سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020

لغو روزانه ۸ هزار بلیط قطار بر اثر کرونا/ مسافران مشکوک به کرونا اجازه خروج از شهر ندارند. بیش از ۲۵ هزار بلیط همزمان با شیوع ویروس کرونا کنسل شده و روزانه ۷ تا ۸ هزار بلیط قطار کنسل و استرداد می‌شود.
این روزها بخش ریلی کشور با چالش جدیدی به نام ویروس کرونا روبه رو شده که البته تنها مربوط به بخش ریلی نیست بلکه تمامی حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را در بر گرفته است.


اما این موضوع باعث شده که بسیاری از مسافران برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا از سفرهای خود صرف نظر کنند که با توجه به افزایش لغو بلیط‌ها و دستور وزیر راه و شهرسازی تمامی شرکت‌های حمل و نقلی موظف هستند به درخواست مسافران بدون کسر جریمه بلیط‌ها را استرداد کنند و همین موضوع باعث شده که تعداد کنسلی بلیط ‌های تمامی بخش‌ها از جمله بخش هوایی جاده‌ای و ریلی افزایش یابد.
خرید بلیط قطار و اتوبوس از علی بابا به شما این امکان را می‌دهد که پس از خرید بتوانید بلیطتتان را استرداد کنید.
از سوی دیگر همزمان با کاهش تعداد و میزان سفرها شاهده کاهش قیمت ها بلیط‌ها هستیم به طوری که در بخش‌های هوایی قیمت بلیط ها بسیار کاهش و به کف نرخ رسیده و بخش ریلی کشور هم قیمت بلیط‌ها هیچ افزایش و یا کاهشی نیافته است


از سوی دیگر امسال هم مانند سال‌های گذشته قیمت پیش فروش بلیط‌های اتوبوس آغاز شده به طوری که برای ایام نوروز ۱۲ هزار و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۲ هزار دستگاه سواری کرایه در نظر گرفته شده است و به گفته مدیر کل دفتر مسافری بلیط‌های اتوبوس همانند سال گذشته در بازده زمانی پنجم اسفندماه تا شانزدهم فروردین ماه شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۲ در صدی خواهد بود و پس از اتمام سفرهای نوروزی قیمت بلیط‌ها به حالت عادی بازگردانده خواهد شد.
خرید بلیط قطار از علی بابا در https://www.alibaba.ir/train-ticket به شما این امکان را می‌دهد که پس از خرید بتوانید بلیطتتان را استرداد کنید.
با توجه به شیوع ویروس کرونا بخش حمل و نقل کشور با خسارت‌ها و چالش‌های جدیدی رو به رو شده که امیدواریم با اتمام این بیماری بتواند دولت هرچه سریعتر اقدامات لازم را برای جبران خسارت‌های این حوزه در نظر بگیرد.

کنسلی روزانه ۸ هزار بلیط قطار
مسافرانی که بعد از تاریخ ۳ اسفند اقدام به خرید بلیط قطار کنند در صورت کنسلی جریمه از آنها دریافت خواهد شد، مسافرانی که پیش از تاریخ سوم اسفند ماه بلیط قطار خریداری کرده باشند. در صورت کنسلی و یا استرداد بدون کسر جریمه مبلغ بلیط آنها بازگردانده خواهد شد.


با شیوع ویروس کرونا میزان انصرافی‌های بلیط قطار به شکل چشم گیری افزایش یافته است و بیش از ۲۵ هزار بلیط همزمان با شیوع ویروس کرونا کنسل شده و روزانه ۷ تا ۸ هزار بلیط قطار کنسل و استرداد می‌شود.

تمامی شرکت‌های حمل و نقل ریلی از جمله شرکت حمل و نقل رجا آماده همکاری با وزارت بهداشت است و با وجود آن که خسارت‌های میلیاردی به این شرکت‌ها وارد شده اما در صورت رفع شیوع ویروس کرونا این شرکت‌ها اقدامات لازم را برای جا به جایی مسافران نوروزی انجام خواهند داد.

با توجه به افزایش کنسلی بلیط قطارها تعداد واگن‌های قطار هم کاهش یافته است اما برای جا به جایی مسافران با ادغام قطار ها مسافرانی که سفرهای ضروری دارند را جابه‌جا خواهیم کرد.
خرید بلیط اتوبوس از https://www.alibaba.ir/bus-ticket به شما این امکان را می‌دهد که پس از خرید بتوانید بلیطتتان را استرداد کنید.
برای جابه‌جایی مسافران در ایام نوروز هیچ مشکل و یا کمبودی وجود ندارد و امید است با رفع شیوع ویروس کرونا بتوانیم به حالت عادی بازگردیم.
برای جبران خسارت‌ها به هیچ‌ عنوان قیمت‌های بلیط قطار گران نخواهد شد. روزانه تمامی واگن‌های قطار به صورت کامل با محلول‌های ضدعفونی کننده گندزدایی و ضد عفونی می‌شود و به لحاظ رعایت بهداشت تمامی واگن‌ها به صورت کامل ضدعفونی می‌شوند.