسی به نام هوس (1947) بود که در این عرصه جدی گرفته شد. چند سال بعد، پاییز 1951 با نسخه سینمایی همین نمایش به شهرت و اعتبار هم رسید. اما اولین فیلم سینمایی‌اش مردان (1950) بود که او در آن نقش مجروحی از جنگ برگشته را بازی می‌کرد. نوشته‌اند برای ایفای هرچه بهتر این نقش، یک ماه زندگی در بخش آسیب‌دیدگان نخاعی بیمارستان را تجربه کرد. با ایفای نقش بهتری مالوی در فیلم در بارانداز (1954) اولین جایزه اسکار بازیگری‌اش را برد. پیش از بازی در پدرخوانده، نزدیک به یک دهه بود که هیچ فیلم موفقی در کارنامه‌اش نداشت و از این‌رو برخی عوامل …
طراحی خلاقانه یک گرافیست از ترامپ روی جلد مجله تایم + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
طراحی خلاقانه یک گرافیست از ترامپ روی جلد مجله تایم + عکس
طرح خلاقانه‌ی یک گرافیست را روی جلد مجله تایم و طعنه به ترامپ به خاطر رفتارهای هیتلرگونه اش می بینید.
طرح جلدِ تاثیرگذارِ مجله تایم به یاد قربانیان نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / مجله تایم / نژادپرستی / هنرهای تجسمی / نقاشی
طرح جلدِ تاثیرگذارِ مجله تایم به یاد قربانیان نژادپرستی در آمریکا
ایسنا نوشت: هفته‌نامه تایم، عکس جلد صفحه اصلی خود را به یک نقاشی اختصاص داده که به قربانیان نژادپرستی و اعتراضات سراسری به قتل جورج فلوید توسط پلیس آمریکا اشاره دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ایران و آمریکا / تبادل زندانیان ایران و آمریکا / دونالد ترامپ
واکنش ترامپ به خبر مبادله زندانیان با ایران
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا لینک گزارش مجله تایم درباره اظهارات "علی ربیعی" سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران درباره آمادگی ایران برای مبادله بدون قید و شرط زندانیان با آمریکا را در توئیتر بازنشر کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
آهنگ زیبایی از شارل آزناوور +فیلم
شارل آزناوور خواننده و آهنگساز فرانسوی در پاریس متولد شده و پدر و مادرش ارمنی بوده و از نسل کشی ارمنی‌ها کشورشان گریخته و روانه پاریس شدند. او آثار هنری متعددی داشته و آلبوم‌های بسیاری از وی به جای مانده و شهرت جهانی آزناوور در سال ۱۹۹۹ او را در فهرست هنرمند برتر قرن مجله تایم قرار داد. شارل در سفری به ایران در کلوپ ارامنه تهران حضور داشت و این هنرمند فرانسوی در ۱ اکتبر ۲۰۱۸ در اثر نارسایی ریه در فرانسه درگذشت. سبک موسیقی او به ژاک برل نزدیک بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
معمای طبس/ در چهلمین سال عملیات نظامی آمریکا در طبس به این مسأله پرداخته‏ایم که این عملیات چگونه شکست خورد
مجله تایم 5 ماه مه 1980 درگزارشی با عنوان «شکست در بیابان» نوشت:«این شکست برای آمریکا به اندازه کافی خجالت‏آور بود، ولی عواقب آن حتی شرم‏آورتر چرا که همه چیز از آینده ریاست‌جمهوری جیمی کارتر تا روابط ایالات متحده با متحدان اروپایی‏اش و ژاپن را تحت تاثیر خود قرار داد. تصویری که از کارتر در اذهان شکل گرفت بار دیگر تصویر شخصیتی بی‏عرضه و ناکارآمد بود»
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
کارتر و پذیرش اشتباه
40 سال پس از عملیات کماندوهای امریکایی برای خارج کردن 53 گروگان این کشور از ایران، که به شکستی تاریخی انجامید، این عملیات ناموفق هنوز مورد بحث و گفت‌وگو است. در سالگرد شکست امریکا در طبس همیشه یاد مقاله «شکست در بیابان» مجله تایم در مورخ 5 ماه مه 1980 می‌افتم که نوشته بود «آتشی که کماندوها و تجهیزات امریکایی را به کام خود کشید و خشمی که از این عملیات ایرانی‌ها را دربر گرفت، ابعاد جدید به تراژدی امریکا- یعنی ناتوانی‌اش برای نجات گروگان‌های امریکایی که در دست ستیزه‌جویان و دولت بی‌ثبات اسیر بودند- افزود. این عملیات فوق‌ سری با شکستی مفتضحانه و در همان محل شروع عملیات خاتمه یافت. ولی آنچه برای پیشرفته‌ترین کشورهای جهان دردناک‌تر …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ویروس کرونا / هند / اتحادیه اروپا / چین / ایالات متحده آمریکا / سازمان جهانی بهداشت / دولت / آمریکای لاتین / انجمن ژئوپلیتیک ایران / ترکیه
تایم بررسی کرد: تأثیر کرونا بر ۱۰ مخاطره اصلی سال ۲۰۲۰
تهران- ایرناپلاس- اخیراً مجله تایم، آثار ژئوپلیتیک کرونا در سیاست جهانی را بررسی و ۱۰ مخاطره اصلی و نخست سال میلادی جاری را معرفی کرده است. 
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
مجله تایم با پنج جلد ویژه مبارزان کرونا منتشر شد
هفته‌نامه تایم جدیدترین شماره خود را با پنج عکس روی جلد متفاوت برای ادای احترام به کارکنان خط مقدم مبارزه ویروس کرونا منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
مجله تایم: هزینه درمان یک بیمار مبتلا به کرونا در آمریکا: ۳۴۹۲۷ دلار!
یک رسانه آمریکایی گزارش داده هزینه درمان برای فرد فاقد بیمه‌ای که در این کشور به کرونا مبتلا شده بیش از ۳۴ هزار دلار است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
عکس عکاس ایرانی از قرنطینه در میان ۶ عکس برتر مجله تایم
مجله تایم برای نمایش قرنطینه جهانی در مقابل کرونا در میان ۶ عکس برتر، عکسی از فروغ علایی عکاس ایرانی را برای جلد خود انتخاب کرد (عکس وسط در ردیف پایین).
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
عکس «تایم» از قرنطینه
مجله تایم برای نمایش قرنطینه جهانی در مقابل کرونا در میان ۶ عکس برتر، عکسی از فروغ علایی عکاس ایرانی را برای جلد خود انتخاب کرد (عکس وسط در ردیف پایین).
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
تصویر خاص صفحه نخست مجله تایم
تصویری از صفحه نخست مجله تایم: وقتی جهان متوقف می‌شود!
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / ویروس کرونا / مجله تایم / قرنطینه
تصاویر | عکس قرنطینه کرونای عکاس زن ایرانی روی یکی از ۶ کاور مجله معروف تایم!
مجله تایم برای نمایش قرنطینه جهانی در مقابل #کرونا در میان ۶ عکس برتر، عکسی از فروغ علایی عکاس ایرانی را برای جلد خود انتخاب کرد (عکس وسط در ردیف پایین). فروغ علایی عکاس روزنامه دنیای اقتصاد از معدود عکاسان ایرانی است که برنده معتبرترین جایزه جهانی عکس (ورلد پرس فوتو) شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •