یکشنبه, ۲۷ مهر, ۱۳۹۹ / 18 October, 2020
نژادپرستی
نیویورک تایمز: ترامپ فوری‌ترین مشکل آمریکاست/ به او رای ندهید
۵ ساعت قبل / انتخابات / رئیس جمهور آمریکا / رشد / نژادپرستی / نیویورک تایمز
نیویورک تایمز: ترامپ فوری‌ترین مشکل آمریکاست/ به او رای ندهید
در آستانه انتخابات ۲۰۲۰، روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی ضمن حمله شدید به رئیس‌جمهور آمریکا، از مردم خواست برای «محافظت از آمریکا» به او رای ندهند.
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ؛گرفتاری ترامپ در دام خود ساخته
۲۵ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ؛گرفتاری ترامپ در دام خود ساخته
تهران- ایرنا- رقابت های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰ درحالی پیش می رود که برخی تحلیلگران معتقدند: عملکرد نامناسب دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مدیریت بحران‌های داخلی و بسیاری از پرونده‌های مربوط به سیاست خارجی سبب شده است که آینده سیاسی وی در مقابل جو بایدن رقیب دموکراتش چندان روشن و شفاف نباشد.
(ویدئو) جشن تولد جورج فلوید
۲۷ ساعت قبل / جورج فلوید / جشن تولد / مینیاپولیس / سیاهپوستان / آمریکا
(ویدئو) جشن تولد جورج فلوید
گروهی از مخالفان برتری نژادی در آمریکا در شهر مینیاپولیس برای جورج فلوید، جشن تولد گرفتند. آنها با خواندن ترانه، روشن کردن شمع و هوا کردن بادکنک‌های رنگی یاد این شهروند را گرامی داشتند. جورج فلوید، شهروند سیاهپوست روز ۲۵ مه (۵ خرداد) هنگام بازداشت بر اثر فشار زانوی مأمور پلیس روی گردنش، جان باخت. کشته شدن فلوید موجی از اعتراضات در علیه نژادپرستی را در سرتاسر آمریکا برانگیخت.
ترک ۱۱۸ مامور پلیس سیاتل از آغاز سال جاری میلادی
۴۶ ساعت قبل / بودجه / پوست / خشونت / رئیس پلیس / نژادپرستی
ترک ۱۱۸ مامور پلیس سیاتل از آغاز سال جاری میلادی
اقتصادنیوز : یکی از مقامات پلیس شهر سیاتل گفت، از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۱۱۸ مأمور پلیس این شهر استعفا کرده یا به آژانس‌های دیگر رفته‌اند.
۳ روز قبل
شیطان، مکبث یا ریچارد سوم
کتاب «آیشمن در اورشلیم: گزارشی در باب ابتذال شر»  نوشته‌ هانا آرنت با ترجمه زهرا شمس در نشر برج منتشر شده و در همین بازار لنگ کتاب با استقبال خوانندگان مواجه شده است. هانا آرنت فیلسوف آلمانی-  امریکایی در سال ۱۹۶۱ در مقام گزارشگر نشریه‌ نیویورکر در دادگاه آدولف آیشمن افسر مسوول مساله یهودیان در آلمان نازی حاضر شد. دادگاهی که سال‌ها پس از پایان جنگ، با ربودن آیشمن توسط موساد و انتقال او در تل‌آویو برگزار شد. هانا آرنت گزارشی تحلیلی از دادگاه ارایه داد که ابتدا در هفته‌نامه‌ نیویورکر و سپس به ‌صورت مفصل و مشروح در قالب کتاب موردنظر چاپ شد. آرنت ۵۷ سال پیش دست روی نکته‌ای گذاشت که جدای از نمایش ابتذال شر در درون حاکمیت آلمان نازی، افشاگری …
محرومیت ۳ساله هوادار وستهم به دلیل توهین نژادپرستانه به «صلاح»
۳ روز قبل / لیورپول / محمد صلاح / نژادپرستی
محرومیت ۳ساله هوادار وستهم به دلیل توهین نژادپرستانه به «صلاح»
تهران- ایرنا- اتحادیه فوتبال انگلیس یک هوادار فوتبال باشگاه وستهم را به دلیل توهین نژادپرستانه به «محمد صلاح» سه سال از حضور در ورزشگاه ها محروم کرد.
ببینید | ترامپ در مقابل بایدن؛ تفاوت دیدگاه‌های دو نامزد در حوزه مبارزه با نژادپرستی
۴ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / جوزف بایدن
ببینید | ترامپ در مقابل بایدن؛ تفاوت دیدگاه‌های دو نامزد در حوزه مبارزه با نژادپرستی
با توجه به لغو دومین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن، بد نیست مروری بر مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در موضوعات مختلف داشته باشیم. منبع: ABC News
پیش بینی کیهان در مورد سرنوشت ترامپ
۴ روز قبل / امام رضا / انتخابات ریاست جمهوری / خواب / روزنامه کیهان / نژادپرستی
پیش بینی کیهان در مورد سرنوشت ترامپ
اقتصاد نیوز : مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به سرنوشت عاملان روس جنایت علیه زائران امام رضا (ع) نوشت: «چه می‌دانیم شاید ترامپ، قاتل سرداران شهیدمان حاج قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی‌ المهندس قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا به جهنم برود. خدا را چه دیده‌اید؟»
۴ روز قبل
نفت و انتخابات ایالات متحده امریکا
کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و غیر اوپک موسوم به اوپک‌پلاس در تاریخ ۳۰ نوامبر و ۱ دسامبر امسال در وین دیدار خواهند کرد. اجلاسی حضوری، بی‌پروا از ریسک‌ها و هشدارهای کرونا. این اجلاس با سایر جلساتی که شاید به شکل مجازی هم قابل برگزاری باشند، تفاوت دارد. شاید سرنوشت بازار جهانی نفت که از ابتدای ۲۰۲۰، به آرامی به سوی یک جنگ سرد نفتی در چند جبهه در حال شکل‌گیری است، در این اجلاس وزارتی که اینک پس از مشخص شدن نام ساکن کاخ سفید در واشنگتن، خواهد بود، از آن چنان اهمیتی برخوردار است که ۲۷ وزیر نفت اوپک‌پلاس، ریسک‌های مترتب بر آن را به جان بخرند. امریکا و اوپک‌پلاس امریکا در ۲۰۱۹ برای اولین‌بار پس از ۷۰ سال مجددا به یک صادرکننده خالص نفت تبدیل شد. تبدیل امریکا به …
۴ روز قبل
از پرونده آل کثیر تا شکایت النصر
8 ماه پیش AFC به فدراسیون‫های عضو خود درخصوص بروز رفتارهایی که مصداق نژادپرستی است تذکراتی داده بود که فدراسیون به آن توجهی نداشت.حسن غفاری رئیس سابق راوبط بین‫الملل فدراسیون فوتبال در مصاحبه‫ای خواندنی درباره جزئیات مسائل انضباطی امروز باشگاه پرسپولیس صحبت کرده است.به گزارش ورزش سه، غفاری تاکید می‫کند در ماجرای آل کثیر این بازیکن و باشگاه تقصیر خود را دارند، همچنین شکایت النصر از پرسپولیس به جایی نخواهد رسید.باید به آل کثیر و امثال او آموزش بدهیمغفاری در ابتدا درباره شادی و محرومیت عیسی آل کثیر حرف می‫زند و در‫این‫باره می‌گوید: دو راه وجود دارد. راه اول این است که ما هم مثل عده‫ای که سعی دارند با تعصب به این ماجرا نگاه کنند، رفتار کنیم و حرکت عیسی آل کثیر را قابل دفاع بدانیم. راه دیگری هم هست. …
از پرونده آل کثیر تا شکایت النصر/ عربستان حق چنین درخواستی از ای‌اف‌سی ندارد!
۵ روز قبل / عیسی آل کثیر / پرسپولیس تهران
از پرونده آل کثیر تا شکایت النصر/ عربستان حق چنین درخواستی از ای‌اف‌سی ندارد!
8 ماه پیش AFC به فدراسیون های عضو خود در خصوص بروز رفتارهایی که مصداق نژادپرستی است تذکراتی داده بود که فدراسیون به آن توجهی نداشت.
بازگشت اعتراض‌ها به پورتلند؛ ترامپ معترضان را «حیوان» خطاب کرد
۵ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / نژادپرستی / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
بازگشت اعتراض‌ها به پورتلند؛ ترامپ معترضان را «حیوان» خطاب کرد
تهران –ایرنا– با بازگشت اعتراضات ضدنژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا در شب گذشته در شهر پورتلند به مناسبت اعلام روز خشم بومیان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یک رشته پیام توئیتری و در واکنش به این اعتراض‌ها، معترضان را «حیوان» خطاب کرد.
هشدار لس‌آنجلس تایمز به حضور گروه های مسلح راستگرا در انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / انتخابات ۲۰ ۲۰ آمریکا / راستگرایان آمریکا / طرفداران ترامپ / نژادپرستی در آمریکا
هشدار لس‌آنجلس تایمز به حضور گروه های مسلح راستگرا در انتخابات آمریکا
لس آنجلس تایمز در مقاله ای به قلم مشترک "مولی هنسی" و "جاوید کلیم" نوشت حضور این افراد در مکان های رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، به ارعاب رای دهندگان منجر خواهد شد.
آیا ترامپ برای چهارسال دیگر قابل تحمل است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / انتخابات ۲۰۲۰ / سازمان ملل متحد / دونالد ترامپ / باراک اوباما / نژادپرستی / آمریکا ۲۰۲۰
آیا ترامپ برای چهارسال دیگر قابل تحمل است؟
تهران-ایرنا- اقدامات چهارساله «دونالد ترامپ» موجب تشکیل دوقطبی خطرناکی در ایالات متحده و جهان شده که به باور برخی تحلیلگران و رسانه‌ها در غرب تحمل وی برای یک دوره دیگر بسیار سخت است.
حمله وحشتناک نیروهای فدرال آمریکا به معترضان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / پوست / تبعیض نژادی / قانون / گاز / نژادپرستی
حمله وحشتناک نیروهای فدرال آمریکا به معترضان
اقتصاد نیوز : در شب سوم اعتراضات خیابانی نیروهای پلیس با حمله از طریق گاز اشک آور ۲۸ تن از معترضان را بازداشت کرده است.
استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست/ او مسئول تشدید نژادپرستی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست/ او مسئول تشدید نژادپرستی است
به اعتقاد استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا، ترامپ، مسئول تحریک و تشویق گروه‌های افراطی است و سخنانش باعث افزایش خشونت در آمریکا شده است.
برخورد پلیس آمریکا با معترضان پورتلند خشن‌تر شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
برخورد پلیس آمریکا با معترضان پورتلند خشن‌تر شد
پلیس پورتلند نسبت به معترضان به نژادپرستی موضع تهاجمی‌تری گرفت و در واکنشی خشن ده‌ها نفر از معترضینی که به سمت حوزه عملیاتی آنها در حال حرکت بودند را بازداشت کرد.
سناتور جمهوریخواه برای  نقل‌مکان رنگین‌پوستان شرط گذاشت  
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / ایالات متحده آمریکا / لیندسی گراهام / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
سناتور جمهوریخواه برای نقل‌مکان رنگین‌پوستان شرط گذاشت  
تهران – ایرنا – «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی اعلام کرد که افراد رنگین‌پوست می‌توانند به هر کجا در این ایالت نقل‌مکان کنند تا زمانی که محافظه‌کار و نه لیبرال باشند.
درگیری مسلحانه در دنورِ آمریکا یک کشته بر جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / ایالات متحده امریکا / شهر دنور / راستگرایان افراطی / نژادپرستی / درگیری مسلحانه
درگیری مسلحانه در دنورِ آمریکا یک کشته بر جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
واکنش به اظهارات ماکرون و جدایی‌طلبی اسلامی!
امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه در مراسمی در غرب پاریس مدعی شد اسلامگرایی یک ایدئولوژی مرگبار و دینی است که امروز در همه جای دنیا دچار بحران است. ما فقط این را در کشور خود نمی‌بینیم. ماکرون در سخنانش برنامه اقدامی علیه «جدایی‌طلبی اسلام‌گرا» و طرح‌های در دست اجرایش «بر ضد جامعه» فرانسوی که در آن لاییسیته یک اصل اساسی است و دین اسلام دومین دین مهم کشور است را معرفی کرد. او مدعی است «جدایی‌طلبی اسلامی باعث مدرسه‌گریزی کودکان و توسعه برخی اقدامات ورزشی- فرهنگی برخاسته از طایفه‌گرایی  و منفی‌نگری نسبت به اصولی همچون  برابری مردان  و  زنان شده است.»  به گفته ماکرون هدف از اجرای این لایحه پس …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
هواداران استقلال وطن‌فروش و خائن نیستند
روز جمعه ای‌اف‌سی رسما شکایت النصر از پرسپولیس را رد کرد تا همان چیزی که از ابتدا هم مشخص بود ثبت شود. با این حال در چند روز گذشته صعود پرسپولیس به فینال آسیا، پخش آهنگ حماسی ملی از صداوسیما، شادی طرفداران در شهرهای مختلف کشور، حضور فعالانه هواداران استقلال در پیج ای‌اف‌سی برای گزارش تخلف احتمالی پرسپولیس، محرومیت عیسی آل‌کثیر با تهمت نژادپرستی، شکایت النصر از پرسپولیس، احتمال حذف نماینده ایران از لیگ قهرمانان آسیا، استفاده از واژه‌هایی نظیر «وطن‌فروش» و «خائن» توسط برخی رسانه‌ها و اهالی فوتبال و در مقابل تاکید برخی دیگر بر جدا بودن بازی‌های ملی و باشگاهی این روزها نقل محافل ورزشی و حتی سیاسی کشور شده بود. بحث‌های زیادی …
پلیس متهم به قتل جورج فلوید آزاد شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / جورج فلوید / درک شووین / پلیس فتا
پلیس متهم به قتل جورج فلوید آزاد شد
درک شووین، پلیس سابق که متهم به قتل جورج فلوید در 25 مه درایالت مینیاپولیس و اغازگر اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکاست، با وثیقه 1 میلیون دلاری موقتا آزاد شد.
خرید جنون‌آمیز اسلحه در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / ویروس کرونا / نیویورک / سلاح گرم / ایالات متحده آمریکا
خرید جنون‌آمیز اسلحه در آمریکا
تهران –ایرنا– شهروندان آمریکایی که با بحران پدیدآمده از سوءمدیریت دولت ترامپ، اعتراض‌های سراسری علیه نژادپرستی و برخوردهای تقابلی شخص رئیس جمهوری با این بحران‌ها روبه رو هستند، اکنون خود را در یک وضعیت ناامنی بی‌سابقه‌ای می‌بینند که برای محافظت از خود بطور جنون آمیزی به خرید اسلحه روی آورده‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
اظهارات ماکرون درباره احیای اسلام، گستاخی و بی‌ادبی محض است
رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد: اظهارات رئیس‌جمهوری فرانسه درباره احیای اسلام، گستاخی و بی‌ادبی محض است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: انتظار داریم ماکرون به جای یک فرماندار استعمارگر همانند یک دولتمرد و سیاستمدار مسئول رفتار کند.او ادامه داد: ماکرون طی اظهاراتی در یک شهر دارای اکثریت مسلمان، اسلام را دین‌ بحران‌زده دانست. این ‌سخن او، بی‌احترامی و تحریک‌آمیز بود. اردوغان تصریح کرد: کسانی که به جای مقابله با نژادپرستی و اسلام‌هراسی، انحراف اهداف را انتخاب می‌کنند، بزرگترین خیانت را نسبت به جامعه خود مرتکب شده‌اند.او افزود: حمله به مسلمانان به یکی از اصلی‌ترین ابزار سیاستمداران اروپایی برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌هایشان تبدیل شده است. ترکیه با تصمیم …
شکایت چین از نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
شکایت چین از نژادپرستی در آمریکا
نماینده دائمی چین در سازمان ملل مشکلات حقوق بشر در ایالات متحده را به سازمان ملل گوشزد کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
محرومیت آل‌کثیر از نمای نزدیک
فلسفه پیدایش المپیک گرد  آوردن ملیت‌ها و ملت‌ها حول ورزش و نگاه انسان‌مدار و به دور از منازعات سیاسی، قومی، نژادی و... بود. آنچه امروز در بالاترین سطح از رقابت‌های ورزشی به‌خصوص در زمین فوتبال مشاهده می‌کنیم بی‌شک از روح و جوهره و مانیفست المپیک جدا نیست. با این همه واقعیت وجودی جهان و مناسبات تنگاتنگ عالم سیاست با ورزش به‌گونه‌ای پیش رفت و می‌رود که هر سال آرمان المپیک را کم‌رنگ‌تر می‌کند. حاکمیت پول و سیاست بر ورزش به‌خصوص فوتبال در دهه‌های اخیر و قرار گرفتن در ردیف پردر‌آمدترین بیزنسن دنیا، ورزش و فوتبال را در معرض انواع اتهامات قرار داده است. اما با این همه توانسته تا حدود زیادی نمود تمایلات نژادپرستانه در …
اعدام در آمریکا؛ ۶۷ اعدامی که پس از مرگ تبرئه شدند/ به ازای هر ۹ نفر اعدامی در آمریکا، یک نفر بی‌گناه اعدام شده است!
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / آمریکا / اعدام در آمریکا / حقوق بشر آمریکا / نژادپرستی در آمریکا
اعدام در آمریکا؛ ۶۷ اعدامی که پس از مرگ تبرئه شدند/ به ازای هر ۹ نفر اعدامی در آمریکا، یک نفر بی‌گناه اعدام شده است!
به گزارش میزان، پایگاه شبکه «اسکای نیوز» در گزارشی به موضوع اعدام و تبعیض نژادی در اجرای این مجازات در آمریکا پرداخته و وجود تبعیض نژادی در صدور و اجرای حکم اعدام را در این کشور تشریح کرد.
نقض حقوق بشر در کانادا؛ معترضان به خیابان آمدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / اعتراض / کانادا / نژادپرستی / جاستین ترودو / حقوق بشر
نقض حقوق بشر در کانادا؛ معترضان به خیابان آمدند
تهران – ایرنا– هزاران نفر از مردم مونترال کانادا در محکومیت نژادپرستی نظام‌مند در این کشور به خیابان‌ها آمدند و فریاد ضدنژادپرستی سردادند.
ببینید | خوشحالی که بلای جان پرسپولیس شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / کنفدراسیون فوتبال آسیا / فضای مجازی / باشگاه پرسپولیس
ببینید | خوشحالی که بلای جان پرسپولیس شد
پس از محرومیت ۶ ماه آل‌کثیر توسط AFC به خاطر خوشحالی پس از گلش، کاربران فضای مجازی تصویری منتشر کردند که نشان می‌دهد شادی پس از گل عیسی در تیم صنعت نفت آبادان هم انجام شده و این موضوع ارتباطی با نژادپرستی ندارد. ‌آل‌کثیر قبلا هم درباره این شادی گل گفته بود: «این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعا دوستش دارم و چشم‌های کوچکی دارد. از سال‌های قبل، گل که می‌زدم به افتخارش، چشم‌هایم را مثل او می‌کردم.»
عکس/ سندی برای نژادپرستانه نبودن شادی آل‌کثیر
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / عیسی آل کثیر / محرومیت / AFC / لیگ قهرمانان آسیا / پرسپولیس
عکس/ سندی برای نژادپرستانه نبودن شادی آل‌کثیر
پس از محرومیت عجیب آل کثیر توسط AFC به خاطر شادی گلش مقابل پاختاکور، تصاویری از شادی گلهای قبلی این بازیکن منتشر شد که نشان می دهد این شادی گل همیشگی این بازیکن بوده و ربطی به نژادپرستی ندارد.
ارسطو طرفدار برده‌داری و نابرابری بود؟!
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / ارسطو / نابرابری / برده داری / شأن انسانی / نژادپرستی
ارسطو طرفدار برده‌داری و نابرابری بود؟!
ارسطو نه ‌تنها به مفهوم شأن ذاتی انسان اعتقادی نداشت که مبنای تعهد امروزی ما به حقوق بشر قرار گرفته، بلکه فلسفۀ او نیز نمی‌تواند با این مفهوم تطابق یابد.
ابتکار: نژادپرستی و نابرابری به معضلی درغرب تبدیل شده
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
ابتکار: نژادپرستی و نابرابری به معضلی درغرب تبدیل شده
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بر ضرورت مبارزه با نابرابری و نژادپرستی تاکید کرد و گفت این مساله اکنون به یک عنوان یک معضل در غرب ظهور یافته است.
جنگ داخلی در آمریکا/ ایالات متحده از هم می پاشد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / انتخابات / جنگ / دموکراسی / نژادپرستی / نفت
جنگ داخلی در آمریکا/ ایالات متحده از هم می پاشد؟
اقتصاد نیوز : مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا، اظهارات ترامپ درباره مسایل نژادی را استفاده از شلنگ آتش‌نشانی، برای ریختن نفت بر روی آتش توصیف کرد و نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد.
بازخوانی برگی از جنایات رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / اختصاصی ایرنا / رژیم صهیونیستی / جنایتکاران جنگی / نژادپرستی / فلسطین
بازخوانی برگی از جنایات رژیم صهیونیستی
تهران- ایرنا- بیستمین سالروز شهادت محمد الدوره نوجوان دوازده‌ساله فلسطینی یادآور جنایت‌پیشگی، وحشی‌گری و نژادپرستی اشغالگران قدس است.
کادنا سِر فاش کرد/ توهین نژادی نیمار به بازیکن ژاپنی!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / نیمار / پاری سن ژرمن
کادنا سِر فاش کرد/ توهین نژادی نیمار به بازیکن ژاپنی!
رادیو اسپانیایی کادنا سر تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد نیمار در بازی PSG مقابل مارسی به بازیکن ژاپنی حریف توهین نژادپرستی کرده.
تظاهرات ضد نژادپرستی درمحل اولین دور از مناظره‌های ریاست جمهوری ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
تظاهرات ضد نژادپرستی درمحل اولین دور از مناظره‌های ریاست جمهوری ۲۰۲۰
تهران- ایرنا- تنها چند ساعت مانده تا آغاز اولین دور از مناظرات رقبای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، معترضان ضد نژادپرستی در شهر کلیولند با حضور در خیابان ها دست به اعتراض زدند.
یک روز معمولی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / سیاتل / منهتن / پورتلند / ایالات متحده امریکا / اعتراضات مردمی
یک روز معمولی در آمریکا
اعتراضات ضدنژادپرستی در شهرهای مختلف آمریکا از جمله لویی ویل و پورتلند و منهتن و سیاتل آمریکا همچنان ادامه دارد.
ساخت اولین مجسمه از یک زن رنگین‌پوست در پاریس
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / برده داری / فرانسه / ناپلئون بناپارت / مجسمه سازی / نژادپرستی
ساخت اولین مجسمه از یک زن رنگین‌پوست در پاریس
تهران- ایرنا- اولین مجسمه از یک زن سیاه‌پوست در پاریس برای گرامیداشت یاد یکی از قهرمانان راه مبارزه با برده‌داری، در این شهر ساخته می‌شود.
وعده‌های ترامپ برای جذب آرای سیاه‌پوستان در بحبوبه اعتراضات ضد نژاد پرستی  
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / شبکه دویچه وله / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
وعده‌های ترامپ برای جذب آرای سیاه‌پوستان در بحبوبه اعتراضات ضد نژاد پرستی  
تهران - ایرنا - دونالد ترامپ طی مراسمی با دادن وعده‌هایی به سیاه‌پوستان، تلاش کرد تا آرای آنان را به نفع خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده جذب کند. او در عین حال از "گرایش به‌شدت سوسیالیستی" در جنبش حفاظت از جان سیاهان انتقاد کرد.
«نه به نژادپرستی» روی استوک‌های ستاره لیگ برتر +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ویلفرد زاها / کریستال پالاس / اورتون
«نه به نژادپرستی» روی استوک‌های ستاره لیگ برتر +عکس
ستاره سیاه‌پوست لیگ برتر انگلیس که فصل پیش مورد اهانت نژاد پرستی قرار گرفته بود با طرحی جالب روی استوک‌هایش وارد میدان شد.
مقام‌های شهر پورتلند در تدارک برای مقابله با تجمع راستگرایان حامی ترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / آمریکا / شهر پورتلند / اعتراضات در آمریکا
مقام‌های شهر پورتلند در تدارک برای مقابله با تجمع راستگرایان حامی ترامپ
در حالی که اعتراضات ضدنژادپرستی و تنشها در آمریکا در پی تصمیم جنجالی مقام‌های قضایی این کشور در عدم طرح اتهام علیه ماموران پلیس عامل قتل چند ماه پیش یک زن سیاهپوست به نام بریونا تیلر در شهر لوئیسویل بالا گرفته، قرار است امروز شنبه دست کم چند هزار نفر از راستگرایان طرفدار دونالد ترامپ در شهر پورتلند ایالت اورگان در حمایت از این رئیس جمهور آمریکا و دستور کار "نظم و قانون" وی تجمع کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
30 سالِ تمام در سلولی کوچک!
کتاب «خورشید حتماً می‌تابد» سرگذشت واقعی آنتونی ری هینتون به قلم خود او، جزو پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز، برگزیده کتاب‌های تابستانی باشگاه کتابخوانی اپرا در سال 2018 و برنده‌ جایزه کریستوفر در سال 2019، ایمان ما را به نیکی ذاتی بشر باز می‌گرداند. «وقتی ۳۰ سال در سلولی کوچک حبس شده‌اید، در صورت آزاد شدن، زمان زیادی در حال نشستن نمی‌گذرانید. هر روز صبح راه می‌روم، زیر باران یا آفتاب، سه مایل یا پنج مایل. فقط به این دلیل که می‌توانم، راه می‌روم. زیر باران راه می‌روم چون ۳۰ سال باران را روی پوست خود احساس نمی‌کردم.» اینها صحبت‌های آنتونی ری هینتون بعد از آزادی است. او در 29 سالگی به جرم قتل و سرقت دستگیر …
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سرکوب معترضان در کنتاکی و سیاتل آمریکا
در ادامه سرکوب اعتراضات مردم آمریکا به بی‌عدالتی و نژادپرستی؛ پلیس لوئیزویل به روند بازداشت های غیرقانونی معترضان ادامه داده و در روز جمعه ۲۴ نفر را از آنان را بازداشت کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس شهر لوئیزویل در ایالت کنتاکی اعلام کرد که در شب گذشته ۲۴ تن از معترضان خیابانی را مورد بازداشت قرار گرفته‌اند. پلیس معترضان را به اجتماع غیرقانونی، عدم پراکندگی و شورش درجه اول متهم می‌کند. با تبرئه پلیس قاتل در لوئیزویل، اعتراضات سراسری مردم آمریکا به بی عدالتی و مخالفت با رفتاری نژادپرستانه از روز چهارشنبه به شدت افزایش یافته و هم اکنون شهرهایی مانند لس آنجلس، سیاتل، پورتلند و سن دیگو هم اکنون شاهد اعتراضات مردمی است. دادگاه ایالتی کنتاکی روز چهارشنبه افسران پلیسی را که در …
اقدامات ضد نژادپرستی همیلتون متوقف می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / لوئیس همیلتون / فرمول یک / ضد نژادپرستی
اقدامات ضد نژادپرستی همیلتون متوقف می‌شود؟
قهرمان ۶ دوره فرمول یک جهان اعلام کرد بدیهی است فرمول یک جلوی اقدامات ضد نژادپرستی او را بگیرد.
لوکاکو: نژادپرستی همه جا هست ولی ایتالیا عالی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اینتر میلان / روملو لوکاکو
لوکاکو: نژادپرستی همه جا هست ولی ایتالیا عالی است
روملو لوکاکو ستاره اینترمیلان می‌گوید نژادپرستی همچنان در همه جای اروپا حضور دارد ولی ایتالیا بهترین کشوری است که او در آن بازی کرده.
ایلهان عمر: رئیس‌جمهور آمریکا بیماری نفرت را منتقل می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دونالد ترامپ / ایلهان عمر / نژادپرستی
ایلهان عمر: رئیس‌جمهور آمریکا بیماری نفرت را منتقل می‌کند
نماینده زن مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور آمریکا بیماری نفرت را منتقل می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / اعتراضات ضد نژادپرستی / ترامپ و اعتراضات آمریکا
افشای قصد گروه حامی ترامپ برای ترور سیاسی در جریان اعتراضات آمریکا
 یک روزنامه انگلیسی نوشت به مکالمات نوشتاری گروهی از حامیان رئیس‌جمهور آمریکا دست یافته که در آن برای سرکوب معترضان به نژادپرستی و حتی ترور سیاسی در این کشور برنامه‌ریزی شده است.  
اعلام آمادگی ترامپ برای سرکوب اعتراضات در «کنتاکی»
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / لوییویل / کنتاکی / اعتراضات ضدنژادپرستی / رئیس‌جمهور آمریکا
اعلام آمادگی ترامپ برای سرکوب اعتراضات در «کنتاکی»
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه سیاست مقابله با معترضان به نژادپرستی و خشونت نیروهای پلیس، برای سرکوب اعتراضات گسترده در شهر «لوییویل» ایالت «کنتاکی» اعلام آمادگی کرد.
تظاهرات مردم آمریکا در ایالت کنتاکی و زخمی شدن یک نیروی پلیس
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
تظاهرات مردم آمریکا در ایالت کنتاکی و زخمی شدن یک نیروی پلیس
منابع خبری آمریکا از زخمی شدن یک پلیس این کشور بر اثر تیراندازی در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالت کنتاکی خبر دادند.
پمپئو  : چین به  اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا دامن می زند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / دونالد ترامپ / چین / مایک پمپئو / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
پمپئو : چین به اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا دامن می زند
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه آمریکا در توجیه سرکوب شدید اعتراضات ضد نژادپرستی در سراسر کشور، چین را به برانگیختن این اعتراضات متهم کرد.
سرکوب اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا؛ در لوئیزویل منع رفت و آمد بر قرار شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
سرکوب اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا؛ در لوئیزویل منع رفت و آمد بر قرار شد
تهران- ایرنا- شهردار لوئیزویل برای پیشگیری از برگزاری تجمع اعتراض آمیز به نژادپرستی در این شهر روز چهارشنبه منع رفت و آمد ۷۲ ساعته اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
نماینده محجبه کنگره خطاب ترامپ: "تو کشور را مثل یک بچه ۸ ساله اداره می‌کنی!"
العالم نوشت: کسی که سخنرانی‌ها و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا و به‌ویژه اظهاراتش در انتقاد از مخالفان سیاسی‌اش در ایالات متحده را رصد کند، به این نتیجه می‌رسد که این مَرد یا دچار فلج فکری و یا نژادپرست است؛ هر چند که نژادپرستی در رده فلج ذهنی قرار می‌گیرد.
نژادپرستی پدیده ای تمام نشده در فوتبال
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / نژادپرستی / نیمار / پاری سن ژرمن
نژادپرستی پدیده ای تمام نشده در فوتبال
توهین های نژادپرستانه پدیده ای تمام نشده در فوتبال  د​​​​​یدار مارسی و پاری سن ژرمن که هفته گذشته برگزار شد با حواشی بسیاری همراه بود و پنج بازیکن در وقت تلف شده از زمین مسابقه اخراج شدند. نیمار پس از بازی مدعی شد که آلوارو گونزالس در زمین به او توهین نژادپرستانه کرده است. او پس از تذکر سیستم کمک داور ویدیویی به دلیل ضربه‌ای که به این بازیکن زده بود از زمین بازی اخراج شد اما در شبکه‌های اجتماعی بر ادعای خود تاکید کرد
رئیس جمهور آفریقای جنوبی پایان نژادپرستی را خواستار شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / ویروس کرونا / آفریقای جنوبی / نژادپرستی / سازمان ملل
رئیس جمهور آفریقای جنوبی پایان نژادپرستی را خواستار شد
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آفریقای جنوبی به نمایندگی از اتحادیه آفریقا از سازمان ملل متحد خواست برای پایان دادن به نژادپرستی خصوصی و دولتی در هرشکل و هر جایی، تلاش کند.
انتقاد رییس ‌جمهوری کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل از آمریکا: واشنگتن از بیان وافر و کنترل نشده نفرت، نژادپرستی و بی رحمی پلیس برخوردار است
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
انتقاد رییس ‌جمهوری کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل از آمریکا: واشنگتن از بیان وافر و کنترل نشده نفرت، نژادپرستی و بی رحمی پلیس برخوردار است
رییس جمهوری کوبا در هفتاد و پنجمین نشست سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد که به دلیل شیوع کرونا، امسال به صورت مجازی برگزار شد، سخنرانی اش را با انتقاد از ترامپ آغاز کرد. وی واشنگتن را به استکبار بی سابقه ای متهم کرد که با ترویج جنگ های تجاری و قطع کمک مالی به نهادهای سازمان ملل، از آنچه کانل برمودز «باج خواهی مالی» نام برد، استفاده می کند. رییس جمهوری کوبا گفت که آمریکا از بیان وافر و کنترل نشده نفرت، نژادپرستی و بی رحمی پلیس برخوردار است.
7 نطق روحانی در خاک آمریکا چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / تروریسم / خاک / سازمان ملل / مجمع عمومی سازمان ملل / نژادپرستی
7 نطق روحانی در خاک آمریکا چیست؟
رئیس جمهور امسال آخرین نطق‌اش را در سازمان ملل ایراد می‌کند آن هم در شرایطی که تنش‌های میان ایران و آمریکا در منطقه به اوج خود رسیده است اما در هشت سال مهمترین محور سخن‌های روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد چه بود؟
محکوم کردن نژادپرستی توسط رکابزنان تور دو فرانس
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تور دو فرانس / نژادپرستی
محکوم کردن نژادپرستی توسط رکابزنان تور دو فرانس
گروهی از رکابزنان حاضر در تور فرانس نژاد پرستی را محکوم کردند.
سرکوب شدید معترضان در پورتلند آمریکا با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سرکوب شدید معترضان در پورتلند آمریکا با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰
تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا، به دستور ترامپ سرکوب اعتراضات به نژادپرستی در شهر پورتلند به شدت افزایش یافته به طوری که در روز یکشنبه ۱۱ نفر بازداشت شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
فرهنگ‌ها همیشه از هم آموخته‌اند
در رمان «دور دنیا در هشتاد روز» آقای فوگ قهرمان داستان وقتی پایش به هندوستان می‌رسد در جزیره‌ای با مراسم «ساتی» رودررو می‌شود که در آن مردم محلی رسم داشتند، همسر مرد تازه درگذشته را با اوآتش بزنند و دفن کنند. از نگاه زن بخت ‌برگشته و اهالی  روستا این کار جزو پیش پا افتاده‌ترین کارها به حساب می‌آمد. اما آقای فوگ رسم ساتی را به هیچ گرفت و زن را از هیمنه آتش رهانید. او با سماجتی که ممکن بود به بهای جانش تمام شود، این کار را عملی به دور ازآدمیزادی می‌دانست و کاری که درست می‌پنداشت را به انجام رساند. چند صباح پیش نگارنده این ستون از رسانه‌ای مستندی تماشا می‌کرد که در آن در یکی از روستاهای جنوب شرق آسیا در دهکده‌ای …
ترامپ رئیس اف‌بی‌آی  را اخراج می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / انتخابات ریاست جمهوری / خشم / رئیس جمهور / روسیه / نژادپرستی
ترامپ رئیس اف‌بی‌آی را اخراج می‌کند؟
اقتصاد نیوز : امتناع رئیس اف‌بی‌آی از تروریستی خواندن گروه آنتیفا و تأکید بر تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خشم رئیس‌جمهور این کشور را برانگیخت.
مردم پورتلند بار دیگر به خیابان‌ها آمدند+فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مردم پورتلند بار دیگر به خیابان‌ها آمدند+فیلم
اعتراضات در پورتلند که به دلیل آتش‌ سوزی‌های گسترده در ایالت اورگن چند روز متوقف شده بود از سر گرفته شد و معترضان بار دیگر در اعتراض به نژادپرستی پلیس آمریکا به خیابان‌ها آمدند.
تیراندازی به حداقل 12 نفر در «راچستر» آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / تیراندازی / آمریکا / نژادپرستی / نیویورک / راچستر / تظاهرات
تیراندازی به حداقل 12 نفر در «راچستر» آمریکا
رسانه‌ها از شهر «راچستر» آمریکا خبر دادند که به حداقل 12 نفر شلیک شده است؛ شهری که طی هفته‌های اخیر به صحنه اعتراضات علیه نژادپرستی و بی‌عدالتی تبدیل شده است.
مناقشه در دولت ائتلافی بر سر رسوایی نژادپرستی در پلیس فدرال آلمان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / اخبار "آلمان"
مناقشه در دولت ائتلافی بر سر رسوایی نژادپرستی در پلیس فدرال آلمان
فاش شدن رسوایی‌های نژادپرستانه اخیر در پلیس فدرال آلمان بار دیگر بحث‌ها درباره چگونگی رویارویی با این مسئله را در دولت ائتلافی داغ کرده و اختلاف نظرهایی را ایجاد کرده است.
فیس بوک پیام های داخلی کارمندانش را جرح و تعدیل می کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / فیس بوک / انتخابات ریاست‌جمهوری / سیاست / نژادپرستی
فیس بوک پیام های داخلی کارمندانش را جرح و تعدیل می کند
همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تشدید تنش های نژادی در این کشور، فیس بوک پیام های داخلی کارمندانش در مورد سیاست و نژادپرستی را جرح و تعدیل می کند.
احتمال وقوع درگیری‌های مسلحانه پیش از انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
احتمال وقوع درگیری‌های مسلحانه پیش از انتخابات
پلیس فدرال آمریکا روز گذشته نسبت به وقوع درگیری‌های مسلحانه میان گروه‌های افراطی تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در 13آبان‌ماه ابراز نگرانی کرد. کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی، در توضیحات خود دربرابر اعضای کنگره آمریکا با تأکید بر این نکته گفت: نیروهای ما تا‌کنون چندین درگیری مسلحانه را در حاشیه تظاهرات ضد‌نژادپرستی در ایالت پورتلند و همچنین تجمعات مدنی در شهر کینوشا رصد کرده‌اند. ما با گروه‌های مسلحی روبه‌رو هستیم که با یکدیگر اختلاف نظر جدی دارند و حاضر به استفاده از سلاح درصورت وقوع درگیری …
باید آموزش های میهن پرستانه را به مدارس بازگردانیم!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری / بی بی سی / خشم / رئیس جمهور آمریکا / نژادپرستی
باید آموزش های میهن پرستانه را به مدارس بازگردانیم!
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر آموزش «میهن پرستانه» در مدارس این کشور تاکید کرده و گفته که قصد دارد کمیته‌ای را برای ارتقای این آموزش ایجاد کند.
توهین و تهدید مرد شماره ۹ جهان پس از شکست در مسترز رم
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / گائل مونفیس / نژادپرستی / تنیس مسترز رم
توهین و تهدید مرد شماره ۹ جهان پس از شکست در مسترز رم
گائل مونفیس از تهدید و توهین های نژاد پرستانه در شبکه های اجتماعی شکایت کرد.
اندیشکده روسی|بحران هویت آمریکایی در چالش اسطوره‌های سنگیِ نماد برده‌داری
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اخبار "آمریکا"
اندیشکده روسی|بحران هویت آمریکایی در چالش اسطوره‌های سنگیِ نماد برده‌داری
انتقاد روزافزون مردم از مجسمه‌ها و پرچم‌های مربوط به بنیانگذاران آمریکایی افزایش یافته است و آمریکایی‌ها آنها را نماد نژادپرستی و برده‌داری می‌دانند.
اعتراضات علیه نژادپرستی به کلمبیا رسید / مجسمه فاتح اسپانیایی بخش‌هایی از قاره آمریکا به زیر کشیده شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
اعتراضات علیه نژادپرستی به کلمبیا رسید / مجسمه فاتح اسپانیایی بخش‌هایی از قاره آمریکا به زیر کشیده شد
پس از سرنگونی مجسمه شخصیت‌های مشهور نژاد پرستی در آمریکا و اروپا، این بار مردم معترض کلمبیا به نژاد پرستی نیز مجسمه بلالکازار، فاتح اسپانیایی بخش‌هایی از قاره آمریکای جنوبی را به زیر کشیدند.
دولت ترامپ مقامات پورتلند را برای سرکوب بیشتر معترضان تحت فشار قرار داد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / انتخابات ۲۰۲۰ / وزارت دادگستری آمریکا / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
دولت ترامپ مقامات پورتلند را برای سرکوب بیشتر معترضان تحت فشار قرار داد
تهران- ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس افشا کرد که وزارت دادگستری آمریکا پس از افزایش درگیری‌ها در شهر پورتلند به دنبال طرح اتهام علیه مقامات این شهر است.
نتایج نظرسنجی: مردم آمریکا اخبار اعتراضات را دنبال می کنند تا انتخابات ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
نتایج نظرسنجی: مردم آمریکا اخبار اعتراضات را دنبال می کنند تا انتخابات ۲۰۲۰
نظرسنجی مرکز تحقیقاتی "پیو" نشان می‌دهد که مردم آمریکا به رغم نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بیشتر اخبار اعتراضات علیه نژادپرستی را دنبال می‌کنند تا انتخابات. از هر ۱۰ شرکت کننده در این نظر سنجی هشت نفر بر این باور بودند که موضوع اعتراضات به نژادپرستی مهم‌ترین مسئله کنونی آمریکا است.
آمریکایی دمادم انتخابات چه اخباری را دنبال می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ایران / آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰
آمریکایی دمادم انتخابات چه اخباری را دنبال می‌کنند؟
اقتصاد نیوز : نظرسنجی مرکز تحقیقاتی "پیو" نشان می‌دهد که مردم آمریکا به رغم نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بیشتر اخبار اعتراضات علیه نژادپرستی را دنبال می‌کنند تا انتخابات.
رسوایی در پلیس ایالتی آلمان؛  کشف گروه‌های نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / نازیسم / آدولف هیتلر / آلمان / نژادپرستی
رسوایی در پلیس ایالتی آلمان؛  کشف گروه‌های نژادپرستی
تهران ایرنا - رسانه های آلمان اعلاکم کردند :۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را "رسوایی" دانسته است.
ببینید | جنایتی دیگر از پلیس آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / پلیس آمریکا / رفتار پلیس با مردم / نژادپرستی
ببینید | جنایتی دیگر از پلیس آمریکا
مردی که پلیس آمریکا به او چندین بار شلیک کرده بود، ماجرا را اینطور تعریف کرد: پلیس بالای سرم نشست و گفت امیدوار است به درک واصل شوم. زندگی من خراب شد اما پلیس نه تنها محکوم نشد بلکه من باید جریمه هم پرداخت کنم. منبع: جام نیوز
چرا ترامپ دست به دامان دروغ طرح ترور سفیرش توسط ایران شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / رسانه / شورای امنیت / کاخ سفید / کشتی / نژادپرستی
چرا ترامپ دست به دامان دروغ طرح ترور سفیرش توسط ایران شد؟
اقتصاد نیوز : اینکه ترامپ برای رای آوردن به توهم سازی در حد ترور یک سفیر به دست ایران می‌پردازد سندی دیگر بر تزلزل آمریکا در عرصه داخلی و جهانی است و این درسی بزرگ برای آنانی است که همچنان در توهم قدرت برتر بودن آمریکا هستند.
رئیس فدراسیون فرانسه مطرح کرد/ ادعای عجیب در فرانسه: نژادپرستی وجود ندارد!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / نیمار / پاری سن ژرمن
رئیس فدراسیون فرانسه مطرح کرد/ ادعای عجیب در فرانسه: نژادپرستی وجود ندارد!
رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در پاسخ به ادعاهای نیمار، در ادعایی عجیب گفت در فوتبال نژادپرستی وجود ندارد.
نژادپرستی سیستماتیک به سبک آمریکایی سوژه «عصر» شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / نادر طالب زاده / شبکه افق / برنامه تلویزیونی
نژادپرستی سیستماتیک به سبک آمریکایی سوژه «عصر» شد
برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا، سه‌شنبه ۲۵ شهریور از شبکه افق پخش می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •