سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
سلاح غیرمجاز
کشف بیش از یک هزار قبضه سلاح غیرمجاز در خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / نیروی انتظامی / سلاح غیرمجاز
کشف بیش از یک هزار قبضه سلاح غیرمجاز در خوزستان
فرمانده انتظامی خوزستان از کشف ۱۰۰۲ قبضه سلاح غیرمجاز در سطح استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری و لاشه یک راس بز وحشی در نوشهر
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-شهرستانها / سازمان حفاظت محیط زیست / نوشهر / سلاح غیرمجاز
کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری و لاشه یک راس بز وحشی در نوشهر
رئیس حفاظت و محیط زیست نوشهر از کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری فاقد مجوز و لاشه یک راس بز وحشی در روز جمعه ۲۹ فروردین ماه از قاتلین حیات وحش در این شهرستان خبر داد.
دستگیری اعضای باند قاچاق سلاح در شوشتر
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / نیروی انتظامی / قاچاق اسلحه / سلاح غیرمجاز
دستگیری اعضای باند قاچاق سلاح در شوشتر
فرمانده انتظامی خوزستان از شناسایی و دستگیری اعضای باند قاچاق سلاح و کشف ۳۳ قبضه سلاح شکاری، توسط پلیس شوشتر خبر داد.
کشف ۲۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی احتکارشده در اهواز
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کشف ۲۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی احتکارشده در اهواز
ماموران انتظامی در راستای اجرای این طرح ۲ هزار و ۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی و ۹ هزار عدد ماسک احتکار شده، ۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر، تعدادی از اموال سرقتی، ۴۵۰ جام قلیان و ۳۲ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۱۷۹ فشنگ مربوطه را کشف کردند.
کشف سلاح و مهمات از یک خانه در فردیس
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
کشف سلاح و مهمات از یک خانه در فردیس
دادستان عمومی و انقلاب فردیس از کشف تعدادی سلاح و مهمات غیرمجاز از یک خانه در شهرستان فردیس خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
تیراندازی در مناسبت‌ها با سلاح مجاز هم ممنوع است
فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز گفت: تیراندازی با سلاح مجاز هم در تمامی مناسبت‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده، مجوز سلاح باطل و با دارندگان سلاح غیرمجاز نیز برخورد قضایی شدیدتری صورت می‌گیرد.
دستگیری ۱۴۳ متخلف محیط زیست در قزوین
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
دستگیری ۱۴۳ متخلف محیط زیست در قزوین
ماموران یگان حفاظت محیط زیست در دستگیری شکارچیان غیرمجاز موفق شدند ۲۶ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، ۵۷ قبضه سلاح شکاری مجاز و پنج قبضه سلاح جنگی را کشف و ضبط نمایند.
محکومیت دوباره نجفی به قتل عمد!
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
محکومیت دوباره نجفی به قتل عمد!
پرونده محمدعلی نجفی عجیب است و ظاهرا قصد بسته شدن ندارد. این پرونده از آن پرونده‌هایی است که در تاریخ قضائی ماندگار می‌شود. 24آذر وکیل نجفی اعلام کرد: حکم 6 سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز برای موکلم محمدعلی نجفی صادر شده است. پس از آن وکیل نجفی ادعای قتل غیرعمد را مطرح کرد و پرونده بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت.
تخریب ۱۱ تله غیرمجاز زنده گیری کبک در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / یگان حفاظت محیط زیست شهر تهران / اداره کل محیط زیست استان تهران / اداره محیط زیست شهر تهران / مسعود زندی / حیات وحش
تخریب ۱۱ تله غیرمجاز زنده گیری کبک در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از تخریب ۱۱ تله غیرمجاز زنده گیری کبک در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و کشف و ضبط ۹ سلاح شکاری در گشت و پایش مأموران یگان حفاظت این اداره خبر داد.
ببینید | پخش اعترافات چند متهم به قتل مردم در اعتراضات بنزینی اهواز، خرمشهر و آبادان از اخبار ۲۰:۳۰
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اهواز / شادگان / خرمشهر / قتل / تیراندازی / اغتشاش - ناآرامی / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
ببینید | پخش اعترافات چند متهم به قتل مردم در اعتراضات بنزینی اهواز، خرمشهر و آبادان از اخبار ۲۰:۳۰
سردار حیدر عباس زاده در تشریح دستگیری عاملان اصلی، محرکان و لیدرها در اغتشاشات اخیر بیان کرد: در جریان اغتشاشات اخیر در خوزستان ، ماموران انتظامی با کار اطلاعاتی در تعدادی از شهرستان های استان ، ۱۴۵ نفر از افرادی را که به اموال عمومی تعرض داشتند شناسایی و دستگیر کردند. وی افزود: از افراد دستگیر شده که در برخی مناطق به صورت مسلحانه اغتشاشگران را پشتیبانی می کردند تعدادی سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز کشف و ضبط شد.در ادامه اعترافات چند نفر در بخش خبری ۲۰:۳۰ را به عنوان نقاتلین جانباختگان بی گناه در جریان اغتشاشات اخیر را مشاهده می کنید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
دستگیری ۴۲۴ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار تهران
رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۴۲۴ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار تهران خبر داد.سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح اقتدار ۳ در جمع خبرنگاران گفت: سومین مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس در تهران بزرگ و با هدف افزایش رضایت مردم در پایگاه‌های ۱۱ گانه پلیس امنیت برگزار شد. رئیس پلیس پایتخت در خصوص این‌ مرحله از طرح اقتدار گفت: ۴۲۴ نفر از اراذل سطح‌دار، عاملین شرارت، اوباشگران محلی، حاملان سلاح و توزیع‌کنندگان مخدر و محترقه و افراد پاتوق‌دار در قهوه‌خانه‌ها و باشگاه‌ها دستگیر شدند. وی در خصوص جرم‌های افراد دستگیرشده گفت: شرارت، درگیری، قدرت‌نمایی، ضرب و جرح، مزاحمت نوامیس، فروش مشروبات الکلی و تهدید در فضای مجازی از جمله جرم‌هایی بوده است که این افراد مرتکب شده‌اند.رحیمی ادامه داد: در‌مجموع …
شکارچیان غیرمجاز در کمین پرندگان مهاجر پارک بوجاق  
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استانی-اجتماعی / پرندگان مهاجر
شکارچیان غیرمجاز در کمین پرندگان مهاجر پارک بوجاق  
رئیس اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق گفت: سلاح های شکاری شکارچیان متخلف ضبط شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
حبس 7 سال و 8 ماه در انتظار شهردار اسبق تهران
وکیل محمدعلی نجفی از ابلاغ رای محکومیت موکلش خبر داد.به گزارش فارس، حمیدرضا گودرزی‏ گفت: رای دادگاه به ما ابلاغ شد و براساس این ابلاغیه، 6 سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز برای موکلم محمدعلی نجفی صادر شده است. وی ادامه داد: ما به این رای اعتراض‏‏ خواهیم کرد و به دیوان عالی فرجام‌خواهی می‌کنیم. خانواده میترا استاد، همسر دوم نجفی، نجفی را از بابت قتل دخترشان بخشیدند و‏ قصاص از نجفی برداشته شد، اما او از بابت جنبه عمومی جرم ‏قتل‌عمد به ‌زندان محکوم شده است. ولی نجفی و وکلایش به عمدی بودن قتل اعتراض داشتند و دیوان عالی هم اعتقاد داشت تحقیق‌ها درباره تیراندازی‌ها، گلوله و اسلحه کمبودهایی دارد و دادگاه کیفری تهران، دوباره پرونده نجفی را رسیدگی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
‌ دشمنان در حوادث اخیر پروژه کشته‏سازی را پیش گرفتند
فرمانده نیروی انتظامی به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: فرمایشات ایشان بسیار حکیمانه بود به طوری که سبب آرام شدن کشور و جدا شدن صف مردم از اغتشاشگران شد.به گزارش سایت پلیس، سردار حسین اشتری در نشست تخصصی روسای پلیس امنیت عمومی سراسر کشور درباره حوادث اخیر در پی افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی از همان ساعات اولیه با تمامی ظرفیت‌های خود در صحنه حاضر شد و با آمادگی صد‏درصدی توانست حوادث را کنترل کند. فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یگان‌های ویژه از آماده‌ترین نیروها در صحنه‌های عملیاتی هستند، اظهار کرد: این یگان از همان ساعات اولیه وارد میدان شد و به خوبی فتنه اخیر را مدیریت کرد. فرمانده ناجا با بیان اینکه آمریکا، اسرائیل، منافقان و سلطنت‏طلبان در فتنه …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
رأی محکومیت «نجفی» ابلاغ شد/ 7 سال و 8 ماه حبس
حمیدرضا گودرزی گفت: رای دادگاه لحظاتی پیش به ما ابلاغ شد. 6 سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز برای موکلم محمدعلی نجفی صادر شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سیاست / سردار اشتری / فرمانده ناجا / پلیس
فرمانده ناجا: در حوادث اخیر شبکه‌های اجتماعی را کنترل کردیم
فرمانده ناجا به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با خرید و فروش سلاح غیرمجاز اشاره و تصریح کرد: برخورد و مقابله با خریداران و فروشندگان سلاح در دستور کار ناجا است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / محیط زیست / شکار پرندگان / گلستان / مرزبانی / آنفلوآنزا
شکارچیان غیرمجاز جزیره آشوراده دستگیر شدند
گرگان - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان بندرترکمن از دستگیری سه شکارچی متخلف در مناطق پیرامونی جزیره آشوراده خبر داد و گفت که از متهمان سه قبضه سلاح شکاری و ۸۶ فشنگ ساچمه‌زنی کشف و ضبط شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
دستگیری ۱۳۵ دختر و پسر با شمایل شیطان‌پرستی در دماوند
دادستان شهرستان دماوند از دستگیری ۱۳۵ دختر و پسر در حوزه قضایی دماوند که شمایل شیطان‌پرستی داشتند خبر داد. ابراهیمی بسابی اظهار کرد: بنا بر گزارش‌های مردمی و هوشیاری پلیس ۱۳۵ دختر و پسر در حوزه قضایی دماوند که شمایل شیطان‌پرستی داشتند دستگیر شدند. در حال حاضر تعدادی در زندان هستند و بقیه افراد با تعهدات لازم آزاد شدند. دادستان شهرستان دماوند بیان کرد: این افراد مواد روانگردان، سلاح سرد، مواد مخدر، چاقو، قمه و غیره همراه داشتند که علاوه بر این فعالیت‌های غیرمجاز مانند تتو و خالکوبی انجام می‌دادند. بسابی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال بررسی پرونده این افراد هستیم و از مردم خواهشمندیم در صورت مشاهده پارتی‌ها و مهمانی‌های مشکوک پلیس را در جریان بگذارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / تیراندازی / بوشهر / شهرستان دیر
متهمان به تیراندازی در شهرستان دیر دستگیر شدند
فرمانده انتظامی دیر استان بوشهر گفت: روز گذشته در یک عملیات هماهنگ عاملان تیراندازی در این شهرستان دستگیر و از آنها یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز کشف شد.
۱۳۹۸-۰۹-۱۱ / استان گلستان / قاسم رضایی / تهران / سوریه / گرگان / ایران / تلگرام / وزارت اطلاعات
آیا تب اسلحه در جامعه بالا گرفته است؟شواهد و قرائن از افزایش سلاح‌ غیرمجاز در جامعه خبر می‌دهد
طی دو هفته اخیر و بروز اخباری درباره بروز تلفات در حوادث اخیر، برخی فیلم‌ها از استفاده افرادی غیر از ماموران از سلاح حکایت دارد و برخی مسوولان دولتی و امنیتی هم از تیراندازی‌های مشکوک سخن می‌گویند. از جمله فرماندار سیرجان در مورد تیراندازی و زخمی شدن معترضین می‌گوید وقتی به عیادت مجروحین رفتیم، متوجه شدیم برخی از این‌ها از پشت و برخی نیز از کنار تیر خوردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
وکیل نجفی: موکلم باید با قرار وثیقه از زندان آزاد شود
دور دوم دادگاه محمدعلی نجفی به اتهام جنبه عمومی قتل عمد میترا استاد، جرح او و حمل سلاح غیرمجاز پس از چند جلسه، امروز پایان پیدا کرد. درطول محاکمه، یکی از کارشناسان از دادگاه درخواست کرد که جنازه میترا استاد نبش قبر شده و مجددا معاینه شود تا ابهامات رفع شود، ولی دادگاه به این کار اجازه نداد. سرنوشت احتمالی این پرونده را از وکیل متهم جویا شدیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
اتهام قتل عمد را قبول ندارم
رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی به اتهام قتل میترا استاد، با نقض حکم اولیه توسط دیوان عالی یک بار دیگر در دادگاه کیفری به جریان افتاد.گرچه دادگاه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی به اتهام قتل میترا استاد در سه نوبت در مردادماه سال جاری برگزار شد و در‌نهایت سخنگوی قوه قضائیه در تاریخ ۸ مرداد ۹۸ حکم محمدعلی نجفی را اعلام کرد اما یک بار دیگر این پرونده با نقض حکم صادره از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به جریان افتاد تا تکلیف عمدی یا غیرعمدی بودن قتل همسر دوم شهردار پیشین تهران مشخص شود. به گزارش ایسنا، دادگاه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی صبح روز گذشته به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور عوامل بررسی صحنه جرم، کارشناسان پرونده، متهم، نماینده دادستان و وکلا تشکیل شد. به گفته قاضی، این پرونده …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
تقاضای 17 سال زندان برای نجفی
متهم از نظر دادستانی مستحق هیچ تخفیفی نیست روزگذشته دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. قاضی کشکولی در ابتدای جلسه دادگاه رسمیت جلسه را اعلام کرد و از اختیاری نماینده دادستان خواست تا مطالب خود را در خصوص نوع قتل و از حیث اخلال در نظم عمومی ارائه دهد. نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: در پرونده محمدعلی نجفی دادگاه اختیاریه‌ای را برای دادسرا ارسال کرد که موضوع و علت حضور مشخص نبود؛ به همین واسطه دادسرا نماینده خود را معرفی کرد، اما ریاست شعبه دادگاه به دلایل نامشخص کپی اوراق پرونده برای مطالعه نماینده دادسرا را ارائه نکرد و حتی وساطت دادگاه کیفری یک استان تهران نیز کارساز نشد، لذا با توجه به داشته‌های …
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
محمدعلی نجفی دوباره محاکمه می‌شود
رئیس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: دادگاه نجفی مجدد و به‌صورت علنی برگزار می‌شود. به گزارش آنا، خرداد‏ماه سال جاری بود که خبر وقوع یک فقره قتل در منطقه سعادت‏آباد تهران به اداره آگاهی تهران بزرگ مخابره شد و بلافاصله تیمی از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام ‏و بعد از گذشت دقایقی از بروز حادثه مشخص شد که مقتول میترا استاد (همسر دوم شهردار پیشین تهران) است. بعد از گذشت چند ساعت و با مراجعه شهردار پیشین تهران به پلیس آگاهی و اعتراف وی به قتل همسرش، خبر قاتل بودن شهردار پیشین تهران تایید شد. دستگاه قضائی در ۱۳ خرداد ۹۸ دادستان تهران کیفرخواست وی را با سه جرم قتل‌عمد خانم میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر‏ فوتی) اعلام کرد و گفت …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / تیراندازی / خوزستان / پلیس
دستگیری ۲۱۳ نفر از عوامل تیراندازی‌های خوزستان
در بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۴۲ قبضه سلاح جنگی و ۲۳۴ قبضه سلاح شکاری و در مجموع ۲۷۶ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۲ هزار و ۱۱۳ عدد انواع فشنگ کشف شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / محیط زیست
۴ شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شدند
ایرنا نوشت: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: چهار شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع سفید کوه آرسک و تالو شیربند، به دلیل حمل سلاح و شکار غیرمجاز دستگیر شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / استانی-اقتصادی
فراوانی سلاح شکارهای غیرمجاز را در خراسان شمالی افزایش داده است
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: فراوانی سلاح های شکاری، شکارهای غیر مجاز در استان را افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / محیط زیست / شکار / حفاظت از حیوانات
تفنگداران مجوزدار سه برابر بی مجوزها، حیوانات را کشتار می‌کنند
ایرنا نوشت: فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: آمار در نیمه نخست سال‌جاری نشان می‌دهد تخلف شکارچیان دارای سلاح مجاز سه برابر بیشتر از شکارچیان متخلف دارای سلاح غیرمجاز است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بازگشت «نجفی» به زندان
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: محمد علی نجفی به زندان بازگشت.به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، محمدجواد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه محمدعلی نجفی به زندان بازگشت، گفت: برابر ضوابط و مقررات قانونی هرچند با گذشت اولیای دم قصاص منتفی می‌شود ولی درمورد جنبه عمومی جرم قتل توسط دادگاه، حکم مقتضی صادر خواهد شد. وی تصریح کرد: مضافا اینکه محکومیت نامبرده بابت نگهداری سلاح غیرمجاز به قوت خود باقی است و سرانجام نیز مجازات اشد اجرا می‌‌شود. محمدعلی نجفی که به دلیل قتل میترا استاد مدتی در زندان بود، روز چهارشنبه با تودیع وثیقه از اوین آزاد شده بود.میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران صبح روز سه شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش …
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / پلیس فتا / سردار وحید مجید / اسلحه غیرمجاز / جواد جاویدنیا / فضای مجازی
چالش قوانین برای مراجعه مالباختگان خرید سلاح غیرمجاز به پلیس/ ثبت ۲۵۰ پرونده کلاهبرداری در پلیس فتا
اگرشرایط برای مراجعه افرادی که به دلیل اقدام به خرید سلاح درفضای مجازی مالباخته شده ومجرم هستند به پلیس فراهم شود،می توان راهی برای متلاشی کردن باندهای فروش سلاح غیرمجاز در این فضا مهیا کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
تلاش وکلای محمدعلی نجفی برای اخذ رضایت از اولیاء دم
یکی از وکلای اولیاء دم میترا استاد گفت: رفت و آمدها از ناحیه وکلا و بستگان محمدعلی نجفی برای اخذ رضایت از اولیاء دم مرحومه استاد وجود دارد اما تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.به گزارش تسنیم، مسعود افرازه درباره آخرین وضعیت تلاش وکلای محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران برای اخذ رضایت از اولیاء دم مرحومه میترا استاد اظهار کرد: رفت و آمدها در ارتباط با اخذ رضایت ادامه دارد اما فعلاً خبر ویژه‌ای نیست. پیش‌تر نیز محمود حاجلوئی دیگر وکیل اولیاء دم مرحومه میترا استاد، اخبار منتشر شده مبنی بر اخذ رضایت از اولیاء دم را تکذیب کرده است. چندی پیش نیز سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل معزول نجفی در ویدئویی از اخذ رضایت خبر داده بود که مسعود استاد برادر مرحومه میترا استاد این موضوع را تکذیب کرده و گفته بود: کذب محض …
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
کشف 15 تن مواد مخدر و انهدام 50 باند در اصفهان
اصفهان –بهمن راعی : فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 15 تن مواد مخدر در استان کشف و 50 باند قاچاق مواد افیونی نیز متلاشی شده است.سردار "مهدی معصوم بیگی" در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روز خبرنگار و اهمیت جایگاه خبرنگاران اظهار داشت: در 17 مرداد سال 77 شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در راه رسالت خود، جانش را فدا کرد و به شهادت رسید و به همین مناسبت 17 مرداد هر سال را روز خبرنگار نام نهاده اند.وی با بیان این که خبرنگاران نقش مهم و اساسی در افزایش احساس امنیت مردم دارند، بیان کرد: وظایف پلیس را به خوبی منتقل می کنید و مطالبات مردم را به خوبی به پلیس منتقل می کنید، خبرنگاران امین مردم هستند و با رسالتی که بر عهده دارند وظایف پلیس را به جامعه منتقل می کنند، …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / محمدعلی نجفی / میترا استاد / قتل
گردش روزگار و تیر غیب نجفی
دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیرمجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد» این حکمی است که دیروز هشتم مرداد برای اقدام نجفی در هفتم خرداد صادر شد. ۲۰ سال پیش درباره زندانی بودن عبدالله نوری گفته بود «نباید مدیران فعال و خلاق که می‌توانند منشأ خدمات زیادی برای کشور هستند در زندان باشند» و حالا خودش در زندان است منتظر نتایج جلسات صلح و سازش با اولیای دم توسط خانواده و چهره‌های مطرح سیاسی و وکلایش که یکی‌شان محمود علیزاده طباطبایی در دومین جلسه دادگاه اعلام شد معزول شده است؛ همان هم حزبی سابق که سال ۸۱ وقتی نجفی گفته بود عبدالله نوری بهترین کاندیدا برای ریاست جمهوری است، پاسخ داده بود بهترین فرد برای ریاست جمهوری خود نجفی است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / دادگاه نجفی / قتل میترا استاد / محمدعلی نجفی / قتل همسر دوم محمدعلی نجفی
ویدئو / حکم قصاص نجفی برای قتل استاد
«محمدعلی نجفی» در پرونده قتل میترا استاد به قصاص نفس محکوم شد. نجفی در دو موضوع از سه اتهامِ وارده مجرم شناخته شده و دادگاه قتل عمد را محرز دانسته است. دادگاه درخصوص حمل سلاح غیرمجاز نیز نجفی را دو سال حبس محکوم کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / دارو / خرید و فروش دارو / ارزان فروشی
٦ مرد و زن ارزان‌فروش دستگیر شدند!
با ورود ماموران به این شرکت غیرمجاز، مقدار یک‌میلیون و ٨٠٠ عدد قرص‌ تقویتی قاچاق و غیرمجاز به همراه یک قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ، دو دستگاه بیسیم، دو گاز اشک‌آور، دو رشته دستبند و اسناد و مدارک جعلی نیز کشف و ضبط شدند. در محل ٦ متهم شامل ٥ مرد و یک خانم دستگیر و همچنین یک خودروی شاسی‌بلند و موتورسیکلت سنگین غیرمجاز کشف و به کلانتری دلالت داده شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام محمدعلی نجفی در قتل میترا استاد علنی برگزار شد
از بالش سفید تا معمای مهدورالدم بودن مقتولهاولین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح دیروز شنبه ۲۲ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی‌(ره) به ریاست قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.در ابتدای این جلسه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران پیش از اعلام رسمیت جلسه با بیان تذکراتی به دلایل علنی بودن دادگاه اشاره کرد و از رسانه‌ها خواست در چارچوب موازین قانونی به انتشار اخبار بپردازند و از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند. در این پرونده که موجب تشویش اذهان عمومی شد، بی‌شک دخالت برخلاف موازین قانونی رسانه‌ها بی‌تاثیر نبود.تلاش برخی دستگاه‌های اجرایی برای دخالت در پرونده نجفیبه گزارش ایسنا، رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری …
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / باند قاچاق اسلحه / گلستان / وزارت اطلاعات
باند بزرگ قاچاق اسلحه متلاشی شد
در این عملیات سربازان گمنام امام زمان (عج) 191 قبضه سلاح غیرمجاز کشف و در همین زمینه چهار نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
وزارت اطلاعات: بزرگترین باند قاچاق سلاح‌های ممنوعه در استان گلستان، منهدم شد / ١٩١ قبضه سلاح غیرمجاز کشف و ۴ نفر بازداشت شدند
بنابر اعلام اطلاعات استان گلستان، با عملیات شبانه روزی و اشرافیت اطلاعاتی و امنیتی چند هفته ای بزرگترین باند قاچاق سلاح های ممنوعه در گلستان از هم پاشید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
قانون در برابر دارندگان اسحله‌های غیرمجاز روشن و شفاف است
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه در زمینه استفاده و حمل سلاح غیرمجاز ضعف قانون نداریم زیرا قانون مجازات و مشخصات مجرمین را مشخص کرده است، گفت: اگر استفاده از سلاح فراگیر شود یا تعداد زیادی سلاح در اختیار مردم باشد به مراقبت از مرزها، کنترل رفت و آمدها، کنترل...
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
باید تمهیدات سختگیرانه‌ای برای خرید‏و‏فروش اسلحه در نظر گرفته شود
یک وکیل دادگستری گفت: ایجاد تمهیدات سختگیرانه برای جلوگیری از خرید‏و‏فروش اسلحه وظیفه تشکیلات قضائی و حکومت بوده و همچنین باید زمینه‌ها و بستر وقوع جرم در جامعه از بین برود.به گزارش ایسنا، عبدالصمد خرمشاهی در خصوص قانون و مجازات حمل و فروش اسلحه غیر‏مجاز، اظهار کرد: آخرین قانونی که در رابطه با مجازات قاچاقچیان، حمل‏کنندگان و نگه‌دارندگان سلاح‌های غیر‏مجاز تصویب شد در سال ۱۳۹۰ بوده است. این قانون ۲۱ ماده و ۷ تبصره دارد که در خصوص مجازات اسلحه‌های مختلف از جمله سلاح سرد، شکاری، گرم، خودکار و اتوماتیک و یا معمولی باشد با توجه به کالیبر در نظر گرفته‏شده تشریح شده که مجازات‌های آن چیست.وی در خصوص مقدار حمل سلاح غیرمجاز تصریح کرد: به تناسب نگهداری، حمل، قاچاق و خرید‏و‏فروش و بر اساس نوع اسلحه اعم از …
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / محمد علی نجفی / قتل همسر دوم / میترا استاد
قاضی رسیدگی کننده به پرونده نجفی مشخص شد
نجفی در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی به قتل‌عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص متهم است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
کدخدایی مطرح کرد: دفاع شورای نگبهان از حق آزادی
سخنگوی شورای نگهبان با ذکر مثالی از اعلام نظر این نهاد راجع به لایحه مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز مصوب سال 1390، بر صیانت از حقوق و آزادی‌های ملت در نظرات شورای نگهبان» تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
یادداشت کدخدایی درباره صیانت از حقوق و آزادی‌های ملت در نظرات شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان با ذکر مثالی از اعلام نظر این نهاد راجع به لایحه مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز مصوب سال ۱۳۹۰، بر صیانت از حقوق و آزادی‌های ملت در نظرات شورای نگهبان» تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
کیفرخواست محمدعلی نجفی صادر شد/ قتل عمد، حمل غیرمجاز سلاح و تقاضای قصاص
دادستان تهران از صدور کیفرخواست محمدعلی نجفی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
20 قبضه سلاح قاچاق در چاراویماق کشف شد
مراغه - ایرنا- فرمانده انتظامی چاراویماق از کشف 20 قبضه سلاح شکاری و جنگی به همراه مهمات غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
«بی نظمی» جدید جهانی
باید روشن کنم که این فقط تسلیحات هسته‌ای نبود که تاثیر آن‌قدر زیادی بر ماهیت زرادخانه‌های آمریکا و شوروی و روابط بزرگ‌‌تر دوجانبه به‌دنبال داشت. تسلیحات هسته‌ای، همچون هر تکنولوژی یا سلاح دیگری، می‌تواند کمک‌کننده یا کاهنده ثبات و نظم باشد؛ البته بسته به اینکه چه تعداد، کجا و چگونه به‌کار گرفته می‌شوند، کنترل‌ها، شفافیت، ماهیت حکومت‌های مربوطه و... چگونه مانع استفاده غیرمجاز از آنها می‌شوند. در حقیقت تسلیحات هسته‌ای در زمینه‌های دیگر ثبات‌بخش نیستند و از پتانسیل لازم برای افزودن چشمگیر بر چشم‌انداز ناامنی برخوردارند. ایالات‌متحده و شوروی طی چند دهه مذاکراتی داشتند و توافقاتی را امضا کرده و اجرایی ساختند. نتیجه اساسی آن تقویت بازدارندگی و ثبات بود. توافق‌نامه‌های «سالت» و «استارت» از این دست بودند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷
درگیری مسلحانه در یک تالار عروسی
با حضور به موقع پلیس در محل حادثه، ۱۴ نفر از طرفین و عاملان تیراندازی، دستگیر و دو قبضه سلاح شکاری غیرمجاز نیز کشف شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
طرح خلع سلاح در خرمشهر اجرا شد
آبادان - ایرنا - فرمانده انتظامی خرمشهر از اجرای طرح پاکسازی و خلع سلاح و کشف 11 سلاح غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
توقیف سلاح های شکاری غیرمجاز و دستگیری سارق در تالش
آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی تالش از کشف و ضبط پنج قبضه سلاح شکاری غیر مجاز و دستگیری سارق سابقه دار منازل در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
مدعی انتساب به نهادهای امنیتی در رازوجرگلان به دام افتاد
بجنورد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب رازوجرگلان اعلام کرد: فردی با اتهام غصب عناوین دولتی و استفاده غیرمجاز از لباس رسمی نظامی، جعل و استفاده از سند مجعول، حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات جنگی در این شهرستان دستگیر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •