سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
خسارت
میزان خسارت کرونا به اقتصاد ایران برابر با 15 درصد از تولید ناخالص ملی
۶ ساعت قبل
میزان خسارت کرونا به اقتصاد ایران برابر با 15 درصد از تولید ناخالص ملی
فرهاد دژپسند با بیان اینکه برآوردی که ما داریم حدود ۱۵ درصد از تولید ناخالص ملی از این بیماری متاثر می شود افزود: البته در دنیا این رقم بیشتر است، زیرا بخش خدمات کشورهای توسعه یافته بزرگتر است. در کشور ما چون بخش خدمات آنقدر هنوز گسترش پیدا نکرده است، بنابراین در این حدود برآورد می شود.
رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود
۷ ساعت قبل / جبران خسارت کرونا / کرونا / وام یک میلیونی خانوارها
رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود
به گزارش مهر عبدالناصر همتی دوشنبه شب دریادداشتی درباره تصمیمات اخیر بانک مرکزی نوشت: چند نکته را به اطلاع مردم عزیز می‌رسانم:بانک مرکزی از طریق کاهش ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانک‌ها وبا همراهی بانک‌ها امکان تأمین اعتبار ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی با نرخ ۱۲ درصد را فراهم ساخته است.
تهدید دوباره سیل برمعیشت سیستان
۹ ساعت قبل
تهدید دوباره سیل برمعیشت سیستان
سیده زهرا عباسی: اهالی سیستان در شمال استان سیستان‌وبلوچستان در شرایطی ایام فروردین را با هشدار سیلاب سپری می‌کنند که هنوز خسارت سیلاب اردیبهشت سال گذشته بسیاری از کشاورزان این خطه پرداخت نشده است. بلوچستان در جنوب استان هم زمستان سال گذشته روزهای متمادی با سیلاب دست و پنجه نرم می‌کرد و حالا هر چند وضعیت آن به ثبات رسیده، اما هفته گذشته بار دیگر شاهد بارندگی‌های شدید و سیلاب بود. سیستانی‌ها اردیبهشت سال گذشته با ورود سیلاب از افغانستان، خسارت زیادی دیدند. اغلب این خسارت به بخش کشاورزی و مسکونی …
۹ ساعت قبل / از سرگیری فعالیت مشاغل / خسارت کرونا به مشاغل / فعالیت مشاغل / کرونا
اظهارات رییس اتاق اصناف در مورد زمان از سرگیری فعالیت مشاغل
به گزارش ایسنا به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در سومین نشست  "کمیته اصناف مقابله با کرونا " که امروز ۱۸ فروردین با حضور زنگانی مشاور عالی وزیر بهداشت، دبیر کمیسیون اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا، رئیس پلیس امنیت کشور و درستی نماینده وزیر صمت در هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران و نمایندگان وزارت صمت برگزار شد، گفت: بررسی بر روی مشاغلی که ریسک کمتری برای بازگشایی دارند با همکاری وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران و ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفته و تصمیمات اتخاذشده را بعد از تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام خواهیم کرد.رئیس اتاق اصناف ایران در این نشست اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با کرونا برای فعالیت آن‌دسته از واحدهای صنفی که بتوانند به تدریج فعالیت خود را آغاز کنند، …
۹ ساعت قبل
ضرر ۹‌میلیارد دلاری صنعت کنسرت بر اثر قرنطینه
براساس مطالعه‌ای که نشریه تجاری پولستار منتشر کرده است، در بدترین سناریو در صورتی که شرایط قرنطینه تا پایان‌ سال از بین نرود، صنعت کنسرت ممکن است با خسارت تقریبا ۹‌میلیارد دلاری روبه‌رو شود. این رقم شامل کسب‌وکارهای مرتبط با این صنعت همچون حمل‌ونقل، تولید، بازاریابی، رستوران‌ها، امنیت، اسپانسرینگ و غیره نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، پولستار بنا بر چارت سه‌ ماهه اول خود برای این صنعت در ‌سال جاری میلادی درآمد ۱۲٫۲‌میلیارد دلار را پیش‌بینی کرده بود که این میزان به دلیل افزایش ۴٫۵‌درصدی قیمت بلیت نسبت به‌ سال گذشته افزایش ۱۰٫۹‌درصدی نسبت به ‌سال ۲۰۱۹ که ۹٫۴‌میلیارد دلار درآمد بود، داشته است. طبق …
برآورد خسارت انسانی کرونا در ایران تا پایان بهار | آمار مرگ و میر در ۳ سناریوی وزارت بهداشت
۱۲ ساعت قبل
برآورد خسارت انسانی کرونا در ایران تا پایان بهار | آمار مرگ و میر در ۳ سناریوی وزارت بهداشت
وزارت بهداشت در برآوردی تعداد مبتلایان، بیماران نیازمند بستری و فوتی‌ها را در ۵ سناریو تا پایان بهار ۹۹ تخمین زده است. این مجموعه گزارش‌ها را که با همکاری کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت تهیه شده می‌توان ارزیابی رسمی از خسارت انسانی کرونا دانست.
باغداران برای کاهش خسارت یخبندان، توصیه‌ها را جدی بگیرند
۱۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / هواشناسی کشاورزی / سرمازدگی درختان
باغداران برای کاهش خسارت یخبندان، توصیه‌ها را جدی بگیرند
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به حساس بودن مراحل رشدی درختان میوه و احتمال آسیب‌دیدگی در اثر سرما، باغداران توصیه‌های فنی را به‌کار گیرند تا از بروز کاهش خسارت یخبندان جلوگیری شود.
شهرداری تهران از دولت کمک ۸ هزار میلیارد تومانی خواست
۱۹ ساعت قبل
شهرداری تهران از دولت کمک ۸ هزار میلیارد تومانی خواست
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران از ارسال نامه درخواست کمک هشت هزار میلیارد تومانی مدیریت شهری به دولت برای کمک به خسارت ناشی از کرونا خبر داد.
تمدید مهلت ثبت و ارسال اسناد پزشکی بیمه تکمیلی
۱۹ ساعت قبل / کرونا / صندوق اعتباری هنر
تمدید مهلت ثبت و ارسال اسناد پزشکی بیمه تکمیلی
تهران - ایرنا- با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت اعضا، صندوق اعتباری هنر تا اطلاع ثانوی با تمدید مهلت ارسال مدارک دریافت خسارت بیمه تکمیلی، از مهلت 2 به ۳ ماهه افزایش داد.
صنعتگران خسارت دیده از کرونا در استان مرکزی کمک بلاعوض دریافت کردند
۲۰ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کمک بلاعوض / صنعتگران
صنعتگران خسارت دیده از کرونا در استان مرکزی کمک بلاعوض دریافت کردند
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از پرداخت کمک بلاعوض به صنعتگران و هنرمندان استان که به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌اند، خبر داد.
کرونا 4 میلیارد به هتلداران استان مرکزی خسارت زد/30 درصد شاغلان تعدیل شدند
۲۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کروناویروس / _هتل
کرونا 4 میلیارد به هتلداران استان مرکزی خسارت زد/30 درصد شاغلان تعدیل شدند
رییس جامعه هتلداران استان مرکزی از تحمیل خسارت 4 میلیاردی به هتل های استان در اثر شیوع کرونا خبر داد.
احکام سیل شیراز صادر شد/ حبس تعلیقی و دیه شهرداران فعلی و اسبق
۲۰ ساعت قبل
احکام سیل شیراز صادر شد/ حبس تعلیقی و دیه شهرداران فعلی و اسبق
این سیل ناگهانی موجب جان باختن ۲۱ نفر شد و ۱۱۹ مصدوم برجا گذاشت. بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد و به ۳ هزار و ۸۵۰ واحد شهری خسارت جزئی و به ۲۸۹ واحد خسارت کلی وارد کرد
ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا
۲۰ ساعت قبل / خبرگزاری تسنیم / ویروس کرونا / روزنامه ابتکار / روزنامه جوان / وزارت آموزش و پرورش / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا
تهران- ایرنا- آمار ابتلا به کرونا در کشور همچنان افزایشی است و تنها گزینه مقابله با کرونا، رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی است. در این میان همه دستگاه‌ها از جمله دولت و دیگر ارگان‌ها، نهایت تلاش خود را به کار بسته‌اند تا با کمترین هزینه و خسارت از این شرایط بیرون بیاییم.
۳۰۰ هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟
۲۱ ساعت قبل / سازمان برنامه و بودجه / ویروس کرونا / محمد اسلامی / وزارت رفاه / بلیت قطار
۳۰۰ هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟
بیش از ۳۰۰ هزار بلیت قطار در ایام نوروز کنسل شده و سفرهای ریلی تا ۹۴ درصد در این بازه زمانی کاهش یافته است، ۹۱ میلیارد تومان اعتبار برای جبران این خسارت اختصاص یافته و پرداخت شده است.
همه به خرد جمعی کارشناسی توجه کنند
۲۲ ساعت قبل
همه به خرد جمعی کارشناسی توجه کنند
شرایط فعلی کشور به‌دلیل انتشار ویروس کرونا بسیار حساس و خطیر است و همه دستگاه‌ها اعم از دولت و سایر ارگان‌ها نهایت تلاش خود را می‌کنند تا با کمترین هزینه و خسارت از این شرایط بیرون بیاییم. البته در این میان برخی پیشنهادات نیز برای بهبود عملکردها ارائه ‌شده مثل پیشنهاد چند روز گذشته برخی نمایندگان مجلس که با طرح 3 فوریتی تعطیلی یک‌ماهه کشور را خواستار شده‌اند.
پرداخت ۲۱ میلیارد تسهیلات به خسارت‌دیدگان ناشی از سیل در اسدآباد
۲۲ ساعت قبل / استانها-شهرستانها / سیل / سازمان مدیریت بحران / کشاورزی
پرداخت ۲۱ میلیارد تسهیلات به خسارت‌دیدگان ناشی از سیل در اسدآباد
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان اسدآباد گفت: در سال گذشته بیش از ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض به خسارت دیدگان بخش زراعی و دامی ناشی از سیل شهرستان پرداخت شد.
بارندگی ۱۰ میلیارد ریال به آثار تاریخی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد
۲۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / کهگیلویه وبویراحمد / یاسوج
بارندگی ۱۰ میلیارد ریال به آثار تاریخی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد
یاسوج- ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارندگی های نوروز امسال ۱۰ میلیارد ریال به آثار تاریخی و اماکن گردشگری در این استان خسارت وارد کرده است.
۲۷ ساعت قبل / بخشودگی مالیات / خسارت کرونا به مشاغل / کرونا
درخواست بخشودگی مالیاتی و بیمه ای برای اصناف
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد امامی امین در جلسه مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به اثرات شیوع بیماری کرونا در بخش‌های اقتصادی اظهار داشت: در استان تهران ۳۵ هزار واحد تولیدی و کارخانه و ۷۰ هزار کارگاه تولیدی داریم که در دو ماه اخیر متأثر از شرایط بیماری کرونا با مشکلاتی مواجه شدند. وی ادامه داد: این جلسه به عنوان سومین جلسه در سال جاری در راستای جلوگیری از تشدید مشکلات اقتصادی بر واحدهای تولیدی برگزار شده تا آثار اقتصادی مخرب بر آن‌ها به حداقل برسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به شدّت و حدّت مشاغل آسیب‌دیده از بحران ویروس کرونا بیان کرد: ۶۴ درصد نیروی کار در استان تهران …
خسـارت انسانی کرونـا تـا پـایـان بهـار
۳۱ ساعت قبل / کرونا در ایران
خسـارت انسانی کرونـا تـا پـایـان بهـار
وزارت بهداشت در برآوردی تعداد مبتلایان، بیماران نیازمند بستری و فوتی‌ها را در ۵ سناریو تا پایان بهار ۹۹ تخمین زده است. این مجموعه گزارش‌ها که با همکاری کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر دار وزارت بهداشت تهیه شده را می‌توان به عنوان ارزیابی رسمی این وزارتخانه از خسارت انسانی کرونا قلمداد کرد. در این گزارش‌ها در بهترین حالت تعداد افراد نیازمند به بستری ۴۵۰ مورد و در بدترین حالت ۶۵ هزار مورد در روز است.
۳۱ ساعت قبل
روز خونین سعودی‌ها در یمن
خبرگزاری یمن وابسته به دولت صنعا اعلام کرد رزمندگان یمنی با دفع پیشروی بزرگ نیروهای ائتلاف در استان مارب، آن‌ها را متحمل خسارت سنگین جانی و تجهیزاتی کردند.به گزارش فارس به نقل از «وکاله الصحافه الیمنیه»، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پیشروی نیروهای ائتلاف را به سمت ارتفاعات کوفل در شهر صرواح در استان مارب را دفع کردند که به دنبال آن بیمارستان مارب میزبان بیش از ۸۰ کشته و زخمی از نیروهای ائتلاف عربی بود.خبرگزاری یمن گفت که از میان کشته‌های ائتلاف فرمانده تیپ ۳۱۰ و رئیس این عملیات حمید الدستوری وسرتیپ خالد الجماعی فرمانده تیپ ۷۲ از نیروهای منصور هادی بوده است. گفتنی است در این میان جنگنده‌های ائتلاف سعودی شامگاه شنبه در چندین نوبت منطقه صرواح را بمباران کردند.
۳۱ ساعت قبل
خسارت شیوع کرونا بر صادرات افغانستان
شیوع ویروس کووید-۱۹ روند صادرات افغانستان را متوقف و واردات این کشور را نیز متاثر ساخته است؛ به گونه‌ای که اتاق بازرگانی این کشور از خسارت روزانه 5/ 2 میلیون دلاری در مرز با پاکستان خبر می‌دهد. به گزارش «ایرنا» افغانستان به دلیل جنگ‌های چهار دهه گذشته از کشورهای جهان و منطقه عقب مانده و تولیدات غله و مواد غذایی آن به حدی نیست که به کشورهای دیگر صادر کند؛ اما با این وجود برخی میوه‌های تازه، سبزیجات فصلی، مواد معدنی و قالی را صادر می‌کند که در این روزها متوقف شده است.
۳۱ ساعت قبل
پیش‌بینی عجیب کروگمن
همان روزی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی رسید، اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کردند یک رکود در پیش است. پل کروگمن در یکی از سرمقاله‌های خود در روزنامه نیویورک تایمز نوشت: «احتمال بروز رکود در اقتصاد جهان، یک رکود طولانی زیاد است.» در سه سال اخیر ترامپ و اطرافیان او کروگمن را استهزا می‌کردند؛ اما هیچ‌کس نمی‌توانست تصور کند رکودی که رخ می‌دهد حاصل اقدامات ترامپ نیست. پایان هفته گذشته گزارش‌های وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در دو هفته قبل و ماه گذشته نشان داد بحران کرونا تاکنون چه میزان خسارت به اقتصاد آمریکا وارد کرده است. تنها در دو هفته حدود 10 میلیون نفر شغل خود را در آمریکا از دست داده‌اند. پیش‌بینی شده بر اثر بحران کنونی ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر شغل‌شان را از دست می‌دهند.
تگرگ به 900 هکتار از مزارع و باغات جغتای خسارت زد
۳۸ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / تگرگ / سیلاب / سیل / بارش / شهرستان جغتای / خبرهای شهرستان جغتای
تگرگ به 900 هکتار از مزارع و باغات جغتای خسارت زد
مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: بارش شدید تگرگ طی چند روز اخیر به 900 هکتار از مزارع و باغات جغتای خسارت زده است.
۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت کرونا به آژانس های مسافرتی / وام ۱۲ درصدی کرونا بدهکارتر مان می‌کند
۳۹ ساعت قبل
۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت کرونا به آژانس های مسافرتی / وام ۱۲ درصدی کرونا بدهکارتر مان می‌کند
رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اعلام این که در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ حدود یک هزار میلیارد تومان به آژانس های مسافرتی خسارت وارد شده است، گفت: تسهیلات و بسته حمایتی که برای خروج گردشگری از بحران کرونا درنظر گرفته اند، بعدا بلای جان این صنعت می شود و آن را بدهکارتر می کند.
با رفع حصر می‌توانیم کرونا را شکست دهیم/ حناچی:تحریم‌های آمریکا وضعیت ایران را بحرانی کرده است!
۴۰ ساعت قبل / عبدالله رمضان زاده / امریکا / انگلیس / جمیله کدیور / مجلس دهم / ترامپ / پروانه سلحشوری / مجلس یازدهم / محسن میردامادی / سپاه
با رفع حصر می‌توانیم کرونا را شکست دهیم/ حناچی:تحریم‌های آمریکا وضعیت ایران را بحرانی کرده است!
خوشبینی به آمریکا و فقدان خودباوری رویکرد خسارت باری است که در سال‌های اخیر نتایج خود را نشان داده است از کاهش ارزش پول ملی و کوچک شدن سفره مردم تا بی‌احترامی به پاسپورت ایرانی.
وام ۱۲ درصدی کرونا بدهکارتر مان می‌کند
۴۰ ساعت قبل / گردشگری / آژانس مسافرتی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
وام ۱۲ درصدی کرونا بدهکارتر مان می‌کند
رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اعلام این که در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ حدود یک هزار میلیارد تومان به آژانس های مسافرتی خسارت وارد شده است، گفت: تسهیلات و بسته حمایتی که برای خروج گردشگری از بحران کرونا درنظر گرفته اند، بعدا بلای جان این صنعت می شود و آن را بدهکارتر می کند.
کرونا چگونه کمر اقتصاد سینمای ایران را شکست | ۴۲ میلیارد خسارت نوروزی
۴۱ ساعت قبل
کرونا چگونه کمر اقتصاد سینمای ایران را شکست | ۴۲ میلیارد خسارت نوروزی
یک کارشناس و تحلیل‌گر کسب‌وکارهای رسانه‌ای گفت: طبق محاسبات انجام‌شده، سینماهای کشور تنها در اکران نوروزی به‌واسطه تعطیلات کرونایی ۴۲ میلیارد تومان ضرر کرده‌اند.
سازمان راهداری: کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز امسال / پیش‌بینی بسته حمایتی برای رانندگان
۴۲ ساعت قبل
سازمان راهداری: کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز امسال / پیش‌بینی بسته حمایتی برای رانندگان
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای مردم در ایام نوروز و پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: برای جبران خسارت رانندگان در این ایام بسته های حمایتی مناسبی پیش بینی کرده ایم.
راه‌های جلوگیری از سرمازدگی بهاره
۴۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سرمازدگی
راه‌های جلوگیری از سرمازدگی بهاره
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سرمای دیررس بهاره موجب آسیب دیدن جوانه‌های تازه بیدار شده درختان میوه می‌شود و در صورت دیررس بودن بیشتر این نوع سرماها، حتی به میوهای تازه تشکیل شده نیز خسارت وارد می‌کند. 
دولت برای جبران خسارت شرکت های هواپیمایی چند میلیارد اعتبار اختصاص داده است؟
۴۲ ساعت قبل / هواپیما / سازمان هواپیمایی کشوری / فرودگاه / دولت / ویروس کرونا
دولت برای جبران خسارت شرکت های هواپیمایی چند میلیارد اعتبار اختصاص داده است؟
ایسنا نوشت: در شرایطی که طی چهل روز و اندی گذشته پروازهای بسیاری در پی شیوع ویروس کرونا، کنسل شده و براساس آمارهای رسمی بیش از ۷۰ درصد بلیت های هواپیما با این مسئله مواجه شدند، دولت برای جبران خسارت شرکت های هواپیمایی هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که البته به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی خسارت وارد شده در این بخش به بیش از سه برابر این اعتبار می رسد.
اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای کنسلی پروازها در روزهای کرونایی
۴۳ ساعت قبل / کروناویروس / _پرواز / شرکت هواپیمایی
اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای کنسلی پروازها در روزهای کرونایی
در شرایطی که طی چهل روز و اندی گذشته پروازهای بسیاری در پی شیوع ویروس کرونا، کنسل شده و براساس آمارهای رسمی بیش از ۷۰ درصد بلیت های هواپیما با این مسئله مواجه شدند، دولت برای جبران خسارت شرکت های هواپیمایی هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که البته به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی خسارت وارد شده در این بخش به بیش از سه برابر این اعتبار می رسد.
« معجزه آبخیزداری» | «زمین‌لغزش» و خسارت ناشناختۀ ۱۵هزارمیلیاردی
۴۴ ساعت قبل
« معجزه آبخیزداری» | «زمین‌لغزش» و خسارت ناشناختۀ ۱۵هزارمیلیاردی
تاکنون بیش از ۵هزار زمین لغزش در ایران ثبت شده که ۱۵هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرده است. عملیات آبخیزداری نقش مؤثری در کاهش این خسارات دارد.
تخصیص ۸ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت شرکت‌های حمل‌و‌نقل از کرونا
۴۴ ساعت قبل
تخصیص ۸ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت شرکت‌های حمل‌و‌نقل از کرونا
وزیر راه و شهرسازی از جبران خسارت شرکت‌های حمل‌و‌نقل مسافری به دلیل شیوع ویروس کرونا با تخصیص ۸۰۰۰ میلیارد تومان توسط دولت خبر داد.
۸۰ کشته و زخمی در صفوف ائتلاف متجاوز سعودی در استان «مارب» یمن
۴۵ ساعت قبل / یمن / خسارت / مأرب / ائتلاف متجاوز
۸۰ کشته و زخمی در صفوف ائتلاف متجاوز سعودی در استان «مارب» یمن
ایلنا: منابع یمنی از کشته و زخمی شدن بیش از ۸۰ عنصر ائتلاف متجاوز سعودی در استان مارب یمن خبر دادند.
فوتبال در پساکرونا بسیار پاک‌تر و مردمی‌تر خواهد بود/ خسارت تاریخی و غیرقابل محاسبه در فوتبال بریتانیا
۲ روز قبل / گاردین / لیورپول / ویروس کرونا / بریتانیا / لیگ جزیره / لیگ برتر انگلیس
فوتبال در پساکرونا بسیار پاک‌تر و مردمی‌تر خواهد بود/ خسارت تاریخی و غیرقابل محاسبه در فوتبال بریتانیا
خبرنگار حوزه ورزش گاردین گفت: خسارتی تاریخی و غیر قابل محاسبه به فوتبال بریتانیا وارد شده است، اما فعلاً باید به فکر کمک به مردم باشیم چرا که فوتبال بریتانیا فقط به مردم بریتانیا تعلق ندارد.
۲ روز قبل / خسارت کرونا به مشاغل / شیوع ویروس کرونا در ایران / کرونا / مقابله با کرونا
خبر وزیر صنعت از پرداخت کمک به کسب و کارها
به گزارش ایسنا، رضا رحمانی، در برنامه نگاه یک که از شبکه یک پخش می‌شود، با بیان اینکه قبل از شیوع کرونا ظرفیت تولید ماسک ۷۰۰ هزار قطعه و میزان تولید ۳۰۰ هزار قطعه بود، اظهار کرد: با شیوع کرونا واحدهای تولیدی سه شیفته و شبانه روزی شدند. ظرفیت واحدهای تولیدکننده شوینده‌ها از ۵۰ درصد به ۹۰ درصد رسانده شد و تولید این محصولات از اسفندماه ۹۸ تا کنون هشت برابر و تولید الکل ۲۰ برابر شده است.
۲ روز قبل
صادرات گاز ایران به ترکیه به‌زودی از سر گرفته می‌شود
صادرات گاز ایران به ترکیه به علت انفجار خط لوله صادراتی آن در خاک ترکیه متوقف شده است. با این حال مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز اعلام کرده است که پس از تعمیر و بازسازی بخش آسیب‌دیده در روزهای آینده صادرات گاز از سر گرفته می‌شود. به گفته مهدی جمشیدی‌دانا، این انفجار که در بخشی از خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه در خاک ترکیه و حدود 5/ 1 کیلومتری مرز بازرگان رخ داده است، منجر به آتش‌سوزی و توقف صادرات گاز از صبح روز سه‌شنبه، 12 فروردین شده است. وی افزود: بخش آسیب‌دیده خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه ظرف چند روز آینده تعمیر و بازسازی و صادرات گاز به‌زودی ازسر گرفته خواهد شد. مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: تجربه نشان داده است که تعمیرات خطوط، 3 تا 7 روز زمان می‌برد که البته به میزان خسارت …
۲ روز قبل
روی خط خبر
    موسی‌الرضا ولی‌نژاد از خوانندگان و نوازندگان دوتار شمال خراسان بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت. این خواننده و نوازنده دوتار طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی در عرصه موسیقی داشت که از آن جمله می‌توان به حضور در چندین جشنواره موسیقی کشور و سرپرستی گروه موسیقی «جولان» اشاره کرد.     در شرایطی سازمان سینمایی تنها 10‌میلیون تومان وام به سینماهای خسارت‌دیده از کرونا اختصاص داده است که دیروز رئیس انجمن سینماداران از خسارت 17میلیاردی سینما‌ها تاکنون خبر داد که انتقادات و کنایه‌هایی را موجب شد. حسین انتظامی در توییتی خطاب به سینماداران عنوان کرد که استفاده از این تسهیلات منوط به اخراج‌نشدن کارکنان است.     …
یارانه کرونا به چه کسانی تعلق میگیرد؟
۲ روز قبل
یارانه کرونا به چه کسانی تعلق میگیرد؟
دولت در راستای حمایت از مشاغل آسیب پذیر و خسارت دیده در جریان شیوع ویروس کرونا اقدامات حمایتی مختلفی نظیر پرداخت یارانه کرونا، حمایت از صندوق بیمه بیکاری و حمایت از تولید را در دستور کار قرار داد. همچنین در اقدامی دیگر پرداخت وام به اقشار آسیب دیده را در برنامه های خود قرار داد.
درخواست‌ وزیر گردشگری از معاون اول رییس جمهور
۲ روز قبل / دولت / وزارت میراث فرهنگی / بانک مرکزی / همتی / جهانگیری / علی اصغر مونسان / صنایع دستی / میراث فرهنگی / عید فطر
درخواست‌ وزیر گردشگری از معاون اول رییس جمهور
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این پیشنهاد را که بعد از مهار کرونا برای تزریق نشاط به جامعه، چند روز تعطیلی عمومی اعلام شود، از جهانگیری ۳۸ هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت درخواست کرد.
علت اصلی درگیری در بیمارستان آستارا چه بود؟
۲ روز قبل / اخبار حوادث / بیمارستان آستارا
علت اصلی درگیری در بیمارستان آستارا چه بود؟
دعوای اعضای خانواده زن فوت شده با یکدیگر به بیمارستان آستارا خسارت وارد کرد.
وزیر میراث فرهنگی: دولت کمک نکند، صنعت گردشگری ورشکسته می‌شود
۲ روز قبل
وزیر میراث فرهنگی: دولت کمک نکند، صنعت گردشگری ورشکسته می‌شود
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ضرورت حمایت جدی دولت از صنعت گردشگری گفت: ۸۰ هزار نفر مستقیم با گردشگری مرتبط هستند که در صورت حمایت نکردن دولت، بیکار می‌شوند و خسارت گسترده به این صنعت به دلیل شیوع کرونا سبب ورشکستگی آن می‌شود.
میزان خسارت سیلاب‌های اخیر به جاده‌ها
۲ روز قبل / سیل / سیلاب / سیستان و بلوچستان / کرمان / خسارت
میزان خسارت سیلاب‌های اخیر به جاده‌ها
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در سه سیلاب اخیر، 901 راه روستایی مسدود شده بود، گفت: در حال حاضر فقط 45 راه روستایی مسدود در چهار استان کرمان، هرمزگان، گلستان و سیستان و بلوچستان داریم.
خسارت 100 میلیارد دلاری کرونا به اقتصاد هند
۲ روز قبل
خسارت 100 میلیارد دلاری کرونا به اقتصاد هند
قرنطینه 21 روزه هند که از بیم شیوع گسترده کرونا در حال اجرا است روزانه 4 تا 6 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت وارد می‌کند.
مقام بازرگانی افغانستان: کرونا روند صادرات را متوقف کرده است
۲ روز قبل / ویروس کرونا / صادرات غیر نفتی / هراس جهانی از ویروس کرونا
مقام بازرگانی افغانستان: کرونا روند صادرات را متوقف کرده است
کابل - ایرنا - معاون اتاق تجارت افغانستان اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا روند صادارات این کشور از جمله مواد غذایی را متوقف کرده و لذا از این طریق روزانه میلیون ها دلار به بازرگانان افغان خسارت وارد می شود.
شاکری: لجاجت و بی توجهی رئیس جمهور به توصیه متخصصان نحوه مقابله با «کرونا» را پیچیده کرد
۲ روز قبل
شاکری: لجاجت و بی توجهی رئیس جمهور به توصیه متخصصان نحوه مقابله با «کرونا» را پیچیده کرد
دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: نحوه برخورد آقای روحانی با مسائل سرنوشت سازی چون مدیریت همه گیری ویروس کرونا همانند برخورد ایشان با موضوعاتی چون برجام و افزایش قیمت بنزین است که به جز خسارت برای کشور نتیجه ای دیگری در بر نداشته است.
بررسی خسارت‌های وارده به فضای کسب و کار ناشی از شیوع کرونا در خراسان رضوی
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / کروناویروس / کسب و کار
بررسی خسارت‌های وارده به فضای کسب و کار ناشی از شیوع کرونا در خراسان رضوی
رئیس دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از تلاش برای احصاء عمده ترین چالش ها و خسارت های وارده به بخش های مختلف اقتصادی و فضای کسب و کار استان، با هدف ارائه راهکارهای اصلاحی و اخذ حمایت های کارآمد و موثر دولت خبر داد.
خسارت 200 میلیون دلاری غزه در ماه مارس به خاطر کرونا و محاصره
۲ روز قبل / غزه / کرونا در جهان
خسارت 200 میلیون دلاری غزه در ماه مارس به خاطر کرونا و محاصره
رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که محاصره تحمیلی رژیم صهیونیستی و تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با ویروس کرونا، موجب وارد آمدن 200 میلیون خسارت به این باریکه در ماه مارس گذشته شده است.
۳ روز قبل
عملکرد صنعت بیمه در سال ۹۸ چگونه بود؟
سید رسول تاجدار گفت: عملکرد صنعت بیمه و بیمه مرکزی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ مثبت بوده است و حتی می‌تواند عملکرد بهتری هم نسبت به سال ۹۷ و یا حتی قبل‌تر از آن داشته است.به گزارش اقتصاد۲۴، صنعت بیمه ایران در سال ۱۳۹۸ با اتفاق خارق‌العاده مواجه نشد و هرچند نسبت به سال‌های قبل از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار بود، اما باز هم نتوانست هدف‌گذاری‌های انجام شده در برنامه‌های بالادستی کشور برای افزایش ضریب نفوذ بیمه را محقق کند. صنعت بیمه کشور در سال ۹۸ با چالش جدی مواجه شد، اما باز هم بازگشت تحریم‌ها و جهش نرخ ارز ریسک‌های جدیدی به حوزه فعالیت آن اضافه کرد که باید در برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت شرکت‌ها مدنظر قرار می‌گرفت. در این سال، حرکت بیمه‌گران به سمت استفاده از استارت‌آپ‌ها، یکی از برجسته‌ترین اتفاق‌های …
۳ روز قبل
کرونا چه تاثیری بر صنعت دامداری گذاشت؟
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو‏به‏رو نشود.به گزارش ایسنا، سعید سلطانی با بیان این‏که مصرف لبنیات در کشور کاهش یافته است و برخی کارخانه‌ها یا شیر را از دامداران تحویل نمی‏گیرند یا میزان دریافت شیر را کاهش داده‌اند، گفت: شیر مانند محصولات دیگر نیست که در انبار ذخیره و در شرایط عادی عرضه شود. شیر خام را حداکثر می‌توان تا ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی‏گراد نگه داشت و اگر بعد از آن وارد خط تولید نشود باید آن را دور ریخت.وی ادامه داد: باید تولید و عرضه شیر دراین ایام مدیریت شود، زیرا اگرتولید دچار …
۳ روز قبل
ایمنی ساختمان‌ها در اغما
در یکی از حوادثی که اخیرا فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، یک ستون فلزی در معبر عمومی پیش پای یک خودرو عبوری افتاده و از این فیلم کوتاه این‌طور به نظر می‌رسد که حادثه بدون خسارت جانی بوده است؛ هرچند به ساختمانی در مجاور کارگاه و خودروی عبوری خساراتی وارد می‌شود.
قرنطینه هند روزانه ۴ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت می‌زند
۳ روز قبل / قرنطینه / هندوستان / ویروس کرونا
قرنطینه هند روزانه ۴ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت می‌زند
طبق گزارش جدید مؤسسه «اکیوت ریتینگ اند ریسرچ» قرنطینه کامل ۲۱ روزه هند که با شیوع سریع ویروس کرونا اعمال شد، منجر به از دست رفتن حدود ۹۸ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد شد.
ایران کمترین خسارت را از کرونا خواهد دید
۳ روز قبل
ایران کمترین خسارت را از کرونا خواهد دید
کارشناس اصلاح‌طلب گفت: کشورمان به دلیل وجود دو ویژگی انزوا و کمبود بهره وری کمترین میزان خسارت را از شیوع بیماری کرونا در مقایسه با دیگر کشورها همچون آمریکا، چین و کشورها اروپایی خواهد دید.
وارد شدن خسارت مالی به اصناف در تعطیلات عید امسال بر اثر کرونا
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / کروناویروس / اصناف
وارد شدن خسارت مالی به اصناف در تعطیلات عید امسال بر اثر کرونا
رئیس سازمان صمت گیلان گفت: کرونا در تعطیلات عید امسال به اصناف خسارت زیادی زده است.
با شیوع کرونا مصرف محصولات دامی چه تغییری کرده است؟
۳ روز قبل / دام - دامپروری / کشاورزی / محصولات کشاورزی / ویروس کرونا
با شیوع کرونا مصرف محصولات دامی چه تغییری کرده است؟
ایسنا به نقل از مدیرعامل اتحادیه دامداران نوشت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو به رو نشود.
همبسته تحریم-کرونا
۳ روز قبل / کرونا / محمد نهاوندیان / ویروس کرونا / وزارت اقتصاد و امور دارایی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / اسحاق جهانگیری / دولت / حسن روحانی
همبسته تحریم-کرونا
پنجشنبه، ساعت ۹ صبح ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس‌جمهور روحانی تشکیل شد. دو موضوع در این جلسه مورد بحث قرار گرفتند. آثار اقتصادی کرونا یکی از موضوعات مورد بحث در جلسه بود. بنا بر گزارش‌های ILO ، متوسط رشد جهانی در ۲۰۲۰ به ۱/۵ افت و اقتصاد دنیا ۲ تریلیون دلار خسارت خواهد دید.
زلزله ۴.۷ ریشتری سیه چشمه خسارتی در پی نداشت
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / زمین لرزه / خسارت زلزله
زلزله ۴.۷ ریشتری سیه چشمه خسارتی در پی نداشت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی گفت: زلزله ۴.۷ ریشتری سیه چشمه خسارتی در پی نداشت.
خسارت ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی میناب
۳ روز قبل / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان / سیل نوروز 99 / سیلاب در هرمزگان
خسارت ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی میناب
معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میناب از وارد آمدن خسارت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی در پی بارش تگرگ به کشاورزان بخش سندرک این شهرستان خبر داد.
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است/ کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپک به ایران/ جهش ۲۰ درصدی قیمت نفت در فضای گفتگو/ تعلیق ۳۶ هزار کارمند در یک شرکت هواپیمایی
۳ روز قبل
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است/ کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپک به ایران/ جهش ۲۰ درصدی قیمت نفت در فضای گفتگو/ تعلیق ۳۶ هزار کارمند در یک شرکت هواپیمایی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رکورد تاریخی بیکاری آمریکا ۲ برابر شد، اعطای کارت اعتباری به اقشار آسیب‌پذیر، کرونا و قرنطینه در اسپانیا حدود ۹۰۰ هزار نفر را بیکار کرد، تعرفه‌های جدید گمرکی واردات کالا ابلاغ شد، پیشنهاد عرضه ذرت و جو در بورس کالا، چرا صادرات سیگار کاهش یافت؟، جهش قیمت طلا در بازار جهانی و خسارت دو تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهان را در بر دارد.
برآورد تاثیر  ۲۲ تا ۳۵ هزار میلیارد تومانی ویروس کرونا بر اقتصاد اصفهان
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / کروناویروس / اقتصاد / صادرات / بنگاه‌های اقتصادی
برآورد تاثیر ۲۲ تا ۳۵ هزار میلیارد تومانی ویروس کرونا بر اقتصاد اصفهان
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با پیش بینی اینکه تأثیرات ناشی از ویروس کرونا بر اقتصاد اصفهان بین ۲۲ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان متغیر است، گفت: وضعیت اصفهان از آثار اقتصادی ویروس کرونا نسبت به کشور اسفناک تر است و تمام اهالی کسب و کار و ارکان دولت باید کنار هم قرار بگیرند تا خسارت های ناشی از این بحران به حداقل برسد.
کرونا مصرف روزانه بنزین را ۴۸ میلیون لیتر کاهش داد
۴ روز قبل
کرونا مصرف روزانه بنزین را ۴۸ میلیون لیتر کاهش داد
سخنگوی دولت با بیان اینکه کرونا به اقتصاد دنیا شوک وارد کرده است، افزود: بیماری کرونا به اقتصاد جهانی دو تریلیون دلار خسارت وارد کرده است و در مرحله اول ۲۵ میلیون نفر در جهان را بیکار می‌کند.
کرونا، تاکنون ۲۱۸ میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است
۴ روز قبل / کروناویروس / میراث فرهنگی کرمان / اخبار فرهنگی و هنری - کرمان / استانی-فرهنگی و هنری
کرونا، تاکنون ۲۱۸ میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: شیوع ویروس کرونا در ۲ ماه اخیر ۲۱۸ میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان خسارت زده است.
ببینید | نجات روستایی که یک هفته در محاصره سیل جنوب کرمان بود
۴ روز قبل / روستا / سیل / استان کرمان / خسارت سیل
ببینید | نجات روستایی که یک هفته در محاصره سیل جنوب کرمان بود
گروه‌های جهادی مستقر در مناطق سیلزده جنوب کرمان بالاخره توانستند محاصره روستای مردوار را شکسته و مواد غذایی و بهداشتی به اهالی این روستا برسانند.
تگرگ شب گذشته به سلطانیه خسارت زد
۴ روز قبل / پیش‌بینی‌های هواشناسی / خسارت بارندگی / استانی-اجتماعی
تگرگ شب گذشته به سلطانیه خسارت زد
مدیرکل مدیریت‌بحران استان زنجان گفت: در شهرستان سلطانیه بارش تگرگ موجب بروز خسارت شده که در دست ارزیابی است.
فکری به حال کارگران محروم از بیمه بیکاری کنید/ تا زمان برقراری بیمه بیکاری کمک معیشتی پرداخت شود
۴ روز قبل / یارانه / کرونا / بیمه بیکاری / کارگران روزمزد / حمایت معیشتی / خسارت کرونا به کسب و کارها / یارانه کرونا / تسهیلات ارزان قیمت / وام کرونا / حفظ نیروی کار
فکری به حال کارگران محروم از بیمه بیکاری کنید/ تا زمان برقراری بیمه بیکاری کمک معیشتی پرداخت شود
ایلنا: یک فعال کارگری با بیان اینکه بسیاری از کارگران آسیب دیده افرادی هستند که در صورت عدم دریافت مزد روزانه یا ماهانه به مشکل بر‌می‌خورند، عنوان کرد: تا قبل از…
هر یک از اصناف چقدر از کرونا خسارت دیده‌اند؟
۵ روز قبل / کار / کارگر / اتاق اصناف / ویروس کرونا
هر یک از اصناف چقدر از کرونا خسارت دیده‌اند؟
هنوز ابلاغ رسمی مبنی بر ادامه تعطیلی مغازه ها تا ۲۰ فروردین به ما اعلام نشده است.
ارائه گزارش خسارات صنوف مختلف از کرونا توسط اتحادیه‌ها تا ١٧فروردین
۵ روز قبل
ارائه گزارش خسارات صنوف مختلف از کرونا توسط اتحادیه‌ها تا ١٧فروردین
رئیس اتاق اصناف تهران از ارائه گزارش کارشناسی اتحادیه ها در خصوص میزان خسارت صنف خود به دلیل تعطیلی مغازه ها تا ١٧فروردین ماه خبر داد و گفت: هنوز ابلاغ رسمی مبنی بر ادامه تعطیلی مغازه ها تا ٢? فروردین به ما اعلام نشده است.
کمک بزرگ کرونا به ایران در سیزده‌ به در ۹۹
۵ روز قبل / سیزده بدر
کمک بزرگ کرونا به ایران در سیزده‌ به در ۹۹
شما می‌توانید مخالف باشید اما این «سبک» برگزاری سیزده به خسارت به ایران است.‌ از هر جشن و مراسمی که این‌ طور به سرزمینم صدمه وارد کند، گریزانم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / حمایت از کسب و کارها / خسارت کرونا به مشاغل / کرونا / مشاغل آسیب دیده از کرونا
حمایت دولت از کسب وکارهای آسیب‌دیده از کرونا
هیئت وزیران به منظور کاهش اثرات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن تعیین بخش ها و رسته های کسب و کارهای اقتصادی دچار بیشترین آسیب از این ویروس، تصمیمات لازم را درخصوص حمایت از این کسب و کارها اتخاذ کرد.مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای (و موارد مرتبط به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از جمله این موارد است. 
ببینید | بارش تگرگ و جاری شدن سیل در عنبرآباد کرمان
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / سیل / استان کرمان / بارش برف - باران
ببینید | بارش تگرگ و جاری شدن سیل در عنبرآباد کرمان
مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد اعلام کرد: بارش شدید تگرگ به 2 هزار هکتار از باغات و مزارع کشاورزی عنبرآباد بیش از 560میلیارد ریال خسارت وارد کرد.
افزایش تسهیلات مسکن روستایی فراموش نشود/ راهکاری که بار مالی برای دولت نخواهد داشت/ احداث ۲۰۰ هزار واحد روستایی برابر با ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
افزایش تسهیلات مسکن روستایی فراموش نشود/ راهکاری که بار مالی برای دولت نخواهد داشت/ احداث ۲۰۰ هزار واحد روستایی برابر با ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال
تخصیص وام قرض الحسنه و کمک های بلاعوض بعد از حوادث طبیعی انجام می شود و چه بهتر است قبل از وقوع این حوادث طبیعی این اتفاق شکل بگیرد تا خانواده ها با سلامت کامل و خسارت کمتر، خود به بازسازی واحدهای غیر مقاوم خود بپردازند.
حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / پایگاه نظامی آمریکا در عراق / سامانه پاتریوت
حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شفق نیوز، این منبع عنوان داشت، پایگاه نظامی عین الاسد با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار گرفته شد، اما این حملات موشکی توسط سامانه دفاعی پاترویت آمریکا که در این پایگاه مستقر شده است، رهگیری شد و این حمله هیچ‌گونه خسارت جانی یا مادی در پی نداشت.
کرونا، مانع شکسته‌شدن طلسم ۱۶ ساله شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / خسارت بیمه / سیل / زلزله / خسارت سیل بهاری در نیمه جنوبی کشور / خطر وقوع سیل در برخی استانها / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا، مانع شکسته‌شدن طلسم ۱۶ ساله شد
تهران - ایرنا - وقوع دوباره سیلاب‌ها و وارد آمدن خسارت سنگین، بار دیگر ضرورت تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی را یادآور شد. قرار بود تاسیس این صندوق تا پایان اسفندماه، بررسی و به تصویب برسد، اما تعطیلی جلسات مجلس به دلیل وقوع کرونا، آن را به تاخیر انداخت.
عملیات رفع عیب شبکه آب ۲۵ روستای کرمان همچنان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / کرمان / سیل / خسارت مالی / خسارت سیل بهاری در نیمه جنوبی کشور / خطر وقوع سیل در برخی استانها
عملیات رفع عیب شبکه آب ۲۵ روستای کرمان همچنان ادامه دارد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: کار رسیدگی به ‌شبکه آب خسارت دیده ۲۵ روستای کرمان همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / خسارت کرونا به مشاغل / شیوع کرونا در استرالیا / کرونا
استرالیا ۸۰ میلیارد دلار دیگر برای حمایت از مشاغل تخصیص داد
به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، نخست‌وزیر استرالیا، اسکات موریسون، اعلام کرد که دولت او ۱۳۰ میلیارد دلار استرالیا (معادل ۸۰ میلیارد دلار آمریکا) در ۶ ماه آینده برای حمایت از مشاغلی که با شیوع ویروس کرونا در معرض خطر قرار رفته‌اند تخصیص خواهد داد.
۳ هزار میلیارد تومان در ۲ ماه: ضربه کووید ۱۹ به هتل های ایران
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / گردشگری / _هتل / بسته حمایتی دولت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
۳ هزار میلیارد تومان در ۲ ماه: ضربه کووید ۱۹ به هتل های ایران
جامعه هتلداران ایران با این برآورد که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از شیوع ویروس کرونا به هتل و هتل آپارتمان های کشور خسارت وارد شده است، تخصیص کمک بلاعوض و تسهیلات کم بهره درخواست کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •