یکشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۹ / 17 January, 2021
پرونده شبنم نعمت‌زاده
دختران نعمت‌زاده و پرونده‌های قضایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / نعمت زاده / پرونده قضایی
دختران نعمت‌زاده و پرونده‌های قضایی
بسته شدن پرونده شبنم نعمت‌زاده با صدور حکم، اما پایان پرونده دختران خاندان نعمت‌زاده نبود و حالا یکی دیگر از دختران وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت در دولت حسن روحانی در صدر اخبار قضایی قرار گرفته، اما این بار نه برای دفاع خود و در جایگاه متهم یک پرونده فساد اقتصادی که به واسطه حضور همسرش در چنین پرونده‌ای.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
رأی پرونده شبنم نعمت‌زاده اجرا شد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تخریب ساخت و ساز غیرقانونی دختر وزیر سابق در لواسان خبر داد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام درویشیان در جلسه مسئولان قضایی در خصوص رأی قطعی صادره از کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری برای تخریب سازه‎های غیر مجاز در منطقه لواسانات هم اعلام کرد که با پیگیری بازرسی استان، رأی مربوط به پرونده شبنم نعمت‌زاده، در ۱۵ خرداد ۹۹ اجرایی شده و اجرای رأی در خصوص یکی دیگر از منتسبان به مسئولان هم در حال پیگیری است.
ویلای دختر وزیر سابق تخریب شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ویلای دختر وزیر سابق تخریب شد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تخریب ساخت‌وساز غیرقانونی دختر وزیر سابق در لواسان خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام درویشیان در جلسه مسئولان قضایی درخصوص رأی قطعی صادره از کمیسیون ماده۱۰۰ شهرداری برای تخریب سازه‎های غیرمجاز در منطقه لواسانات هم اعلام کرد که با پیگیری بازرسی استان، رأی مربوط به پرونده شبنم نعمت‌زاده، در ۱۵خرداد۹۹ اجرایی شده و اجرای رأی درخصوص یکی دیگر از منتسبان به مسئولان هم در حال پیگیری است. اردیبهشت‌ماه سال گذشته هم باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشته بود که کمیسیون ماده 100حکم …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / تعزیرات کرج / سازمان تعزیرات حکومتی / شبنم نعمت‌زاده / یاسر رایگانی
واکنش سازمان تعزیرات به خبر انبار میلیاردی شبنم نعمت‌زاده
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد پرونده انبار میلیاردی داروی قاچاق شبنم نعمت زاده گفت:مرجع ارزشگذاری این انبار دارویی، دانشگاه علوم پزشکی است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علی دیواندری / عباس ایروانی / غلامحسین اسماعیلی / قوه قضاییه / سازمان مجاهدین خلق / رسول کوهپایه‌زاده / محمدرضا نعمت‌زاده / شبنم نعمت زاده / دادگاه مفاسد اقتصادی
در ۷ ماه نخست ۹۸ در دادگاه‌های مبارزه با فساد چه گذشته است؟
یکی از پرونده‌های مهم و بسیار جنجالی که در همین چند هفته اخیر نهایی شد، پرونده شبنم نعمت‌زاده، فرزند وزیر معروف دولت یازدهم است؛ پرونده‌ای که اخبار مربوط به متهم ردیف اول آن برای افکارعمومی مهم بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / احمدرضا لشگری‌پور / پرونده شبنم نعمت‌زاده / حکم دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / غلامحسین اسماعیلی
شبنم نعمت‌زاده به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شد
سخنگوی قوه قضائیه از محکومیت شبنم نعمت‌زاده به ۲۰ سال حبس خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
 ردپای شبکه قاچاق دارو به عراق، پاکستان و افغانستان در پرونده شبنم نعمت‌زاده
وکیل مدافع شبنم نعمت‌زاده گفت در پرونده موکلش شواهد و قراینی از فعالیت یک شبکه گسترده قاچاق دارو به ۳ کشور عراق، افغانستان و پاکستان وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / علی اشرف ریاحی / محمدرضا نعمت‌زاده
پای داماد نعمت‌زاده هم به دادگاه مفاسد باز شد
علی اشرف ریاحی داماد وزیر اسبق صنعت و شوهر خواهر شبنم نعمت زاده هم یکی از مفسدان اقتصادی است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / قاضی مسعودی
قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» تمدید شد/ قاضی مسعودی: آزاد شدن نعمت‌زاده وجود ندارد
قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» ۱۶ آبان به اتمام رسید و مجددا به دستور قاضی پرونده تمدید شد. قاضی مسعودی مقام، رئیس دادگاه نیز اعلام کرد که امکان صدور قرار وثیقه و آزاد شدن نعمت‌زاده وجود ندارد و در صورت نیاز باز هم تمدید خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / قاضی مسعودی
چرا شبنم نعمت‌زاده از بازداشت آزاد نمی‌شود؟
باتوجه به انتشار خبر آزادی شبنم نعمت زاده و صدور قرار وثیقه برای او یک منبع آگاه از امکان آزاد نشدن او تا قبل از صدور حکم خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / وکیل شبنم نعمت‌زاده
ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیاردی «شبنم نعمت‌زاده» به دادگاه
وکیل «شبنم نعمت‌زاده» از ارائه آخرین لایحه دفاعیات موکلش به دادگاه خبر داد و گفت: اگر تا ۱۶ آبان، حکم دادگاه صادر نشود، قرار بازداشت به وثیقه دیگری تبدیل و خانم نعمت‌زاده با آن وثیقه آزاد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / وکیل شبنم نعمت‌زاده
توضیح وکیل نعمت‌زاده درباره کشف انبار جدید
وکیل شبنم نعمت‌زاده ضمن ارائه توضیحات درباره کشف انبار جدید دارو، مدعی شد که داروهای کشف‌شده جدید، قاچاق نیستند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
تکذیب صدور بخشنامه عدم استفاده از منشی زن برای مدیران مرد/ برگزاری آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده/ درخواست وزیر دفاع آمریکا از متحدان ناتو برای مقابله با ایران/ پخش جزئیاتی از مسائل …
تکذیب امضای بخشنامه عدم استفاده از منشی زن برای مدیران مرد، برگزاری پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده، درخواست وزیر دفاع آمریکا از متحدان ناتو برای مقابله با ایران، ثبت نام متقاضیان مسکن دولتی در سیستان و بلوچستان، ۶ شرط سازمان محیط زیست برای انتقال آب خزر، به دست آمدن سرنخ‌هایی از پرونده طبری، راه‌اندازی کامل خطوط شش و هفت مترو تهران تا پایان سال ۱۳۹۹، ابلاغ آیین‌نامه‌های مربوط به قانون معلولان در هفته آینده، تایید طرح تشدید مجازات اسید پاشی، پخش جزئیاتی از مسائل مربوط به «زم» در آینده‌ای نزدیک، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
قاضی مسعودی‌مقام: تلاش محمدرضا نعمت‌زاده برای تغییر روند رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی گفت که محمدرضا نعمت‌زاده پدر شبنم نعمت‌‌زاده برای تغییر روند رسیدگی به پرونده اتهامات وی به مراجع مختلف ورود می‌کند تا موضوع را حقوقی و نه کیفری جلوه دهد!
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
قاضی: به نعمت‌زاده مهلت نمی‌دهیم/ تعقیب متهم پرونده طبری
قاضی پرونده شبنم نعمت‌زاده درباره درخواست‌های خانواده متهم، گفت: از من که درخواست نداشتند اما به مراجع دیگر نامه‌نگاری کرده‌ و مهلت خواستند اما مهلتی داده نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
پایان پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده | جلسه بعدی دوشنبه
همشهری آنلاین: پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
مسعودی‌مقام: تبدیل قرار بازداشت شبنم نعمت‌زاده ممکن نیست
قاضی پرونده شبنم نعمت‌زاده گفت: خانم نعمت‌زاده درخواست تبدیل قرار بازداشت به وثیقه را دارد اما با توجه به قوانین، اکنون ممکن نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
لشگری‌پور: نعمت‌زاده بابت کمک یک میلیاردی به دخترش ماهی ۳۰ میلیون سود می‌گرفت
متهم ردیف دوم پرونده شبنم نعمت‌زاده گفت:خانم نعمت‌زاده از پدرش یک میلیارد تومان پول گرفت اما به صورت سودی بود. یعنی یک میلیارد تومان داد با سود ماهیانه ۳۰ میلیون تومان و تمام چکها نیز در وجه مریم بختیار همسر محمدرضا نعمت‌زاده صادر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / احمدرضا لشگری‌پور / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شرکت دارویی رسا
آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد
چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق صمت،احمدرضا لشگری پور و شرکت دارویی رسا برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دختر نعمت زاده / شبنم نعمت‌زاده / فساد دارویی شبنم نعمت زاده
ردپای نعمت‌زاده پدر در پرونده دختر/ نقش فرزند شبنم در پرونده دارویی چیست؟
در جریان رسیدگی دادگاه شبنم نعمت زاده، ردپای پدر وی و دخترش توسط متهم ردیف دوم به این پرونده باز شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
مشروح سومین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‎زاده/ ایراد شورای نگهبان به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی/ پاسخ منفی ترامپ به رهبران یهود برای جنگ با ایران
مشروح سومین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‎زاده، پیوستن عمان به «ابتکار صلح هرمز»، ایراد شورای نگهبان به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و طرح ساماندهی صنعت خودرو، پاسخ منفی ترامپ به رهبران یهود برای جنگ با ایران، نهایی شدن لیست احتمالی اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس،‌ بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
۳ سؤال نماینده دادستان از متهم پرونده شبنم نعمت‌زاده
نماینده دادستان گفت: عدم پرداخت پول شرکت‌های تأمین‌کننده، تنزیل چک داروخانه‌ها به نام فردی دیگر و دو دفتره‌بودن حساب‌های شرکت، سؤالاتی است که آقای لشگری‌پور باید به آنها پاسخ دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / احمدرضا لشگری‌پور / پرونده شبنم نعمت‌زاده / شرکت دارویی رسا
روایت لشگری‌پور از هدف شبنم نعمت‌زاده برای ایجاد انبار کرج
لشگری‌پور گفت: انبار مرکزی شرکت به نام شرکت بود و آن انبار پلمپ شده بود اما شرکتها با کالاها کاری نداشتند و خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کالاها را از انبار بیرون ببرد و بفروشد و من هم مخالفت کردم و تا روزی هم که در شرکت حضور داشتم مخالف بودم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / احمدرضا لشگری‌پور / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / شرکت دارویی رسا
در سومین جلسه دادگاه دختر وزیر سابق صمت چه گذشت؟/ قاضی خطاب به متهمان پرونده: صداقت را رعایت نمی‌کنید
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صمت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا صبح امروز(شنبه) ۶ مهرماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ادعایی درباره هشدار خصوصی اتحادیه اروپا به ایران!/زنان دائمی و موقت ناصرالدین شاه چقدر حقوق می‌گرفتند؟/ماجرای حضور شاخ اینستاگرام در پرونده شبنم نعمت‌زاده چه بود؟/حکم تخریب ویلای داماد مقام ارشد کشوری …
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: خبری رسمی از وضعیت حال آیت الله مکارم شیرازی/آرزوی اینستاگرامیِ محمدرضا عارف/سردار فدوی: برنده‌ی دعوای حق و باطل هستیم/سرانجام رکورد رضازاده شکسته شد و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / شبنم نعمت زاده / احتکار دارو / فساد اقتصادی / ویلای لواسان
رمزگشایی از عددهای میلیاردی در پرونده شبنم نعمت‌زاده
از همان زمانی که صحبت از پرونده شبنم نعمت زاده دختر وزیر پیشین صنعت مطرح شد، نگاه‌ها به برگزاری دادگاه او بود. شاید حساسیت ماجرا به این خاطر بود که پای...
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
نماینده دادستان: اعتبار خانوادگی شبنم نعمت‌زاده نقش اول را بازی می‌کرده است
نماینده دادستان تهران در پرونده شبنم نعمت‌زاده گفت: شرکت‌های دارویی براساس اعتبار علمی متهم وارد قرارداد با او نشدن بلکه اعتبار خانوادگی وی نقش اول را بازی کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / احمدرضا لشگری‌پور / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده
دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا، ظهر امروز (یکشنبه) ۳۱ شهریور ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت‌زاده | واکنش سازمان غذا و دارو
همشهری آنلاین: اولین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده بدون حضور نماینده‌ای از وزارت بهداشت چند روز پیش برگزار شد که این موضوع منجر شد قاضی پرونده نسبت به آن تذکر دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
مراحل پایانی رفع توقیف نفتکش انگلیسی/ مشروح اولین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده/ تمهیدات وزارت ورزش برای حضور زنان در بازی ایران با کامبوج/نشست سه جانبه صلح آستانه در ترکیه/ سفر رئیس اینستکس به …
اعلام آمادگی استرالیا برای مذاکره در مورد آزادی شهروندان این کشور در ایران، مراحل پایانی رفع توقیف نفتکش انگلیسی، مشروح اولین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده، تمهیدات وزارت ورزش برای حضور زنان در بازی ایران با کامبوج، حضور رئیس‌جمهور در نشست سه جانبه صلح آستانه در ترکیه، مشروح دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ۲ موسسه غیرمجاز، سفر رئیس اینستکس به تهران، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده / شرکت دارویی رسا
دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم
شبنم نعمت‌زاده در اولین دفاعیات خود در دادگاه گفت: فعالیت‌هایم به واسطه رانت نبوده، با اینکه پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم و مطب به مطب، کوچه به کوچه عصرها برای ویزیت می‌رفتم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / پرونده شبنم نعمت‌زاده / دادگاه شبنم نعمت‌زاده / شبنم نعمت‌زاده
مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا صبح امروز (دوشنبه) ۲۵ شهریورماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •