چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
تخریب
۱ ساعت قبل
وقتی کالبد شهر علیه زنان برمی‌خیزد
خشونت فضایی اعمال شده علیه ساکنان در حاشیه‌شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی را از یک زاویه می‌توان در سه سطح تعریف کرد. میان این سه سطح رابطه‌ای سلسله ‌مراتبی برقرار است به این شکل که هر سطح نسبت به سطح پیشین خشونت را در مقیاسی عمیق‌تر تعریف می‌کند و به زوایای نهفته‌تر و زیرین‌تری از مساله راه می‌برد. درست به‌همین دلیل لایه‌های عمیق‌تر مساله خشونت کمتر مورد توجه قرار گرفته‌ مغفول مانده‌اند. خشونتِ سطح اول را «خشونت رسمی» می‌نامیم. خشونت لخت و برهنه‌ای که بر تن و بدن افراد وارد می‌شود. نمود این خشونت را در همان تصاویر حمله به یک سکونتگاه‌ها و آلونک‌های حاشیه شهر و تخریب خانه‌های فرودستان …
۱ ساعت قبل
وعده تعدیل قیمت مرغ و تخریب دیوار تحریم
گرانی‌های افسارگسیخته گاه و بی‌گاه کالای اساسی دیگر به امری عادی بدل شده، وضعیت بحرانی سلامت و دوران محدودیت‌ها هم هر بار این وضعیت را تشدید می‌کند. قیمت مرغ یکی از همان کالاهای مهم در سبد خانوار است که می‌توانست در این ایام تورم ۴۰ درصدی، دست‌کم جای خالی گوشت با قیمت سرسام‌آورش را در سفره‌ها پر کند. درست روزی که مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران آب پاکی را روی دست همه ریخت و در واکنش به گرانی قیمت مرغ گفت که این سازمان قادر به برخورد با تخلف‌ها یا همان گرانی مرغ نیست، سخنگوی دولت در یک نشست خبری ابراز امیدواری کرد که قیمت مرغ هم به تعادل خواهد رسید. علی ربیعی در نشست خبری روز سه‌شنبه دولت ضمن تشریح تصمیمات اخیر دولت اعلام کرد که وزارت جهاد کشاورزی …
تهران دیگر خانه زند نوابی ندارد
۴ ساعت قبل / استان تهران / روابط عمومی / فلسطین / معاون / معماری
تهران دیگر خانه زند نوابی ندارد
دوشنبه شب در حالی خانه تاریخی زند نوابی در میدان فلسطین تهران از خاطره این شهر پاک شد که معاون میراث فرهنگی تهران خیال خوش توقف عملیات تخریب را در سر می‌پروراند.
خانه زند نوابی در تهران تخریب می‌شود
۱۰ ساعت قبل / استان تهران / فلسطین / گردشگری و صنایع دستی / معاون / معماری
خانه زند نوابی در تهران تخریب می‌شود
اقتصادنیوز : معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنیگ، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد: خانه زند نوابی با رای دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی خارج و مالک آن تخریب این بنا را آغاز کرده است.
تخریب منزل بانوی بی سرپناه بندرعباسی
۱۰ ساعت قبل / حاشیه نشینی / بندرعباس
تخریب منزل بانوی بی سرپناه بندرعباسی
منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس به دلیل ساخت غیر قانونی از سوی شهرداری تخریب شد، این بانو بی سرپناه شد و اقدام به خودسوزی کرد. ما در برخورد با این موارد قانونی باید چه رفتاری داشته باشیم؟
۱۲ ساعت قبل
بازدید الهام علی اف از مسجد تاریخی آغدام
"الهام علی اف" رئیس جمهور آذربایجان و همسرش از مسجد تاریخی "آغدام" بازدید کردند. گفتنی است در پی استقرار ارتش آذربایجان در شهر آغدام تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد ارمنستان با اشغال آغدام آن را تخریب و کاملا به شهر ارواح تبدیل کرده است. مسجدی تاریخی با دو مناره، تنها بنای آغدام است که بنای اصلی آن سالم باقی مانده، اما آن نیز در وضعیت بسیار نامناسب قرار دارد./ابنا
عوامل تهدید کننده سلامت پوست
۱۲ ساعت قبل / غذا‌های چرب / سلامت پوست / پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
عوامل تهدید کننده سلامت پوست
دلایل اساسی بیماری‌های پوستی برای هر فرد متفاوت است، در ادامه به برخی از عوامل که به‌طور مستقیم بر تخریب و پیری پوست اثر می‌گذارند اشاره خواهیم کرد.
بازداشت‌های گسترده در کرانه باختری و تخریب منزل یک فلسطینی در روستای «کفر قاسم»
۱۴ ساعت قبل / رژیم صهیونیستی / فلسطین
بازداشت‌های گسترده در کرانه باختری و تخریب منزل یک فلسطینی در روستای «کفر قاسم»
نیروهای رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری یورش برده و طی آن تعدادی از فلسطینیان را بازداشت کردند و منزل یک شهروند فلسطینی در روستای «کفر قاسم» در داخل اراضی اشغالی را تخریب کردند.
اگر مسکن غیرقانونی جرم است، جرم نساختن مسکن قانونی سنگین‌تر است
۱۴ ساعت قبل
اگر مسکن غیرقانونی جرم است، جرم نساختن مسکن قانونی سنگین‌تر است
در ماجرای تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی برخی استدلال کردند که مسکن غیرقانونی را باید خراب کرد، اما همانقدر که ساخت مسکن غیرقانونی جرم است، نساختن منزل قانونی هم جرم است و جرمش سنگین تر است.
نورالرضایی‌ها پای وعده‌شان به زنِ بندرعباسی ماندند/ ۱۰ خانه دیگر هم می‌سازیم
۱۷ ساعت قبل / تخریب / استانداری هرمزگان / هیئت / جهادگر / گروه‌های جهادی / محرومیت زدایی
نورالرضایی‌ها پای وعده‌شان به زنِ بندرعباسی ماندند/ ۱۰ خانه دیگر هم می‌سازیم
قرار بر این شد که زمین‌ها را یکی از نهادهای متولی تقبل کند و ساخت و ساز آنها تماماً توسط گروه جهادی هیئت نورالرضا (ع) صورت گیرد.
خباز: رقبای روحانی بخاطر یک دستمال قیصریه را به آتش می‌کشند
۱۷ ساعت قبل / مقام معظم رهبری / اختصاصی ایرنا / روحانی / حسن روحانی
خباز: رقبای روحانی بخاطر یک دستمال قیصریه را به آتش می‌کشند
تهران- ایرنا- «محمدرضا خباز» نماینده ادوار مجلس در گفت‌وگو با ایرنا ضمن تشریح الگوهای رفتاری مخالفان دولت تصریح کرد، تخریب دستگاه اجرایی به ناکارآمدی نظام منجر می‌شود.
گودال‌های پرخطر زیر ذره‌بین
۱۷ ساعت قبل / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۱۵ / شهر / پایتخت
گودال‌های پرخطر زیر ذره‌بین
هنوز زمان زیادی از تخریب ساختمانی به دلیل گودبرداری غیراصولی در یکی از مناطق پایتخت نگذشته که شهرداری تهران تصمیماتی در خصوص گودهای رها شده در تهران گرفته است.
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
۱۸ ساعت قبل / اقتصاد ایران / مرکز آمار / تاثیرات اقتصادی کرونا
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
شاغلان بخش خدمات که تا پیش از کرونا نیمی از کل شاغلان کشور را در دست داشتند، در معرض مخاطرات بیشتری قرار دارند. بر اساس گزارش‌های مرکز آمار تا تابستان سال گذشته حدود ۱۲ میلیون نفر از کل شاغلان کشور در این بخش بودند که در بدبینانه‌ترین سناریو تا بهار حدود ۱.۵ میلیون نفر از آن‌ها بیکار شدند. با ادامه‌دار شدن روند تعطیلی‌ها در کشور، انتظار بر این است که تعداد بیکاران این بخش بیشتر نیز شود.
مشکل مسکن خالق نوای جهله حل شد
۱۸ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
مشکل مسکن خالق نوای جهله حل شد
مشکل مسکن "موسی کمالی" خالق نوای جهله و هنرمند مطرح هرمزگانی که پس از تخریب خانه مادری اش، این روزها با مشکل نداشتن مسکن رو به رو بود با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و خیرین برطرف می شود.
طرح دوفوریتی مجلس برای «تغییر فرایند تخریب منازل غیرمجاز محرومان و تامین مسکن برای آنها»+جزئیات
۱۸ ساعت قبل / شهرداری / کمیته امداد / مسکن / نمایندگان مجلس / هیئت رئیسه
طرح دوفوریتی مجلس برای «تغییر فرایند تخریب منازل غیرمجاز محرومان و تامین مسکن برای آنها»+جزئیات
اقتصادنیوز : طرح تغییر فرایند تخریب منازل غیرمجاز محرومین و تامین مسکن برای آنها، با جمع آوری امضا از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.
تخریب و بازسازی حرم امامین عسکریین(ع) در ۲ دهه اخیر+فیلم و عکس
۱۹ ساعت قبل / قاسم سلیمانی / داعش / شیعیان / عراق / امام / ستاد بازسازی عتبات / حاج قاسم
تخریب و بازسازی حرم امامین عسکریین(ع) در ۲ دهه اخیر+فیلم و عکس
حرم امامین عسکریین(ع) در دو دهه اخیر به دلیل حضور تکفیری‌ها و داعش در سامرا و تخریب این مکان مقدس، ناامن بود و زائران امکان تشرف به حرم را نداشتند.
از قانون مدیریت خدمات کشوری تا تخریب سرپناه پیرزن بندر عباسی
۱۹ ساعت قبل / قانون / محمدهادی جعفرپور
از قانون مدیریت خدمات کشوری تا تخریب سرپناه پیرزن بندر عباسی
قانون اجرای احکام مدنی و کیفری با قدمتی برابر با نیم قرن و اصلاحات مکرر و متعدد بنا بر مقتضیات زمان شیوه و راهکار اجرای احکام قطعیت یافته محاکم دادگستری را پیش بینی نموده است.
میرمحمد صادقی: حاکمیت باید به مردم اجازه اعتراضات مسالمت‌آمیز را بدهد
۲۰ ساعت قبل / حسین میرمحمد صادقی / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / وزارت کشور
میرمحمد صادقی: حاکمیت باید به مردم اجازه اعتراضات مسالمت‌آمیز را بدهد
میرمحمدصادقی گفت: مردم باید تظاهرات صحیح و مسالمت آمیز و اظهار نظر بدون تخریب را یاد بگیرند. از آن طرف هم حکومت و حاکمیت باید بیاموزد و بپذیرد که باید به مردم این اجازه را بدهد و اگر به مردم اجازه تظاهرات مسالمت آمیز و اظهار نظر داده نشود،
تخریب خانه زند نوابی آغاز شد/ حکم دیوان خروج از میراث ملی است
۲۰ ساعت قبل / فهرست میراث ملی / دیوان عدالت / تخریب خانه زند نوابی
تخریب خانه زند نوابی آغاز شد/ حکم دیوان خروج از میراث ملی است
ایلنا: خانه زند نوابی باتوجه به حکم دیوان عدالت و خروج از فهرست میراث ملی، این روزها روزگار خوبی ندارد و تخریب آن آغاز شده است.
ویدئو / قصه تخریب خانه‌های تاریخی؛ این‌بار اردکان
۲۰ ساعت قبل / منطقه یزد / تخریب خانه تاریخی / بنای تاریخی / بافت تاریخی / دستشویی / سرویس بهداشتی
ویدئو / قصه تخریب خانه‌های تاریخی؛ این‌بار اردکان
تخریب بخشی از خانه‌ای تاریخی در شهر اردکان برای ایجاد سرویس بهداشتی، این روزها گلایه فعالان فرهنگی را برانگیخته به طوری که تعدادی از هنرمندان کشور نیز به این مسأله واکنش نشان داده‌اند. هرچند این اقدام توسط ابزار و ماشین‌آلات شهرداری اردکان انجام شده اما شهرداری مدعی است که از این تخریب اطلاعی نداشته است. از سوی دیگر اداره میراث فرهنگی نیز می‌گوید نه‌تنها این طرح بدون هماهنگی با میراث فرهنگی انجام شده بلکه نسبت به برخورد قانونی با عاملان تخریب نیز شکایت کرده است.
۲۶ ساعت قبل
مسوولیت اشتباهات‌مان را بپذیریم
آرش خراشادی‌زاده|   خبر تلخ خودسوزی زنی سرپرست‌خانوار به دلیل تخریب آلونک کوچکش در بندرعباس به راستی قلب تمام مردم ایران را به درد آورد. ورود فوری استاندار و دادستان استان هرمزگان به مساله و نیز عذرخواهی برخی مسوولان بابت این حادثه اتفاق خوبی بود که رخ داد، اما آنچه در این میان نباید فراموش شود موضع شهردار بندرعباس است که پس از اعلام خبر تعلیق ماموران مسبب این سانحه، به صراحت بیان کرد قصد استعفا ندارد. گویا قبول مسوولیت و اعلام استعفا در حوزه‌های تحت نظر مسوولان چیزی غیر ممکن است و این دست مدیران صرفا به دنبال دستیابی به موقعیت و جایگاه مدیریتی هستند و در قبال مشکلات آن هیچ مسوولیتی ندارند. در بهترین حالت با تنبیه و عزل پایین‌دست‌ترین کارکنان، صورت مساله را …
۲۶ ساعت قبل
بازداشت ۱۲ کارمند و برخورد با عوامل تخریب آلونک بندرعباس
سیدابراهیم رییسی در نشست روز گذشته شورای عالی قوه قضاییه با بیان اینکه در این شرایط کشور نیازمند انسجام و همدلی و هماهنگی است، به مسوولان وزارت بهداشت توصیه کرد که درگیر حاشیه‌ها نشوند و در کاری جمعی همه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و امکانات و نیروی انسانی کارآمد این مجموعه را در راستای تامین امنیت جانی مردم به کار گیرند. رییس قوه قضاییه در بخشی از سخنانش، قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل را قطعنامه‌ای «ضدایرانی» توصیف کرد که به‌ گفته او «با هدایت کانادا و حمایت رژیم صهیونیستی و امریکا و برخی کشورهای اروپایی صادر شده» و در این رابطه گفت: «امروز بر همگان ثابت شده غربی‌ها از قطعنامه‌ها به عنوان ابزاری سیاسی علیه کشورهای مستقل استفاده می‌کنند.» …
۲۸ ساعت قبل
کام برنکشیدن‌ها و نگم نگم ها
امیر حسین ذاکری ‪-‬ یکی از دوستان به طنز گفت: دولت در تمام این مدت حملات زهرآلودی که از پشت انجام شده را هم تحمل کرده اما برای بیشتر تلخ نشدن کام جامعه، کام برنکشیده*شورای نخبگان: چقدر نامردی، بی‌مرامی و نالوطی گری؟ از پشت حملات زهرآگین کردند؟ این نالوطی گری‌ها ما را یاد برخی سکانس‌های خنجر از پشت زدن‌ها درفیلم‌های مسعود کیمیایی انداخت.‌ای کسانی که ازپشت حمله زهراگین کردید!‌ ای کمانداران که تیرهای زهرآگین به پشت دولت زدید! اگر مخالف دولت‌اید حداقل دوئل به سبک فرانسوی کنید یعنی پشت به پشت حرکت کنید بعد برگردید با تپانچه قدیمی به هم شلیک کنید. هر چند به نظرما اگر از تفنگ‌های اسباب بازی «آب پاش» برای دوئل استفاده کنید بهتر و مصداق نوعی تعدیل در مقابله و مبارزه با رقیب است. با تفنگ آب پاش پروژه …
۲۸ ساعت قبل
متحد ترامپ از او خواست شکست را بپذیرد
یکی از متحدان قدیمی دونالد ترامپ گفت که زمان آن فرا رسیده تا رئیس جمهوری آمریکا به این بازی بی‌ثمر خود برای تغییر دادن نتایج انتخابات سوم نوامبر پایان دهد. او تیم حقوقی ترامپ را مایه شرم ملی توصیف کرد.به گزارش ایسنا، کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی که از متحدان وفادار دونالد ترامپ است، در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت که رئیس جمهوری آمریکا از ارائه هرگونه مدرکی مبنی بر تقلب ناکام مانده است و تیم حقوقی او به هم ریخته است و زمان آن است تا کشور در اولویت قرار بگیرد.او گفت: اگر شما مدرکی از تقلب دارید، ارائه کنید.کریستی همچنین از تلاش وکلای ترامپ برای تخریب چهره فرمانداران جمهوری‌خواهی که با ادعاهای او همراهی نکردند، انتقاد کرد. کریستی با اشاره به اتهام‌زنی سیدنی پاول به براین کمپ فرماندار جمهوری‌خواه …
۲۸ ساعت قبل
ماجراجویی علیه برجام
همه تلاش مثلث «ترامپ، نتانیاهو و سلمان» مسدود کردن راه‌های بازگشت به برجام است. آنان در تلاشند تا آخرین لگد خود را بر امکان بازگشت به برجام در صورت استقرار دولت «جو بایدن» بزنند. این لگد‌پرانی می‌تواند تا خطر بروز یک درگیری نظامی در منطقه بینجامد. از این سه ماجراجو احتمال هر اقدامی ممکن است.سفر «مایک‌پمپئو» وزیر‌امورخارجه دولت‌مستعجل «دونالد‌ترامپ» و «الیوث ابرامز» نماینده ویژه دولت‌آمریکا در امور ایران‌ و ونزوئلا به اسرائیل و برخی‌ کشورهای‌ خلیج‌ فارس، استقرار بمب‌افکن‌های بی‌52 در امارات عربی متحده و دیدار «بنیامین نتانیاهو» به همراه «یوسی‌کوهن» رئیس سازمان موساد با «بن سلمان» ولیعهد عربستان در ساحل خلیج «نیوم» در آخرین هفته‌های پایانی دولت ترامپ، نمی‌تواند تنها همان چیزی باشد که که در اخبار …
۲۸ ساعت قبل
قدرت تخریب جهش مسکن
میزان تبخیر مصرفی‌ترین نوع تقاضا در بازار مسکن سنجش شد. روند سپرده‌گذاری خانه‌اولی‌ها برای دریافت وام نشان می‌دهد قدرت تخریب جهش قیمت طی دو سال اخیر سبب شد پاییز امسال حضور این گروه از متقاضیان در بازار نسبت به تابستان 97 -اوایل جهش- نزدیک به 60 درصد کاهش پیدا کند. از طرفی، سهم خانه‌اولی‌ها در معاملات مسکن مناطق متوسط و جنوبی شهر تهران در دو بازه زمانی مشخص می‌کند غالب متقاضیان مصرفی با موج تورم مسکن از بازار به بیرون پرتاب شده‌اند. بخشی از رکود معاملاتی به همین خاطر است.
۲۸ ساعت قبل
واقعه بندرعباس و نظام مدیریت شهری
عبدالرضا گلپایگانی-معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در خبرها آمده که شهرداری بندرعباس بنای غیراصولی، بدون پروانه و در ملک غیر را تخریب کرده است. این رویداد تلخ از وجوه بسیاری قابل بررسی است، اما به واسطه مسئولیتی که بر‌عهده دارم و رویکردی که در شهرداری تهران، مبنی بر «قانونمندی» پیگیری می‌کنم از منظر وظیفه شهرداری و دیگر نهادها به نکات زیر پرداخته‌ام؛ چراکه به‌نظر می‌رسد جو رسانه‌ای نشانه درستی از اشکال بنیادین نمی‌دهد. در آغاز کلام بر این نکته پای می‌فشارم که در «شهری برای همه»، خرد و حکمرانی …
بازگرداندن10 هزار‌مترمربع زمین به مردم
۲۸ ساعت قبل
بازگرداندن10 هزار‌مترمربع زمین به مردم
پروانه بهرام‌نژاد   دیوارهایی که شبانه بالا می‌روند و سقف‌های سستی که غیرمجاز شکل می‌گیرند و در پس آنها تخلفی نهفته، از معضلات اساسی در حوزه شهرسازی است که مدیریت شهری برای مواجه با آنها همواره تلاش می‌کند. در همین راستا، اخیراً ۱۰ هزار‌مترمربع از زمین‌های کشاورزی محدوده حریم شهرداری منطقه ۱۳ از دست سودجویان آزادسازی و رفع تصرف و تعداد قابل توجهی ساخت‌وساز غیرمجاز در این محدوده تخریب شده‌است.  صیانت از حریم  وسعت زیادی از محدوده سیزدهمین تکه پایتخت را حریم تشکیل می‌دهد و این محدوده حدود ۸۰ …
زلزله سیاسی
۲۸ ساعت قبل
زلزله سیاسی
مرضیه ثمره‌حسینی زمانی که وقایع 17شهریور مردم را شوکه کرده بود، بزرگ‎‌‎ترین زلزله ثبت‎‌‎شده تاریخ ایران در طبس رخ‌داد و این شهر را در صدر اخبار کشور و جهان قرار‌داد. غروب 25شهریور1357 زلزله‎‌‎ای با قدرت بیش از 7ریشتر طبس را در‌هم‌کوبید و مردم را داغدار کرد. بر اساس گزارش‎‌‎ها، در پی این زلزله، شهر طبس به ‎‌‎همراه 30روستای آن به کلی تخریب شد و به بیش از 100روستای اطراف خسارت شدید وارد آمد. شدت زلزله به قدری بود که در پایتخت نیز احساس شد. آمار دقیقی از تلفات انسانی این زلزله در دست نیست. شمار کشته‎‌‎ها …
نابودی یک خانه تاریخی دیگر در تهران / نفس‌های «زند نوابی» را می‌بُرند؟
۳۰ ساعت قبل
نابودی یک خانه تاریخی دیگر در تهران / نفس‌های «زند نوابی» را می‌بُرند؟
بیش از ۱۱ سال از نخستین قدم هایی که برای تخریب خانه زند نوابی در میدان فلسطین برداشتند می گذرد، از زمانی که مالک خانه در و پنجره های آن را با حکم دیوان عدالت اداری برای خروج از ثبت آثار تاریخی برداشت و به مرور کلنگ ها برای تخریب اش بالا رفتند. اکنون بعد از گذشت این مدت زمان شهرام شهریار – فعال میراث فرهنگی - در سایت سفرنویس از احتمال تخریب کامل این بنای تاریخی خبر می دهد. او در این باره نوشته است: «خانه تاریخی ولی زندنوابی با نظر دیوان تخریب خواهد شد
پاندمی کرونا نیز رکورد غلظت گازهای گلخانه‌ای را کاهش نداد
۳۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / دی اکسید کربن / سازمان جهانی هواشناسی / تخریب محیط زیست / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
پاندمی کرونا نیز رکورد غلظت گازهای گلخانه‌ای را کاهش نداد
تهران- ایرنا- گزارش سازمان جهانی هواشناسی نشان می دهد؛ میزان گازهای گلخانه‌ای موجود در جو زمین با وجود محدودیت‌ها و تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با پاندمی کرونا، کاهش نیافته است.
جای کلیسای قدیمی در تهران چه ساخته می شود؟
۳۴ ساعت قبل / درآمد / شورای اسلامی شهر تهران / کلیسا / گردشگری و صنایع دستی / موزه
جای کلیسای قدیمی در تهران چه ساخته می شود؟
اقتصادنیوز :‌عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تخریب کلیسای قدیمی در خیابان سی تیر گفت: نمی دانیم جای آن قرار است چه ساخته شود، ساختمانی بلند مرتبه یا مرکز تجاری اما وعده می دهم که تا پایان دوره مدیریت فعلی شهری خانه نیما یوشیج آماده بهره برداری می شود.
جنگ اتیوپی؛ تخریب یک فرودگاه در شهر
۳۵ ساعت قبل
جنگ اتیوپی؛ تخریب یک فرودگاه در شهر
آژانس کودکان سازمان ملل اعلام کرد که حدود 2.3 میلیون کودک به کمک فوری در مناطق جنگی اتیوپی نیاز دارند.
بررسی ادعای آزمایش داروهای خارجی کرونا روی ۳ هزار ایرانی | گزارش سازمان بازرسی درباره تخریب خانه زن بندرعباسی
۳۵ ساعت قبل / قوه قضائیه / سید ابراهیم رئیسی
بررسی ادعای آزمایش داروهای خارجی کرونا روی ۳ هزار ایرانی | گزارش سازمان بازرسی درباره تخریب خانه زن بندرعباسی
 رئیس قوه قضاییه گفت: بسیج حقوقدانان می‌تواند با آموزش همگانی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم دستگاه قضا را در پیشبرد ماموریت هایش کمک کند.
یک پیشنهاد برای تکرار نشدن فاجعه آلونک زن بندرعباسی/ اول تخریب می‌‎کنید که بعد بسازید؟ اول بسازید، بعد تخریب کنید
۳۶ ساعت قبل / بازار مسکن
یک پیشنهاد برای تکرار نشدن فاجعه آلونک زن بندرعباسی/ اول تخریب می‌‎کنید که بعد بسازید؟ اول بسازید، بعد تخریب کنید
فاجعه تخریب آلونک خانواده محروم بندرعباسی اولین مورد از این گونه تخریب های مساله دار نبوده و احتمالا آخری هم نیست. فراوانند امثال این خانواده ها که از داشتن یک سرپناه محرومند. بهتر نیست اول خانه در شان آنها بسازیم، بعد آلونک آنها را تخریب کنیم؟
گزارش رئیس سازمان بازرسی درباره تخریب یک آلونک در بندرعباس/ آغاز بررسی ادعای آزمایش دار‌وهای خارجی بر روی ۳ هزار بیمار ایرانی
۳۶ ساعت قبل / سازمان بازرسی کل کشور
گزارش رئیس سازمان بازرسی درباره تخریب یک آلونک در بندرعباس/ آغاز بررسی ادعای آزمایش دار‌وهای خارجی بر روی ۳ هزار بیمار ایرانی
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بررسی «ادعای آزمایش برخی دارو‌های وارداتی بر روی ۳ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در کشور» خبر داد.
فناوری نانو چگونه در کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی موثر بوده است؟
۳۷ ساعت قبل / تغییرات آب و هوا / فناوری نانو / تخریب محیط زیست
فناوری نانو چگونه در کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی موثر بوده است؟
تهران - ایرنا - تقویت توربین‌ها، ارتقاء سوخت و بهبود راندمان احتراق در موتورها، کاهش آلایندگی در نیروگاه‌ها و ناوگان حمل و نقل ریلی با کمک فناوری ‌نانو از جمله دستاوردهای این فناوری طی یک دهه گذشته برای کاهش تغییرات آب و هوایی بوده است.
تلاش جهادی‌ها با اختصاص زمین برای احداث خانه‌های تخریب‌شده بندرعباس نتیجه داد
۳۷ ساعت قبل / گروه جهادی نورالرضا / بندرعباس / موسسه خیریه حضرت رقیه
تلاش جهادی‌ها با اختصاص زمین برای احداث خانه‌های تخریب‌شده بندرعباس نتیجه داد
مسئول گروه جهادی نورالرضا(ع) گفت: تفاهم نامه‌ای میان مسئولین استانی هرمزگان منعقد شد که براساس آن، اداره مسکن و شهرسازی استان با معرفی بسیج سازندگی، برای خانواده‌های نیازمند زمین اختصاص دهد و گروه‌های ‌جهادی متولی ساخت آن‌ها شوند.
تخریب آلونک در بندرعباس غیرقانونی بود/دلایل افزایش قیمت مرغ
۳۷ ساعت قبل / حسن درویشیان / مرغ / سازمان بازرسی کل کشور
تخریب آلونک در بندرعباس غیرقانونی بود/دلایل افزایش قیمت مرغ
رئیس سازمان بازرسی کل کشور توضیحاتی را پیرامون افزایش قیمت مرغ و تخریب یک آلونک در بندرعباس ارائه کرد.
سرمایه‌داری نئولیبرال و اشرافیت مدرن علتِ تبعیض و بی‌عدالتی است
۳۷ ساعت قبل / عدالت / تبعیض / سرمایه‌داری / رهبر انقلاب
سرمایه‌داری نئولیبرال و اشرافیت مدرن علتِ تبعیض و بی‌عدالتی است
امام جمعۀ لواسانات درباره تخریب خانۀ بانوی بندرعباسی گفت: منطقی که موجب تبعیض و بی‌عدالتی می‌شود، منطقِ سرمایه‌داری نولیبرال و اشرافیتِ مدرن است.
آبشار ماسوله از بین رفت
۳۹ ساعت قبل / شهرک تاریخی ماسوله / فومن / ریزش سنگ
آبشار ماسوله از بین رفت
رشت- آبشار شهر تاریخی ماسوله در شهرستان فومن بر اثر ریزش چندین سنگ تخریب شد.
۴۰ ساعت قبل / شاه نعمت الله / کرمان / گنبد / صفویه / شهر ماهان / بارش باران
(تصاویر) تخریب بخشی از گنبد شاه نعمت‌الله ولی
در بارندگی‌های اخیر بخشی از کاشی کاری گنبد آرامگاه تاریخی شاه نعمت الله، ولی در شهر ماهان استان کرمان فروریخته است. تاریخ ساخت این بنا در دوره صفویه است که در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۳۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. به گفته کارشناسان میراث فرهنگی به زودی عملیات مرمت این قسمت انجام خواهد شد.
خضریان: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها می‌تواند به کاهش تخلفات ساختمانی بینجامد
۴۰ ساعت قبل / کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری‌ها / تخلفات ساخت و ساز
خضریان: اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها می‌تواند به کاهش تخلفات ساختمانی بینجامد
نماینده تهران در مجلس با تاکید بر ضرورت جلوگیری از بروز برخی حواشی همچون تخریب آلونک‌ها در کنار دریافت مجوز برای کاخ‌سازی‌های، ابراز امیدواری کرد که با تصویب طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها در مجلس، شاهد کاهش تخلفات ساختمانی باشیم.
ساخت منزل مسکونی برای بانوی بندرعباسی/ نیاز اضطرای خانوارهای بی‌سرپرست به مسکن
۴۲ ساعت قبل / بانوی بندرعباسی / بحران مسکن / تخریب خانه بانوی بندرعباسی / ساخت خانه / ساخت مسکن
ساخت منزل مسکونی برای بانوی بندرعباسی/ نیاز اضطرای خانوارهای بی‌سرپرست به مسکن
شفقنا- مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان توضیحاتی درباره آخرین وضعیت زن سرپرست خانوار بندرعباسی که در هنگام تخریب منزلش اقدام به خودسوزی کرده بود، ارائه کرد. ایلنا نوشت: «علی الهیاری» مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان درباره آخرین وضعیت بانوی بندرعباسی...
آلونک؛ مساله چیز دیگری‌است؟
۴۴ ساعت قبل / اقتصادی و اجتماعی / زمین / فضای مجازی / فوت / قانون اساسی
آلونک؛ مساله چیز دیگری‌است؟
تخریب آلونک یک خانم سرپرست خانوار در بندرعباس بازتاب گسترده‌ای داشت؛ آلونکی که نیازی به خراب کردن هم نداشت چون معلوم بود چنان بدون استحکام است که اگر کوچک‌ترین ضربه‌ای می‌خورد دیر یا زود خراب می‌شد.
نیاز به دخالت فوری رئیس‌جمهور/قسم حضرت عباس یا دم خروس مواضع ذوالنور/دلار ۱۱۵۰۰ تومانی ادامه تراژدی دلار ۴۲۰۰ تومانی
۴۶ ساعت قبل
نیاز به دخالت فوری رئیس‌جمهور/قسم حضرت عباس یا دم خروس مواضع ذوالنور/دلار ۱۱۵۰۰ تومانی ادامه تراژدی دلار ۴۲۰۰ تومانی
دفاع تعجب‌انگیز کیهان از ترامپ؟!، درسی از دادگاه طبری و امامی درسی از دادگاه طبری و امامی، حسام‌الدین آشنا دومین مجرم دادگاه جرائم سیاسی، جنجال واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی لاکچری، fatf برای چین مهم است، رویای تصاحب «پاستور»، کارگزاران به دنبال تکروی است؟ و واکنش‌ها به تخریب خانه زن بندرعباسی از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
از باستی‌هیلز تا آلونک آسیه پناهی و زن بندرعباسی؛ چرا بولدوزرها سراغ ‌لاکچری‌ها نمی‌روند؟
۴۷ ساعت قبل / روستای ابوالفضل اهواز / بنیاد مستضعفان / زن بندرعباسی / ویلاهای لواسان / باستی‌هیلز / آسیه پناهی
از باستی‌هیلز تا آلونک آسیه پناهی و زن بندرعباسی؛ چرا بولدوزرها سراغ ‌لاکچری‌ها نمی‌روند؟
اخبار تخریب مسکن‌های غیررسمی روز به روز عجیب‌تر می‌شود؛ بعد از اقدام بنیاد مستضعفان برای تخریب روستای ابوالفضل اهواز، خانه کوچک یک زن بندرعباسی تخریب شد...
اهدا زمینی به سرپرست خانوار پس از تخریب آلونک آنها +عکس، ویدئو
۲ روز قبل
اهدا زمینی به سرپرست خانوار پس از تخریب آلونک آنها +عکس، ویدئو
واکنش‌های کاربران و بازتاب خبر تخریب خانه یک سرپرست خانوار در بندرعباس با اهدای زمینی پس از این اتفاق، دو چندان شده است.
ماجرای پیکر خون آلود در سرویس بهداشتی
۲ روز قبل / اخبار حوادث / ماجرای پیکر خون آلود / قتل
ماجرای پیکر خون آلود در سرویس بهداشتی
زن ۵۸ ساله که برای شکایت از پسرش مبنی بر توهین، تخریب، تهدید و ضرب و جرح به کلانتری آمده بود در شرح داستان زندگی اش به مشاور و کارشناس اجتماعی کلانتری توضیحاتی ارائه داد.
۲ روز قبل
فقر، بی‌پناهی و بی‌صدایی
خبر تخریب آلونکی که زن بی‌سرپرست ساکن بندرعباس با فرزندانش در آن زندگی می‌کردند که از طریق رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، بار دیگر پرسش‌ها و نگرانی‌های زیادی را درباره چنین رخدادهایی که گاه به گاه ذهن جامعه را به خود مشغول کرده، در پی داشته است. مسوولان مربوطه این اقدام را قانونی دانسته‌اند. با فرض پذیرفتن اینکه این اقدام که بیان شده در راستای حفاظت از منابع عمومی یا جلوگیری از احداث بنا در مسیر رودخانه بوده، با مجوز قانونی بوده است؛ آیا چنین اقدامی باید به دور از ملاحظه شرایط زیستی خانواری بی‌سرپرست و بی‌پناه انجام شود؟ آیا چنین خانواری با قصد تعرض عامدانه به حریم شهرداری به این کار دست زده است؟ یا اینکه سرپرست این «خانوار بی‌سرپرست» از روی …
۲ روز قبل
هدیه قانونگرایی غربی!
انتشار تصاویر دلخراش تخریب اتاقکی که یک زن به عنوان سرپناه فرزندان یتیم خود بنا کرده بود، احساسات عمومی را جریحه‌دار کرد. این تصاویر شاید یکی از ده‌ها تصاویر مشابهی باشد که در طول سال اتفاق می‌افتد و رسانه‌ای می‌شود. مبنای حقوقی این تخریب مصوبه کمیسیون موضوع ماده 100 قانون شهرداری‌هاست که با حضور نمایندگانی از دولت، نماینده شورای شهر و... محدوده شهری تصمیم‌گیری می‌کنند. چند ماه پیش از این آیت‌الله رییسی نسبت به عوارض و مشکلات این کمیسیون هشدار رسمی داد و از دولت و مجلس خواست با اصلاح این ماده قانونی از عوارض منفی ناشی از آن پیشگیری کنند. جالب است بدانیم دقیقا همین کمیسیون که تاب مشاهده یک اتاقک بلوکی را ندارد همان کمیسیونی است که چشم خود را بر برج‌های …
۲ روز قبل
چرا پوتین به بایدن تبریک نگفت
رئیس جمهوری روسیه گفت، زمانی که او به جو بایدن پیروزی پیش‌بینی شده در انتخابات ریاست جمهوری را در بحبوجه امتناع ترامپ در پذیرش شکست تبریک نگفت، از سوی هیچ انگیزه نهانی هدایت نمی‌شد.به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به شبکه روسیا ۱ گفت: تشریفات باید بر اساس شیوه‌های تعیین شده و استانداردهای قانونی دنبال شود. هیچ انگیزه یا چیز دیگری وجود ندارد که بتواند منجر به تخریب بیشتر روابط ما شود. این یک رویکرد کاملاً رسمی است.رئیس جمهوری روسیه گفت، او رویکرد انتظار را دنبال کرده و منتظر است ماجراهای پسا انتخاباتی در ایالات متحده حل و فصل شوند.پوتین با بیان اینکه احترام برابری برای بایدن و ترامپ قائل است، گفت: مساله این نیست که ما از شخصی خوشمان می‌آید یا خیر خیلی ساده است ما منتظر پایان …
قبل از تأمین سرپناه نباید اقدام به تخریب خانه ای کرد
۲ روز قبل
قبل از تأمین سرپناه نباید اقدام به تخریب خانه ای کرد
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور طی پی‌نوشتی بر گزارش تخریب خانه زنی در بندرعباس که در روزهای گذشته واکنش های بسیاری را به‌همراه داشته است، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، در دستوری به استانداران سراسر کشور تاکید کرد: لازم است کلیه دستگاه های استان قبل از تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن،‌ نباید اقدام به تخریب کنند. در متن نامه معاون اول رئیس جمهور آمده است:«متاسفانه گاهی شاهد اینگونه حوادث دردناک هستیم  که روح و جان انسان را آزار می دهد. لازم است به کلیه دستگاه های استان ابلاغ شود که قبل …
دستور جهانگیری به استانداران پس از  تخریب خانه یک زن
۲ روز قبل / جهانگیری / بندرعباس / تخریب خانه
دستور جهانگیری به استانداران پس از تخریب خانه یک زن
معاون اول رییس جمهور طی پی نوشتی بر گزارش تخریب خانه یک زن در بندرعباس، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، در دستوری به استانداران سراسر کشور تاکید کرد: لازم است همه دستگاه‌های استان قبل از تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن،‌ نباید اقدام به تخریب کنند.
دستور جهانگیری برای تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن، قبل از اقدام به تخریب
۲ روز قبل / تامین مسکن مناسب / تخریب خانه / تخریب خانه زن بندرعباسی / جهانگیری / مسکن محرومان
دستور جهانگیری برای تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن، قبل از اقدام به تخریب
شفقنا- معاون اول رییس جمهور طی پی نوشتی بر گزارش تخریب خانه یک زن در بندرعباس، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، در دستوری به استانداران سراسر کشور تاکید کرد: لازم است کلیه دستگاه های استان قبل از...
پاسخ معنادار رهبر انقلاب به یک رئیس‌جمهور بدهکار / ماجرای تماس فتاح با رئیس دولت اصلاحات / هاشمی‌طبا: با آمدن بایدن هیچ چیز تغییر نخواهد کرد
۲ روز قبل
پاسخ معنادار رهبر انقلاب به یک رئیس‌جمهور بدهکار / ماجرای تماس فتاح با رئیس دولت اصلاحات / هاشمی‌طبا: با آمدن بایدن هیچ چیز تغییر نخواهد کرد
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: واکنش جهانگیری به تخریب خانه یک زن در بندر عباس / ترکان: شورای نگهبان می‌تواند مشارکت وسیع‌تری را در ۱۴۰۰ رقم بزند / کواکبیان: ظریف هنوز قدمی برای انتخابات برنداشته فحش می‌شنود و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
طالبان: دولت افغانستان برای تخریب روند صلح تلاش می‌کند
۲ روز قبل
طالبان: دولت افغانستان برای تخریب روند صلح تلاش می‌کند
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای گفت که دولت افغانستان نیت برقراری صلح ندارد و تاکید کرد که پیشرفت‌هایی هم که تاکنون صورت گرفته نتیجه فشار جهت‌های خارجی بوده است. وی در واکنش به درخواست اشرف غنی برای حفظ تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل بر سران طالبان به عنوان اهرم فشار علیه این گروه نیز افزود: از درخواست‌های غیرمسئولانه اشرف غنی در این فرصت حساس صلح، آشکار می‌شود که آن‌ها هنوز هم می‌خواهند در برابر صلح موانع ایجاد کرده، این روند را با ناکامی مواجه ساخته و برخلاف روح صلح و مذاکرات موضع‌گیری کنند.
واکنش جهانگیری به تخریب خانه زن بندرعباسی | دستور مهم به استانداران
۲ روز قبل / اسحاق جهانگیری
واکنش جهانگیری به تخریب خانه زن بندرعباسی | دستور مهم به استانداران
معاون اول رییس جمهور طی پی نوشتی بر گزارش تخریب خانه یک زن در بندرعباس، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه در دستوری به استانداران سراسر کشور تاکید کرد: لازم است کلیه دستگاه‌های استان قبل از تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن‌، نباید اقدام به تخریب کنند.
ابراز تاسف و دستور جهانگیری در پی تخریب منزل یک خانم بندرعباسی
۲ روز قبل / اسحاق جهانگیری / دولت دوازدهم
ابراز تاسف و دستور جهانگیری در پی تخریب منزل یک خانم بندرعباسی
معاون اول رئیس جمهور در پی انتشار گزارشی از تخریب خانه یک زن در بندرعباس به کلیه دستگاه‌ها در خصوص تامین سرپناه مناسب برای افراد ساکن، قبل از اقدام به تخریب دستور داد.
واکنش‌ها به تخریب سرپناه یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس به مجلس رسید
۲ روز قبل / حاشیه نشینی / مسکن / فقر / خط فقر
واکنش‌ها به تخریب سرپناه یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس به مجلس رسید
تسنیم نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس از ثبت "طرح ۲ فوریتی تغییر فرآیند تخریب منازل غیرمجاز محرومین و تامین مسکن برای آنها" در سامانه قانون‌گذاری مجلس خبر داد.
اعلام جزئیات فیلم تخریب یک ساختمان در میان‌جنگل فسا
۲ روز قبل
اعلام جزئیات فیلم تخریب یک ساختمان در میان‌جنگل فسا
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا، ضمن تکذیب خبر تخریب منزل یک معلول در میان جنگل آن شهرستان، ضمن تاکید براینکه فیلم مربوط به سال گذشته بوده که با هدف تشویش اذهان عمومی منتشر شده است، به تشریح جزییات این موضوع پرداخت.
۲ روز قبل
آغدام در قره باغ به شهر ارواح تبدیل شده است
مسجدی با دو مناره که در قرن نوزدهم ساخته شده، تنها بنای آغدام است که بنای اصلی آن سالم باقی مانده، اما آن نیز در وضعیت بسیار نامناسب قرار دارد.در پی استقرار ارتش آذربایجان در شهر آغدام تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد ارمنستان با اشغال آغدام آن را تخریب و کاملا به شهر ارواح تبدیل کرده است. در شهر آغدام که ۲۷ سال در اشغال ارمنستان بوده، تقریبا هیچ ساختمان سالمی باقی نمانده و به خرابه تبدیل شده است./فرارو
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •