دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

صا‌بون‌های شش‌گانه


صا‌بون‌های شش‌گانه
● صابون‌های گلیسیرینه
شاید خبر نداشته باشید اما بیش از صدها نوع صابون وجود دارد كه شما تنها با برخی ازآنها آشنا هستید و بسیاری دیگر از آنها را نمی‌شناسید. وقتی از سازندگان‌ صابون ‌در مورد‌ ‌مرغوبیت محصولاتشان سوال شود، به طور معمول به استفاده از گلیسیرین در تركیب صابون‌شان‌ ‌اشاره می‌كنند. گلیسیرین یك مایع ‌با قدرت جذب‌ ‌رطوبت‌ بالا‌ ‌است. یعنی با استفاده از‌ ‌صابون‌های گلیسیرینه،‌ ‌پوست دست شما خشك‌ ‌نمی‌شود. صابون‌های گلیسیرینه شفاف هستند و تركیبات نرم كننده گلیسیرین‌دار با جذب رطوبت هوا باعث نرمی‌ ‌پوست شما می‌شوند‌ .‌
● صابون نارگیل
روغن نارگیل از مدت‌ها پیش حایز اهمیت بوده است. صابون روغن نارگیل سخت است و به خوبی كف می‌‌كند. این روغن حاوی مقدار زیادی از گلیسریدهای بسیار مطلوب (اسید لاریك و اسید میرسیتیك) است.
● صابون ضدجوش
در این صابون از عصاره پوست درخت بید استفاده شده است كه موجب تمیزی و از بین رفتن باكتری‌ها، ناخالصی‌ها و هم‌چنین جوش‌های سرسیاه پوست صورت می‌شود. وجود عنصر روی، موجب تنظیم مولكول‌های چربی‌ساز در مناطق چرب پوست شده و رطوبت لازم را به سلول‌های خشك پوست می‌رساند. اسیدهای میوه )AHA( و روغن گل گاوزبان نیز از التهاب و قرمزی مناطق تحریك شده پوست جلوگیری كرده و حالت نرمی و شفافیت را به پوست بر می‌گرداند. در صورت امكان از این صابون، فقط به صورت اختصاصی استفاده كنید.
● صابون ویتامینه كیوی
این صابون سرشار از ویتامین E و C پتاسیم و آنتی اكسیدان است. تماس این صابون با پوست بدن به آرامی علاوه‌ ‌بر ویتامینه و نرم كردن پوست، موجب شفاف و سفید شدن پوست بدن می‌شود‌.‌
● صابون شیر
شیر بز طبیعی كه در این صابون وجود دارد، حاوی تمام ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز پوست شما است. این صابون نرم كننده و مرطوب‌كننده پوست و قابل استفاده برای تمام پوست‌ها و استحمام است‌.‌‌‌
● صابون پروتئینه عسل
از این صابون برای شستن زخم‌های عفونی استفاده می‌شود. این صابون نرم و مرطوب كننده پوست است، بنابراین برای كلیه پوست‌ها و استحمام بدن قابل استفاده است. در تركیب این صابون از عسل طبیعی منطقه ماناكوا استفاده شده كه استفاده مكررآن باعث از بین رفتن جوش‌ها می‌شود.

منبع : روزنامه سلامت

مطالب مرتبط

کشـوها را مرتب کنید


کشـوها را مرتب کنید
به هم ریختگی مشکل اساسی اکثر اتاق‌های ما در خانه‌هایمان است. حتماً برای شما هم بارهای بار اتفاق افتاده است که مهمانی برای شما آمده و شما برای فرار از نشان دادن اتاق‌ها یا قسمت‌هایی از خانه‌تان درآنجا را بسته‌اید و اتاق را با همه به هم ریختگی‌هایش رها کرده‌اید.
چه کار کنید تا از دست این به هم خوردگی‌ها نجات پیدا کنید و راهی به دست آورید تا از این فضاها لذت ببریدو داخل آن احساس آرامش کنید. قطعاً کاغذهای بی‌مصرف یا وسایلی از قبیل اسباب بازی‌های کودکانتان آنجاست که شما به آنها احتیاجی ندارید. این دو راهی است که شما را برای مرتب کردن اتاقتان یاری می‌دهد.
‏۱) حتماً داخل اتاقتان چند کشو یا فایل دارید. آیا این فایل‌ها مملو است از انواع و اقسام کالاها؟ هر چیزی را که دم دستتان آمده داخل آن ریخته اید؟ صورت حساب‌های پرداخت شده یا نشده، کاغذهای اداری یا غیراداری، شاید اگر خوب این فایل‌ها را نگاه کنید دستگاه منگنه وحتی عروسک دخترتان را هم آنجا پیدا کنید. بدون شک خودکارها و روان نویس‌های زیادی را که اکنون دیگر کارایی هم ندارند می‌توانید با کمی دقت بیابید.
قبل از اینکه بخواهید دست به مرتب کردن این فایل‌ها بزنید باید کلیه وسایل داخل آن را خارج کنید و ببینید چه تعداد و کدام یک از آنها را لازم دارید و کدامیک را لازم ندارید و اصلاً ببینید این اشیایی که داخل کشوها قرار دارند هنوز مانند سابق کارایی دارند یا خیر. بدین ترتیب کالاها را به دو دسته دورانداختنی‌ها و نگه داشتنی‌ها تقسیم کنید.
‏نگه داشتنی‌ها: خوب حواستان را جمع کنید که در بسته، مربوط به نگه داشتنی‌ها حتماً کاغذها و مدارک اداری مورد نیازتان را جمع کرده باشید. اسناد و مدارک مهم مربوط به پرداخت‌ها و یا اقساط. ممکن است بعضی از کاغذهای مهم به علت عدم رسیدگی شما برای مدت طولانی بی ارزش به نظر برسند. اما خوب دقت کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
سایر وسایل قطعاً به کارتن مخصوص دورریختنی‌ها خواهد رفت. هنگامی که کارتان تمام شد بدون هیچ شک و تردیدی این کارتن مستقیماً به سطل آشغال خواهد رفت.
‏با این کار حالا نوبت به پر کردن قفسه‌هاست. اما این بار با یک نظم خاص و البته با مشخص کردن محل قرار گرفتن هر چیز. برای اینکه برگه‌های مهم را طبقه بندی و هر کدام از آنها را جداگانه قرار دهید تا دسترسی مجدد به آنها ساده‌تر شود، می‌توانید از پوشه‌های قفلی در رنگ‌های مختلف استفاده کنید. به جای استفاده از رنگ‌های مختلف می‌توانید با برچسبی به روی آنها کارتان را برای برگشت‌های بعدی راحت‌تر کنید. با استفاده از این روش برای کاغذهایتان، ممکن است فضای زیادی در فایل‌هایتان ایجاد شود. اگر فایل بزرگی دارید، می‌توانید با قرار دادن چند قفسه داخل آن، هر قسمت را برای شیئی قرار دهید. مثلاً قسمتی برای کاغذها، بخشی برای مجله‌ها و...
‏اگر قفسه یا فایل کوچکی دارید، سعی کنید خودکارها ووسایل اضافی را از داخل آن به روی میز اتاقتان انتقال دهید. این کار باعث ایجاد فضای جادارتری در فایلتان می‌شود.
‏۲) سری به اتاق کودکانتان هم که می‌زنید، اوضاع بهتر از کشوها و قفسه‌های شما نیست. از زمانی که کودکتان متولد شده است تا به امروز انواع و اقسام اسباب بازی‌ها و عروسک‌ها را برای او گرفته‌اید یا برای او هدیه آورده‌اند. حتماً تمام آنها را هم داخل یک جعبه بزرگ جمع کرده‌اید و دیگر هیچ جایی هم ندارد. شاید هم برای اینکه جای اضافی نگرفته باشند و اتاق را هم زیبا کنند، آنها را روی میز گذاشته‌اید یا به وسیله نخی از سقف آویزان کرده‌اید. اما دور ریختن این اسباب بازی‌ها و عروسک‌ها همانند دور ریختن خودکارهای از کار افتاده کار ساده‌ای نیست.
‏برای این کار باید با کودکتان بنشینید و همه وسایل او را یکجا جمع کنید. به او بگویید اسباب بازی‌هایشان را به دو دسته تقسیم کنند. آنهایی که علاقه زیادی به آن دارند و آنهایی که زیاد سراغشان نمی‌رود و در چند هفته و ماه گذشته کمتر با آنها بازی کرده است. ممکن است اسباب بازی‌های مورد علاقه آنها از آنچه تصورش را می‌کردید بزرگتر باشد. اما مطمئن باشید اوضاع از قبل خیلی بهتر شده است.
‏حالا برای کودکانتان توضیح دهید که این عروسک‌ها و اسباب بازی‌ها برای این تعطیلات به منزل دختر و پسر دیگری خواهد رفت تا آنها به وسیله آن سرگرم شوند.
‏شما هم آنها را به کسی بدهید که به آن احتیاج دارد و یا به مؤسسه خیریه‌ای بدهید. اگر خواستید کودکتان را هم با خود ببرید تا مطمئن شود آنها را دور نخواهید ریخت. این کار حتی به کودکان شما آموزش خواهد داد تا اتاقشان در آینده شبیه به اتاق به هم ریخته شما نباشد.

کیک هویجی پرگردو برای افراد دیابتی !
ما در اینجا یک دسر کم کالری خوشمزه و لذیذ به شما معرفی می‌کنیم این دسر در هر وعده تنها ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری انرژی به بدن شما منتقل خواهند کرد در مقالات بعدی هم دسرهای دیگری را به شما …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.