دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

این موجود عجیب عروس دریایی است یا بشقاب پرنده؟! + عکس


عروس دریایی عجیب و غریب
 
عروس دریایی شبیه به بشقاب پرنده خبر تازه ای است که بسیاری را دچار شک و تردید کرده است،عروس دریایی عجیبی که به تازگی فیلم آن توسط ادارهٔ ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا منتشر شده است، بیشتر به یک بشقاب پرنده شباهت دارد تا یک موجود زنده.

براساس گزارش لایو ساینس، این عروس دریایی عجیب ظاهری کروی شکل و پاهایی سیمی شکل دارد و درون بخش کروی آن چراغ هایی به رنگ سرخ و زرد می درخشند. تصویر این جاندار با استفاده از یک کاوشگر کنترل از راه دور در عمیق ترین نقطه از بستر اقیانوس های جهان که به دراز گودار ماریانا شهرت دارد و در شرق جزایر ماریانا در نزدیکی گوام در غرب اقیانوس آرام واقع شده، ثبت شده است.


این موجود عجیب عروس دریایی است یا بشقاب پرنده؟! + عکس

موجود عجیب شبیه به بشقاب پرنده


این جاندار با ظاهر سورئالش دارای دو سری از شاخک های کوتاه و بلند است که به شکل تپنده اش وصل شده اند. زمانی که این شاخک ها به سمت خارج حرکت می کند، شکم عروس دریایی ثابت می ماند و به گفته محققان این ویژگی نشان از شکارچی بودن این جاندار دارد.

درون شکم این جاندار که شبیه به یک بشقاب پرنده است، شیار های سرخی وجود دارد که به غدد تناسلی زرد رنگ متصل می شود و دانشمندان این جاندار را به سرده کروسوتا ارتباط داده اند.

این موجود عجیب عروس دریایی است یا بشقاب پرنده؟! + عکس