جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

لکه سفیده تخم مرغ


لکه سفیده تخم مرغ
لكه سفیده تخم مرغ را هرگز با آب گرم نشویید، زیرا لكه ثابت می ماند . بلكه برای از بین بردن آن، محل لكه را با آب سرد ، كاملاً بشویید.
لكه بر روی سفره:
اگر سفره شما بر اثر چربی لك گرفته است و با شستن هم از بین نمی رود، می توانید سفره را بعد از شستن به مدت یك روز در آفتاب روی بند لباس پهن كنید . با اینكار نور خورشید لكه های سفره را از بین می برد.

منبع : سایت تخصص بانوان یزد

مطالب مرتبط

چند روش مناسب برای زدودن لکه شمع

چند روش مناسب برای زدودن لکه شمع
رقص زیبای شعله های آتش حاصل از شمع، همواره زینت بخش هر فصلی است. این منبع آتش افروز، نه تنها بر سر سفره های هفت سین به عنوان مظهر حیات، از جایگاه ویژه ای برخوردار است بلكه معمولاً در مراسم نوروزی نیز به عنوان یكی از عناصر تزئینی- كاربردی، برای ایجاد محیطی هر چه دلپذیرتر در فضای پذیرایی از مهمانان، كاربردی بسیار دارد. لذا غیرمنتظره نیست اگر با لكه های حاصل از شمع بر روی سطوح مختلف خانه و به خصوص لوازم آن همچون فرش، موكت، رومیزی، میز و مانند اینها مواجه شویم. موضوع مهم آن است كه با آگاهی از نحوه صحیح پاك كردن آنها از روی سطوح مختلف، بتوانیم مرحله لكه بری را بدون بر جای ماندن كوچكترین آثاری، با موفقیت انجام دهیم. البته برای زدودن لكه های حاصل از شمع بر روی هر یك از جنس ها، روش خاصی وجود دارد كه به تك تك آنها به تفكیك اشاره خواهیم كرد.
• لكه شمع بر روی فرش و موكت
همواره بهترین زمان برای زدودن هر نوع لكه، هنگامی است كه در همان لحظه ایجاد شده و مواد تشكیل دهنده آن، هنوز تازه مانده است. در مورد پارافین شمع نیز این موضوع صدق می كند بنابراین اگر زمانی شاهد ریخته شدن پارافین آب شده شمع بر روی جسمی به خصوص سطوح بافت دار مانند فرش و موكت بودید، بلافاصله پارافین را در حالت نرم با دقت و به وسیله قاشق از روی سطح برداشته و سپس برای زدودن آثار آن اقدام كنید.
حال اگر این مشكل پیش از این رخ داده بود و شما با پارافین جامد بر روی سطوح یاد شده مواجه شدید، مانند روش فوق ابتدا با جسمی نوك تیز مانند چاقو و یا حتی ناخن، پارافین سفت شده را برداشته سپس كاغذ قهوه ای (كاغذهایی كه در خشكشویی ها برای پیچیدن لباس ها هنگام تحویل مورد استفاده قرار می گیرند) و یا دستمال كاغذی حوله ای بزرگی را تا كرده و بر روی لكه حاصل از پارافین قرار دهید. حال اتو را بر روی درجه گرم تنظیم كرده و بر روی سطح كاغذ، چندین بار حركت دهید. حرارت ناشی از اتو، پارافین های باقی مانده در میان بافت ها را آب كرده و جذب كاغذ می كند. این كار را با كاغذها و یا دستمال های دیگری چندین بار تكرار كنید تا دیگر آثاری از چربی حاصل از پارافین بر روی سطح باقی نماند.
نكته: اگر شمع مورد استفاده شما رنگی بود و در نتیجه با ریختن پارافین آن نیز لكه ای رنگی ایجاد شده است، برای زدودن آثار رنگی لكه از تینر استفاده كنید به این ترتیب كه پارچه ای را به تینر آغشته كرده و به حالت ضربه ای بر روی لكه آنقدر بزنید تا پاك شود.
•لكه شمع بر روی چوب
ابتدا به وسیله هوای داغ حاصل از سشوار آن را نرم كنید. هنگامی كه پارافین شروع به ذوب شدن كرد، با پارچه ای تمیز، پارافین های اضافی را برداشته و در پایان با مالش پارچه ای آغشته به محلول پولیش و كمی سركه بر روی آن منطقه، آثار باقی مانده را از بین ببرید.
• لكه شمع بر روی شمعدان ها
شما می توانید شمعدان فلزی را در یخچال و یا حتی برای دقایقی در فریزر قرار داده و به محض سخت شدن پارافین، آن را به راحتی بكنید ولی در مورد شمعدان های بلور و كریستال، از آنجا كه معمولاً امكان استفاده از سرما و گرما وجود ندارد، پنبه ای را به الكل صنعتی آغشته كرده و بر روی شمعدان بمالید سپس با پارچه تمیز دیگری آثار باقی مانده را از بین ببرید.
• لكه شمع بر روی پارچه و لباس
برای این منظور نیز باید از كاغذ قهوه ای و یا دستمال حوله ای استفاده كنید. به این ترتیب كه دو كاغذ و یا دو دستمال حوله ای تا شده را در زیر و روی پارچه در محل لكه بگذارید سپس با قرار دادن اتوی گرم بر روی یكی از كاغذها و یا دستمال ها در یك طرح لكه، سبب آب شدن پارافین باقی مانده و جذب آن توسط كاغذها و یا دستمال ها شوید. این كار را با تعویض دستمال ها و یا كاغذها آنقدر تكرار كنید تا دیگر كمترین اثری از لكه چربی حاصل از شمع باقی نماند.
نكته: در صورتی كه رنگ حاصل از پارافین رنگی شمع بر روی پارچه یا لباس موردنظر شما باقی مانده است، از الكل صنعتی استفاده كنید. البته برای این منظور، ابتدا پارچه ای را به كمی الكل آغشته كرده سپس به یكی از درزهای داخلی لباس بمالید. اگر پارچه عكس العمل خاصی نسبت به الكل نشان نداد، این روش برای لباس موردنظر شما كاربردی است و در غیر این صورت این كار را به خشكشویی بسپارید. حال در صورتی كه پس از امتحان فوق امكان استفاده از الكل وجود داشت، در زیر لكه، پارچه ای نخی و سفید رنگ قرار داده و با آغشته كردن گوشه ای از پارچه دیگری به الكل صنعتی، آن را با ضرباتی آرام با لكه تماس داده و به این ترتیب رنگ پارافین را به پارچه سفید زیرین منتقل كنید.
•لكه شمع بر روی كفپوش پاركت
پارافین ریخته شده را با تكه ای از یخ، سفت كرده و سپس با نوك جسمی تیز، پارافین جامد شده را بردارید. مراقب باشید بر روی كفپوش خطی ایجاد نشود. سپس كمی پولیش مخصوص كفپوش را بر روی آن ناحیه از سطح كفپوش مالیده و پس از آن با پارچه ای نرم، آثار باقی مانده را تمیز كنید.
•لكه شمع بر روی كاغذ دیواری
ابتدا پارافین را با قراردادن یخ بر روی آن جامد كرده و پس از كندن توسط جسمی تیز، لكه چربی باقی مانده را به روش اتو و دستمال حوله ای و یا كاغذ قهوه ای انجام دهید.

الهام اسمعیلی

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
۷تاکتیک موفقیت
بیان مهم‌ترین تاکتیک‌های یک زندگی موفق که می‌تواند تحولی شگرف در زندگی ایجاد نماید، در قالب ۷ تاکتیک راهبردی انسان‌های هدفمند و موفق همواره دنبال راهکارهایی می‌گردند …