شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

اکبرپور : یک انتقال جنجالی در پیش دارم!


اکبرپور : یک انتقال جنجالی در پیش دارم!
سیاوش اکبرپور ممکن است فصل آینده پیراهن پرسپولیس را بپوشد تا یک انتقال جنجالی دیگر را در فوتبال ایران شاهد باشیم. او به صراحت نامی از پرسپولیس نمی آورد، اما مهاجم سابق استقلال که از قهرمانی تیم سابقش در جام حذفی حسابی خوشحال است، در لفافه می گوید که ممکن است اتفاقات جالب و جنجالی طی روزهای آینده بیفتد.
▪ تکلیفت برای فصل بعد روشن نشد؟
ـ با ۴- ۳ تیم صحبت کرده ام، اما هنوز معلوم نیست با چه تیمی قرارداد ببندم. سعی می کنم بهترین تصمیم را بگیرم.
▪ مذاکره ات با پرسپولیس به کجا کشید؟
ـ صحبتهای ابتدایی را کرده ایم، اما گمان می کنم امسال بازیکن دقیقه نودی باشم. نه هول هستم و نه عجله دارم. دنبال بهترین گزینه هستم. مسائل مالی هم زیاد برایم مهم نیست. اگر پیشنهاد امارات و تهران تفاوت زیادی با هم نداشته باشد لیگ ایران را انتخاب می کنم. هر لحظه تصمیم بگیرم، با یکی از تیمهایی که صحبت کرده ام قرارداد می بندم. تا شنبه و یکشنبه هفته آینده ممکن است تصمیم نهایی را بگیرم. یک انتقال جنجالی در پیش دارم!
▪ اما قبلاً اعلام کرده بودی که دیگر پسر خوبی شده ای و دنبال حاشیه و جنجال نیستی؟
ـ نه، دنبال حاشیه نیستم. اگر به تیمی بروم که جنجال شود به من ربطی ندارد. اگر فصل آینده به لیگ ایران برگردم یک سیاوش استریلیزه را خواهید دید و کاملاً متفاوت از گذشته خواهم بود.
▪ بازیهای تیم ملی را پیگیری می کنی؟
ـ بله، بازیها را دیدم. خدا را شکر که برنده شدیم و خیال همه راحت شد. تیم ملی خیلی تغییر کرده و نتیجه گرفتیم. الان نتیجه برای ما مهم بود و فوتبال زیبا اهمیت نداشت.
▪ قبل از بازی برگشت با امارات خیلی ها از تیم ملی نا امید شده بودند.
ـ اما من قبلاً هم گفته بودم که ایران راحت صعود می کند. تیم ملی ما همیشه این طوری بوده است؛ ما همیشه در روزهای سخت خوب نتیجه می گیریم، اما نمی دانم چرا در خانه خوب نتیجه نمی گیریم. من که از پیروزیهای تیم ملی خیلی خوشحال شدم.
▪ اما تو که بازیکن تیم ملی نیستی.
ـ ایرانی که هستم. شرایط سنی من هم طوری است که فرصت دارم. به خودم اطمینان دارم وعلاقه زیادی هم به تیم ملی دارم. من ۵ سال به تیم ملی دعوت می شدم، اما بازی به من نمی رسید و هنوز حقم را از تیم ملی نگرفته ام، اما امسال حقم را می گیرم.
▪ رضا عنایتی از تیم ملی کناره گیری کرده است.
ـ رضا یکی از صمیمی ترین دوستانم است و هر روز با هم صحبت می کنیم، اما در این باره با هم صحبت نکرده ایم.
▪ این تصمیم عنایتی حرفه ای بود؟
ـ رضا یک بازیکن حرفه ای است و ۸- ۷ سال است که در سطح اول فوتبال بازی می کند. خودش عاقل است و جوان نیست که از روی احساسات تصمیم بگیرد. اگر من به جای عنایتی بودم صبورتر با مسأله برخورد می کردم. البته شاید خود من بدتر از او باشم؛ چون در آن شرایط نیستم، اما کسانی موفق می شوند که صبور باشند و حرفه ای فکر و رفتار کنند.
▪ تو هم که در گذشته نشان داده ای از این کارها بلد نیستی.
ـ بله، چون خودم صبور نبودم و احساسی عمل می کردم، لطمه خوردم و از تیم ملی دور شدم، اما الان که در مورد تیم ملی صحبت می کنم، احساس می کنم که خیلی به تیم ملی نزدیک هستم. سال ۸۳ ۸۴ که دعوت می شدم، می دانستم که روی نیمکت هستم و خیلی از تیم ملی دور هستم،اما الان حس می کنم خیلی به تیم ملی نزدیک هستم.
▪ استقلال هم که بالاخره قهرمان جام حذفی شد.
ـ خیلی خوشحال شدم و این قهرمانی را که حق استقلال بود به تمام هواداران و عوامل باشگاه و تیم تبریک می گویم. خدا را شکر که یک فصل بد با خوبی و خوشی تمام شد و دوباره دو تیم پرطرفدار ما در آسیا شرکت می کند.
نورا مهدوی
منبع : روزنامه قدس