پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
دارایی
جزئیات درآمدی بانک‌های سودده مشخص شد
۳ ساعت قبل / بانک ها / درآمد / لایحه بودجه / بودجه 1400
جزئیات درآمدی بانک‌های سودده مشخص شد
دولت در فهرست درآمد‌های بانک‌های سودده، عدد کل درآمد‌ها را ۱۲۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است و دو سهم را نیز به دارایی‌های جاری و سایر دریافت‌ها اختصاص داده تا با اضافه شدن حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان درآمد، مجموع کل درآمد‌های این بانک‌ها بسته شود.
رایزنی اقتصادی واعظی با وزیر خزانه داری ترکیه
۳ ساعت قبل / جمهور / داریی / الوان / لطفی / تعمیق
رایزنی اقتصادی واعظی با وزیر خزانه داری ترکیه
اقتصاد نیوز : رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با لطفی الوان وزیر جدید دارایی و خزانه داریی ترکیه، روابط ایران و ترکیه به عنوان دو کشور دوست و همسایه را خوب توصیف و بر توسعه بیش از پیش روابط در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
گلایه‌های بانوی خیر رامسری به وقت تنهایی و بیماری
۴ ساعت قبل / استانداری مازندران / خیران مدرسه ساز / رامسر
گلایه‌های بانوی خیر رامسری به وقت تنهایی و بیماری
نوشهر - ایرنا - بانوی سالمند مدرسه‌ساز رامسری که سال‌ها پیش تنها دارایی خود را وقف این اقدام نیکوکارانه کرد ، این روزها برای رهایی از تنهایی و بیماری تمنای نگاه ویژه مسئولان را دارد تا گره از مشکلاتش باز کنند و او را به دست تنهایی نسپارند.
واعظی: روابط ایران و ترکیه می‌تواند بیش از گذشته توسعه یابد
۴ ساعت قبل / محمود واعظی / ترکیه
واعظی: روابط ایران و ترکیه می‌تواند بیش از گذشته توسعه یابد
رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با لطفی الوان وزیر جدید دارایی و خزانه داریی ترکیه، روابط ایران و ترکیه به عنوان دو کشور دوست و همسایه را خوب توصیف و بر توسعه بیش از پیش روابط در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
شاخص کل بورس، غیر قابل پیشبینی حتی برای کارشناسان!
۵ ساعت قبل
شاخص کل بورس، غیر قابل پیشبینی حتی برای کارشناسان!
سید رضا علوی عضو هیئت مدیره بورس انرژی در گفتگو با بازار در خصوص آینده بازار سرمایه گفت: در هفته‌های اخیر هیجانات و اخباری که منتشر می‌شود موجب شده تا بازار نتواند روند خود را پیدا کند و این اتفاق پیشبینی آینده شاخص کل بورس را غیر ممکن می‌کند اما معتقدم تا پایان سال ارزش دارایی‌ها کاهش خواهد یافت. علوی رونق بازار سرمایه را از طریق گشایش در زمینه اقتصاد بین الملل ممکن دانست.
تجارت با صدقه
۷ ساعت قبل / صدقه
تجارت با صدقه
بسیاری از مردم از تنگناهای اقتصادی ناله و فریاد دارند و خواهان دستگشایی در این زمینه هستند. خدا در قرآن راهکارهایی برای گشایش اقتصادی داده است که یکی از آنها صدقه دادن از داشته‌ها است؛ یعنی هر کسی از هرچه دارد مقداری را انفاق کرده و در راه خدا صدقه دهد. از جمله خدا در قرآن می‌فرماید: بر توانگری است که از دارایی خود انفاق و هزینه کند؛ و هر که روزی‌اش تنگ باشد، باید از آنچه خدا به او داده انفاق و خرج کند. خدا هیچ‌کس را جز به اندازه آنچه به او داده است تکلیف نمی‌کند. خدا به‌زودی پس از دشواری، آسانی فراهم می‌کند. (طلاق، آیه ۷)
یک میلیون و ۴۱۵ هزار همدانی سهام عدالت دارند/ثبت شرکت سرمایه‌گذاری همدان
۷ ساعت قبل
یک میلیون و ۴۱۵ هزار همدانی سهام عدالت دارند/ثبت شرکت سرمایه‌گذاری همدان
همدان - محمودی؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: یک میلیون و ۴۱۵ هزار نفر در استان همدان مشمول سهام عدالت هستند.
۷۹۲ هزار نفر زنجانی مشمول سهام عدالت هستند
۷ ساعت قبل
۷۹۲ هزار نفر زنجانی مشمول سهام عدالت هستند
زنجان- عباسچیان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی زنجان،با بیان اینکه در استان زنجان ۷۹۲ هزار نفر مشمول سهام عدالت هستند، گفت: از این تعداد ۴۱۱ هزارنفر روش مستقیم را انتخاب کردند و ۳۸۱ هزار نفر هم روش غیر مستقیم را انتخاب کردند. 
عقبگرد دوباره دلار
۱۵ ساعت قبل / دلار / ارزهای خارجی / دلار آمریکا
عقبگرد دوباره دلار
چشم انداز اقتصادی جهان رو به بهبود است و این مساله به نوبه خود باعث کاهش دارایی‌های امن‌تر و افزایش تقاضا برای دارایی‌های پرریسک شده است. در ماه نوامبر، رشد بخش تولیدات چین به بالاترین سطح خود در طول سه سال اخیر رسیده است و این مساله می‌تواند نقش رهبری چین در رهبری رشد اقتصادی جهان را تقویت کند.
عرضه جدید فایل نوساز در بازار مسکن/ قیمت آپارتمان‌های نوساز در تهران
۱۵ ساعت قبل / قیمت مسکن / قیمت آپارتمان نوساز در تهران / بازار مسکن
عرضه جدید فایل نوساز در بازار مسکن/ قیمت آپارتمان‌های نوساز در تهران
بخشی از سازندگان و مالکان املاک نوساز که طی ماه‌های گذشته فایل خود را فریز و از عرضه به بازار خودداری کرده بودند، اکنون با مشاهده شرایط جدید بازار‌های دارایی و همچنین بازار مسکن، تمایل به عرضه مجدد واحد مسکونی به بنگاه‌های املاک کرده‌اند.
۱۶ ساعت قبل
نفت را از بودجه بیرون بیاورید
وحید شقاقی‌شهری| لایحه بودجه 1400 کل کشور روز گذشته بدون حضور رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و از سوی معاون پارلمانی رییس‌جمهور در یک اقدام کم‌سابقه تقدیم مجلس شد.  سقف کل بودجه کشور در سال آینده 2435 هزار میلیارد تومان تعیین شده که از این رقم 1540 هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی و 861 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و منابع بودجه عمومی دولت در این لایحه بیش از 929 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که 841 هزار میلیارد تومان منابع عمومی و 84 هزار میلیارد تومان منابع اختصاصی است. اما به این بودجه ایراداتی وارد است و به نظر می‌رسد نیازمند بررسی عمیق‌تری است. مساله اصلی این است که سال آینده رکود اقتصادی در کشور تشدید خواهد شد، اما در …
سهم توسعه ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال از بودجه سال 1400
۱۷ ساعت قبل
سهم توسعه ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال از بودجه سال 1400
«حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، دیروز لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت مجموعا 38 هزار و 100 میلیارد ریال را برای توسعه ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال کشور به وزارت ارتباطات تخصیص داد. از این مبلغ، 6 هزار و 870 میلیارد ریال مربوط به بخش هزینه‌ای (جاری) و ۳۱ هزار و 230 میلیارد ریال مربوط به بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) است. در سال گذشته بودجه در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه 36 میلیارد و 370 هزار میلیارد ریال بود.
۱۷ ساعت قبل
ثبات قیمت بیت کوین
به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ، این دارایی دیجیتال از صبح روز چهارشنبه در لندن از حدود 19 هزار و 230 دلار کمی تغییر کرد. این هفته ارزش بیت کوین از قله قیمتی خود در دسامبر ۲۰۱۷ گذشت و قبل از اینکه دوباره تضعیف شود، برای ساعاتی تا سطوح بالایی کانال 19 هزار دلاری پیش رفت. به گفته یک تحلیلگر ارشد بازار، نوسانات بیت کوین در سطح بالایی باقی خواهد ماند و در حال حاضر به نظر می رسد که سطح ۲۰۰۰۰ دلار همچنان یک مانع بزرگ خواهد بود. قیمت بیت کوین در سال جاری حدود ۱۶۵ درصد افزایش یافته است و عوامل این رالی صعودی به دلیل افزایش سرمایه گذاران و افزایش تمایل برای روش های جدید متنوع سازی اوراق بهادار در میان انتظارات ضعف دلار است. به گفته کارشناسان در حالی که سطح فروش اخیر کمی تعجب آور است، شاخص های دیگر …
۱۷ ساعت قبل
فروش هزار میلیاردتومانی اوراق بدهی
طی هفته منتهی به 11 آذرماه 1399، هزار میلیارد و 950 میلیون تومان اوراق بدهی دولت توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد. به گزارش روابط عمومی بانک‌مرکزی، پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه 4 آذر 1399 درخصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، طی برگزاری بیست و هفتمین مرحله از این حراج، سه بانک سفارش‌های‌ خود را به ارزش 600 میلیارد تومان در سامانه‌های بازار بین‌بانکی ثبت کردند. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش 377 میلیارد تومان اوراق «اراد54» و 470 میلیارد تومان اوراق «اراد58» با نرخ بازده تا سررسید 5/ 20 درصد موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه‌شنبه 11 آذر‌ 1399 توسط کارگزاری بانک‌مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.
صفر تا صد درآمد و هزینه‌های سرخابی‌ها در بودجه 1400
۲۲ ساعت قبل / لایحه بودجه 1400 / مجلس شورای اسلامی / دولت / باشگاه پرسپولیس / استقلال / پرسپولیس
صفر تا صد درآمد و هزینه‌های سرخابی‌ها در بودجه 1400
میزان درآمد، هزینه و دارایی های جاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مشخص شد، اعداد و ارقامی که با توجه به درآمدهای دو باشگاه در سال جاری قابل تامل است!
الزام شرکت‌های دولتی به به‌روزرسانی ‌سه ماه یک‌بار اطلاعات
۲۳ ساعت قبل / وزارت امور اقتصاد و دارایی / بورس کالا / توسعه ایران / فرابورس / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بودجه1400 / دولت / حسین علی امیری / بورس / دیوان محاسبات کشور
الزام شرکت‌های دولتی به به‌روزرسانی ‌سه ماه یک‌بار اطلاعات
تهران- ایرنا- همه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مکلفند در طول سال ۱۴۰۰ هر سه ماه یکبار نسبت به ثبت و به‌روزرسانی اطلاعات خود، شرکت‌ها، موسسات تابعه و وابسته اقدام کنند.
میزان درآمد و هزینه پرسپولیس و استقلال در ۱۴۰۰/ دارایی های جاری استقلال؛ فقط ۲۰ میلیون تومان!
۲۵ ساعت قبل / شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) / شرکت ورزشی فرهنگی استقلال / درآمد / هزینه / دارایی های جاری / لایحه بودجه 1400 / باشگاه استقلال / باشگاه پرسپولیس
میزان درآمد و هزینه پرسپولیس و استقلال در ۱۴۰۰/ دارایی های جاری استقلال؛ فقط ۲۰ میلیون تومان!
میزان درآمد، هزینه و دارایی های جاری دو شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) و استقلال بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مشخص شد، اعداد و ارقامی که با توجه به درآمدهای دو باشگاه در سال جاری قابل تامل است!
سرمایه صندوق توسعه حمل و نقل به ٥٠٠ میلیارد تومان رسید
۲۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / وزارت راه و شهرسازی / حمل و نقل عمومی
سرمایه صندوق توسعه حمل و نقل به ٥٠٠ میلیارد تومان رسید
تهران- ایرنا- لایحه بودجه امسال سرمایه صندوق توسعه حمل ونقل را با اتکا به فروش دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی را ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین کرد.
۹۰۸ هزار دارنده سهام عدالت در همدان به مباحث بورسی آشنایی ندارند
۲۵ ساعت قبل
۹۰۸ هزار دارنده سهام عدالت در همدان به مباحث بورسی آشنایی ندارند
همدان - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: ۹۰۸ هزار نفر در استان همدان که سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم آزاد کرده اند از دهک های پایین جامعه و فاقد اطلاعات بورسی هستند.
«شیراز» زیر ذره‌بین گزارش تحلیلی-تفسیری
۲۵ ساعت قبل
«شیراز» زیر ذره‌بین گزارش تحلیلی-تفسیری
شرکت پتروشیمی شیراز در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، در مقایسه با دوره شش ماهه سال گذشته، افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای عملیاتی، افزایش ۸۸ درصدی سود عملیات، افزایش ۱۰۱ درصدی سود خالص، افزایش ۲۷ درصدی دارایی‌ها و افزایش ۷۸ درصدی سود انباشته داشته است.
مهلت یک‌ماهه‌ی متقاضیان سود سهام عدالت برای ثبت‌نام در سامانه سجام
۲۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اقتصاد و دارایی / سهام عدالت / یزد
مهلت یک‌ماهه‌ی متقاضیان سود سهام عدالت برای ثبت‌نام در سامانه سجام
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از سهامدارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدلت خود برگزیده‎اند، خواست تا در بازه یک ماهه نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی خود اقدام کنند.
«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| با مهمترین ارقام کلان بودجه سال بعد آشنا شوید/دخل و خرج ۸۴۱ هزار میلیاردی دولت چگونه تامین خواهد شد؟
۲۶ ساعت قبل
«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| با مهمترین ارقام کلان بودجه سال بعد آشنا شوید/دخل و خرج ۸۴۱ هزار میلیاردی دولت چگونه تامین خواهد شد؟
با احتساب درآمدهای ۳۱۷ هزار میلیارد تومانی، واگذاری دارییهای مالی ۳۰۰ هزار میلیاردی و واگذاری دارایی سرمایه ۲۲۵ هزار میلیاردی کل منابع دولت ۸۴۱ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
تسویه ۱۰ هزار میلیارد ریال از بدهی دولت با فروش سهام و دارایی‌های مالی
۲۶ ساعت قبل / بازار سهام / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه
تسویه ۱۰ هزار میلیارد ریال از بدهی دولت با فروش سهام و دارایی‌های مالی
تهران - ایرنا - براساس تبصره دو لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت می‌تواند مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از بدهی خود را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی، تامین کند.
پیگیری سود سهم دولت از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی
۲۶ ساعت قبل / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
پیگیری سود سهم دولت از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی
تهران - ایرنا - براساس تبصره دو لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری دستگاه‌های اجرایی موظف است، پرداخت سود سهم دولت در شرکت‌های ذکر شده را از طریق شرکت‌های مادر در چارچوب قوانین پیگیری کند.
چگونگی واگذاری سهام و دارایی‌های دولتی در بودجه ۱۴۰۰
۲۶ ساعت قبل / بودجه / سهام
چگونگی واگذاری سهام و دارایی‌های دولتی در بودجه ۱۴۰۰
در لایحه بودجه ۱۴۰۰ صبح امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، جزییات مربوط به واگذاری سهام و دارایی‌های دولتی را اعلام شده است.
غیرمستقیم‌ها کد سجام بگیرند
۲۶ ساعت قبل / سهام عدالت / استانی-اقتصادی / آزاد سازی سهام عدالت / سامانه سجام
غیرمستقیم‌ها کد سجام بگیرند
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و ۴۱۵ هزار همدانی مشمول سهام عدالت هستند، گفت:  ۹۰۸ هزار و ۷۲۲ همدانی سهام عدالت را به صورت غیرمستقیم آزادسازی کردند.
دارایی های استان مرکزی به ثروت تبدیل شود
۲۷ ساعت قبل / میراث فرهنگی / تودیع و معارفه / گردشگری / صنایع‌دستی / استانی-فرهنگی و هنری / استان مرکزی
دارایی های استان مرکزی به ثروت تبدیل شود
مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: استان مرکزی به واسطه وجود ظرفیت های بسیار، دارایی های فراوانی در اختیار دارد که باید در قالب ثروت به بهره برداری برسند.
فروش دارایی های وزارت راه برای تأمین سرمایه 500 میلیارد تومانی صندوق توسعه حمل و نقل
۲۷ ساعت قبل / وزارت راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / صندوق توسعه حمل و نقل / لایحه بودجه 1400 / بودجه / فارس
فروش دارایی های وزارت راه برای تأمین سرمایه 500 میلیارد تومانی صندوق توسعه حمل و نقل
در لایحه بودجه 1400 هدفگذاری شده است از محل فروش دارایی های وزارت راه و شهرسازی 500 میلیارد تومان برای سرمایه اولیه صندوق توسعه حمل و نقل تأمین شود.
براساس لایحه بودجه سال جدید؛ / درآمد، هزینه و دارایی استقلال و پرسپولیسِ 1400
۲۷ ساعت قبل / استقلال تهران / پرسپولیس تهران
براساس لایحه بودجه سال جدید؛ / درآمد، هزینه و دارایی استقلال و پرسپولیسِ 1400
میزان درآمد، هزینه و دارایی های جاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مشخص شد، اعداد و ارقامی که با توجه به درآمدهای دو باشگاه در سال جاری قابل تامل است!
بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده چقدر است؟
۲۷ ساعت قبل / لایحه بودجه 1400
بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده چقدر است؟
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۳۸۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته که شامل ۶۸۷ میلیارد تومان در بخش هزینه‌ای (جاری) و ۳۱۲۳ میلیارد تومان در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) می‌شود.
«جزئیات بودجه ۱۴۰۰» | پیش بینی درآمد ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت از واگذاری داراییهای مالی+جدول
۲۷ ساعت قبل / بودجه ایران
«جزئیات بودجه ۱۴۰۰» | پیش بینی درآمد ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت از واگذاری داراییهای مالی+جدول
براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، درآمد دولت ۳۱۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و ۲۹۸ هزار میلیارد تومان نیز از طریق فروش دارایی های مالی پیش بینی شده است.
لایحه بودجه 1400 چگونه بسته شد؟ / پیش بینی فروش نفت، چند میلیون بشکه است؟
۲۷ ساعت قبل
لایحه بودجه 1400 چگونه بسته شد؟ / پیش بینی فروش نفت، چند میلیون بشکه است؟
هزینه‌های جاری در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در مقایسه با لایحه بودجه سال ۹۹ با رشدی ۷۳ درصدی از ۳۶۷ هزار میلیارد تومان به ۶۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده است. هزینه‌های عمرانی یا همان تملک دارایی‌های سرمایه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در مقایسه با لایحه بودجه سال ۹۹ با رشدی ۳۳.۷ هزار میلیارد تومانی حدود ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های مسکنی در بودجه ١٤٠٠
۲۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / توسعه ایران / شورای نگهبان / وزارت امور اقتصادی و دارایی / سازمان ملی زمین و مسکن / وزارت راه و شهرسازی / مسکن مهر / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / بودجه1400 / دولت
اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های مسکنی در بودجه ١٤٠٠
تهران- ایرنا- دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایشی چشمگیر به دستگاه‌های مرتبط در امر ساخت مسکن اجازه داده تا سقف پنج هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مسکنی، نوسازی بافت‌های فرسوده و خدمات روبنایی هزینه کنند.
شرایط انتشار اوراق مالی اسلامی برای سال آینده
۲۸ ساعت قبل / لایحه بودجه 1400 / سازمان برنامه و بودجه / وزارت امور اقتصاد و دارایی / اوراق مالی اسلامی
شرایط انتشار اوراق مالی اسلامی برای سال آینده
بر اساس متن لایحه بودجه ۱۴۰۰ به وزارت امور اقتصاد و دارایی اجازه داده شده نسبت به تاسیس نهادهای واسط ناشر با مدیریت و مالکیت دولت و یا استفاده از نهادهای واسط موضوع قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید با انتقال مالکیت یا بدون انتقال مالکیت به دولت برای انتشار اوراق بهادار ارزی و تاسیس نهاد واسط مولدساز دارایی های دولت برای انتشار اوراق مالی اسلامی مربوطه اقدام کند.
توزیع ۷۳۸ هزار میلیارد ریال یارانه نقدی و حمایتی در بودجه ۱۴۰۰
۲۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بودجه1400 / یارانه نقدی / سازمان هدفمندسازی یارانه ها / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / حسین علی امیری / شرکت ملی نفت ایران
توزیع ۷۳۸ هزار میلیارد ریال یارانه نقدی و حمایتی در بودجه ۱۴۰۰
تهران- ایرنا- دولت در لایحه بودجه سال آینده پرداخت ۴۲۸ هزار میلیارد ریال یارانه نقدی و غیرنقدی خانوار و ۳۱۰ هزار میلیارد ریال برای طرح حمایت معیشتی خانوار پیش‌بینی کرد.
افزایش ریسک سیاسی در بازار ارز و سکه
۲۹ ساعت قبل / سکه / بازار ارز / افزایش قیمت
افزایش ریسک سیاسی در بازار ارز و سکه
فضای «انتظارات» در بازار‌های دارایی به شکلی است که تحولات سیاسی موجب «تحریک قیمت‌ها» می‌شود؛ موضوعی که روز گذشته به خوبی در بازار‌ها دیده شد. هر عاملی که شانس فروش نفت ایران را افزایش داده، به کاهش قیمت ارز و بالعکس، هر سیگنالی از زمین سیاست که ماندگاری درآمد‌های نفتی در سطوح فعلی را تقویت کرده، به افزایش نرخ دلار منجر می‌شود.
درآمد نفت و فروش اموال دولتی ۲ برابر شد
۲۹ ساعت قبل / بودجه 1400 / لایحه بودجه 1400
درآمد نفت و فروش اموال دولتی ۲ برابر شد
درآمدهای حاصل از واگذاری دارایی سرمایه‌ای در بودجه سال آینده بیش از دو برابر رشد داشته و به ۲۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.
خبر خوب برای بازنشستگان و معلمان در بودجه ۱۴۰۰
۲۹ ساعت قبل / اقتصاد / متناسب / طرحهای / داراییهای
خبر خوب برای بازنشستگان و معلمان در بودجه ۱۴۰۰
اقتصاد نیوز: در بودجه سال آینده ۹۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی ، تعهدات مربوط به معلمان و ایثارگران دیده شده است.
این نیازمندان ویتیمان چشم انتظار یاری شماهستند
۲۹ ساعت قبل
این نیازمندان ویتیمان چشم انتظار یاری شماهستند
می خواهیم به مدد سخاوت همیشگی شما، برای تعدادی خانوار که نه تحت پوشش نهادی هستند و نه سیلی برایشان مانده که لبخند نگه دارند و تنها دارایی شان آبرو ست.
کاهش هزینه های بازاریابی با استفاده از نرم افزار آوا در دانش پژوهان عالی قاپو رقم خورد
۳۰ ساعت قبل
کاهش هزینه های بازاریابی با استفاده از نرم افزار آوا در دانش پژوهان عالی قاپو رقم خورد
سامانه بازاریابی و فروش تلفنی آوا یک استراتژی مشتری محور است که با ارزشترین دارایی یک تجارت که همانا مشتریان آن است،سروکار دارد و به تمامی فرایند های تجاری مربوط به مشتری رسیدگی می کند، هم برای شرکت و هم برای مشتری ارزش زایی می کند.
امیدواریم در لایحه دولت به محورهای بسته اقتصاد مردمی توجه شده باشد
۳۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / محمد باقر قالیباف / مقام معظم رهبری / بودجه1400 / دولت
امیدواریم در لایحه دولت به محورهای بسته اقتصاد مردمی توجه شده باشد
تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در بسته اقتصاد مردمی، توجه به مشارکت مردم در اقتصاد و واگذاری دارایی‌ها به آحاد مردم مد نظر مجلس است و امیدواریم در لایحه پیشنهادی به این محورها توجه شده باشد.
۳۸ ساعت قبل / الکترونیک / امور اقتصادی و دارایی / چک / رشد / سازمان بورس و اوراق بهادار
روی خط خبر
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افتتاح سامانه خزانه داری الکترونیک، گفت:
۴۰ ساعت قبل
معضلات ساختاری نظام بانکی در خلق پول بی‌تاثیر نیستند
روز گذشته مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی اظهاراتی در خصوص متغیرهای اقتصادی به ویژه نقدینگی داشت. محمد اخباری در گفته‌های خود خلق پول را نشات گرفته از معضلات ساختاری نظام بانکی دانست و خاطرنشان کرد که توجه صرف به سطح بیشتر متغیرها و عدم توجه به اقتضائات زمانی آنها معمولا تحلیل‌های کارشناسی را با نتایج دقیق و صحیحی همراه نمی‌کند. اخباری که این سخنان را در واکنش به طرح موضوعاتی مانند خطر شتاب نقدینگی در سال جاری و سال آینده مطرح کرد، معتقد است رشد نقدینگی در طول دو دهه اخیر به ‌طور متوسط حدود ۲۷.۷ درصد بوده و عملکرد آن در سال‌های مختلف با نوسانات قابل توجهی همراه بوده است.او تاکید کرد: از این منظر می‌توان گفت که معضل رشد بالای نقدینگی، …
۴۶ ساعت قبل
اظهارات وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری:
امروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسیداظهارات وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری: امروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید/ به کمک سامانه خزانه داری الکترونیک ،حقوق دو و نیم میلیون نفر از کارکنان دولت بصورت الکترونیکی و متمرکز پرداخت می‌شود/ با سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها، امکان …
اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید
۲ روز قبل / امور اقتصادی و دارایی / خرید و فروش / سرمایه / وزارتخانه / قانون بودجه
اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید
ایلنا: ضمن اعلام نتیجه بیست و هفتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 11 آذرماه 1399، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ 18 آذرماه سال جاری…
ایجاد خزانه‌داری الکترونیک/ برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی الکترونیک
۲ روز قبل / وزیر اقتصاد / خزانه داری الکترونیک
ایجاد خزانه‌داری الکترونیک/ برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی الکترونیک
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تمام شرکت‌های بورسی می‌توانند مجامع خود را الکترونیکی برگزار کنند، از ایجاد خزانه داری الکترونیک خبر داد.
تعیین مأخذ محاسبه عوارض و وجوه بر اساس ارزش معاملاتی ملک در سال ۹۹
۲ روز قبل / وزارت امور اقتصادی و دارایی / هیئت دولت / قانون مالیات‌های مستقیم
تعیین مأخذ محاسبه عوارض و وجوه بر اساس ارزش معاملاتی ملک در سال ۹۹
وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای اجرای قانون مالیات های مستقیم و بر اساس تصمیمات کمیسیون های تقویم املاک، پیشنهاد تعیین ۲۷ درصد ارزش معاملاتی ملک را به عنوان مأخذ محاسبه عوارض و وجوه برای اجرا در سال ۱۳۹۹ را جهت بررسی و تصویب در هیات دولت ارایه کرده است.
سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد
۲ روز قبل / بورس تهران / شاخص بورس
سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد
سه پروژه مهم وزارت امور اقتصاد و دارایی از جمله سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام رونمایی شد.
بهره برداری از سه پروژه وزارت اقتصاد
۲ روز قبل / بانک ملی / وزیر اقتصاد / سامانه پرداخت سود سهام شرکت
بهره برداری از سه پروژه وزارت اقتصاد
وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری گفت: امروز ۳ سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید.
سهامداران عدالت برای احراز هویت در سامانه سجام ثبت نام کنند/ سهام عدالت را نفروشید
۲ روز قبل / سهام عدالت / اقتصاد و دارایی / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
سهامداران عدالت برای احراز هویت در سامانه سجام ثبت نام کنند/ سهام عدالت را نفروشید
مدیرکل امور اقتصادی و دارائی استان کرمان گفت: تمام جمعیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری سهامداران عدالت استان کرمان که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب کرده اند، باید تا پایان آذرماه جاری از طریق سامانه سجام و به صورت غیرحضوری احراز هویت شوند.
معنای ترور دانشمند هسته ای برای برنامه هسته ای
۲ روز قبل / برجام / توافق هسته ای ایران / کارزار اعمال فشار حداکثری ترامپ / ریاست جمهوری جو بایدن / ترور دکتر فخزی زاده / ترور دانشمند هسته ای
معنای ترور دانشمند هسته ای برای برنامه هسته ای
ترور دانشمند هسته ای ایران ضربه ای به قلب برنامه هسته ای این کشور بود و آسیب پذیری های جمهوری اسلامی را در محافظت از یکی از با ارزش ترین دارایی های آن، آشکار کرد. در اینجا به تجزیه و تحلیل تاثیرات این تحولات بر ایران و در تقابل آن با ایالات متحده و اسرائیل درباره برنامه هسته ای می پردازیم.
افزایش تخفیف فروش نوسازها/ واکنش بساز و بفروش‌ها به تغییر اوضاع بازار مسکن
۲ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / افزایش قیمت / بازار مسکن تهران
افزایش تخفیف فروش نوسازها/ واکنش بساز و بفروش‌ها به تغییر اوضاع بازار مسکن
دنیای اقتصاد نوشت:  تغییر جهت بازارهای مختلف دارایی در ماه گذشته، نیمه پاییز امسال را به «ماه ریزش» تبدیل کرد. طی ۳۰ روز منتهی به پایان آبان ماه امسال، افت شدید ریسک‌ غیراقتصادی و به تبع آن کاهش انتظارات تورمی، موجب شد بازارهای مختلف دارایی با افت قابل‌ملاحظه مواجه شوند.
ترور دانشمند ایرانی چه معنایی برای رویارویی ایران با آمریکا و اسرائیل دارد؟
۲ روز قبل
ترور دانشمند ایرانی چه معنایی برای رویارویی ایران با آمریکا و اسرائیل دارد؟
ترور محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی، ضربه‌ای به قلب برنامه‌ هسته‌ای ایران وارد کرد. وی یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های ایران بود. این حادثه برای ایران و همچنین تقابل هسته‌ای‌اش با آمریکا و اسرائیل، مفاهیمی دارد که گزارش اندیشکده شورای آتلانتیک به برخی از آن‌ها اشاره کرده است. این گزارش را با ترجمه اختصاصی دیدار بخوانید.
صعود دلار در معاملات جهانی
۲ روز قبل / بازار جهانی ارز / قیمت جهانی دلار / قیمت دلار
صعود دلار در معاملات جهانی
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، چشم انداز اقتصادی جهان رو به بهبود است و این مساله به نوبه خود باعث کاهش دارایی های امن تر و افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک شده است. در ماه نوامبر، رشد بخش تولیدات چین به بالاترین سطح خود در طول سه سال اخیر رسیده است و این مساله می تواند نقش رهبری چین در رهبری رشد اقتصادی جهان را تقویت کند.از سوی دیگر در اروپا زمان برای انگلیس و اتحادیه اروپا به سرعت در حال گذشتن است و طرفین هنوز نتوانسته اند به توافقی بر سر چارچوب روابط آینده خود با یکدیگر برسند. نخست وزیر اسکاتلند با انتقاد از روند فعلی مذاکرات برگزیت از برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه از انگلیس دفاع کرده است. دو سال پیش همه پرسی استقلال اسکاتلند شکست خورد اما نظرسنجی های فعلی حاکی از افزایش شمار طرفداران …
فرسایشِ ۵ تریلیون تومانیِ ثروت بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ آفتِ تورم به جان دارایی‌ها و تعهداتِ ابرطلبکار کشور
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / ربا / علیرضا حیدری / هیات عمومی دیوان عدالت اداری / نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی / قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی / بهره مرکب / نرخ اوراق مشارکت / بهره ساده / آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده ۸ قانون برنامه ششسم توسعه
فرسایشِ ۵ تریلیون تومانیِ ثروت بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ آفتِ تورم به جان دارایی‌ها و تعهداتِ ابرطلبکار کشور
ایلنا: ماهیت درآمد و هزینه‌ای صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی که در قلمرو «نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی» فعالیت می‌کنند، ایجاب می‌کند که مطالباتشان را بروز دریافت کنن…
مولدسازی دارایی‌ها؛درآمدی پایدار برای کاهش کسری بودجه/ چراغی که همچنان خاموش است
۲ روز قبل / مولدسازی دارایی ها / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / سازمان برنامه و بودجه / کسری بودجه
مولدسازی دارایی‌ها؛درآمدی پایدار برای کاهش کسری بودجه/ چراغی که همچنان خاموش است
دولت ۷ میلیون میلیارد تومان دارایی دارد که در صورت مولد کردن یک درصد از آن می‌تواند درآمد قابل توجهی را تامین کند اما در سال ۹۹ تنها حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از دارایی های دولت به فروش رفت.
سه پروژه مهم وزارت اقتصاد رونمایی شد
۲ روز قبل / اقتصاد / امور اقتصادی و دارایی / دولت الکترونیک / رییس جمهوری / فناوری اطلاعات
سه پروژه مهم وزارت اقتصاد رونمایی شد
اقتصاد نیوز : وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری و در جریان افتتاح سامانه‌های اقتصادی افزود که امروز سه پروژه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی شد.
گزارش تحلیلی-تفسیری «وبملت»
۲ روز قبل
گزارش تحلیلی-تفسیری «وبملت»
بانک ملت در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، در مقایسه با دوره شش ماهه سال گذشته، افزایش ۱۸۰ درصدی در درآمدها، افزایش ۲۹۶ درصدی در سود عملیاتی، افزایش ۳۵۱ درصدی در سود خالص، افزایش ۵۸ درصدی در دارایی‌ها، کاهش ۱۴ درصدی در سود انباشته داشته است.
۲ روز قبل
صنعت سبدگردانی در ایران-1
یگانه اقبال‌نیا. سرپرست مدیریت دارایی سبدگردان توسعه فیروزه
۲ روز قبل
دامنه خدمت‌رسانی به مشتریان در حال گسترش است
برات کریمی مدیرعامل بانک دی در مراسم رونمایی از محصولات جدید این بانک با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک طی دوره هشت ماه نخست سال جاری، آزادسازی سهام خانواده معظم شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری، به صفر رسیدن اضافه برداشت از بانک مرکزی، کاهش چشمگیر NPL، کاهش قیمت تمام شده پول و فروش بخش زیادی از اموال و املاک مازاد بانک را از اقدامات اساسی انجام شده در این دوره دانست و گفت: در کنار این اقدامات، فعال کردن ظرفیت های بانک در حوزه خدمات کارمزدی، فعالیت های ارزی و بانکداری الکترونیک، سرعت بیشتری در مسیر سودآوری ایجاد کرده است.کریمی در این مراسم که با حضور سردار علی اصغر گرجی زاده، مشاور حقوقی و محمود باقری، مشاور مالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، علی زینبی، مدیرکل مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران، …
۲ روز قبل
وضعیت شرکت بیمه آسیا رشد بنیادی، تا 700 درصد سود
شرکت بیمه آسیا یکی از بنیادی‌ترین شرکت‌های بورس کشور است که قیمت سهام آن در دورانی که بازار سرمایه اصلاح بزرگی را پشت سر می‌گذاشت، با رشدی معنادار نشان داد که به لحاظ بنیادی، دارای شرایطی به مراتب بهتر از دیگر شرکت های بورسی و بیمه‌گری است.بیمه آسیا،  بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی کشور، در حالی این وضعیت را پشت سر گذاشت که شورای عالی بورس طی ابلاغیه‌ای شرکت‌های بورسی را ملزم کرده بود که برای خود بازارگردان تعیین کنند. با این وجود، تقریبا تمامی شرکت های بورسی نتوانستند حتی با انتخاب بازارگردان، رشد قابل توجه ای را ثبت کنند و در نتیجه اصلاح سنگینی را تجربه کردند. اما بیمه آسیا با انتخاب بازار گردان از 20 مهرماه 99 حجم معامله سه درصدی را مدیریت کرد.بررسی فعالیت شرکت بیمه آسیا نشان می‌دهد که عملکرد شش …
۲ روز قبل
تاکید جهانگیری بر حمایت از تجار و صادرکنندگان کشور
جلسه شورای اقتصاد صبح روز دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.به گزارش ایسنا، جهانگیری در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع بهینه سازی مصرف سوخت از سازمان برنامه و بودجه خواست تا پیگیر مصوبات شورای اقتصاد در خصوص پیشگیری از هدر رفت انرژی باشد.معاون اول رئیس جمهوری افزود: بهینه سازی در مصرف انرژی را مطالبه رهبر معظم انقلاب و از مسیرهای مهم توسعه کشور است که می تواند موجب صرفه جویی در منابع و نیز ایجاد اشتغال به ویژه در بخش های خدماتی شود.وی همچنین بر استفاده از منابع فاینانس خارجی برای پیشبرد طرح های توسعه کشور تاکید و در عین حال از مدیران شرکت های داخلی خواست تا نسبت به داخلی سازی و استفاده از ظرفیت و توانمندی های شکل گرفته در کشور تلاش بیشتری کنند.جهانگیری ضرورت حمایت از تجار و صادرکنندگان …
سکه و طلا گران شدند
۲ روز قبل
سکه و طلا گران شدند
قیمت سکه و طلا در بازار تهران به‌رغم پیش‌بینی‌های کاهشی، دیروز افزایش یافت. به گزارش همشهری، درحالی‌که کرکره‌های بازار طلا و سکه تهران همچنان به‌دلیل قرنطینه تعطیل است، دیروز(دوشنبه)، قیمت این دارایی‌های ارزشمند روی کانال‌های اطلاع‌رسانی و همچنین سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران با اندکی رشد به ثبت رسید. مهم‌ترین اتفاق در این زمینه قد‌کشیدن سکه تا کانال 11میلیونی بود، درصورتی که به‌دلیل نوسانات نه‌چندان دامنه‌دار دلار به‌نظر می‌رسید همچنان در کانال 10میلیون ماندگار باشد. روز گذشته برای سکه طرح جدید …
گام‌های ارزنده دولت در مسیر شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی
۲ روز قبل / حسن روحانی / سامانه جامع تجارت / فعالیت‌های اقتصادی
گام‌های ارزنده دولت در مسیر شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی
رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از سامانه‌های جامع تجارت، تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش و سامانه‌های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، افتتاح این سامانه‌ها را گامی ارزنده در مسیر جلوگیری از سوءاستفاده‌ها و شفاف شدن کامل فعالیت‌های اقتصادی دانست. نوشته گام‌های ارزنده دولت در مسیر شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آذری جهرمی خبرداد:دسترسی ٩٠درصدی به خدمات الکترونیکی دردولت تدبیروامید
۲ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت اقتصاد و امور دارایی / محمد جواد آذری جهرمی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / شورای اجرایی فناوری اطلاعات / بانک مرکزی / سامانه جامع تجارت
آذری جهرمی خبرداد:دسترسی ٩٠درصدی به خدمات الکترونیکی دردولت تدبیروامید
تهران – ایرنا – وزیر ارتباطات گفت: اکنون امکان دسترسی به خدمات الکترونیکی در ٩٠ درصد روستاهای کشور با تلاش دولت تدبیر و امید فراهم شده است.
پرداخت الکترونیکی حقوق ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارمند دولت
۲ روز قبل
پرداخت الکترونیکی حقوق ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارمند دولت
دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به بهره برداری از سه سامانه جامع اقتصادی، گفت: امروز حقوق دو و نیم میلیون نفر از کارکنان و کارمندان دولت یکپارچه و متمرکز و به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود.
۷۰ درصد از سامانه جامع تجارت قابل استفاده است/  سامانه جامع رفاه ایرانیان بزودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد
۲ روز قبل / حسن روحانی / دولت یازدهم / وزارت آموزش و پرورش / سامانه جامع تجارت / سامانه جامع رفاه ایرانیان / مقام معظم رهبری
۷۰ درصد از سامانه جامع تجارت قابل استفاده است/ سامانه جامع رفاه ایرانیان بزودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد
رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از سامانه های جامع تجارت، تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش و سامانه های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، افتتاح این سامانه ها را مهم تلقی کرد.
برآورده شدن یکی از آرزوهای دولت از زبان دولت
۲ روز قبل / امور اقتصادی و دارایی / تجارت / حسن روحانی / رئیس جمهور / مقام معظم رهبری
برآورده شدن یکی از آرزوهای دولت از زبان دولت
اقتصاد نیوز : رییس جمهور روحانی در مراسم بهره برداری از سامانه های جامع تجارت، تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش و سامانه های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: «افتتاح این سامانه ها گامی ارزنده در مسیر جلوگیری از سوء استفاده ها و شفاف شدن کامل فعالیت های اقتصادی است».
امکان مجمع الکترونیک در بازار سرمایه فراهم شد
۲ روز قبل / وزارت امور اقتصادی و دارایی / فرهاد دژپسند / بازار سرمایه
امکان مجمع الکترونیک در بازار سرمایه فراهم شد
وزیر اقتصاد گفت: امکان مجمع الکترونیک و توزیع سود در بازار سرمایه فراهم شده است.
بهره برداری از سامانه جامع تجارت جزو آرزوهای مهم دولت و تاکیدات مقام معظم رهبری بود/ افتتاح سامانه تایید مدارک دیپلم گام مهمی جلوگیری از سوء استفاده و جعل مدارک تحصیلی است
۲ روز قبل / رییس جمهور
بهره برداری از سامانه جامع تجارت جزو آرزوهای مهم دولت و تاکیدات مقام معظم رهبری بود/ افتتاح سامانه تایید مدارک دیپلم گام مهمی جلوگیری از سوء استفاده و جعل مدارک تحصیلی است
ایلنا: ​رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از سامانه های جامع تجارت، تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش و سامانه های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، افتتاح این…
آرزوی دولت و فرمان رهبر انقلاب محقق شد
۲ روز قبل / حسن روحانی / دولت دوازدهم
آرزوی دولت و فرمان رهبر انقلاب محقق شد
رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از سامانه های جامع تجارت، تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش و سامانه های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، افتتاح این سامانه ها را گامی ارزنده در مسیر جلوگیری از سوء استفاده ها و شفاف شدن کامل فعالیت های اقتصادی دانست.
اجرای قانون مالیات خانه های خالی معطل چیست ؟
۳ روز قبل / امور اقتصادی و دارایی / راه و شهرسازی / قانون / مالیات / مردم تهران در مجلس شورای اسلامی
اجرای قانون مالیات خانه های خالی معطل چیست ؟
اقتصادنیوز :‌نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر سازمان امور مالیاتی تا ۱۰ روز آینده گزارش قابل قبولی درباره سامانه املاک و اسکان کشور ارائه نکند، وزرای راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی به مجلس احضار خواهند شد.
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس: اخذ مالیات از خانه های خالی 5 سال معطل یک سامانه است
۳ روز قبل / مالیات / مجلس / اخبار "مسکن مهر"
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس: اخذ مالیات از خانه های خالی 5 سال معطل یک سامانه است
نمانیده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر سازمان امور مالیاتی تا 10 روز آینده گزارش قابل قبولی درباره سامانه املاک و اسکان کشور ارائه نکند، وزرای راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی به مجلس احضار خواهند شد.
بزرگترین ریزش قیمت ماهانه طلا رقم خورد
۳ روز قبل
بزرگترین ریزش قیمت ماهانه طلا رقم خورد
طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی محسوب می‌شود. بانک سیتی انتظار دارد ریزش قیمت طلا در دسامبر ضعیف شود و این فلز در مرز ۱۷۰۰ دلار از حمایت پیدا کند و سپس در مدت سه تا شش ماه بعدی حرکتش به سمت مرز ۲۰۰۰ دلار را تجدید کند.
«مسخ در مسلخ» در جشنواره سالرنو نمایش داده می‌شود
۳ روز قبل
«مسخ در مسلخ» در جشنواره سالرنو نمایش داده می‌شود
فیلم سینمایی «مسخ در مسلخ» به کارگردانی جواد دارایی در جشنواره سالرنو ایتالیا نمایش داده می‌شود.
دارایی های موهوم بانک ها زیر ذره بین بانک مرکزی/ترانامه هایی که ناتراز است
۳ روز قبل
دارایی های موهوم بانک ها زیر ذره بین بانک مرکزی/ترانامه هایی که ناتراز است
سیاست‌های احتیاطی کلان برای جلوگیری از ناترازی سیستم بانکی و اثر آن بر متغیرهای پولی و تورم در حالی در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است که برخی از بانک ها با جذب سپردهای فراوان توانسته اند دارایی های موهومی را برای خود ایجاد کنند.
یک ملک دولتی دیگر در بورس فروخته شد
۳ روز قبل
یک ملک دولتی دیگر در بورس فروخته شد
در راستای عرضه اموال و دارایی های غیرمنقول دولتی از طریق بورس کالا، روز گذشته زمینی به مساحت ۳۶۲۳ متر مربع متعلق به وزارت دفاع از طریق تالار شیشه ای به فروش رفت.
سطوح نگران‌کننده نقدینگی
۳ روز قبل / نقدینگی / تورم / بازار سرمایه
سطوح نگران‌کننده نقدینگی
با افزایش قیمتی که در بازار ارز در چند ماهه گذشته رخ داده و همچنین رونق بی‌سابقه در بازار بورس، جامعه ترجیح داده تا دارایی‌های خود را از حساب‌های بلندمدت خود خارج و این حجم را وارد بازار‌های دارایی و مالی کند. این ترافیک می‌تواند به بازار کالا‌ها و خدمات نیز برسد که البته به نظر می‌آید اوج‌گیری تورم در پاییز، همین مساله را نشان می‌دهد.
واکنش مثبت دولت به هشدار مجلس و دیگر دلسوزان دارایی‌های مردم
۳ روز قبل / خصوصی سازی / مجتبی توانگر / واگذاریها
واکنش مثبت دولت به هشدار مجلس و دیگر دلسوزان دارایی‌های مردم
دستور‌العمل ماده ۲۷ قانون الحاق ۲  از دستور شورای اقتصاد خارج شد. 
همتی راهبرد سیاست‏گذاری پولی را اعلام کرد
۳ روز قبل / کسری بودجه / دولت / اقتصاد ایران
همتی راهبرد سیاست‏گذاری پولی را اعلام کرد
اجرای سیاست‌های احتیاطی برای رشد ترازنامه بانکی، می‌تواند نقطه عزیمت، اصلاح نظام بانکی باشد. در سال‌های گذشته ضعف سیاست‌های نظارتی باعث ورود دارایی‌های سمی به ترازنامه بانکی شده و برای شروع اصلاحات، نیاز به یک دوره رژیم درمانی است. این سیاست می‌تواند درصورت اجرای صحیح از رشد بالای نقدینگی در اقتصاد بکاهد و زمینه تحقق هدف‌گذاری تورم را فراهم کند.
شوک واکسن به بازارهای جهان
۳ روز قبل / واکسن / ویروس کرونا / اقتصاد جهان / اقتصاد ایران / بورس / بازار طلا و ارز / بازار جهانی طلا
شوک واکسن به بازارهای جهان
بازارهای دارایی ایران پس از انتخابات آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته و روند نزولی را در پیش گرفتند.
کاهش ۶۹ روزه فرآیند آغاز کسب و کارهای جدید
۳ روز قبل / توسعه ایران / توسعه اقتصادی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بهبود کسب و کار / اشتغال زایی / اشتغال پایدار / معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزرات کار / دولت دوازدهم / نرخ اشتغال
کاهش ۶۹ روزه فرآیند آغاز کسب و کارهای جدید
تهران - ایرنا - مهمترین دستاورد وزارت اقتصاد در دولت دوازدهم راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار است که موجب شده تا فرآیند شروع کسب و کار جدید از ۷۲ روز به ۳ روز کاهش یابد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •