شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

لذت از زندگی


آیا همنشین انسان‌های شاد و خوش گذارنید یا انبوهی از آدم‌های متعرض و عزادار دور شما را گرفته‌اند؟
آیا خود شما به دنبال شادی هستید یا منتظرید شادی بیاید و در خانهٔ شما را بزند؟
شادی نمی‌آید. شما باید بروید و پیدایش کنید. آن وقت می‌بینید، زندگی چه لذت‌بخش است و بعد این تجربه‌ها را بپرورانید.
لذت، احساسی است در درون شما. وقتی بدانید، چطور این احساس به‌وجود می‌آید، می‌توانید آن را دوباره تکرار کنید.
اگر از زندگی انتظار دارید که دلپذیر باشد و فعالانه به دنبال شادی و لذت باشید، آن را پیدا می‌کنید.

منبع : مطالب ارسال شده

مطالب مرتبط

یک جعبه ستاره پیدا کنید

در این‌جا چند گام ویژه را که می‌توانید برای ایجاد انضباط در خویشتن بردارید می‌خوانید:
۱. تقویم و جعبه ستاره‌یتان را دم دست داشته باشید.
۲. تصمیم بگیرید که می‌خواهید کدام نظم را در خویشتن به‌وجود آورید. فرض می‌کنیم می‌خواهید از عادت نگرانی برهید.
۳. به سطح انگیزه و اشتیاق خود بنگرید. اگر برای ترک این عادت کاملاً متعهد نباشید، وقتتان را به هدر می‌دهید.
۴. به هیچ‌کس نگوئید دارید چه می‌کنید، یا ستاره‌هایتان چه معنای دارند. با فاش کردن این مطلب، انرژی مورد نیاز این کار را بر باد می‌دهید. اما برای خودتان یک کد رمزی ایجاد کنید و آن را گوشه چپ بالای تقویمتان بنویسید، تا بتوانید برای ارزیابی پیشرفتتان ـ درباره عادتی که می‌خواهید آن را ترک کنید ـ به آن بازگردید.
۵. تقویمتان را در جائی بگذارید که هر روز آن را ببینید و مورد رسیدگی قرار دهید و میزان پیشرفت خود را تعیین نمائید.
۶. در پایان هر روز نگاهی به تقویمتان بندازید و درباره روزی که پشت سر گذاشتید بیندیشید. (با فرض این که سرگرم ترک عادت نگرانی هستید) اگر به محض بروز نگرانی و به محض آگاهی از آن، توانستید آن را کنار بگذارید، یک ستاره طلائی بردارید و آن را روی تاریخ آن روز بچسبانید.
۷. همواره از نخستین روز ماه شروع کنید، و تا سی‌امین روز پیش بروید. اگر تا پایان ماه، هر روز ستاره گرفته‌‌اید، به این معنا است که درست پیش می‌روید. بررسی‌ها نشان می‌دهند که تغییر عادت یا الگوی رفتاری، بیست و یک روز وقت می‌گیرد. اگر این امر واقعیت داشته باشد، برنامه سه‌هفته‌ئی نیز کافی است. اگرچه یک‌ماه از نظر ارزیابی آسان‌تر است. زیرا از نخستین روز ماه شروع می‌کنید و در سی‌امین روز ماه ترک عادت رسیده‌اید.
همچنین اگر در پانزدهمین روز ماه تصمیم به ترک عادتی بگیرید، هنوز پانزده روز فرصت دارید تا به عادت قدیم خود بپردازید و از اول ماه ترک عادت را آغاز کنید.
اما اگر در همه روزهای ماه ستاره نگرفته‌اید، برای ستاره‌هائی که ستانده‌اید به خود تبریک بگوئید. اما بدانید که ماه بعد باید تمام این فرایند را دیگر بار آغاز کنید، تا به ماهی برسید که تمام روزهایش را ستاره گرفته باشید.
اگر در نیمه ماه به هر دلیل چند روز در این امر فاصله افتاد، مبادا فکر کنید که تا اول ماه بعد صبر خواهید کرد و دوباره آن را از سر خواهید گرفت. این شیوه ابداً سودمند نخواهند بود. اگر به علت چند روز فاصله بخواهید تا اول ماه بعد صبر کنید، فقط خودتان را فریب داده‌اید. و لازم است سطح اشتیاق و انگیزه‌تان را دیگر بار بررسی کنید.
اگر باز هم در پایان ماه، هر روز ستاره نداشتید، شادمان باشید که همچنان به کارتان ادامه داده‌اید. هرگاه همه روزها ستاره داشتید، بدانید که کمر عادت نامطلوب را شکسته‌اید. اخیراً سه ماه به درازا کشید تا توانستم از شر عادتی نامطلوب برهم.
۸. وقتی در یک زمینه به نظم دلخواهتان رسیدید، به سراغ عادت بعدی و انضباط جدید بروید. چندی نخواهد گذشت که می‌بینید الگوی انضباط در خویشتن که ایجاد کرده‌اید به آسانی می‌تواند در هر زمینه از زندگی‌تان که بخواهید مورد استفاده قرار گیرد.

وبگردی
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری - دریافت کارت هوشمند ملی نیازمند گذراندن مراحلی است که در این گزارش با روند دریافت آن آشنا می شویم.
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
    6 نوع موسیقی که بازده تان را بالا می برد
    موسیقی می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنید، در کار خود عمیق شوید، و کارهایتان را با رضایت بیشتری انجام دهید. اما همه اینها در صورتی محقق می شود که موسیقی درستی برای کار کردن انتخاب کرده باشید.