پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
توسعه علمی
تعطیلی مراکز غیردولتی تابع ضوابط آموزش و پرورش است
ایرنا / ۲۳ ساعت قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
تعطیلی مراکز غیردولتی تابع ضوابط آموزش و پرورش است
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: تعطیلی مراکز غیردولتی اعم از مراکز پیش دبستانی و مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان تابع ضوابط کلی وزارت آموزش و پرورش است.
  مدارس  مجتبی زینی وند  سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی  دانش‌آموزان  پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا  کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه برای تولید ۳ هزار موتور سیکلت برقی اداره پست
ایسنا / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه برای تولید ۳ هزار موتور سیکلت برقی اداره پست
به دنبال دغدغه چند ساله دولت برای برقی کردن موتور سیکلت‌ها در کلانشهرها و به منظور کاهش آلودگی هوا، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش‌قدم تولید موتورسیکلت‌های برقی برای اداره پست شد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  موتور برقی  ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته
شرکت‌های دانش بنیان محور توسعه خراسان رضوی هستند
ایسنا / ۳۸ ساعت قبل / ...
شرکت‌های دانش بنیان محور توسعه خراسان رضوی هستند
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: یکی از محورهای توسعه خراسان رضوی شرکت‌های دانش بنیان هستند.
  استانی-اقتصادی
امکان ارزآوری ۲ میلیارد دلاری با تهیه آیین‌نامه صنایع خلاق
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
امکان ارزآوری ۲ میلیارد دلاری با تهیه آیین‌نامه صنایع خلاق
تهران- ایرنا- رییس فدارسیون فاوا گفت: تهیه آیین‌نامه صنایع خلاق توسط اتاق بازرگانی، معاونت علمی و سازمان توسعه تجارت حدود ۲ میلیارد دلار ارزآوری خواهد داشت.
  اتاق بازرگانی ایران  محمدرضا طلایی  صمت
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
ساخت دستگاه بویایی‌سنج توسط محققان دانشگاهی
محققان دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی و ساخت دستگاه بویایی‌سنج شدند که به گفته آن‌ها این دستگاه امکان ثبت و پردازش سیگنال‌های مغزی و پاسخ مغز به رویدادهای بویایی را فراهم می‌کند.محققان دانشگاه صنعتی شریف با انجام طرحی پژوهشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به ساخت این دستگاه شدند. این دستگاه برای مطالعات شناختی در زمینه سنجش حس بویایی بیماران کاربرد دارد. دستگاه بویایی‌سنج رشته‌ای از محرک‌های بویایی شامل رایحه‌های متنوع را به صورت برنامه‌ریزی شده به فرد مورد آزمایش ارائه می‌کند. بررسی پاسخ مغز به چنین رشته تحریکی می‌تواند به پژوهشگران در شناخت ساختار و عملکرد مغز کمک کند.
کیت تشخیص بیماری کرونا بومی‌سازی می‌شود
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
کیت تشخیص بیماری کرونا بومی‌سازی می‌شود
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به همکاری مشترک ستاد توسعه زیست‌فناوری و اداره کل آزمایشگاه‌های سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تولید کیت‌های تشخیصی کرونا ویروس، گفت: بر اساس این همکاری مشترک قرار است با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، کیت‌های تشخیصی را در داخل کشور تولید کنیم.
  ویروس کرونا  ستاد توسعه زیست فناوری  شرکت دانش بنیان
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
آغاز پذیرش دوره‌های MBA و DBA در دانشگاه تهران
امروزه صاحب نظران حوزه مدیریت براین باورند که نیروی انسانی به عنوان اصلی‌ترین دارایی سازمان‌ها و به عنوان مزیت رقابتی نیز مطرح است.دنیای امروزی با حضور فناوری و گسترده‌تر شدن ابزار‌ها و دسترسی راحتر به آن‌ها، به شدت رقابتی شده است. رقابت سازمان‌ها هم ازین قاعده مستنثنی نیست که باید برای ماندن در این عرصه توانایی‌های لازم را کسب کرده و تحول را به وجود آورد. یکی ازمنابع مهم برای ایجاد تحول و بقای سازمان و رسیدن به هدف‌ها و رسالت‌های موردنظرش، عامل تجهیز نیروی انسانی با آموزه‌های کاربردی مدیریت است.در عصر حاضر، هر سازمان و یا کسب و کاری برای بقا و رسیدن به اهداف خود نیاز دارد که انواع چالش‌های پیش رو را بشناسد و در جهت رفع آن قدم بردارد.در صنعت آموزش برای پاسخ به چنین چالش هایی، دوره‌های کاربردی …
توسعه بازار محصولات ایرانی در افغانستان با سفر یک هیات تجاری
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
توسعه بازار محصولات ایرانی در افغانستان با سفر یک هیات تجاری
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در راس یک هیات تجاری و فناور، فروردین ماه سال ۹۹ مهمان همسایه شمال شرق کشور می‌شود. در این سفر سه روزه به افغانستان، بازار محصولات دانش‌بنیان ایرانی در این کشور توسعه می‌یابد و روابط تجاری بین دو کشور روند رو به رشدی خواهد یافت.
  ایران و افغانستان  دانش بنیان  تجارت
مرکز توسعه فناوری‌های توانبخشی از راه دور افتتاح شد
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
مرکز توسعه فناوری‌های توانبخشی از راه دور افتتاح شد
تهران- ایرنا- طرح کلان ملی "مرکز فناوری‌های توانبخشی از راه دور" با هدف سرعت گرفتن تدوین الگوی فناورانه برای توانبخشی از راه دور، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.
  شرکت دانش بنیان  توانبخشی
مرکز خلاقیت و نوآوری حوزه تاسیس می‌شود
مهر / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
مرکز خلاقیت و نوآوری حوزه تاسیس می‌شود
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری گفت: مرکز خلاقیت و نوآوری حوزه تاسیس می‌شود.
  سید محمد حسین سجادی نیری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  نوآوری
راه توسعه صنعت برق به کمک دانش‌بنیان‌ها هموار می‌شود
ایسنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
راه توسعه صنعت برق به کمک دانش‌بنیان‌ها هموار می‌شود
دستیار معاون عملی و فناوری رئیس‌جمهور در توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه انرژی با اشاره به برگزاری نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با همکاری وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، گفت: یکی از محورهای نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق، حل مسئله پیک‌سایی است.
  صنعت برق  شرکت‌های دانش‌بنیان  وزارت نیرو  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
لوح نوآوری محصول برای «کوشش رادیاتور»
شرکت تولیدی کوشش رادیاتور تولیدکننده انواع رادیاتور خودرو با بیش از هشتاد سال سابقه در صنعت رادیاتور خودرو، لوح زرین ملی نوآوری محصول را به‌دست آورد. در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی که به همت پژوهشکده سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد، از سوی دفتر توسعه فناوری و نوآوری‌های دانشگاه صنعتی شریف «کوشش رادیاتور» از میان ۷۰۰شرکت ایرانی، به عنوان یکی از ۲۲ شرکت برگزیده در سال ۱۳۹۸ انتخاب شد. شرکت تولیدی کوشش رادیاتور صادرکننده نمونه ملی در سال ۱۳۹۸ محصولات خود را به بیش از ۳۰کشور جهان در ۴ قاره (آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا) صادر می‌کند.
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
فن‌بازار صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود
با امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو)، فن بازار صنعت خودرو تاسیس می‌شود.در این تفاهم‌نامه که با امضای رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر عامل شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو) منعقد شد، یکی از اهداف اصلی ایجاد فن‌بازار خودرو، توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان شد.همچنین دو طرف متعهد شدند تا برای ایجاد اتصال میان عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت و بهره‌برداری هر چه بیشتر از توان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای رفع مشکلات و ساخت قطعات فناورانه و تحریمی خودروهای تولیدی کشور همکاری‌های موجود را گسترش دهند. یکی دیگر از کارکردهای …
توسعه علمی پیش‌نیاز توسعه همه جانبه کشور است/ بزرگترین سرمایه کشور، جوانان و نخبگان هستند
مهر / ۴ روز قبل / سیاسی
توسعه علمی پیش‌نیاز توسعه همه جانبه کشور است/ بزرگترین سرمایه کشور، جوانان و نخبگان هستند
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پیش‌نیاز توسعه همه جانبه کشور توسعه علمی است، گفت: پایگاه توسعه علمی کشور، دانشگاه‌ها هستند و باید تلاش کنیم تا مجموعه اقتصاد کشور به سمت دانش بنیان ش
  ایران  نفت  امریکا  خبر گزاری مهر  چین  جهانگیری
ایجاد شرایطی که منجر به فرار مغز‌ها شود، جفا و خیانت به کشور است
ایلنا / ۴ روز قبل / سیاسی
ایجاد شرایطی که منجر به فرار مغز‌ها شود، جفا و خیانت به کشور است
ایلنا: معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه پیش‌نیاز توسعه همه جانبه کشور توسعه علمی است، گفت: پایگاه توسعه علمی کشور، دانشگاه‌ها هستند و باید تلاش کنیم تا مجموعه…
تامین نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین دستاورد آموزش عالی بعد از انقلاب
ایسنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
تامین نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین دستاورد آموزش عالی بعد از انقلاب
وزیر علوم تامین نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین دستاورد آموزش عالی بعد از انقلاب دانست و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوره توسعه تحقیقات و پژوهش به منظور تثبیت جایگاه علمی کشور را داشتیم اما در 15 سال گذشته برای کاربست دانش و فناوری‌های تلاش شده است.
  بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه  وزیر علوم
علل اقتصادی و وعده‌های توخالی منجر به افزایش مهاجرت نخبگان شده است
دیدارنیوز / ۵ روز قبل / اجتماعی
علل اقتصادی و وعده‌های توخالی منجر به افزایش مهاجرت نخبگان شده است
هرچند خروج از ایران به‌واسطه تحصیل، کار و به‌طور کلی دستیابی به فرصت‌های بیشتر به دهه‌ها قبل برمی‌گردد، اما موج جدید این مهاجرت‌ها به‌ویژه از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌ها بر علیه ایران به‌شدت افزایش یافته است و تعداد زیادی از نخبگان علمی و قهرمانان ورزشی با کسب تابعیت از کشور‌های خارجی، بنا بر کوچ نهادند. در همین خصوص، مسعود رضایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیدارنیوز با تاکید بر اینکه مسائل اقتصادی یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که در امر مهاجرت دخیل است، گفت:چنانچه بتوانیم در راستای رفع مشکلات و نیاز‌های جوانان به‌نحوی فضاسازی کنیم که جاذبه‌ای ایجاد شود، قطعاً جوانان تمایل‌شان به مهاجرت کمتر شده و در نتیجه می‌توانیم از ظرفیت این جوانان در داخل کشور …
بازدید فعالان اقتصادی ترکیه از مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران/ایجاد همکاری های علمی و تحقیقاتی
ایسنا / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
بازدید فعالان اقتصادی ترکیه از مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران/ایجاد همکاری های علمی و تحقیقاتی
برخی فعالان اقتصادی ترکیه به اتفاق مهندس رزمی، مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون و سایر مسوولان این بنیاد از بانک‌های زیستی واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید کردند.
  مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی  ایران و ترکیه
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
تحول فناوری در چاپ سه‌بعدی اشیای کوچک
پژوهشگران ممکن است به لطف یک تکنیک نوآورانه جدید در چاپ سه‌بعدی بتوانند محصولات مختلفی از بافت‌های متنوع گرفته تا اندام‌ها، محافظ‌های دهان و دندان و سمعک‌ها را تولید کنند. به این ترتیب در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولی بزرگ در حوزه‌هایی چون پزشکی و زیست‌شناسی خواهیم بود.این نوآوری نتیجه یک تکنیک جدید است که توسط پژوهشگران آزمایشگاه ابزارهای کاربردی فوتونیک(Laboratory of Applied Photonics Devices) در مؤسسه Ecole polytechnique fédérale de Lausanne سوئیس(یکی از معروف‌ترین مؤسسات علمی و فناوری اروپا) توسعه …
آمادگی برای فراهم کردن بستر توسعه علوم شناختی با کمک رسانه‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / علمی و آموزشی
آمادگی برای فراهم کردن بستر توسعه علوم شناختی با کمک رسانه‌ها
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه علوم شناختی در صورت همراهی با رسانه‌ها و نوآوری آنها، توسعه خوبی خواهد یافت، گفت: معاونت علمی و فناوری آماده فراهم کردن بستر توسعه علوم شناختی به کمک رسانه‌ها است.
  علوم شناختی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
محور توسعه فناوری های آینده با تلفیق ۴ فناوری
مشرق / ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / سیاسی
محور توسعه فناوری های آینده با تلفیق ۴ فناوری
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تلفیق علوم نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی علوم شناختی و آی تی محور توسعه فناوری های آینده است.
  اینستاگرام  تلگرام  ایران  فناوری  فناوری اطلاعات  اخبار فناوری
تولید۳۰۰۰موتورسیکلت برقی برای موزعین پست دردستور کار معاونت علمی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / علمی و آموزشی
تولید۳۰۰۰موتورسیکلت برقی برای موزعین پست دردستور کار معاونت علمی
با امضا تفاهم‌نامه چهارجانبه تولید ۳ هزار دستگاه موتور سیکلت برقی در دستور کار ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی قرار گرفت و قرار است در فاز اول ۵۰ دستگاه از این موتورها تولید و در اختیار شرکت پست گذاشته شود.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
سامانه نظرسنجی مبتنی برQR code بانک رفاه
امروزه نوآوری یک الزام است و بانک‌ها در آینده ناگزیر با فناوری عجین خواهند شد و این موضوع با توسعه پژوهش‫های امروزی ریل‫گذاری می‫شود. بر همین مبنا بانک رفاه نیز گام‫های موثری در بخش نوآوری برداشته که می‫تواند مبنای بانکداری الکترونیکی شود.با آغاز تحریم‫ها اتکا به توان داخلی به ویژه در عرصه نوآوری اهمیت ویژه‫ای پیدا کرده است. درواقع امروز بدون نوآوری هر کسب ‌و کاری در بلندمدت از صحنه رقابت خارج خواهد شد، مگر اینکه فناوری‫ها در ارائه خدمات و محصولات در حوزه بانکداری و ... به کار گرفته تا به روز‫رسانی شود و این اتفاق محقق نمی‫شود، مگر اینکه تیم تحقیقاتی قوی در بنگاه ها مستقر شوند. در حال حاضر بانک‌ها و شرکت‌های فعال در بخش پرداخت، تقریباً رقابت یکسانی دارند، از این رو آنهایی که نسبت به بانکداری …
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش که بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد.
  استانی-علمی و آموزشی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  استانداری البرز  عزیزاله شهبازی  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  البرز
حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / فناوری
حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح‌های موثر در قالب تولید آزمایشی حوزه فراورده های آبزی حمایت می‌کند. 
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  آبزیان  زیست فناوری
تلاش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
تلاش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست
دانشگاه جامع علمی کاربردی از زمان آغاز فعالیت، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نیروهای آچار به دست و آماده کار، تحویل جامعه بدهد، در این راستا این دانشگاه نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" را در تبریز برگزار کرده است.
  استانی-علمی و آموزشی
 دانشگاه در توسعه اقتصاد بدون نفت چه نقشی دارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
 دانشگاه در توسعه اقتصاد بدون نفت چه نقشی دارد؟
عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه با ایجاد روحیه کارآفرینی در جامعه می‌تواند بخش قابل توجهی از درآمدهای نفتی را پوشش دهد.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه  دانشگاه فردوسی مشهد  درآمدهای نفتی  رشد اقتصادی
آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های علمی با سایر کشورها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / علمی و آموزشی
آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های علمی با سایر کشورها
وزیر علوم با بیان اینکه از همکاری‌های مشترک مراکز علمی ایران با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورهای دیگر حمایت می‌کنیم، گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی علی‌رغم محدودیت‌ها و تحریم‌های اعمال شده جایگاه علمی کشور را ارتقاء دادند و ما آماده تعاملات علمی با سایر کشورها هستیم.
  سفیر ترکیه در ایران  تاثیر تحریم ها بر پیشرفت علمی  وزیر علوم  همکاری علمی
با انتقال ژن می‌توانیم ثروت‌آفرینی کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بهداشت و سلامت
با انتقال ژن می‌توانیم ثروت‌آفرینی کنیم
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک فناوری انتقال ژن در کشور می‌توانیم ثروت‌زایی کنیم.
  ژن درمانی  فناوری زیستی
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
تهران- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی گفت: رشد علمی و توسعه فناوری های کشور نیازمند برنامه مدون و تقسیم کار به دور از موازی کاری ها است.
  اقتصاد مقاومتی  جهاد دانشگاهی  حمیدرضا طیبی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
سلامت روانی- اجتماعی مردم را جدی بگیرید
[شهروند]  روانپزشکان نگران سلامت روان مردم‌اند؛ گروهی از آنها که پس از اتفاقات دی ‌ماه، یعنی سقوط هواپیمای ایران – اوکراین و حاشیه‌های بعدش، درباره تأثیر این حوادث بر روان مردم، هشدار داده بودند، روز گذشته در بیانیه‌ای تحلیلی از مسئولان خواستند تا سلامت روانی–اجتماعی مردم را جدی بگیرند و با آنها صادق باشند. اعضای هیأت‌مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران در بخشی از این بیانیه نوشته‌اند: «افزایش امید اجتماعی و اعتماد عمومی یکی از پایه‌های حفظ سلامت روان است. بارها مورد پرسش قرار گرفته‌ایم که چگونه می‌توان مردم و به‌ویژه جوانان را امیدوار کرد و مانع افزایش بی‌اعتمادی آنها شد. سرمایه اجتماعی که بازتاب اعتماد و پیوندهای متقابل …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
شورچه: نظام شهری باید مولفه‌های زنانه داشته باشد
[شهروند] یازده زن و چهار مرد پژوهشگر در حوزه‌های جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی و معماری دور هم ‏جمع شدند تا در نشست «زنان و فضاهای شهری» از امنیت زنان در شهر و بررسی مولفه‌های کلامی، ‏غیرکلامی و فیزیکی موثر در آن بگویند. از اینکه چطور الگوهای رفتاری در جنسیتی کردن فضای ‏شهری موثرند و شیوه برخورد با فضاهای جنسیتی چه خواهد بود.‏ در این نشست، الناز عباسیان، مدیر دفتر توسعه محله‌ای بهارستان-فردوسی که پژوهشگر حوزه سلامت ‏روان است به بحث سلامت شهری و امنیت بصری پرداخت. از نظر او اگر بخواهیم فضای شهری را ‏برای زنان امن کنیم باید ابتدا به مسائل بصری زنان توجه کنیم؛ برای نمونه تراکم پوشش گیاهی و ‏ارتفاع فضای سبز که هرچقدر ارتفاع از سطح بصری زنان …
نمایشگاه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" در تبریز
نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، در مرکز آموزش علمی کاربردی ماشین ‌سازی تبریز افتتاح شد.
جشنواره خوارزمی صحنه بین‌المللی برای ارزیابی طرح‌های پژوهشی و نوآوری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
جشنواره خوارزمی صحنه بین‌المللی برای ارزیابی طرح‌های پژوهشی و نوآوری است
تهران- ایرنا- معاون مدیرکل یونسکو دربخش علوم طبیعی گفت: جشنواره بین‌المللی خوارزمی صحنه ارزیابی طرح‌های پژوهشی و نوآوری است که متخصصان در حرفه‌های مختلف را به قرارگرفتن در مسیر علم و توسعه دانش علمی ترغیب می‌کند.
  جشنواره خوارزمی  یونسکو
مقابله با چالش‌های اقتصادی فقط با همکاری علمی و فناوری میسر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
مقابله با چالش‌های اقتصادی فقط با همکاری علمی و فناوری میسر است
تهران- ایرنا- مدیر اجرایی کمیسیون علم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب (کامسَتس؛ COMSATS) گفت: مقابله با چالش‌های اقتصادی – اجتماعی کشورهای در حال توسعه، فقط به واسطه دستیابی به همکاری در زمینه علوم و فناوری میسر است.
  جشنواره خوارزمی
سوابق علمی و اجرایی حجت الاسلام شهریاری نامزد مجلس خبرگان
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
سوابق علمی و اجرایی حجت الاسلام شهریاری نامزد مجلس خبرگان
شهریاری ریاست مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی (سازمان سمت) ، مدیریت شبکه اطلاع‌رسانی حوزه و دبیری شورای عالی اطلاع‌رسانی کشور را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد.
  انتخابات98
دانش فنی تکثیر تجاری عناب واگذار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
دانش فنی تکثیر تجاری عناب واگذار می‌شود
تهران- ایرنا- ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، برای واگذاری دانش فنی تکثیر تجاری «عناب» فراخوان منتشر کرد.
  وزارت جهاد کشاورزی  گیاهان دارویی  کرج
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی…
  ایران  توسعه علمی  علم و فناوری  علوم تحقیقات و فناوری  وزارت علوم
در تبدیل "داده" به دانش خلأ داریم/تاثیر استفاده از VPN در "داده"
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
در تبدیل "داده" به دانش خلأ داریم/تاثیر استفاده از VPN در "داده"
رییس دانشکده روانشناسی وعلوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اهمیت داده در توسعه علمی کشور، اظهار کرد: داده‌های ما شنیدنی هستند و داده‌های واقعی نداریم؛ در حالی که استفاده از VPN باعث می‌شود بخشی از داده‌های درون جامعه خودمان را از دست بدهیم.
  کتابخانه دیجیتال  دانشگاه علامه طباطبایی  داده
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم.
  جشنواره خوارزمی  وزیر علوم  رئیس جمهور
ضرورت اشتراک‌گذاری دستاوردهای علمی ایرانی با سایر کشورها
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فناوری
ضرورت اشتراک‌گذاری دستاوردهای علمی ایرانی با سایر کشورها
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای مهم در توسعه علم و فناوری است که دستاوردهای خود را در فضای صلح و دوستی در اختیار کشورها قرار می‌دهد.
  منصور غلامی  جشنواره خوارزمی  سالن اجلاس سران
ایران به دنبال ارائه یافته‌های علمی خود به دنیا است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
ایران به دنبال ارائه یافته‌های علمی خود به دنیا است
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جمهوری اسلامی یکی از کشورهای مهم در توسعه علم و فناوری است، مطلوب است بتوانیم در فضایی مملو از صلح و دوستی یافته‌های خود را در اختیار تمام کشورها بگذاریم.
  سورنا ستاری  جشنواره خوارزمی  وزارت علوم  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  منصور غلامی
اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد
تهران- ایرنا- وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری گفت: اعتماد بین‌المللی در برنامه‌های توسعه علمی جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای دارد.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  جشنواره خوارزمی  منصور غلامی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
همایش فلسفه ذهن
به مناسبت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی به همت انجمن علمی فلسفه دانشگاه خوارزمی و همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی و انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران، همایش فلسفه ذهن برگزار می‌شود. این همایش ۳ تا ۵ اسفند ماه در دانشگاه خوارزمی، سالن ۱۷ شهریور برپا می‌شود. در ۳ اسفند ماه از ساعت 13:30 تا 15:30 احمدرضا همتی‌مقدم در مورد پرسش‌های فلسفی درباره ذهن، طبقه‌بندی حالات ذهنی و نشانه امر ذهنی صحبت می‌کند. همچنین در همین روز و از ساعت 15:45 تا 17:45 حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات‌منصوری در مورد نظریات دوگانه‌انگاری جوهری و رفتارگرایی سخنرانی می‌کند. چهارم اسفند ماه از ساعت 13:30 تا 15:30 نظریات این‌همانی با سخنرانی محمود مروارید برپا می‌شود. …
تاکید وزیر علوم بر فرصت‌سازی برای حضور جوانان توانمند در عرصه‌های علمی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / علمی و آموزشی
تاکید وزیر علوم بر فرصت‌سازی برای حضور جوانان توانمند در عرصه‌های علمی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که از ابتدای انقلاب تاکنون کشور در حوزه‌های تربیت نیروی انسانی، تولید علم و توسعه فناوری‌ها گام‌های اساسی برداشته است، گفت: در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها دارای توانمندی‌های زیادی هستند که ما باید زمینه را برای حضور آنها در حوزه‌های علمی فراهم کنیم.
  وزیر علوم  منصور غلامی  صنعت نفت  شرکت‌های دانش‌بنیان
نیازهای فناورانه بلاکچین تأمین می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / علمی و آموزشی
نیازهای فناورانه بلاکچین تأمین می‌شود
تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه دانش بلاکچین، تجاری‌سازی محصولات فناورانه و حمایت از استارتاپ‌های این حوزه در نظر دارد از تیم‌های مستعد و توانمند استارتاپی برای پاسخ به نیازهای فناورانه کشور استفاده کند.
  شرکت دانش بنیان  بلاک چین
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
ذوب آهن اصفهان و دانشگاه اصفهان تفاهم نامه علمی ، پژوهشی و آموزشی امضا کردند
اصفهان –راعی : طی نشستی با حضور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصهفان و هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان که 21 بهمن ماه در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین این دوسازمان امضاء و مبادله گردید .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، یزدی زاده در این نشست با بیان اینکه همکاری های ذوب آهن و دانشگاه اصفهان پیش از تبادل تفاهم نامه به ویژه در دو زمینه آب و معدن آغاز شده است گفت : بودجه تحقیقاتی ذوب آهن اصفهان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته است و در صورت اثر بخش بودن این پروژه های تحقیقاتی ، هیچ گونه محدودیتی در اجرای پروژه های بیشتر نخواهیم داشت .وی افزود : این دو سازمان ، پیشینه و قدمت بسیاری در این منطقه دارند و به دلیل جامعیت فعالیت ها ، از اشتراکات بسیاری نیز برخوردارند و لذا زمینه همکاری …
فراخوانی برای استقرار شرکتهای دانش‌بنیان در "پردیس کارآفرینی"
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
فراخوانی برای استقرار شرکتهای دانش‌بنیان در "پردیس کارآفرینی"
فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به عنوان یکی از فازهای توسعه ناحیه نوآوری پردیس، منتشر شد.
  پارک فناوری پردیس  شرکت‌های دانش‌بنیان
ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس سرعت می گیرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / فناوری
ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس سرعت می گیرد
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری به ساخت تجهیزات پرورش ماهی در قفس در کشور تاکید کرد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  نادرقلی ابراهیمی  ماهی
راه اندازی مرکز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / فناوری
راه اندازی مرکز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان
دبیرستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی از راه اندازی ۲ مرکز جامع سلول بنیادی در کشور خبر داد وگفت: این مراکز باهدف گردهمایی شرکتهای نوپا و تولید محصولات بر پایه دانش شکل می گیرند.
  سلول بنیادی  امیرعلی حمیدیه  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
تکیه بر ظرفیت‌های بومی لازمه توسعه آبزی‌پروری
شرکت« آبزی اکسیر کوثر» با فعالیت علمی و مستمر در حوزه پرورش و اصلاح نژاد ماهی، تولید تخم ماهی و تجهیزات صنعت آبزی‌پروری، توانسته زنجیره تولید خود را تکمیل کند و این توانایی را دارد تا بخش اعظمی از نیاز صنعت آبزی‌پروری کشور برای این محصول را تامین کند.
استفاده از ظرفیت‌ انجمن‌های علمی علوم‌پزشکی برای توسعه زیرساخت‌های غیردولتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / علمی و آموزشی
استفاده از ظرفیت‌ انجمن‌های علمی علوم‌پزشکی برای توسعه زیرساخت‌های غیردولتی
معاون آموزشی وزیر بهداشت تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی گروه پزشکی کشور، نقطه عطفی در توسعه زیرساخت‌های غیردولتی در حوزه علوم پزشکی است.
  معاون آموزشی وزیر بهداشت  انجمن های علمی  وزارت بهداشت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
افتتاح پروژه‌های شرکت پالایش نفت اصفهان به توسعه اقتصاد ملی کشور کمک می‌کند
اصفهان-راعی : استاندار اصفهان گفت: یک پنجم فرآورده‌های نفتی کشور توسط مجموعه پالایشگاه اصفهان تامین می‌شود، از این رو برداشتن قدم‌های موثر در جهت به روز رسانی این مجموعه تاثیر مهمی در کمک به اقتصاد ملی کشور خواهد داشت.عباس رضایی در آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود 23 درصد فرآورده‌های نفتی کشور توسط شرکت پالایش نفت اصفهان تامین می‌شود و تمام بنزین تولیدی این مجموعه بنزین یورو ۵ است. این شرکت با تولید 12 میلیون لیتر در روز، سوخت استان اصفهان و ۱۶ استان کشور را تامین می کند.وی افزود: افتتاح دو پروژه، سکوهای بارگیری فرآروده های سبک و ویژه و پروژه تصفیه و استفاده از فاضلاب شهری دو اقدام مهم در راستای برطرف کردن نیازهای این مجموعه است.استاندار اصفهان با بیان اینکه …
ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی‌مانند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سیاسی
ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی‌مانند
رئیس سازمان فضایی ایران در واکنش به جوسازی آمریکا و فرانسه علیه برنامه‌های فضایی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی‌مانند.
  سازمان فضایی ایران  ماهواره ظفر  ماهواره مصباح  آمریکا  فرانسه
شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
شرکت‌های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می‌شوند
بر اساس توافق به عمل آمده میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت، شرکت‌های خلاق می‌توانند از بسته‌های حمایتی این سازمان بهره‌مند شوند.
  شرکتهای خلاق  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد
ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با پژوهشگاه نیرو نسبت به ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی اقدام کرده است.
  حمل و نقل  خودروی برقی  پژوهشگاه نیرو  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
خودکفایی ایران در تولید مواد اولیه داروهای زیستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / علمی و آموزشی
خودکفایی ایران در تولید مواد اولیه داروهای زیستی
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به جرات می‌توان اعلام کرد که در زمینه تولید مواد اولیه داروهای زیستی خودکفا هستیم و هیچ ماده اولیه‌ای به کشور وارد نمی‌شود.
  تولید دارو  ستاد توسعه زیست فناوری
توسعه سلامت دیجیتال در کشور، اولویت معاونت علمی ریاست جمهوری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / علمی و آموزشی
توسعه سلامت دیجیتال در کشور، اولویت معاونت علمی ریاست جمهوری است
تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به اهمیت موضوع سلامت دیجیتال در دنیا، با ورود به این عرصه این موضوع کاربردی در زندگی مردم را یکی از اولویت‌های نیازمحور و مساله‌محور ستاد قرار داده است.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دیجیتال  بهداشت و سلامت
گردهمایی بزرگ بیوتکنولوژی برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
گردهمایی بزرگ بیوتکنولوژی برگزار می‌شود
انجمن‌های علمی دانشجویی بیوتکنولوژی و زیست‌شناسی با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری، گردهمایی بزرگ بیوتکنولوژی را برگزار می‌کنند.
  دانشگاه الزهرا
پاسخ رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچکسی نمی مانند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
پاسخ رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچکسی نمی مانند
رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران اینگونه پاسخ داد: به آمریکا و فرانسه توصیه میکنم داستان ماهواره مصباح که سالهاست در یک کشور اروپایی منتظر پرتاب به فضاست را مطالعه و مرور کنند. ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی مانند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
معرفی برترین‌های نوآوری محصول ایرانی سال ۱۳۹۸
اختتامیه چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی در دانشگاه صنعتی شریف با حضور مدعوینی از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، استادان دانشگاه، متخصصان حوزه نوآوری و مدیران ارشد شرکت‌های نوآور سال 1398 برگزار شد. در این مراسم ۲۲ محصول نوآورانه شرکت‌های بزرگ صنعتی و خدماتی پس از بررسی در کمیته ارزیابی جشنواره و تایید کمیته علمی متشکل، از استادان دانشگاه و متخصصان حوزه نوآوری که امتیاز مورد نظر را کسب کردند، موفق به کسب گواهینامه و لوح زرین نوآوری محصول برتر ایرانی سال 1398 شدند. هادی اسدی رئیس کمیته اجرایی جشنواره در این مراسم با تاکید بر توسعه و تقویت جایگاه نوآوری در کشور گفت: قدردانی از تلاش‌های صنعتگران نوآور و در نهایت توسعه مسیر بهبود نوآوری محصول در شرکت‌های بزرگ، جزو مهم‌ترین اهداف برگزاری این …
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / علمی و آموزشی
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
تهران- ایرنا - رییس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توسعه مفهومی با عنوان زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور شاهد این هستیم که علاوه بر فعالیت شرکت های دانش بنیان ،امروز در ورود به پنجمین دهه پیروزی انقلاب ، یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای جنوب غربی ، آسیای میانه و حتی منطقه منا باشیم.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دهه فجر  چهل و یک بهار
تولید پیکره هوش مصنوعی حمایت می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / علمی و آموزشی
تولید پیکره هوش مصنوعی حمایت می‌شود
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی حمایت خود از طرح‌های فناورانه تولید پیکره در حوزه هوش مصنوعی را اعلام کرد.
  هوش مصنوعی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تورم‌های افسارگسیخته ایران ریشه در طرف عرضه دارد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
تورم‌های افسارگسیخته ایران ریشه در طرف عرضه دارد
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان این که تورم‌های افسارگسیخته ایران ریشه در طرف عرضه دارد گفت: به عقیده من در شرایط کنونی اقتصاد کشور که تورم و رشد نقدینگی بالاست، نمیتوان از ابزار خلق پول برای ایجاد توسعه استفاده کرد.
نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / علمی و آموزشی
نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو برگزار می‌شود.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  شرکت دانش بنیان  وزارت نیرو
ساخت دستگاه درمان ناباروری در داخل کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
ساخت دستگاه درمان ناباروری در داخل کشور
دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری که در انحصار چند کشور محدود بود، در شرایط تحریم با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شد.
قطع وابستگی کشور در حوزه درمان سلولی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
قطع وابستگی کشور در حوزه درمان سلولی
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ۲۶ محصول تولیدی جدید، امروز در حوزه سلول‌های بنیادی توسط شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حوزه مهندسی بافت ارائه شده که در کارها و درمان‌های سلولی قابل استفاده است‌ و تولید آنها باعث شده در این زمینه با وجود تحریم‌ها به هیچ کشوری وابسته نباشیم.
  ﺳﺘﺎﺩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻠﻮﻡ و ﻓﻨﺎﻭﺭی های ﺳﻠﻮل های ﺑﻨﻴﺎﺩی
گسترش همکاری علمی دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه بانوان لاهور
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
گسترش همکاری علمی دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه بانوان لاهور
به منظور توسعه روابط علمی و ادبی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه بانوان لاهور و دانشگاه علامه طباطبائی در دفتر رئیس دانشگاه بانوان لاهور به امضا رسید.
  دانشگاه علامه طباطبایی  پاکستان  تفاهم نامه همکاری
حک نشان مخصوص زیست فناوری روی محصولات غذایی سالم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فناوری
حک نشان مخصوص زیست فناوری روی محصولات غذایی سالم
یک نشان مخصوص با تایید ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر روی محصولات غذایی حک می‌شود.
  مواد غذایی  مصطفی قانعی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  زیست فناوری  تفاهم نامه
برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی و شخصی کلید خورد
پژوهشگاه نیرو و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی و فناورانه حوزه حمل و نقل پیشرفته و ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی در کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
  حمل و نقل  حمل و نقل عمومی  خودروی الکتریکی
گسترش همکاری دانشگاه آزاد و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در حوزه نانو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
گسترش همکاری دانشگاه آزاد و معاونت علمی ریاست‌جمهوری در حوزه نانو
تفاهم‌­نامه همکاری میان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد ویژه توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.
  دانشگاه آزاد اسلامی  ستاد نانو  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  تفاهم نامه
میزان عیدی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اعلام شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
میزان عیدی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پرداخت پاداش (عیدی) ۱۳۹۹ کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را اعلام کرد.
  دانشگاه آزاد اسلامی  عیدی  مجید مشکینی
سرریز توسعه علمی در نیروهای دفاعی و ارتش به بهره‌برداری عمومی می‌انجامد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / سیاسی
سرریز توسعه علمی در نیروهای دفاعی و ارتش به بهره‌برداری عمومی می‌انجامد
تفاهم‌نامه همکاری مشترک مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش همکاری‌های مشترک دانشی- علمی، پژوهشی- آموزشی به امضا رسید.
  مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور  ارتش جمهوری اسلامی ایران  تفاهمنامه  همکاری علمی
محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / علمی و آموزشی
محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند
تهران- ایرنا- محصولات غذایی سالم ستاره‌دار می‌شوند؛ ستاره‌هایی که قرار است نشان استاندارد و سالم بودن محصولات غذایی تولید داخل باشد. این نشان با تایید ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط آستان قدس رضوی بر روی محصولات غذایی حک می‌شود.
  امضای تفاهمنامه  ستاد توسعه زیست فناوری  تولیت آستان قدس رضوی 
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
بین تولیت اماکن متبرکه و مسوولان گردشگری هماهنگی نیست
گروه اجتماعی| زیارت بهترین و قابل اتکا‌ترین حوزه در فهم میان فرهنگی گردشگری است و گردشگری بر پایه زیارت از پایدارترین شیوه‌های گردشگری محسوب می‌شود. این در حالی است که ایران به سبب میزبانی از ادیان مختلف علاوه بر اماکن مقدس شیعیان میزبان عبادتگاه‌هایی از ادیان دیگر هم هست. با این حال اگر فقط به گردشگری مذهبی توسط شیعیان توجه کنیم دست‌کم ایران باید بتواند با تکیه بر جمعیت حدود 300 میلیون‌نفری شیعیان در دنیا میزبان 10درصد از آنان باشد. حتی اگر یک درصد از این جمعیت به ایران بیایند بالغ بر 3میلیون زائر غیرایرانی می‌شود که می‌تواند گردشگری ایران را متحول کند. با این حال هنوز ایران برنامه مشخص و مدونی برای گردشگری مذهبی با محوریت تشیع هم نداشته و صرفا مدتی میزبان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با تسهیلات طرح اساتید بانک رفاه
توجه به ارتقاء رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها یکی از ضرورت‌های افزایش کیفیت آموزش در دانشگاه‌های کشور است و طرح‌هایی همچون طرح اساتید بانک رفاه، درصدد تحقق این هدف هستند.به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از خبرگزاری ایسنا، توسعه ‌ایران اسلامی متکی به تلاش‌های اقشار و گروه‌های مختلف جامعه به‌ویژه اقشار علمی و دانشگاهی است که با پرورش نسل جوانان دانشمند، محقق و کارشناس، پشتوانه رشد و شکوفایی بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... را در کشور فراهم می‌کنند. وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز همواره حمایت از جامعه دانشگاهی کشور به‌ویژه اساتید دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داده و معتقد است باید تسهیلاتی برای اعضای هیئت علمی جوان و نخبه دانشگاه در راستای ماندگاری آن‌ها در کشور، ایجاد کرد.بر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
طراحی کانالی جایگزین سوئیفت
یک مقام مسئول در نظام بانکی با بیان اینکه کانال جایگزین سوئیفت طراحی شده، گفت: منابع بلوکه‏شده‌ای در خارج کشور نداریم.به گزارش مهر، علی صالح‌آبادی گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام اقداماتی انجام شده تا خدمات بانکی را به نحو مناسب ارائه داده و این امر مستلزم برقراری و تقویت ارتباطات با بانک‌های دنیا است که بر این اساس دسترسی به منابع داریم و منابع بلوکه‏شده نداریم و منابعی ناشی از تحریم‌ها بلوکه نشد.کانال جایگزین سوئیفت طراحی شداین مقام مسئول در نظام بانکی افزود: کانال جایگزین سوئیفت طراحی شده و سایر ساز‏و‏کارها را به نوعی تعریف کردیم که منابع صادراتی را برگردانیم. وی تصریح کرد: درسال ٩٨ بروات اسنادی وارداتی ٢٩١ میلیون دلار، اعتبار اسنادی و بروات وصولی صادراتی ۴١ میلیون دلار، حوالجات ارزی ۶٧٠ …
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / علمی و آموزشی
توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور بیش از منابع مالی نیازمند فرهنگسازی است
شهرکرد- ایرنا-معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به رشد شرکتهای دانش‌بنیان در کشور گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان بیش از آنکه نیازمند منابع مالی باشد، باید در کشور فرهنگسازی شود.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / علمی و آموزشی
کشت نوعی کاکتوس برای بیابان‌زدایی در کشور
ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف تجاری‌سازی گونه‌ای از کاکتوس و کاهش مصرف آب از پروژه‌ای برای کشت این گونه حمایت کرده است.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
صیانت از اقتصاد
ما معتقدیم که علم اقتصاد باید در خدمت خیر جمعی باشد. سیاستگذار باید بهینه پارتو را انتخاب کند و سیاستگذاری‌های عمومی در جهت بهینه اجتماعی عمل کنند. افرادی که به نام اقتصاددان صحبت می‌کنند، وظیفه دارند که از علم اقتصاد صیانت کنند و توصیه‌های سیاستی خود را عاری از منافع شخصی و گروهی ارایه دهند. ممکن است چندین عامل سبب شود که توصیه‌های جهت‌دار و خلاف علم اقتصاد وجود داشته باشد که اولی به خصلت اقتصاد سیاسی رانتی کشور و وجود تعارض منافع این افراد برمی‌گردد. دومین عامل که اجازه رشد این‌گونه افراد را می‌دهد، نبود تشکلی منسجم از اقتصاددانان است که سیاستگذاران، تصمیم‌گیران، نخبگان و مردم توصیه‌های آنها را مرجع قرار دهند. سومین عامل به دلیل وجود تقاضا برای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
کیفیت خدمات و محصولات یکی از راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون است
حجت‌الله مهدیان ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: کیفیت خدمات و محصولات ازجمله راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون به شمار می‌آید.مدیرعامل بانک توسعه تعاون که در جلسه شورای اداری این بانک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر سخن می‌گفت اظهار کرد: حفظ دستاوردها و ارزش‌های انقلاب که حاصل مجاهدت و رشادت شهیدان عزیز و گران‌قدر این سرزمین است، یکی از تکالیف جدی و اساسی برای همه خدمتگزاران و خادمان این مردم محسوب می‌شود.مهدیان، انقلاب اسلامی را ثمره خون بهترین و والاترین فرزندان این مرزوبوم دانست و تلاش برای پاسداشت و صیانت از این خون‌های مقدس را در همه عرصه‌های خدمات‌رسانی به‌صورت کمی و کیفی یکی از وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی خواند و در همین رابطه افزود: بانک توسعه تعاون که به‌عنوان تنها بانک توسعه‌ای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
فعالیت‌های سازمان ایمیدرو طی یک‌سال بررسی می‌شود
از افتتاح 3.5 میلیارد دلار طرح تا پیوند صنعت و دانشگاهسازمان ایمیدرو از نیمه دوم سال گذشته به این سو توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را به معنای وسیع تری طراحی و پیاده‌سازی می‌کند به طوری که تمرکز این سازمان تنها بر زنجیره فولاد نیست؛ بلکه عملیاتی کردن نقشه راه معدن و صنایع معدنی، توسعه پژوهش، فناوری و آموزش،‌ رشد فعالیت‌های اکتشافی، احیای معادن کوچک، توجه به عناصر نادر خاکی، توسعه برنامه گوهر سنگ ها و همچنین مدیریت سود بنگاه‌ها در راستای توسعه و در کنار آن، افزایش فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی، انجام گفت‏وگوی مستمر با تشکل‏های مختلف‌ و همکاری نزدیک با مراکز علمی و پژوهشی در جهت رفع نیازهای مجموعه‌های فوق، در شمار راهبری این سازمان قرار گرفته‌اند.نقشه راه معدن و صنایع معدنی مشتمل بر 72 راهبرد …
انفجار علمی در حوزه نانو/ ایران در نانو بالاتر از کشورهای اروپایی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فناوری
انفجار علمی در حوزه نانو/ ایران در نانو بالاتر از کشورهای اروپایی
دبیر ستاد فناوری نانو با بیان اینکه موضوع فناوری بعد از انقلاب توسعه پیدا کرد گفت: میزان تولید مقاله و تولید محصولات یک انفجار علمی در حوزه نانو بود که نتیجه آن ورود محصولات به بازار است.
  سعید سرکار  فناوری نانو  انقلاب اسلامی ایران
هدف اصلی بانک مرکزی باید توسعه کشور باشد/ تورم هدف فرعی است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
هدف اصلی بانک مرکزی باید توسعه کشور باشد/ تورم هدف فرعی است
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: هدف اصلی بانک مرکزی باید تأمین توسعه باشد و قید آن باید کنترل تورم و حفظ ثبات شبکه بانکی باشد.
  بانک مرکزی ایران  نظام بانکی  اصلاح نظام بانکی