شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ / Saturday, 16 February, 2019

ماسک گیاهی و روش تهیه آن


ماسک گیاهی و روش تهیه آن
ماسكهایی كه از انواع میوه ها و گیاهان تهیه می شود برای تغذیه پوست، روشن و باز شدن رنگ پوست و بستن منافذ آن بكار می رود. این ماسكها همچنین باعث مرطوب شدن و تنظیم چربی پوست می شوند.
جهت تهیه ماسك از گیاهان تازه حدود ۲ مشت از پر گیاه تازه را مخلوط كرده و خرد می كنیم. تركیبات دیگری كه باید به این مخلوط اضافه كنیم عبارتند از: سفیده تخم مرغ، ماست، زرده تخم مرغ، شیر، عسل، لیموترش، سركه، سبزیجات، روغنهای گیاهی، گیاهان دارویی كه بر اساس نوع ماسك یك یا چند نوع از این مواد اضافه می شود.
ابتدا صورت را با آب ولرم شسته و پوست را خشك نمی كنیم. زمانی كه پوست كمی مرطوب است تركیبات آماده شده را به صورت لایه ای روی پوست می مالیم بطوریكه به اطراف چشم مالیده نشود. پس از انجام اینكار دراز كشیده و پاهای خود را كمی بالا نگه می داریم تا جریان خون حفظ شود. این تركیبات حدود ۳۰-۲۰ دقیقه روی صورت می ماند كه بر اساس حساس بودن پوست این زمان متغیر است.
پس از گذشت زمان مورد نظر با كمی پنبه ماسك صورت را به آرامی پاك كنید. در صورت خشك شدن ماسك از پنبه مرطوب استفاده می شود. پس از پاك كردن صورت را با آب ولرم شستشو می دهیم.
ماسكهای صورت گیاهی باعث زیبایی و طراوت پوست می شوند.لازم به ذكر است استفاده از ماسكهای طبیعی بعد از پاكسازی عمیق پوست و بخور دادن پوست می باشد.
نوع ماسك باید بسته به نوع پوستی كه فرد دارد انتخاب شود. استفاده از ماسك حدود یك بار در هفته ضرورت دارد، زیرا سلولهای مرده سطحی پوست با شستشوی ساده با آب و صابون ممكن است از بین برود و باعث تیره شدن پوست و از بین رفتن شادابی و طراوت پوست شود.

منبع : مرکز اطلاع رسانی شمیم

مطالب مرتبط

از آکنه هرگز نترسید

نام آکنه از کلمه یونانی Acme به معنی دوران نخست زندگی گرفته شده است، زیرا آکنه نوعی بیماری معمول برای دوران نوجوانی و جوانی است.
همه افراد زمانی که در دوران نوجوانی به سر می برند از بروز یک یا دو خال کوچک بر روی پوستشان احساس ناراحتی می کنند. این مشکلات نظر آکنه که در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسند می تواند برای برخی افراد مشکلات روحی و جسمی فراوانی را به دنبال داشته باشد.
زمانی که خال ها و لکه های پوستی مدت زمانی پس از بروز ناپدید می شوند، شما می توانید آنها را به عنوان عارضه هایی عادی که به درمان خاصی نیاز ندارند تلقی کنید. به هر حال، برای بسیاری از مردم همین مشکلات به ظاهر ساده پوستی می تواند مشکلات بزرگ و جدی را به دنبال داشته باشد.
● آکنه چیست؟
نام آکنه از کلمه یونانی Acme به معنی دوران نخست زندگی گرفته شده است، زیرا آکنه نوعی بیماری معمول برای دوران " تقریبا بین سال های ۱۷ تا ۱۸ سالگی بیشترین میزان آکنه بر روی پوست خانم ها ظاهر می شود... "
نوجوانی و جوانی است. بیماری آکنه بیشتر در سنین بلوغ و دوران جوانی بروز می کند، اما می تواند برای کهنسالان نیز مشکلات عدیده ای را به وجود آورد. این بیماری بیشتر در سنین بلوغ یعنی زمانی که پوست به میزان زیادی چربی تولید می کند خود را نمایان می سازد. سلول های مرده پوست و چربی ها باعث می شوند تا تمامی منفذ های پوست صورت، قسمت های فوقانی بازو ها، قسمت فوقانی کمر و قفسه سینه بسته شوند و تنفس پوستی مشکل شود.
این عارضه در بین خانم ها معمولا در سال های اولیه نوجوانی شیوع پیدا می کند، یعنی تقریبا بین سال های ۱۷ تا ۱۸ سالگی بیشترین میزان آکنه بر روی پوست خانم ها ظاهر می شود. در این میان زمان بروز و شیوع این بیماری برای آقایان سنین ۱۹ و ۲۰ سالگی اعلام شده است. لکه های آکنه بیشتر بر روی صورت خود را نمایان می کنند، اما در عین حال می توان آنها را بر روی قسمت پشتی بدن، زیر گوش ها، روی قفسه سینه و روی کشاله ران مشاهده کرد.
باید توجه داشت که بیشتر مردم در طول دوران زندگی خود دست کم برای یک بار هم که شده آکنه و عوارض آن را تجربه می کنند. این بیماری در بیشتر مواقع خود را به صورت ملایم و معتدل نشان می دهد، اما برای ۱۵ درصد افراد با شدت بیشتری ظاهر می شود. آکنه برای " زمان بروز و شیوع این بیماری برای آقایان سنین ۱۹ و ۲۰ سالگی اعلام شده است... "
دو جنس زن و مرد به یک میزان بروز می کند و برای مردان معمولا شدیدتر است.
● مراحل پیشرفت آکنه
برای بسیاری از مردم آکنه یکی از بدترین و زجرآورترین بیماری هایی است که می تواند در طول دوران زندگی بروز کند. در طول دوران نوجوانی و بلوغ این عارضه بسیار عادی است و اصلا نگران کننده نیست. در این میان بسیاری از دانشمندان در تلاشند تا دریابند، برای چه بیماری آکنه بر روی پوست بدن بروز می کند.
پوست های سالم و معمولی شامل هزاران هزار کیسه ها و غده های کوچک و مخصوص می شود. هر یک از این کیسه ها شامل غده های کوچک چربی می شوند که چربی لازم برای پوست بدن را تولید می کنند. یک عکس العمل غیرمعمول از غده های چربی پوستی در فعالیت هورمون مردانه تستوسترون بروز می کند و باعث می شود تا فعالیت های آنها بیشتر شود. این طور که آمار ها نشان می دهد آکنه در مردان بیشتر از خانم ها بروز می کند، زیرا در بدن آنها به میزان بیشتری هورمون تستوسترون وجود دارد.
این چربی هایی که بیش از میزان نیاز تولید می شوند، به همراه سلول های مرده پوستی کلیه منافع پوست را مسدود می کنند. این عارضه باعث می شود تا امکان تنفس برای پوست افراد
" ارتباطات جدید با دیگر افراد، پیش از فرا رسیدن زمان عادات ماهانه خانم ها، بارداری، استرس و فشار های عصبی، برخی لوازم آرایشی و بهداشتی و برخی دارو ها می توانند احتمال بروز آکنه در افراد را بیشتر کنند... "
غیر ممکن شود و به دنبال آن آکنه بروز کند. به طور کلی ممکن است در این زمان فرد روزی چند بار به حمام برود و آلودگی ها را از روی پوست خود بزداید، اما در عین حال این سلول های مرده و چربی ها با حمام رفتن از بین نمی روند.
● افسانه های آکنه
در مباحث علمی، افسانه هایی که در مورد بیماری آکنه وجود دارد شامل مباحث تغذیه ای می شد. طبق این افسانه ها گفته می شود که خوردن غذاهای مخصوص یا داشتن رژیم های غذایی ویژه مثل انواع شکلات ها، غذاهای چرب و یا سرخ کرده می تواند آکنه را تشدید کند. در این برخی افراد با توجه به نوع ساختار بدنی خود به بعضی غذاها حساس ترند.
امروزه افرادی که بر روی پوست آنها آکنه بروز می کند اصلا خجالت نمی کشند، چون دریافته اند که این بیماری برای همه بروز می کند و از اختیارات آنها خارج است. مطالعات انجام شده نشان می دهد، برخی مردم از نظر روانشناسی با آکنه خجالت می کشند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.
● درمان های آکنه
مهم ترین فعالیتی که متخصصان برای درمان آکنه انجام می دهند آنست که از بروز اثرات و جای آکنه جلوگیری کنند. علاوه بر این، پزشکان می کوشند از استرس ها و پریششانی های فرد مبتلا به آکنه بکاهند، طول دوران بروز آکنه بر روی پوست وی را کم کنند و باعث شوند تا بیمار درد کمتری را احساس کند. درمانی که برای بیماری آکنه به کار برده می شود به میزان شدت این بیماری در افراد بستگی دارد.
پوست های سالم برای ایمن شدن در برابر آکنه به ویتامین هایی نظیر A، C و E، روی و دست کم ۸ لیوان آب در طول روز نیاز دارند. همه ما چه به آکنه مبتلا باشیم و یا نباشیم باید این مواد را مصرف کنیم تا از پوستی سالم و شاداب برخوردار شویم.
در این میان باید توجه داشت که عواملی نظیر آزمایش های پزشکی، ارتباطات جدید با دیگر افراد، پیش از فرا رسیدن زمان عادات ماهانه خانم ها، بارداری، استرس و فشار های عصبی، برخی لوازم آرایشی و بهداشتی و برخی دارو ها می توانند احتمال بروز آکنه در افراد را بیشتر کنند.

وبگردی
زیر و روی "اصلاح ساختاری"
زیر و روی "اصلاح ساختاری" - احتمال بعدی این است که شاید هدف این است که نظام ریاست جمهوری کنار برود و مجددا جایگاه نخست وزیری احیا شود. در این حالت نخست وزیر هم به طبع توسط مجلس انتخاب می‌شود و شک نکنید حتی اگر الان با توجه به ترکیب مجلس دهم قرار بود نخست وزیر انتخاب شود، فردی مانند سعید جلیلی انتخاب می‌شد.
بازهم کپی بدون اجازه از یک برنامه آمریکایی / آیا مورد تمسخر دنیا قرار نمیگیریم !
بازهم کپی بدون اجازه از یک برنامه آمریکایی / آیا مورد تمسخر دنیا قرار نمیگیریم ! - همزمان با رونمایی از پوستر و تیزر جدیدترین برنامه احسان علیخانی، روز و ساعت پخش اولین قسمت از «عصرجدید» اعلام شد.
کلیپ عجیب شهرداری بندرعباس از رفع مناطق آبگیر !
کلیپ عجیب شهرداری بندرعباس از رفع مناطق آبگیر ! - تیم رسانه ای شهرداری بندرعباس کلیپی عجیب و غریب از رفع مناطق سیلاب زده این شهر با حضور شخص شهردار منتشر کرده است...!
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه در برج میلاد برگزار شد.
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.
ویدئو / روش خرید قانونی کوه در لواسان !
ویدئو / روش خرید قانونی کوه در لواسان ! - ارتفاعات تهران از جمله لواسانات یکی از این مناطق است که به گفته امام جمعه این شهر به شکل جدی و گسترده‌ای با این مشکل دست به گریبان است و ظاهراً کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری محلی برای دور زدن قانون از سوی برخی افراد شده است.
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر - الهام حمیدی بازیگر پرکار این روز‌های سینما و تلویزیون با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد اما هویت همسرش را فاش نکرد.
توهین بعیدی‌نژاد به شعور ملت ایران
توهین بعیدی‌نژاد به شعور ملت ایران - حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس توییتی را منتشر ساخت که با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو شد. وی مدعی شده که در فهرست کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات مواجه شدند ایران با وجود فشارها و تحریم اقتصادی، عملکرد بهتری از کشورهایی چون ترکیه، برزیل، روسیه، آفریقای جنوبی و سوئد داشته است.
عکس/ کشف حجاب در تهران!
عکس/ کشف حجاب در تهران! - حجت الاسلام حمید رسایی عکسی در کنار یک زن بی حجاب از حضور در برنامه‌ای با عنوان «اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا» در تهران منتشر کرده است.
ببینید یک مجری چقدر میتواند مزخرف بگوید !
ببینید یک مجری چقدر میتواند مزخرف بگوید ! - ژاپنی صحبت کردن جواد خیابانی