دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
اعتراض کارگران هفت تپه
کارگران هفت تپه یک نسخه کتاب قانون کار به اداره کار ارسال کردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / قانون کار / کارگران هفت تپه / اداره کار
کارگران هفت تپه یک نسخه کتاب قانون کار به اداره کار ارسال کردند
ایلنا: تعدادی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در انتقاد به نادیده گرفته شدن قانون کار در مصوبه مزدی ۹۹ به نشانه اعتراض کتاب قانون کار را به اداره کار شهرستان شوش…
قول پرداخت، نتیجه‌ی اعتراض نی‌برهای مجتمع نیشکر هفت تپه/ امیدواریم این‌بار به وعده‌ها عمل کنند
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه / اعتراض کارگران نی بر هفت تپه
قول پرداخت، نتیجه‌ی اعتراض نی‌برهای مجتمع نیشکر هفت تپه/ امیدواریم این‌بار به وعده‌ها عمل کنند
ایلنا: کارگران نی‌بر نیشکر هفت تپه می‌گویند: هم اداره کار و هم کارفرما وعده داده مطالبات ما به زودی پرداخت می‌شود.
تجمع اعتراضی کارگران فصلی نی‌بر هفت تپه به دلیل کسر حقوق
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
تجمع اعتراضی کارگران فصلی نی‌بر هفت تپه به دلیل کسر حقوق
شفقنا- جمعی از کارگران نی‌بر مجتمع نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به آنچه کسر دو روز حقوق در فیش دی ماه خود می‌خوانند، مقابل دفتر مجتمع، تجمع اعتراضی برگزار کردند. معاون بخش کشاورزی این مجموعه اما می‌گوید: برای رضایت کارگران...
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تجمع کارگران نی‌بر برای پرداخت حق بیمه دوران بیکاری
گروهی از کارگران فصلی نی‌بر مجتمع کشت‌ و صنعت هفت تپه در اعتراض به بدهی بیمه‌ای کارفرما به سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
این بار معلوم نیست لیست‌ها رای بیاورند
ایلنا: دبیرکل خانه کارگر ضمن دفاع از اعتراض کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه تاکید دارد که نادیده گرفتن مطالبات در هر موقعیتی می تواند حداکثر اعتراضات را به همراه…
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اعتراض کارگران هفت تپه
حقوق شهریور کارگران هفت تپه پرداخت شد
مدیر کل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از پرداخت حقوق شهریورماه کارگران هفت تپه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / هفت تپه / اعتراض کارگران هفت تپه / حقوق کارگران هفت تپه
عدم تحقق وعده کارفرمای هفت تپه برای پرداخت حقوق شهریور کارگران
یاوری این را هم گفت: چون بنگاه از طریق سازمان خصوصی سازی واگذار شده و یک طرف قرارداد است، لازم است، به فوریت مطابق با قرارداد نحوه واگذاری و از آنجا که در قرارداد واگذاری احتمالا پرداخت مطالبات کارگران پیش بینی شده سریعاً مداخله و در حل مشکل پیگیری نماید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
ادامه تجمع کارگران کشاورزی هفت‌تپه/ روابط عمومی: درصددپرداخت حقوق هستیم
کارگران بخش کشاورزی مجتمع هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود بار دیگر مقابل محل کار خود تجمع کردند، روابط عمومی این مجتمع می‌گوید: درصدد پرداخت حقوق ودستمزد کارگران هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
کمیسیون اجتماعی مجلس صدای کارگران هفت تپه را شنید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور تعدادی از کارگران هفت‌تپه به نمایندگی از سایر کارگران در جلسه روز دوشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: کارگران هفت‌تپه هنوز پیگیر مطالباتشان هستند. صدای آنها هم از دور به گوش می‌رسید. کمیسیون اجتماعی از آنها دعوت کرد تا مسئله آنها را از نزدیک بشنود. قرار بر این بود که این جلسه هفته گذشته برگزار شود که به دلیل بازداشت آنها در راه مجلس،‌ این جلسه لغو شد اما خوشبختانه با پیگیری کمیسیون، این کارگران آزاد شدند و روز دوشنبه با حضور مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این جلسه برگزار شد. این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: کارگران گفتند که زمانی که حرف نمی‌زنیم و اعتراض نمی‌کنیم حقوق ما تضییع می‌شود. /ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دیدار نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه با اعضای کمیسیون اجتماعی در مجلس
در بیست ودومین روز از آغاز اعتراض کارگران هفت تپه چهار نفر از کارگران این مجتمع به تهران سفر کردند تا با اعضای کمسیون اجتماعی دیدار کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اعتراض کارگران هفت تپه / صدا و سیما / عبدالعلی علی‌عسکری / مشکلات کارگران هفت تپه
دانشجویان خطاب به علی‌عسکری: اعتراضات هفت‌تپه در صداوسیما سانسور شده
سیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، شهیدبهشتی و شریف طی نامه‌ای به علی‌عسکری رئیس سازمان صداوسیما با تعیین ضرب‌الاجلی یکماهه برای پوشش صریح و بی‌پرده مطالبات کارگری تصریح کردند: درصورت نپرداختن به موضوع در مدت زمان معین شده بسیج دانشجویی مستندی در این زمینه تهیه و راساً رسانه‌ای خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
حقوق مرداد کارگران هفت تپه تا پایان هفته پرداخت می‌شود/وزارت کار مخالف بازداشت کارگران است
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هر گونه بازداشت کارگران که صرفاً برای طرح مشکلات صنفی خود اعتراض می‌نمایند، موکداً مخالف است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
واکنش وزیر رفاه به دستگیری جمعی ازکارگران هفت تپه
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بازداشت جمعی از کارگران هفت تپه که خواهان حضور در مجلس بودند، گفت: به هیچ وجه ضرورت ایجاب نمی‌کند برای کارگرانی که جهت انتقال نظرات و دیدگاه‌های خود به مسئولان سفری را انجام می‌دهند محدودیت‌هایی ایجاد شود، به همین دلیل نماینده ما در اولین ساعت انتشار این خبر به محل اعزام شد چرا که ما باید همیشه حق اعتراض را برای آنان در نظر بگیریم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
وزارت کار با هرگونه بازداشت کارگران موکداً مخالف است/ حقوق مرداد کارگران هفت تپه تا پایان هفته پرداخت می‌شود
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هر گونه بازداشت کارگران که صرفاً برای طرح مشکلات صنفی خود اعتراض می‌نمایند، موکداً مخالف است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / تشدید اعتراض کارگران هفت تپه
تشدید اعتراضات کارگری در مجتمع هفت تپه/ خواستار آزادی بازداشتی‌ها و بازگرداندن مدیریت شرکت به دولت هستیم
کارگران کارخانه هفت تپه از بی‌توجهی مسئولان به درخواست‌های خود انتقاد کرده و گفتند: تا وصول مطالبات خود به تجمعات صنفی خود ادامه خواهیم داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اعتراض کارگران هفت تپه / بازداشت کارگران هفت تپه / علیرضا محجوب / کارگران هفت تپه
قرائت نامه کارگران هفت‌تپه در صحن مجلس/ محجوب: چرا مانع حضور کارگران در خانه ملت شدید؟
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه نطق خود نامه جمعی از کارگران هفت تپه را قرائت کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اعتراض کارگران هفت تپه / سعید جلیلی
جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت‌تپه حمایت کردند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: وقتی دانشجویان بسیجی در ماجرای هفت تپه وارد میدان شدند، رهبری از آنها حمایت و تشکر کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
بازداشت شماری از کارگران معترض هفت‌تپه/ حدیثِ کارگران هفت‌تپه که به خانه ملت نرسیدند!/ حادثه رانندگی برای کارگران شرکت نفت/ دومین روز اعتراض کارگران آذرآب/ جست‌و‌جوی کار در روستا‌ها آغاز شده است/ سبد معاش …
ایلنا: بازداشت شماری از کارگران نیشکر هفت تپه که برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس عازم تهران بودند، موجی از اخبار و اظهارنظر‌ها درباره وضعیت آنها به راه انداخت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اعتراض کارگران هفت تپه / پرونده هفت تپه / مشکلات کارگران هفت تپه
حدیثِ کارگران هفت‌تپه که به خانه ملت نرسیدند!
سوال اصلی این است که چرا کارگرانی که نگران مجتمع بی‌نظیری هستند که از زمان راه‌اندازی در دهه ۴۰ شمسی، فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده اما هیچ زمان مثل این چهار سال، مسیر حضیض را طی نکرده، بازداشت می‌شوند؟ کارگرانی که نگران سرنوشت و آینده‌ی مجتمع غول پیکری هستند که به اندازه ۲۳ کشور دنیا وسعت دارد و حدود ۶ هزار نفر از کنارِ سفره‌ی آن «نان» می‌خورند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / اعتراض کارگران هفت تپه / بازداشت کارگران هفت تپه / کارگران هپکو
تمام کارگران بازداشتی هپکو آزاد شدند
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار درباره آخرین وضعیت کارگران هپکو گفت: وزیر به زیر مجموعه های مرتبط در وزارتخانه دستور رفع مشکل کارگران را ابلاغ کرده و کارگران بازداشتی هم آزاد شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
شریعتمداری: اعتراض حق کارگران است
"محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به حجّت‌الاسلام والمسلمین "رئیسی " رئیس قوه قضائیه درپی انتشار خبر صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تاکید کرد : از مداخله سریع شما در پرونده کارگران هفت تپه تشکر...
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / محمد شریعتمداری / سیدابراهیم رئیسی / کارگر / کشت و صنعت هفت تپه
شریعتمداری: از مداخله سریع رئیس قوه قضاییه در پرونده کارگران هفت تپه تشکر می‌کنم/اعتراض حق کارگران است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: از مداخله سریع شما در پرونده کارگران هفت تپه تشکر می‌کنم، اعتراض حق کارگران است و آمادگی داریم برای مسائل کارگری کمیته مشترک تشکیل دهیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
تجمع کارگران رسمی مجتمع کشت وصنعت هفت تپه برای پیگیری مطالبات صنفی
منابع خبری در شوش از اعتراض دو روزه کارگران در مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه برای مشخص شدن وضعیت مطالبات صنفی خود خبر می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اعتراض کارگران فصلی نی‌بر هفت‌تپه به عدم دریافت مطالبات فروردین/ کارفرما: همه مطالبات پرداخت شده است
گروهی از کارگران فصلی نی‌بر مجتمع کشت‌ و صنعت هفت تپه صبح امروز به پرداخت نشدن حقوق کامل فروردین ماه خود اعتراض کردند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
معوقات مزدی کارگران پایگاه چغازنبیل تا پایان هفته پرداخت می‌شود
ایلنا: به‌دنبال اعتراض روز شنبه کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه؛ مدیر این پایگاه گفت: معوقات مزدی کارگران پایگاه تاریخی چغازنبیل و هفت تپه تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •