دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
حقوق نامتعارف
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / پرداخت حقوق نجومی / حقوق نامتعارف / حقوق نجومی جدید
کدام دستگاه‌ها به مدیران خود حقوق نجومی پرداخت می‌کنند؟
به گزارش تسنیم، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی، با اشاره به مباحث مطرح شده درباره پرداخت حقوق های نجومی به مدیران در برخی از دستگاه های اجرایی، گفت:عمر مجلس دهم رو به پایان است و اقدامی در این زمینه نمی توان صورت داد اما قطعا در مجلس یازدهم تدوام پرداخت حقوق های نجومی را از طریق ابزارهای نظارتی پارلمان پیگیری خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شوخی برجامی آمریکا
یکی از موارد مهم مندرج در توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در سال 2015، پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران پنج سال پس از نهایی شدن برجام است. طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، پنج سال پس از راستی‌آزمایی در برنامه اتمی ایران، تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی شامل تجهیزات نظامی سبک و سنگین مانند هواپیما و بالگرد و تانک لغو می‌شوند.در این رابطه و در حالی که کمتر از شش ماه به پایان این تحریم‌ها زمان باقی مانده است، ایالات متحده آمریکا مدت‌هاست که تلاش می‌کند لغو این تحریم‌ها را از دستورکار شورای امنیت خارج کرده و یا آن را برای مدت زمانی نامعلوم به تعویق بیندازد. برجسته کردن برنامه موشکی ایران، فشارهای اقتصادی، ترغیب اروپا برای فعال کردن مکانیسم ماشه و نیز القای این موضوع که ایران به دنبال …
نجومی بگیران از کوتاهی مجلس دهم سو استفاده کرده اند/دستگاه های نظارتی ورود جدی داشته باشند
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / مجلس
نجومی بگیران از کوتاهی مجلس دهم سو استفاده کرده اند/دستگاه های نظارتی ورود جدی داشته باشند
منتخب شیراز در مجلس یازدهم معتقد است که مدیرانی که حقوق های نامتعارف دریافت کرده اند از کوتاهی مجلس در نظارت سو استفاده کرده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
کرونا؛ تعمیق گسست فراآتلانتیکی
سحر جوادی‌پور*- تغییر رهبران در دو سوی آتلانتیک همواره از عوامل تاثیرگذار بر روند روابط آمریکا و اتحادیه اروپا بوده است. دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و نگاه نامتعارف و ساختارشکنانه وی به مسائل بین‌المللی هیچ‌گاه همسو با راهبردهای دیرین فراآتلانتیک نبوده است. روند سریع تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از 2016 تا کنون اثبات می‌کند که اقدامات ترامپ تا چه حدی متحدان اروپایی را از آمریکا دور کرده است. شعار «نخست آمریکا» که ترامپ در دوره انتخابات و ریاست جمهوری خود بر آن اصرار ورزید، منجر به تسلط رویکردهای یکجانبه‌گرایی شده است. سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و متحدان اروپاییِ آمریکا متاثر از این شعار و تصمیمات بعدی ترامپ بوده‌اند. ترامپ بارها اعلام کرده که آمریکا نباید برای امنیت دیگران هزینه کند …
جزئیات جدیدی از پرداخت حقوق‌های نجومی به روایت رئیس دیوان محاسبات/تشکیل هیئت ویژه رسیدگی به مصوبات ستاد مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / مجلس / حقوق های نجومی / دیوان محاسبات
جزئیات جدیدی از پرداخت حقوق‌های نجومی به روایت رئیس دیوان محاسبات/تشکیل هیئت ویژه رسیدگی به مصوبات ستاد مقابله با کرونا
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به میزان پرداختی‌ها به مدیران و همچنین گروه‌های نجومی در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: ۲۴۱ نفر که حقوق نامتعارف دریافت می‌کرده‌اند، شناسایی شد و این افراد بیش از سقف قانونی مشخص شده حقوق دریافت می‌کردند.
نسبت نامتعارف بهای مسکن به مزد در کشور؛ قیمت خانه دو برابر حقوق مزدبگیران افزایش یافته است
۱۳۹۸-۱۱-۱۹
نسبت نامتعارف بهای مسکن به مزد در کشور؛ قیمت خانه دو برابر حقوق مزدبگیران افزایش یافته است
قیمت مسکن با سرعتی سرسام‌آور از دستمزد کارگران جلو زده است. خارج شدن مسکن به عنوان یک کالای عمومی از دسترس کارگران، آن‌هم در شرایطی که هر ساله دستمزد، یک عقب‌ماندگی پیشینی را با خود حمل می‌کند، سال به سال اسف‌بارتر می‌شود. شوک ارزی سال 97 یکی از نقاط عطفی بود که کارگران در اثنای گرانی دلار توان خانه خریدن را برای سال‌ها از دست دادند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
اسامی نجومی‌بگیران باید در مجلس اعلام شود
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی: همه دستگاه‌های دولتی مکلفند که حقوق و مزایای خود را در سامانه‌ای ثبت کنند
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
افشای حقوق نجومی 32میلیونی یک کارمند در اهواز!
روزنامه کارون در گزارشی نوشت: در حالیکه طی هفته‌های اخیر کارگران مناطق مختلف شهرداری اهواز در اعتراض به معوق ماندن چندین ماهه حقوق‌های اندک خود در مقابل شهرداری مناطق و مرکزی اهواز تجمع اعتراضی بر پا کردند، انتشار نامه درخواست یکی از سازمان‌های دولتی خوزستان از شهرداری اهواز برای پرداخت حقوق نامتعارف به یکی از نیروهای مامور به خدمت شهرداری، حیرت و تاسف شهروندان خوزستانی را در پی داشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
حقوق زنان در دولت روحانی در حد شعار باقی مانده است
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به حضور برخی زنان با پوشش نامتعارف در برنامه‌ ارائه دستاوردهای دولت گفت: آقای روحانی از زنان فقط در اینگونه برنامه‌ها استفاده می‌کند و حقوق زنان در حد شعار مانده‌است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
تکرار/برخی دستگاه‌ها سامانه شفافیت حقوق‌ها را دور زده‌اند
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه طبق گزارشات واصله به کمیسیون برخی دستگاه‌ها به مدیرانشان حقوق نامتعارف پرداخت کرده‌اند، گفت: برخی دستگاه‌ها سامانه شفافیت حقوق‌ها را دور زده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
بازگشت ۵۷ میلیارد تومان پول ناشی از حقوق‌های نامتعارف به خزانه /برخی‌‌ها به زندان رفتند
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: در مجموع با توجه به گزارش های اول و دوم و سوم دیوان، حدود ۵۷ میلیارد تومان پول ناشی از حقوق های نامتعارف را به خزانه برگرداندیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
روایت رئیس دیوان محاسبات از گزارش‌های خیلی محرمانه درباره حقوق‌های نامتعارف
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت : در مجموع با توجه به گزارش های اول و دوم و سوم این دیوان ، حدود ۵۷ میلیارد تومان پول ناشی از حقوق های نامتعارف را به خزانه برگرداندیم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
۲۰ میلیارد حقوق نجومی را دیدید، ۲۰۰۰ میلیارد املاک نجومی قالیباف را ندیدید؟
قاسم میرزایی نکو بیان کرد: کاش به تخلف ۲۰۰۰ میلیاردی املاک نجومی همچون ۲۰ میلیارد حقوق نامتعارف رسیدگی می‌شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
حقوق های فعلی کفاف افزایش نامتعارف اجاره خانه را نمی دهد
تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حقوق های فعلی کفاف افزایش نامتعارف اجاره خانه را نمی دهد و تشویق صاحبخانه ها به افزایش حداقلی نرخ اجاره بها تحت عنوان برنامه هایی چون معرفی«صاحبخانه خوب» می تواند راهگشا باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
خط فقر و راهکارهای مقابله با آن
کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از بخش‌های تولیدی، مقابله با حقوق‌های نامتعارف و سهمیه‌بندی نظام توزیع یارانه‌ها راهکارهای مقابله با گسترش فقر در کشور است.به گزارش ایرنا، چهره فقر چهره زیبایی نیست و اینکه بخشی از جامعه نمی‌تواند حداقل هزینه‌های زندگی خود را بپردازند مشکلی اساسی است که تبعات بسیاری به همراه دارد. فقر می‌تواند منجر به ناآرامی‌های اجتماعی شود و با محروم ماندن افراد از آموزش و تحصیلات، امکان درآمدزایی و توانمندی در جامعه را کاهش می‌دهد و جامعه را در تله فقر گرفتار و هزینه زیادی برای آن به وجود می‌آورد.حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار در‌این‌باره گفت: معمولاً در همه کشورها، به خصوص کشورهای توسعه یافته، خط فقر جزو مولفه‌های اقتصادی است و حتماً آن را تعریف می‌کنند. زیرا برای برنامه‌ریزی …
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
فقر دانش مالیاتی یا بی‌عدالتی
پیچیدگی قوانین، فقر دانش مالیاتی و آنچه از آن به مالیات‌های نامتعارف و بی‌عدالتی تعبیر می‌شود، صنعتگران را با چالش‌های متعددی مواجه کرده است که در مواردی به پرداخت جرائم سنگین مالیاتی منجر می‌شود و فشاری مضاعف بر پیکر تولیدکنندگان وارد می‌کند.خرید مواد اولیه، پرداخت بهای حامل‌های انرژی و دستمزد و حقوق کارگران دغدغه‌های همیشگی است که خواب و خوراک از صنعت‌گران و تولیدکنندگان گرفته و مدام در اندیشه جفت و جور کردنشان چرتکه می‌اندازد؛ شاید اگر همین چرتکه هزینه و فایده نبود سخن گفتن از مالیات هم معنایی نداشت اما از لحظه‌ای که کفه هزینه‌ها سنگین‌تر از سود و منفعت تولید شده است، موضوع مالیات و ارزش افزوده نیز بسیار مهم جلوه می‌کند.به گزارش ایرنا، به گفته نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / حقوق / دولت / حقوق و دستمزد
افزایش حقوق کارمندان بر اثر مصوبه دولت و مجلس چقدر است؟ /جدول
فارس نوشت: مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارمندان نقض آشکار مصوبه مجلس است، اعلام کرد: شاهد رشد بی‌قواره و نامتعارف حقوق برخی از کارکنان دولت براساس مصوبه هیئت وزیران هستیم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
تفاوت آثار مصوبه‌های مجلس و دولت بر حقوق کارمندان چیست + جدول
مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارمندان نقض آشكار مصوبه مجلس است، اعلام کرد: شاهد رشد بی‌قواره و نامتعارف حقوق برخی كاركنان دولت براساس مصوبه هيأت وزيران هستيم.
۱۳۹۸-۰۲-۱۰
کودک‎آزاری واقعی در فضای مجازی
بررسی حقوق کودکان در فضای مجازی به بهانه انتشار چند عکس زننده و نامتعارف در اینستاگرام
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
وجود حقوق های نجومی و نامتعارف در برخی شرکتها/220 پرونده فساد مفتوح داريم
وزیر رفاه گفت: از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در برخی شرکت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می‌گیرند که از گوشت سگ حرام تر است که بررسی و پس خواهیم گرفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •