دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
یونیسف
اعطای جایزه ملی برای رفع چالش‌های کرونا برای کودکان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ویروس کرونا
اعطای جایزه ملی برای رفع چالش‌های کرونا برای کودکان
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران، جایزه ملی به منظور رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید 19 برگزار می‌کند.
چه کسانی نباید ماسک بزنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ماسک / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / کودک / یونیسف / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
چه کسانی نباید ماسک بزنند؟
تهران - ایرنا - کسانی که نمی‌توانند بدون استفاده از کمک دیگران ماسک را از صورت خود بردارند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند نباید از ماسک استفاده کنند.
ادامۀ همکاری های مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر یونیسف ایران
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / یونیسف
ادامۀ همکاری های مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر یونیسف ایران
تهران-ایرنا- مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ادامه همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با دفتر یونیسف در ایران خبر داد.
دولت‌ها بازگشایی مدارس را در اولویت قرار دهند
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ویروس کرونا / بازگشایی مدارس
دولت‌ها بازگشایی مدارس را در اولویت قرار دهند
سازمان جهانی بهداشت، یونسکو و یونیسف از زیر مجموعه‌های سازمان ملل متحد با اعلام اینکه هنوز نیمی از جمعیت دانش آموزان در جهان نمی‌توانند به دلیل بحران شیوع کرونا به مدرسه بازگردند، از دولت‌ها خواستار اولویت قرار دادن بازگشایی مدارس و صدور دستورالعمل‌های جدید باهدف تضمین سلامت دانش آموزان و پرسنل مدارس شدند.
یونیسف: ۲ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج میبرند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بحران یمن
یونیسف: ۲ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج میبرند
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد، کودکان یمنی، بار سنگین جنگ را از بیش از شش سال قبل به دوش می‌کشند.
شکار شیر در ونیز
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
شکار شیر در ونیز
ونیز 77 شاهد یکی از موفق‌ترین حضورهای سینمای ایران بود که توانست جایزه بهترین فیلم بخش افق‌ها برای «دشت خاموش» احمد بهرامی، جایزه «مارچلو ماسترویانی» ویژه بازیگر نوظهور برای روح‌الله زمانی، جایزه فیلمنامه منتقدان مستقل برای «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری، جایزه بهترین فیلم بنیاد ملی محیط‌زیست ایتالیا و جایزه فیپرشی بهترین فیلم بخش افق‌ها و بخش‌های جنبی را برای «دشت خاموش» به دست آورد. جوایزی که مجموع جوایز سینمای ایران از این رویداد سینمایی را به ۵۷ رساندند. با این حال، هنوز هم مهم‌ترین موفقیت‌های سینمای ایران در ونیز در ‌سال ۲۰۰۰ در پنجاه‌وهفتمین دوره این رویداد رقم خورده- که جعفر پناهی با فیلم …
تاثیر کرونا بر روند جهانیِ مقابله با مرگ‌ومیرهای قابل پیشگیری در کودکان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سازمان جهانی بهداشت / یونیسف / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید-19 / کودکان / مرگ و میر
تاثیر کرونا بر روند جهانیِ مقابله با مرگ‌ومیرهای قابل پیشگیری در کودکان
براساس یک گزارش جدید همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، حاصل چندین دهه تلاش برای کاهش میزان مرگ و میرهای قابل پیشگیری در بین کودکان در سراسر جهان را با خطر روبرو کرده است.
برگزاری دوره‌های آموزش مشاوره تلفنی به کارشناسان با همکاری یونیسف
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / وزارت ورزش و جوانان / آموزش / یونیسف
برگزاری دوره‌های آموزش مشاوره تلفنی به کارشناسان با همکاری یونیسف
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دوره‌های آموزشی «طرح مراقبت و حمایت روانی اجتماعی گام به گام از نوجوانان و والدین» به منظور آموزش مشاوره تلفنی روانشناسان، با همکاری این دفتر و دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و یونیسف برگزار می‌شود.
