یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
برلین
نخستین صندلی خواب در پرواز عادی
۸ ساعت قبل
نخستین صندلی خواب در پرواز عادی
برلین: پروازهای لوفتانزا نخستین ردیف صندلی‌های خواب را تا دسامبر آینده آزمایش خواهد کرد. به گزارش دیلی میل، مسافرانی که در این مسیر پرواز می‌کنند این امکان را دارند که با رزو یک ردیف کامل، متشکل از 3 یا 4 صندلی برای خودشان (در بخش پذیرش یا بخش ورودی) تجربه پرواز عادی خود را ارتقا دهند. قیمت صندلی‌های خواب در پروازهای ال اچ۵۰۶ و ال اچ۵۰۷ حدود ۲۲۰ پوند یا ۲۶۰ دلار آمریکاست.
کرونا در اروپا| از وخامت اوضاع بیمارستان‌های برلین تا مرگ‌های بالای روزانه
۱۶ ساعت قبل / اروپا / ویروس کرونای جدید / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از وخامت اوضاع بیمارستان‌های برلین تا مرگ‌های بالای روزانه
کرونا در اروپا همچنان قربانی می‌گیرد و موارد مرگ‌های روزانه در اثر ابتلا به این بیماری در کشورهای مهم اروپایی همچنان بالا است.
فوزیه مجد به روایت اهالی موسیقی
۲۰ ساعت قبل
فوزیه مجد به روایت اهالی موسیقی
«فوزیه مجد» آهنگ‌ساز، پژوهشگر و مولفی که تاثیراتِ بسیار بر موسیقی ایران گذاشت و البته هیچ‌گاه به اندازه‌ای که باید، خدمات‌ش پاس داشته نشد و خود نیز چنین بیش‌تر دوست دارد که خلوت‌نشینی‌، سلوکِ چند ساله‌ اوست. مجد در برلین به دنیا آمد، آن‌هنگامی که جهان در آستانه‌ جنگی بزرگ بود. مدتی بعد خانواده‌اش به ایران بازگشتند و او از همان کودکی در کنار تحصیل در مدرسه‌ «ژاندارک»، به تمرینِ پیانو پرداخت و موسیقی دغدغه‌اش شد. او به هنرستان موسیقی رفت و زیرِ نظر امانوئل ملیک اصلانیان آموزش دید. او بعدتر در همین هنرستان به تدریس پرداخت و هارمونی و تاریخ موسیقی غرب را آموزش داد. هنرستان موسیقی اما تنها جایی نبود که او در آن به تحصیل پرداخت، «مجد پس از پایانِ تحصیلات متوسطه، موسیقی را در دانشگاه «ادینبور» پی گرفت …
حکم دادگاه عالی آلمان در مسئولیت نداشتن برلین در عملیاتهای پهپادی آمریکا
۲۲ ساعت قبل / آمریکا / آلمان / یمن
حکم دادگاه عالی آلمان در مسئولیت نداشتن برلین در عملیاتهای پهپادی آمریکا
دادگاه اداری عالی آلمان حکم کرد، برلین مسئولیت حقوقی برای اطمینان پیدا کردن از اینکه عملیاتهای پهپادی آمریکا از محل مبدا پایگاه هوایی رامشتاین با قوانین بین‌المللی مطابقت داشته باشند، ندارد.
۳۱ ساعت قبل
برجام، اروپا و بایدن
تحرکاتی را که هفته گذشته از ناحیه فرانسه، انگلیس و آلمان شاهد بودیم، می‌توان به عنوان نخستین تحرکات در چارچوب سیاست برجامی جدید غرب به شمار آورد. دوشنبه گذشته وزرای خارجه این سه کشور طی نشستی در برلین مشورت در مورد نحوه احیای برجام را با توجه به دورنمای شروع به کار دولت بایدن آغاز کردند. با توجه به نگرش بایدن و همکاران او در حوزه سیاست خارجی و به‌طور کلی سران حزب دموکرات امریکا، خروجی این مشورت‌ها و سیاستی که اروپا در ارتباط با برجام اتخاذ خواهد کرد، حایز اهمیت خواهد بود. بایدن به عنوان سیاستمداری که اهمیت زیادی به ائتلاف‌سازی در سیاست داخلی و خارجی می‌دهد، مشهور است. در تیم سیاست خارجی او نیز انترناسیونالیست‌های لیبرال غلبه کامل خواهند داشت و در پیشبرد سیاست‌های …
۳۲ ساعت قبل
جبهه‌بندی جدید در رابطه با ایران
روز دوشنبه، جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا شش عضو کابینه خود را معرفی کرد که در میان آن‌ها مقام‌های ارشد وزارت خارجه دوره باراک اوباما دیده می‌شوند؛ از جمله جان کری، وزیر خارجه اسبق که اکنون مسئول ویژه برنامه‌های آمریکا در مقابله با پدیده گرمایش زمین شده است. آنتونی بلینکن، به عنوان وزیر خارجه جدید و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن هم از مقام‌های ارشد وزارت خارجه در دوره باراک اوباما هستند که هر دو در گفت‫وگو‌های منجر به توافق هسته‌ای با ایران نقش داشتند.به گزارش فرارو، بایدن که با برآورد کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای کسب شده از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا در حال آماده کردن تیم خود است روز دوشنبه، در بیانیه‌ای که همزمان با انتشار اعضای انتخاب شده برای کابینه …
حکم دادگاه فدرال آلمان: برلین حق دخالت در پایگاه آمریکایی رامشتاین را ندارد
۴۳ ساعت قبل
حکم دادگاه فدرال آلمان: برلین حق دخالت در پایگاه آمریکایی رامشتاین را ندارد
دادگاه اداری فدرال آلمان حکم داده است که دولت این کشور نباید برای هدایت حملات پهپادی از پایگاه هوایی رامشتاین از سوی ارتش آمریکا، ممنوعیت ایجاد کند.
جو بایدن چطور می تواند برجام را احیا کند؟
۲ روز قبل / توافق هسته ای / برجام / مذاکرات هسته ای ایران / بازگشت آمریکا به برجام / ریاست جمهوری بایدن / پنج بعلاوه یک
جو بایدن چطور می تواند برجام را احیا کند؟
احساس مشترکی که در جریان مذاکرات بر سر توافق هسته ای ایران در سال ۲۰۱۵ داشتیم، خوش بینی محتاطانه بود. و این خلاصه احساسات مشترک کنونی در بروکسل، پاریس، لندن و برلین به گزارش ها درباره تصمیم رئیس جمهوری منتخب جو بایدن برای پیوستن به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.
پهپادها بر فراز آسمان برلین
۲ روز قبل
پهپادها بر فراز آسمان برلین
شهروندآنلاین: آزمایشگاه لیبور برلین در شهر برلین آلمان کیت‌های تست کرونا را با پهپادها به شهروندان می‌رساند. ۶ مسیر برای فعالیت این پهپادها بر فراز آسمان برلین طراحی شده است. در هر مسیر دو پهپاد ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند.
ویدئو |‌ حمله با خودرو به ساختمان صدراعظمی آلمان
۳ روز قبل / آلمان
ویدئو |‌ حمله با خودرو به ساختمان صدراعظمی آلمان
 خبرگزاری رویترز از هجوم یک خودرو به درب اصلی ساختمان صدراعظمی آلمان در برلین خبر داد.  تصاویر نشان می‌دهند که شعارهایی ضد جهانی‌سازی روی بدنه خودرویی که به ساختمان دفتر آنگلا مرکل برخورد کرده نوشته شده است.
برلین از عملیات بازرسی کشتی متعلق به آنکارا در مدیترانه دفاع کرد
۳ روز قبل / آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر / آلمان / ترکیه / دریای مدیترانه
برلین از عملیات بازرسی کشتی متعلق به آنکارا در مدیترانه دفاع کرد
وزیر دفاع آلمان با تأکید بر انجام مأموریت اروپایی «ایرینی»، از عملیات بازرسیِ کشتی متعلق به آنکارا در مدیترانه دفاع کرد.
برخورد خودرو به دروازه دفتر کار صدراعظم آلمان + عکس
۳ روز قبل
برخورد خودرو به دروازه دفتر کار صدراعظم آلمان + عکس
در برلین ، یک اتومبیل به دروازه دفتر کار آنگلا مرکل نخست وزیر آلمان برخورد کرد.
(عکس) برخورد یک خودرو با ساختمان دفتر آنگلا مرکل
۳ روز قبل / آنگلا مرکل / صدراعظم آلمان / برلین / آلمان / خودرو
(عکس) برخورد یک خودرو با ساختمان دفتر آنگلا مرکل
یک خودرو با درب ساختمان دفتر آنگلا مرکل در برلین برخورد کرد. پلیس آلمان محوطه اطراف دفتر صدراعظم را به محاصره خود در آورده و اعلام کرده است راننده خودرو را بازداشت کرده است.
آلمان دوره قرنطینه اجتماعی را یک ماه تمدید می‌کند
۳ روز قبل / آنگلا مرکل / برلین / پارلمان / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
آلمان دوره قرنطینه اجتماعی را یک ماه تمدید می‌کند
تهران – ایرنا – آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرمانداران ۱۶ ایالات این کشور قصد دارند با نادیده گرفتن معترضان، تمدید دوره کنونی قرنطینه را تا روزهای پایانی دسامبر بررسی کنند.
در نشست وزرای خارجه تروئیکای اروپایی درباره برجام چه گذشت؟
۳ روز قبل
در نشست وزرای خارجه تروئیکای اروپایی درباره برجام چه گذشت؟
وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی عضو برجام روز دوشنبه در برلین گردهم آمدند تا درباره رویکردی مشترک برای احیای توافق هسته‌ای ایران در سایه روی کار آمدن دولتی جدید در ایالات متحده رایزنی کنند.
استقلال‌ نظامی؛ چالش بحث‌برانگیز این روزهای اروپا
۳ روز قبل / فرانسه / تروریسم / دونالد ترامپ / برلین / سازمان پیمان آتلانتیک شمالی / ایالات متحده آمریکا
استقلال‌ نظامی؛ چالش بحث‌برانگیز این روزهای اروپا
تهران - ایرنا - فرانسه، دومین قدرت اقتصادی قاره سبز، در عین حال که برای بی‌نیازی خود به فناوری‌های آمریکایی در ساخت تجهیزات نظامی تلاش می‌کند، عزم خود را برای استقلال نظامی اتحادیه اروپا نیز جزم کرده است؛ ایده‌ چالش‌برانگیزی که واکنش دیگر شرکای اروپایی بویژه آلمان را به دنبال داشته است.
۴ روز قبل
خاموشی خاطره‌ساز کودکی
گروه فرهنگ و هنر – «گلنار»، «گربه‌ها آوازه‌خوان»، «من ترانه، 15 سال دارم» و... فیلم‌های آشنایی هستند که بخشی از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی ما را تشکیل می‌دهند. اما حالا کرونا، این ویروس شوم، خالق این خاطرات را هم با خود برد.این روزها، روزهای خوبی برای هیچ کس نیست. هر روز کرونا قربانی می‌گیرد. اگر بخواهیم تعداد هنرمندانی که از آغاز شیوع این بیماری، بر اثر ابتلا به کرونا، درگذشته‌اند، فهرست کنیم، به آمار افسوس‌برانگیزی می‌رسیم. روز یکشنبه خبر درگذشت چنگیز جلیلوند، دوبلور در اثر کرونا منتشر شد و روز گذشته کامبوزیا پرتوی، نویسنده و فیلمساز مطرح کشور، در اثر بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت..کامبوزیا پرتوی سال ۱۳۳۴ در رشت متولد شد. او ۴ بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از جشنواره …
انتقاد مکرون و وزیر دفاع آلمان از یکدیگر درباره وابستگی به آمریکا
۴ روز قبل
انتقاد مکرون و وزیر دفاع آلمان از یکدیگر درباره وابستگی به آمریکا
«آنگرت کرمپ کارنبائور» وزیر دفاع آلمان روز سه‌شنبه با تاکید بر تعهد این کشور به روابط دوستانه پاریس و برلین گفت که انتقاد «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه از اظهاراتش در طرفداری از آمریکا تا حدودی غیرمعمول بوده است. کرمپ کارنبائور اوایل ماه جاری میلادی در مصاحبه‌ای با «پولیتیکو» گفته بود که اروپا هنوز به آمریکا نیاز دارد.
برلین کنترل کشتی باری ترکیه توسط ارتش آلمان را اقدامی درست دانست
۴ روز قبل / اخبار "آلمان" / ترکیه
برلین کنترل کشتی باری ترکیه توسط ارتش آلمان را اقدامی درست دانست
وزیر دفاع آلمان کنترل کشتی باربری ترکیه توسط ارتش آلمان در چارچوب عملیات نظارتی اروپایی موسوم به ایرینی را درست ارزیابی و اتهامات آنکارا به برلین در این مناقشات را رد کرد.
۵ روز قبل
رایزنی فرانسه درباره دستیابی به سایر اهداف برجام در دوره بایدن
ایرنا- «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه در نشست مشترک با همتایان انگلیسی و آلمانی خود در برلین، ضمن تاکید بر لزوم تداوم تلاش‌ها برای حفظ توافق هسته ای ایران، در مورد آینده راهبرد دستیابی به اهداف مشترک مرتبط با سایر قسمت‌های برجام پس از انتقال قدرت در آمریکا رایزنی کرد.
۵ روز قبل
از توصیه به تشکیل تیم قوی تا مبنا قراردادن توافق هسته‌ای
کاترین اشتون، مسوول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا «جو بایدن» را رییس‌جمهور منتخب امریکا و برنده انتخابات جنجالی اخیر خواند و به او برای احیای برجام راهکار ارایه داد. اولین مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که هم‌اکنون عضو مجلس اعیان (لُردها)ی انگلیس و رییس میز «اروپای جهانی» در مرکز وودرو ویلسون مستقر در واشنگتن دی‌سی است، یادداشتی با این عنوان منتشر کرد: «من به مذاکره برای (حصول به) توافق هسته‌ای ایران کمک کردم. اینجا توضیح می‌دهم که جو بایدن چطور می‌تواند آن را احیا کند». کاترین اشتون در نشریه «تایم» امریکا نوشت: «اصطلاح رایج که ما در جریان مذاکرات درباره توافق سال ۲۰۱۵ هسته‌ای ایران (برجام) استفاده می‌کردیم، …
فرانسه: مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویم
۵ روز قبل
فرانسه: مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویم
«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه مدعی شد که این کشور تلاش دارد تا مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود. وی که در برلین صحبت می‌کرد در ادامه سخنانش ادعا کرد که فرانسه به تلاش‌ها برای امنیت و ثبات در منطقه ادامه خواهد داد.
۵ روز قبل
کیوسک
گاردین عکس یک صفحه نخست روزنامه گاردین به مراسم کریسمس و جشن‌های سال نو میلادی اختصاص دارد. این عکس مرکز خرید برلینگتون را در لندن نشان می‌دهد که برای ایام کریسمس آماده است، اما به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد که در پی شیوع ویروس کرونا در انگلستان وضع شده است، به طرز چشمگیری خالی از جمعیت است. وال استریت ژورنال عکس یک صفحه نخست روزنامه وال استریت ژورنال به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و چالش‌های انتخابات ریاست‌جمهوری اختصاص دارد. در توضیح این عکس آمده است: دونالد ترامپ همچنان به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 معترض است و تلاش خود را برای به چالش کشیدن آن ادامه می‌دهد، حتی زمانی که گزینه‌های قانونی برای او در حال کاهش است.
رایزنی فرانسه برای برجام
۵ روز قبل / فرانسه / برجام
رایزنی فرانسه برای برجام
اقتصاد نیوز : «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه در نشست مشترک با همتایان انگلیسی و آلمانی خود در برلین ضمن تاکید بر لزوم تداوم تلاش‌ها برای حفظ توافق هسته ای ایران، در مورد آینده راهبرد دستیابی به اهداف مشترک، در رابطه با سایر قسمت‌های برجام پس از انتقال قدرت در آمریکا رایزنی کرد.
۳ راهکار پیشنهادی کاترین اشتون به بایدن برای احیای برجام
۵ روز قبل / بایدن / برجام / کاترین اشتون
۳ راهکار پیشنهادی کاترین اشتون به بایدن برای احیای برجام
به گزارش خبرآنلاین، اشتون که هم اکنون عضو مجلس اعیان (لُردها) انگلیس و رئیس میز «اروپای جهانی» در مرکز وودرو ویلسون مستقر در واشنگتن دی سی است، یادداشتی با این عنوان منتشر کرد: «من به مذاکره برای (حصول به) توافق هسته‌ای ایران کمک کردم. اینجا توضیح می‌دهم که جو بایدن چطور می‌تواند آن را احیا کند».کاترین اشتون در نشریه «تایم» آمریکا نوشت: «اصطلاح رایج که ما در جریان مذاکرات درباره توافق سال ۲۰۱۵ هسته‌ای ایران (برجام) استفاده می‌کردیم، خوشبینی محتاطانه بود. این اصطلاح هم اکنون خلاصه احساسی است که در بروکسل، پاریس، لندن و برلین درباره گزارش‌ها مبنی بر طرح جو بایدن رئیس جمهور منتخب (آمریکا) برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک …
آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می‌تواند به بن‌بست کنونی پایان دهد
۵ روز قبل / جوزف بایدن / اخبار "آمریکا" / اخبار "آلمان" / برجام
آلمان: موضع دولت آینده آمریکا درباره برجام می‌تواند به بن‌بست کنونی پایان دهد
سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان پس از نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در برلین ابراز امیدواری کرد که مواضع دولت آینده آمریکا در قبال برجام بتواند چرخه منفی که پیرامون این توافق ایجاد شده است را بشکند.
امیدواری تروئیکای اروپا برای حفظ برجام
۵ روز قبل / اروپا / برجام
امیدواری تروئیکای اروپا برای حفظ برجام
وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان روز دوشنبه پس از دیدار سه جانبه در برلین ابراز امیدواری کردند انتقال قدرت در آمریکا بتواند دورنمای تازه‌ای را برای حفظ برجام باز کند.
برلین از لزوم رویکرد سازنده آمریکا پیرامون برجام سخن گفت
۵ روز قبل / آلمان / انگلیس / هایکو ماس / برجام / فرانسه
برلین از لزوم رویکرد سازنده آمریکا پیرامون برجام سخن گفت
سخنگوی وزارت خارجه آلمان پس از دیدار امروز وزرای خارجه تروئیکای اروپائی از لزوم رویکرد سازنده آمریکا پیرامون برجام سخن گفت.
فراخوان برلین به پایبندی به برجام
۵ روز قبل
فراخوان برلین به پایبندی به برجام
وزارت خارجه آلمان از ایران خواست به اجرای مفاد توافق‌نامه هسته ای (برجام) برگردد.
استقبال فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس از نتایج گفت‌وگوی سیاسی لیبی
۵ روز قبل / بحران لیبی
استقبال فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس از نتایج گفت‌وگوی سیاسی لیبی
کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه مشترکی از نتایج دور نخست گفت‌وگوی سیاسی لیبی که براساس قطعنامه شماره ۲۵۱۰ شورای امنیت و نتایج کنفرانس برلین در تونس برگزار شد، استقبال کردند.
شگفتی‌ساز فصل جاری بوندسلیگا
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / یونیون برلین
شگفتی‌ساز فصل جاری بوندسلیگا
یونیون برلین با پیروزی خارج خانه‌ای که برابر کلن به دست آورد نشان داد که شگفتی‌ساز فصل جاری بوندسلیگا است.
آدمخوار آلمانی دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
آدمخوار آلمانی دستگیر شد
برلین: به‌دنبال کشف استخوان‌های بدن یک انسان در پارکی در برلین، مردی که در خانه‌اش خون انسان کشف شده بود دستگیر شد. روزنامه «بیلد» گزارش داده که مرد مظنون، معلم ریاضی و فیزیک در یکی از مدارس شمال شرق برلین است. از سوی دیگر قربانی او یک کارگر ۴۴ساله بخش ساخت‌وساز بود که به گفته پلیس از اوایل ‌ماه سپتامبر (اواسط شهریور) ناپدید شده بود.
تصاویر | 15 سال با «آنگلا مرکل»؛ اولین صدراعظم زن آلمان
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / آنگلا مرکل / آلمان
تصاویر | 15 سال با «آنگلا مرکل»؛ اولین صدراعظم زن آلمان
آنگلا مرکل پس از سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ میلادی وارد سیاست شد. مرکل با به دست آوردن ریاست حزب اتحاد دموکرات مسیحی، اولین صدر اعظم زن آلمان، یکی از چهره‌های برجسته اتحادیه اروپا پس از انتخابات ملی سال ۲۰۰۵ است. انتخاباتی که امروز سالگرد آن است. منبع: gettyimages
بوندس‌لیگا| یونیون برلین از سد کلن گذشت
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / کلن / بوندس‌لیگا
بوندس‌لیگا| یونیون برلین از سد کلن گذشت
یونیون برلین با سه امتیازی که در خانه کلن به دست آورد، به رتبه پنجم جدول بوندس‌لیگا صعود کرد.
جشنواره فیلم برلین در تدارک برگزاری حضوری
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / هفتاد ویکمین جشنواره فیلم برلین / برلیناله 2021
جشنواره فیلم برلین در تدارک برگزاری حضوری
جشنواره بین المللی فیلم برلین در حال برنامه ریزی برای برگزاری به صورت حضوری و با کاهش شمار تعداد فیلم ها در سال آینده میلادی است.
بازداشت مردقاتل و «آدم‌خوار» آلمانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / پلیس / قتل / جنایت / آلمال
بازداشت مردقاتل و «آدم‌خوار» آلمانی
تعدادی از رهگذران روز هشتم نوامبر (۱۸ آبان) در یکی از پارک‌های شمال شرق برلین استخوان‌هایی پیدا کردند که بعدا مشخص شد متعلق به انسان است. بنا به گزارش‌ها گوشت بدن قربانی از این استخوان‌ها جدا شده بود. روزنامه «بیلد» به نقل از پلیس برلین گزارش داده که کارآگاهان با توجه به شواهد به دست آمده بر این باور هستند که فرد مقتول قربانی «آدم خواری» شده است.
هالند: از فاوره عصبانی هستم!
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / فوتبال / بوندسلیگا / دورتموند / فاوره عصبانی
هالند: از فاوره عصبانی هستم!
ستاره نروژی دورتموند بعد از پوکر مقابل هرتابرلین از عصبانیت خود از سرمربی تیم خبر داد.
(ویدیو) خلاصه بازی هرتابرلین 2 - 5 دورتموند 1 آذر 99
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / دورتموند / هرتابرلین
(ویدیو) خلاصه بازی هرتابرلین 2 - 5 دورتموند 1 آذر 99
تیم دورتموند در دیداری جذاب و تماشایی در بوندس‌لیگا موفق با پوکر ارلینگ هالند مقابل هرتابرلین پیروز شود.
هفته هشتم بوندسلیگا|آتش بازی زنبورها با پوکر هالند مقابل هرتابرلین
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بوندسلیگا / فوتبال / دورتموند / هالند
هفته هشتم بوندسلیگا|آتش بازی زنبورها با پوکر هالند مقابل هرتابرلین
تیم فوتبال دورتموند با درخشش ستاره نروژی خود مقابل هرتابرلین به پیروزی رسید.
جوان‌ترین بازیکن حرفه‌ای تاریخ فوتبال آلمان/ یوسف، کودکی که در 16سالگی به دنیا آمد!
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بروسیا دورتموند
جوان‌ترین بازیکن حرفه‌ای تاریخ فوتبال آلمان/ یوسف، کودکی که در 16سالگی به دنیا آمد!
موکوکو ستاره 16ساله بوروسیا دورتموند در جریان بازی دیروز این تیم مقابل هرتابرلین به میدان فرستاده شد تا جوان‌ترین بازیکن تاریخ بوندس‌لیگا شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
کولاک «هالند» موجب برتری دورتموند شد
ایرنا- «ارلینگ هالند» با پوکر خود موجبات برتری درخشان پنج بر دو دورتموند در دیدار خارج از خانه مقابل هرتابرلین را فراهم کرد.
معجزه دورتموند در بوندسلیگا
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / موکوکو
معجزه دورتموند در بوندسلیگا
دورتموند از بازیکن جوان خود که تنها ۱۶ سال سن دارد در دیدار برابر هرتابرلین رونمایی کرد.
ناراحتی هالند از سرمربی دورتموند: بیشتر گل می‌زدم
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بروسیا دورتموند / ارلینگ هالند
ناراحتی هالند از سرمربی دورتموند: بیشتر گل می‌زدم
ارلینگ هالند که در دیدار دورتموند مقابل هرتابرلین پوکر کرد می‌گوید از مربی‌اش لوسین فاوره به خاطر تعویض او در دقیقه 85 عصبانی بوده و در این باره با او صحبت کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
کرونا حریف جشنواره برلین نشد
هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با وجود تداوم شیوع کرونا، به صورت حضوری و فیزیکی برگزار می‌شود. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، با وجود تداوم شیوع کرونا، متولیان جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در تدارک برگزاری یک رویداد حضوری هستند. این رویداد از ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند ۹۹) و در مقایسه با دوره‌های گذشته، به صورت محدود برگزار می‌شود.ماریت ریزنبیک، مدیر اجرایی برلیناله، در روزهای پایانی هفته گذشته در یک مصاحبه تصویری با اسکرین برای اولین بار از محدود شدن فهرست فیلم‌های منتخب این دوره از جشنواره سینمایی برلین خبر داد.به گفته وی، دو بخش اصلی و Encounters به روال سالهای قبل برگزار می‌شوند اما در برنامه بخش نسل جوان و پانوراما محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.به منظور تبعیت …
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
رازهای نامکشوف یک ترور
هشتم‌ نوامبر 1960 میلادی رأی‌دهندگان آمریکایی از بین ریچارد نیکسون جمهوری‌خواه و جان اف. کندی دموکرات، دومی را با 303 رأی الکترال به کاخ سفید فرستادند. کندی جوان واجد همه آن شرایطی بود که یک آمریکایی اصیل برای انتخاب شخص نخست کشورش به آنها توجه می‌کند. بحران موشکی کوبا، ساخت دیوار برلین و اوج‌گیری جنبش‌ حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را می‌توان مهم‌ترین چالش‌های دوران کوتاه ریاست‌جمهوری کندی به شمار آورد. کندی به‌عنوان جوان‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ ایالات متحده 35 ماه پس از حضور در کاخ‌سفید در پی یک سوءقصد لقب جوان‌مرگ‌ترین رئیس جمهوری آمریکا را نیز از آن خود کرد. اتفاقی که 22 نوامبر 1963 میلادی در شهر …
لایپزیگ، ۲ امتیاز حساس را از دست داد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / وولفسبورگ / هرتابرلین / لایپزیگ / آلمان
لایپزیگ، ۲ امتیاز حساس را از دست داد
تهران- ایرنا- تیم فوتبال لایپزیگ در دیدار مقابل فرانکفورت به تساوی یک بر یک بسنده کرد و ۲ امتیاز حساس را از دست داد.
اعلام ترکیب دورتموند برابر هرتابرلین
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / دورتموند / بورسیا دورتموند
اعلام ترکیب دورتموند برابر هرتابرلین
ایلنا: ترکیب شاگردان فاوره برابر هرتابرلین اعلام شد.
کشف و ضبط ۱۰ تُن تنباکوی قاچاق در برلین
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کشف و ضبط ۱۰ تُن تنباکوی قاچاق در برلین
ماموران گمرک و پلیس برلین در عملیاتی مشترک یک انبار غیرقانونیِ تنباکوی قلیان را کشف و دست‌کم یک نفر را دستگیر کردند.
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ نگاه متفاوت پاریس و برلین
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / آنگلا مرکل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا / امانوئل مکرون / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ نگاه متفاوت پاریس و برلین
تهران - ایرنا- با پیروزی جو بایدن بایدن نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، در حالی که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار استقلال اروپایی ها از ایالات متحده است؛ برلین تاکید دارد اروپا همچنان به ایالات متحده نیاز دارد.
استقبال فولکس از تصمیم دولت آلمان
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
استقبال فولکس از تصمیم دولت آلمان
شرکت فولکس واگن اعلام کرد که از طرح 3 میلیارد یورویی (57/ 3 میلیارد دلاری) دولت آلمان برای حمایت از خودروهای کم‌آلاینده استقبال می‌کند و این تصمیم نشانه‌ای قوی است از اینکه برلین کمک می‌کند تا صنعت کلیدی کشور از دو بحران کرونا و تغییرات جوی نجات یابد.
نگران آلمان از کاهش حضور نظامی آمریکا در افغانستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
نگران آلمان از کاهش حضور نظامی آمریکا در افغانستان
وزیر امور خارجه آلمان گفت که برلین نگران است که کاهش نیرو‌های آمریکایی در افغانستان مانع صلح در منطقه شود.
بیش از 100 بازداشتی در اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در برلین
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / اخبار "آلمان" / ویروس کرونا
بیش از 100 بازداشتی در اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در برلین
در اعتراضات خشونت‌بار علیه محدودیت‌های کرونایی که امروز (چهارشنبه) در برابر پارلمان آلمان برگزار شد بیش از 100 نفر بازداشت شده و تعدادی هم مجروح شدند.
(تصاویر) سرکوب مخالفان ماسک در برلین
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آلمان / ویروس کرونا / کروناویروس / برلین
(تصاویر) سرکوب مخالفان ماسک در برلین
معترضان برنامه‌های آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در زمینه اعمال محدودیت‌های کرونایی در برلین با نیروهای پلیس درگیر شدند.
تجمع چند هزار نفری در پایتخت آلمان علیه محدودیت‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آلمان / آنگلا مرکل / برلین / تجمع
تجمع چند هزار نفری در پایتخت آلمان علیه محدودیت‌های کرونایی
هزاران شهروند آلمانی با تجمع در مقابل پارلمان این کشور در برلین، عدم تصویب محدودیت‌های جدید کرونایی را خواستار شدند.
بسته شدن خیابان های منتهی به پارلمان در برلین در مقابل مخالفان قرنطینه
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
بسته شدن خیابان های منتهی به پارلمان در برلین در مقابل مخالفان قرنطینه
بیش از یک هزار نفر در یک تظاهرات بدون مجوز در برلین برای مخالفت با اقدامات محدود کننده ضد کرونایی در نزدیکی دروازه براندنبورگ در برلین گرد هم آمده و شعار می دهند: "آزادی ، صلح ، مرگ بر دیکتاتوری ،مرگ بر قانون مراقبت های ضد عفونی!"
بالا گرفتن مناقشات بین ایالات و دولت مرکزی آلمان بر سر مسئله پذیرش پناهندگان
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / اخبار "آلمان"
بالا گرفتن مناقشات بین ایالات و دولت مرکزی آلمان بر سر مسئله پذیرش پناهندگان
سنای برلین اعلام کرده که به دلیل ممانعت وزارت کشور آلمان از پذیرش پناهندگان جزایر یونان از طرف ایالات این کشور که آمادگی آن را دارند می‌خواهد از این وزارتخانه شکایت کند.
فرانسه و آلمان خواستار توافق جدید مشترک میان آمریکا و اروپا شدند
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / فرانسه / تروریسم / کامالا هریس / اتحادیه اروپا / جوسپ بورل / برلین / ایالات متحده آمریکا / آلمان / ایران / ترامپ
فرانسه و آلمان خواستار توافق جدید مشترک میان آمریکا و اروپا شدند
تهران- ایرنا- وزیران خارجه فرانسه و آلمان با استقبال از ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا خواستار توافق جدید مشترک میان واشنگتن و اروپا شدند و اعلام کردند تجدیدنظر در همکاری فرا آتلانتیکی با در نظر گرفتن تحولات در حال شکل گیری مجدد در جهان، ضروری است.
«اوگور شاهین» قهرمان کشف واکسن کرونا کیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / ویروس کرونا / شرکت های دانش بنیان / تالار وحدت / برلین / اوگور شاهین / واکسن کرونا / واکسن / کاشف واکسن / سلامت
«اوگور شاهین» قهرمان کشف واکسن کرونا کیست؟
اوگور شاهین برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۹ در تهران، این روزها قهرمان کشف واکسن کرونا لقب گرفته است؛ یک رسانه آلمانی درباره او می‌گوید: جایزه مصطفی(ص) قبل از هر نهاد علمی دیگری شاهین را شناخته است.
خواسته پاریس و برلین از واشنگتن: رویکرد مشترک در مورد برجام
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
خواسته پاریس و برلین از واشنگتن: رویکرد مشترک در مورد برجام
فرانسه و آلمان از آمریکا خواستار بازگشت به رویکرد مشترک در روابط با ایران را انجام دهد.
برلین راه حلی برای آزاد کردن بودجه اتحادیه اروپا پیدا خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
برلین راه حلی برای آزاد کردن بودجه اتحادیه اروپا پیدا خواهد کرد
ماس، وزیر امورخارجه آلمان اعلام کرد به رغم آنکه مجارستان و لهستان اعلام کردند بودجه اتحادیه اروپا را وتو خواهند کرد، آلمان متقاعد شده است که به سرعت راه حلی پیدا خواهد کرد.
وزیر خارجه فلسطین در برلین: می‌خواهیم با بایدن گفت‌وگو کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ریاض مالکی / وزیر خارجه فلسطین / جو بایدن
وزیر خارجه فلسطین در برلین: می‌خواهیم با بایدن گفت‌وگو کنیم
وزیر خارجه فلسطین تاکید کرد، با انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا "پنجره‌ فرصت‌ها "گشوده شد.
اِعمال فشارهای بیشتر اروپا بر بلاروس
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / انتخابات ریاست جمهوری بلاروس / بلاروس / اتحادیه اروپا / آلمان / نقض حقوق بشر
اِعمال فشارهای بیشتر اروپا بر بلاروس
یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز به بهانه نقض حقوق‌بشر اعلام کرد که برلین و دیگر اعضای اتحادیه اروپا در حال بررسی راه‌های افزایش اعمال فشار بر بلاروس هستند.
امیدواری برلین به برداشته شدن موانع بازرگانی میان آمریکا و اروپا
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / واشنگتن / اتحادیه اروپا / برلین / جو بایدن / پکن
امیدواری برلین به برداشته شدن موانع بازرگانی میان آمریکا و اروپا
تهران – ایرنا – پتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که با به قدرت رسیدن دولت تازه جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا (از اول بهمن ماه)، موانع بازرگانی میان ایالات متحده و اروپا برداشته شود.
عصبانیت عربستان از دولت آلمان‌ به دلیل منع فروش سلاح
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / جنگ یمن / یمن / آسیای غربی / عربستان سعودی / آلمان
عصبانیت عربستان از دولت آلمان‌ به دلیل منع فروش سلاح
تهران - ایرنا - تصمیم دولت آلمان برای منع فروش و صادرات اسلحه به ریاض موجب خشم و عصبانی شدن دولتمردان سعودی از برلین شده است.
سخنرانی موسولینی برای مردم آمریکا / موضع صدام حسین قبل از سقوط / حیله هیتلر به نویل چمبرلین نخست‌وزیر بریتانیا و تمسخر او در انگلیس / آسیاب هزارساله ایران در سیستان / تاریخچه تاریک ال کلاسیکو
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
سخنرانی موسولینی برای مردم آمریکا / موضع صدام حسین قبل از سقوط / حیله هیتلر به نویل چمبرلین نخست‌وزیر بریتانیا و تمسخر او در انگلیس / آسیاب هزارساله ایران در سیستان / تاریخچه تاریک ال کلاسیکو
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
ایرانی‌های ضیافت کیت بلانشت، دنیل دی‌لویس و ایزابل هوپر!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ایرانی‌های ضیافت کیت بلانشت، دنیل دی‌لویس و ایزابل هوپر!
 شهروندآنلاین: در سال‌های اخیر موفقیت‌های جهانی سینمای ایران بیشتر با «اصغر فرهادی» رخ داده که دو جایزه اسکار و چند جایزه مهم از فستیوال‌های مطرح جهانی را برای سینمای ایران به ارمغان آورده است. با این حال، سینمای ایران در این چند سال چهره‌های مطرح دیگری هم داشته، از جمله «جعفر پناهی» با خرس طلای جشنواره برلین و البته بازیگرانی چون «لیلا حاتمی»، «پیمان معادی» و حتی «شهاب حسینی» که نه‌تنها در برخی از مراسم و فستیوال‌ها دیده شده‌اند که اخیرا شاهد حضورشان در یک‌سری پروژه مطرح جهانی نیز بوده‌ایم- با اینکه اینان نیز بیشتر در کارهای اصغر فرهادی توجه سینمای دنیا را به خود جلب کرده‌اند!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
گزارش سایت اسپانیایی از ۱۰ حقیقت جالب زندگی علی دایی
یک سایت اسپانیایی به تشریح ۱۰ حقیقت جالب زندگی علی دایی پرداخت. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت futbolsapiens، علی دایی نامی است که کریستیانو رونالدو این روزها به دنبال شکستن رکورد گلزنی او است. ماشین گلزنی این زمان در حال تعقیب رکورددار گلزنی تیم ملی ایران است که در سال ۲۰۰۶ با ۱۰۹ گل بین‫المللی بازنشسته شد. CR7 در حال حاضر ۱۰۲ گل ملی در کارنامه خود دارد و هفت گل تا رسیدن به دایی فاصله دارد. رونالدو برابر آندورا در حالی که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد، گلزنی کرد و دیدار برابر فرانسه و کرواسی را نیز در پیش دارد. احتمالا رونالدو در سال ۲۰۲۰ از افسانه آسیا پیشی نخواهد گرفت، اما به اندازه کافی نزدیک خواهد شد تا بتواند اثر خود را بگذارد.مطمئناً آن را خوانده‌اید: دایی در سال ۱۹۶۹ در اردبیل …
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
تقویم تاریخ
فیلسوف ایده‌آلیست آلمانی و استاد مارکس 189 سال پیش، برابر با چهاردهم نوامبر 1831 میلادی، گئورگ ویلهلم فریدریش هگل، فیلسوف آلمانی، از پدید آورندگان ایده‌آلیسم آلمانی و به وجود آورنده انقلابی عظیم در فلسفه اروپا، بر اثر ابتلا به بیماری وبا در برلین درگذشت. هگل در دوران جوانی شیفته آثار اسپینوزا، کانت، روسو و گوته شد. او در سال 1801 مشغول تدریس فلسفه در دانشگاه شد و 6 سال بعد درست در زمان حمله سپاه  ناپلئون به پروس، اثر ارزشمندش «پدیدارشناسی روح» را منتشر کرد. هگل در سال 1816 دومین اثر بزرگ خود «علم منطق» را نوشت و چند سال بعد «دائرةالمعارف علوم فلسفی» را منتشر کرد. از منظر بسیاری هگل با آثار خود سنگ اول مارکسیسم را بناگذاشت همچنان که مارکس به …
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
تیغه بولدوزرها بر گردن نماد جدایی ایدئولوژیک
31 سال پیش، برابر با دوازدهم نوامبر 189 میلادی، با ورود بولدوزر‌ها و بیل‌های مکانیکی به صحنه، روند تخریب دیوار برلین شکلی رسمی به خود گرفت. این دیوار به‌ عنوان نماد جدایی ایدئولوژیک بلوک شرق و غرب برای 28 سال شهر برلین پایتخت آلمان را به دو قسمت تقسیم کرده بود. دیواری که ابتدا با سیم‌خاردار و به منظور جلوگیری از تردد ساکنان بین بخش‌های غربی و شرقی برلین توسط آلمان شرقی احداث شد و در ‌سال 1961 میلادی محکم‌کاری آن با بتن مسلح در دستور کار قرار گرفت. این دیوار که به دور بخش غربی برلین کشیده شد، بیش از آن که یک حصار باشد، یک نماد بود. روس‌ها از این دیوار برای کشتن اشتیاق روزافزون ساکنان آلمان شرقی برای زندگی در بخش غربی برلین استفاده کردند. برلین غربی با اینکه …
وزیر خارجه آلمان: احتمال بازگشت آمریکا به برجام تحت ریاست بایدن وجود دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بایدن / برجام
وزیر خارجه آلمان: احتمال بازگشت آمریکا به برجام تحت ریاست بایدن وجود دارد
هایکو ماسوزیر خارجه آلمان اظهار نظر کرد برلین باید با تهران و واشنگتن برای گنجاندن مسائل غیرهسته‌ای در برجام به گفتگو مشغول شود.
آلمان: آمریکا دیگر پلیس جهان نیست/ موضع برلین درباره برجام
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / هایکو ماس / جو بایدن / پیمان ترانس آتلانتیک / برجام
آلمان: آمریکا دیگر پلیس جهان نیست/ موضع برلین درباره برجام
وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن اعلام موضع کشورش پیرامون برجام اعلام کرد: آمریکا دیگر پلیس جهان نیست.
سفارت ایران در آلمان: ملت ایران به زودی با استقامت، دیوار تحریم و ترور اقتصادی را درهم می‌شکنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
سفارت ایران در آلمان: ملت ایران به زودی با استقامت، دیوار تحریم و ترور اقتصادی را درهم می‌شکنند
سفارت ایران در برلین با اشاره به سالروز فروپاشی دیوار برلین در نوئیتی نوشت: ملت بزرگ ایران به زودی با استقامت خود دیوار تحریم و ترور اقتصادی را درهم خواهند شکاند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •