چهارشنبه, ۲۱ آبان, ۱۳۹۹ / 11 November, 2020
حسینعلی امیری
توصیه دولت به شورای نگهبان درباره طرح‌های مجلس
۵ ساعت قبل / دولت دوازدهم / حسن روحانی / حسینعلی امیری
توصیه دولت به شورای نگهبان درباره طرح‌های مجلس
ایسنا نوشت: معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: دولت پیگیر و خواستار تصویب لوایح در حوزه‌های مختلف به ویژه معیشتی و اقتصادی در مجلس شورای اسلامی است.
مجلس لوایح معیشتی و اقتصادی را در دستور کار قرار دهد
۵ ساعت قبل / حسینعلی امیری
مجلس لوایح معیشتی و اقتصادی را در دستور کار قرار دهد
ایلنا: معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: ۲۵ لایحه از لوایح ارائه شده از سوی دولت به مجلس اقتصادی و معیشتی است و ما خواستار تصویب این لوایح در مجلس شورای اسلامی هستیم.
امیری: دولت خواستار تصویب لوایح معیشتی و اقتصادی در مجلس است
۵ ساعت قبل / حسینعلی امیری
امیری: دولت خواستار تصویب لوایح معیشتی و اقتصادی در مجلس است
معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: دولت پیگیر و خواستار تصویب لوایح در حوزه‌های مختلف به ویژه معیشتی و اقتصادی در مجلس شورای اسلامی است.
۲۶ ساعت قبل
ایرادِ حقوقی دولت به طرح‌های اقتصادی مجلس
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره علت مخالفت دولت با طرح پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون ایرانی، گفت: این موضوع قابل بیان در وقت مفصلی است اما این را بدانید که دولت براساس نظریه‌ای که شورای نگهبان درباره اصل ۷۵ قانون اساسی دارد، با طرح‌هایی که در مجلس تهیه می‌شود و دارای بار مالی است، نسبت به آن ایرادِ حقوقی مبنایی دارد. وی افزود: بعضاً طرح‌هایی تهیه می‌شود که موضوع بار مالی‌اش را «تامین» نمی‌کنند بلکه «تعیین» می‌کنند. تعیین با تامین متفاوت است. لذا دولت با طرح‌هایی که بار مالی‌اش تامین نشده باشد، موافق نیست.
نظر دولت درباره مصوبه کمک معیشتی مجلس
۳۲ ساعت قبل / حسینعلی امیری / طرح تامین کالاهای اساسی / یارانه معیشتی
نظر دولت درباره مصوبه کمک معیشتی مجلس
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره علت مخالفت دولت با طرح پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون ایرانی، گفت: این موضوع قابل بیان در وقت مفصلی است اما این را بدانید که دولت بر اساس نظریه‌ای که شورای نگهبان درباره اصل ۷۵ قانون اساسی دارد، با طرح‌هایی که در مجلس تهیه می‌شود و دارای بار مالی است، نسبت به آن ایرادِ حقوقی مبنایی دارد.
۳ روز قبل
واکنش معاون پارلمانی روحانی به احتمال استیضاح وزیر اقتصاد
حسینعلی امیری، معاون رییس‌جمهوری در امور مجلس شورای اسلامی، در مورد طرح استیضاح فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس گفت: «دولت همیشه حق مجلس شورای اسلامی را به رسمیت شناخته است. طرح سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح حق مجلس است.» به عقیده او اما آنچه مهم خواهد بود این است که این حق چه زمانی استفاده می‌شود. الان ما در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با امریکا هستیم. امریکایی‌ها هم یکی از جاهایی که هدف قرار دادند بحث اقتصاد کشور است. به گزارش فارس، امیری با طرح این پرسش که «در چنین شرایطی آیا استیضاح وزیر اقتصاد واقعا به مصلحت است»، تاکید کرد: «این موردی است که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. پیش‌بینی خودم این است که نمایندگان مجلس حتما …
تسلیت معاون پارلمانی رئیس جمهور در پی درگذشت محمدرضا نجفی
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / رئیس‌جمهور / حسینعلی امیری / محمد رضا نجفی
تسلیت معاون پارلمانی رئیس جمهور در پی درگذشت محمدرضا نجفی
حسینعلی امیری در پیامی درگذشت محمدرضا نجفی نماینده مردم تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
آیا استیضاح وزیر اقتصاد به مصلحت است؟
۳ روز قبل / استیضاح وزیر اقتصاد / حسینعلی امیری / فرهاد دژپسند
آیا استیضاح وزیر اقتصاد به مصلحت است؟
حسینعلی امیری به تلاش برخی نمایندگان مجلس برای استیضاح فرهاد دژپسند واکنش نشان داد و گفت: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم. در چنین شرایطی آیا استیضاح وزیر اقتصاد واقعاً به مصلحت است؟ این موردی است که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.
۵ روز قبل
پاسخ به مطالبات مدنی
اگر حسن روحانی در نشست هیات دولت به موضوع مذاکرات احتمالی میان ایران و امریکا در دولت آینده این کشور مشروط به تغییر روش واشنگتن اشاره کرد و به نسبت از دغدغه‌های روز ایرانیان گفت، حیاط دولت اما خبر خاصی نبود و به جز حسینعلی امیری، معاون پارلمانی که تلاش کرد تا حدودی به اظهارات نمایندگان مجلس پاسخ دهد، تنها معصومه ابتکار و رضا اردکانیان، معاون زنان و وزیر نیرو بودند که در جمع خبرنگاران حاضر شدند. ابتکار گفته‌های خود را مطابق انتظار به موضوعات زنان اختصاص داد و درباره توفقنامه امضا شده میان این معاونت و وزارت ورزش گفت که «براساس این توافق‌نامه ما حدود ۲ هزار نفر مربی را برای آموزش زنان روستایی در نظر داریم تا آنان بتوانند با ورزش و داشتن سواد حرکتی لازم، سلامتی خود را حفظ کنند …
۵ روز قبل
نبرد واژه‌ها
تنش‌ها میان دولت دوازدهم و مجلس یازدهم همچنان پابرجاست. اگرچه عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی تاکنون دست‌کم دو نوبت صراحتا نمایندگان مجلس را از توهین به دولت و پیگیری طرح‌هایی چون استیضاح رییس‌جمهوری و بررسی طرح عدم کفایت حسن روحانی نهی کردند ولی هنوز گاه و بی‌گاه جدالی لفظی میان مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس برقرار می‌شود. در آخرین نمونه، نمایندگان مجلس از احمد امیرآبادی‌فراهانی و علیرضا سلیمی، دبیران اصولگرای هیات رییسه مجلس گرفته تا نمایندگانی چون حمیدرضا حاجی‌بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه دولتی‌ها را به فقدان برنامه اقتصادی متهم کردند. در همین راستا محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در اظهاراتی که خبرگزاری فارس آن را …
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
۲۵ لایحه اقتصادی تقدیم مجلس شده است
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌ جمهوری با بیان اینکه دولت 67 لایحه به مجلس تقدیم کرده، گفت: چند مورد هم با رئیس و هیات رئیسه محترم مکاتبه و درخواست بررسی این لوایح را تکرار کردیم. از لوایح مورد اشاره حدود ۲۵ مورد اقتصادی است. خلط مبحثی که در این مورد صورت گرفته به دلیل ملاک و معیاری است که ما با نمایندگان مجلس از لوایح اقتصادی دارند. ممکن است لایحه‌ای اسما لایحه اقتصادی نباشد؛ اما مفادش اقتصادی باشد و ما آن را از جهت قانونی و اقتصادی، اقتصادی تبیین می‌کنیم.
۲۵ لایحه اقتصادی در مجلس رسیدگی نشده است/ درخواست بررسی آن‌ها را بارها مطرح کردیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / حسینعلی امیری / اصلاح قانون چک / اصلاح قانون پولی و بانکی / معاون پارلمانی رئیس جمهور / لوایح اقتصادی دولت
۲۵ لایحه اقتصادی در مجلس رسیدگی نشده است/ درخواست بررسی آن‌ها را بارها مطرح کردیم
ایلنا: معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: نزدیک به ۶۷ لایحه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است و بعد از تشکیل جلسه مجلس یازدهم نیز از مجلس محترم درخواست…
تسلیت امیری در پی درگذشت نایب رئیس کمیسیون همبستگی پاکستان
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / پاکستان / رئیس‌جمهور / همبستگی / حسینعلی امیری
تسلیت امیری در پی درگذشت نایب رئیس کمیسیون همبستگی پاکستان
حسینعلی امیری با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا سید نیاز حسین نقوی رحمت الله علیه نایب رئیس کمیسیون ملی همبستگی پاکستان را تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / حسینعلی امیری / ایران و پاکستان
معاون رئیس‌جمهور، درگذشت یکی از علمای پاکستان را تسلیت گفت
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سید نیاز حسین نقوی از علمای پاکستان را تسلیت گفت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
مجلس لوایح تقدیمی دولت را بررسی کند
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری از مجلس شورای اسلامی خواست که به لوایح تقدیمی دولت رسیدگی کند.حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت ۶۷ لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است که عمده آن‌ها مربوط به معیشت، اشتغال، تولید بوده، البته در حوزه‌های دیگر سیاسی و اجتماعی هم لایحه تقدیم مجلس کردیم. وی ادامه داد: سه مورد از لوایح اشاره شده لوایح دوفوریتی است مانند لایحه ارتقای نظام سلامت اداری مالی که لایحه بسیار مهمی در جهت سلامت نظام اداری است. ‌لایحه مدیریت تعارض منافع از جمله لوایح دوفوریتی است که مطالعات وسیع و تطبیقی درمورد آن شده و تاسیس جدیدی در نظام حقوقی ایران است.معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری بیان کرد: لایحه تعارض منافع به نحوی است که اگر مدیری در جایگاهی قرار بگیرد …
امیری:  گمان نمی‌کنم کسی در دولت خواسته باشد در حوزه زنان رویکردی غرب مابانه داشته باشد
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / حسینعلی امیری / دولت دوازدهم / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون زنان
امیری: گمان نمی‌کنم کسی در دولت خواسته باشد در حوزه زنان رویکردی غرب مابانه داشته باشد
ایسنا نوشت: معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان این که در چهارچوب باورهای دینی و اسلامی و فرهنگ ارزنده ایرانی مان بر این باوریم که ستون خیمه خانواده زن و مادر است گفت: به تجربه ثابت شده است فرزندانی که در فضای آکنده از صفا و صمیمیت خانواده رشد می کنند، در حوزه اجتماعی نیز افراد موفق و موثرتری هستند.
ستون خیمه خانواده زن و مادر است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / حسینعلی امیری / فراکسیون زنان مجلس / زنان
ستون خیمه خانواده زن و مادر است
معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان این که در چهارچوب باورهای دینی و اسلامی و فرهنگ ارزنده ایرانی مان بر این باوریم که ستون خیمه خانواده زن و مادر است گفت: به تجربه ثابت شده است فرزندانی که در فضای آکنده از صفا و صمیمیت خانواده رشد می کنند، در حوزه اجتماعی نیز افراد موفق و موثرتری هستند.
امیری: لایحه مدیریت تعارض، بر اساس مطالعات وسیع تهیه شده است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / دولت / قانون مدیریت تعارض منافع / حسین علی امیری
امیری: لایحه مدیریت تعارض، بر اساس مطالعات وسیع تهیه شده است
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری، روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: لایحه مدیریت تعارض منافع براساس مطالعات وسیع و تطبیقی تهیه و تدوین شده و کار کارشناسی بسیار مفصلی روی آن انجام گرفته است.
درخواست معاون رئیس جمهور از نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / حسینعلی امیری / دولت دوازدهم / مجلس یازدهم
درخواست معاون رئیس جمهور از نمایندگان مجلس
ایسنا نوشت: معاون پارلمانی رییس جمهور از مجلس شورای اسلامی خواست که به لوایح تقدیمی دولت رسیدگی کند.
تشریح لوایح ارسالی دوفوریتی دولت به مجلس
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / "حسینعلی امیری" معاون پارلمانی رئیس جمهور
تشریح لوایح ارسالی دوفوریتی دولت به مجلس
ایلنا: معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هئیت دولت به تشریح ۶۷ لایحه ارسالی دولت به مجلس پرداخت.
۶۷ لایحه به مجلس تقدیم کردیم/ لایحه مدیریت تعارض منافع دوفوریتی است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / مجلس / لایحه شفافیت / حسینعلی امیری / مجلس شورای اسلامی / معاونت پارلمانی رئیس جمهور
۶۷ لایحه به مجلس تقدیم کردیم/ لایحه مدیریت تعارض منافع دوفوریتی است
سرنوشت مبهم قانون انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
سرنوشت مبهم قانون انتخابات
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه لایحه جامع انتخابات تمام ویژگی‌های یک لایحه جامع را دارد، گفته است: دولت با طرح مجلس مبنی بر اصلاح قانون انتخابات مخالف است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
گزارش هزینه‌کرد اعتبارات کرونا، توصیه واعظی به نمکی و سکوت تعجب‌برانگیز
در حاشیه نشست هیات دولت بعد از مدت‌ها اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری در حضور خبرنگاران به پرسش یکی از خبرنگاران پاسخی کوتاه داد. جهانگیری به تازگی به رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس کل بانک مرکزی دستور داده ‌بود تا به ‌صورت شفاف در مورد یک میلیارد یورویی از صندوق توسعه ملی گزارشی ارایه دهند. او دیروز در حاشیه هیات دولت در مورد نتیجه این گزارش اعلام کرد که به‌ زودی گزارش تهیه و محتوای آن اطلاع‌رسانی می‌شود.  همچنین روز سه‌شنبه علی ربیعی در جریان نشست خبری اعلام کرده ‌بود که دولت معتقد است قوه قضاییه باید به توهین‌هایی که نسبت به رییس‌جمهوری اخیرا صورت گرفته، ورود کند؛ چراکه جرمی با جنبه عمومی رخ داده که البته سخنگوی قوه قضاییه …
شکایت دولت از نمایندگان مجلس به روایت معاون پارلمانی روحانی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حسینعلی امیری / معاون پارلمانی رئیس جمهور / مجلس یازدهم / اصلاح قانون انتخابات
شکایت دولت از نمایندگان مجلس به روایت معاون پارلمانی روحانی
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که طرح شکایت از نمایندگان توسط معاونت پارلمانی دولت در چه مرحله‌ای قرار دارد؟، گفت: مسائلی که در راستای آیین‌نامه داخلی مجلس برای جبران مواردی که گاهی براساس اطلاعات نادرست و غلط به نمایندگان داده می‌شود و در نطق‌های مجلس اظهار می‌کنند را به رئیس مجلس اعلام می‌کنیم تا براساس آیین‌نامه داخلی مجلس برای دولت فرصت جبران این موارد و دفاع را فراهم کنند.
امیری: استیضاح روحانی در چنین شرایطی جز خوشحالی دشمنان آثاری ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اسیتضاح روحانی / جلسه هیات دولت / حسینعلی امیری / دولت و مجلس
امیری: استیضاح روحانی در چنین شرایطی جز خوشحالی دشمنان آثاری ندارد
به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره روابط دولت با مجلس و بحث استیضاح رییس جمهوری اظهار داشت: رییس جمهوری بارها بر تعامل قوا به ویژه بر ارتقای تعاملات مجلس و دولت تاکید کرده‌اند.
درخواست بررسی «لایحه جامع انتخابات» را داریم/ دولت با طرح «اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» مخالف است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حسینعلی امیری / معاون پارلمانی رئیس جمهور / طرح اصلاح قانون انتخابات / لایحه قانون جامع انتخابات
درخواست بررسی «لایحه جامع انتخابات» را داریم/ دولت با طرح «اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» مخالف است
ایلنا: معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: در جایی که لایحه جامعه انتخابات وجود دارد، تهیه طرح توسط نمایندگان به نظر می‌رسد که در واقع به نوعی نادیده گرفتن کارهای…
امیری: از برخی الفاظ نادرست نمایندگان به رئیس مجلس گلایه کردیم
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مجلس / حسینعلی امیری / معاون پارلمانی و مجلس
امیری: از برخی الفاظ نادرست نمایندگان به رئیس مجلس گلایه کردیم
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: اندک نمایندگان مجلس هستند که از عباراتی استفاده می‌کنند که زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و ما هم گله مندی خودمان را به رئیس مجلس اعلام کردیم.
درخواست معاون پارلمانی رئیس‌جمهور؛ دولت از طرح جمعیت و تعالی خانواده حمایت مالی کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / طرح جمعیت و تعالی خانواده / معاون پارلمانی رئیس‌جمهور
درخواست معاون پارلمانی رئیس‌جمهور؛ دولت از طرح جمعیت و تعالی خانواده حمایت مالی کند
شفقنا-  حسینعلی امیری در نامه‌های جداگانه به هیات وزیران و اسحاق جهانگیری خاطرنشان کرد: ایران در معرض هشدارهای جهانی نسبت به روند نزولی جمعیت جوان است و دولت باید از طرح«جمعیت و تعالی خانواده» حمایت مالی کند. به گزارش فارس،...
سامانه الکترونیکی امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / دولت هوشمند / ایران / مجلس / سازمان ملل متحد / مجلس شورای اسلامی / حسینعلی امیری
سامانه الکترونیکی امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد
سامانه الکترونیکی معاونت امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.
تشکر معاون روحانی از مجلس یازدهم
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / حسینعلی امیری / دولت دوازدهم / مجلس یازدهم
تشکر معاون روحانی از مجلس یازدهم
ایسنا نوشت: معاون پارلمانی رئیس جمهور از نمایندگان مجلس جهت رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت تشکر کرد.
امروز جلوه دیگری از همکاری مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم رقم خورد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / حسینعلی امیری / علیرضا رزم حسینی / مجلس شورای اسلامی
امروز جلوه دیگری از همکاری مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم رقم خورد
معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن تشکر از نمایندگان جهت بررسی صلاحیت «رزم حسینی»،گفت: امروز جلوه دیگری از همکاری مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم رقم خورد.
واکنش امیری به نقل قول واعظی درباره رای آوردن گزینه وزارت صمت
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / حسینعلی حاجی دلیگانی / وزارت صمت / حسینعلی امیری
واکنش امیری به نقل قول واعظی درباره رای آوردن گزینه وزارت صمت
معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد که نقل قول مربوط به رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «اگر چوب هم معرفی شود رأی می‌آورد» اساسی ندارد.
جزئیات جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت/ «رزم حسینی» وزیر شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / محمدباقر قالیباف / علیرضا رزم حسینی / کمیسیون صنایع و معادن / مجلس شورای اسلامی / اردشیر مطهری / حسین نوش آبادی / استانداری خراسان رضوی / کرمان / عباس گودرزی
جزئیات جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت/ «رزم حسینی» وزیر شد
جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت و نمایندگان با اکثریت آراء به علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صمت رأی اعتماد دادند.
نقل قول منتسب به واعظی رد شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / حسینعلی حاجی‌دلیگانی / دولت دوازدهم / مجلس شورای اسلامی / محمود واعظی / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
نقل قول منتسب به واعظی رد شد
به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی یادداشت حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور را به این شرح قرائت کرد:
حضور جهانگیری و وزیر اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / علیرضا رزم‌حسینی / مجلس شورای اسلامی / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
حضور جهانگیری و وزیر اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
به گزارش خانه ملت، سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور دقایقی قبل برای حضور در جلسه بررسی صلاحیت علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت وارد صحن علنی مجلس شدند.
رئیس جمهور به بهارستان نمی‌رود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / رئیس جمهور / جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت / حسینعلی امیری
رئیس جمهور به بهارستان نمی‌رود
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: به‌دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا، رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در مجلس حضور نمی‌یابد و آقای جهانگیری فردا در مجلس حضور می‌یابد.
امیری: روحانی برای معرفی رزم حسینی به مجلس نمی رود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / امیری معاون رئیس جمهور / جلسه رای اعتماد وزیر صنعت / حسن روحانی / حضور روحانی در مجلس / رای اعتماد رزم حسینی / ستاد ملی کرونا
امیری: روحانی برای معرفی رزم حسینی به مجلس نمی رود
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت وگو با فارس، در خصوص حضور رئیس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: آقای رئیس جمهور تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که ما صلاح نمی‌دانیم آقای رئیس جمهور فردا در جلسه رای اعتماد در مجلس حضور یابد لذا به دنبال عدم موافقت ستاد، آقای روحانی برای معرفی آقای علیرضا رزم حسینی فردا در مجلس حضور نمی‌یابد اما آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول وی در این حضور می یابد.
مخالفت مجلس با سخنرانی ویدیوکنفرانسی روحانی در جلسه رأی اعتماد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / جلسه رای اعتماد وزیر صنعت / حضور روحانی در مجلس / مجلس و دولت
مخالفت مجلس با سخنرانی ویدیوکنفرانسی روحانی در جلسه رأی اعتماد
 حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در جلسه امروز درخواست دولت که از طریق حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور به هیأت رئیسه واصل شده مبنی بر سخنرانی رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس در جلسه رأی اعتماد به علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت،‌معدن و تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تصمیم حضور روحانی در مجلس به عهده ستاد کروناست
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / رئیس‌جمهور / مجلس / ستاد ملی مبارزه با کرونا / حسینعلی امیری / روحانی
تصمیم حضور روحانی در مجلس به عهده ستاد کروناست
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بابیان اینکه پیشنهادی برای برگزاری ویدئوکنفرانسی روحانی در مجلس نداشتیم، گفت: ستادکرونا درباره حضور و یا عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به رزم حسینی نظری نداده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آزمون دولت و مجلس بر سر «صمت»
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود. اواخر اردیبهشت ماه بود که پس از جلسه ستاد تنظیم بازار در پی افزایش قیمت نجومی خودرو و اتخاذ تصمیمات جدیدی در رابطه با قیمت خودرو مبنی بر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خودرو‌های سایپا و ۱۰ درصدی محصولات ایران خودرو، رئیس‌جمهوری با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را از راس این وزارتخانه کنار گذاشت. در نامه‌ای که رحمانی پس از این برکناری منتشر کرد و با توضیحات بعدی دفتر ریاست‌جمهوری مشخص شد برکناری رحمانی با طرح دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی مرتبط بوده است. رحمانی در نامه‌اش مدعی شد واعظی به وی فشار آورده است که با نمایندگان برای رای آوردن تشکیل وزارت بازرگانی لابی …
پشت پرده اعتراض یک نماینده به وزیر پیشنهادی صمت
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / وزارت صنایع و معادن / مجلس شورای اسلامی / دولت دوازدهم
پشت پرده اعتراض یک نماینده به وزیر پیشنهادی صمت
برنا نوشت: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بعد از اعلام وصول نامه معرفی همراه با وزیر پیشنهادی صمت وارد صحن شدیم. یک نفر از نمایندگان نسبت به حضور رزم حسینی اعتراض کرد و او را دو تابعیتی خواند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
بودن یا نبودن، مساله این است!
غروب روز اول پاییز بود که پس از مدت‌های کش‌مکش میان مسوولان دولتی، حسینعلی امیری در قامت معاون پارلمانی رییس‌جمهوری از معرفی علیرضا رزم‌حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی مسوولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد. در این میان کسی انتظار نداشت که رزم‌حسینی روز بعد از معرفی خود به مجلس راهی «بهارستان» شده و با همراهی معاون پارلمانی روحانی و محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی روز گذشته مجلس حاضر شود ولی این اتفاق افتاد تا اعتراض نمایندگان به این اقدام به یکی از حواشی جلسه روز گذشته پارلمان تبدیل شود. نمایندگان معترض حضور رزم‌حسینی در پارلمان را خلاف آیین‌نامه توصیف کردند؛ حال آنکه …
حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس جنجال به پا کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس جنجال به پا کرد
روز گذشته نامه معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مجلس اعلام وصول شد.  روح‌الله متفکر آزاد، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی آن را قرائت کرد که نوشته بود «بدین وسیله جناب آقای علیرضا رزم‌حسینی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. مشخصات، سوابق و برنامه ایشان منضما ارسال می‌شود.» این اعلام وصول اما با یک جنجال و حاشیه همراه شد. پس از اتمام قرائت نامه معرفی علیرضا رزم‌حسینی در صحن علنی مجلس، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری به همراه وزیر پیشنهادی صمت و جمعی از نمایندگان وارد صحن علنی مجلس شد و هر دو در جایگاه مسئولان دولت نشستند. گفتگوی آنها با برخی از نمایندگان نیز …
روحانی برای حضور در جلسه رأی اعتماد وزیر صمت تابع ستاد کرونا است
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / انقلاب اسلامی ایران / هیئت دولت / حسینعلی امیری / وزارت صمت / مجلس شورای اسلامی / علیرضا رزم حسینی
روحانی برای حضور در جلسه رأی اعتماد وزیر صمت تابع ستاد کرونا است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: رئیس جمهور برای حضور در جلسه رأی اعتماد به وزیر صمت در مجلس، تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
روحانی برای دفاع از وزیر صمت به مجلس می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / حسینعلی امیری / حسن روحانی / وزارت صنعت،معدن و تجارت
روحانی برای دفاع از وزیر صمت به مجلس می‌رود؟
ایرنا نوشت: معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: حضور رییس جمهوری در جلسه رای اعتماد «علیرضا رزم‌حسینی» وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بستگی به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد.
توضیحاتی درباره استخدام نمایندگان سابق در دولت/ ۶۷ لایحه از مجلس قبل در مجلس جدید باید بررسی شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / حسینعلی امیری / لایحه شفافیت / هیئت دولت / پولشویی / لایحه / وزارت نفت
توضیحاتی درباره استخدام نمایندگان سابق در دولت/ ۶۷ لایحه از مجلس قبل در مجلس جدید باید بررسی شود
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: از مجلس قبل حدود ۶۷ لایحه باقی مانده بود و دولت هم تصویب کرد که کل این ۶۷ لایحه در مجلس جدید هم بررسی شود.
حاشیه در مجلس / تسنیم: رزم حسینی، وزیر پیشنهادی صنعت با اعتراض نمایندگان، جلسه علنی را ترک کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
حاشیه در مجلس / تسنیم: رزم حسینی، وزیر پیشنهادی صنعت با اعتراض نمایندگان، جلسه علنی را ترک کرد
پس از اعلام وصول این نامه علیرضا رزم حسینی به همراه حسینعلی امیری و محمدرضا پورابراهیمی وارد صحن علنی مجلس شد که این اقدام وی با اعتراض برخی از نمایندگان مواجه شد و نمایندگان به این موضوع که حضور رزم حسینی در جلسه خلاف آیین نامه است اعتراض داشتند. پس از اعتراضات نمایندگان وزیر پیشنهادی صمت جلسه علنی امروز را ترک کرد.
مشکل اصلاح‌طلبان، کارنامه آنهاست نه ترامپ یا بایدن/ آژیر قرمز کرونا در ادارات بلند شد/ نصف شدن جرائم رانندگی صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / علیرضا رزم حسینی / لیگ قهرمانان آسیا / رئیس جمهور / میراث فرهنگی / حسینعلی امیری / دولت ترامپ / برنج / امریکا
مشکل اصلاح‌طلبان، کارنامه آنهاست نه ترامپ یا بایدن/ آژیر قرمز کرونا در ادارات بلند شد/ نصف شدن جرائم رانندگی صحت دارد؟
تأمین کسری بودجه به قیمت خرید زیر قیمت گندم از کشاورزان، اقدامی خطرناک است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
یک قدم تا وزارت
پس از آنکه رضا رحمانی به ‌دلیل آنچه دفتر رییس‌جمهوری، «ناهماهنگی» بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل «وزارت تجارت و بازرگانی» و «صنعت و معدن» اعلام کرد از کار برکنار و توسط رییس‌جمهور از کرسی وزارت عزل شد تا امروز این وزارتخانه که بسیاری از کارشناسان همچنین شخص رییس‌جمهوری و برخی مقامات ارشد دولت آن را وزارتخانه‌ای عریض و طویل و شایسته تفکیک به دست‌کم دو وزارتخانه می‌دانند با مشکلاتی دوچندان روبه‌رو شد. اداره این وزارتخانه بدون وزیر و سکان‌دار در طول چند ماه گذشته با توجه به گستردگی دایره اختیارات از یک‌سو و حساسیت اقداماتش در روزگار اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ جهان از سوی ایالات متحده امریکا …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
وزیر صمت معرفی شد
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به مجلس، علیرضا رزم‌حسینی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد. حسینعلی امیری عصر سه‌شنبه در مصاحبه با ایرنا، خاطرنشان کرد: معرفی وزیر صمت قاعدتا در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی باید اعلام وصول شود. وی افزود: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قاعدتا یک هفته پس از اعلام وصول این موضوع، جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی باید برگزار شود. معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری درباره سوابق وزیر پیشنهادی صمت گفت: رزم‌حسینی …
رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از سوی دولت به مجلس معرفی شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / رزم حسینی / وزیر پیشنهادی صنعت
رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از سوی دولت به مجلس معرفی شد
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر که رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از سوی دولت به مجلس  معرفی شده است، گفت: آقای روحانی در نامه‌ای به مجلس، آقای علیرضا رزم حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی کرد. معرفی وزیر صمت قاعدتاً در جلسه علنی فردا مجلس شورای اسلامی باید اعلام وصول شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
پیام‌های تسلیت د‌رگذشت ماد‌ر شهید‌ همت
جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی کشور د‌ر پیام‌های جد‌اگانه‌ای د‌رگذشت ماد‌ر سرد‌ار شهید‌حاج محمد‌ابراهیم همت فرماند‌ه لشکر محمد‌رسول‌الله(ص) را تسلیت گفتند‌. حسن روحانی رئیس‌جمهور، محمد‌باقر قالیباف رئیس مجلس، عبد‌الرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، سرلشکر محمد‌ باقری رئیس ستاد‌کل نیروهای مسلح، سرلشکر محمد‌علی جعفری فرماند‌ه کل سپاه و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به همین مناسبت پیام‌هایی صاد‌ر کرد‌ند‌. قالیباف د‌ر بخشی از پیام خود‌ نوشت: آن ماد‌ر بزرگوار و شکیبا د‌ر د‌امن پر مهر خود‌ اینگونه …
دفاع مقدس نام آشناترین واژه در حماسه‌های عزت آفرین ایران است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / جمهوری اسلامی ایران / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / حسینعلی امیری
دفاع مقدس نام آشناترین واژه در حماسه‌های عزت آفرین ایران است
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوریهای آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده و خواهد ماند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مخالفت علنی
گذشت بیش از 3 ماه از عمر یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آن هم بدون تصویب طرح و لایحه‌ای خاص یا اقدامی قابل‌توجه سبب شده تا اصولگرایان نیز رفته‌رفته به جمع منتقدان پارلمان یازدهمی‌ها اضافه شوند ولی در این میان آنچه بیش از پیش موجبات همزمانی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را فراهم آورده، نه بی‌عملی مجلسی‌ها، که طرح و برنامه‌های آنان برای اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است. اصولگرایان حاضر در مجلس یازدهم از همان روز نخست با همکاری محمد دهقان، عضو حقوق‌دان شورای نگهبان که همین چندسال پیش ریاست ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف را برعهده داشت، در مسیر اصلاح این قانون گام برداشتند ولی هرچه بیشتر زمان گذشت، انتقادها به این طرح هم بیشتر شد؛ به‌طوری‌که …
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در واکنش به انتقادها از تأخیر در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای انتخاب وزیر جدید به این صورت نیست که ۱۰ گزینه ردیف باشد که بلافاصله فرد دیگری را معرفی کنیم و وزارتخانه به این بزرگی و مهمی را همینطوری بدون مطالعه به‌کسی بسپاریم، بعد از آنکه مدرس خیابانی رأی نیاورد مطالعه و بررسی را شروع کردیم و از ۱۵ تا ۱۶ گزینه به ۵ گزینه رسیده‌ایم و از میان 3نفر باقیمانده هفته بعد یک نفر را به مجلس معرفی می‌کنیم. براساس گزارش ایرنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی …
واکنش منفی دولت به طرح مجلس برای انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
واکنش منفی دولت به طرح مجلس برای انتخابات
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به طرح نمایندگان برای اصلاح انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر مجلس لایحه انتخابات را که در مجلس قبلی ارائه شد، کنار بگذارد و به طرح فعلی بپردازد، مناسب مصالح کشور نیست. به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت…
امیری: مجلس به جای طرح فعلی نمایندگان به لایحه جامع انتخابات بپردازد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / جلسه هیات دولت / حسینعلی امیری / طرح اصلاح قانون انتخابات / لایحه جامع انتخابات
امیری: مجلس به جای طرح فعلی نمایندگان به لایحه جامع انتخابات بپردازد
به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به زمان اعلام وزیر پیشنهادی صمت به مجلس اظهار کرد: امروز در جلسه دولت رییس جمهوری بحث تامین کالاهای مورد نیاز مردم را مطرح کرد که البته در این زمینه به هیچ وجه با کمبود مواجه نیستیم و تولید، از نیاز جامعه بالاتر است اما افزایش قیمت‌ها را هم در عین شاهدیم که این به خاطر نبودن سازوکارهای مناسب در نظام توزیع است. این موضوع نیاز به مدیریت متمرکز دارد که با تشکیل وزارت بازرگانی ممکن بود. اگر چنین شده بود نظام توزیع حتماً مشکلاتی فعلی را نداشت و به نفع مردم بود.
معاون رییس جمهور: آیت الله صانعی فقیهی نواندیش، مردمی و انقلابی بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / آیت الله صانعی / حسینعلی امیری
معاون رییس جمهور: آیت الله صانعی فقیهی نواندیش، مردمی و انقلابی بود
شفقنا- حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در پیامی درگذشت آیت الله العظمی صانعی را تسلیت گفت. متن پیام معاون پارلمانی رئیس جمهور به شرح زیر است: إِنَّا للهِ وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن...
امیری: سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / حسینعلی امیری / معاون پارلمانی رییس‌جمهور
امیری: سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می شود
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می شود ؛ چرا که بشر برای باروری و شکوفایی استعدادهای ذاتی‌اش نیاز به آموزش دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نامه عجیب و غیرقانونی نمایندگان به روحانی، قالیباف و رئیسی درباره یک وزیر دولت
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: مطلبی که تعدادی از نمایندگان به سران قوا برای برکناری وزیر نفت نوشتند، این صرفا یک نامه اداری است.به گزارش برنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، در رابطه با نامه تعدادی از نمایندگان به سران قوا مبنی بر برکناری وزیر نفت گفت: بخشی از قانون اساسی مربوط به اختیارات نهادهای سیاسی و قوای سه‌گانه است، ساز و کارهای مربوط به نصب و عزل وزرا در قانون اساسی کاملا مشخص است. مطلبی که تعدادی از نمایندگان به سران قوا برای برکناری وزیر نفت نوشتند، این صرفا یک نامه اداری است. او ادامه داد: آثار حقوقی راجع به نصب و عزل یک وزیر در قانون اساسی وجود دارد، این نامه فاقد آن ساز و کار است. این موضوع در قانون اساسی آمده است این که نماینده یا نمایندگانی بخواهند نامه بنویسند به …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نکته های سیاسی
  یادآوری اصل تفکیک قوا به نمایندگان مجلس  حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با برنا، درباره نامه تعدادی از نمایندگان به سران قوا مبنی بر برکناری وزیر نفت، تصریح کرد: بخشی از قانون اساسی مربوط به اختیارات نهاد‌های سیاسی و قوای سه‌گانه است و سازوکار‌های مربوط به نصب و عزل وزرا در قانون اساسی کاملا مشخص شده است. مطلبی که تعدادی از نمایندگان به سران قوا برای برکناری وزیر نفت نوشته‌اند، صرفا یک نامه اداری است. او ادامه داد: آثار حقوقی راجع به نصب و عزل یک وزیر در قانون اساسی وجود دارد …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •