سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا امتناع کرد
۵ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / مایک پمپئو / واتیکان / چین / سین کیانگ / نقض حقوق بشر
پاپ فرانسیس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا امتناع کرد
رهبر کاتولیک‌های جهان که قرار بود در دیدار با وزیر خارجه ایالات متحده پیرامون تجدید توافق واتیکان- چین گفتگو کنند، از انجام این دیدار خودداری کرد.
پاپ به سازمان ملل: از بحران کووید برای بهتر شدن استفاده کنید
۲ روز قبل / کروناویروس / هفتادوپنجمین مجمع عمومی سازمان ملل / پاپ فرانسیس
پاپ به سازمان ملل: از بحران کووید برای بهتر شدن استفاده کنید
رهبر کاتولیک‌های جهان به رهبران جهان تاکید کرد تا از فوریت موضوع کروناویروس به عنوان فرصتی برای ایجاد اصلاح نابرابری اقتصاد جهانی و منطق انحرافی دکترین بازدارندگی اتمی استفاده کنند و هشدار داد، واکنش انزواگرایی رو به افزایش در جهان برای مشکلات، نباید شایع شود.
پاپ فرانسیس مشکوک به ابتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پاپ فرانسیس / شیوع کرونا در اروپا
پاپ فرانسیس مشکوک به ابتلا به کرونا
به گزارش گروه تسنیم و به نقل از اسپوتنیک، به دلایل مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا پاپ فرانسیس تحت نظارت پزشکان قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
رفتار پرخطر پاپ فرانسیس در روزهای کرونایی
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان هنگام پیاده شدن از خودرو ماسک خود را برداشت و به دیدار علاقه‌مندانش رفت. پاپ فرانسیس که برنامه دیدار‌های هفتگی روز چهارشنبه خود را از هفته قبل از سر گرفته است میان علاقه‌مندان پیر و جوانش در واتیکان حاضر شد و با آن‌ها دست داد.
پاپ رابطه جنسی را
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
پاپ رابطه جنسی را "لذّت الهی" خواند
پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان معتقد است لذّت رابطه جنسی با محبوب خود یا لذّت خوردن غذای خوب "لذات الهی" هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / پاپ فرانسیس / تحولات لبنان
پاپ فرانسیس: نباید لبنان را در انزوایش تنها گذاشت
به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان اعلام کرد که لبنان با خطر سهمگینی رو به روست و نمی‌توان این کشور را در انزوایش رها کرد.
پاپ: لبنان در خطر است
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / پاپ فرانسیس / سازمان ملل متحد / لبنان / انفجار بیروت
پاپ: لبنان در خطر است
تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز چهارشنبه هشدار داد که لبنان درپی انفجار مهیب ماه گذشته، با خطر بزرگی روبه‌روست که موجودیت این کشور را تهدید می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / پاپ فرانسیس / درگیری های مدیترانه شرقی
نگرانی پاپ از تحولات منطقه مدیترانه شرقی
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در توییتر نوشت: با نگرانی تنش‌ها در منطقه مدیترانه شرقی را دنبال می‌کنم. خواهان مذاکرات سازنده و احترام به قانون بین‌الملل به منظور حل درگیری‌هایی هستم که صلح ملت‌های آن منطقه را تهدید می‌کنند.
هشدار پاپ به کشورهای ثروتمند درباره "انحصار" واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کرونا در جهان / پاپ فرانسیس
هشدار پاپ به کشورهای ثروتمند درباره "انحصار" واکسن کرونا
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) گفت، کشورهای ثروتمند نباید واکسن ویروس کرونا را احتکار کنند و تنها باید کمک‌های مرتبط با پاندمی‌ها را به شرکت‌های متعهد به حفاظت از محیط زیست، کمک به نیازمندان و خیر مشترک ارائه دهند.
پاپ فرانسیس خواستار مذاکره برای حل بحران بلاروس شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / پاپ فرانسیس / الکساندر لوکاشنکو / اتحادیه اروپا / مینسک / اعتراض / بلاروس
پاپ فرانسیس خواستار مذاکره برای حل بحران بلاروس شد
تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار گفت‌وگو برای حل مسائل جاری در بلاروس شد.
درخواست پاپ از جامعه جهانی در پی انفجار بیروت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / لبنان / پاپ فرانسیس اول
درخواست پاپ از جامعه جهانی در پی انفجار بیروت
ایسنا نوشت: پاپ فرانسیس ضمن اعلام همبستگی خود با لبنان بار دیگر کمک سخاوتمندانه به این کشور را خواستار شد.
پاپ فرانسیس همبستگی جهانی با لبنان را خواستار شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
پاپ فرانسیس همبستگی جهانی با لبنان را خواستار شد
پاپ فرانسیس ضمن اعلام همبستگی خود با لبنان بار دیگر کمک سخاوتمندانه به این کشور را خواستار شد.
نخستین عضویت زنان در شورای واتیکان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
نخستین عضویت زنان در شورای واتیکان
رم: رهبر کاتولیک‌های جهان 6 زن را برای نظارت بر امور مالی واتیکان برگزید. به‌گزارش یورونیوز، این نخستین ‌بار است که پای زنان به شورای‌عالی اقتصاد واتیکان باز می‌شود. تنها فرد غیر مذهبی این گروه 6نفره آلبرتو مینالی، مدیرکل پیشین شرکت بیمه ایتالیایی «جنرالی» است. این انتصاب‌ها مهم‌ترین اقدام پاپ فرانسیس در راستای تحقق وعده‌هایش برای انتصاب زنان در سمت‌های برتر محسوب می‌شود.
پاپ برای اولین بار ۶ زن را به عضویت شورای عالی اقتصاد واتیکان منصوب کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
پاپ برای اولین بار ۶ زن را به عضویت شورای عالی اقتصاد واتیکان منصوب کرد
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در اقدامی مترقیانه شش زن را برای نظارت بر امور مالی واتیکان برگزید. همۀ این شش زن، اروپایی هستند و پیش از این نیز سابقه عالی در فعالیت‌های مالی داشته‌اند.
پاپ برای قربانیان انفجار لبنان طلب آمرزش کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / انفجار / پاپ فرانسیس / لبنان / بیروت / انفجار مهیب بیروت
پاپ برای قربانیان انفجار لبنان طلب آمرزش کرد
تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز چهارشنبه برای قربانیان انفجار گسترده بیروت که موجب کشته و زخمی شدن هزاران تن و نابودی بخش های بزرگی از این شهر شد، دعا و آرزوی آمرزش و آرامش کرد.
اردوغان، پاپ را هم به آیین تغییر کاربری ایاصوفیه دعوت کرده بود!
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / رجب طیب اردوغان / پاپ فرانسیس / مسجد ایاصوفیه / ترکیه
اردوغان، پاپ را هم به آیین تغییر کاربری ایاصوفیه دعوت کرده بود!
رییس جمهور ترکیه پاپ فرانسیس را هم به مراسم تغییر کاربری موزه ایاصوفیه به مسجد که دیروز (۲۴ جولای) انجام شد، دعوت کرده بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
برپایی اولین نماز جمعه در ایاصوفیه پس از نزدیک به یک قرن
با تبدیل موزه ایاصوفیه استانبول به مسجد، دیروز جمعه پس از ۸۶ سال دوباره در این محل نماز جمعه برگزار شد.عمر بنای کنونی ایاصوفیه به قرن ششم میلادی می‌رسد که به عنوان یک کلیسای ارتدوکس در قسطنطنیه، پایتخت امپراتوری روم شرقی ساخته شد. با قدرت گرفتن عثمانیان این کلیسا ۹ قرن پس از ایجادش به مسجد تبدیل شد و با شکل گرفتن ترکیه امروزی ایاصوفیه در سال ۱۹۳۴ موزه شد. این بنا یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری در استانبول و جزو میراث جهانی یونسکو است. حال با اعلام رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، دیروز دوباره در ایاصوفیه نماز جمعه برگزار شد.به گزارش بی بی سی، دادگاهی در ترکیه یک ماه پیش در بررسی وضعیت ایاصوفیه به عنوان موزه حکم داد استفاده از آن به عنوان هر مکانی جز مسجد «قانونا مجاز نیست».تصمیم ترکیه برای …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / آتش بس جهانی / پاپ فرانسیس
تاکید دوباره پاپ بر برقراری آتش‌بس جهانی
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سخنرانی خود در میدان سنت پیتر، خاطرنشان کرد: در زمانی که هیچ نشانه‌ای برای توقف شیوع ویروس کرونا مشاهده نمی‌شود، دوست دارم بر نزدیک بودن خود با کسانی که به این بیماری‌ مبتلا و با پیامدهای اقتصادی و اجتماعی آن رو به رو شده‌اند، تاکید کنم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
توقف جنگ‌ها و تقویت برادری
 پاپ فرانسیس یک‌بار دیگر از آتش‌بس فوری جهانی برای برقراری صلح و امنیت حمایت کرد و از تلاش‌های شورای امنیت سازمان ملل در جهت تحقق آتش‌بس جهانی برای کمک به مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا قدردانی کرد. پاپ خطاب به مردم در میدان «سنت پیتر» درخواست شورای امنیت برای آتش‌بس فوری جهانی که صلح و امنیت را به منظور تامین کمک‌های بشردوستانه بسیار ضروری برقرار می‌کند، مورد تحسین قرار داد. پاپ امیدوار است چشم‌انداز شورای امنیت، نخستین قدم جسورانه برای آینده صلح باشد. به باور پاپ، درخواست برای آتش‌بس فوری در سطح جهان که اجازه می‌دهد امنیت و صلح لازم برای تامین کمک‌های انسان‌دوستانه فراهم شود، قابل تقدیر است و امیدوارم قطعنامه …
حاشیه‌ای بر تصمیم جنجالی اردوغان
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مسجد / مسجد ایاصوفیهٔ استانبول / مسجد گوهرشاد / مسجد هدایت / مسجد کرامت / مسجد الجواد / مسجد قبا
حاشیه‌ای بر تصمیم جنجالی اردوغان
چهار روز از صدور فرمان رییس جمهوری ترکیه برای تغییر کاربری موزه «ایاصوفیه» به مسجد می‌گذرد؛ فرمانی که در این مدت کوتاه واکنش‌های متعددی را در پی داشته است؛ یونان و روسیه را آزرده و پاپ فرانسیس نیز اعلام کرده که از این تصمیم رجب طیب اردوغان به شدت رنجیده است. اما چرا این اتفاق مهم است و چرا عده‌ای از مسجدشدن ایاصوفیه ناراحتند؟
پاپ تبدیل «ایاصوفیه» به مسجد را عمیقا دردناک خواند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
پاپ تبدیل «ایاصوفیه» به مسجد را عمیقا دردناک خواند
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز ۱۳ ژوئیه (۲۳ تیر) به تصمیم دولت ترکیه مبنی بر تغییر کاربری موزه «ایاصوفیه» در استانبول به مسجد واکنش نشان داد. او در سخنرانی خود که از واتیکان ایراد می‌شد گفت: «من به ایاصوفیه فکر می‌کنم و عمیقا دردمند هستم.»
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
شمایل
پاپ فرانسیس در میان گارد سوییسی واتیکان 620 سال پیش در چنین روزی، برابر سیزدهم جولای 1400 میلادی، حفاظت از رهبر کلیسای کاتولیک روم یا به عبارتی «پاپ» به جمعی از سربازان سوییسی سپرده شد. از این گارد حفاظتی اکنون با عنوان «قدیمی‌ترین ارتش جهان» یاد می‌شود. آنها بیش از 6 قرن به حیات خود ادامه داده و همچنان با قدرت وظیفه حفاظت از پاپ را برعهده دارند. این ارتش که همیشه نفرات آن سوییسی هستند، از بدو تأسیس تاکنون، به همان صورت باقی مانده و حتی لباس‏های افراد آن نیز عوض نشده است.
ابراز تاسف پاپ فرانسیس از اقدام ترکیه درباره ایاصوفیه
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / مسجد ایاصوفیهٔ استانبول
ابراز تاسف پاپ فرانسیس از اقدام ترکیه درباره ایاصوفیه
رهبر کاتولیک‌های جهان اقدام تازه ترکیه در تبدیل وضعیت ایاصوفیه از موزه به مسجد را مورد انتقاد قرار داد.
استقبال پاپ از قطعنامه آتش بس شورای امنیت
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
استقبال پاپ از قطعنامه آتش بس شورای امنیت
پاپ فرانسیس روز یکشنبه از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که خواستار توقف همه درگیری‌ها و منازعات با هدف تسهیل مقابله با شیوع ویروس کرونا شده است، استقبال کرد.
پاپ از تلاش‌های سازمان ملل برای تحقق آتش‌بس جهانی قدردانی کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / پاپ / کرونا در جهان
پاپ از تلاش‌های سازمان ملل برای تحقق آتش‌بس جهانی قدردانی کرد
پاپ فرانسیس از تلاش‌های شورای امنیت سازمان ملل در جهت تحقق آتش‌بس‌های جهانی برای کمک به مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا قدردانی کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یک آرژانتینی در سرزمین پاپ‌ها
[شهروند] پاپ فرانسیس 84‌ سال دارد. او هفدهم دسامبر‌ سال1936 در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین به دنیا آمده است،‌ سال 1969 به کسوت کشیش‌ها درآمد و در 2013 میلادی به مقام پاپ رسید. در تاریخ کاتولیک‌ها هیچ پاپ دیگری، فرانسیس نام نداشته است. همچنین او نخستین کسی ا‌ست که از فرقه‌ یسوعیون به‌عنوان پاپ انتخاب شده است. در همه جای جهان او را با نام «فرانسیس» می‌شناسند، درحالی‌که نام واقعی و کامل او «خورخه ماریو برگولیو» است. او این نام را به افتخار فرانسیس آسیسی از مقدسین کلیسای کاتولیک که متولد قرن 12 در ایتالیا بود، انتخاب کرد. در ادامه این مطلب با واقعیت‌های بیشتری از زندگی رهبر کلیسای کاتولیک روم آشنا می‌شوید. 1- شاید …
شیخ الازهر و پاپ فرانسیس توقف جنگ‌های جهانی را بررسی کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
شیخ الازهر و پاپ فرانسیس توقف جنگ‌های جهانی را بررسی کردند
شیخ الازهر و پاپ فرانسیس تلاش‌های مشترک برای حمایت از توقف جنگ‌ها و مقابله با کرونا را بررسی کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پاپ فرانسیس / تحولات سوریه و یمن
پاپ خواستار دعا برای سوریه و یمن شد
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی در میدانی در واتیکان گفت: می‌خواهیم برای موفقیت کنفرانس آتی اهداکنندگان مالی به سوریه دعا کنیم تا در بهبود وضعیت معیشتی فاجعه آمیز ملت این کشور و ملت‌های مجاور به خصوص لبنانی‌ها در سایه بحران اجتماعی، سیاسی و اقتصادی عمیق موفق واقع شود.
پاپ خواستار دعا برای سوریه و یمن شد/ هشدار یونیسف درباره مرگ کودکان یمنی از گرسنگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پاپ فرانسیس / یمن / سوریه
پاپ خواستار دعا برای سوریه و یمن شد/ هشدار یونیسف درباره مرگ کودکان یمنی از گرسنگی
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) خواستار دعا برای ملت‌های یمن و سوریه شد که از بحران انسانی شدیدی رنج می‌برند.
پاپ از مزایای کرونا می گوید
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
پاپ از مزایای کرونا می گوید
به عقیده پاپ فرانسیس، کرونا باعث حفظ بیشتر محیط زیست و آلودگی کمتر شده است.
تاکید پاپ بر لزوم محافظت از محیط زیست درپی لغو محدودیت‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ویروس کرونا / پاپ فرانسیس / قرنطینه / واتیکان / هراس جهانی از ویروس کرونا
تاکید پاپ بر لزوم محافظت از محیط زیست درپی لغو محدودیت‌های کرونایی
تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه اعلام کرد که کاهش چشمگیر آلودگی درجریان قرنطینه کرونا در سراسر جهان، باید به نگرانی‌های بیشتری درباره محیط زیست منجر شود، باتوجه به اینکه محدودیت‌های اعمال شده در بحران کرونا ازمیان برداشته می‌شود.
اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات درباره گورهای دسته‌جمعی در لیبی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / فرانسه / سازمان ملل متحد / پاپ فرانسیس / اتحادیه اروپا / خلیفه حفتر / آنکارا / طرابلس / لیبی
اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات درباره گورهای دسته‌جمعی در لیبی شد
تهران - ایرنا - مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات فوری در خصوص گورهای دسته جمعی کشف شده در «ترهونه» در جنوب شرقی طرابلس پایتخت لیبی شد.
درخواست پاپ فرانسیس برای پایان خشونت‌ها در لیبی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
درخواست پاپ فرانسیس برای پایان خشونت‌ها در لیبی
رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی خواستار کمک به مهاجران و پایان دادن به جنگ داخلی در لیبی شد.
هشدار پاپ به مردم ایتالیا: جشن پیروزی بر کرونا را زود برگزار نکنید
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
هشدار پاپ به مردم ایتالیا: جشن پیروزی بر کرونا را زود برگزار نکنید
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه از مردم ایتالیا خواست جشن پیروزی بر کرونا را زود برگزار نکنند و همچنان از مقررات دولت درمورد فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک پیروی کنند.
زودتر از موعد پیروزی را جشن نگیرید
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / کرونا / پاپ فرانسیس
زودتر از موعد پیروزی را جشن نگیرید
ایلنا: رهبر کاتولیک‌های جهان به مردم ایتالیا هشدار داد که زودتر از موعد محافظت در برابر ویروس کرونا را برندارند.
«گروه هفت» با تعلیق پرداخت بدهی کشورهای فقیر موافقت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / قاره اروپا / ویروس کرونا / فرانسه / قاره آفریقا / پاپ فرانسیس / ایتالیا / اتحادیه اروپا / ایالات متحده آمریکا / امانوئل مکرون / گروه هفت
«گروه هفت» با تعلیق پرداخت بدهی کشورهای فقیر موافقت کرد
تهران - ایرنا - وزیران دارایی کشورهای عضو «گروه هفت» با تاکید بر شرایط اضطراری کرونا، با تعلیق پرداخت بدهی‌های کشورهای فقیر موافقت کردند.
واکنش پاپ به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / پاپ فرانسیس / جورج فلوید
واکنش پاپ به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در واکنش به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط یک افسر پلیس، گفت که "نمی‌توانیم نژاد پرستی را تحمل یا از آن چشم پوشی کنیم."
پاپ خواستار سازش در آمریکا شد و نژادپرستی را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / اعتراضات در آمریکا / پاپ فرانسیس
پاپ خواستار سازش در آمریکا شد و نژادپرستی را محکوم کرد
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) خواستار سازش ملی در آمریکا شد و تاکید کرد، در حالی که نژادپرستی غیرقابل تحمل است، خشونت خیابانی که به راه افتاده خودتخریبی و محکوم به شکست است.
اعتراض پاپ به نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / اعتراضات آمریکا / پاپ فرانسیس / جورج فلوید
اعتراض پاپ به نژادپرستی در آمریکا
رهبر کلیسای کاتولیک در یک اظهارنظر درباره اعتراضات سراسری در آمریکا در محکومیت قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست ۴۶ ساله این کشور به شدت درباره «آشوب اجتماعی» این کشور ابراز نگرانی کرد.
واکنش رهبر کاتولیک‌های جهان به قتل «جرج فلوید» در آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / پاپ فرانسیس / جرج فلوید
واکنش رهبر کاتولیک‌های جهان به قتل «جرج فلوید» در آمریکا
ایلنا: رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار آشتی و همبستگی در آمریکا شد.
بودجه نظامی را به پیشگیری از بیماریهای همه گیر اختصاص دهید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / پاپ فرانسیس / واتیکان / بودجه کل کشور / تسلیحات نظامی / شیوع کرونا
بودجه نظامی را به پیشگیری از بیماریهای همه گیر اختصاص دهید
رهبر کاتولیکهای جهان از دولتمردان خواست تا بودجه های تخصیص یافته به تسلیحات نظامی را به تحقیق در مورد پیشگیری از بیماریهای همه گیر در آینده اختصاص دهند.
نخستین دیدار مردمی پاپ پس از سه ماه | دعا در واتیکان با ماسک و فاصله اجتماعی
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
نخستین دیدار مردمی پاپ پس از سه ماه | دعا در واتیکان با ماسک و فاصله اجتماعی
گروهی از مردم ایتالیا با برداشته شدن شرایط قرنطینه پس از مدت‌ها به میدان سنت پیتر واتیکان آمدند تا پاپ فرانسیس از فراز ساختمان و پنجره باز برای آنها دعا کند.
تقدیر پاپ از پرستاران و تاکید بر نقش ویژه آنها در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ویروس کرونا / پاپ فرانسیس / اتحادیه اروپا / سازمان جهانی بهداشت / هراس جهانی از ویروس کرونا
تقدیر پاپ از پرستاران و تاکید بر نقش ویژه آنها در بحران کرونا
تهران–ایرنا– پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز سه‌شنبه از پرستاران سراسر جهان تقدیر کرد و گفت که بحران کرونا، حیاتی بودن خدمات این قشر را نشان داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
ویروس خودخواهی و بی‌تفاوتی
در هفته‌های اخیر یکی از شخصیت‌های مهم بین‌المللی که بارها سخنانی در زمینه نقش ویروس کرونا و تاثیرات آن بر زندگی بشریت داشته است، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان بوده است. او از تمامی فرصت‌های خود برای طرح چگونگی مقابله با این ویروس در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استفاده کرد و حتی اخیرا دستوراتی برای تشکیل کمیسیونی تحت مدیریت نهاد «خدمت به توسعه کامل انسانی» در پی شرایط به وجود آمده پس از شیوع ویروس کرونا داده است. اگرچه این کمیسیون انتظاری برای حل مشکلات جهان ندارد و اساسا آن را از وظایف خود نمی‌داند بلکه صرفا می‌خواهد بر لزوم ارایه پاسخی جهانی به بحران چند بعدی ناشی از این ویروس تاکید کند. بحرانی که ابعاد بهداشتی، درمانی، اقتصادی، محیط …
دلواپسی با ۴ سال تأخیر
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / وزارت خارجه / پاپ فرانسیس / توافق هسته‌ای / سازمان ملل متحد / ترامپ / فؤاد ایزدی / اینستکس / دونالد ترامپ / جمهوری اسلامی ایران / اروپا
دلواپسی با ۴ سال تأخیر
قطع ارتباط فرودگاه‌های اروپایی با هواپیمایی ایران‌ایر طی روزهای گذشته به شیوع کرونا مربوط نبود بلکه مستقیما به تحریم خرید و نصب نرم‌افزار به روز شده برنامه‌ریزی پرواز توسط آمریکا مربوط می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
امام جمعه ای که پس از انتشار کلیپ جنجالی استعفا داد / زیباکلام: در سال ۱۴۰۰ با آمریکا توافق می‌شود! / تشدید همسرآزاری سنتی به دلیل کرونا / برخی نذر کرده اند خود را عین"اصول دین" بپندارند /توصیه وزیر احمدی‌نژاد …
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: دو اقدام پاپ فرانسیس به درخواست آیت الله محقق داماد / شورایی که یک سر آن شکوری راد باشد و سر دیگر آن کواکبیان، کاری از پیش نمی‌برد / کسانی که می‌گویند کرونا علامت ظهور است آبروی دین را می‌برند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
تحولات کرونایی در اروپا؛ درگیری در فرانسه و درخواست پاپ از احزاب
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / فرانسه / الکساندر لوکاشنکو / پاپ فرانسیس / اتحادیه اروپا / نروژ / جمهوری چک‌ / لهستان / سازمان جهانی بهداشت / بلاروس
تحولات کرونایی در اروپا؛ درگیری در فرانسه و درخواست پاپ از احزاب
تهران- ایرنا- هرچند منحنی آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ و جان‌باختگان ناشی از ابتلا به این بیماری در بسیاری از کشورهای جهان همچنان در حال افزایش است اما محدودیت‌های وضع شده به دلیل بحران شیوع کرونا در برخی کشورهای اروپایی مشکلاتی را از جمله درگیری با پلیس ایجاد کرده است.
دو اقدام پاپ به درخواست آیت‌الله محقق داماد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
دو اقدام پاپ به درخواست آیت‌الله محقق داماد
در پی نامه ای که آیت الله محقق داماد به منظور رفع تحریم های ایران برای پاپ فرانسیس ارسال کرد؛ دواقدام جالب توجه از سوی پاپ صورت پذیرفت.
هشدار پاپ فرانسیس نسبت به «ویروسی‌ بدتر از کرونا»
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / کروناویروس / پاپ فرانسیس / کرونا در جهان
هشدار پاپ فرانسیس نسبت به «ویروسی‌ بدتر از کرونا»
پاپ فرانسیس گفت، اقدام بدون همبستگی جهانی پس از کرونا یا محروم گذاشتن بخش‌هایی از جامعه از بازیابی و رهایی از پیامدهای آن «ویروسی بدتر» را در پی خواهد داشت.
پاپ ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی به سوریه هدیه کرد
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
پاپ ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی به سوریه هدیه کرد
پاپ فرانسیس رهبر واتیکان در پی شیوع کرونا تعداد ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی برای کمک به بیماران به دولت سوریه هدیه داد. بر اساس این گزارش رهبر واتیکان همچنین سه دستگاه تنفس مصنوعی را به بیمارستان " یوسف مقدس " در قدس هدیه کرد.
پاپ فرانسیس: از زنان در برابر خشونت خانگی در دوران قرنطینه حفاظت کنید
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / پاپ فرانسیس / کرونا در جهان
پاپ فرانسیس: از زنان در برابر خشونت خانگی در دوران قرنطینه حفاظت کنید
در حالی که خشونت علیه زنان در دوران قرنطینه به خاطر شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان افزایش یافته، رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (دوشنبه) تأکید کرد که جامعه باید از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت کند و پشت آنها بایستد.
دیپلماسی دینی آیت‌الله محقق داماد و پاپ فرانسیس : درباره کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / کرونا / برجام / ویروس کرونا / پاپ فرانسیس / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا
دیپلماسی دینی آیت‌الله محقق داماد و پاپ فرانسیس : درباره کرونا
تهران-ایرنا- دیپلماسی تنها در سطح سیاسی و بین دولت‌ها نیست. رهبران دینی هم می‌توانند در دوران بحران‌های بین‌المللی با کنشگری سیاسی و فشار به دولت‌ها، از آلام بشری بکاهند. در این راستا و به عنوان نمونه می‌توان به نامه‌نگاری اخیر آیت‌الله محقق داماد و پاپ فرانسیس پدر مقدس و رهبر مسیحیان کاتولیک جهان اشاره کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
درخواست واتیکان از واشنگتن درباره ایران
پیترو پارولین، وزیر خارجه واتیکان در تماس تلفنی با کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل، خواستار لغو تحریم‌های واشنگتن علیه ایران شد. به گزارش فارس، هفته گذشته آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه ایران در پیامی به پاپ فرانسیس خواستار همکاری همه مراکز مذهبی جهت مبارزه با این بیماری شد. پارولین در پاسخ به آیت‌الله اعرافی نوشت پاپ پس از مطلع شدن از جزئیات این نامه از وی درخواست کرده ابراز همدردی معنوی او با مردم ایران را ابلاغ کند. در پاسخ پارولین آمده بود، نظر به این‌که آیت‌الله اعرافی از …
رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار لغو تحریم‌های بین المللی شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار لغو تحریم‌های بین المللی شد
پاپ فرانسیس در پیام خود برای عید پاک، خواستار کاهش تحریم‌های بین المللی و همبستگی اروپا در مقابل بیماری همه گیر کووید ۱۹ شد.
پاپ فرانسیس در عید پاک: فریادهای مرگ را خاموش سازیم، دیگر جنگ نمی‌خواهیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس در عید پاک: فریادهای مرگ را خاموش سازیم، دیگر جنگ نمی‌خواهیم
رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در ضمن برگزاری مراسم عشا ربانی به مناسبت عید پاک در کلیسای خالی از جمعیت پیتر مقدس هم خواهان پایان دادن به جنگها در جهان شده و هم از مردم خواست در مواجهه با بحران شیوع کروناویروس "تسلیم ترس نشوند" و بر اشاعه "پیام امید" تمرکز کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
پادرمیانی پاپ برای رفع تحریم‌ها
پاپ فرانسیس در پاسخ به نامه آیت‌الله محقق داماد، ضمن اعلام مراتب همدردی معنوی خود با مردم ایران و تمام مردم درگیر کرونا در سراسر جهان، تأکید کرد که این مصیبت مبین آن است که بنی آدم اعضای خانواده یگانه بشریت هستند و باید ناسازگاری و تنفر را کنار بگذارند. به گزارش جماران، آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد، رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم در نامه‌ای به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از وی خواسته بود که برای رفع تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا اقدام …
پربازدیدترین اخبار سیاسی ایسنا در ۲۳ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / همه_باهم_علیه_کرونا / افزایش حقوق / تحریم / جهان پساکرونا
پربازدیدترین اخبار سیاسی ایسنا در ۲۳ فروردین
ابلاغ مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی و قضات در سال ۱۳۹۹ / پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت الله محقق داماد درباره تحریم‌های آمریکا/ آینده پساکرونایی «اتحادیه اروپا»/ تاکید رییس جمهور بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم/ ابلاغ مصوبه افزایش ضریب حقوق بازنشستگان/ جایزه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای اثبات ادعاهای این کشور درباره نقش ایران در یمن و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت‌الله محقق داماد درباره تحریم‌های آمریکا
شفقنا- پاپ فرانسیس در پاسخ به نامه آیت‌الله محقق داماد، ضمن اعلام مراتب همدردی معنوی خود با مردم ایران و تمام مردم درگیر کرونا در سراسر جهان، تأکید کرد که این مصیبت مبین آن است که بنی آدم اعضای...
پاپ: عالم گیری کرونا می تواند انتقام طبیعت از نوع بشر باشد/ نگران ریاکاری شخصیت‌های سیاسی هستم که مانند هیلتر صحبت می‌کنند / با افراد فقیر بی رحمانه رفتار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
پاپ: عالم گیری کرونا می تواند انتقام طبیعت از نوع بشر باشد/ نگران ریاکاری شخصیت‌های سیاسی هستم که مانند هیلتر صحبت می‌کنند / با افراد فقیر بی رحمانه رفتار می‌شود
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در گفتگو با هفته نامه "تبلت" به ایده‌های خود درباره عالم گیری کرونا پرداخت. پاپ در این خصوص گفت که عالم گیری ویروس کرونا می‌تواند پاسخی طبیعت به بحران آب و هوا و به نوعی انتقام از نوع بشر باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •