یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
ساتکاب
راه‌اندازی سیستم‌ پهبادی برای رصد کامل شبکه آب و برق کشور
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
راه‌اندازی سیستم‌ پهبادی برای رصد کامل شبکه آب و برق کشور
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالاهای آب و برق ‌از راه‌اندازی سیستم‌ پهبادی برای رصد کامل شبکه آب و برق کشور خبر داد.
  پهباد  شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالاهای آب و برق (ساتکاب)  محمدولی علاءالدینی  شبکه برق
ایجاد اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در حوزه آب و برق
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
ایجاد اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در حوزه آب و برق
مدیرکل دفتر حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات شرکت مادرتخصصی ساتکاب با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای ایجاد اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در حوزه آب و برق، گفت: این اقدام برای اولین بار در وزارت نیرو به منظور تامین کالای آب و برق با رویکرد ساخت داخل در حال توسعه و رشد است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
بومی‌سازی کالاهای صنعت آب و برق
مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به اینکه 30 شرکت دانش‌بنیان در حال بومی‌سازی کالاهای مورد نیاز صنعت آب و برق هستند، گفت: ساتکاب در حال ایجاد بازار لازم برای خرید تضمینی محصولات دانش‌بنیان‌ها و حمایت از کالای ایرانی است. به گزارش روابط عمومی، شرکت ساتکاب، محمد ولی علاءالدینی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان این مطلب افزود: این تفاهم‌نامه با هدف حمایت از توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حوزه آب و برق کشور به امضا رسیده است.
نیازهای صنعت آب و برق از طریق استارت‌آپ‌ها تامین می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
نیازهای صنعت آب و برق از طریق استارت‌آپ‌ها تامین می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه کالاهای صنعت آب و برق ایران با اشاره به وروداستارت آپ ها به صنعت آب و برق از سال گذشته گفت: ۴۰ کالای مورد نیاز این صنعت که توسط نخبگان ایرانی ساخته شده به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  ساتکاب  سورنا ستاری  شرکت دانش بنیان  دولت  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
ایران در میان چهار کشور سازنده توربین‌های گازی جهان
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
ایران در میان چهار کشور سازنده توربین‌های گازی جهان
مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به راه‌اندازی دفاتر ثابت صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالای آب و برق در خارج از کشور، گفت: با تلاش متخصصان داخلی، ایران توانسته است در میان چهار کشور سازنده توربین‌ ژنراتورهای گازی جهان قرار بگیرد.
حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه نیرو
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه نیرو
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)، اعلام کرد: حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور بومی‌سازی و حمایت از تولیدات ملی، یکی از راهبردها و ماموریت‌های اصلی ساتکاب است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
وزارت نیرو | آمادگی ساتکاب برای تامین تمامی نیازهای تجهیزاتی آب و برق تاجیکستان
شفقنا اقتصادی – مدیرعامل شرکت ساتکاب در دیدار با وزیر آب و انرژی تاجیکستان از آمادگی کامل این شرکت برای تامین تمامی نیازهای تجهیزاتی آب و برق تاجیکستان خبر داد. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمدولی علاءالدینی” در دیدار با وزیر آب و انرژی تاجیکستان با اشاره به […]
ورود «ساتکاب» به حوزه دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌های فناور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / علمی و آموزشی
ورود «ساتکاب» به حوزه دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌های فناور
تهران- ایرنا - معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، از ورود شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالاهای آب و برق (ساتکاب) به حوزه دانش بنیان خبر داد و گفت:مجرای ورود شرکت‌های دانش بنیان به عقد قراردادهای تجاری و بهره‌مندی از حمایت‌های دولتی در ساتکاب تسهیل خواهد شد.
  ساتکاب  گردهمایی فناورانه سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست  صندوق نوآوری و شکوفایی  محمدصالح اولیا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اقتصادی
فاز دوم هوشمندسازی شبکه برق کلید خورد
تفاهم‌نامه نصب 5 میلیون کنتور فهام بین شرکت توانیر و شرکت ساتکاب به امضا رسید. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح روز گذشته با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت‌های توانیر و ساتکاب، فاز دوم طرح ملی فهام با هدف هوشمندسازی شبکه برق، با حضور وزیر نیرو آغاز شد. براساس این تفاهم‌نامه که به امضای محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر و محمدولی علاءالدینی، مدیرعامل شرکت ساتکاب رسید، فاز دوم طرح فهام وارد مرحله عملیاتی شده و 5 میلیون مشترک برق طی دو سال به کنتورهای فهام (هوشمند) مجهز خواهند شد.
کنتور ۵ میلیون مشترک در دوسال هوشمند می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اقتصادی
کنتور ۵ میلیون مشترک در دوسال هوشمند می شود
تهران-ایرنا- مرحله دوم طرح ملی «فهام» با هدف هوشمند سازی شبکه برق ۵ میلیون مشترک با امضای تفاهم نامه ای بین شرکت های توانیر و ساتکاب عملیاتی شد.
  شرکت توانیر
نصب ۵ میلیون کنتور هوشمند در فاز دوم طرح ملی فهام/ ۱۰۰ هزار کنتور تا دو ماه آینده روانه بازار می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اقتصادی
نصب ۵ میلیون کنتور هوشمند در فاز دوم طرح ملی فهام/ ۱۰۰ هزار کنتور تا دو ماه آینده روانه بازار می‌شود
ایلنا: وزیر نیرو گفت: براساس تفاهم‌نامه امروز شرکت‌های توانیر و ساتکاب پنج میلیون مشترک برق طی دو سال به کنتورهای فهام(هوشمند) مجهز خواهند شد.
  برق  بودجه  کشاورزی  وزارت نیرو  افزایش آگاهی
فصل جدید تامین کالای آب و برق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / اقتصادی
فصل جدید تامین کالای آب و برق
آذر 96 بود که وزیر نیرو در حکمی شرکت منحل شده ساتکاب را بار دیگر احیا کرد. این شرکت که تامین‌کننده کالاهای آب و برق برای وزارتخانه متبوعش بود در سوم خرداد سال 90 به‌طور رسمی در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری منحل شد. چرایی انحلال ساتکاب که اولین شرکت مادر تخصصی برق و آب بود به‌دلیل آنچه مدیران سابق این شرکت اعلام کردند در راستای اجرای اصل 44 قانون‌اساسی بود. باقی ماندن حجم زیادی از فعالیت‌های حقوقی و مالی به‌جا مانده از این شرکت باعث شد تا وزارت نیرو بعد از اتمام دولت یازدهم و آغاز به‌کار دولت دوازدهم تلاش کند تا ساتکاب را با اخذ مجوزهای لازم از دولت احیا کند. به گفته برخی از متولیان نیروی کشور، با انحلال ساتکاب هزاران میلیارد تومان ثروت صنعت آب و برق بلاتکلیف باقی ماند که این موضوع منجر به …
دستور وزیر نیرو برای تزریق نقدینگی جامعه به طرح‌های آب‌وبرق/ تا ۳ ماه آینده روش‌ها اعلام می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / اقتصادی
دستور وزیر نیرو برای تزریق نقدینگی جامعه به طرح‌های آب‌وبرق/ تا ۳ ماه آینده روش‌ها اعلام می‌شود
مدیرعامل ساتکاب گفت: وزیر نیرو به مجموعه ساتکاب دستور داده تا از نقدینگی موجود در جامعه برای پیشبرد پروژه‌های آب‌وبرق کشور استفاده کنیم و در این زمینه به‌منظور استفاده از بخشی از این نقدینگی، تا ۳ ماه آینده، مدل‌های مالی معرفی می‌شوند.
برپایی 11 رویداد استارتاپی آب و برق تا پایان امسال
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اقتصادی
برپایی 11 رویداد استارتاپی آب و برق تا پایان امسال
مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی آب و برق گفت: این شرکت برای سال جاری برگزاری 11 رویداد استارتاپی را برنامه‌ریزی کرده تا با کمک جوانان بتوانیم چندین مسئله صنعت آب و برق را تا پایان سال حل کرده و به نقاط روشن شکوفایی دست پیدا کنیم.