شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

ادامه تزریق نقدینگی به بانک های انگلستان


ادامه تزریق نقدینگی به بانک های انگلستان
یکی از اقدامات دولت های ثروتمند برای جلوگیری از سقوط بانک ها، تزریق مداوم نقدینگی به بازار پول است. آمریکا، کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای جهان از مدتی قبل این روند را آغاز کرده اند و همچنان به اثربخشی آن امیدوارند. در حال حاضر فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) میزان پرداخت وام یک روزه به بانک های آمریکایی را به بیش از ۴۳۰ میلیارد دلار رسانده است. بانک های مرکزی کشورهای صنعتی امیدوارند با تزریق نقدینگی کلان به بازار پول، فعالیت بانک ها را به سطح عادی برسانند. این در حالی است که بی اعتمادی سپرده گذاران نسبت به آینده پول شان و ترس از زیان موجب کاهش فعالیت های بانک های کوچک و بزرگ در کشورهای پیشرفته شده است. برخی کارشناسان می گویند ریشه بحران را باید درون بانک ها و شکل فعالیت های آنها جست وجو کرد. بانک های غربی در یک دوره زمانی به ظاهر پررونق اقدام به پرداخت های وام مسکن بدون پشتوانه کردند. این وام ها موجب افزایش شدید بهای مسکن شد و در نهایت با ترکیدن حباب بازار مسکن، زمینه های بحران امروز به وجود آمد.
● گوردون براون نخست وزیر انگلستان:
تزریق پول به بانک های کشور موجب به جریان افتادن بازارهای مالی می شود و اقدامی ضروری است. برخلاف تصور برخی در شرایط کنونی این اقدام نه تنها ضروری بلکه مفید نیز است. کمک به بانک ها از پول مالیات دهندگان (اشاره به ملی کردن سه بانک بزرگ انگلیسی
اچ بی او اس، لویدز و رویال بنک اسکاتلند) موجب تداوم فعالیت های روزمره آنها می شود که سود آن نصیب همان مالیات دهندگان خواهد شد. ارائه بسته کمکی ۳۷ میلیارد پوندی به سه بانک بزرگ، اقدامی است که در سایر کشورهای پیشرفته نیز سابقه دارد. باید بگویم وقتی فعالیت بازارهای مالی متوقف می شود، دولت نمی تواند دست روی دست بگذارد و زیان دیدن مردم را تماشا کند. در چنین شرایطی باید وارد میدان شد و کاری انجام داد. تزریق نقدینگی به بانک ها به معنای دور ریختن پول نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است. دولت در یک زمان معین این دارایی های سرمایه ای را به فروش خواهد رساند و علاوه بر سیستم بانکی، مردم نیز از آن سود خواهند برد. ما یک مدل ارائه کرده ایم و معتقدیم اگر سایر کشورها نیز از این مدل پیروی کنند، بحران مالی زودتر ریشه کن خواهد شد. در حال حاضر ما نیازمند قوانین جدید و ساختار مالی جدیدی هستیم که موفقیت بانک ها و موسسات مالی را در آینده تضمین کند. مدل دولت انگلیس برای تضمین چنین آینده ای ارائه شده است.
● آنگلا مرکل صدراعظم آلمان:
امروز اقتصاد ما با وضعیت خاصی روبه روست. ما به دنبال اجرای اقداماتی جدی و موثر هستیم تا اثرات بحران مالی جهان بر اقتصاد خود را به حداقل برسانیم. ما مجموعه ای جدید از قوانین مالی را برای اقتصاد کشور تهیه و ارائه کرده ایم. این قوانین زیر نظر کارشناس مالی، پولی و اقتصادی تهیه شده اند. ما از سایر کشورهای اروپایی می خواهیم که از برنامه اصلاح قوانین مالی از جمله اصلاح قوانین صندوق بین المللی پول حمایت کنند. این قوانین دارای دو هدف مشخص هستند؛ نخست افزایش شفافیت عملکرد بانک ها و موسسات مالی و بعد افزایش اعمال کنترل بر عملکرد مقام های ارشد مالی کشورها.برای مقابله با بحران مالی کنونی و کاهش اثرات آن بر بانک ها و موسسات مالی آلمان، دولت طرح نجات ۵۰۰ میلیارد یورویی خود را ارائه کرده است. اجرای این طرح در کنار اجرای برنامه تغییر قوانین بازارهای مالی در حالی که فعالیت های بانکی کاهش یافته و بازارهای سهام اروپا شاهد روند نزولی ارزش سهام هستند، می تواند زمینه های ریشه کن شدن بحران را آماده کند.
● بن برنانک (رئیس فدرال رزرو):
حتی اگر طرح نجات دولت آمریکا موفق به تثبیت بازارهای مالی شود، بازهم بهبود سریع وضعیت اقتصادی امکان پذیر نخواهد بود. بهبود کامل وضعیت اقتصادی در کوتاه مدت اتفاق نخواهد افتاد چراکه کاهش رشد اقتصادی آمریکا مدت ها قبل از تشدید بحران در بازارهای مالی آغاز شده بود. عامل اصلی ضعف اقتصادی آمریکا تداوم بحران بازار مسکن است و این درحالی است که هزینه های مصرف کنندگان، سرمایه گذاری های شرکتی و فعالیت بازار کار به شدت کاهش یافته است. از سویی رفع انسداد بازارهای اعتبارات هم به زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد. باید توجه داشت کاهش رشد اقتصادی جهان به معنای کاهش میزان صادرات ما خواهد بود. تنها مایه تسلی ما این است که کاهش قیمت کالاها موجب آزاد شدن بخشی از توان خرید مردم خواهد شد و احتمالاً تورم نیز دیگر افزایش نخواهد یافت. همچون تمامی بحران های گذشته، مساله اصلی از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران و مردم در بازارها و نهادهای مهم است. بحران زمانی پایان می یابد که پاسخ های فراگیر و همه جانبه سیاستمداران و رهبران مالی موجب بازگشت اعتماد به بازارها شده باشد.مسیر فعالیت های اقتصادی طی ماه های آینده به طور کامل بستگی به این خواهد داشت که عملکرد بازارهای مالی و اعتبارات تا چه اندازه به سطح عادی خود رسیده است. هرگونه تلاش برای نجات بازارها باید متناسب با شرایط و چالش های جدید انجام شود. من نمی خواهم بگویم که راه پیش رو به راحتی طی خواهد شد اما معتقدم درحال حاضر ما ابزارهای لازم برای جلوگیری از بروز هر فاجعه ای را در اختیار داریم.
● آلن گرینسپن (رئیس پیشین فدرال رزرو):
آهسته تر شدن روند نزولی بهای مسکن در آمریکا، نخستین نشانه مثبت بهبود شرایط در این بازار است و نهایتاً با رفع انسداد از بازارهای اعتبارات، سرمایه گذاران دوباره به فعالیت در بازار مسکن تمایل پیدا خواهند کرد. به نظر من بهبود وضعیت بازار مسکن آمریکا از نیمه اول سال ۲۰۰۹ آغاز خواهد شد. با این حال یک سوال بزرگ هنوز بی پاسخ مانده است: برای ترغیب سرمایه گذاران جهانی به فعالیت مجدد در بازار مسکن آمریکا، چه میزان وام رهنی باید وارد سیستم شود؟ جدای از این، میزان سرمایه مورد نیاز بانکی برای تثبیت سیستم مالی هم پرسشی است که هنوز بی پاسخ مانده است.
● دومینیک استراس کان (رئیس صندوق بین المللی پول):
تصور می کنم بی ثباتی مالی کنونی به بازارهای نوظهور آسیب های شدیدی وارد خواهد کرد اما یک راه حل برای جلوگیری از این امر وجود دارد. به همان اندازه که وضعیت کنونی مایوس کننده به نظر می رسد، من معتقدم راهی برای خروج از این گرفتاری مشترک وجود دارد. روش کار این است که دولت های سراسر جهان در یک مسیر گام بردارند. آنها باید هر چه سریع تر پنج کار را انجام دهند.
۱) ارائه تضمین های دولتی به سپرده های بین بانکی، بانک های کوچک و بازار پول
۲) خارج کردن دارایی های مشکل آفرین از بازار، انتشار اوراق سهام دولتی در صورت نیاز
۳) ایجاد تناسب بین سرمایه خصوصی و دولتی
۴) بستن بسیاری از راه های گریز موجود در مقررات پولی جهان
۵) در اختیار داشتن مقادیر زیادی پول تا وقتی بازارهای نوظهور تحت فشار قرار می گیرند به سرعت به کار گرفته شوند.
درحال حاضر گمان می کنم به دلیل تصمیمات گرفته شده، ما اوج بحران مالی را پشت سر گذاشته ایم اما تعیین میزان خسارت های بحران تا مدت ها امکان پذیر نخواهد بود.

علی دانیال

منبع : روزنامه سرمایه

مطالب مرتبط

اوباما بدترین اشتباهات بوش را تکرار می‌کند

اوباما بدترین اشتباهات بوش را تکرار می‌کند
آن چه که بیش از هر چیز دیگر درباره برنامه بهبود اقتصادی رادیکال پرزیدنت اوباما متحیر کننده است، گستردگی این برنامه نیست، بلکه این واقعیت است که طرح‌های ارائه شده را می‌توان ادامه مخرب‌ترین سیاست‌های اقتصادی دولت بوش به شمار آورد. جالب آن که این مجموعه سیاست‌های آقای بوش به نوعی سیاست‌های پرزیدنت روزولت، قهرمان شخصی آقای اوباما، را نیز نقض می‌کنند.
دولت بوش حسابداری mark-to-market یا حسابداری «ارزش بازاری» را برای بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و دیگر موسسات مالی اجباری کرد (در این سیستم حسابداری، ارزش حساب‌ها، اوراق بهادار و پرتفولیوها بر اساس ارزش بازاری آن‌ها و نه قیمت خریدشان ثبت می‌شود.م). متاسفانه اوباما نیز قصد دارد این سیاست را ادامه دهد. البته این روش حسابداری ظاهرا روش بدی به نظر نمی‌رسد. بر اساس این روش، موسسات مالی باید زمانی که ارزش بازاری دارایی‌هایشان افزایش یا کاهش می‌یابد ترازنامه‌ها و حساب دارایی و سرمایه شان را تعدیل کنند. باید گفت که این روش تنها زمانی که اوراق بهادار به راحتی قابل نقد شدن باشد، مانند اوراق قرضه خزانه یا سهام عادی شرکت IBM و GE، جواب می‌دهد. اما زمانی که بحران اعتبار در سال ۲۰۰۷ به اوج خود رسید، هیچ بازاری برای اوراق بهادار Sub prime و دیگر دارایی‌های مشکوک وجود نداشت. با این حال سیاست‌گذاران و حسابرسان همچنان بر بانک‌ها و دیگر موسسات فشار وارد می‌کردند تا ارزش دفتری این اوراق را حتی در مواردی که اصل و بهره تعهدات به طور تمام و کمال پرداخته می‌شد، کاهش دهند.
بنابراین تحت سیستم mark-to-market حتی ارزش دارایی‌هایی که در سرمایه قانونی نگهداری می‌شوند، و دچار مشکل نیستند نیز به طور مصنوعی کاهش داده می‌شوند. حتی بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای که جریان درآمدی مثبتی دارند، اکنون در پیچ و خم‌های مرگبار گرفتار آمده‌اند. بخش عمده کاهش ارزش ۷۰۰ میلیارد دلاری در دارایی موسسات مالی تنها در دفترهای این شرکت‌ها صورت پذیرفته و زیان نقدی واقعی در کار نبوده است. زمانی که بانک‌ها یا شرکت‌های بیمه، ارزش دارایی‌هایشان را در دفاتر کاهش می‌دهند، مجبور می‌شوند که سرمایه جدیدی را فراهم کنند. موسسات رتبه‌بندی نیز، نیاز به کسب سرمایه جدید را به عنوان دلیلی برای کاهش رتبه بانک یا شرکت مربوطه به حساب می‌آورند. بنابراین با وجود این که بانک‌ها دو برابر سال قبل نقدینگی دارند، با اکراه وام می‌دهند و روز به روز شروط بیشتری را برای اعطای وام تعریف می‌کنند. این به آن دلیل است که بانک‌ها می‌دانند که هر وقت که وامی بدهند یا سرمایه‌گذاری کنند ریسک آن وجود دارد که ارزش دارایی‌هایشان در دفاتر کاهش یابد حتی اگر وام داده شده، مشکوک‌الوصول نباشد. می‌توان ادعا کرد که اگر در جریان شدت گرفتن مشکلات بانکی در اوایل دهه نود، به‌کارگیری حسابداری غیر منعطف mark-to-market اجباری بود، تقریبا تمام بانک‌های تجاری در ایالات متحده به خاطر اوضاع متزلزل آمریکای لاتین و وام‌های تجاری مسکن از هم پاشیده بودند و تکرار رکود بزرگ در دهه ۹۰ بعید نبود. علاوه بر آن تلاش برای تعیین قیمت دارایی‌ها در یک بازار آشفته یا بازاری که اصلا وجود خارجی ندارد، مسخره است. احمقانه است که قیمت‌های «نرمال» از قیمت‌های سقوط کرده متمایز نشوند. در ارزش‌گذاری سرمایه قانونی، طبق تعریف، باید یک دید بلندمدت اتخاذ شود. نوسانات روزانه قیمت اهمیتی ندارند. در واقع دارایی‌ها مادامی که بی‌ارزش نشده باشند، باید با همان قیمتی که خریداری شده اند، در دفاتر ثبت شوند. به جرات ادعا می‌کنم که حسابداری Mark-to-market دلیل اصلی مشکلات فعلی اقتصاد ما است. جالب است که تا قبل از رکود بزرگ به کارگیری این سیستم حسابداری اجباری بود، اما اختلال زا بودن آن باعث شد که روزولت در سال ۱۹۳۸ آن را کنار بگذارد. این سیستم حسابداری باعث ایجاد اختلال در سیستم بانکی می‌شد. اما ایده‌های بد دوباره و دوباره تجربه می‌شوند. هیات استانداردهای حسابداری مالی این سیستم را احیا و دولت بوش، خزانه داری و کمیسیون ارز و اوراق بهادار نیز در پاییز ۲۰۰۷ آن را اجرایی کرد. قانون حسابداری Mark-to-market از سال پیش دوباره به موسسات مالی تحمیل شد و آقای بوش نیز حاضر نشد آن را تعلیق کند. زمانی که در پاییز گذشته، کنگره اعتراض خود را اعلام کرد دولت و مقامات کمیسیون ارز و اوراق بهادار یک سری اصلاحات ظاهری را اعمال کردند، اما این اصلاحات هیچ تغییری در اصل ماجرا ایجاد نکردند. متاسفانه اوباما نیز مانند بوش قصد ندارد که از فروش استقراضی
(short selling) ممانعت کند (به فروش یک ابزار مالی در صورتی که فروشنده در زمان فروش صاحب آن نباشد، فروش استقراضی گفته می‌شود. در واقع فروشنده قصد دارد زمانی که قیمت ابزار مالی طبق آن کاهش یافت، آن را خریداری کند و از این راه به سود برسد.م). در سال ۱۹۳۸ کمیسیون ارز و اوراق بهادار که فرانکلین روزولت تاسیس کرده بود، قانونی به نام قانون افزایش قیمتی (uptick rule) را به تصویب رساند. او طبق این قانون فروش استقراضی سهام، مگر در مواردی که قیمت سهام افزایش یابد، غیر قانونی اعلام شد. در جولای ۲۰۰۷، کمیسیون ارز و اوراق بهادار که اعضای آن را کاخ سفید تعیین می‌کند، این قانون را کنار گذاشت و به دنبال آن نوسان قیمت‌ها در بازار به شدت افزایش یافت. این اشتباهات با شکست کمیسیون ارز و اوراق بهادار در اجرایی کردن قانونی علیه فروش استقراضی ادامه یافت. قبل از این که سرمایه‌گذاران بتوانند دست به فروش استقراضی بزنند، باید ابتدا سهامی را قرض کنند و کارمزدی را نیز به کارگزار یا سهام دار بپردازند. فروشندگان به زودی دریافتند که کمیسیون ارز و اوراق بهادار نمی‌تواند فروش استقراضی را متوقف کند، بنابراین فشار بیشتری روی سهام بانک‌ها وارد شد. افرادی که دست به فروش استقراضی می‌زدند به زودی متوجه شدند که حسابداری mark-to-market کمپانی‌های به ظاهر شکست ناپذیر را نیز دچار مشکل می‌کند. آن‌ها طعمه‌های خود را نشان کردند و سهام شرکت‌های مورد نظرشان را استقراض کرده و به فروش رساندند تا بعدا که قیمت سهام این شرکت‌ها کاهش یافت آن‌ها را خریداری کنند و سود خوبی به جیب بزنند. اگر اوباما می‌خواهد روزولت را الگوی خود قرار دهد، باید قوانین حسابداری mark-to-market را معلق، قانون افزایش قیمتی را احیا و فروش استقراضی را ممنوع اعلام کند. اگر اوباما این کار را نکند، تاریخ از او به عنوان کسی که اشتباهات اقتصادی آقای بوش را تکرار کرد، یاد خواهد کرد.

وبگردی
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری - دریافت کارت هوشمند ملی نیازمند گذراندن مراحلی است که در این گزارش با روند دریافت آن آشنا می شویم.
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
    6 نوع موسیقی که بازده تان را بالا می برد
    موسیقی می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنید، در کار خود عمیق شوید، و کارهایتان را با رضایت بیشتری انجام دهید. اما همه اینها در صورتی محقق می شود که موسیقی درستی برای کار کردن انتخاب کرده باشید.