چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
گردشگری مجازی تهران
شکل گیری سه گفتمان ایرانی در مواجه با کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / گردشگری / شهرداری تهران / ویروس کرونا
شکل گیری سه گفتمان ایرانی در مواجه با کرونا
نخستین نشست مجازی تجارب مدیریت شهری در جهان با موضوع «جایگاه گردشگری بعد از کرونا» با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و دانشگاه کاونتری انگلیس برگزار شد.
گردشگری مجازی فرصتی برای شناخت بهتر تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
گردشگری مجازی فرصتی برای شناخت بهتر تهران
تکه سوم پایتخت طی سال‌های اخیر با وجود اراضی عباس‌آباد و موزه دفاع‌مقدس به‌عنوان یکی از منطقه‌های جذاب گردشگری در تهران شناخته شده و شهروندان از گوشه گوشه تهران برای بازدید از پل طبیعت و بخش‌های مختلف به آنجا مراجعه می‌کنند.
معرفی امامزادگان و مساجد تاریخی تهران با برنامه «گل‌دسته‌های عشق»
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / میراث فرهنگی / امامزاده / مساجد
معرفی امامزادگان و مساجد تاریخی تهران با برنامه «گل‌دسته‌های عشق»
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: برنامه مجازی گل‌دسته‌های عشق به‌مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به‌معرفی امامزادگان و مساجد تاریخی استان تهران می‌کند.
سمنان ۴۰ برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه کرده است
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / مهدی جمال / صنایع دستی / میراث فرهنگی سمنان / گردشگری / استانداری سمنان
سمنان ۴۰ برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه کرده است
سمنان- مدیرکل میراث‌فرهنگی سمنان، گفت: سمنان نخستین استان کشور است که گردشگری مجازی و مدرن را در ۴۰ آیتم ارائه و به صورت ۳۶۰ درجه پاناروما در تهران رونمایی کرده است.
کارگاه مجازی حکاکی روی چرم در تهران برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران / ویروس کرونا / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
کارگاه مجازی حکاکی روی چرم در تهران برگزار می‌شود
تهران-ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: کارگاه آموزش صنایع دستی هر هفته به صورت مجازی با همکاری فرهنگسرای اشراق برگزار می شود.
تهرانگردی مجازی برای ناشنوایان تدوین می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران / ناشنوایان
تهرانگردی مجازی برای ناشنوایان تدوین می‌شود
تهران-ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: گردشگری مجازی برای ناشنوایان از ۲۹ فروردین ماه در جهت معرفی بیشتر جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان در شبکه های مجازی قرار خواهد گرفت.
مراسم روز جهانی بناهای تاریخی امسال مجازی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
مراسم روز جهانی بناهای تاریخی امسال مجازی برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری استان تهران گفت: به دلیل شرایط پیش آمده به دلیل انتشار ویروس کرونا در کشور، مراسم روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی (۲۹ فروردین) به صورت مجازی و از موزه آبگینه برگزار می‌شود.
جاذبه‌های گردشگری تهران بیش از همیشه در فضای مجازی دیده شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / گردشگری / شهر تهران / فضای مجازی
جاذبه‌های گردشگری تهران بیش از همیشه در فضای مجازی دیده شد
مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت: در مدت حضور مردم در خانه به دلیل شیوع ویروس کرونا، توسعه گردشگری مجازی بیش از گذشته مورد تاکید وزیر میراث فرهنگی قرار گرفت.
برگزاری آموزش‌های مجازی برای هنرمندان صنایع‌ دستی
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
برگزاری آموزش‌های مجازی برای هنرمندان صنایع‌ دستی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: از معاون صنایع دستی استان خواسته شده است با توجه به شرایط حضور هنرمندان در منزل به دلیل شیوع ویروس کرونا، در روزهای آتی آموزش‌های مجازی در حوزه‌های مختلف صنایع دستی برگزار کند‌.
تهران را در نوروز ۹۹ مجازی ببینید
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / شهرداری تهران / شهر تهران / معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران
تهران را در نوروز ۹۹ مجازی ببینید
تهران-ایرنا- رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به لغو برنامه‌های این ستاد در نوروز برای مقابله با بیماری کرونا گفت: امکان بازدید مجازی از موزه‌ها و اماکن مهم تاریخی پایتخت به صورت مجازی فراهم شده است.
اجرای طرح گردشگری مجازی "تهران را در خانه ببینیم" در ایام نوروز
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / گردشگری مجازی تهران / تهران را در خانه ببینیم
اجرای طرح گردشگری مجازی "تهران را در خانه ببینیم" در ایام نوروز
ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: طرح گردشگری مجازی "تهران را در خانه ببینیم" به منظور معرفی جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی استان تهران در…
امکان بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت فراهم شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران / ویروس کرونا / شهرداری تهران / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
امکان بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت فراهم شد
تهران- ایرنا- رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: بازدید از ۳۵۰ خانه تاریخی و ۱۳ موزه تهران به صورت مجازی در ایام نوروز فراهم شد.
رونمایی ازسامانه جامع گردشگری تهران/برگزاری تورهای مجازی در نوروز
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / میراث طبیعی / مهرشاد کاظمی / فضای مجازی / گردشگری
رونمایی ازسامانه جامع گردشگری تهران/برگزاری تورهای مجازی در نوروز
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران جزئیات برنامه های این ستاد برای نوروز را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
جزئیات نحوه تماشای کنسرت نعمت‌اللهی در خانه اعلام شد
روابط عمومی برج میلاد تهران با انتشار اطلاعیه‌ای جزییات نحوه تماشای کنسرت بدون مخاطب روزبه نعمت‌اللهی خواننده موسیقی پاپ کشورمان را اعلام کرد.به گزارش مهر، روابط عمومی برج میلاد تهران با انتشار اطلاعیه‌ای جزییات نحوه تماشای کنسرت بدون مخاطب روزبه نعمت‌اللهی خواننده موسیقی پاپ کشورمان را اعلام کرد. این کنسرت با عنوان «صندلی‌های خالی» از سامانه اینترنتی آپارات قابل مشاهده است.در اطلاعیه روابط عمومی برج میلاد تهران آمده است: «در راستای رسالت‌های فرهنگی، تفریحی و گردشگری خود و در روزهایی که به استقبال بهار و نو شدن سال می‌رویم، کنسرت متفاوتی را با صندلی‌های خالی اما با حضور شهروندان در فضای مجازی و به صورت زنده با اجرای روزبه نعمت‌اللهی در این مجموعه برگزار کند.» این کنسرت روز شنبه ۲۴ اسفند راس ساعت …
تهرانگردی‌های مجازی در سایه کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
تهرانگردی‌های مجازی در سایه کرونا
ایلنا: رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران از جایگزینی برنامه‌های مجازی شهرداری برای ایام نوروز به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
عکاسی و معرفی خانه‌های تاریخی تهران در یک مشارکت داوطلبانه
مشارکت داوطلبانه برای بازدید از بناهای تاریخی تهران و عکاسی از آنها در روز کار داوطلبانه برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، پرهام جانفشان، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، گفت: همزمان با روز جهانی کار داوطلبانه (۱۴ آذر) به منظور تقویت و گسترش مشارکت‌های اجتماعی در معرفی و صیانت از میراث فرهنگی، گشت بازدید از بناهای تاریخی در محور جنوبی خیابان ولیعصر(عج) در یک فعالیت داوطلبانه برای عکاسی و معرفی خانه‌های تاریخی کمتر شناخته شده پایتخت در فضای مجازی برگزار می‌شود. او با اشاره به آنکه این فعالیت داوطلبانه، برای عکاسان و فعالان گردشگری برگزار می‌شود، گفت: یکی از اهداف توسعه گردشگری پایدار در شهر تهران تقویت و گسترش مشارکت‌های اجتماعی شهروندان در صیانت از میراث فرهنگی و برنامه‌های گردشگری است. طرح فعالیت‌های …
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
گشت نظارتی در بازار دفاتر مسافرتی
پرهام جانفشان، مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: به محض اطلاع یافتن از فعالیت غیرقانونی دفاتر مسافرتی و گردشگری با آنها برخورد می‌کنیم. بازرسانی در سطح شهر داریم که به این وسیله، همچنین با گزارش‌های مردمی از فعالیت آنها اطلاع پیدا می‌کنیم و مردم می‌توانند گزارش‌های خود را به روابط عمومی سازمان میراث‌فرهنگی استان تهران اطلاع دهند. وی افزود: همواره سازمان میراث‌فرهنگی بر فعالیت آژانس‌های مسافرتی نظارت دارد و اگر هر یک از این مراکز بدون مجوز به فعالیت بپردازند یا از چارچوب قواعد و قوانین خارج شوند طی هماهنگی با اداره اماکن آنها را پلمب می‌کنیم. وی در ادامه درباره فعالیت موسسات گردشگری و مسافرتی در فضای مجازی گفت: بیشتر این موسسات دارای مجوز هستند …
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
شناسایی تورهای غیرمجاز و آژانس‌های بدون تابلو
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران از شناسایی برخی عاملان غیرمجاز تورهای گردشگری در فضای مجازی و آژانس‌های بدون تابلو در جریان اجرای طرح «بازبینی و استانداردسازی آژانس‌های مسافرتی و گردشگری» خبر داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
فضای مجازی می‌تواند عقب‌ماندگی‌های گردشگری را جبران کند/انتخاب بسته‌های سفر نوروزی در نمایشگاه گردشگری/ایجاد اتحادیه جهانی آثار باستانی
ایلنا: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و صنایع وابسته با حضور علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) در سالن خلیج فارس افتتاح شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •