پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
سفر گردشگری
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
غفلت از توریست‌های عازم خاورمیانه
براساس آخرین گزارش ارائه شده توسط UNWTO رشد گردشگری براساس تعداد گردشگر ورودی به مقاصد جغرافیایی گردشگری، همچون سال گذشته بیانگر رشد قابل‌توجهی است. براساس آمار اعلام شده حدود یک و نیم میلیارد نفر- سفر در سال ۲۰۱۹ توسط گردشگران صورت گرفته است که با توجه به مقایسه با سال ۲۰۱۸ بیانگر رشدی در حدود ۴ درصد است، همچنین این آمار بیانگر انجام ۴ میلیون نفر-سفر گردشگری در هر روز در سال ۲۰۱۹ است. منطقه خاورمیانه با جذب ۶۴ میلیون نفر گردشگر (۴ درصد از کل سهم تعداد نفر گردشگر ورودی به مناطق جغرافیایی) رشدی در حدود ۷ درصد را نشان می‌دهد که با توجه به مقایسه با سایر مقاصد منطقه‌ای گردشگری، بیشترین رشد جذب گردشگر را در سطح دنیا شامل می‌شود. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده به‌وسیله سازمان جهانی گردشگری، رشدی در …
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / گردشگری / سفر / چین / اخبار حوادث / ویروس کرونا / وزارت میراث فرهنگی / وزارت بهداشت / علی اصغر مونسان
ممنوعیت سفر گردشگری به چین
معاون گردشگری کشور به دنبال جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که با نظر وزارت بهداشت درباره ممنوعیت سفر تفریحی و محدودیت در سفرهای کاری به چین موافق هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / منطقه نیوم / عربستان
زنان سعودی در اولین سفر توریستی به منطقه پروژه "نیوم"
منطقه پروژه "نیوم" در عربستان روز یکشنبه شاهد اولین سفر گردشگری زنان سعودی بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
اولین سفر گردشگری زنان سعودی+عکس
شفقنا_در راستای اقدامات عربستان برای استفاده از ظرفیت گردشگری در این کشور و اجازه به زنان برای سفر و اقامت در هتلها بدون حضور محرم، برای اولین بار یک گروه ۲۰ نفره از زنان سعودی در قالب یک تور گردشگری وارد منطقه “نیوم” شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روزنامه الیوم، این تور ۱۹ ساعته که زنانی […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / قطار / اصفهان
ورود قطار گردشگری بین‌المللی عقاب طلایی به شهر اصفهان
ایرنا- اصفهان- بیست و نهمین قطار گردشگری بین‌المللی عقاب طلایی با عنوان ' راه ابریشم (شمال- جنوب) ' روز یکشنبه وارد ایستگاه راه آهن اصفهان شد. مسافران این قطار شامل ۴۶ خدمه و ۲۰ گردشگر خارجی از کشورهای کانادا، فرانسه، مجارستان، لهستان، نیوزیلند، چین و روسیه است که در روز هفدهم ماه مهر وارد ایران شد و سفر گردشگری خود را ابتدا از مشهد و سپس یزد آغاز کردند و در پنجمین روز سفر خود، وارد شهر اصفهان شدند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
زن ماجراجویی که در سفر گردشگری خود از صخره‌ها برای خوابیدن آویزان می‌شود!
فیب اسمیت، نام زنی است که برای بالا بردن آدرنالین خود، در سفر‌هایش به نقاط مختلف، از صخره‌ها و ارتفاعات برای خواب آویزان می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
با بهترین کافه‌ها و رستوران‌های مشهد آشنا شوید
ایلنا: غذا بخش مهمی از یک سفر گردشگری است. برخی مقصدها به خاطر غذای خود معروف هستند. برخی دیگر هم به خاطر حضور یک سری رستوران و کافه مهم محبوب می‌شوند. به هر ترتیب همین نشانه اهمیت غذا است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که یک سری از مهم‌ترین و بهترین رستوران‌ها و کافه‌ها شهر مشهد را به شما معرفی کنیم. از طریق می‌توانید در سفر خود به این شهر مقدس از غذاهای خوب هم لذت کافی را ببرید.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
وضعیت سفرهای دریایی در نوروز 98
به گفته معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، امسال سفرهای دریایی 9 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت و از 25اسفند 97 تا 15 فروردین98، 6 میلیون و 200 هزار سفر گردشگری دریایی انجام شد. هادی حق‌شناس خاطرنشان کرد: «در بخش گردشگری دریایی شاهد کاهش 5 درصدی بودیم.» وی ادامه داد: «امسال با سیل شروع شد که بخشی از سفرهای دریایی را کاهش داد ولی موجب افزایش سفرهای دریایی در هرمزگان شد؛ به گونه‌ای که 75 درصد سفرهای دریایی در این استان انجام شده است.» معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: «45 پایانه دریایی در شمال و جنوب فعال بودند، 590 هزار خودرو از سرزمین اصلی به دو جزیره کیش و قشم منتقل شد که این نشان‌دهنده نهادینه شدن ایمنی در سفرهای دریایی است.» حق‌شناس تصریح کرد: «وقتی بخش دریایی جذابیت داشته …
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
سفرهای دریایی درکشور 9 درصد رشد داشت
بندرعباس - ایرنا - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال سفرهای دریایی 9 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت و از 25 اسفند 97 تا 15 فروردین امسال، 6 میلیون و 200 هزار سفر گردشگری دریایی انجام شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / کپسول فضایی / فضانوردی / دراگون
بازگشت کپسول فضایی دراگون به زمین
کپسول فضایی قابل حمل سرنشین دراگون به زمین بازگشت و در اقیانوس اطلس فرود آمد. این کپسول فضایی اولین تجربه یک شرکت خصوصی فضایی در آمریکا است که یک رفت و برگشت موفق به فضا را تجربه می‌کند. این گام مهمی برای سفر گردشگری انسان به فضا خواهد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •