دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
مشاغل
۸ ساعت قبل
تصمیم‌گیری برای مواجهه با آثار اجتماعی کرونا
چند روز دیگر مانده تا اعلام ورود رسمی کرونا به ایران یک‌ساله شود و حالا وزیر کشور از ماجرای آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا و تصمیم‌گیری در 3سطح سخن به میان آورده است. به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، این در حالی است که در ماه‌های گذشته با اعمال برخی محدودیت‌ها برای قطع زنجیره شیوع کرونا، مشاغل زیادی آسیب دیدند و خانواده‌های زیادی با مشکلات معیشت مواجه شدند. عبدالرضا رحمانی فضلی، روز گذشته در حاشیه یکصد و سی‌وششمین نشست شورای اجتماعی کشور، به تصمیم‌گیری در 3سطح برای مواجهه با آثار اجتماعی کرونا …
زمینه‌ها و ظرفیت‌های مشاغل خانگی در خوزستان
۱۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / طرح توسعه مشاغل خانگی / جهاد دانشگاهی / کمیته امداد امام خمینی
زمینه‌ها و ظرفیت‌های مشاغل خانگی در خوزستان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان زمینه‌ها و ظرفیت‌های مشاغل خانگی در مناطق مختلف استان را تشریح کرد.
مشاغل گروه چهار در شهرستان‌های زرد خراسان جنوبی اجازه فعالیت ندارند
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اصناف / کروناویروس
مشاغل گروه چهار در شهرستان‌های زرد خراسان جنوبی اجازه فعالیت ندارند
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: تردد شبانه در شهرستان‌های زرد استان از ساعت ۲۲ تا چهار صبح ممنوع است و مشاغل گروه چهار در این مناطق همچنان اجازه فعالیت ندارند.
صادرات خدمات فنی مهندسی توسط اولین رستوران ایرانی| راه اندازی شعبات اولین رستوران ایرانی در خارج از کشور
۱۴ ساعت قبل
صادرات خدمات فنی مهندسی توسط اولین رستوران ایرانی| راه اندازی شعبات اولین رستوران ایرانی در خارج از کشور
صنعت رستوران داری و فرانچایز به عنوان یکی از روش های متداول کسب و کار در همه جهان، در ایران با مشکلات و چالش هایی روبرو است که نیاز دارد با ورود کارشناسان و نخبگان، این صنعت را اصلاح و احیاء کرد. مسعود خوئینی خالق و مدیر مولتی برند ستارگان ایران با بیان این مطلب در نشستی با اصحاب رسانه، افزود: نباید فراموش کنیم صنعت رستوران داری، صنعتی است با گردش مالی قابل توجه، اشتغال زایی بالا که در رأس و ذیل خود مجموعه ای از صنایع و مشاغل متعدد دیگر را نیز فعال می کند.
طی ۵ سال آینده ۸۵ میلیون شغل در جهان از بین می‌رود
۱۵ ساعت قبل
طی ۵ سال آینده ۸۵ میلیون شغل در جهان از بین می‌رود
مجمع جهانی اقتصاد در یک گزارش آینده نگرانه به پیش‌بینی ساختار شغلی در دوران پساکرونا پرداخته و مشاغل و مهارت‌های آینده را ترسیم و سرعت تغییرات آن‌ها را بر اساس نظرسنجی از رهبران کسب‌وکارها و استراتژیست‌های منابع انسانی سنجیده است.
نقش تعیین کننده انقلاب روباتیک و مهارت آموزی در دوران پسا کرونا
۱۷ ساعت قبل / بحران بیکاری و اشتغال / معاونت اشتغال
نقش تعیین کننده انقلاب روباتیک و مهارت آموزی در دوران پسا کرونا
با توجه به اینکه با شیوع کرونا مشاغل تغییرات بسیاری کردند و برخی به سمت مجازی و دورکاری و اتوماسیون پیش رفتند سازمان های جهانی پیش‌بینی می کنند که در آینده ای نزدیک ربات و مهارت آموزی نقش مهمی در مشاغل دارند.
وضعیت مشاغل فرهنگی و هنری شهر تهران بهبود می‌یابد
۱۸ ساعت قبل
وضعیت مشاغل فرهنگی و هنری شهر تهران بهبود می‌یابد
یک فوریت لایحه بهبود فضای عمومی کسب و کارهای فرهنگی و هنری شهری در تهران، برای کمک به هنرمندان آسیب دیده از کرونا تصویب شد.
۲۰ ساعت قبل
مشاغل فرهنگی تازه‌‌ای که در املاک مسکونی پایتخت می‌توانند فعال شوند
بر اساس ماده یکم این طرح؛ نگارخانه‌ها، آتلیه‌های هنری، شامل آتلیه نقاشان، گرافیست‌ها، مجسمه‌سازان، عکاسان، تصویرگران، خوشنویسان، سرامیست‌ها، دفاتر انجمن‌های صنفی و تخصصی هنری، تماشاخانه‌ها، مراکز، موسسات، کافه موسسه‌های فرهنگی و هنری، کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و هنری و فضاهای اختصاص‌یافته به اجرای موسیقی، به عنوان فضای فعالیت فرهنگی و هنری شناخته می‌شوند. تبصره سوم این طرح گالری‌ها را موظف می‌کند در ازای امکان فعالیت در کاربری مسکونی برای هنرجویان و دانشجویان رشته‌های هنری فضای فعالیت حرفه‌ای و یا کارآموزی فراهم کنند.
وقتی نانوایان هم غم نان دارند
۲۰ ساعت قبل / گزارش / مشاغل / مشاغل آزاد
وقتی نانوایان هم غم نان دارند
گزارش از نانوایان در روزگار کرونا که تورم‌ را می‌گذرانند بدون اینکه اجازه افزایش قیمت داشته باشند. نوشته وقتی نانوایان هم غم نان دارند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارتقای معیشت خانوار با اجرای طرح ملی مشاغل خانگی
۲۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / طرح ملی توسعه مشاغل خانگی / زنجان / جهاد دانشگاهی
ارتقای معیشت خانوار با اجرای طرح ملی مشاغل خانگی
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: اجرای طرح ملی مشاغل خانگی سبب ارتقای معیشت خانوار به خصوص خانوارهای روستایی می‌شود.
پرداخت 1833 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در خراسان رضوی
۲۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / همه_باهم_علیه_کرونا / مشاغل آسیب دیده از کرونا
پرداخت 1833 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در خراسان رضوی
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از پرداخت ۱۸۳۳ میلیارد ریال تسهیلات تا امروز به رسته‌های آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد.
ایجاد کسب و کارتولید پوشاک بدون تسهیلات
۲۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / منطقه قم / پوشاک / کارآفرینی / مشاغل خانگی
ایجاد کسب و کارتولید پوشاک بدون تسهیلات
کارآفرین حوزه پوشاک استان قم گفت: برای شروع کار از هیچ تسهیلات بانکی کمک نگرفتم و سعی کردم به مرور زمان با سود به دست آمده، کارم را رونق بخشم.
الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک دگردیسی خلاقانه در حوزه اشتغال است
۲۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / مشاغل خانگی / طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک دگردیسی خلاقانه در حوزه اشتغال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک دگردیسی خلاقانه در حوزه اشتغال است و جهاددانشگاهی در این عرصه عالمانه ورود کرده است.
وضعیت مشاغل در شهرستان های زرد و آبی گیلان چگونه است؟
۲۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا
وضعیت مشاغل در شهرستان های زرد و آبی گیلان چگونه است؟
معاون استاندار گیلان گفت: وضعیت آبی یک وضعیت جدید است، یعنی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر دو نفر مبتلا داریم لذا ادارات و مشاغل به شکل عادی در شهرستان های آبی فعالیت خواهند کرد.
فرآیند ساختاری دستگاه‌های متولی اشتغال مهمترین مشکل مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد
۲۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / مشاغل خانگی / طرح توسعه مشاغل خانگی / کمیته امداد امام خمینی
فرآیند ساختاری دستگاه‌های متولی اشتغال مهمترین مشکل مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد
قائم مقام کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهمترین مشکل توسعه مشاغل خانگی در استان فرایند ساختاری دستگاه‌های متولی اشتغال است.
۳۱ ساعت قبل
ترامپ رفت، ترامپیسم می‌ماند
مخالفت و ضدیت با سیاست‌های دونالد ترامپ در طول چهار سال ریاست‌جمهوری‌اش هرقدر زیاد باشد، نمی‌تواند تاثیر غیرقابل انکاری که او بر سیاست جهانی گذاشته را از میان ببرد.  واقعیت امر این است که از سال 2016 تا سال 2020، بسیاری از رهبران سیاسی جهان، از رفتار، گفتار و حتی رجزخوانی‌های ترامپ الگو گرفتند، سیاست‌ها و سبک زندگی‌اش را مبنا قرار دادند، سخن از احیای عزت ملی به میان آوردند، به‌شدت بر سنت‌های جاری و ساری در جهان سیاست تاختند، علیه قانون موضع‌ گرفتند و دستوراتی ملی‌گرایانه درخصوص موضوعاتی نظیر مهاجرت و تجارت صادر کردند. برخی از این رهبران این اقدامات را با هدف جلب آرای مردمی انجام دادند چراکه فکر می‌کردند استراتژی سیاسی ترامپ روشی …
۳۲ ساعت قبل
باشگاه مشتریان، تعامل دوسویه بین سازمان و مشتریان
ایجاد تعامل و همراهی در هر ارتباطی پدیدآورنده یک رابطه دوستانه و استحکام رابطه خواهد بود. امروزه وجود پل ارتباطی قوی بین نیازهای موجود و خدمات و محصولات برای تسریع در کارها به یک ضرورت همه جانبه تبدیل شده‌است. همین امر صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها را به‌سمت نوآوری در ارائه خدمات ترغیب کرده‌است. نام پدیده‌ای با عنوان باشگاه مشتریان چند صباحی است که در سطح جامعه به گوش می‌رسد. پدیده‌ای که با شکل گرفتن آن نحوه برقرار شدن ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب‌وکارها دستخوش تغییر شده‌است. در واقع ایجاد این سرویس را می‌توان یک قدم رو به‌جلو برای هر نام تجاری‌ای دانست. اما باید توجه داشت که باشگاه مشتریان زمانی معنی و مفهوم واقعی به‌خود می‌گیرد که بتواند تعامل مناسبی میان ارائه دهنده محصولات یا خدمات و مشتری …
۳۲ ساعت قبل
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در نه ماهه نخست سال 99 اعلام شد
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در نه ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه‌های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی مددجویان سازمان بهزیستی کل کشور، کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق توسعه ملی و طرح های حوزه اعتباری اعلام شد.این بانک در نه ماهه ابتدای سال 99، بالغ بر 1,879 میلیارد  ریال تسهیلات از محل منابع بانک به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.همچنین بانک رفاه کارگران در نه ماهه نخست سال جاری، در بخش های آب و کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، خدمات، بازرگانی و متفرقه بیش از 471,326 میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است.این بانک در نه ماهه ابتدای سال 99، تعداد …
۳۲ ساعت قبل
آزادباش سراسری مراکز تمرین و مسابقات
تا دهم بهمن‌ماه سال‌ جاری در ۱۹ شهر، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد و باشگاه ورزشی سالنی و در ۱۵۷ شهر نیز صرفا باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد و باشگاه‌های ورزشی سالنی تعطیل خواهند بود و خبری از اعمال شدیدترین محدودیت‌های ورزشی که شامل مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی است، نخواهد بود.به گزارش ایسنا، طبق جدول گروه‌های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار تعیین شده‌اند.طبق آخرین اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، هم اکنون از نظر شیوع ویروس، ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی هستند، بنابراین …
۳۲ ساعت قبل
ساختار شغلی در پساکرونا چگونه خواهد بود؟
مجمع جهانی اقتصاد در یک گزارش آینده‌نگرانه به پیش‌بینی ساختار شغلی در دوران پساکرونا پرداخته و مشاغل و مهارت‌های آینده را ترسیم و سرعت تغییرات آنها را بر اساس نظرسنجی از رهبران کسب‌وکارها و استراتژیست‌های منابع انسانی سنجیده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) همه‌گیری کرونا تاثیرات بسزایی را بر روی روندهای شغلی در بلندمدت ایجاد کرده است.
۳۲ ساعت قبل
زیر خط محدودیت
آلما مهرمنش_روزنامه‌نگار آنها که در صنعت گردشگری فعال هستند، هر قدر که سال‌های گذشته سود کرده بودند، امسال ضرر دادند. کرونا بیشتر مشاغل را تحت‌تأثیر قرار داد اما بیش از همه، کسانی آسیب دیدند که از راه گردشگری کسب درآمد می‌کردند. بیشتر تورهای گردشگری نیمه فعال شده‌اند چون کمتر کسی جرأت می‌کند در شرایط کرونایی به سفر برود، وقتی سفری نباشد، کسی هم به هتل‌ها مراجعه نمی‌کند. هتل‌های ایران در روزهای کرونایی، خلوت‌تر از همیشه بودند؛ به‌خصوص هتل‌هایی که در شهرهای شمالی هستند. در سال‌های اخیر با ویلاسازی‌های …
محدودیتی برای فعالیت‌های گردشگری در خراسان‌ رضوی وجود ندارد
۳۵ ساعت قبل
محدودیتی برای فعالیت‌های گردشگری در خراسان‌ رضوی وجود ندارد
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان ‌رضوی از فعالیت همه مشاغل و کسب‌وکارهای گردشگری و برگزاری تورها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون محدودیت در خراسان‌ رضوی خبر داد.
پایه روستاها، مشاغل خرد است
۳۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / منظومه روستایی
پایه روستاها، مشاغل خرد است
استاندار کرمان گفت: منظومه روستائی می خواهد بگوید که با همین منابع و امکانات موجود در روستاها، راندمان را افزایش بدهیم. ضمن اینکه پایه روستاها مشاغل خرد است و تعریف آن بر مبنای زنجیره است و باید زنجیره و برند در مشاغل تعریف شود.
دفاع شهرداری از اتهام پیاده رو فروشی
۳۹ ساعت قبل
دفاع شهرداری از اتهام پیاده رو فروشی
اقتصادنیوز :‌مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: نگاه شهرداری به طرح ساماندهی پیاده راه ها درآمدی نیست اما قرار هم نیست که از مساله درآمد برای شهر بگذرد. آنچه شورای شهر در صحن مطرح کرد هیچ ارتباطی به لایحه شهرداری نداشت، بهتر است شورای شهر در کمیسیون ها لایحه کارشناسی و طراحی شده را بررسی کند. ما نیز آمادگی دفاع و پاسخگویی داریم.
ظرفیت بالای مشاغل خانگی برای اشتغال‌زایی در کشور
۴۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / طرح ملی توسعه مشاغل خانگی / اشتغالزایی
ظرفیت بالای مشاغل خانگی برای اشتغال‌زایی در کشور
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به پتانسیل بالای مشاغل خانگی برای اشتغال‌زایی گفت: تمامی کشورهای پیشرفته دنیا به مشاغل خانگی معتقد هستند؛ البته در مشاغل خانگی راه زیادی داری و امیدواریم در این زمینه به جایی برسیم که هر خانه به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شود.
استفاده از آل این وان و مینی پی سی برای شرکت ها و ادارات
۴۴ ساعت قبل
استفاده از آل این وان و مینی پی سی برای شرکت ها و ادارات
رایانه های تجاری و سازمانی در دفاتر کاری مدرن امروزی نقش مهمی دارند. اکثر مشاغل برای تکمیل فرآیندهای روزانه مانند پاسخ به نامه های الکترونیکی، اشتراک فایل و نوشتن اسناد به وجود یک دستگاه کامپیوتر مناسب متکی هستند. در واقع رایانه های رو میزی برای انجام عملیات اداری، کارهای حسابداری و محاسباتی، کارهای گرافیکی و حتی مشاهده یک فیلم با کیفیت، در محل کار و خانه کاربردی و مهم هستند.
مشخصات مجموعه های کامل تابلو سازی
۴۵ ساعت قبل
مشخصات مجموعه های کامل تابلو سازی
امروزه اصناف و مشاغل بسیاری در سطح کشور در حال فعالیت هستند که یکی از آنها صنعت بزرگ تبلیغات و تابلو سازی است که معمولا بزرگترین و تکامل یافته ترین شرکت های تابلو سازی در کلان شهر ها تاسیس می شوند و بعضا به شکل زنجیره ای در رابطه با ارائه خدمات و فروش محصولاتشان در مناطق مختلف شهر های مربوطه و یا شهرهای کوچک دیگر فعالیت دارند.
اهمیت وجود ویژه‌برنامه برای آنتن عصر تلویزیون
۴۵ ساعت قبل / مجری تلویزیون / تلویزیون / شبکه سه سیما
اهمیت وجود ویژه‌برنامه برای آنتن عصر تلویزیون
تهران- ایرنا-اگر کسی ماشین زمانی در اختیار داشته باشد و بتواند با آن روزگار بیست سال قبل برگردد، خیلی چیزهایی را که امروز وجود دارند و حضورشان عادی شده را نمی‌بیند. همین‌طور می‌تواند بسیاری موضوعات اشیا و یا مشاغلی را ببیند که در ایران بیست سال قبل با زندگی مردم عجین بوده ولی حالا اثری از آنها نیست.
الزام شرکت‌‌های تامین نیرو انسانی به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل
۴۶ ساعت قبل
الزام شرکت‌‌های تامین نیرو انسانی به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل
ایلنا: مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس ماده ۴۸ و ۴۹ قانون کار و مقاوله نامه شماره ۱۰۰ و ماده ۵۱ قانون کار، شرکت‌های…
روسیه در مورد حملات سایبری دولت بایدن هشدار داد
۴۶ ساعت قبل / هکرها / امنیت اطلاعات / امنیت سایبری / روسیه / ایالات متحده امریکا
روسیه در مورد حملات سایبری دولت بایدن هشدار داد
دولت روسیه یک هشدار امنیتی خطاب به صاحبان مشاغل در این کشور صادر کرده و در مورد احتمال حملات سایبری دولت جدید آمریکا هشدار داده است.
کارفرمایان و تامین اجتماعی دست در دست هم/ تامین اجتماعی هم موافق بازنشستگی زودتر از موعد نیست/ همه چیز به ضرر کارگران است
۲ روز قبل / مشاغل سخت و زیان آور / بازنشستگی پیش از موعد
کارفرمایان و تامین اجتماعی دست در دست هم/ تامین اجتماعی هم موافق بازنشستگی زودتر از موعد نیست/ همه چیز به ضرر کارگران است
ایلنا: بنا به گفته رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری، کارگران مشاغل سخت و زیان‌آور در دوران اشتغال و بازنشستگی با مشکلات فراوانی روبرو هستند که یکی از آنها…
کاهش نرخ مشارکت، بیکاری را در اصفهان کم کرد
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / نرخ بیکاری / نرخ مشارکت اقتصادی / اشتغال / کروناویروس / خدمات / _صنعت
کاهش نرخ مشارکت، بیکاری را در اصفهان کم کرد
مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه اگرچه نرخ بیکاری استان در فصل پاییز کاهش داشته، اما نرخ مشارکت اصفهان نیز کاهشی بوده است، گفت: امروز ظرفیت بسیاری از فرصت های شغلی استان خالی است، اما متاسفانه افراد انگیزه ای برای اشتغال در این بخش ها ندارند و البته برخی مشاغل فنی بوده که نیاز به مهارت تخصصی افراد است.
۲ روز قبل / مشاغل سخت
مشاغل سخت و زیان آور چیست و چندساله بازنشست می‌شوند؟
به گزارش تسنیم،کارهای سخت و زیان آور کارهایی است که در آنها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده که در اثر اشتغال کارگر (بیمه شده) تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت های طبیعی (جسمی و روانی ) در وی ایجاد می گردد که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن می باشد.
مشاغلی که خواب شما را بهم می‌زند
۲ روز قبل / مشاغل / خواب
مشاغلی که خواب شما را بهم می‌زند
برخی مشاغل می‌تواند کیفیت خواب انسان را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد اختلالات در خواب آرام شما شوند.
۲ روز قبل
پیمانکاران شهرداری، مشتریان زباله های کودکان کار
حدود هشت ماه از بخشنامه شهردار تهران در مورد ممنوعیت زباله‌گردی کودکان می‌گذرد، بخشنامه‌ای که قرار بود براساس آن شهرداری تهران با تشدید نظارت خود بر پیمانکاران بازیافت، مانع از به کارگیری کودکان در این بخش شده و مسئولیت قانونی خود در این بخش را ایفا کند، اما حالا باید دید این بخشنامه آن هم از سوی مقام ارشد شهرداری چه دستاوردی داشته است.۲۵ خرداد ماه سال‌جاری به مناسبت ۱۲ ژوئن به عنوان روز جهانی «منع کار کودک» شهردار تهران در بخشنامه‌ای اعلام کرد: «هر اقدام موثر برای کاهش و نهایتاً پایان دادن به کار کودک باید مداخله را از سخت ترین نوع مشاغل آغاز کند. در میان اشکال مختلف کار کودک، پدیده بکارگیری کودکان در فرایند جمع‌آوری و تفکیک پسماند خشک، مصداقی از کار کودک در مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود. …
۲ روز قبل
لذت زایدالوصف ساخت واکسن کرونا
طاهر جمشیدزاده- شاید زمانی که لویی پاستور فرانسوی موفق شد عامل بیماری هاری را شناسایی و برای آن واکسنی درخور و موثر از عامل کشته ویروس و تزریق آن به نخاع خرگوش بسازد و دنیای آن روز و علم را دچار یک تحول عظیم و رنسانس علمی در نائل شدن بشر ساده زیست به درمان بیماری‌های لاعلاج و نوظهور کند یا زمانی الکساندر فلمینگ انگلیسی در بحبوحه جنگ جهانی دوم توانست یک دگردیسی بی‌نظیر در علم پزشکی به منصه ظهور و بروز برساند و با کشف عامل ابتلای سربازان زیادی به ذات الریه و ساخت پنی سیلین جهان را تکان دهد و دیگر کسی بر اثر ابتلا به این عارضه نمیرد؛ کسی فکر نمی‌کرد روزی و روزگاری در قرن بیست و یک بیماری نوپدیدی چون کرونا که یک سال آزگار است تمام ساختارهای جهان را زیر و رو کند و تابوها را در هم بشکند و بیشتر کسب …
بنگاه‌های زودبازده برای جامعه هیجانی
۲ روز قبل
بنگاه‌های زودبازده برای جامعه هیجانی
جمال رهنمایی  طرح بنگاه‌های زودبازده اقتصادی یکی از نخستین طرح‌های پیشنهادی دولت اول محمود احمدی‌نژاد بود که در‌ماه سوم عمر این دولت تصویب و در سال1385 آغاز شد. در اجرای این طرح بیش از پانصد هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به این طرح‌ها در سراسر کشور پرداخت شد. مابه‌التفاوت سود این تسهیلات ارزان قیمت از محل بودجه عمومی کشور و جریمه سپرده گذاران بانک‌ها که با نرخ دستوری سودی کمتر از تورم دریافت می‌کردند، تامین شده بود. این تسهیلات به مشاغلی اختصاص یافت که اغلب توسط بخش خصوصی در حال اجرا بود …
ابوالمشاغل مناطق آزاد را بشناسید/ ورود نهاد‌های نظارتی به حواشی برادر آقای رئیس +اسناد
۲ روز قبل / ابوالمشاغل / بنزین در مناطق آزاد
ابوالمشاغل مناطق آزاد را بشناسید/ ورود نهاد‌های نظارتی به حواشی برادر آقای رئیس +اسناد
به گزارش فارس، ابوالمشاغل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کیست؟ سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انواع پست‌ها و مشاغل برادر دبیر شورای عالی این مناطق را بیان کرده و خواستار ارائه توضیحاتی شده است.
امکان ثبت شرکتهای تعاونی به شکل غیرحضوری
۲ روز قبل / ادارات کار / خدمات الکترونیکی / تعاونی / بازرسان کار / فضای کسب و کار / سازمان ثبت اسناد و املاک / اینترنت / تلفن همراه / مشاغل / شرکتهای تعاونی
امکان ثبت شرکتهای تعاونی به شکل غیرحضوری
با آغاز به کار سامانه جامع هوشمند بخش تعاون کشور مدت زمان ثبت شرکتهای تعاونی کاهش یافته و متقاضیان بدون مراجعه حضوری به ادارات کار می توانند به شکل آنلاین مدارک خود را ارسال و خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.
شش نکته‌ی مهم جهت خرید سرور اختصاصی ایران
۳ روز قبل
شش نکته‌ی مهم جهت خرید سرور اختصاصی ایران
با توجه به افزایش چشم‌گیر کسب و کار های آنلاین داخلی، این روز ها استفاده از سرور اختصاصی ایران طرفداران بیشتری نسبت به سرور اختصاصی خارج از ایران پیدا کرده‌ است. دلیل این امر می‌تواند سرعت زیاد سرور های اختصاصی ایران در داخل کشور باشد زیرا باعث می‌شود مشتریان مشاغل آنلاین داخلی بتوانند با سرعت بیشتری به اطلاعات و محصولاتی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم با ذکر نکات بسیار مهم، صاحبان کسب و کار های داخلی را جهت خرید مناسب‌ترین سرور اختصاصی در کشور ایران راهنمایی نماییم.
حملات جمهوریخواهان علیه بایدن آغاز شد
۳ روز قبل
حملات جمهوریخواهان علیه بایدن آغاز شد
تدکروز نوشت: با محلق شدن دوباره به توافق آب و هوایی پاریس، رئیس جمهوری بایدن نشان داد که وی بیشتر علاقه مند به دیدگاه شهروندان پاریسی است تا دغدغه مشاغل شهرندان شهر «پیتسبرگ» (شهری واقع در ایالت پنسیلوانیا).
حمله‌ی تد کروز به بایدن: بازگشت به توافق پاریس به زندگی آمریکایی‌ها لطمه می‌زند
۳ روز قبل
حمله‌ی تد کروز به بایدن: بازگشت به توافق پاریس به زندگی آمریکایی‌ها لطمه می‌زند
تدکروز نوشت: با محلق شدن دوباره به توافق آب و هوایی پاریس، رئیس جمهوری بایدن نشان داد که وی بیشتر علاقه‌مند به دیدگاه شهروندان پاریسی است تا دغدغه مشاغل شهرندان شهر «پیتسبرگ» (شهری واقع در ایالت پنسیلوانیا).
نیروهای پلیس و سربازان کارآزموده در خدمت مقابله با دولت آمریکا
۳ روز قبل / پلیس / آمریکا / سرباز / شناسایی
نیروهای پلیس و سربازان کارآزموده در خدمت مقابله با دولت آمریکا
​طی یک دهه گذشته با ظهور شبه نظامیانی چون سوگند سپاران که بر مبنای اصل یارگیری از میان نیروهای پلیس و ارتش تشکیل شده اند، نگرانی ها نسبت به نفوذ عناصر راست افراطی در ارتش و نیروهای مجری قانون شدیدتر شده است. سوگندسپاران قسم می خورند که در مشاغل خود، از فرامینی که از نظر آنها در راستای نقض قانون اساسی قرار دارد اطاعت نکنند.
مشاغل خانگی چطور خود را بیمه کنند؟
۳ روز قبل / اشتغال‌زایی
مشاغل خانگی چطور خود را بیمه کنند؟
متقاضیان بیمه بازنشستگی و مستمری در مشاغل خانگی در رشته های کشاورزی، صنعت، خدمات و صنایع دستی می توانند از اول بهمن ماه با مراجعه به سایت صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir در این سایت ثبت کنند.
کرونا کسری بودجه فرانسه را دو برابر کرد
۳ روز قبل / ویروس کرونا / فرانسه / اقتصاد کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا کسری بودجه فرانسه را دو برابر کرد
تهران - ایرنا - به دنبال پیامدهای مخرب اقتصادی شیوع کرونا و هزینه های حمایت از مشاغل آسیب دیده، کسری بودجه دولت فرانسه در سال گذشته (۲۰۲۰) دو برابر شده و به حدود ۱۷۸.۲ میلیارد یورو رسید.
شناسایی واحد‌های بنکداران مزاحم در مناطق 11 و 12
۳ روز قبل / معاونت خدمات شهری شهرداری تهران
شناسایی واحد‌های بنکداران مزاحم در مناطق 11 و 12
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از شناسایی دقیق واحدهای بنکدار در محورهای مد نظر مناطق 11 و 12 شهرداری تهران خبر داد.
اقدامات جهاددانشگاهی در بخش مشاغل خانگی توسعه‌ای است
۳ روز قبل / جهاد دانشگاهی / استانی-اقتصادی
اقدامات جهاددانشگاهی در بخش مشاغل خانگی توسعه‌ای است
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز گفت: جهاددانشگاهی در چند سال گذشته در حوزه مشاغل خانگی اقدامات خوب و با نگاه توسعه ای انجام داده است.
۴ روز قبل
فندک‌های عمومی از کنار کیوسک‌های مطبوعاتی جمع شوند
در شرایطی که شهر تهران، وضعیت ناگواری به لحاظ بیماری کرونا دارد و لازم است همه بیش از پیش مراقب باشند، هنوز تعداد زیادی از کیوسک‌های مطبوعاتی، ازجمله کیوسک‌های اطراف میدان ولیعصر، با فندک عمومی آویزان شده برای رفع نیاز مشتری‌های سیگار نخی، سلامت سایر شهروندان را در معرض تهدید قرار می‌دهند. از شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهرداری تهران که ظاهرا مسئولیت این کیوسک‌ها را برعهده دارد، تقاضا می‌کنم یک‌بار برای همیشه، بساط فندک عمومی را که منشأ آلودگی و انتقال انواع بیماری‌هاست در کیوسک‌ها بر چیند تا سلامت …
تاریخ از پشت شیشه
۴ روز قبل
تاریخ از پشت شیشه
بهنام سلطانی اغراق نیست اگر بگوییم مجموعه‌داری یکی از پردرآمدترین کارهاست. مجموعه‌دارها در کنار جمع‌آوری اشیای قدیمی و خاک‌خورده نیم‌نگاهی هم به کسب درآمد و بعضا سودهای هنگفت دارند اما روی دیگر سکه این است که خودآگاه یا ناخودآگاه برای حفظ میراث فرهنگی و به یادگار گذاشتن آنها برای نسل آینده تقلا می‌کنند. علیرضا عسگری که سال‌هاست وسایل مربوط به مشاغل قدیمی را جمع‌آوری می‌کند یکی از همین مجموعه‌دارهاست. مجموعه او شامل وسایل قدیمی مربوط به اصناف و مشاغل قدیمی مثل ابزار بنایی، گیوه‌‌دوزی، نخ‌ریسی، …
وقتی جارچی‌ها داد زن شدند
۴ روز قبل
وقتی جارچی‌ها داد زن شدند
برخی اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ای نه چندان دور، روبات‌ها جای مشاغل مهم را خواهند گرفت و انسان به لحاظ اقتصادی دوره جدیدی را تجربه خواهد کرد. این نخستین بار نیست که بشر به مدد تکنولوژی بسیاری از مشاغل خاطره‌انگیز را از بین می‌برد. بعد از مکانیزه شدن وسایل و ابزارهای صنعتی هم بسیاری از مشاغلی که به شکل کاملا سنتی حفظ شده بود به ورطه فراموشی سپرده شدند و امروز کمترین نشانی از آنها باقی نمانده است. نگاهی به 10شغلی که در روزگار نه چندان دور در تهران رواج داشته و حالا به خاطره‌ای در ذهن …
اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
۴ روز قبل / استانی-شهرستانها / مشاغل خانگی / خراسان شمالی
اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
مدیر آموزش جهاددانشگاهی خراسان شمالی از اجرای دوره آموزش چرم دوزی در روستاهای شیروان در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خبر داد.
ایجاد ۱۸۰۰ شغل در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / مشاغل خانگی / یزد
ایجاد ۱۸۰۰ شغل در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور توسط جهاددانشگاهی و در استان یزد از اوایل سال جاری شروع شده و اکنون وارد فاز دوم خود شده است.
ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی خانگی و روستایی در سال ۱۴۰۰
۴ روز قبل / اشتغال / اشتغال روستایی / کمیته امداد امام خمینی / حجت الله عبدالملکی
ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی خانگی و روستایی در سال ۱۴۰۰
سنندج- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: در سال ۱۴۰۰ مشاغل خرد خانگی و روستایی را ساماندهی خواهیم کرد و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود ۵۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
تاخیر در پرداخت بیمه بیکاری کرونا به جاماندگان
۴ روز قبل / بیمه بیکاری / کروناویروس / کارگران / سازمان تامین اجتماعی / معیشت / وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی / کسب و کار / مشاغل / وام کرونا / سازمان برنامه و بودجه
تاخیر در پرداخت بیمه بیکاری کرونا به جاماندگان
در حالی که قرار بود واریز مقرری بیمه بیکاری کرونا به جاماندگان طی هفته های اخیر صورت گیرد، به نظر می رسد این امر با تاخیر همراه شده و اعتبار لازم از سوی خزانه هنوز پرداخت نشده است.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، بسیاری از مشاغل را احیاء می‌کند
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، بسیاری از مشاغل را احیاء می‌کند
مدیر اشتغال جهاددانشگاهی ایلام گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسط جهاددانشگاهی در حال اجراست مشاغل خانگی را احیاء می‌کند.
اجرای ۹۰ درصد از طرح طبقه‌بندی مشاغل در منطقه ویژه پتروشیمی/ بی‌توجهی منطقه بندری امام خمینی به مقررات اشتغال
۴ روز قبل / طرح طبقه‌بندی مشاغل / ارسلان غمگین / منطقه ویژه پتروشیمی / مقررات اشتغال / منطقه ویژه بندری امام خمینی
اجرای ۹۰ درصد از طرح طبقه‌بندی مشاغل در منطقه ویژه پتروشیمی/ بی‌توجهی منطقه بندری امام خمینی به مقررات اشتغال
ایلنا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از انجام ۹۰ درصد طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبر داد.
تجربه برلین و آمستردام در احیای مشاغل خلاقانه و فرهنگی در دوران کرونا
۴ روز قبل / پاتوق فرهنگی / کروناویروس
تجربه برلین و آمستردام در احیای مشاغل خلاقانه و فرهنگی در دوران کرونا
توجه بیشتر مردم به هنر و فرهنگ در دوران کرونا و شرایط پیش رو اهمیت صنایع فرهنگی و هنری را بیش از پیش نشان داد و البته برای ماندگاری و ترقی فعالان فرهنگ و هنر در این شرایط، کمک بیش از پیش دولت‌ها و مدیران شهری را طلب می‌کند.
راه‌اندازی ۳۵ کارگاه توسط یک کارآفرین حوزه پوشاک در قزوین
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / مشاغل خانگی / مواد اولیه
راه‌اندازی ۳۵ کارگاه توسط یک کارآفرین حوزه پوشاک در قزوین
یکی از پیشران‌های حوزه پوشاک با اعلام اینکه ۳۵ کارگاه راه‌اندازی کرده و ۳۰۰ نفر مشغول به کار شدند، گفت: اغلب واحدهای تولیدی با مشکلاتی مانند سرمایه در گردش مواجه هستند و بهتر است مسئولین برای تهیه مواد اولیه به کارگاه‌ها کمک کنند تا چرخ آن‌ها از کار نیفتد.
۵ روز قبل
عصای «صفر و یک» در دست ناشران
گروه فرهنگ و هنر – حتی اگر قصد خرید کتاب هم نداشتیم، بالاخره روزی خودمان را به نمایشگاه کتاب می‌رساندیم تا بین کتاب‌ها و کاغذها و کلمه‌ها چرخ بخوریم، کتاب تازه‌ای ورق بزنیم و حال روح‌مان خوش شود. اما امسال کرونا تمام این خوشی‌ها را از ما گرفت. حتی مشخص نبود که نمایشگاه کتابی در کار خواهد بود یا نه. اما به هر صورت بعد از رایزنی‌های بسیار بالاخره روز گذشته نمایشگاه کتاب به صورت مجازی افتتاح شد.همان زمانی که موضوع شیوع کرونا در کشور مطرح شد، احتمال برگزار نشدن نمایشگاه بین‌المللی تهران نیز بالا گرفت. اردیبهشت هر سال تهران، میزبان نمایشگاه بین‌المللی کتاب به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی فرهنگی کشور بود. ناشران از داخل و خارج از کشور در آن شرکت می‌کردند و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی مدت‌ها انتظار آن …
۵ روز قبل
چند روش برای تقویت مهارت‌‌های نرم در دورکاری
در حال حاضر در سراسر جهان افراد بسیاری به صورت دورکار مشغول فعالیت هستند. مهارت‌های نرم برای برقراری ارتباط موثر در دوران دورکاری اهمیت به سزایی دارد و در این مطلب به چهار روش تقویت مهارت‌های نرم برای فریلنسرها و افراد دورکار اشاره کرده‌ایم.یادگیری مهارت‌های نرم مانند مهارت همکاری، مدیریت زمان، مهارت‌های ارتباطی و تفکر انتقادی می‌تواند به ارتقا و بهبود موقعیت شغلی کارمندان کمک کند. نکته مهم آن است که نه تنها کارمندان تمام وقت و حضوری لازم است به چنین مهارت‌هایی مسلط باشند؛ بلکه فریلنسرها نیز باید به مهارت‌های نرم تسلط پیدا کنند.برای مثال هر فردی که در مجموعه کاری مشغول فعالیت است، باید بتواند کارها را به درستی برنامه ریزی و اولویت بندی کند. حتی افرادی که در شغل‌های آزاد مشغول فعالیت هستند نیز …
واگذاری غرفه‌های رایگان به بانوان سرپرست خانوار
۵ روز قبل
واگذاری غرفه‌های رایگان به بانوان سرپرست خانوار
بانوان سرپرست خانوار می‌توانند در بازارروزهای منطقه۱۷ غرفه رایگان بگیرند. رئیس اداره ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری منطقه۱۷ با بیان این خبر گفت: «این قشر از افراد با تأیید و هماهنگی اداره امور بانوان می‌توانند در روزبازارها که توسط اداره ساماندهی برپا می‌شود، غرفه رایگان بگیرند.» «معصومه غلامعلی» در ادامه به تداوم فعالیت دوشنبه‌بازار منطقه و اهدای ماسک رایگان بین شهروندان و غرفه‌داران در این بازارچه اشاره کرد و گفت: «خوشحالیم که شهروندان دارالشهدای تهران بدون دغدغه وارد این بازارچه می‌شوند و خرید …
پارک اقتصاد دیجیتال سمنان در دهه فجر افتتاح می‌شود/ توسعه مشاغل در بستر فناوری
۵ روز قبل
پارک اقتصاد دیجیتال سمنان در دهه فجر افتتاح می‌شود/ توسعه مشاغل در بستر فناوری
سمنان- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه توسعه مشاغل در بستر فناوری یکی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه است، گفت: پارک اقتصاد دیجیتال سمنان در ایام‌الله دهه فجر افتتاح می‌شود.
پرداخت بیش از 4 میلیارد تسهیلات به متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان
۵ روز قبل / طرح توسعه مشاغل خانگی / سیستان و بلوچستان / تسهیلات بانکی / استانی-اقتصادی
پرداخت بیش از 4 میلیارد تسهیلات به متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان اظهار کرد: از ابتدای امسال حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
 توجه به نویسندگان انگلیسی در ایام کرونا با بودجه کمکی برای حمایت
۵ روز قبل / انگلیس / کتاب - نهادها، مناسبت‌ها و جوایز
 توجه به نویسندگان انگلیسی در ایام کرونا با بودجه کمکی برای حمایت
در ایام شیوع ویروس کرونا و قرنطینه بسیاری از مشاغل مربوط به کتاب دچار مشکلات زیادی شده و بسیاری از نویسندگان و شاعران تمام وقت در این کشور بیشتر درآمدهای خود را از دست داده‌اند.
اجرای موفق طرح ملی مشاغل خانگی افزایش رفاه خانواده‌ها را به دنبال دارد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / مشاغل خانگی / جهاد دانشگاهی / طرح توسعه مشاغل خانگی
اجرای موفق طرح ملی مشاغل خانگی افزایش رفاه خانواده‌ها را به دنبال دارد
در جلسه شورای اداری بخش ارشق شهرستان مشکین‌شهر طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» با حضور بخشدار، دهیاران و اعضای این شورا تشریح شد.
لزوم بهره مندی آتش نشانان تهران از مزایای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور
۵ روز قبل / آتش‌نشانی / فرو ریختن ساختمان پلاسکو / شورای شهر تهران / مشاغل سخت و زیان آور
لزوم بهره مندی آتش نشانان تهران از مزایای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور
رئیس کمیته بودجه شورای شهر بر لزوم بهره مندی آتش نشانان از مزایای بازنشستگی کارهای سخت و زیان آور تاکید کرد.
بیش از ۹۰ درصد مردم تراکنش‌های بانکی خود را غیرحضوری انجام می‌دهند
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / خدمات الکترونیکی / بانک
بیش از ۹۰ درصد مردم تراکنش‌های بانکی خود را غیرحضوری انجام می‌دهند
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های چهارمحال و بختیاری گفت: جریان کرونا سبب شده است بیش از ۹۰ درصد مردم تراکنش‌های بانکی خود را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند و از جمله اقدامات مناسب صورت‌گرفته در ایام کرونا می‌توان به دریافت وام کمتر از ۱۶ میلیون تومان ویژه مشاغل آسیب‌دیده از کرونا بدون حضور در بانک و بدون نیاز به ضامن اشاره کرد.
برگزاری سه وبینار تخصصی توسط معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
۵ روز قبل / جهاد دانشگاهی / مشاغل آینده / مشاغل خانگی
برگزاری سه وبینار تخصصی توسط معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی باهدف ارتقای دانش تخصصی مدیران آموزشی این نهاد، اقدام به برگزاری سه وبینار تخصصی با عناوین «جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد ایران»، «نقش جهاددانشگاهی در توسعه آموزش‌های HSE» و «مشاغل آینده و آینده مشاغل» نموده است.
شهرداری نسبت به رفع مشکلات حق بیمه آتش نشانان اقدام کند
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / شهرداری تهران / شورای شهر / قانون تامین اجتماعی / شهرداری / مجید فراهانی / آتش نشانی
شهرداری نسبت به رفع مشکلات حق بیمه آتش نشانان اقدام کند
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری زمینه رفع مشکل حق بیمه مشاغل سخت آتش نشانان و بهره مندی آن ها از مزایای مشاغل سخت و زیان آور را فراهم کند.
حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / ساماندهی مشاغل مزاحم
حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از آغاز حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح "آرام‌سازی محله‌ها" خبر داد.
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
استفاده از تمامی ظرفیت ها برای حمایت از کسب و کارهای تولیدی
مدیرعامل بانک سینا در دیدار با کارکنان شعب الیگودرز و خمین بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای اعطای تسهیلات خرد در جهت حمایت از کسب و کارهای کوچک آسیب دیده از کرونا تاکید کرد.ایمانی با بیان آنکه بانک سینا در ماه های اخیر و با شیوع کرونا، نهایت سعی خود را در راستای حمایت از بنگاه ها و مشاغل آسیب‌دیده به کار گمارده است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که شاهد خسارت های متعدد بنگاه‌های تولیدی به ویژه کسب و کارهای کوچک از ویروس کرونا هستیم ضروری است به صورت جدی تر برای حمایت از این مشاغل و جبران خسارت آنها تلاش کنیم.وی افزود: بانک سینا تاکنون اقدامات متعددی را در قالب طرح های احسان، ایثار، کریمانه، مواسات و مهرآفرین در راستای کمک به رونق بنگاه‌های آسیب‌دیده از طریق اعطای وام قرض‌الحسنه به اجرا رسانده …
راه‌اندازی بازارچه محلی درکوهک
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
راه‌اندازی بازارچه محلی درکوهک
سرای محله کوهک برای حمایت از تولیدکنندگان خانگی و کسب و کارهای کوچک، بازارهای محلی برپا می‌کند. مدیر محله کوهک دراین‌باره گفت: «با توجه به اینکه در دوره شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل به‌ویژه کسب و کارهای خرد، فروش صنایع‌دستی و آثار هنری و... با رکود مواجه شده‌است،‌درصدد هستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازارچه فروش محصولات و کسب و کارهای خانگی را برای حمایت از این گروه از اهالی راه‌اندازی کنیم.» «مهدی شاکری» افزود: «همچنین در کنار برپایی بازارچه، با هدف ارتقای مهارت شهروندان، دوره‌های آموزشی …
بررسی ۳۵ عنوان شغل سخت و زیان‌آور در قزوین
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / استانی-اقتصادی / مشاغل سخت و زیان آور / اداره کار
بررسی ۳۵ عنوان شغل سخت و زیان‌آور در قزوین
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان قزوین از بررسی ۳۵ عنوان شغلی در کمیته تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان‌آور استان خبر داد.
هنرمندان صنایع‌دستی گرگان تسهیلات دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی / صنایع دستی / گردشگری / گردشگری و صنایع دستی / تسهیلات / سفالگری / هنرمندان صنایع‌دستی گرگان / اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرگان
هنرمندان صنایع‌دستی گرگان تسهیلات دریافت می‌کنند
ایلنا: رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرگان از پرداخت یک‌میلیارد و ۹۰۰‌میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان در نه‌ماهه نخست…
معاون وزیر بهداشت: نگران موج جدید کرونا به خاطر سفرها هستیم
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
معاون وزیر بهداشت: نگران موج جدید کرونا به خاطر سفرها هستیم
بسیاری از مشاغل پر خطر و حتی مراکز فرهنگی مثل تئاتر و سینما برای ۱۱ ماه تعطیل هستند و با توجه به بهتر شدن شرایط امیدواریم این مشاغل نیز کار خود را آغاز کنند.
تخصیص ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به بخش کشاورزی گیلان
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
تخصیص ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به بخش کشاورزی گیلان
رشت- مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده اختصاص یافت.
خیرانی که اجاره معوقه مستأجران بیکار را پرداخت می‌کنند/ هدیه جهادگران به کودکان نیازمند
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / ویروس کرونا / مسجد / جهادگر / گروه‌های جهادی
خیرانی که اجاره معوقه مستأجران بیکار را پرداخت می‌کنند/ هدیه جهادگران به کودکان نیازمند
در روزگاری که به‌واسطه این ویروس، برخی مشاغل و افراد با مشکل مواجه شده‌اند یکی از صاحبخانه‌های محل، مستأجر و فرزندان او را از خانه بیرون کرده بود که بعد از مطلع شدن مسجد از این موضوع، پول اولیه فرد مستأجر برای استقرار آنها و سکونتشان فراهم شد.
ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان سمنان تعهد شده است
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان سمنان تعهد شده است
سمنان- غنیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان درباره تعهد مشاغل توسط دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و دولتی در سال ۹۹، گفت: ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان تعهد شده است.
مخالفت نمایندگان با عضویت قضات و کارشناسان نظامی در شورای حل اختلاف
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / دادگستری / قوه قضاییه / وزارت اطلاعات
مخالفت نمایندگان با عضویت قضات و کارشناسان نظامی در شورای حل اختلاف
تهران- ایرنا- نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با عضویت قضات، وکلای دادگستری و کارشناسان نیروهای نظامی و برخی از مشاغل دیگر در شوراهای حل اختلاف مخالفت کردند.
برداشت گوجه فرنگی در مکزیک
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / گوجه فرنگی / کشت گوجه فرنگی / مکزیک / ایالات متحده آمریکا
برداشت گوجه فرنگی در مکزیک
صنعت گوجه‌فرنگی یک صنعت جهانی، با تنوع زیاد و نوآوری فراوان است. مناطق اصلی تولید، مناطق معتدل با دوره‌های طولانی تابستان و البته همراه با بارش زمستانه هستند، با این‌حال، گوجه‌فرنگی در آب ‌و هوای گرمسیری نیز تولید می‌شود. گوجه‌فرنگی در مزارع باز و یا در گلخانه‌ها تولید می‌شود. تولیدکنندگان گوجه فرنگی در مکزیک به دلیل بیماری همه گیر کرونا ، به ویژه در سینالوآ ، که فصل برداشت همزمان با شدت گرفتن این بیماری همراه بوده است، زیان قابل توجهی را متحمل شدند. وزارت کشاورزی ایالات متحده گزارش داد، با بسته شدن هتل‌ها و رستوران‌ها در ایالات متحده و مکزیک تا اواسط ماه مارس ، تقاضا برای مشاغل فروشنده به آن بخش تقریبا ۴۰ درصد کاهش یافت.
گره تار هنر بر پود مهارت و اقتصاد فرش زنجان
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / استانی-اقتصادی / زنجان / جهاد دانشگاهی / مشاغل خانگی
گره تار هنر بر پود مهارت و اقتصاد فرش زنجان
با اجرای طرح ملی اشتغال خانگی، تولیدات با کیفیت راه خود را به بازار پیدا می‌کند.
کاستی‌های طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز خارجی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / مجلس شورای اسلامی
کاستی‌های طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز خارجی
یکی از طرح‌هایی که نمایندگان مجلس یازدهم در این مدت از فعالیت خود ارایه کرده‌اند و نظیر سایر طرح‌های‌شان داد ناظران و فعالان سیاسی و اجتماعی را در پی داشته، طرح ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز است. طرحی که به تعبیر «فرشید سرفراز» حقوقدان، عجولانه نوشته و این طرح به‌گونه‌ای تنظیم شده که مغایر با این تعهدات حقوقی است. گرچه سیامک زندرضوی، جامعه‌شناس توصیف سرفراز در عجولانه بودن تدوین این طرح را نمی‌پذیرد، اما او نیز منتقد طرح است و تاکید دارد باید به گونه‌ای رفتار کنیم که از امنیتی شدن پدیده‌های اقتصادی و اجتماعی جلوگیری کنیم. علاوه بر این دو کارشناس غلامعلی فرجادی، اقتصاددان نیز در این باره معتقد است: اگر کارگران افغانستانی از ایران بروند، دانشگاهیان ایرانی یا افراد داراک مدرک دیپلم ایرانی اقبالی …
ساماندهی بهتر شغل های فرهنگی از نتایج طرح توسعه مشاغل خانگی  خواهد بود
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / استانی-اجتماعی / طرح توسعه مشاغل خانگی
ساماندهی بهتر شغل های فرهنگی از نتایج طرح توسعه مشاغل خانگی خواهد بود
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی می‌تواند به شغل‌های فرهنگی رونق بیشتر و ساماندهی امیدوارکننده‌ای دهد.
حق الوکاله وکلا 30 برابر هزینه دادرسی؟ عجبا !
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / کانون وکلا / قوه قضاییه
حق الوکاله وکلا 30 برابر هزینه دادرسی؟ عجبا !
زمان دانشجویی در دانشکده حقوق بنا برعلاقه، در کلاس های جامعه شناسی و ...نیز شرکت می کردم،تا جایی که حافظه یاری می کند یادم هست بچه های جامعه شناسی درسی داشتند تحت عنوان جامعه شناسی مشاغل که جذابترین بخش این درس برای من فصلی بود که در مورد مشاغل خاص توضیحاتی داده می شد و در انتها وکلا،قضات،اطباء و مهندسان راجزء مشاغل خاص معرفی ،سپس صاحبان این حِرف را افراد تاثیرگذار جامعه وقابل احترام معرفی می کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
52 لایحه درآمدی به کمک درآمدهای پایدار شهرداری آمد
مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: هدف تهیه 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود که این هدف گذاری محقق شد و این اتفاق به کمک درآمدهای پایدار شهرداری آمد. به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی در هفتاد و یکمین نشست خبری غیر حضوری «سه شنبه ها با رسانه»با اشاره به اینکه نرم افزار اصکیف در حوزه های شهروندی مانند اتوبوس و مترو به ما کمک کرد و در بخش کلان نیز برای عوارض نوسازی و کسب و پیشه و خودرو یاری رسان ما بوده است، اظهار کرد: همچنین در بخش شهروندی بسته های حمایتی مانند کارت منزلت برای اقشار مختلف داشتیم.وی با اشاره به اقداماتی که در حوزه درآمدی شهری منجر به حفظ محیط زیست می شود، گفت: برای این مهم باید تامین مالی از روش های …
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
حمایت ازحوزه فرهنگ و هنر رسانه آسیب‌دیده از ویروس کرونا  توسط موسسه اعتباری ملل
 پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شرایط ویروس کرونا در حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه در شعب موسسه اعتباری ملل انجام می گردد.به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل به منظور حمایت از کسب و کارهای غیر دولتی به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در حوزه های فرهنگ هنر و رسانه مصوب جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تسهیلات در قالب عقد قرارداد مرابحه با سود 12 درصد و طی اقساط 24 ماهه پرداخت می‌شود.متقاضیان محترم می توانند جهت اخذ تسهیلات با مراجعه به سامانه کارا ضمن ثبت نام، اطلاعات لازم را بر اساس فرم‌های مربوطه تکمیل کند. پس از تائید اطلاعات تخصصی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به یکی از شعب موسسه اعتباری ملل جهت دریافت تسهیلات معرفی  می شوند. مشاغلی همانند افراد اهل قلم (مشاهیر، مفلاخر، برندگان جوایز …
اتحاد شاطرها در برابر کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
اتحاد شاطرها در برابر کرونا
سارا جعفرزاده  «پاک کار» عنوان طرحی اجتماعی و فرهنگی است که از سوی شهرداری مناطق با همراهی سازمان فرهنگی و هنری شهر تهران اجرا شد تا در پی آن نانوایان برتر محلی با هدف مسولیت پذیری در دوران کرونایی، اکرام نیازمندان و رعایت اصول بهداشت معرفی شوند.    با اجرای این طرح بهداشت محور در نهمین تکه از کلان شهر تهران نیز تعدادی از صاحبان مشاغل پرخطر از نظر  شیوع کرونا ویروس (نانوایان) برگزیده شدند. نانوایانی که با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و اهمیت به کیفیت محصول عرضه شده حالا در محله خود به خوش …
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
کارتخوان‌ها و پایانه‌های فروشگاه‌ها در تور مالیاتی
120هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی، به‌دستور بانک مرکزی، خاموش شد. دارندگان کارتخوان یا فروشگاه‌های دارای پایانه‌های فروش باید گوش به زنگ باشند؛ چون ممکن است آنها هم به‌زودی شاهد قطع اتصال کارتخوان‌ها یا پایانه‌های فروش خود به حساب‌های بانکی‌شان باشند، مگر اینکه پرونده مالیاتی تشکیل دهند. نگرانی عمده فعالان اقتصادی و اصناف به‌ویژه صاحبان مشاغل خرد ازجمله صاحبان کسب‌وکار در روستاها و شهرهای کوچک، مشاغل خانگی و همچنین بسیاری از کسانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی به فعالیت اقتصادی مشغول هستند، …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •