جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
آلبین کورتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
کوزوو پیشنهاد واگذاری دو منطقه به صربستان برای عضویت در اتحادیه اروپا را رد کرد
آلبین کورتی، نخست وزیر کوزوو شرط توافق با صربستان برای مبادله خاک کشورش با این کشور را رد کرد. ناتو در جریان جنگ بالکان در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ به کوزوو برای استقلال از صربستان و مونته نگرو کمک کرد. بیش از ۱۱۰ کشور استقلال کوزوو را به رسمیت می‌شناسند، اما صربستان و کشورهای دیگری از جمله روسیه، چین، اسپانیا و یونان آن را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت نمی‌شناسند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / دولت کوزوو / آلبین کورتی
دولت کوزوو سقوط کرد
دولت تازه‌کار کوزوو در بحبوحه تلاش‌ها برای مقابله با کرونا به دلیل رأی عدم اعتماد پارلمان سقوط کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
نخست وزیر کوزوو وزیر کشور را برسر اختلاف اعلام وضعیت اضطراری برکنار کرد
«آلبین کورتی» (Albin Kurt) نخست‌وزیر کوزوو امروز چهارشنبه وزیر کشورش را به دنبال بروز اختلاف پیرامون اعلام وضعیت اضطراری در پی شیوع ویروس «کرونا» در کشور از سمت خود برکنار کرد. این اقدام ممکن است دولت این کشور را کمتر از ۲ ماه از زمان تشکیل سرنگون کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
آلبین کورتی وزیر کشور کوزوو را برکنار کرد
ایلنا: وزیر کشور از سمتش برکنار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / صربستان / کوزوو / اگون حمزه / آلبین کورتی
هدف حزب «تعیین سرنوشت» از میان بردن اختلاف‌‌ها براساس برنامه‌های اجتماعی‌اقتصادی است/ مشکل کوزوو و صربستان مذاکره بیش از حد نیاز است
ایلنا: نویسنده کتاب «قرائت مارکس» گفت: به نظر من مشکل این است که کوزوو و صربستان بیش از آنچه باید با یکدیگر مذاکره کرده‌اند. کنار گذاشتن این منطق مذاکرات دائم اقدامی…
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / کوزوو / آلبین کورتی
رای اعتماد پارلمان کوزوو به نخست‌وزیر جدید
ایلنا: پس از گذشت نزدیک به چهار ماه مذاکره میان احزاب گوناگون، پارلمان کوزوو به نخست‌وزیر جدید این کشور رای اعتماد داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
دولت جدید کوزوو از پارلمان رای اعتماد گرفت
بلگراد - ایرنا - پارلمان کوزوو پس از چهار ماه از برگزاری انتخابات زود هنگام ، شامگاه دوشنبه به وزرای دولت جدید که در صدر آن «آلبین کورتی» رهبر جنبش خودگردانی قرار دارد، رای اعتماد داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
اتحاد دمکراتیک، پیروز انتخابات پارلمانی در کوزوو شد
بلگراد- ایرنا- کمیسیون انتخابات کوزوو اعلام کرد که بر اساس شمارش ۴۰ درصد آرا، اتحاد دمکراتیک کوزوو به رهبری "عیسی مصطفی" با کسب ۲۵.۲۸ درصد آرا و جنبش خودمختاری به رهبری "آلبین کورتی" با کسب ۲۴.۰۳ درصد آرای رأی دهندگان، بیشترین آرای مردم را در انتخابات زودهنگام پارلمانی در کوزوو از آن خود کردند.
 •  •  •  •  •