چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 19 December, 2018

لکه سفیده تخم مرغ


لکه سفیده تخم مرغ
لكه سفیده تخم مرغ را هرگز با آب گرم نشویید، زیرا لكه ثابت می ماند . بلكه برای از بین بردن آن، محل لكه را با آب سرد ، كاملاً بشویید.
لكه بر روی سفره:
اگر سفره شما بر اثر چربی لك گرفته است و با شستن هم از بین نمی رود، می توانید سفره را بعد از شستن به مدت یك روز در آفتاب روی بند لباس پهن كنید . با اینكار نور خورشید لكه های سفره را از بین می برد.

منبع : سایت تخصص بانوان یزد

مطالب مرتبط

مراقبت از گیاهان خانگی

مراقبت از گیاهان خانگی
● اصول اولیه مراقبت از گیاهان خانگی
▪ عوض كردن گلدان
▪ كاشت
▪ آب دهی
▪ كود دادن
▪ مراقبت در طول مسافرت و تابستان
▪ میز كردن گلهای خانگی
● كود دادن به گیاه خانگی
مراقب باشید كه بیش از حد به گیاهتان كود ندهید گیاهان زمانی كه به طور فعالانه در حال رشد هستند باید كود داده شوند اغلب گیاهان خانگی بیشتر از یكبار در هر ۱ تا ۳ ماه نیاز به كود ندارند كه آن هم معمولاً بین ماههای اسفند تا شهریور مناسب است .
در طول روزهای كوتاه زمستان ، گیاهان دورهٔ استراحتی دارند و معمولاً به مقدار اندكی كود نیاز دارند نه بیش از حد و این برنامه برای حفظ سلامتی آنها مناسب است . اگر گیاه را مرتباً كود بدهید ، در این صورت گیاه در اثر رشد زیاد از گلدان و فضای خود خیلی زود بیرون می زند و ممكن است آسیب بییند . به خصوص زمانی كه سرعت رشد آنها در نور كم كند است، مقدار زیاد كود می تواند ریشه را بسوزاند .
● حال از چه نوع كودی استفاده كنیم ؟
ما یك نوع كود تجاری قابل دسترس را پیشنهاد می كنیم ، خصوصاً كودهای بر چسب دار مخصوص كارهای گیاهان خانگی بسیار مناسب است . بهترین نسبت برای انتخاب ۱-۲-۱ مانند ۵-۱۰-۵ و ۱۰-۲۰-۱۰ است . همچنین یك نسبت متعادل هم می تواند مناسب باشد مثل ۱۰-۱۰-۱۰ .
از دستور العمل روی بر چسب پیروی كنید و هرگز از تركیب قوی تر از آن چه روی دستور العمل گفته شده ، استفاده نكنید .
كودها را می توان به شكل مایع ، پودری یا قرص تهیه كرد . فرم تركیب كننده آرام و تدریجی آن را می توان در زمان كاشت داخل خاك گلدان مخلوط كرد و یا مستقیماً روی سطح خاك ریخت . اغلب آنها ۳ تا ۴ ماه اثر گذاری شان طول می كشد.
برای جلوگیری از ایجاد املاح طبیعی در خاك ، گلدان ها را هر ۴ تا ۶ ماه آبشویی كنید . در این روش مقداری آب خالص را داخل گلدان ریخته و اجازه دهید آب آن كم كم خالی شود و سپس آن ظرف زیر گلدان را خالی كنید .

وبگردی
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک - فیلمبردای یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران - بدرفتاری با هر شخصی در هر جایگاهی پسندیده نیست و باعث واکنش‌های منفی و ناراحتی میشود. ویدئویی در فضای مجازی در حال پخش شدن است که در آن با چند مهاجر افغان برخورد نامناسبی صورت می‌گیرد و باعث خشم و ناراحتی کاربران شده است.
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی - به دنبال عدم رعایت اخلاق پزشکی در برخورد با یک بیمار در بیمارستان آمل، رئیس این بیمارستان برکنار شد.
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.