یونیسف پیشتاز خرید واکسن برای کشور‌های کم‌درآمد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
یونیسف پیشتاز خرید واکسن برای کشور‌های کم‌درآمد
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) همزمان با رقابت کشور‌ها برای ساخت و عرضه واکسن و گمانه زنی‌ها درباره خرید واکسن تولیدی از سوی کشور‌های ثروتمند، اعلام کرده نقش پیشتازی را در خرید و عرضه واکسن کرونا برای کشور‌های کم درامد ایفا خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
درس خواندن درون حباب محافظ
سمیرا مصطفی نژاد_روزنامه نگار سختی‌های زندگی در دوران همه‌گیری کرونا برای والدین و کودکان مشابه بوده است. بازگشت به مدرسه به همان‌ اندازه که قدمی مهم و امیدوار‌کننده است، می‌تواند برای والدین نگران‌کننده و برای کودکانی که ماه‌هاست از فضای تحصیل دور بوده‌اند، دشوار باشد. اگرچه مدارس در گوشه و کنار جهان به‌صورت تدریجی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اما براساس گزارش یونیسف، هنوز میلیون‌ها دانش‌آموز به واسطه اعمال تعطیلی‌های عمومی در کشورها و تعطیلی مدارس در بیش از 186کشور جهان، از فضای مدرسه دور مانده …
یونیسف: یک سوم کودکان جهان محروم از آموزش در دوران کرونا هستند
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ویروس کرونا / قرنطینه / یونیسف / هراس جهانی از ویروس کرونا
یونیسف: یک سوم کودکان جهان محروم از آموزش در دوران کرونا هستند
تهران - ایرنا - «صندوق کودکان ملل متحد» (یونیسف) گزارش داد: دستکم از هر سه کودک در جهان یکی از آنها که در سن  مدرسه قرار دارند، نتوانسته‌اند در دوران تعطیلی مدارس به دلیل شیوع بیماری «کووید-۱۹ » به آموزش از راه دور دسترسی داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
تهدید و فشار دوگانه بر مدارس خطر کرونا و زیان تداوم تعطیلی!
بر اساس اعلام یونیسف، بیش از یک میلیارد و 570 میلیون کودک تحت تاثیر تعطیلی مدارس مرتبط با بیماری کویید 19قرار گرفته‌اند. هنوز شواهد کافی برای سنجش تاثیر بر نرخ انتقال بیماری وجود ندارد، اما تاثیر خطرات و زیان‌های متعدد تعطیلی مدارس روی یادگیری، ایمنی و رفاه کودکان و همچنین مهارت‌های تربیتی و اجتماعی آنها به خوبی نشان داده شده است. هر چه کودکان بیشتر از مدرسه دور باشند، خطراتی مانند خشونت جنسی، کودکان کار و کودک همسری (ازدواج کودکان) و غیره بیشتر می‌شود. تجربیات گذشته، از جمله در دوران بحران ابولا، نشان داد که هرچه کودکان، بیشتر از مدرسه دور باشند، احتمال بازگشت آنها به کلاس و مدرسه کمتر می‌شود.  کودکان در خانواده‌های شکننده و آسیب‌پذیر که با سوءاستفاده، …
فراخوان دانش‌بنیان‌ها برای جایزه راهکارهای نوآورانه در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ویروس کرونا / فراخوان / شرکت دانش بنیان / یونیسف / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها
فراخوان دانش‌بنیان‌ها برای جایزه راهکارهای نوآورانه در دوران کرونا
تهران- ایرنا- شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای شرکت در جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید-۱۹ دعوت شدند.
رفع چالش‌های کودکان در مواجهه با کرونا با راهکارهای خلاقانه
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / یونیسف
رفع چالش‌های کودکان در مواجهه با کرونا با راهکارهای خلاقانه
شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای شرکت در جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید-۱۹ دعوت شدند. این کار با اقدامی مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران اجرایی می‌شود.
فریبرز لاچینی؛ نوازنده چیرده‌دست ایرانی با آوازه جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بابک بیات / مرثیه / یونیسف
فریبرز لاچینی؛ نوازنده چیرده‌دست ایرانی با آوازه جهانی
تهران- ایرنا- فریبرز لاچینی از جمله نوازندگان نسل طلایی موسیقی ایران و در کنار بزرگانی چون بابک بیات و منوچهرچشم آذر قرار می‌گیرد که به جهت آوازه بین المللی و همکاری با کمپانی‌های تراز اول موسیقی جهان، اعتباری قابل توجه برای موسیقی ایران و در میان هنرمندان جهانی به دست آورده است.
پرهیز از هرگونه تبعیض، مهمترین مولفه شهر دوستدار کودک است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اجتماعی / یزد / شهر دوستدار کودک / شهرداری یزد / یونیسف
پرهیز از هرگونه تبعیض، مهمترین مولفه شهر دوستدار کودک است
مدیر اجرایی اداره شهر دوستدار کودک یزد تقویت مشارکت کودکان در برنامه‌ها و طرح‌های مدیریت شهری را یکی از مولفه‌های ضروری در شهر دوستدار کودک دانست و گفت: جلوگیری از هرگونه تبعیض در ارائه خدمات مختلف به کودکان یکی از مهمترین مولفه اجرایی شهر دوستدار کودک است.
سازمان جهانی بهداشت: کودکان هم ماسک بزنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ماسک / ویروس کرونا / سازمان جهانی بهداشت / یونیسف / هراس جهانی از ویروس کرونا
سازمان جهانی بهداشت: کودکان هم ماسک بزنند
تهران –ایرنا– سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که کودکان ۱۲ سال و بیشتر باید برای مقابله با کرونا، تحت شرایط یکسان همچون بزرگسالان ماسک بر صورت داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
کودکان بالای ۱۲ سال باید قوانین استفاده از ماسک را رعایت کنند
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: کودکان بالای ۱۲ سال باید همچون بزرگسالان قوانین مربوط به استفاده از ماسک را رعایت کنند.به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده است که کودکان بالای ۱۲ سال باید به منظور مهار همه¬گیری بیماری کووید-۱۹ همچون بزرگسالان قوانین مربوط به استفاده از ماسک را رعایت کنند.سازمان جهانی بهداشت با همکاری صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) دستورالعمل جدیدی را در مورد زمان مناسب استفاده از ماسک در کودکان به منظور پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر کروناویروس منتشر کردند. طبق گفته کارشناسان، دستورالعمل استفاده از ماسک در سنین مختلف، متفاوت است. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده است که کودکان ۱۲ ساله و بالاتر باید همچون بزرگسالان قوانین مربوط به استفاده از ماسک را به ویژه درصورتیکه …
جامعه پزشکی؛ مدافعان حوزه سلامت کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / ابوعلی سینا / اختصاصی ایرنا / روز پزشک / یونیسف
جامعه پزشکی؛ مدافعان حوزه سلامت کشور
تهران- ایرنا- سلامتی از مهمترین حقوق اولیه انسان به‌شمار می‌رود که در این میان جایگاه پزشکان به عنوان مدافعان سلامت در حفاظت و مراقبت از آن بسیار چشمگیر است. فعالیت‌های تلاشگران این عرصه و نقشی که در تأمین امنیت، آرامش و سلامت جامعه ایفا می‌کنند از همت والای این قشر حکایت دارد.
کمک اتحادیه اروپا به فعالیت‌های سازمان ملل در مقابله با کرونا در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / اتحادیه اروپا / یونیسف / کمیسیون اروپا
کمک اتحادیه اروپا به فعالیت‌های سازمان ملل در مقابله با کرونا در ایران
تهران-ایرنا- اتحادیه اروپا ۸ میلیون یورو برای حمایت از فعالیت‌های سازمان ملل در مقابله با بیماری کرونا در ایران و تامین تجهیزات بهداشتی اختصاص داد.
یونیسف: ۱۰۰ هزار کودک در بیروت بی‌سرپناه شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / انفجار بیروت / بیروت
یونیسف: ۱۰۰ هزار کودک در بیروت بی‌سرپناه شدند
صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز جمعه اعلام کرد که حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کودک به دنبال انفجار بندر بیروت بی‌سرپناه شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / انفجار در بیروت / خسارت انفجار بیروت / کمک به لبنان
انفجار بیروت چندهزار کودک را بی‌سرپرست کرد؟
به گزارش الجزیره، «یومی موکو» سخنگوی یونیسف در لبنان گفت: بیش از ۱۲۰ مدرسه در بیروت از این انفجار آسیب دیدند که پیش از آغاز سال تحصیلی جدید نیاز به تعمیر فوری دارند.
گزارش یونیسف از بی خانمان شدن 100 هزار کودک در بیروت/طرح سناتورهای آمریکایی برای منع فروش پهپاد به عربستان سعودی/ تحلیل بلومبرگ از قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا/گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با میشل عون درباره انفجار بیروت
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
گزارش یونیسف از بی خانمان شدن 100 هزار کودک در بیروت/طرح سناتورهای آمریکایی برای منع فروش پهپاد به عربستان سعودی/ تحلیل بلومبرگ از قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا/گفت‌وگوی تلفنی ترامپ …
گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با میشل عون درباره انفجار بیروت، طرح سناتورهای آمریکایی برای منع فروش پهپاد به عربستان سعودی، گزارش یونیسف از بی خانمان شدن 100 هزار کودک در بیروت و اعلام برگزاری کنفرانس جمع آوری کمک برای لبنان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تحلیل بلومبرگ از قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا نیز اشاره کرد.
یونیسف: بر اثر انفجار بیروت ۱۰۰ هزار کودک بی خانمان شده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / انفجار / یونیسف / بیروت / انفجار بیروت / کودکان
یونیسف: بر اثر انفجار بیروت ۱۰۰ هزار کودک بی خانمان شده‌اند
سازمان‌های جهانی در خصوص وخیم شدن شرایط انسانی در بیروت هشدار داده و بر لزوم کمک‌های خارجی تأکید کردند.
انفجار «بیروت» موجب آواره شدن حدود ۸۰ هزار کودک لبنانی شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / لبنان / یونیسف / سازمان ملل متحد / انفجار بیروت
انفجار «بیروت» موجب آواره شدن حدود ۸۰ هزار کودک لبنانی شده است
صندوق کودکان سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: انفجار «بیروت» موجب آواره شدن حدود ۸۰ هزار کودک لبنانی شده است.
نگرانی یونیسف از حضور کودکان در بین قربانیان انفجار بیروت
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / انفجار بیروت / یونیسف
نگرانی یونیسف از حضور کودکان در بین قربانیان انفجار بیروت
صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) نگرانی خود را نسبت به احتمال وجود کودکان در میان قربانیان انفجار بیروت ابراز کرد.
عکاس تسنیم برنده رتبه نخست مسابقه عکس یونیسف شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / یونیسف / هنرهای تجسمی / عکس / عکاس خبری / عکاسی
عکاس تسنیم برنده رتبه نخست مسابقه عکس یونیسف شد
حامد ملک‌پور عکاس خبرگزاری تسنیم موفق به کسب عنوان نخست اولین مسابقه عکس یونیسف در ایران با موضوع کودکان شد.
سازمان ملل: کرونا بزرگترین اختلال را در سیستم آموزشی دنیا ایجاد کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / یونیسف / آنتونیو گوترش
سازمان ملل: کرونا بزرگترین اختلال را در سیستم آموزشی دنیا ایجاد کرده است
تهران-ایرنا- "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) درباره ایجاد بزرگترین اختلال در سیستم آموزشی دنیا به خاطر بیماری کرونا هشدار داد و گفت: نزدیک به یک میلیارد و ششصد میلیون دانش‌آموز در سراسر جهان تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.
انیمیشن آموزشی یونیسف برای تشویق کودکان به ماسک زدن +ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
انیمیشن آموزشی یونیسف برای تشویق کودکان به ماسک زدن +ویدئو
سازمان یونیسف برای تشویق کودکان به استفاده از ماسک در بیرون از خانه جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا انیمیشن‌ جالبی ساخته است.
انیمیشین یونیسف برای مقابله با کرونا + فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
انیمیشین یونیسف برای مقابله با کرونا + فیلم
انیمیشینی که یونیسف برای مقابله با کرونا درست کرده است.
بهره‌گیری یونیسف از رمزارزها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / یونیسف / رمزارزها
بهره‌گیری یونیسف از رمزارزها
موسسه خیریه جهانی یونیسف در صدد است تا استفاده از رمزارزها را در راستای پاسخگویی بهتر به خواسته حامیان خود و پشتیبانی بهتر شرکت‌ها در سراسر جهان برای مبارزه با اثرات کووید ۱۹ گسترش دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کرونا و گرسنگی در جهان (فیلم)
یونیسف: همه گیری کرونا گرسنگی را در جهان افزایش خواهد داد.
تمجید یونیسف از نظام بهداشتی ایران در مقابله با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اتحادیه اروپا / یونیسف / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد
تمجید یونیسف از نظام بهداشتی ایران در مقابله با ویروس کرونا
نماینده یونیسف در ایران، با تمجید از نظام مراقبت‌های بهداشتی کشورمان، بر تداوم همکاری این سازمان بین‌المللی برای ریشه‌کن کردن بیماری کرونا تاکید کرد.
ویدئو/ کار جالب یونیسف برای آموزش ماسک زدن به بچه ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / کار جالب یونیسف برای آموزش ماسک زدن به بچه ها
ویدئو/ کار جالب یونیسف برای آموزش ماسک زدن به بچه ها
یونیسف کمک‌های پزشکی و دارویی به یمن ارسال کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سازمان ملل متحد / یمن / یونیسف
یونیسف کمک‌های پزشکی و دارویی به یمن ارسال کرد
تهران- ایرنا- صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز پنجشنبه کمک‌های پزشکی و دارویی خود را وارد یمن کرد.
سازمان ملل ۲۲ تن کمک پزشکی به صنعاء فرستاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
سازمان ملل ۲۲ تن کمک پزشکی به صنعاء فرستاد
صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) امروز ۲۲ تن کمک‌های پزشکی و دارویی خود را از طریق فرودگاه صنعاء وارد یمن کرد.
هشدار نهادهای امدادی بین‌المللی درباره کمبود مواد غذایی در یمن
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
هشدار نهادهای امدادی بین‌المللی درباره کمبود مواد غذایی در یمن
نهادهای امدادی سازمان ملل از جمله یونیسف و فائو در گزارشی مشترک درباره وضعیت بغرنج کمبود مواد غذایی در یمن هشدار دادند.
نمکی:سازمان جهانی بهداشت به کشورهای کم درآمد برای مقابله با کرونا کمک کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نمکی:سازمان جهانی بهداشت به کشورهای کم درآمد برای مقابله با کرونا کمک کند
وزیر بهداشت:سازمان جهانی بهداشت، یونیسف، بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی باید به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​جهت غلبه بر تنش‌های اقتصادی حاصل از همه گیری کرونا کمک کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
دستیابی به جهان عاری از گرسنگی در ‌هاله‌ای از ابهام
[شهروند] سازمان ملل متحد می‌گوید که جهان در مسیر به صفررساندن گرسنگی قرار ندارد. همچنین هشدار می‌دهد که درصورت تداوم روندهای کنونی، شمار مردمانی که تحت‌تأثیر گرسنگی قرار دارند، تا‌ سال ۲۰۳۰، از ۸۴۰‌میلیون نفر فراتر رود. گزارش جدید سازمان ملل متحد (که فائو، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی، یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت تهیه کرده‌اند) نشان می‌دهد که درحال حاضر حدود ۶۹۰‌میلیون نفر یا به عبارتی ۸.۹‌درصد جمعیت جهان از گرسنگی رنج می‌برند. براساس این گزارش، شمار گرسنگان جهان در‌ سال ۲۰۱۹ نسبت به ‌سال پیش از آن، تقریبا ۱۰‌میلیون نفر و نسبت به پنج‌سال پیش از آن نزدیک به ۶۰‌میلیون نفر افزایش داشته است. براساس …
مرگ یمنی ها در مقابل چشمان سازمان های بین المللی  
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / کرونا / سوء تغذیه / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / یمن / صندوق کودکان سازمان ملل متحد / سازمان جهانی بهداشت / یونیسف
مرگ یمنی ها در مقابل چشمان سازمان های بین المللی  
تهران – ایرنا – درحالی که خبرهای خوبی در سطح جهان از کشف واکسن کرونا منتشر شده و این اقدام با استقبال سازمان بهداشت جهانی نیز مواجه گردیده، اما انتشار اخبار پنج برابری نرخ مرگ و میر یمنی ها نسبت به دیگر نقاط جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا نگرانی های زیادی در این باره ایجاد کرده است.
یونیسف: واکسیناسیون کودکان افت کرده / خطر شیوع سرخک در نیجریه وجود دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
یونیسف: واکسیناسیون کودکان افت کرده / خطر شیوع سرخک در نیجریه وجود دارد
سازمان ملل و صندوق کودکان وابسته به آن (یونیسف) اعلام خطر کرده‌اند که در دوران کرونا، واکسینه کردن خردسالان کاهش چشمگیری یافته و ادامه این روند دستاوردهای این حوزه را تهدید می‌کند و همچنین این هشدارها بیش از همه متوجه آفریقا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
اعلام آمادگی کامل یونیسف برای همکاری با سازمان جوانان
[شهروند] رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در دیدار با نماینده یونیسف در ایران گفت: «با هدف توسعه همکاری میان دو مجموعه در زمینه حمایت از کودکان، کارگروهی با حضور کارشناسان دو طرف تشکیل خواهیم داد.»دکتر گل‌فشان در دیدار با خانم مندیپ اوبرایان گفت: «توجه به حقوق کودکان و نوجوانان از مواردی است که سازمان جوانان نسبت به آن توجه ویژه‌ای دارد. مربیان این سازمان با حضور در مهدهای کودک، آموزش‌های مختلف امدادی و مهارتی به کودکان ارایه می‌دهند.»رئیس سازمان جوانان گفت: «کاهش خشونت‌هایی که در حال حاضر در دنیا انجام می‌شود نیاز به آموزش‌های مختلفی در راستای کسب مهارت‌های اجتماعی دارد. سازمان جوانان هلال‌احمر هم به‌عنوان …
دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / محمد گلفشان / سازمان جوانان هلال احمر / حقوق کودکان
دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر
در دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر بر تشکیل کارگروهی با هدف توسعه همکاری در زمینه حمایت از کودکان، توافق شد.
کودکان گرسنه، میراث شوم جنگ عربستان با یمن
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بحران یمن / تحولات یمن / حمله عربستان به یمن / کودکان یمنی
کودکان گرسنه، میراث شوم جنگ عربستان با یمن
 به گزارش الف به نقل از  خبرگزاری شین هوا، در شرایطی که ذخایر دارویی در یمن به تدریج رو به اتمام بوده و اقلام امدادی نیز قطع شده است، میلیون ها کودک یمنی که در شرایط جنگی و محاصره گرسنگی می کشند، با مصایب فراوان دست و پنجه نرم می کنند."سیاف عبدالسلام" یک پدر یمنی است که تلاش می کند جان دختربچه اش را نجات دهد. وقتی ذخایر دارو در بیمارستان های استان شمالی "عمران" پایان یافت، او شتابان فرزندش را به بیمارستان دولتی در مرکز صنعا – پایتخت- منتقل کرد. دخترش که دچار سوء تغذیه است، اوایل همین هفته بیهوش، وارد بیمارستان "السبین" شد.پدرش به شین هو گفت: "دخترم دچار کمبود پروتئین است. ابتدا او را به چند بیمارستان در عمران بردم، اما آنها هیچ دارویی نداشتند. سپس او رو به صنعا آوردم، و در بخش …
انگ کرونا و احتمال کتمان بیماری
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
انگ کرونا و احتمال کتمان بیماری
امیر جلالی ندوشن  روانپزشک انگ یا استیگما وضعیتی روانشناختی و جامعه‌شناختی است که در مورد بسیاری از بیماری‌ها و وضعیت‌های انسانی رخ می‌دهد. انگ به‌معنای باورهای کلیشه‌ای منفی در مورد بیمار یا یک بیماری است. یکی از رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نمودهای انگ برچسب‌ها و باورهای منفی کلیشه‌ای است که مردم جوامع نسبت به اختلالات روان‌پزشکی روا می‌دارند. سازمان‌های جهانی چون سازمان جهانی بهداشت، صلیب سرخ جهانی و یونیسف بعد از مدتی از همه‌گیری وسیع بیماری کرونا در مورد انگی که می‌تواند باعث تبعیض علیه …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پرداخت وام یک میلیونی کرونا به ۲۲ میلیون خانوار
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در پیشگیری و درمان بیماری کووید۱۹ برنامه همکاری مشترک برگزار می‌کنند. به گزارش ایسنا، این برنامه همکاری مشترک در نشستی تخصصی با حضور احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی و «مندیپ اوبرایان»، نماینده صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) به صورت مجازی برگزار شد.  میدری با اشاره به برنامه‌های مصوب سال  ۲۰20-۲۰19، حمایت از طراحی فنی و ایجاد سیستم ملی پایش فقر چند بعدی کودک و بزرگسال، معرفی سیستم شناسایی و  پاسخگویی به ‌موقع نیازهای کودکان  (Real-time Monitoring) و ارایه حمایت‌های فنی از طراحی سیستم‌ها و طرح‌های حمایت اجتماعی مبتنی بر شواهد حساس به کودک را از جمله این برنامه‌ها …
همکاری وزارت تعاون و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ویروس کرونا / یونیسف / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
همکاری وزارت تعاون و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا
تهران - ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در پیشگیری و درمان بیماری کرونا برنامه همکاری مشترک برگزار می‌کنند.
تهران در رقابت شهر دوست‌دار کودک
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
تهران در رقابت شهر دوست‌دار کودک
وقت مسابقه است! شهر تهران از سوی «یونیسف» (صندوق کودکان سازمان ملل متحد)، نامزد دریافت نشان «شهر دوست‌دار کودک» شده و با 11 شهر دیگر برای دریافت این نشان رقابت می‌کند. «مجتبی دانشور»، مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هفته‌نامه‌ی دوچرخه می‌گوید: «پروسه‌ی شهر دوست‌دار کودک، از سال 1388 در شهرداری تهران تصویب شده و بر این اساس، شهرداری ما را ملزم کرده که شرایط لازم را برای شهر دوست‌دار کودک فراهم کنیم. در 11 سال گذشته، بخشی از کارها انجام شده که تأسیس خانه‌های کودک و اجرای …
نسل کشی سازمان یافته در یمن
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / جنگ یمن / صندوق کودکان سازمان ملل متحد / محمد بن ‌سلمان / یونیسف / صنعا
نسل کشی سازمان یافته در یمن
تهران – ایرنا – هر روز که از جنگ یمن می گذرد، ابعاد بیشتری از اقدامات آل سعود که سرکردگی ائتلاف عربی – آمریکایی در تهاجم به یمن را به عهده دارد، روشن می شود، جنایتی که به مرز نسل کشی رسیده است و زنگ های هشدار و خطر را به صدا در آورده است.
ویدئو / بدترین بحران انسانی جهان، پیش ‌روی میلیون‌ها کودک یمنی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / یمن / کشتار کودکان یمنی / قحطی در یمن / جنگ عربستان در یمن / کروناویروس / یونیسف
ویدئو / بدترین بحران انسانی جهان، پیش ‌روی میلیون‌ها کودک یمنی
با گذشت پنج سال از زمان شدت گرفتن جنگ در یمن و کاهش شدید کمک‌های بشردوستانه در دوران همه‌گیری کرونا، وضعیت زندگی مردم این کشور، بویژه کودکان، وخیم‌تر شده است. طبق اعلام یونیسف، این احتمال وجود دارد که 30 هزار کودک یمنی در شش ماه آینده دچار سوءتغذیۀ وخیم شوند و این مسأله جان آنها را تهدید می‌کند. این هشداری است که یونیسف در تازه‌ترین گزارش خود منتشر کرده است. کودکان یمنی در آستانه گرسنگی و قحطی قرار دارند و یونیسف می‌گوید آنها برای «بقا» می‌جنگند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هشدار یونیسف درباره مرگ کودکان یمنی از گرسنگی (فیلم)
بر اساس گزارش یونیسف ۳۰ هزار کودک دیگر در طول شش ماه آینده دچار سوءتغذیه مرگبار خواهند شد که این رقم مجموع کل کودکان در وضعیت حاد سوءتغذیه در این کشور را با ۲۰ درصد افزایش به ۲.۴ میلیون خواهد رساند.
نورباران بارگاه امین ولایت در روز شاهچراغ(ع)
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / دوستدار کودک / شورای شهر شیراز / وزارت کشور / یونیسف / شهرداری شیراز / استانی-فرهنگی و هنری
نورباران بارگاه امین ولایت در روز شاهچراغ(ع)
همزمان با روز ششم ذی‌القعده که به نام حضرت احمدبن موسی(ع)، نامگذاری شده است، بارگاه ملکوتی امین ولایت در شیراز نورباران خواهد شد.
کمبود کمک‌رسانی کودکان بیشتری از یمن را به کام مرگ کشانده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بحرین / سودان / سازمان ملل متحد / یمن / کویت / ایالات متحده آمریکا / مصر / یونیسف / رژیم صهیونیستی
کمبود کمک‌رسانی کودکان بیشتری از یمن را به کام مرگ کشانده است
تهران - ایرنا - «صندوق کودکان سازمان ملل متحد» (یونیسف) دیشب (جمعه شب) با انتشار گزارشی، هشدار داد که کمبود شدید کمک‌های بشردوستانه به یمن در نتیجه شیوع «ویروس کرونا» موجب شده تا شمار بیشتری از کودکان این کشور جنگ‌زده بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست بدهند.
نامزدی تهران به عنوان شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
نامزدی تهران به عنوان شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از نامزدی تهران برای دریافت نشان شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف خبر داد.
یونیسف:یمن بدترین جای جهان برای کودکان/ تا پایان ۲۰۲۰ شمار کودکان یمنی مبتلا به سوءتغذیه به بیش از ۲ میلیون می‌رسد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
یونیسف:یمن بدترین جای جهان برای کودکان/ تا پایان ۲۰۲۰ شمار کودکان یمنی مبتلا به سوءتغذیه به بیش از ۲ میلیون می‌رسد
ما قبلا هم هشدار دادیم که یمن بدترین جای جهان برای کودکان است و وضعیت رو به بهبودی نیست.
تعداد کودکان یمنی که از سوء تغذیه رنج می‌برند به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / یمن / یونیسف / عربستان سعودی
تعداد کودکان یمنی که از سوء تغذیه رنج می‌برند به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد
صندوق کودکان سازمان ملل از افزایش تعداد کودکان یمنی که از سوء تغذیه رنج می برند تا پایان سال جاری خبر داد.
بیانیه سفارت چین در لبنان در رد اظهارات مقام آمریکایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / چین / لبنان / دیوید شنکر / لبنان / یونیسف / برنامه جهانی غذا / پکن
بیانیه سفارت چین در لبنان در رد اظهارات مقام آمریکایی
سفارت چین در لبنان رد واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، پکن در همکاری مالی با کشورهای در حال توسعه به حاکمیت همه آنها و قواعد بین‌المللی احترام می‌گذارد و هیچ شرط سیاسی برای ارائه وام‌ قائل نمی‌شود.
۱۲ شهر برای پایلوت شهر دوستدار کودک در ایران انتخاب شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / یونیسف / وزارت کشور
۱۲ شهر برای پایلوت شهر دوستدار کودک در ایران انتخاب شدند
با همکاری یونیسف و وزارت کشور، ۱۲ شهر به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک تعیین شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
نوآوری در دیپلماسی؛ تنها راه باقی مانده
شاید تدوین‌کنندگان و امضاکنندگان کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک در حدود نیم قرن پیش نمی‌توانستند این موضوع را باور کنند که زمانی سازمان‌های بین‌المللی و مشروعیت نهادهای چندجانبه‌ای که به وسیله آن کنوانسیون، متولد می‌کردند روزی تبدیل به عاملی برای تبانی و فساد قدرت‌های برتر و مانع از صلح بین‌المللی پایدار شود. با وجود آنکه شیوع ویروس کرونا، توسعه کاربردهای فضای مجازی و ظهور گروه‌های قدرت غیردولتی به عنوان بازیگران مشروع در جهان در حال گذار به همگان ثابت کرد که مفاهیمی همچون «جهانی شدن»، حذف مرزها و انتقال فوری تهدیدها و فرصت‌ها به فراسوی مرزها همچنان زنده و قابل ملاحظه هستند، اما تلاش برای دستیابی به تمامی منافع و محروم کردن دیگران …
تبریک متفاوت روز پدر توسط بکهام(عکس)
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / یونیسف / دیوید بکهام / روز جهانی پدر
تبریک متفاوت روز پدر توسط بکهام(عکس)
ایلنا: ستاره سابق فوتبال انگلیس با سازمان جهانی یونیسف همکاری می‌کند.
کرونا طاعون نیست/ پویشی مردمی برای انگ‌زدایی از مبتلایان به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ویروس کرونا
کرونا طاعون نیست/ پویشی مردمی برای انگ‌زدایی از مبتلایان به کرونا
سازمان‌های جهانی مثل سازمان بهداشت جهانی، صلیب سرخ و یونیسف، مسئله انگ را در کرونا مورد توجه قرار داده و پویش‌های مردمی را هم به شرکت در این مسئله دعوت کرده‌اند.
ابتلای بیش از ۱۳۷ هزار تن به وبا در یمن از آغاز ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / وبا / یمن
ابتلای بیش از ۱۳۷ هزار تن به وبا در یمن از آغاز ۲۰۲۰
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۳۷ هزار تن در یمن به وبا مبتلا شده‌اند.
سازمان ملل نسبت به اوضاع بهداشتی یمن هشدار داد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / یمن / یونیسف / سازمان ملل متحد
سازمان ملل نسبت به اوضاع بهداشتی یمن هشدار داد
مسئولان صندوق کودکان سازمان ملل متحد و کمیساریای عالی حقوق بشر این سازمان نسبت به اوضاع وخیم بهداشتی در یمن هشدار دادند.
ما و سیاست‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / یونیسف
ما و سیاست‌های اجتماعی
تهران - ایرنا - کشورها وابسته به اینکه در چه شرایط تاریخی، اقتصادی، سیاسی به سر می‌برند، عرصه‌های مختلفی از سیاستگذاری در آنها اولویت می‌یابد و این موجب ناهمگونی سیاستگذاری و معضلی می‌شود که در ادبیات سیاسی آن را توسعه ناموزون می‌نامند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
وزارت نیرو با یونیسف سند همکاری امضا کرد
وزارت نیرو و یونیسف بر اساس برنامه ششم توسعه ملی ایران، سند همکاری امضا کردند. بر اساس این سند همکاری که به امضای محمدعلی فرحناکیان، مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مندیپ اوبرایان، رئیس دفتر یونیسف در ایران رسید، زمینه توسعه همکاری وزارت نیرو با سازمان یونیسف مهیا شد.
پیدایش میلیون­‌ها کودک کار به دنبال پیامدهای بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / سازمان بین المللی کار / یونیسف / اقتصاد کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
پیدایش میلیون­‌ها کودک کار به دنبال پیامدهای بحران کرونا
تهران-ایرنا- سازمان ملل با صدور بیانیه ای هشدار داد به دنبال پیامدهای اقتصادی و اجتماعی بحران شیوع کرونا برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته شمار کودکان کار با افزایشی جهانی مواجه خواهد شد و میلیون­‌ها کودک مجبور به کار کردن خواهند شد.
نامه‌اى براى قهرمانان روزهاى قرنطینه!
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
نامه‌اى براى قهرمانان روزهاى قرنطینه!
«ما همه قهرمان هستیم» شعار نیست! این عنوان مسابقه‌ای است که از سوی «یونیسف» (صندوق کودکان ملل متحد) برگزار می‌شود. همه‌ی کودکان و نوجوانان می‌توانند با ارسال یک نقاشی یا دل‌نوشته از شخص یا اشخاصی قدردانی کنند که در زمان همه‌گیری کرونا با تلاش‌های فراوان به مردم شهر یا محله‌شان کمک کردند؛ مثلاً از کادر درمان و پزشکی، افراد خیر، آتش‌نشانان، رفتگران شهرداری، نگهبانان ساختمان‌ها، کارکنان سوپرمارکت‌ها و یا حتی اعضای خانواده‌ی خود. آثاربرگزیده با نام صاحب اثر در صفحه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی یونیسف …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •