چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

آخرین اخبار سرویس علم و فناوری

عکس روز | زنجیره انسانی برای امدادرسانی
عکس روز | زنجیره انسانی برای امدادرسانی - تصویری > همشهری آنلاین: داوطلبان در شهر تغز یمن برای رساندن غذا به شهرک‌های کو هستانی در حاشیه این شهر زنجیزه انسانی تشکیل می‌دهند.
عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری ارزیابی می شود
عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری ارزیابی می شود - دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری بررسی خواهد شد و در صورت نیاز اصلاحاتی در قوانین این مناطق ایجاد می‌شود.
بهره‌مندی ۸۴ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری
بهره‌مندی ۸۴ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری - رییس سابق صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه ۸۴ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان از یک تا ۳۰ خدمت این صندوق را استفاده کرده‌اند، گفت: ۱۳ درصد شکایات شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط به صندوق بوده است.
امضای تفاهم همکاری جهاد دانشگاهی و جامعه دانش‌آموختگان "امیر کبیر"
امضای تفاهم همکاری جهاد دانشگاهی و جامعه دانش‌آموختگان "امیر کبیر" - جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر و جامعه دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
راه‌اندازی مناطق جدید ویژه علم و فناوری منوط به عملکرد مثبت 5 منطقه دیگر
راه‌اندازی مناطق جدید ویژه علم و فناوری منوط به عملکرد مثبت 5 منطقه دیگر - دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری گفت: در حال حاضر 5 منطقه در کشور راه‌اندازی شده و راه‌اندازی مناطق دیگر منوط به بررسی عملکرد این تعداد مناطق ویژه خواهد بود.
امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد
امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد - با راه‌اندازی آزمایشگاه ژئوتکینیک در پردیس گرمسار دانشگاه صنعتی امیرکبیر امکان تعیین مشخصات مهندسی خاک‌ها و همچنین بررسی رفتار آنها تحت بارگذاری‌های مختلف در کشور فراهم شد.
تدوین برنامه‌های ۶ ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست
تدوین برنامه‌های ۶ ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست - برنامه‌های ۶ ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست سراسر کشور مشخص و اعلام شد.
راه اندازی ۳ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
راه اندازی ۳ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج - مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: دو رشته کارشناسی ارشد در سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه‌اندازی می‌شود.
انتصاب سرپرست "اداره کل آزمون‌سازی و فنی و آمار" مرکز سنجش دانشگاه آزاد
انتصاب سرپرست "اداره کل آزمون‌سازی و فنی و آمار" مرکز سنجش دانشگاه آزاد - سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی، محمدرضا مهرادفر را به عنوان سرپرست اداره کل آزمون‌سازی و فنی و آمار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه منصوب کرد.
چاپگرهای سه بعدی هم
چاپگرهای سه بعدی هم 'اثر انگشت' دارند - تهران– ایرنا- محققان متوجه شدند که هر چاپگر سه بعدی 'اثر انگشت' منحصر به فردی دارد که روی محصول باقی می ماند و می توان با استفاده از آن، دستگاه سازنده محصولات چاپ شده را ردیابی کرد.
تدوین و عرضه اسناد و پژوهش‌های پیرامون خلیج فارس در سازمان سمت
تدوین و عرضه اسناد و پژوهش‌های پیرامون خلیج فارس در سازمان سمت - سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه خلیج فارس، برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و تدوین کتاب، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
تمرکز دانشگاه‌ها بر کارآفرینی دانشجویان باشد
تمرکز دانشگاه‌ها بر کارآفرینی دانشجویان باشد - رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: لازم است با توجه به وضعیت کشور تمرکز دانشگاه‌ها بر کارآفرینی دانشجویان باشد.
شرایط ثبت‌نام سرباز امریه وزارت علوم تشریح شد
شرایط ثبت‌نام سرباز امریه وزارت علوم تشریح شد - دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد تا ۸ آبان فرصت دارند نسبت به امریه سربازی وزارت علوم اقدام کنند.
فروش روغن‌ غنی‌شده با ویتامین‌D با "نانوبطری‌های جاذب اشعه خورشید"
فروش روغن‌ غنی‌شده با ویتامین‌D با "نانوبطری‌های جاذب اشعه خورشید" - اخیرا محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به ساختارهای نانویی جاذب اشعه ماورای بنفش (UV) دست یافتند که کاربرد آن در بطری‌های روغن علاوه بر آنکه جاذب 100 درصد اشعه ماورای خورشیدی می‌شود، موجب حفظ ویتامین D در روغن‌های مایع خواهد شد.
استارتاپ ها و ناآشنایی با مسائل حقوقی
استارتاپ ها و ناآشنایی با مسائل حقوقی - تهران- ایرنا- زیست بوم استارتاپی ایران در طول سالیان گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است و فعالان این حوزه با تکیه بر ظرفیت های تیمی، تجربیات و حمایت ها به موفقیت های قابل توجهی نائل شده اند، با این حال، ناآشنایی با مسائل حقوقی می تواند این کسب و کارهای نوپا را با شکست روبرو کند.
رشد دادن موهای گوش برای جلوگیری از کم‌شنوایی!
رشد دادن موهای گوش برای جلوگیری از کم‌شنوایی! - دانشمندان به منظور معکوس کردن روند از دست دادن شنوایی راه‌هایی یافته‌اند که سلول‌های حساس موهای درون گوش را مجددا رشد می‌دهد.
انفجارهای سیاره‌ای بیش از حد تصور ما رخ می‌دهند+فیلم
انفجارهای سیاره‌ای بیش از حد تصور ما رخ می‌دهند+فیلم - پژوهشگران ناسا اعلام کرده‌اند که رخ دادن انفجارهای وسیع فضایی حاصل از برخورد ستاره‌های نوترونی، معمول‌تر از حد تصور است.
با خیساندن پا در این محلول 5 دردتان درمان می‌شود! + جزئیات
با خیساندن پا در این محلول 5 دردتان درمان می‌شود! + جزئیات - خیساندن پا در محلول های طبیعی و گیاهی جنبه درمانی دارد. برای کاهش و رفع استرس ، بیخوابی ، سم زدایی و درمان بی حالی و مشکلات دیگر از ترکیبی که در این بخش می خوانید حتما استفاده کنید.
تولید حافظه فلاش مجهز به اسکنر اثر انگشت برای شناسایی ۱۰نفر
تولید حافظه فلاش مجهز به اسکنر اثر انگشت برای شناسایی ۱۰نفر - یک شرکت تجاری حافظه فلاش یو اس بی ۳ جدیدی عرضه کرده که با شناسایی اثر انگشت افراد امکان دسترسی آنها به محتوای حافظه را فراهم می کند.
معجزه زیبایی با آب برنج!
معجزه زیبایی با آب برنج! - اگر شما هم آب برنج را دور می ریزید باید بگوییم دست نگه دارید و با استفاده از آب برنج زیباتر شوید.
نامگذاری یک سیارک به نام مهندس چینی
نامگذاری یک سیارک به نام مهندس چینی - اخیرا با تاییدیه از "اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی"(IAU) یک سیارک به نام "نان رندونگ"(Nan Rendong) دانشمند و مهندس ارشد پروژه "تلسکوپ کروی با دیافراگم ۵۰۰ متری"(FAST)، نامگذاری شده است.
تجمع دانشجویان علوم پزشکی مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد
تجمع دانشجویان علوم پزشکی مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد - جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در اعتراض به اختلالات ایجاد شده در پذیرش دانشجویان ورودی سال 97 این دانشگاه مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تجمع کردند. 
امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد
امکان انجام آزمایشات حوزه ژئوتکنیک در کشور فراهم شد - با راه اندازی آزمایشگاه ژئوتکینیک در پردیس گرمسار دانشگاه صنعتی امیرکبیر امکان تعیین مشخصات مهندسی خاک‌ها و همچنین بررسی رفتار آنها تحت بارگذاری‌های مختلف در کشور فراهم شد.
محصولات دانش بنیان تولید داخل مورد استفاده و حمایت قرار نمی گیرد
محصولات دانش بنیان تولید داخل مورد استفاده و حمایت قرار نمی گیرد - رئیس جهاد دانشگاهی خواستار روشن شدن دلیل عدم حمایت و استفاده از محصولات دانش بنیان تولید داخل شد.
مصرف تولیدات دارویی داخلی نیازمند فرهنگ سازی است
مصرف تولیدات دارویی داخلی نیازمند فرهنگ سازی است - تهران– ایرنا – مدیر یک شرکت دانش بنیان تولیدکننده نانودارو، یک مشکل اساسی تولیدات دارویی در کشور را زمان بر بودن فرایند جلب اعتماد جامعه پزشکان و مردم بعنوان مصرف کنندگان محصول دانست و گفت: در کل ترویج مصرف دارویی تولید داخل نیازمند فرهنگ سازی در جامعه پزشکی و مردم است.
نوکیا گوشی ارزان قیمت عرضه کرد
نوکیا گوشی ارزان قیمت عرضه کرد - نوکیا گوشی نسبتا ارزان قیمت جدیدی به نام ایکس ۷ را عرضه کرده که در مرحله اول در کشور چین عرضه می شود و مجهز به نمایشگری ۶.۲ اینچی است.
ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها/چرایی انحلال قطب‌های علمی
ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها/چرایی انحلال قطب‌های علمی - دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد و آخرین تغییرات این آیین‌نامه را تشریح کرد.
حافظه های نانویی جایگزین حافظه های اس دی گوشی می شوند
حافظه های نانویی جایگزین حافظه های اس دی گوشی می شوند - شرکت هواوی حافظه های جدیدی موسوم به حافظه های نانو عرضه کرده که قرار است در گوشی های جدید تولیدی این شرکت جایگزین حافظه های میکرو اس دی شوند.
رونمایی هواوی از گوشی پرچمدار قدرتمند
رونمایی هواوی از گوشی پرچمدار قدرتمند - شرکت هواوی از گوشی پرچمدار قدرتمند خود موسوم به میت ۲۰ ایکس و همین طور ساعت هوشمند باند تری پرو رونمایی کرد.
نبود بازارکار مناسب برای فارغ التحصیلان رشته فیزیولوژی
نبود بازارکار مناسب برای فارغ التحصیلان رشته فیزیولوژی - مدیرگروه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از نبود بازار کار مناسب رشته های علوم پایه انتقاد کرد و گفت: بازار کار ضعیف این رشته باعث شده که دانشجویان تمایل چندانی برای تحصیل در این رشته نداشته باشند.