شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ / Saturday, 17 March, 2018

چهره اسرائیل نژادپرست


چهره اسرائیل نژادپرست
حزب راستگرای «یسرائیل بیت نو» (اسرائیل خانه ما) در انتخابات اخیر اسرائیل نتایج خوبی به دست آورد
اینکه این نتایج حاصل شرایط نابسامان ۲ حزب اصلی اسرائیل یعنی لیکود و کادیما بوده‌است موضوعی است که جای بحث جداگانه دارد. نکته اصلی اکنون این است که آویگدور لیبرمن، رهبر تندروی افراطی حزبی که از این نابسامانی بهره اصلی را برده، اکنون وزیر خارجه اسرائیل است. شعار تبلیغاتی او و حزبش برای این انتخابات این بود: بدون وفاداری، هیچ حقوق شهروندی وجود ندارد. سخنان تند و نژادپرستانه‌ای که لیبرمن گفته‌‌است حتی برای خود اسرائیلی‌ها هم نگران‌کننده است. او چهره اسرائیل نژادپرست در دنیای امروز است.مطلبی که می‌خوانید نوشته یک خبرنگار آمریکایی در وبلاگ‌ شخصی‌اش درباره لیبرمن و اسرائیل جدید است.
هنگامی که من۲دهه پیش به‌عنوان یک خبرنگار در سرزمین‌های اشغالی مستقر شده بودم، باورکردنی نبود که یک سیاستمدار اسرائیلی که آشکارا از پاکسازی قومی فلسطینیان از مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی حمایت می‌کرد و اگر عرب‌های اسرائیل سوگند وفاداری نمی‌خوردند، آنها را به اجبار دوباره در کرانه باختری مستقر می‌کرد، بتواند در کابینه این رژیم بنشیند.
انتقادات آتشین فاشیست‌های رژیم صهیونیستی مانند میر کاهان که بر خلاف قانون بود به‌شدت از سوی مقامات اسرائیل محکوم شد و تحت تعقیب قرار گرفت.حزب منفور کاچ که متعلق به کاهان بود، از سوی ایالات متحده، کانادا و اتحادیه اروپا به‌عنوان یک سازمان تروریستی لقب گرفت و به‌علت تحریک نژاد پرستی در سال ۱۹۸۸ میلادی از سوی دولت رژیم صهیونیستی، فعالیت‌های این حزب غیرقانونی اعلام شد.
اسرائیل تغییر کرد و ویروس نژادپرستی توسط حزب کاهان که تبهکارانش متهم به ارتکاب قتل‌ها و کتک‌زدن ده‌ها نفر از فلسطینیان بی‌دفاع شده بودند، پخش شد. اعضای این حزب تظاهراتی را در سرزمین‌های اشغالی برپا کردند و فریاد مرگ بر عرب‌ها(!) در قالب انتخاب آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه جدید رژیم صهیونیستی به اسرائیل بازگشت. لیبرمن به‌طور آشکار و صریح خواستار ایجاد اسرائیلی بدون حضور عرب‌ها شده است.
از روزهای حضور حزب کارگر سوسیالیست که رژیم صهیونیستی را در سال ۱۹۴۸ تاسیس کرد و رهبران بسیاری مانند اسحاق رابین داشت که به‌طور جدی خواستار همزیستی مسالمت آمیز با فلسطینیان بود، انحراف زیادی دیده می‌شود.پلیدی اخلاقی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و لیبرمن منعکس‌کننده انحطاط اسرائیل است.حزب کارگر همانند رژیم صهیونیستی پوسته‌ای از بدنه قدیمی این رژیم است.حزب «اسرائیل خانه ما» لیبرمن با ۱۵ کرسی در کنست، احتمالا هنگامی که پایه قدرتش به اندازه‌ای قوی شود که او را به سوی دفتر نخست‌وزیری سوق دهد، دولت نتانیاهو را به زیر خواهد کشید. وی نمایانگر گونه جدیدی از یهودیان است.
لیبرمن محافظ سابق باشگاه شبانه که عضوی از حزب کاچ هم به شمار می‌رفت، در سال
۲۰۰۱ میلادی به‌دلیل کتک زدن یک پسر ۱۲ ساله گناهگار شناخته و از سوی یک دادگاه اسرائیلی محکوم شد. او به خاطر اتهام کلاهبرداری چند میلیون دلاری و پولشویی تحت بازرسی قرار دارد.شایعه‌هایی هم از ارتباط نزدیک لیبرمن با مافیای روسیه وجود دارد. او بی‌اعتنا به قانون بین‌الملل در شهرک‌های یهودی نشین نوکدیم در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کند.
لیبرمن هم مانند کاهان، مرشد خود خواستار ریشه‌کنی فلسطینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی است. هنگام بمباران گسترده غزه توسط رژیم صهیونیستی در ماه‌های دسامبر و ژانویه، لیبرمن اظهار داشت: اسرائیل باید به‌گونه‌ای با حماس بجنگد که ایالات متحده در جنگ جهانی دوم با ژاپن جنگید. وی با اشاره به حمله هسته‌ای آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی اظهار داشت که اشغال ژاپن برای رسیدن به پیروزی امری غیرضروری بود. هنگامی که لیبرمن به مقام وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برگزیده شد، اعلام کرد که معاهده صلح آناپولیس سال ۲۰۰۷ میلادی مرده است و دیگر وجود ندارد.
وی در سال ۲۰۰۴ میلادی گفت که ۹۰ درصد شهروندان فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی هیچ جایگاهی در آنجا ندارند.آنها می‌توانند بقچه‌های خود را بردارند و گم شوند. این اظهارات لیبرمن خشم و نفرت همگان را برانگیخته است، زیرا لیبرمن برخلاف فلسطینی‌ها که شناسنامه نسل‌های گذشته اجدادشان در منطقه مشخص و معلوم است، یک تازه وارد به شمار می‌رود. وی در سال ۱۹۷۸ میلادی از مولداوی به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرد و لهجه غلیظ روسی خود را حفظ کرده است.
لیبرمن ۳ سال پیش به‌طور آشکار درباره اخراج گروهی از اعضای فلسطینی کنست پارلمان رژیم صهیونیستی خیالپردازی کرده بود.
وی در ماه می سال ۲۰۰۶ میلادی در سخنرانی خود از صحن کنست گفت: ما از رژیم صهیونیستی می‌خواهیم که آشکارا تمامی عوامل تحریک‌کننده و کسانی که با تروریسم همکاری می‌کنند و در این مجلس حضور دارند را به سزای اعمالشان برساند. این محاکمه در مورد کسانی که همچنان با حماس و حزب‌الله دیدار‌های ماهانه در لبنان برگزار می‌کنند و کسانی که روز استقلال این رژیم را نکبه یعنی روز فاجعه و بدبختی می‌نامند و پرچم‌های سیاه افراشته می‌کنند، باید اجرا شود.
لیبرمن افزود: جنگ جهانی دوم با محاکمه نورمبرگ پایان یافت. اعضای حزب نازی و حتی کسانی که با آنها همکاری می‌کردند، اعدام شدند.در میان آن افرادی مانند پیر لاوال، نخست‌وزیر دولت فرانسه در طول جنگ جهانی دوم قرار داشت که سپس اعدام شد و من امیدوارم این سرنوشت شامل حال تمام کسانی که در این مجلس هستند و با تروریست‌ها همکاری می‌کنند، بشود.
وی همچنین اظهار داشت: بمباران سد اسوان مصر باعث می‌شود تا بسیاری از مصریان جان خود را از دست بدهند. هنگامی که آریل شارون وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی بود، صدها نفر از زندانیان فلسطینی را سوار بر اتوبوس‌ها کرد و آنها را در دریا غرق کرد.لیبرمن اخیرا به حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری مصر که یکی از کشورهای عربی متحد اسرائیل به شمار می‌آید گفته که به جهنم برود و همراه با نتانیاهو از حملات هوایی گسترده به نیروگاه‌های هسته‌ای ایران حمایت کرده است.
احمد طیبی یک نماینده عرب در کنست، از جامعه بین‌المللی درخواست کرده است تا رژیم صهیونیستی را تحریم کنند؛ همانگونه که در مورد اتریش و هنگامی که یورگ هایدر، رهبر حزب راست افراطی، به دولت اتریش پیوست این اتفاق صورت گرفت. وی در این باره گفت: این درخواست عادلانه و منصفانه‌ای به‌نظر می‌رسد اما من فکر می‌کنم ریاکاری و استانداردهای دوگانه‌ای که روابط ما با خاورمیانه را مشخص می‌کند، به همراه حمایت‌های چاپلوسانه از لابی اسرائیل بر اوضاع حکمفرما باشد.نژادپرستی تا زمانی که به سوی عرب‌ها نشانه رفته است، نتوانسته وجدان ما را ناراحت کند یا جلوی حمایت ما از رژیم صهیونیستی را بگیرد.
در پی ترور رابین توسط یک یهودی افراطی که با حزب کاچ در ارتباط بود، رهبران اسرائیل هرگز نتوانستند باردیگر موضوع هم نشینی با فلسطینی‌ها را دنبال کنند. نخست‌وزیران رژیم صهیونیستی که پس از رابین روی کار آمدند، با زبان صلح سخن گفتند تا جامعه بین‌الملل و واشنگتن را آرام کنند، در حالی که آبادی‌های یهودی‌نشین در سرزمین‌های فلسطینی را با جدیت و قدرت گسترش دادند و نواحی وسیعی از کرانه باختری به همراه اکثر سفره‌های آبی را به محاصره درآوردند و مجموعه حملات بی‌رحمانه‌ای را بر ۵/۱ میلیون نفر از فلسطینیان در غزه تحمیل کردند.
بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، قدرت فلسطینیان تحلیل رفت و ذخایر غذایی اندکی برای آنها باقی ماند، تا جایی که برای تامین مواد غذایی به سازمان ملل وابسته شدند. زندگی فلسطینیان توسط نیروهای اسرائیلی در محاصره قرار داشت و حملات رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و غزه که به‌صورت گسترده صورت گرفت، آن منطقه را مانند زندانی متعفن برای فلسطینیان تبدیل کرد. این رژیم همچنین به سرعت تحویل کمک‌های غذایی را قطع و با استفاده از جت‌های جنگنده اف -۱۶ یا توپخانه سنگین خانه‌های سیمانی فلسطینیان را بمباران می‌کرد.
اعتقاد عمومی این مقام ارشد رژیم صهیونیستی مبنی بر کاربرد سیاست پاکسازی قومی و نژادی فلسطینیان، امری تهدید آمیز است. این نشانه‌ای از شباهت یکسان آن با رژیم آپارتاید قبلی در آفریقای جنوبی است. نژادپرستی که در محافل خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در جمع مردم محکوم شده، از سوی بسیاری از مقامات صهیونیستی مورد پذیرش قرار گرفته است.

ترجمه امید جعفرنژاد

منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط

بحران "امنیت" در اسراییل

بحران "امنیت" در اسراییل
تحولات اخیر غزه و شکست های رژیم صهیونیستی در مقابل نیروهای مقاومت، نشان داد که ماهیت نظامی - اطلاعاتی این رژیم اساساً ناتوان از برقراری امنیت در اسراییل است.
تحولات اخیر غزه و موج واکنش های بین المللی علیه اعمال وحشیانه رژیم صهیونیستی و در سویی دیگر، همدستی برخی کشورهای عربی با اسراییل آشکارا نشان از قرار گرفتن سیاست بین الملل در ورطه سقوط اخلاقی دارد.
نبرد رژیم صهیونیستی با نیروهای مقاومت در غزه ، ششمین جنگ بزرگ این رژیم پس از چهار جنگ با اعراب و جنگ ۳۳ روزه با حزب الله لبنان است. هدف اصلی ارتش اسراییل از این حملات، استفاده از ابزار قتل عام و ایجاد رعب و وحشت نه تنها در نوار غزه بلکه در کل منطقه است؛ همان روشی که در سال ۱۹۴۸ با شهرها و روستاهای فلسطینی انجام داد.
معادلات قدرت در داخل اسراییل پس از شکست دولت ائتلافی به رهبری "تزیپی لیونی" نشان می دهد که رقابت میان احزاب برای پیروزی در انتخابات فوریه (بهمن ماه آینده) شدت گرفته است. ماهیت جنگ طلبانه و غیرمدنی جامعه اسراییل به گونه ای است که نمایندگان احزاب از جمله کادیما (لیونی وزیر خارجه) ، لیکود (نتانیاهو) و حزب کار (باراک وزیر جنگ) می کوشند برای جلب آرای انتخاباتی و همراهی افکار عمومی به اعمال خشونت بیشتر علیه فلسطینی ها و کشتار فزون تر در غزه بپردازند تا از این رهگذر به جبهه داخلی اسراییل نشان دهند که مقوله "امنیت ملی" و حفظ امنیت شهروندان را بیش از دیگران سرلوحه خود قرار داده اند.
اما چینش رویدادها و ارزیابی حوادث نشان می دهد که رژیم صهیونیستی از آن زمان که غزه را در محاصره گرفت و نبرد را آغاز کرد؛ راهبرد خود را بر حذف حماس و نابودی مقاومت در فلسطین استوار ساخت چراکه تداوم حضور حماس را تهدیدی برای امنیت خود یافت.
در این میان، اقدام رژیم صهیونیستی به جنگ زمینی در غزه، حاکی از آن است که اسراییل هوشمندی نظامی خود را از دست داده زیرا چنین تجربه ای را در جنگ با حزب الله لبنان در توشه داشته و می دانسته در صورت دست یازیدن به چنین عملی، خود را وارد جنگ فرسایشی ای می نماید که حکم باتلاق را برای او خواهد داشت.
استراتژیست های نظامی اسراییل با طراحی نبرد زمینی از سه نقطه جبالیا و بیت حانون در شمال و خان یونس در جنوب غزه تصور کردند می توانند با اتکاء به جنگ افزارهای نظامی و سلاح های پیشرفته ، نیروهای مقاومت را محاصره کرده و با تنگ تر نمودن عرصه، زمینه نابودی آن را فراهم آوردند. شاید مثلث گردانندگان دولت اسراییل با امید جبران ناکامی تاریخی جنگ ۳۳ روزه و احتمال شکنندگی حماس در اثر دو سال تحریم، خود را در وضعیتی مشابه با تابستان ۲۰۰۶ قرار دادند اما نمی توان از ذکر این نکته چشم پوشید که بی گمان، ریشه این اشتباه استراتژیک رژیم صهیونیستی در تحلیل نظامیان این رژیم از حماس به عنوان یک ارتش کلاسیک نهفته است.
اساساً ماهیت نظامی - اطلاعاتی اسراییل و محاصره آن توسط کشورهای عربی که موجودیت آن را به رسمیت نمی شناختند، موجب شد این رژیم امنیت نظامی را در اولویت راهبرد امنیت ملی خود قرار دهد. از این رو، گروه های نظامی پیرامونی را منطبق با ارتش های کلاسیک که طبق فرمول های نظامی برای هر موقعیت جنگی خاص، فرمولی ثابت دارند که خارج از آن عمل نمی کنند، تحلیل کرد.
همانگونه که در جریان جنگ ۳۳ روزه و زمین گیر شدن پنجمین ارتش قدرتمند دنیا در مقابل ۳۰۰ تا ۴۰۰ چریک حزب الله و بهره گیری آنان از لانچرهای حامل موشکهای کوتاه برد ضعف این تحلیل را نشان داد، اکنون نیز جنگ نامتقارن حماس آرایش نظامیان اسراییلی در غزه را در هم کوبیده است.
جنگ های نا متقارن عبارت از به کارگیری جنگ افزارهای زمینی ، هوایی ، دریایی و... اما به صورت چریکی و پیش بینی نشده است. عدم تقارن، اقدامات و تلاش هایی در جهت دور زدن یا تحت الشعاع قرار دادن قدرت و توانمندی حریف به همراه استفاده از نقاط ضعف و آسیب پذیری های او و به کارگیری شیوه هایی است که تا اندازه زیادی با روش های دشمن متفاوت می باشد. به عبارت بهتر؛ جنگ های نامتقارن یکی از مناسب ترین جنگ هایی است که یک کشور ضعیف تر در مقابل کشور قوی تر انجام می دهد مانند آنچه ویتنام در مقابل آمریکا با وجود اختلاف شدید قدرتی - نظامی در پیش گرفت.
عدم تقارن دارای سطوح مختلف و متفاوتی از جمله عملیاتی، سیاسی – راهبردی و نظامی – راهبردی است. در سطح عملیاتی، عدم تقارن به معنای بهره گیری از ابزارها و شیوه های مختلف عملیاتی جهت مقابله یا خنثی نمودن تفوق است مانند جنگ های چریکی و نامنظم در مقابله با ارتش های نیرومند کلاسیک. عدم تقارن سیاسی – راهبردی، به کارگیری ابزار و وسایل غیر نظامی برای کسب تفوق نظامی و استراتژیک است و در نهایت سطح نظامی – راهبردی نیز در واقع، نوعی راهبرد نظامی است که بیشتر بر به کارگیری شیوه های نامتقارن مبتنی است تا روش های متقارن و متداول.
حال با مقایسه نوع عملیات اسراییل و نیروهای مقاومت می توان چرایی ادعای نگارنده مبنی بر عدم هوشمندی نظامی اسراییل در حمله زمینی به غزه را دریافت؛ رژیم صهیونیستی که می کوشید با استفاده از نابرابری ها و ناهمانندی های خود نسبت به حماس در زمینه های مختلف نظامی، تکنولوژیک و عناصر و ابزار قدرت به پیروزی و برتری سریع و سهل دست یابد با واکنش فوری نیروهای مقاومت که راهبرد خود را بر سود جستن از آسیب پذیری ها و نقاط ضعف اسراییل و به خطر انداختن امنیت ملی آن استوار ساخته بودند، مواجه شد.
راهبرد "انهدام همه جانبه" که از سوی اسراییل با اتکاء به بمب های فسفری و اورانیوم ضعیف شده علیه مردم بی گناه غزه به کار بسته شد در مقابل رویکردهای نظامی حماس و بهره گیری آنان از جنگ های نامتقارن و چریکی ، پاسخو نبوده به گونه ای که با جمع بندی رویدادها و اخبار مرتبط با ۱۰ روزی که از آغاز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به غزه می گذرد ، مشاهده می شود که برتری ها عموماً با نیروهای مقاومت بوده و در این میان، نظامیان اسراییلی تنها توانسته اند خشم خود را بر سر مردم و غیرنظامیان بی دفاع فرود آورده و شمار تلفات فلسطینیان را بالا ببرند حال اینکه این مسئله در عرف تئوری های نظامی، به تنهایی نمی تواند ملاک مناسبی برای پیروزمندی محسوب شود.
اسراییل به عنوان یک بازیگر دولتی، راهبرد خود را بر اساس قدرت یک ارتش حرفه ای منظم و مجهز به تسلیحات و فناوری نظامی پیشرفته و فوق مدرن تدوین و اجرا کرده از این رو، همواره سعی کرده امنیت شهروندان خود را با تکیه بر ارتش و نظامی گری های خود تأمین کند. اینک با وجود شکست های نظامی پی در پی از گروه های مقاومت از سال ۲۰۰۶ تاکنون با چالشی بزرگ در این زمینه مواجه شده است.

وبگردی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
وارد شدن به دنیاهای تازه بهتر از بزرگ کردن دایره‌هاست
وارد شدن به یک دنیای تازه و آشنایی تدریجی با دایره واژگان حرفه‌ای و ارتباطی آن، مثل یاد گرفتن یک زبان تازه است؛ اضافه‌کردن یک دایره‌ی تازه به مجموعه دایره‌هایی که اطرافت می‌چینی …