دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 16 July, 2018

چهره اسرائیل نژادپرست


چهره اسرائیل نژادپرست
حزب راستگرای «یسرائیل بیت نو» (اسرائیل خانه ما) در انتخابات اخیر اسرائیل نتایج خوبی به دست آورد
اینکه این نتایج حاصل شرایط نابسامان ۲ حزب اصلی اسرائیل یعنی لیکود و کادیما بوده‌است موضوعی است که جای بحث جداگانه دارد. نکته اصلی اکنون این است که آویگدور لیبرمن، رهبر تندروی افراطی حزبی که از این نابسامانی بهره اصلی را برده، اکنون وزیر خارجه اسرائیل است. شعار تبلیغاتی او و حزبش برای این انتخابات این بود: بدون وفاداری، هیچ حقوق شهروندی وجود ندارد. سخنان تند و نژادپرستانه‌ای که لیبرمن گفته‌‌است حتی برای خود اسرائیلی‌ها هم نگران‌کننده است. او چهره اسرائیل نژادپرست در دنیای امروز است.مطلبی که می‌خوانید نوشته یک خبرنگار آمریکایی در وبلاگ‌ شخصی‌اش درباره لیبرمن و اسرائیل جدید است.
هنگامی که من۲دهه پیش به‌عنوان یک خبرنگار در سرزمین‌های اشغالی مستقر شده بودم، باورکردنی نبود که یک سیاستمدار اسرائیلی که آشکارا از پاکسازی قومی فلسطینیان از مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی حمایت می‌کرد و اگر عرب‌های اسرائیل سوگند وفاداری نمی‌خوردند، آنها را به اجبار دوباره در کرانه باختری مستقر می‌کرد، بتواند در کابینه این رژیم بنشیند.
انتقادات آتشین فاشیست‌های رژیم صهیونیستی مانند میر کاهان که بر خلاف قانون بود به‌شدت از سوی مقامات اسرائیل محکوم شد و تحت تعقیب قرار گرفت.حزب منفور کاچ که متعلق به کاهان بود، از سوی ایالات متحده، کانادا و اتحادیه اروپا به‌عنوان یک سازمان تروریستی لقب گرفت و به‌علت تحریک نژاد پرستی در سال ۱۹۸۸ میلادی از سوی دولت رژیم صهیونیستی، فعالیت‌های این حزب غیرقانونی اعلام شد.
اسرائیل تغییر کرد و ویروس نژادپرستی توسط حزب کاهان که تبهکارانش متهم به ارتکاب قتل‌ها و کتک‌زدن ده‌ها نفر از فلسطینیان بی‌دفاع شده بودند، پخش شد. اعضای این حزب تظاهراتی را در سرزمین‌های اشغالی برپا کردند و فریاد مرگ بر عرب‌ها(!) در قالب انتخاب آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه جدید رژیم صهیونیستی به اسرائیل بازگشت. لیبرمن به‌طور آشکار و صریح خواستار ایجاد اسرائیلی بدون حضور عرب‌ها شده است.
از روزهای حضور حزب کارگر سوسیالیست که رژیم صهیونیستی را در سال ۱۹۴۸ تاسیس کرد و رهبران بسیاری مانند اسحاق رابین داشت که به‌طور جدی خواستار همزیستی مسالمت آمیز با فلسطینیان بود، انحراف زیادی دیده می‌شود.پلیدی اخلاقی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و لیبرمن منعکس‌کننده انحطاط اسرائیل است.حزب کارگر همانند رژیم صهیونیستی پوسته‌ای از بدنه قدیمی این رژیم است.حزب «اسرائیل خانه ما» لیبرمن با ۱۵ کرسی در کنست، احتمالا هنگامی که پایه قدرتش به اندازه‌ای قوی شود که او را به سوی دفتر نخست‌وزیری سوق دهد، دولت نتانیاهو را به زیر خواهد کشید. وی نمایانگر گونه جدیدی از یهودیان است.
لیبرمن محافظ سابق باشگاه شبانه که عضوی از حزب کاچ هم به شمار می‌رفت، در سال
۲۰۰۱ میلادی به‌دلیل کتک زدن یک پسر ۱۲ ساله گناهگار شناخته و از سوی یک دادگاه اسرائیلی محکوم شد. او به خاطر اتهام کلاهبرداری چند میلیون دلاری و پولشویی تحت بازرسی قرار دارد.شایعه‌هایی هم از ارتباط نزدیک لیبرمن با مافیای روسیه وجود دارد. او بی‌اعتنا به قانون بین‌الملل در شهرک‌های یهودی نشین نوکدیم در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کند.
لیبرمن هم مانند کاهان، مرشد خود خواستار ریشه‌کنی فلسطینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی است. هنگام بمباران گسترده غزه توسط رژیم صهیونیستی در ماه‌های دسامبر و ژانویه، لیبرمن اظهار داشت: اسرائیل باید به‌گونه‌ای با حماس بجنگد که ایالات متحده در جنگ جهانی دوم با ژاپن جنگید. وی با اشاره به حمله هسته‌ای آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی اظهار داشت که اشغال ژاپن برای رسیدن به پیروزی امری غیرضروری بود. هنگامی که لیبرمن به مقام وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برگزیده شد، اعلام کرد که معاهده صلح آناپولیس سال ۲۰۰۷ میلادی مرده است و دیگر وجود ندارد.
وی در سال ۲۰۰۴ میلادی گفت که ۹۰ درصد شهروندان فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی هیچ جایگاهی در آنجا ندارند.آنها می‌توانند بقچه‌های خود را بردارند و گم شوند. این اظهارات لیبرمن خشم و نفرت همگان را برانگیخته است، زیرا لیبرمن برخلاف فلسطینی‌ها که شناسنامه نسل‌های گذشته اجدادشان در منطقه مشخص و معلوم است، یک تازه وارد به شمار می‌رود. وی در سال ۱۹۷۸ میلادی از مولداوی به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرد و لهجه غلیظ روسی خود را حفظ کرده است.
لیبرمن ۳ سال پیش به‌طور آشکار درباره اخراج گروهی از اعضای فلسطینی کنست پارلمان رژیم صهیونیستی خیالپردازی کرده بود.
وی در ماه می سال ۲۰۰۶ میلادی در سخنرانی خود از صحن کنست گفت: ما از رژیم صهیونیستی می‌خواهیم که آشکارا تمامی عوامل تحریک‌کننده و کسانی که با تروریسم همکاری می‌کنند و در این مجلس حضور دارند را به سزای اعمالشان برساند. این محاکمه در مورد کسانی که همچنان با حماس و حزب‌الله دیدار‌های ماهانه در لبنان برگزار می‌کنند و کسانی که روز استقلال این رژیم را نکبه یعنی روز فاجعه و بدبختی می‌نامند و پرچم‌های سیاه افراشته می‌کنند، باید اجرا شود.
لیبرمن افزود: جنگ جهانی دوم با محاکمه نورمبرگ پایان یافت. اعضای حزب نازی و حتی کسانی که با آنها همکاری می‌کردند، اعدام شدند.در میان آن افرادی مانند پیر لاوال، نخست‌وزیر دولت فرانسه در طول جنگ جهانی دوم قرار داشت که سپس اعدام شد و من امیدوارم این سرنوشت شامل حال تمام کسانی که در این مجلس هستند و با تروریست‌ها همکاری می‌کنند، بشود.
وی همچنین اظهار داشت: بمباران سد اسوان مصر باعث می‌شود تا بسیاری از مصریان جان خود را از دست بدهند. هنگامی که آریل شارون وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی بود، صدها نفر از زندانیان فلسطینی را سوار بر اتوبوس‌ها کرد و آنها را در دریا غرق کرد.لیبرمن اخیرا به حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری مصر که یکی از کشورهای عربی متحد اسرائیل به شمار می‌آید گفته که به جهنم برود و همراه با نتانیاهو از حملات هوایی گسترده به نیروگاه‌های هسته‌ای ایران حمایت کرده است.
احمد طیبی یک نماینده عرب در کنست، از جامعه بین‌المللی درخواست کرده است تا رژیم صهیونیستی را تحریم کنند؛ همانگونه که در مورد اتریش و هنگامی که یورگ هایدر، رهبر حزب راست افراطی، به دولت اتریش پیوست این اتفاق صورت گرفت. وی در این باره گفت: این درخواست عادلانه و منصفانه‌ای به‌نظر می‌رسد اما من فکر می‌کنم ریاکاری و استانداردهای دوگانه‌ای که روابط ما با خاورمیانه را مشخص می‌کند، به همراه حمایت‌های چاپلوسانه از لابی اسرائیل بر اوضاع حکمفرما باشد.نژادپرستی تا زمانی که به سوی عرب‌ها نشانه رفته است، نتوانسته وجدان ما را ناراحت کند یا جلوی حمایت ما از رژیم صهیونیستی را بگیرد.
در پی ترور رابین توسط یک یهودی افراطی که با حزب کاچ در ارتباط بود، رهبران اسرائیل هرگز نتوانستند باردیگر موضوع هم نشینی با فلسطینی‌ها را دنبال کنند. نخست‌وزیران رژیم صهیونیستی که پس از رابین روی کار آمدند، با زبان صلح سخن گفتند تا جامعه بین‌الملل و واشنگتن را آرام کنند، در حالی که آبادی‌های یهودی‌نشین در سرزمین‌های فلسطینی را با جدیت و قدرت گسترش دادند و نواحی وسیعی از کرانه باختری به همراه اکثر سفره‌های آبی را به محاصره درآوردند و مجموعه حملات بی‌رحمانه‌ای را بر ۵/۱ میلیون نفر از فلسطینیان در غزه تحمیل کردند.
بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، قدرت فلسطینیان تحلیل رفت و ذخایر غذایی اندکی برای آنها باقی ماند، تا جایی که برای تامین مواد غذایی به سازمان ملل وابسته شدند. زندگی فلسطینیان توسط نیروهای اسرائیلی در محاصره قرار داشت و حملات رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و غزه که به‌صورت گسترده صورت گرفت، آن منطقه را مانند زندانی متعفن برای فلسطینیان تبدیل کرد. این رژیم همچنین به سرعت تحویل کمک‌های غذایی را قطع و با استفاده از جت‌های جنگنده اف -۱۶ یا توپخانه سنگین خانه‌های سیمانی فلسطینیان را بمباران می‌کرد.
اعتقاد عمومی این مقام ارشد رژیم صهیونیستی مبنی بر کاربرد سیاست پاکسازی قومی و نژادی فلسطینیان، امری تهدید آمیز است. این نشانه‌ای از شباهت یکسان آن با رژیم آپارتاید قبلی در آفریقای جنوبی است. نژادپرستی که در محافل خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در جمع مردم محکوم شده، از سوی بسیاری از مقامات صهیونیستی مورد پذیرش قرار گرفته است.

ترجمه امید جعفرنژاد

منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط

رهایی آمریکا از دست اسراییل

رهایی آمریکا از دست اسراییل
نویسنده که از مطلعان و منتقدان سیاست‏های اسراییلی آمریکاست، در این مقاله به بررسی ریشه‏های تروریسم علیه کشور آمریکا می‏پردازد. او با اشاره به لابی با نفوذ اسراییلی در مجلس و کل نظام قدرت و حتی مکان‏های عبادت و آموزش‏های عالی کشور آمریکا، سیاست‏های خاورمیانه‏ای آمریکا را کاملاً اسراییلی می‏داند. نویسنده معتقد است که آمریکا با استفاده از رسانه‏ها مردم را گمراه کرده و در جاهایی که لازم می‏داند، اخبار موفقیت‏های ارتش اسراییل را پوشش خبری گسترده می‏دهد. این سناتور پیشنهاد می‏کند، برای جلوگیری از تروریسم، آمریکا باید کمک‏های خود را به اسراییل به تعلیق درآورد و...
اگر دولت آمریکا کمک به اسراییل در تجاوز و تخریب فلسطین را رد کرده بود، حادثه یازدهم سپتامبر اتفاق نمی‏افتاد. تعدادی از آگاهان سیاسی، این نتیجه را آشکارا بیان می‏کنند؛ اما تعداد زیادی معتقدند که کمکی که انجام شده، درست است. من معتقدم، در طول ۳۵ سال گذشته، اگر هر یک از رئیس‏جمهورهای آمریکا شجاعت و تدبیر این را داشت که همه حمایت‏های آمریکا از اسراییل را (تا زمانی که اسراییل از سرزمین‏های اشغال شده در جنگ اعراب و اسراییل در سال ۱۹۶۷ عقب‏نشینی کند) معلق می‏کرد، از این فاجعه جلوگیری می‏شد.
یهودی‏های آلترا ارتدوکس که نقش قدرتمندی را در سیاست‏های اسراییلی ایفا می‏کنند، معتقدند که مسیح موعود یهودی نخواهد آمد تا وقتی که اسراییل بزرگ به واقعیت بپیوندد. با وجود اینکه آنها اقلیتی بیش نیستند، متحد، مقتدر و دارای نفوذ هستند. به خاطر اعتقاد محکم و عمیق مذهبی، آنها مصمم هستند تا از استقلال فلسطینی‏ها در کرانه باختری جلوگیری کنند.
در حمایت شدید علیه فلسطینی‏ها، اسراییل از بهانه‏های ریشه کن کردن تروریسم استفاده می‏کند؛ اما در حقیقت، نیروهایش به پیشروی در منطقه بی‏طرف سفارش شده‏اند. در زیر این ظاهر ضدتروریستی، نیروهای اسراییلی با فلسطینی‏ها بدتر از آنچه با حیوانات رفتار می‏شود، رفتار می‏کنند. براساس روندی که هیچ پایه و اساسی ندارد، صدها نفر برای مدت‏های طولانی بازداشت و بیشتر آنها شکنجه می‏شوند و بعضی نیز از لبه تیغ می‏گذرند. خانه‏ها، باغستان‏ها و مکان‏های کسب و کار خراب می‏شوند. تمام شهرها به صورت نوبتی تحت مقررات حکومت نظامی قرار می‏گیرند. بازداشت بعضی از افراد تا چند هفته طول می‏کشد. فلسطینی‏های مجروح یا مریض نیازمند به مراقبت‏های پزشکی اورژانسی، معمولاً تا یک ساعت یا بیشتر در محل بازرسی نگه داشته می‏شوند. خیلی از بچه‏ها دچار سوء تغذیه هستند. کرانه باختری و غزه به اردوگاه‏های بسیار بزرگ و متمرکز نظامی تبدیل شده‏اند. بدون حمایت آمریکا، هیچ کدام از اینها اتفاق نمی‏افتاد. شاید مقامات اسراییلی بر این باورند که زندگی به قدری بر فلسطینی‏ها غیرقابل تحمل خواهد شد که بیشتر آنها سرانجام خانه‏های اجدادیشان را ترک می‏کنند.
پس از یک دوره محبوبیت در دنیا، دولت آمریکا به دلیل حمایت‏های بی‏قید و شرطی که از تجاوزهای اسراییل نسبت به منشور ملل متحد و قوانین بین‏المللی و دستورات همه ادیان مذهبی رایج می‏کند، در اکثر کشورها مورد سرزنش و دشنام قرار گرفته است.
خاستگاه اصلی یازدهم سپتامبر، ۳۵ سال پیش بود؛ وقتی لابی اسراییل فعالیت موفقیت‏آمیز خود را در مذاکرات سنگین درباره نقش مناسب آمریکا در منازعه عربی - اسراییلی شروع کرد و توانست این حقیقت را از آگاهی عمومی پنهان کند که دولت آمریکا کمک بلاعوض عظیمی را به اسراییل داده است.
این روزها، به دلیل تأثیر لابی خفه کننده اسراییل در آمریکا، در دولت بحثی از نزاع عربی - اسراییلی نشده است. مطمئن باشید، اطلاعات من دست اول است؛ زیرا من عضو خانه نمایندگان کمیته کار خارجیان هستم و از ژوئن ۱۹۶۷، وقتی ارتش اسراییل، کنترل بلندی‏های جولان را که قسمتی از سوریه است، مثل کرانه باختری و غزه در دست گرفت، من عضو آن خانه بوده‏ام. من از ۱۶ سال پیش تاکنون نظارت نزدیکی بر مجلس سنا داشته‏ام.
در ۳۵ سال گذشته، در کمیته یا سالن سنا کلمه‏ای به میان نیامده که دعوت به مذاکره در مسایل خاورمیانه کند. هیچ طرح یا لایحه‏ای به منظور کم یا محدود کردن کمک به اسراییل در ۲۰ سال گذشته ارائه نشده است و تعداد کمی از لوایح و طرح‏هایی که به این منظور در چند سال گذشته ارائه شده‏اند، فقط تعداد اندکی رأی کسب کرده‏اند. در ساختمان مجلس سنا، نقادی نسبت به اسراییل، حتی در گفت‏وگوهای خصوصی، ممنوع است و با متخلف مثل یک وطن فروش یا ضد یهود رفتار می‏شود. زمانی که من و بعضی از نمایندگان دیگر به مخالفت پرداختیم ، انتقاد ما به رأی‏گیری، در جمع نمایندگانی که از طرف نیروهای طرفدار اسراییل تأمین مالی شده بودند، رأیی نیاورد و شکست خورد. نتیجه اینکه، سال‌های متمادی، در موضوعات مرتبط با خاورمیانه ، به طور جدی به نفع اسراییل و بر ضد فلسطینیان و اعراب قانون‏گذاری شده است. تمامی حوزه‏های انتخابی رأی‏گیری، به وسیله پوشش خبری خفه‏کننده به نفع اسراییل پر شده و مردم را به گمراهی کشیده‏اند. عموم مردم از این مسأله ناآگاه هستند که مجلس سنا، مثل کمیسیون فرعی مجلس اسراییل عمل می‏کند. کسی که روزنامه‏های خارجی را بخواند یا بی‏بی‏سی گوش دهد، از اتفاق ۱۱ سپتامبر هیجان‏زده نمی‏شود. مدت‏ها پیش از یازدهم سپتامبر، در چندین نشست تلویزیونی، مسئولین اعتقاد داشتند، بن لادن فکری نظیر آنچه در یازدهم سپتامبر اتفاق افتاد را در سر دارد. آنها آن فکر را به دادخواهی اصولی از تجاوز اسراییل به جامعه فلسطینیان مستند می‏کردند. صاحبنظران خارجی در داخل یا بیرون از دولت، متناوباً و شدیداً مخالفت خود را با سیاست‏های آمریکا اظهار می‏داشتند؛ به ویژه از وقتی که بوش قصد خود برای جنگ با عراق را اعلام کرد. ارعاب لابی اسراییل هنوز پابرجاست. به نظر می‏رسد دامنه آن تا تمام مراکز دولتی و حتی مکان‏های عبادی و مؤسسات آموزش عالی کشیده شده است. نقش آن در ساکت کردن بسیاری از یهودیان آمریکایی که مخالف تاکتیک‏ها و وحشیگری‏های اسراییل هستند، بسیار مؤثر می‏باشد.
هیچ کس در نظام قدرت آمریکا، حقیقت مصیبت‏واری را که ماهرانه از مردم آمریکا مخفی نگه داشته شده، ولی به طور واضح برای مردم دنیا قابل تشخیص است، نمی‏پذیرد: خسارت‏های ۱۱ سپتامبر و پس‏لرزه‏های بعدی و پس‏لرزه‏هایی که ممکن است به خاطر جنگ با عراق در آمریکا ایجاد شود، عمدتاً به خاطر سیاست آمریکا در خاورمیانه است که در اسراییل طراحی شده، نه در واشنگتن.
اسراییلی‏ها ملتی قانون‏شکن هستند. رئیس جمهور ما باید به جای کمک به اسراییل در فشار آوردن به فلسطینی‏ها، تمام کمک‏های خود را به تعلیق درآورد تا اسراییل، اشغال سرزمین‏های اعراب را رها کرده و به سرزمین خود، در سال ۱۹۶۷ بازگردد.
اگر بوش کمک‏های آمریکا به اسراییل را به تعلیق درآورد، همه آمریکایی‏ها را از بدبختی به دوش کشیدن اشتباهات اسراییل نجات می‏دهد.

وبگردی
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند