شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / Saturday, 17 November, 2018

همه کودکان تیز هوشند اگر


همه کودکان تیز هوشند اگر
▪ عنوان:همه کودکان تیز هوشنداگر... چگونه استعدادهای واقعی کودک خود را کشف وتقویت کنیم.
▪ :عنوان اصلی
▪ Test your child :How to discover and enhance your child&#۰۳۹;s true potential
▪ نویسنده: استاپرد، میریام
▪ مترجم: سوری، سهراب؛ بابلان، امیر صادق
▪ ناشر:نشر دانش ایران
▪ شابک:
۷-۲۲-۶۱۹۰-۹۶۴
▪ تعداد صفحات:۱۹۲ –مصور(رنگی)
▪ چاپ:هیجدهم،۱۳۸۳
▪ موضوع:سیر طبیعی رشد،روانشناسی کودکان،روانشناسی رشد،کودکان..سرپرستی
در این کتاب با جنبه های مختلف رشد کودک و چگونگی اثر گذاری بر این مراحل آشنا می شوید.کتاب ابتدا نقش شما را به عنوان پدر یا مادر یا آموزگار مشخص می کند وسپس در فصل های بعدی سیر طبیعی رشد کودک از نوزادی تا ۵ سالگی را در قالب نمودارهای رشد بیان می کند.
نمودارهای رشد شامل هشت مرحله:رشد ذهنی،رشد جابه جائی حرکتی،رشد مهارتهای دستی ،رشد اجتماعی،رشد از نظر کنترل ادرار،رشد از نظر کنترل مدفوع،رشد شخصیتی و رشد گفتاری است.برای هر یک از جنبه های رشد فوق ،تقسیمات سنی به صورت سه ستون در هر صفحه مشخص شده است و می توان با توجه به سن کودک ستونهای مربوط به همان سن را در هر یک از بخشهای مربوط به رشد های مختلف ،مطالعه کرد.
در فصل بعد کتاب عوامل موثر بر رشد را توضیح می دهد و ضمن آن راهکارهایی برای رشد بهتر کودک پیشنهاد می کند.سپس راهنمائی هایی در زمینه آزمونهای مربوط به هوش،شنوائی ،بینایی وغیره آمده است.
همچنین،در این کتاب ابزارهای یادگیری مطرح شده اند و اسباب بازیهای مناسب برای سنین مختلف از نوزادی تا ۷ سالگی اورده شده است .
فصل ذیگر کتاب ،خواننده را با خصوصیات کودکان استثنائی که شامل کودکان پرهوش،کم هوش،در خود مانده،مبتلا به لکنت زبان،مبتلا به اختلال یادگیری ،شنوائی،بینائی و مبتلا به معلولیت جسمانی،است،آشنا می سازد و روش هایی برای برخورد با اینگونه کودکان ارائه می کند.
فصل آخر کتاب مربوط به معیارهای انتخاب مهد کودک مناسب و شروع دبستان است.
▪ نظر شخصی: این کتاب می تونه ،در هر مرحله از رشد کودک،راهنمای خوبی برای والدین باشه.
مطالب در نهایت سادگی و روانی و بدور از شاخ وبرگ دادن اضافی به مطالب آورده شده و خواننده به هیچ عنوان گیج نمیشه.در هر کدوم از ستون های نمودارهای رشد بخشی با عنوان چگونه می توانید کمک کنید آورده شده که به نظرم جالب بود.در کل با این کتاب می تونین دید وسیع تری نسبت به فرزندتون پیدا کنید و توقعاتتون رو در حد بچه تون حفظ کنید.این کتاب رو به همه والدینی که به رشد و سلامت فرزندشون اهمیت می دن توصیه می کنم.

الهام

منبع : کتابخانه والدین

مطالب مرتبط

ترجمه شرح ابن‌عقیل

ترجمه شرح ابن‌عقیل
این کتاب ترجمه‌ای از برگزیده‌ترین متن عربی شرح ابن عقیل است که به وسیله شیخ محمد محی‌الدین عبدالحمید در دارالفکر مصر به چاپ رسیده ‌است. شرح ابن عقیل، شرحی است که بها‌الدین عبدالله بن عقیل بر ابیات الفیه نوشته ابن مالک طایی به‌گونه‌ای ساده و رسا نگاشته ‌است.ابوعبدالله محمد جمال‌الدین بن مالک طایی در سال ۶۰۰ هجری در اندلس به دنیا آمد و دانش نحو را در آن سرزمین به کمال رسانید.
وی ابتدا در حلب آغاز به تدریس نحو کرد و در مسجد عادلیه امامت یافت و از آن پس در حماه و دمشق کار تدریس را ادامه داد و به سال ۶۷۲ هجری در دمشق دیده از جهان فروبست.
ابن‌عقیل، شارح کتاب نیز در روز نهم محرم سال ۶۹۸ به دنیا آمد. نسب او به عقیل‌بن ابی‌طالب می‌رسید، در علم نحو از مشاهیر روزگار خود بود و در مصر به منصب قاضی‌القضاتی دست یافت. شرحی بر الفیه ابن مالک از مهم‌ترین آثار او است که برخلا‌ف دیگر شرح‌ها در آن اعتدال رعایت شده ‌است. نویسنده نه طولا‌نی نوشته ‌است و نه کوتاه، به گونه‌ای که قواعد مهم را رها نساخته و از سوی دیگر به ذکر همه عقاید نحویان و سخنان ملا‌ل‌آور آنان نیز عمد نورزیده ‌است.
دکتر سیدحمید طبیبیان در مقدمه این کتاب انگیزه خود از برگردان شرح ابن عقیل به زبان فارسی را چنین شرح داده ‌است: <‌انگیزه برگردان این اثر به زبان فارسی اهتمامی است که فارسی‌زبانان از سال‌ها پیش نسبت به این کتاب داشته‌اند و شرح ابن عقیل را در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها تدریس کرده‌اند و امروزه نیز همچنان این کتاب بر ارزش خود باقی است و یکی از کتاب‌های درسی حوزوی و دانشگاهی به‌شمار می‌آید که در دوره‌های کارشناسی ارشد و تحقیقات عالی تدریس می‌شود و از مواد درسی امتحان ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد و تحقیقات عالی است.> این کتاب در دو مجلد منتشر شده ‌است

وبگردی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی - با اینکه عوامل اطلاعاتی عربستان، پیش از آغاز عملیات بازداشت و قتل خاشقجی، دوربین‌های امنیتی را از کار انداختند، اما روز گذشته تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی سایت‌های عربی مخالف رژیم سعودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این تصاویر، واقعاً مربوط به این جنایت است، یا اینکه آن را شبیه‌سازی و صحنه‌سازی کرده‌اند. و همینطور هیچ مرجع رسمی این تصاویر را تایید نکرده است.
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟ - داستان دلواپسانی که منافع جناحی را بر مصالح مردم و نظام ترجیح می دهند را ببینید.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.