جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
گردشگری صنعتی
سکان گردشگری ایران در دست «کرونا»؛ ووید 19 چه بر سر صنعتی که قرار بود گره‌گشای اقتصاد ایران باشد آورد؟
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / اقتصادی
سکان گردشگری ایران در دست «کرونا»؛ ووید 19 چه بر سر صنعتی که قرار بود گره‌گشای اقتصاد ایران باشد آورد؟
«کرونا» پیش‌بینی‌های مسئولان برای بالا رفتن درآمد حاصل از گردشگری در ایران را با شکست روبه‌رو کرد. درآمدی که قرار بود جایگزین درآمد نفتی کاسته شده ایران به واسطه تحریم‌های آمریکا باشد. این درآمد اما تنها به واسطه تکیه بر جذب گردشگران خارجی به ایران امکان‏پذیر بود.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی در استان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است
فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به روند تولید استان طی ۱۰ ماهه سال جاری، عنوان کرد: در این مدت مجموع میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی فعال در استان هرمزگان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است.وی ادامه داد: میزان صادرات محصولات تولیدی استان نیز در سال جاری از نظر وزنی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده رونق تولید و صادرات در استان هرمزگان است.استاندار هرمزگان با اشاره به بخشنامه بخشش سود و جرایم تسهیلات بانکی واحدهای فعال در امر تولید، تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده از سال ۹۳ به واحدهای تولیدی مشمول این قانون می شود و بنگاه‌های تولیدی تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا برای بخشش سود و جرایم مربوط به تسهیلات خود اقدام و مراجعه …
بازدید غلامحسین مظفری از نخستین ماراتن بین المللی گردشگری الکترونیک در کیش
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بازدید غلامحسین مظفری از نخستین ماراتن بین المللی گردشگری الکترونیک در کیش
نخستین ماراتن بین‌المللی گردشگری الکترونیک که از چهارشنبه شانزدهم بهمن در پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف کیش آغاز شده امروز شاهد حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بین شرکت کنندگان این ماراتن بود.
کرمان یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
کرمان یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاران
استاندار کرمان خطاب به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی گفت: استان کرمان یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های معدنی، صنعتی و گردشگری است.
  استاندار کرمان  کرمان  سفیر ارمنستان در ایران  اخبار اقتصادی - کرمان  استانی-اقتصادی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
"دمیر کورپو" آئینه تمام نمای تاریخ پلدشت
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو، شوط و پلدشت گفت: پل فلزی یا "دمیر کورپو"‌ میراث صنعتی و آئینه تمام نمای تاریخ پلدشت است.
  استانی-فرهنگی و هنری  پل دمیر کورپو
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
میز خبر
سرپرست مدیریت میراث فرهنگی قشم درباره تخریب غار نمکی:  خطر خروج ژئوپارک قشم از یونسکو جدی است [شهروند] سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قشم ‌با اعلام اینکه تخریب حریم میراث طبیعی ملی و جهانی «غار نمکی» قشم طبق مستندات قانونی جرم است، گفت که با وجود پیگیر ی‌ها و مکاتبات قضائی متعدد برای جلوگیری از این تخریب، عملیات ساخت مرکز پرورش میگو نه‌تنها متوقف نشده، بلکه همچنان ادامه دارد و خطر خروج ژئوپارک قشم را از فهرست جهانی یونسکو جدی کرده است.واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو به‌عنوان جدی‌ترین تهدید برای خروج ژئوپارک قشم از یونسکو مطرح است. واگذاری اراضی در جزیره قشم از ‌سال ۱۳۹۶ در حالی شروع شد …
قاب دیروز
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
قاب دیروز
حمام چهارفصل اراک در مرکز این شهر قرار دارد و نمونه ای زنده از حمام های تاریخی است. این حمام از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این استان صنعتی کشور محسوب می شود. عکس : خبرگزاری مهر
یزد، قطب صنعتی و معدنی کشور است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اجتماعی
یزد، قطب صنعتی و معدنی کشور است
یزد- ایرنا- رییس قوه قضاییه گفت: یزد یکی از استان های قطب صنعتی و معدنی جمهوری اسلامی ایران است که در آن دین، فرهنگ و هنر به هم آمیخته و مرکزیتی برای رونق صنعت گردشگری در کشور بشمار می رود.
  سید ابراهیم رییسی  یزد  قوه قضاییه
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
گردشگری در بحران
‏  [پرستو فخاریان] در کنار آلام سنگین و دردناک سقوط هواپیمای اوکراین اینترنشنال که در روزهای اخیر در ابعاد فردی و اجتماعی خود را نشان داده و علاوه بر خانواده‌های قربانیان این حادثه، مردم را نیز عزادار کرده، شاید بتوان گفت درعرصه کسب‌وکارها صنعت توریسم کشور نیز مشکلاتی رخ داده است. گزارش‌های رسمی نشان از لغو تورهای ورودی دارد و گردشگران انفرادی بسیاری نیز در تماس با مراکز اقامتی در ایران که از پیش در آنها اتاق رزرو کرده بودند، اعلام می‌کنند به‌رغم علاقه‌ای که به دیدن ایران دارند، در شرایط کنونی صلاح می‌دانند سفرشان را کنسل کنند. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز، در گفت‌وگو با رسانه‌ها تلویحا این موضوع را تأیید کرده اما آماری در …
«گردشگر شمار» ایران از کار افتاد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
«گردشگر شمار» ایران از کار افتاد
آمار گردشگری نیز مانند آمار سایر حوزه‌ها به‌صورت یک نشانگر عمل می‌کند به این شکل که با رصد چنین آمارهایی هم سیاست‌گذار و هم خدمات‌دهندگان می‌توانند بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهند. در واقع می‌توان آمار را گره‌گشای رونق هر صنعتی دانست؛ در حالی که امروزه اهمیت آمار بر کسی پوشیده نیست، اما ارائه آمارهای مربوط به حوزه گردشگری با مشکلات مختلفی همراه است که «دنیای‌اقتصاد» به بررسی آن پرداخته است.
تب نه‌چندان تند گردشگری زمستانی در ایران؛ جای تبلیغات و آماده‌سازی زیرساخت‌ها خالی است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
تب نه‌چندان تند گردشگری زمستانی در ایران؛ جای تبلیغات و آماده‌سازی زیرساخت‌ها خالی است
شاید بسیاری فصل تابستان را بهترین فصل و پررونق‌ترین فصل سال برای صنعت گردشگری بدانند اما شاید در قرن حاضر و با توجه به صنعتی شدن اکثر زندگی‌ها این مرزبندی زیاد صحیح نباشد زیرا بیشتر ساکنان این کره خاکی و جوامع صنعتی با توجه به شرایط کاری خود اقدام به برنامه‌ریزی برای سفر و گردش می‌کنند.
اولین گام برای توسعه گردشگری صنعتی در اراک برداشته شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فرهنگی و هنری
اولین گام برای توسعه گردشگری صنعتی در اراک برداشته شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: ثبت ملی بخشی از شرکت ماشین‌سازی اراک و ایجاد موزه صنعت در این شرکت گام نخست توسعه گردشگری صنعتی در اراک است.
  ماشین سازی اراک  ثبت‌ملی  گردشگری صنعتی  استانی-فرهنگی و هنری  میراث فرهنگی
29 هزار میلیارد تومان دستاورد سفر رئیس جمهور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
29 هزار میلیارد تومان دستاورد سفر رئیس جمهور
استاندار اردبیل گفت: در بخش‌های مختلف راه، راه آهن و توسعه طرح‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل 29 هزار میلیارد تومان منابع اعتباری تعریف شده است.
  استانی-اجتماعی  سفر رییس‌جمهور
میراث صنعتی یزد؛ آغازگر جدال سنت و مدرنیته
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
میراث صنعتی یزد؛ آغازگر جدال سنت و مدرنیته
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به اهمیت حفظ میراث صنعتی این شهر جهانی، گفت: بسیاری از کشورهای مهم دنیا که میراث تاریخی ضعیفی دارند، در حوزه میراث صنعتی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند لذا حفظ این ظرفیت برای شهر جهانی یزد بسیار حائز اهمیت است.
  استانی-فرهنگی و هنری  میراث صنعتی  مدرنیته  سنتی
شازند یک استان مرکزی کوچک است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
شازند یک استان مرکزی کوچک است
استاندار مرکزی گفت: شازند در حوزه کشاورزی و گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در کنار این ظرفیت ها، وجود واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ در این منطقه، آن را به یک استان مرکزی کوچک تبدیل کرده است.
  استانی-اقتصادی  شازند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
نوروزگردی با بنزین سهمیه‌ای!
زهرا داستانیتنها کمتر از 3 ماه تا پایان سال 98 و آغاز تعطیلات نوروزی که مهم‌ترین رخداد گردشگری در ایران به شمار می‌آید، باقی است، اما هنوز تکلیف صنعت گردشگری با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین روشن نشده است. وزیر وزارتخانه تازه تاسیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تازگی قول داده که سهمیه سوخت سفر برای نوروز را به دولت بدهد و آن را پیگیری کند. تا زمانی که حرف از گردشگری خارجی و سفر به کشورهای دیگر آن هم از طریق هوایی و نه زمینی است، شاید بنزین آنقدرها سهمی در گردشگری نداشته باشد اما وقتی پای گردشگری داخلی آن هم در ایران در میان باشد، نمی‌توان از پیوندی ناگسستنی میان گردشگری داخلی و بنزین چشم پوشید. بنزینی که گران شدن و سهیمه‌بندیش نه تنها حمل و نقل تورهای داخلی را با چالش مواجه می‌کند بلکه …
در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی در گذشته اشتباه کرده‌ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی در گذشته اشتباه کرده‌ایم
استاندار قزوین گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی در گذشته دچار اشتباهاتی شده‌ایم که باید آن‌ها را با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه ازجمله در حوزه گردشگری جبران کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  توسعه صنعتی  سرمایه‌گذاری
پرنده‌نگری؛ پیشران توسعه گردشگری تنها جزیره ایرانی دریای خزر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فرهنگی و هنری
پرنده‌نگری؛ پیشران توسعه گردشگری تنها جزیره ایرانی دریای خزر
گرگان - ایرنا - حضور پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی و زمستان‌گذرانی ده‌ها گونه پرنده کمیاب در پهنه آبی پیرامون جزیره آشوراده و خلیج گرگان فرصت اجرای تورهای پرنده‌نگری را به‌عنوان یک صنعت سبز و پردرآمد مهیا کرده است؛ صنعتی که در صورت رونق می‌تواند پیشران توسعه همه جانبه تنها جزیره ایرانی دریای خزر و استان گلستان باشد.
  گلستان  حیات وحش  آشوراده
صنعت گردشگری برگ برنده‌ای نسبت به صنایع دیگر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
صنعت گردشگری برگ برنده‌ای نسبت به صنایع دیگر است
عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران معتقد است: امروزه صنعت گردشگری در تولید محصول و بکارگیری افراد مختلف نقش بسزایی داشته و  سن و سال برای آن معنا ندارد صنعتی که همه افراد را در خود جای می‌دهد و برگ برنده صنایع دیگر بوده است که قابل مقایسه با آن‌ها نیست.
  استانی-فرهنگی و هنری  صنعت گردشگری
ثبت ۸۱ اثر تاریخی خوزستان در همایش ملی میراث صنعتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
ثبت ۸۱ اثر تاریخی خوزستان در همایش ملی میراث صنعتی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: در نخستین همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور که در ماهشهر برگزار شد، ۸۱ اثر از خوزستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و ۱۰ اثر نیز واجد ارزش فرهنگی شناخته شد.
  استانی-فرهنگی و هنری-کاوش  اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان  میراث فرهنگی  ماهشهر  ثبت‌ملی
اولین تور صنعتی کیش به گردش در می آید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / فرهنگی و هنری
اولین تور صنعتی کیش به گردش در می آید
کیش - ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: جمعی از مدیران صنعت کشور در قالب اولین تور گردشگری صنعتی کیش، هفته آینده از این جزیره دیدن می کنند.
  صندوق توسعه ملی  گردشگری  کیش  کمیته ملی المپیک  اکو  ایران  دولت
سه اثر میراث صنعتی استان تهران ثبت ملی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
سه اثر میراث صنعتی استان تهران ثبت ملی شد
تهران-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از ثبت آثار صنعتی از جمله کارخانه دخانیات در خیابان قزوین، کارخانه مارگارین در شهر ری و کارخانه زمزم در خیابان آزادی خبر داد.
  فرهنگی  استان تهران  میراث فرهنگی
توسعه گردشگری صنعتی در منطقه ویژه پارس
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
توسعه گردشگری صنعتی در منطقه ویژه پارس
ایلنا: مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد گفت: سال گذشته 570 هزار نفر را را با پرواز جابجا کردیم و در حال حاضر از عسلویه به 10 نقطه پرواز داریم تا پایداری تولید…
  اصل ۴۴  پتروشیمی  گردشگری  ماهشهر  پازارگاد
ثبت شرکت ماشین‌سازی و ایستگاه راه‌آهن اراک در فهرست میراث صنعتی کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / فرهنگی و هنری
ثبت شرکت ماشین‌سازی و ایستگاه راه‌آهن اراک در فهرست میراث صنعتی کشور
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور، شرکت ماشین سازی و ایستگاه راه آهن اراک در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.
  استانی-فرهنگی و هنری  ثبت  میراث صنعتی
سه اثر استان سمنان ثبت میراث صنعتی کشور شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فرهنگی و هنری
سه اثر استان سمنان ثبت میراث صنعتی کشور شد
سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: سه عنوان اثر ارزشمند شامل «تاسیسات نفت خوریان سمنان»، «پل راه آهن بزرگ بنه کوه» و «پل راه آهن کوچک بنه کوه شهرستان گرمسار» در فهرست میراث صنعتی کشور ثبت شد.
  سمنان  صنعت  اقتصاد  میراث فرهنگی  نفت
سدهای کرخه و دز در اندیمشک ثبت ملی شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فرهنگی و هنری
سدهای کرخه و دز در اندیمشک ثبت ملی شدند
اندیمشک- ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیمشک گفت:سدهای کرخه و دز در همایش ثبت ملی آثار صنعتی کشور، ثبت ملی شدند.
  اندیمشک  میراث فرهنگی  خوزستان  سدسازی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
"کارخانه برق هرسین" اولین میراث صنعتی ثبت ملی شده کرمانشاه شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برای اولین بار در کرمانشاه یکی از صنایع قدیمی استان ثبت ملی شد.
  کرمانشاه  میراث صنعتی  ثبت‌ملی  استانی-فرهنگی و هنری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
آمادگی برای سرمایه‌گذاری‌ مشترک در حوزه‌های مختلف
تبریز - فلاح: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روند رو به رشد روابط اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان، بر گسترش مناسبات بین استان‌های مرزی دو کشور تاکید کرد و گفت: از سرمایه‌گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کنیم.محمدرضا پورمحمدی در دیدار سفیر ارمنستان در ایران، اظهار داشت: در سایه روابط فرهنگی و تاریخی ایران و ارمنستان، امروز هموطنان مسلمان و ارمنی در نقاط مختلف ایران و بویژه تبریز در شرایط کاملاً مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند.وی با بیان اینکه مناسبات دو کشور در سال‌های اخیر رو به گسترش بوده است، افزود: پس از سفر روحانی به ایروان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا، روند توسعه روابط، پرشتاب‌تر نیز شده است.پورمحمدی خاطرنشان کرد: تنها در سال 2018 میلادی، مبادلات اقتصادی دو …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
استان قزوین ۱۴۳۸ هکتار بافت فرسوده دارد
قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در استان قزوین بیش از ۱۴۳۸ هکتار بافت فرسوده داریم که ۴۰۵ هکتار آن در شهر قزوین قرار دارد.ستاد بازآفرینی شهری روز چهارشنبه با حضور سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، جمالی پور استاندار، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.ابراهیم مبارک قدم در این جلسه اظهارداشت: در استان قزوین با روند مهاجرت روبرو هستیم و امسال حدود ۱۰۷۲ نفر از استان خارج  شده اند و یک سری مهاجرت درون شهرستانی هم داریم.  مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: با داشتن ۱.۶درصد جمعیت کشور و اولین شهر صنعتی یک استان دانشگاهی هستیم و با ثبت ۱۳۰۰ اثر تاریخی …
ترمیم چهره مخدوش  یا جبران مافات
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / فرهنگی و هنری
ترمیم چهره مخدوش یا جبران مافات
گردشگری صنعتی ترسوست. کوچک‌ترین اتفاقی در یک کشور می‌تواند منجر به لغو شدن تورهای گردشگری شود و وای به روزی که رسانه‌هایی با قصد و غرض از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و با برنامه‌ریزی قبلی تصویری مخدوش و نامطمئن از آن کشور به دست جامعه جهانی برسانند. تصاویر نامطمئن بیش از هر چیز امنیت‌ خاطر گردشگران را مورد هدف قرار می‌دهد و در تعارض با هدف سیاحتی آنها قرار می‌گیرد.
باستان‌شناسان نشانه‌هایی از منطقه صنعتی اردبیل کشف کردند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
باستان‌شناسان نشانه‌هایی از منطقه صنعتی اردبیل کشف کردند
رئیس گروه باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از کشف نشانه‌هایی از منطقه تاریخی صنعتی شهر اردبیل خبر داد.
مطابقت ساخت بنای ۷۰۷ ساله سلطانیه در برابر زلزله با علم نوین
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
مطابقت ساخت بنای ۷۰۷ ساله سلطانیه در برابر زلزله با علم نوین
مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بر اساس بررسی‌هایی که در دانشگاه صنعتی شریف در حوزه لرزه‌نگاری انجام شد، نشان داد که بنای سلطانیه نسبت به زلزله نسبتا شدید مقاوم است.
  استانی-فرهنگی و هنری  دانشگاه صنعتی شریف  گنبد سلطانیه  رختشوی خانه زنجان  زنجان
توسعه پایدار با صنعت بوم گردی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
توسعه پایدار با صنعت بوم گردی
بوم گردی ظرفیتی جدید در گردشگری خراسان رضوی است که مسافر خسته از زرق وبرق زندگی صنعتی و ماشینی امکانی می‌یابد تا زیر آسمان صاف و پرستاره روستا، با پدیده‌های بکر فرهنگی و طبیعی مناطق مختلف استان آشنا شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  بوم گردی  اقامتگاه بوم‌گردی  گردشگری  طبیعت گردی
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ...
اولین هتل کارخانه کشور در یزد ایجاد می‎شود
یزدیک کارآفرین و فعال حوزه گردشگری کشور و استان یزد از احیای مجموعه تاریخی کارخانه سعادت نساجان به عنوان میراث صنعتی ارزشمند در بافت تاریخی یزد و با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری با ساخت اولین هتل کارخانه کشور در یزد خبر داد.
دستور رهبر کره شمالی: هتل ها و تاسیسات گردشگری ساخت کره جنوبی تخریب شود / انتقاد کیم جونگ اون از سیاست های پدرش به دلیل «وابستگی زیاد به کره جنوبی»
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / بین‌المللی
دستور رهبر کره شمالی: هتل ها و تاسیسات گردشگری ساخت کره جنوبی تخریب شود / انتقاد کیم جونگ اون از سیاست های پدرش به دلیل «وابستگی زیاد به کره جنوبی»
رهبری کره شمالی امروز (چهارشنبه) گفت، تاسیسات کره جنوبی در منطقه گردشگری کوهستانی کومگانگ باید برچیده و مدرنیزه شود. کوهستان کومگانگ یکی از پروژه‌های مشترک بین دو کره در کنار منطقه صنعتی کائه‌سونگ و یکی از موارد همکاری‌های مشترک و مهم بین دو کشور در خلال چند دهه خصومت ناشی از جنگ بین دو کره محسوب می‌شود.
مصر از منطقه ای صنعتی و 3500 ساله در سواحل غربی نیل رونمایی کرد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / وبگردی
مصر از منطقه ای صنعتی و 3500 ساله در سواحل غربی نیل رونمایی کرد
دولت مصر به عنوان بخشی از تلاش های خود برای افزایش نرخ گردشگری از یک منطقه صنعتی 3500 ساله در ساحل غربی رود نیل پرده برداری کرد.
لزوم حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهررود و زرجوب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
لزوم حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهررود و زرجوب
استاندار گیلان با بیان اینکه در گام نخست باید موضوع حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهرررود و زرجوب مد نظر قرار گیرد، گفت: با اجرای طرح ساماندهی رودخانه های رشت ظرفیت های جدید با رویکرد گردشگری برای استان و رشت ایجاد می شود.
  استانی-اجتماعی  استاندار گیلان  اقتصاد مقاومتی
رئیس فدراسیون قایقرانی:صنعت گردشگری ورزشی در ایران شناخته شده نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ورزشی
رئیس فدراسیون قایقرانی:صنعت گردشگری ورزشی در ایران شناخته شده نیست
تهران – ایرنا – رئیس فدراسیون قایقرانی گفت:‌صنعت گردشگری ورزشی، صنعتی نوین در جهان است که در ایران شناخته شده نیست و آن‌طور که باید به آن پرداخته نشده است.
  گردشگری ورزشی
حال گردشگری آذربایجان شرقی چگونه است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
حال گردشگری آذربایجان شرقی چگونه است؟
گردشگری صنعتی است که طبق آمار سازمان جهانی گردشگری، 10 درصد از مشاغل جهان را در برمی‌گیرد و برای ایجاد فرصت‎های شغلی بیشتر و بهتر برای افراد به ویژه جوانان و زنان نیاز است که در مقاصد گردشگری، سیاست‎های هدفمند و کاربردی و با در نظر گرفتن میزان مشارکت جامعه محلی و شرایط منطقه اتخاذ شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  تبریز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
گام دوم گردشگری با شناسایی 13 نقطه ضعف
مرکز پژوهش‌های مجلس با روند تصمیم‌گیری 40 ساله در بازار گردشگری ایران، 13 نقطه ضعف این حوزه که عملکرد نامطلوب گردشگری را منجر شده، شناسایی کرد. با بررسی ارزیابی‌های انجام شده می‌توان گفت صنعت گردشگری به‌عنوان صنعتی پیشرو در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ایران متاثر از دو عامل اساسی است. ابتدا عوامل زمینه‌ای که در حوزه فرهنگ، اقتصاد، امنیت، جاذبه‌ها و امکانات رفاهی و زیرساخت‌های مربوط قرار دارند و سپس عوامل عملکردی که در حوزه‌های سیاست‌گذاری اعم از اسناد بالادستی، قوانین، مقررات و ضوابط مربوط، نحوه اجرا و نظارت بر آنها شناسایی می‌شود. با بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس، با توجه به جایگاه گردشگری در چهل سال گذشته می‌توان گفت که نقش عوامل عملکردی تاثیرگذاری بیشتری در روند پیشرفت در صنعت گردشگری …
بازیهای بومی و محلی؛ بهانه‌ای برای گردشگری ورزشی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
بازیهای بومی و محلی؛ بهانه‌ای برای گردشگری ورزشی
گردشگری صنعتی بکر و بی انتها که در سالهای اخیر مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته و هر کشوری با نگاه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد به دنبال درآمد زایی از این طریق است، گردشگری ورزشی نیز به عنوان یکی از بخشهای گردشگری به دلیل برگزاری رویدادها و مسابقات مختلف ورزشی که در سطح جهان برگزار می شود از اهمیت خاصی برخوردار است، این درحالی است که سازمان جهانی گردشگری شعار امسال خود را " گردشگری و مشاغل آینده ای بهتر برای همه" در نظر گرفته است.
  استانی-ورزشی  منطقه اصفهان  گردشگری ورزشی  گردشگری
گردشگری پرنده‌نگری؛ صنعتی نوپا در استان کرمانشاه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / فرهنگی و هنری
گردشگری پرنده‌نگری؛ صنعتی نوپا در استان کرمانشاه
کرمانشاه- ایرنا- پرنده‌نگری از شاخه‌های پرطرفدار صنعت گردشگری طبیعت (اکوتوریسم) بوده و در کرمانشاه که یکی از غنی‌ترین استان‌های کشور به لحاظ زیست انواع پرندگان است، به عنوان صنعتی نوپا محسوب می‌شود.
  گردشگری  میراث فرهنگی  کنگاور  پرنده شکاری
همدان صنعتی نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / ...
همدان صنعتی نیست
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همدان استانی صنعتی نیست، گفت: آنچه برای استان مهم است گردشگری با 1800 جاذبه توریستی است.
  استانی-سیاسی  اقتصاد مقاومتی
فعال روس: گردشگری، صنعتی بکر و رو به رشد در ایران است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / بین‌المللی
فعال روس: گردشگری، صنعتی بکر و رو به رشد در ایران است
تهران - ایرنا - «کریستینا بوش چه» فعال روس در حوزه گردشگری می گوید شیفته مردم ایران شده و تلاش می کند با ارائه چهره واقعی این کشور به گردشگران روس زبان، به سهم خود به رونق صنعت بکر و رو به رشد گردشگری در ایران کمک کند.
  گردشگری  روسیه  ایران
میراث صنعتی راه‌آهن زیر ذربین ارزیابان ایکوموس
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / فرهنگی و هنری
میراث صنعتی راه‌آهن زیر ذربین ارزیابان ایکوموس
تهران- ایرنا- معاون وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سفر ارزیابان ایکوموس به ایران برای بازدید میدانی از وضعیت پرونده میراث صنعتی راه آهن خبر داد.
  ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  آثار باستانی  میراث فرهنگی
رویداد گردشگری خلاق با موضوع پارک‌های فضایی برگزار می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / علمی و آموزشی
رویداد گردشگری خلاق با موضوع پارک‌های فضایی برگزار می‌شود
رویداد گردشگری خلاق با موضوع پارک‌های فضایی توسط پژوهشگاه فضایی ایران و با همکاری سازمان فضایی ایران و دانشگاه صنعتی شریف، برگزار می شود.
  گردشگری  فناوری فضایی  پارک علم و فناوری
شعار روز جهانی جهانگردی ۲۰۱۹ گویای چیست؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / فرهنگی و هنری
شعار روز جهانی جهانگردی ۲۰۱۹ گویای چیست؟
حسن تقی زاده انصاری (رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی ایران) در یادداشت پیش‌رو با اشاره به شعار روز جهانی گردشگری می‌نویسد: گردشگری فارغ از رسالت فرهنگی و اجتماعی که دارد؛ یک صنعت است، صنعتی که در کنار ویژگی‌های متفاوت هر کشور نسبت به کشور دیگر به عنوان یک مزیت از فعالیت اقتصادی و توسعه مناسبات اقتصادی آن تولید درآمد می‌کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / ...
ایجاد اشتغال برای جوانان اصلی‌ترین اولویت مدیریت استان
تبریز - اسد فلاح: استاندار آذربایجان شرقی از تدوین سه برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای حل مشکل اشتغال در استان خبر داد و گفت: تلاش برای ایجاد اشتغال برای جوانان، اصلی‌ترین اولویت مدیریت استان است.محمدرضا پورمحمدی در مراسم گرامی‌داشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت با حضور وزیر کشور، اظهار کرد: در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار، تصریح کردم که اشتغال و محیط زیست دو اولویت بنده در این سمت است و همچنان بر این دو اولویت پافشاری می‌کنم.وی افزود: در برنامه کوتاه‌مدت اشتغال، طرح‌هایی مانند خوداشتغالی و اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است که تسهیلات خوبی نیز از سوی دولت پرداخت می‌شود.پورمحمدی افزود: آغاز طرح توسعه ۲۸۰ واحد صنعتی، ایجاد سه شهرک گردشگری و صنایع دستی، ایجاد شهرک تخصصی چرم …
صدور مجوز رسمی «موزه کبریت ممتاز»، اولین موزه کبریت کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / ...
صدور مجوز رسمی «موزه کبریت ممتاز»، اولین موزه کبریت کشور
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از صدور مجوز رسمی «موزه کبریت ممتاز»، اولین موزه کبریت کشور، اولین موزه صنعتی استان و چهارمین موزه خصوصی در تبریز خبر داد.
  موزه کبریت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / ...
استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه سفر کرد
تبریز – فلاح: استاندار آذربایجان شرقی برای شرکت در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مراغه و بازدید از چند پروژه عمرانی و صنعتی، با استقبال مسئولان محلی وارد این شهرستان شد.محمدرضا پورمحمدی در بدو ورود به شهرستان مراغه، در مزار شهدای گمنام حضور یافت و با نثار فاتحه و اهدای شاخه گل، به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.استاندار آذربایجان شرقی همچنین با حضور در دفتر امام جمعه مراغه، با آیت‌الله پورمحمدی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه دیدار و گفت‌وگو کرد.پورمحمدی در این دیدار گفت: خوشبختانه شهرستان مراغه از جمله شهرستان‌هایی است که مشکل خاصی در آن وجود ندارد و مدیریت ارشد استان برای رفع مشکلات موجود تلاش خواهد کرد.آیت‌الله پورمحمدی، نیز با قدردانی از تلاش‌های …
مازندران قابلیت های زیادی برای تبادل تجاری و گردشگر با اتریش دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / سیاسی
مازندران قابلیت های زیادی برای تبادل تجاری و گردشگر با اتریش دارد
نوشهر- ایرنا- استاندار مازندران عصر دوشنبه در دیدار با سفیر اتریش در ایران گفت: مازندران قابلیت‌های زیادی از لحاظ کشاورزی، گردشگری و صنعتی برای تبادل تجاری و اقتصادی با اتریش دارد.
  استاندار مازندران  مازندران  سفارت اتریش
معرفی خیابان استقلال و میدان تقسیم در تور استانبول
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / ...
معرفی خیابان استقلال و میدان تقسیم در تور استانبول
اولین جاذبه گردشگری شهر توریستی و صنعتی استانبول که به ذهن هر گردشگری می‌رسد، بازدید از خیابان استقلال و میدان تقسیم و یا تکسیم است که به مراتب جمعیتی انبوه را در میان آثار باستانی، فروشگاه‌های لوکس و رستوران‌های سنتی خود در بر دارد.
  سفر باتو  تور استانبول  میدان تکسیم
اما و اگرهای جدا کردن اقتصاد از نفت
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اقتصادی
اما و اگرهای جدا کردن اقتصاد از نفت
یک کارشناس اقتصادی معتقد است درآمدهای ناشی از توسعه صنعت گردشگری و صادرات غیرنفتی می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شوند. به اعتقاد وی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی باید از پول نفت برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر برای توسعه و صنعتی کردن کشور استفاده شود.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / ...
درآمدهای جایگزین برای درآمدهای نفتی کشور
یک کارشناس اقتصادی معتقد است درآمدهای ناشی از توسعه صنعت گردشگری و صادرات غیرنفتی می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شوند. به اعتقاد وی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی باید از پول نفت برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر برای توسعه و صنعتی کردن کشور استفاده شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / ...
استاندار اردبیل در نشست خبری اعلام کرد :
افتتاح پروژه های مختلف به ارزش ۳۰ هزار میلیارد ریال در سفر آتی رئیس جمهور به استان اردبیل اردبیل –یعقوبی خبرنگار ابتکار : استاندار اردبیل گفت: همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل پروژه عمرانی ، صنعتی و گردشگری در استان به ارزش بالغ بر 30 هزار میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری می رسد.اکبر بهنام جو روز شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: آمار دقیق پروژه های افتتاحی و اعتبار آن تا قبل از سفر رئیس جمهور اطلاع رسانی می شود.او با بیان اینکه تمهیدات لازم برای سفر ریاست محترم جمهور به استان اندیشیده شده ، گفت: به منظور بررسی و فراهم کردن مقدمات سفر روحانی به استان ، تیم ویژه نهاد ریاست جمهوری ، طی روزهای آینده در استان حضور می یابند.استاندار اردبیل از برگزاری نشست مدیران بانک های کشور در روز …
آیا توسعه گردشگری جان تازه به روستاها می‌بخشد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ / اجتماعی
آیا توسعه گردشگری جان تازه به روستاها می‌بخشد؟
با ظهور انقلاب صنعتی در دنیا، کشاورزی، صنعت، حمل‌ونقل و… دچار دگرگونی‌های بزرگی شد که این دگرگونی‌ها راه را برای ورود ماشین‌ها به زندگی انسان باز و به طور کل مفاهیم جدیدی را وارد زندگی آنها کرد. کشاورزی یکی از حوزه‌هایی بود که دستخوش این تغییرات شد. ماشین‌های کشاورزی جای انسان‌ها را گرفتند و نیروی کار مازاد در روستاها مجبور شدند به شهرها رفته و حرفه ای دیگری را برگزینند. در شهرها نیز صنایع رشد و توسعه یافتند و جاذب جمعیت شدند و به این ترتیب فاصله بسیاری میان شهرها و روستاها ایجاد شد. فاصله‌ای که باعث شد شهرها روز به روز صنعتی تر، پیشرفته تر و حتی پرجمعیت تر شوند و در عوض روستاها کم جمعیت‌تر .
  روستا  دهیاری  دهیار  روستای ابیانه  قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا  کردستان  شورای اسلامی  روستای هجیج
صنایع خلاق در مناطق آزاد توسعه یابد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / ...
صنایع خلاق در مناطق آزاد توسعه یابد
‌معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد می توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند.
  مناطق آزاد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / سیاسی
ماجرای محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد؛ ریشه‌ها و عبرت‌هایش
محمدعلی نجفی، ۶۸ ساله و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه معتبر MIT، وزیر علوم دولت‌های دهه ۶۰، وزیر آموزش و پرورش دولت هاشمی‌رفسنجانی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت سیدمحمد خاتمی، عضو دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران، به قتل همسر دوم خود "میترا استاد" در روز هفتم خرداد، اعتراف کرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / ...
چینی‌ها به دنبال ایجاد شهرک صنعتی در گلستان
شهردار گرگان با اشاره به قول طرف چینی برای ایجاد یک شهرک صنعتی ویژه به نام گوانگ‌ژو گفت: امروز دو تفاهم نامه همکاری در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی و گردشگری بین گرگان و گوانگ‌ژو به امضا رسید.عبدالرضا دادبود در نشست خبری با اشاره به سفر جمعی از مدیران شهری گوانگ‌ژو و امضای تفاهم نامه‌های همکاری بین دو شهر اظهارداشت: این سفر برای تقویت همکاری‌های بین‌المللی و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های همکاری که با محوریت توسعه شهر گرگان بین شهرداری‌های گوانگ‌ژو و گرگان به امضا رسیده است، انجام شد.وی افزود: امروز دو تفاهم نامه همکاری در بخش‌های فرهنگی و آموزشی و گردشگری بین گرگان و گوانگ‌ژو امضا شد که از این پس باید تلاش کنیم تا اقدامات موثرتری برای افزایش تعاملات بین دو شهر انجام دهیم.شهردار گرگان بیان داشت: توسعه …
سفیر عراق در ایران: مبادلات ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار می رسد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / اقتصادی
سفیر عراق در ایران: مبادلات ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار می رسد
سفیر عراق در ایران فرصت‌های تجاری دو کشور را بدون هیچ سقفی دانست و گفت: رایگان شدن ویزای گردشگری و پس از آن ویزای تجاری، احداث شهرک‌های صنعتی مشترک در مرزهای دو کشور و مشارکت در همه زمینه های بازسازی، جزو توافقات صورت گرفته است.
سهم مناطق آزاد از گردشگران نوروزی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اقتصادی
سهم مناطق آزاد از گردشگران نوروزی
آمار گردشگری مناطق آزاد در سال 97 که از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به «دنیای‌اقتصاد» اعلام شده است نشان می‌دهد تعداد گردشگران داخلی و خارجی وارد ‌شده به این مناطق 13 میلیون و 125 هزار نفر بوده که نسبت به سال گذشته نزدیک به 2 درصد افزایش داشته است. همچنین آمار سفرها در نوروز 98 (از 25 اسفند 97 تا 16 فروردین 98) نیز در این مناطق 8 میلیون و 482 هزار و 239 نفر بوده؛ به‌طوری که50 هزار و 127 نفر از این تعداد گردشگر ورودی و 8 میلیون و 432 هزار و 112 نفر گردشگر داخلی بوده‌اند؛ گردشگرانی که البته تنها نزدیک به 3 میلیون و 721 هزار نفر آنها در اقامتگاه‌های رسمی این مناطق آزاد اقامت داشته‌اند.
۹ هتل در منطقه آزاد چابهار مجوز ساخت دریافت کرده‌اند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / ...
۹ هتل در منطقه آزاد چابهار مجوز ساخت دریافت کرده‌اند
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: منطقه آزاد گام‌های خوبی در حوزه گردشگری برداشته است و بخشی از زیرساخت‌ها در زمینه هتل، مراکز اقامتی و تفریحی در حال آماده شدن است .
  چابهار
هفت پیشنهاد برای ایمنی غذا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / اقتصادی
هفت پیشنهاد برای ایمنی غذا
امنیت غذایی (دسترسی به غذای سالم، مغذی و کافی) نقش مهم و غیرقابل انکاری در رفاه اجتماعی، توسعه صنعتی و اقتصادی، تجارت، گردشگری و توسعه پایدار جوامع دارد و با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، رشد جمعیت، تغییرات اقلیمی و محیط‌زیستی زنجیره تامین غذا روز به روز پیچیده‌تر می‌شود. این امر علاوه بر ایجاد محدودیت در تامین امنیت غذایی، مسائل مربوط به ایمنی مواد غذایی و اثرات آن بر بهداشت عمومی جامعه و اقتصاد را نیز متاثر کرده است. اهمیت سلامت غذا و ایمنی مواد غذایی موجب شد تا مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ میلادی با تصویب قطعنامه‌ای ۷ ژوئن هر سال را به‌عنوان روز جهانی ایمنی غذایی تعیین کند. با توجه به اهمیت این مقوله سازمان ملی استاندارد ایران نیز در همایشی به بررسی اهمیت ایمنی مواد غذایی …
گردشگری صنعتی نیست که متکی به یک وزارتخانه باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / ...
گردشگری صنعتی نیست که متکی به یک وزارتخانه باشد
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: سفارتخانه‌ها بهترین تریبون برای نمایش صنایع دستی کشور هستند، صنعت گردشگری صنعتی نیست که متکی به یک وزارتخانه باشد. تمام کشور برای بهبود وضعیت این صنعت باید با یکدیگر همراه باشد.
  گردشگری
عضویت منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی گردشگری گامی موثر در جذب گردشگر خارجی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / اقتصادی
عضویت منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی گردشگری گامی موثر در جذب گردشگر خارجی
قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس گفت: گردشگری صنعتی است که قابلیت تحریم ندارد و سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / وبگردی
با غذاهای خوشمزه بوشهر آشنا شویم
غذاهای بوشهر از جمله غذاهای سرزمین ایران است. دیار نخل های سرافراز و دریای خروشان و یکی از قطب های صنعتی ایران، فرصت های گردشگری بسیاری به خصوص در نیمه دوم سال دارد. در گفتار امروز سرویس گردشگری روزیاتو شما را با شماری از غذاهای خوشمزه بوشهری های خونگرم در...
یزد شهر جهانی زیور آلات می شود؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / ...
یزد شهر جهانی زیور آلات می شود؟
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: باید با ایجاد، احیا و توسعه کارگاه‌های سنتی طلا به این نتیجه برسیم که این هنر صنعتی در یزد تا چه میزان نقش آفرینی می‌کند و آیا می‌توان یزد را شهر جهانی زیور آلات و مصنوعات طلا به حساب آورد یا خیر.
  زیورآلات یزد
معاون استاندار : قطر فرصتی جدید برای جذب سرمایه گذار به خراسان رضوی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / اقتصادی
معاون استاندار : قطر فرصتی جدید برای جذب سرمایه گذار به خراسان رضوی است
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به سفر اخیر خود به قطر این کشور را فرصت جدیدی برای جذب سرمایه گذار در حوزه‌های زیربنایی، گردشگری و صنعتی استان عنوان کرد.
  قطر  سرمایه گذاری
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / اقتصادی
نایب‌رئیس جامعه اقامت گاه‌های بوم گردی ایران: خانه‌های چابهار، اقامتگاه چهارفصل بوم گردان
شاید حضور رو به افزایش بوم گردان در فصول مختلف سال برای مدیران منطقه‌ای چابهار، فرصتی مطلوب ارزیابی شد؛ اما به دلیل آشنا نبودن خانواده‌های چابهاری با مباحث گردشگری و بوم گردی، متأسفانه هویت، جاذبه‌ها و امتیازات منطقه چنان‌که باید لازم باشد به بوم گردان معرفی نمی‌شود. ازاین‌روست که مدیران سازمان منطقه آزاد تجاری، صنعتی چابهار درصد برآمده‌اند از موقعیت گردشگری بومی منطقه برای ایجاد درآمد و توسعه اقتصادی توسط ساکنان منطقه استفاده کنند و بوم گردی را در چابهار توسط ساکنان آن توسعه دهند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / ...
جلسه کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی استان بوشهربرگزار شد
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی از برگزاری اولین جلسه این کارگروه در امسال و بررسی 17 دستور کار با حضور ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر خبر داد.حسین حسن زاده در این خصوص گفت : در اولین جلسه کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی استان که در محل سالن اجتماعات استانداری بوشهر برگزار شد موارد ارسالی به دبیر خانه این کار گروه شامل طرح های صنعتی ، خدماتی کشاورزی تفریحی و گردشگری استان مورد بررسی قرار گرفت.وی افزود : 12 طرح اشتغال زا به تایید کارگروه ( شهرستان تنگستان 2 طرح ، شهرستان دشتی 6 طرح ،شهرستان دیر 3 طرح و شهرستان گناوه 1 طرح) رسید.حسن زاده بیان کرد : با اجرای طرح های مذکور حدود 117 نفر مشغول به کار شده اند که از مهمترین طرح ها می‌توان به طرح مجتمع گردشگری در شهرستان تنگستان و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / ...
کشورهای اروپایی در حسرت نیروی کار ایرانی
یک کارشناس بازار کار معتقد است با تزریق پول به بازار شغل ایجاد نمی‌شود و در شرایطی که بسیاری از کشورها به شدت نیازمند نیروی انسانی هستند، باید شرایط بهره‌گیری و اعزام نیروهای کار ماهر و متخصص خود را فراهم کنیم.به گزارش ایسنا، حمید حاج‌اسماعیلی اظهار کرد: هم اکنون در حوزه نیروی انسانی، دانش آموختگان و نخبگان بسیاری داریم که هنوز نتوانسته‌ایم از ظرفیت و دانش آنها در توسعه اقتصاد به شکل شایسته‌ای استفاده کنیم. این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی غربی به شدت محتاج نیروی انسانی هستند و با گسترش پدیده سالمندی در اروپا، این نیاز روز به روز بیشتر می‌شود.وی در ادامه افزود: آلمان درصدد است تا از طریق جذب آوارگان این مشکل را حل کند و در سال جاری جذب بیش از ۱۰۰ هزار نفر سوری به عنوان نیروی …
کنگاور از شهرهای مستعد برای هرگونه سرمایه گذاری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / اقتصادی
کنگاور از شهرهای مستعد برای هرگونه سرمایه گذاری است
کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، کنگاور را از شهرستان‌هایی دانست که ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری، کشت گلخانه‌ای، صنعتی و گردشگری را در خود دارد و گفت: با توجه به این ویژگی ها کنگاور از شهرهای مستعد استان برای هرگونه سرمایه گذاری است.
راه اندازی یک واحد تولیدی چاپ صنعتی در منطقه آزاد اروند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ / اقتصادی
راه اندازی یک واحد تولیدی چاپ صنعتی در منطقه آزاد اروند
طی جلسه مشترک معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با مدیران صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد؛ مقرر شد یک واحد تولیدی در زمینه چاپ صنعتی در منطقه راه اندازی شود.
دومین روز سفرعلی لاریجانی به خراسان رضوی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ / عکس
دومین روز سفرعلی لاریجانی به خراسان رضوی
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در دومین روز سفر خود به خراسان رضوی، ابتدا از کارخانه در حال ساخت فولاد تربت حیدریه بازدید کرد و در مراسم کلنگ زنی پروژه‌های کارخانه تولید کاشی اسلب، آغاز عملیات اجرایی یک مجتمع اقامتی گردشگری و کارخانه خاک‌های صنعتی شرکت کرد. علی لاریجانی سپس در همایش بزرگداشت روز معلم در دانشگاه تربت حیدریه حضور یافت و در انتهای سفر خود سد نَسَر در منطقه جلگه رخ در تربت حیدریه را افتتاح کرد.
عدم توازن سیاست‌های ارزی و تجاری فرصت‌های گردشگری را گرفته است
مهر / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / اقتصادی
عدم توازن سیاست‌های ارزی و تجاری فرصت‌های گردشگری را گرفته است
بیرجند-رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ارزش افزوده حاصل از گردشگری قابل مقایسه با هیچ صنعتی نیست، گفت: عدم تعادل و توازن سیاست‌های ارزی و تجاری فرصت‌های گردشگری را از ایران گرفته است.
گردشگری صنعتی زود بازده در ایجاد فرصت‌های شغلی/ رشد ۷ درصدی میزان اقامت در آذربایجان شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / ...
گردشگری صنعتی زود بازده در ایجاد فرصت‌های شغلی/ رشد ۷ درصدی میزان اقامت در آذربایجان شرقی
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت ایجاد 50 هزار فرصت شغلی، تاکید کرد: ایجاد هر فرصت شغلی نیاز به حدود یک میلیارد سرمایه‌گذاری دارد که البته صنعت گردشگری جزو صنعت‌های زودبازدهی است که به سرمایه‌گذاری با مبالغ بالایی نیاز ندارد.
  سفر
سایه بی‌توجهی بر ظرفیت گردشگری قلعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ / ...
سایه بی‌توجهی بر ظرفیت گردشگری قلعه "پئشتوو"
صنعت گردشگری با ویژگی ‌های خاص خود، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن تلقی می‌ شود. سرمایه‌ گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌ های جهانگردی روبه افزایش است. امروزه جذب گردشگران خارجی به رقابتی فزاینده در بین نهادهای درگیر در صنعت گردشگری تبدیل شده است. زیرا این صنعت نه‌ تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد بلکه صنعتی است پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجاد کننده مشاغل جدید است.
  گردشگري
صنعت گردشگری نقش عمده ای در توسعه اقتصادی و اشتغال دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ / فرهنگی و هنری
صنعت گردشگری نقش عمده ای در توسعه اقتصادی و اشتغال دارد
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گردشگری، صنعتی پویا و پاک است و به محیط زیست آسیب نمی رساند، گفت: صنعت گردشگری نقش عمده ای در توسعه اقتصادی و اشتغال دارد .
توسعه صنعتی کشور روستانشینی را تهدید میکند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اجتماعی
توسعه صنعتی کشور روستانشینی را تهدید میکند
تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه توسعه صنعتی باعث شکننده شدن بافت روستایی در کشور شده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 30درصد جمعیت کشور در روستا و مابقی در شهرها سکونت دارند که این شهرنشینی بسیار دردناک است.
گران فروشی آفت گردشگری مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / فرهنگی و هنری
گران فروشی آفت گردشگری مازندران
ساری- ایرنا- گردشگری به عنوان صنعتی نوظهور اما درآمدزا الزامات ریز و درشت زیادی دارد که غفلت از هر کدام می تواند آسیبی به پیکره این صنعت بویژه در استانی گردشگر پذیر همچون مازندران وارد کند.
قزوین موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برای  سرمایه گذاری دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / اقتصادی
قزوین موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد
قزوین - ایرنا- مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: این استان با دارا بودن ظرفیتهای فراوان در زمینه گردشگری ، صنعتی و کشاورزی دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.
شهردار ری: ساماندهی املاک اطراف حرم موجب تحول اقتصادی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / اجتماعی
شهردار ری: ساماندهی املاک اطراف حرم موجب تحول اقتصادی می‌شود
شهرری- ایرنا- شهردار منطقه 20 (شهرری) گفت: ساماندهی املاک اطراف حرم، پهنه صنعتی شمال ری، گردشگری تاریخی و مذهبی و حریم این منطقه از جمله موضع‌های راهبردی و در اولویت بوده که موجب ایجاد تحول در اقتصاد ری می‌شود.