جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
تهدید ایران از سوی ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / ترامپ و ایران / تهدید ایران از سوی ترامپ
ترامپ چه خواب آشفته‌ای برای ایران دیده است؟
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گذشته در کاخ سفید همراه با مشاوران ارشد خود گزینه حمله نظامی علیه سایت اصلی هسته‌ای ایران در هفته‌های آینده را بررسی کرده است. نیویورک تایمز به نقل از چهار مقام فعلی و سابق آمریکایی در گزارشی که شامگاه دوشنبه ۱۶ نوامبر منتشر شد نوشت که این جلسه یک روز پس از آن رخ داد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از افزایش قابل توجه ذخایر اورانیوم ایران خبر دادند. طبق این گزارش مشاوران ارشد دونالد ترامپ پس از طرح این موضوع، وی را از حمله نظامی منصرف کردند. این مشاوران از جمله مایک پنس، معاون رئیس جمهور، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه، کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع و ژنرال مارک مایلی، رئیس ستاد مشترک ایالات …
بلوف سیاسی ترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / دونالد ترامپ / مذاکره ایران و آمریکا
بلوف سیاسی ترامپ
یک کارشناس روابط بین‌الملل گفت: تهدید ایران از سوی ترامپ مبنی بر اینکه بعد از انتخابات، توافق بسیار سخت‌تری در کار خواهد بود، یک بلوف سیاسی است که ترامپ قصد دارد تا با ارعاب مسئولین ایران از عواقب مذاکره نکردن ایران با آمریکا، مسئولین کشورمان را وا دارد به پای میز مذاکره بروند تا از این طریق بتواند از مذاکره با ایران به عنوان برگ برنده در رقابت انتخاباتی با جو بایدن استفاده کند.
ایران به تهدیدهای ترامپ اعتراض کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ادعای آمریکا علیه ایران / تهدید ایران از سوی ترامپ / دونالد ترامپ / مجید تخت روانچی
ایران به تهدیدهای ترامپ اعتراض کرد
جمهوری اسلامی در پی تهدیدات ترامپ در نامه ای اعتراضی به سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به اینکه آمریکا مسئول هرگونه ماجراجویی احتمالی خواهد بود، اعلام کرد: ایران در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود لحظه ای تردید نخواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تهدید ایران از سوی ترامپ یک حلقه مفقوده دارد/پاسخ تحقیرآمیزی که تهران به واشنگتن داد
رئیس جمهور آمریکا در توییتی به نیروی دریایی آمریکا دستور داد به هر شناور مسلح ایرانی که برای کشتی های آمریکایی مزاحمت ایجاد کند حمله و آنرا نابود کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / آمریکا و سپاه / تهدید ایران از سوی ترامپ / سپاه پاسداران / سردار سلامی / فرمانده سپاه
نگاهی بر عقب‌نشینی‌های ترامپ در برابر ایران/ اهمیت بازدید فرمانده سپاه از خلیج فارس
مهر نوشت: سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه روز پنجشنبه به همراه دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از معاونین ستاد فرماندهی کل سپاه، از منطقه نازعات و جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و بوموسی بازدید کرد و در این بازدید با اشاره به پیام مهم اقدام راهبردی پرتاب ماهواره نظامی ایران به فضا، گفت: پیام پرتاب این ماهواره به فضا و موفقیت آن این است که ما در توسعه قلمرو قدرت دفاعی خود در زمین، دریا و فضا مصمم بوده، هرگز متوقف نمی‌شویم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / آمریکا و کره شمالی / ترامپ و ایران / تهدید ایران از سوی ترامپ / دونالد ترامپ / سفارت آمریکا در عراق
رئیس‌جمهور آمریکا: دنبال جنگ با ایران نیستیم/ تهران باید بیش از هر کس دیگری خواهان صلح باشد
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده، بامداد چهارشنبه از توئیت تهدیدآمیز چند ساعت قبل‌تر خود علیه ایران عقب‌نشینی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / آتش زدن سفارت آمریکا در عراق / تهدید ایران از سوی ترامپ / دونالد ترامپ / سفارت آمریکا در بغداد
ترامپ: ایران بابت خسارت‌های وارد آمده به سفارت ما پاسخگو خواهد شد!
رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه بار دیگر ایران را به خسارت زدن به سفارت کشورش در عراق متهم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
پیام ترامپ به ایران؛ این یک تهدید است و نه هشدار/گفت و گوی ترامپ با عبدالمهدی درباره حفاظت از آمریکایی‌ها/ اعزام نیروهای آمریکایی به بغداد/ حمایت تمام قد کابینه سعودی از حمله آمریکا به حشدالشعبی عراق
گفت و گوی ترامپ با عبدالمهدی درباره حفاظت از آمریکایی‌ها، اعزام نیرو‌های آمریکایی به بغداد، حمایت تمام قد کابینه سعودی از حمله آمریکا به حشدالشعبی عراق و اتهامات ضدایرانی سناتور آمریکایی در ارتباط با تحولات عراق از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تهدید ایران از سوی ترامپ نیز اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ترامپ، سلمان و پسرش ایران را برای ساخت سلاح اتمی تحریک می‌کند؛ اما چرا و چگونه؟
شکی نیست که تهدید ایران از سوی ترامپ، مبنی بر اینکه به هر تجاوزی به منافع آمریکا با قدرتی پاسخ می‌دهد که موجب نابودی کامل ایران شود، و اشاره او به تعبیر «نابودی کامل» به منزله عامل مهمی است که ایران را به در اختیار داشتن سلاح اتمی برای محافظت...
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
شرمن خطاب به ترامپ: ایرانی‌ها هرگز با «تو» ملاقات نمی‌کنند/ ظریف: اسکندر و چنگیز نتوانستند، «تو» هم نمی‌توانی/ فرمانده سپاه: شکست ‌دادن آمریکایی‌ها کار آسانی است/ مردم: گنده‌تر از دهانت حرف نزن!
«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به تهدید ایران از سوی ترامپ، در توییتر نوشت: «تیم B و ترامپ امیدوارند آنچه را اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزان انجام دادند، به دست بیاورند. ایرانیان در طول هزاران سال در حال ایستادگی بوده‌اند، در حالی که همه متجاوزان رفته بودند. تروریسم اقتصادی و نسل‌کشی، ایران را متوقف نخواهند کرد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید. سعی کنید احترام بگذارید؛ جواب می‌دهد!»...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •