پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
دشتستان
منوچهر آتشی؛ نیمای جنوب
۳۷ ساعت قبل / منوچهر آتشی / دشتستان / شاعر / چهره ماندگار
منوچهر آتشی؛ نیمای جنوب
در آخرین شب زندگی آتشی در بیمارستان تا بعد از نیمه شب در کنار او بودم. در همان حالی که درد داشت و بی‌قراری می‌کرد، هنگامی که سعی می‌کردم با گفتگو به او آرامش دهم، از آثاری که در ذهن و اندیشه داشت تا در حوزه‌های تحقیقی سامان بدهد، یاد می‌کرد.
۴۴ ساعت قبل / وزارت امور خارجه / مجلس شورای اسلامی / وزارت امورخارجه / ابراهیم رضایی / استانی-اقتصادی / خرما / ایران / صادرات / دشتستان بوشهر
خرما؛ فرصتی که تبدیل به تهدید شد
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی باغداران و کشاورزان از وضعیت فعلی بازار خرما، گفت: باید همه ظرفیت‌ها برای صادرات خرما به کار گرفته شود.
۴۴ ساعت قبل
آزادسازی 25 هکتار از اراضی دولتی در شهر برازجان استان بوشهر
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت : 25 هکتار از اراضی دولتی در شهر برازجان در استان بوشهر از دست متصرفان، آزاد شد.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان بوشهر یونس شوقی در این خصوص اظهار داشت : با همکاری مقامات قضایی، فرمانداری دشتستان، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، اداره کل راه و شهرسازی، یگان از حفاظت از اراضی دولتی اداره راه و شهرسازی استان و شهرستان، حدود 25 هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شد که ارزش ریالی بیش از 200 میلیارد ریال را دارد.شوقی افزود: با توجه به ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی دولت، این روند همچنان ادامه خواهد داشت و می بایست همه اراضی تصرفی بیت المال برگشت داده شود.وی بیان کرد : شهرستان برازجان ، بیشترین میزان زمین خواری را در استان …
کشاورزان و باغداران دشتستان از وضعیت بازار خرما ناراضی هستند
۲ روز قبل / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس / وزارت خارجه / وزارت امور خارجه / ابراهیم رضایی / دشتستان / مجلس شورای اسلامی / بوشهر / خرما / نماینده دشتستان در مجلس
کشاورزان و باغداران دشتستان از وضعیت بازار خرما ناراضی هستند
بوشهر - نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی باغداران و کشاورزان از وضعیت فعلی بازار خرما، گفت: باید همه ظرفیت‌ها برای صادرات خرما به کار گرفته شود.
۲ روز قبل
پروژه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر باحضور استاندار بصورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر نیرو افتتاح شد
طرح‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو از طریق ارتباط تصویری، استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در آیین افتتاح این پروژه‌ها با بیان اینکه "۳پروژه آبرسانی روستایی استان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد" اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل افتتاح نخستین پروژه آب‌شیرین‌کن روستایی در روستای لاورساحلی دشتی است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به‌ظرفیت ۶۰۰ مترمکعب اجرا شده است.عبدالحمید حمزه‌پور گفت: این پروژه آب‌شیرین‌کن روستایی لاور ساحلی با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریال به ۴ روستای شهرستان دشتی شامل روستاهای زیارت ساحلی, گلستان, کبگان و لاور ساحلی آبرسانی می‌کند.وی …
سه پروژه آبرسانی در بوشهر افتتاح شد
۴ روز قبل / بوشهر / توسعه ایران / شرکت آب و فاضلاب کشور / وزارت نیرو / آبرسانی به 400 روستا در 20 استان
سه پروژه آبرسانی در بوشهر افتتاح شد
بوشهر- ایرنا- در بیست و یکمین هفته پویش الف - ب ایران سه پروژه آبرسانی روستایی روز یکشنبه در ارتباط تصویری با حضور وزیر نیرو در شهرستان‌های دشتی و دشتستان استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در کنگان تا توقیف محموله گردوی قاچاق در دشتستان
۴ روز قبل
از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در کنگان تا توقیف محموله گردوی قاچاق در دشتستان
فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف ۹۰ کیلوگرم تریاک توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر بوشهر و هرمزگان خبر داد.
نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / دشتستان / وزارت امور خارجه / خرما / صادرات غیر نفتی
نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید
بوشهر- ایرنا- نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته برای بهبود بازار فروش خرمای ایران بویژه در دیگر کشورها، وزارت امور خارجه به کمک صادرکنندگان این محصول می‌آید.
۴ روز قبل / صادرات خرما
معرفی بازارهای جدید خرمای ایران در اروپا
 به گزارش مهر، ابراهیم رضایی عصر شنبه در حاشیه بازدید ازنخلستان‌های دشتستان گفت: در راستای حمایت از کشاورزان و بهبود بازار خرما تلاش و پیگیری زیادی را داشته‌ایم.
۵ روز قبل
وزرای نفت و آموزش و پرورش به نمایندگان پاسخ می‌دهند
وزرای نفت و آموزش و پرورش این هفته برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در مجلس حضور پیدا می‌کنند.جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل می‌شود. بررسی جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح تبصره‌های ۱ و ۲ ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی و بررسی جزئیات طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن در دستور کار مجلس قرار دارد. همچنین نمایندگان ایرادات شورای نگهبان در سه طرح استفساریه بند ج ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم، اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را مورد بررسی قرار می‌دهند.سوال ابراهیم رضایی نماینده دشتستان و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر نفت و همچنین سوال رسول فرخی نماینده لاهیجان …
تصادف خودروی ۴۰۵ با موتورسیکلت در بوشهر/ ۳ نفر کشته شدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تصادف / خودرو
تصادف خودروی ۴۰۵ با موتورسیکلت در بوشهر/ ۳ نفر کشته شدند
رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: سانحه رانندگی در محور برازجان- دالکی شهرستان دشتستان سه کشته و سه مجروح برجا گذاشت.
وزارت نیرو با فاینانس ۲۴۰۰ میلیاردی برای سد دالکی موافقت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
وزارت نیرو با فاینانس ۲۴۰۰ میلیاردی برای سد دالکی موافقت کرد
بوشهر- وزارت نیرو در نامه‌ای با تخصیص دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از فاینانس داخلی برای سد دالکی در شهرستان دشتستان، موافقت کرد.
برداشت خرما در دشتستان آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
برداشت خرما در دشتستان آغاز شد
بوشهر - منوچهری، رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به آغاز برداشت خرما در دشتستان گفت: پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۱۲۰ هزار تن محصول از نخیلات این شهرستان برداشت شود.
تذکر نمایندگان به «سلطانی‌فر» برای برخورد با عاملان انعقاد قرارداد «ویلموتس»
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / نمایندگان مجلس
تذکر نمایندگان به «سلطانی‌فر» برای برخورد با عاملان انعقاد قرارداد «ویلموتس»
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر نماینده دشتستان به «سلطانی‌فر» درباره لزوم رسیدگی به قرارداد سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و برخورد با عاملان آن را قرائت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تعدی به مسافر مترو / توهین به مسافر مترو / نماز خواندن در ایستگاه مترو
توضیحات مدیر عامل مترو در مورد تعدی به یک مسافر
به گزارش فارس، جواد صادق زاده مشاور شهردار تهران و رئیس مرکز فعالیتهای دینی در نامه‌ای خطاب به معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور پیرامون درگیری ایجاد شده در ایستگاه متروی شهید بخارایی و تعدی به یکی از مسافران این ایستگاه همچنین اعلام نارضایتی نماینده دشتستان در مجلس در این خصوص توضیحاتی ارائه داد. 
حریفان
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / تیم هندبال زاگرس اسلام‌آباد / لیگ برتر هندبال / کرمانشاه / استانی-ورزشی
حریفان "زاگرس" اسلام‌آباد در لیگ برتر هندبال مشخص شدند
مراسم قرعه کشی سی و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر هندبال مردان ایران با حضور 12 تیم برگزار شد و تیم زاگرس اسلام آبادغرب در گروه اول این رقابتها با تیم‌های پرسپولیس بهبهان، ذوب آهن اصفهان، ستارگان دشتستان، پاس ناجا قم و نیروی زمینی کازرون همگروه شد.
نماینده مجلس: تشکیل کارگروه اجتماعی فقر زدایی در استان بوشهر ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بوشهر / دشتستان / کمیته امداد امام خمینی (ره) / نماینده مجلس شورای اسلامی / فقر
نماینده مجلس: تشکیل کارگروه اجتماعی فقر زدایی در استان بوشهر ضروری است
بوشهر- ایرنا- نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌شود از همه ظرفیت‌های استان بوشهر برای تشکیل کارگروه اجتماعی فقرزدایی با هدف ایجاد هم‌افزایی برای برطرف کردن ریشه‌های فقر استفاده شود.
هیچستانی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
هیچستانی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
حسن انصاری ملقب به امرو هیچستانی، شاعر و نویسنده و طنزپرداز اهل دشتستان در استان بوشهر سه‌شنبه ۱۱ شهریور بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
درگذشت شاعر و طنزپرداز بوشهر به دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
درگذشت شاعر و طنزپرداز بوشهر به دلیل کرونا
حسن انصاری، شاعر، نویسنده و طنزپرداز دشتستانی در استان بوشهر درگذشت.
هیچستانی درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دانشگاه شیراز / کنکور سراسری / شهر جم / شاعر / برازجان / استانی-فرهنگی و هنری / خبرگزاری ایسنا / شهرکرد / استان بوشهر / نویسنده
هیچستانی درگذشت
شاعر، نویسنده و طنزپرداز دشتستانی ساعتی پیش درگذشت.
معاون هلال احمر: انبارهای امدادی کشور تجهیز می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بوشهر / همایون یوسفی / دشتستان / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر
معاون هلال احمر: انبارهای امدادی کشور تجهیز می‌شوند
بوشهر- ایرنا- معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر گفت: با تدبیر و هماهنگی‌های انجام شده انبارهای امدادی سراسر کشور تجهیز و شارژ می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عملیات اجرایی ساخت مخزن ذخیره آب دالکی آغاز شد
در سومین روز از هفته دولت با حضور نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس، فرماندار و مسئولان شرکت آب و فاضلاب عملیات اجرایی ساخت مخزن ذخیره آب دالکی آغاز شد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اغاز ساخت مخزن ذخیره آب دالکی افزود: مخزن ۲ هزار متر مکعبی شهر دالکی با اعتبار بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال اجرا شده است.عبدالحمید حمزه‌پور، طول شبکه توزیع آب در دالکی را ۱.۷ کیلومتر دانست و گفت: تاسیسات آبرسانی دالکی شامل ساختمان نگهبانی، واحد کلرزنی، و تاسیسات برق است.وی منبع آب این پروژه را خطوط دوم و سوم آبرسانی دانست و بیان کرد: این طرح در راستای بهبود توزیع آب و افزایش رضایت مندی مشترکین تحت پوشش و کاهش هدررفت آب اجرا شده است.
کشف ۹ دستگاه ماینر در دشتستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / پلیس / دشتستان بوشهر / ارز دیجیتال / ماینر
کشف ۹ دستگاه ماینر در دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از کشف ۹ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
کرونا جان محمد جواد فخرایی را گرفت + عکس
محمدرجواد فخرایی، نویسنده، و تاریخ پژوه و پژوهشگر فرهیخته دشتستانی پس از مدتی تحمل بیماری به رحمت ایزدی پیوست.
تاریخ پژوه دشتستانی به آسمان پیوست
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / خبرگزاری ایسنا / استان بوشهر
تاریخ پژوه دشتستانی به آسمان پیوست
"محمدجواد فخرایی"، نویسنده، و تاریخ پژوه و پژوهشگر فرهیخته دشتستانی پس از مدتی تحمل بیماری به رحمت ایزدی پیوست.
باید زیرساخت های بومی فعالیت در فضای مجازی تقویت شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / هفته دولت / مقام معظم رهبری / ابراهیم رضایی / دشتستان / شبکه ملی اطلاعات / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
باید زیرساخت های بومی فعالیت در فضای مجازی تقویت شود
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت های بومی و ملی استفاده از فضای مجازی گفت: حوزه ای که امروز از آن به عنوان فضای مجازی یاد می شود، یک فضای کاملا واقعی و حقیقی است که جامعه و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.
عوارض صادرات خرما برداشته شد /برگشت پول صادرکنندگان با ارز آزاد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / وزارت جهاد کشاورزی / شهرستان دشتستان / احیای نخیلات / صادرات / خرما / نخلستان
عوارض صادرات خرما برداشته شد /برگشت پول صادرکنندگان با ارز آزاد
نماینده دشتستان با ابراز امیدواری برای بهبود وضعیت بازار خرما، گفت: عوارض صادرات خرما برداشته شده است و ‏‬ برگشت پول صادرکنندگان با ارز آزاد انجام خواهد شد که تأثیر خوبی در تسهیل صادرات خرما دارد.
از مقابله با بیابان زایی تا تعدیل آب و هوا
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / هفته دولت / سعدآباد / شهرستان دشتستان / استانی-شهرستانها / پروژه / بیابان زدایی / منابع طبیعی / محیط زیست / آب و هوا
از مقابله با بیابان زایی تا تعدیل آب و هوا
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان از افتتاح و بهره برداری ۱۷ پروژه منابع طبیعی در شهرستان دشتستان همزمان با هفته دولت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
پروژه‌های آبفای بوشهر در هفته دولت افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود
عبدالحمید حمزه‌پوربا تبریک هفته دولت ، شهیدان رجایی و باهنر را نماد خدمتگزاری دانست و با اشاره به طرح‌های آب و فاضلاب استان اظهار داشت:همزمان با هفته دولت، ۱۱ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان بوشهر افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.وی، یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت امسال را آبشیرین کن نوار ساحلی دشتی به ظرفیت ۶۰۰ متر مکعب در روستاهای دشتی دانست و بیان کرد: با افتتاح این پروژه مشکل دیرینه آب روستاهای ساحلی دشتی مرتفع خواهد شد.حمزه‌پور گفت خط انتقال فاضلاب مابین ایستگاه شغاب به میدان آزادی (برج) در مناطق جنوبی بوشهر به طول ۷.۵ کیلومتر افتتاح خواهد شد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به آغاز بهره برداری خط انتقال آب …
نماینده مجلس: پرونده قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / مجلس شورای اسلامی / دشتستان / ابراهیم رضایی / اختصاصی ایرنا / کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی / فسادزدایی در فوتبال / غرامت ویلموتس
نماینده مجلس: پرونده قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بررسی می‌شود
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی را یک رسوایی بزرگ برای فوتبال کشور توصیف کرد و از گشوده شدن پرونده این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.
امسال ملخ‌ها زودتر به ایران حمله می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / هفته دولت / اقتصاد مقاومتی / شهرستان تنگستان / شهرستان دشتستان / استان بوشهر / ملخ / ملخ صحرایی / حمله ملخ‌ها / کشاورزی / احیای نخیلات
امسال ملخ‌ها زودتر به ایران حمله می‌کنند
رئیس جهاد کشاورزی بوشهر عنوان کرد: در جریان مبارزه با ملخ صحرایی، خوشبختانه کمترین آسیب به مزارع، باغات، و مراتع استان وارد شد اما در اواخر سال ۹۸ و همزمانی حمله دسته جات ملخ با شیوع بیماری کووید ۱۹، کار ما سخت تر شد. پیش بینی فائو این است که امسال ملخ ها زودتر از سال گذشته به کشور ما حمله خواهند کرد.
کشف اسکلت‌های ۲۳ دختر جوان در هفت‌تپه/ شاید دختران جوان خود را تقدیم خدایان کرده باشند/ گورستان‌ها در هزاره دوم پیش از میلاد از شهرها خارج شدند/ 
دلایلِ کاوش‌های بدِ گریشمن در شوش
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / باستان شناسی / خوزستان / طلا / شوش / آیین / عتیقه / دشتستان / معبد / گور / قربانی
کشف اسکلت‌های ۲۳ دختر جوان در هفت‌تپه/ شاید دختران جوان خود را تقدیم خدایان کرده باشند/ گورستان‌ها در هزاره دوم پیش از میلاد از شهرها خارج شدند/ دلایلِ کاوش‌های بدِ گریشمن در شوش
ایلنا: به اعتقاد یغمایی؛ هرچند هر محوطه باستانی ویژگی‌های خاص خود را دارد اما شوش و خوزستان از خاص‌ترین محوطه‌های ایران هستند. در هفت تپه باستان‌شناسان با گوری که…
ظرفیت رزرو و ذخیره برق در استان بوشهر افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / غلامرضا نصیری / بوشهر / تولید برق / شرکت برق منطقه ای فارس / شبکه برق
ظرفیت رزرو و ذخیره برق در استان بوشهر افزایش می‌یابد
بوشهر- نصیری، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر گفت: ظرفیت رزرو و ذخیره برق در شهرستان دشتستان استان بوشهر از ۴۰ درصد به ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.
برق دشتستان برای تابستان آینده تقویت می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / استانی-اقتصادی / شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر / ایستگاه 230 کیلوولت برازجان / شهرستان دشتستان / استان بوشهر
برق دشتستان برای تابستان آینده تقویت می‌شود
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر از ظرفیت سازی‌های جدید برای تامین برق مطمئن و پایدار در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: تاثیر اقدامات انجام شده، تابستان سال آینده و در افق یکساله مشهود و محسوس خواهد بود.
جزئیات برگزاری کنکور سراسری در بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / استان بوشهر / سامانه سلامت / گناوه / عسلویه / آموزش و پرورش / شهرستان تنگستان / دشتستان بوشهر / کنکور سراسری / سلامت / همه_باهم_علیه_کرونا
جزئیات برگزاری کنکور سراسری در بوشهر
معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کنکور سراسری سال جاری در ۹۱ حوزه امتحانی و در ۸ شهرستان و منطقه برگزار می شود.
نماینده ایران در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / مجلس
نماینده ایران در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مشخص شد
نماینده مردم دشتستان در مجلس، نماینده ایران در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی شد.
کتک زدن یک جوان در متروی تهران به خاطر خواندن نماز
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ابراهیم رضایی / متروی تهران
کتک زدن یک جوان در متروی تهران به خاطر خواندن نماز
ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ظاهراً مسئولین مترو مخالف نماز خواندن مردم در مترو هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران ام‌القرای جهان اسلام است اما شاهد هستیم یک جوان مؤمن 16 ساله به خاطر نماز خواندن در یکی از ایستگاه‌های مترو مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
ضرر ۷۲ هزار میلیاردی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجلس / مجلس شورای اسلامی / پارس جنوبی / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس / کمیسیون انرژی / زنگنه
ضرر ۷۲ هزار میلیاردی "زنگنه" به کشور با یک تصمیم سیاسی
نماینده دشتستان در مجلس گفت: وزیر نفت با اتخاذ تصمیم سیاسی برای عدم راه اندازی فاز ۱۴ پارس جنوبی ۷۲ هزار میلیارد تومان به کشور ضرر وارد کرده است.
اعلام وصول سوال تعدادی از نمایندگان از «زنگنه»
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
اعلام وصول سوال تعدادی از نمایندگان از «زنگنه»
عضو هیئت رئیسه مجلس سوال ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان و تعدادی از نمایندگان از وزیر نفت درباره علت عدم بهره برداری فاز 14 پارس جنوبی را اعلام وصول کرد.
سوال ملی از وزیر نفت اعلام وصول شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / دشتستان / نفت
سوال ملی از وزیر نفت اعلام وصول شد
تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول یک سوال ملی از وزیر نفت خبر داد.
هوای خرم آباد و دشتستان ناسالم است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا / خرم آباد
هوای خرم آباد و دشتستان ناسالم است
تهران- ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای شهرهای خرم آباد با شاخص ١٠٣ و دشتستان ١٠۶ برای گروه های حساس ناسالم است. 
امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / ابراهیم رضایی / استیضاح زنگنه / استیضاح وزیر نفت
امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد
ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: هم اکنون در حال جمع آوری امضاهای استیضاح وزیر نفت هستیم که روز به روز در حال افزایش است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
نبرد ژنرال با تازه وارد‌ها؛ آیا زنگنه این جنگ را می‌بازد؟
نماینده دشتستان در مجلس با اشاره به استیضاح بیژن زنگنه گفت: امضاهای این استیضاح در حال افزایش است و وزیر نفت باید درباره خام‌فروشی و ضعف در دیپلماسی انرژی پاسخگو باشد.
تشریح محورهای استیضاح وزیر نفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / نفت / مجلس شورای اسلامی / اقتصاد مقاومتی / استیضاح / بیژن زنگنه / توتال / مقام معظم رهبری / ابراهیم رضایی / کمیسیون امنیت ملی مجلس / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
تشریح محورهای استیضاح وزیر نفت
نماینده دشتستان در مجلس با اشاره به استیضاح بیژن زنگنه گفت: امضاهای این استیضاح در حال افزایش است و وزیر نفت باید درباره خام‌فروشی و ضعف در دیپلماسی انرژی پاسخگو باشد.
لیست بلندبالای محورهای استیضاح وزیر نفت | امضاهای استیضاح در حال افزایش است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
لیست بلندبالای محورهای استیضاح وزیر نفت | امضاهای استیضاح در حال افزایش است
نماینده دشتستان در مجلس با اشاره به استیضاح بیژن زنگنه گفت: امضاهای این استیضاح در حال افزایش است و وزیر نفت باید درباره خام‌فروشی و ضعف در دیپلماسی انرژی پاسخگو باشد.
استیضاح؛ همان همیشگی!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
استیضاح؛ همان همیشگی!
شاید نخستین استیضاح مجلس جدید به نام وزیر نفت بخورد. بیژن نامدار زنگنه که در مجلس دهم بعد از محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه، بیشترین احضار و دعوت و سؤال را از سوی نمایندگان در کارنامه خود داشت، وزیر مورد علاقه مجلس یازدهمی‌ها هم هست. جمعی از نمایندگان با شعار دفاع از منافع ملی و افزایش درآمدهای کشور طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت را به جریان انداخته‌اند. ابراهیم رضایی، نماینده دشتستان دیروز در صفحه شخصی‌اش در توییتر نوشت که به همراه تعدادی از نمایندگان استیضاح وزیرنفت را کلید زده‌ایم. …
استیضاح «زنگنه» در مجلس کلید خورد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
استیضاح «زنگنه» در مجلس کلید خورد
نماینده مردم دشتستان از جمع‌آوری امضا در مجلس برای استیضاح «بیژن زنگنه» وزیر نفت خبر داد.
پایان گروگانگیری در عملیات پلیس دشتستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / پلیس آگاهی
پایان گروگانگیری در عملیات پلیس دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: 3 آدم ربا که فرد جوانی را به گروگان گرفته بودند با تلاش ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
طرح دوباره استیضاح زنگنه در مجلس | عضو کمیسیون امنیت ملی: این وزیر نمی‌تواند صنعت نفت را حل و فصل کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
طرح دوباره استیضاح زنگنه در مجلس | عضو کمیسیون امنیت ملی: این وزیر نمی‌تواند صنعت نفت را حل و فصل کند
نماینده مردم دشتستان از جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر نفت در مجلس خبر داد.
برای تامین آب شرب استان بوشهر چه اقداماتی انجام می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استاندار بوشهر / وزارت نیرو / عسلویه / خائیز / استان بوشهر
برای تامین آب شرب استان بوشهر چه اقداماتی انجام می‌شود؟
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی و تامین آب پایدار در شهرها و روستاهای استان بوشهر گفت: در راستای تأمین آب شرب استان امسال سدهای "اخند" عسلویه، "ارغون کلمه" دشتستان و "خاییز" تنگستان افتتاح می‌شود.
انتقام اسیدی از شوهر عمه
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
انتقام اسیدی از شوهر عمه
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ ادعای عجیب درباره نوزادی که گم شد/ فرجام باند رابین هود‌های قلابی!/ انتقام اسیدی از شوهر عمه/ عامل تیراندازی منطقه وردآورد بازداشت شد/ دختر باهوش، زورگیر مسافربرنما را نقره داغ کرد/ دستگیری شرور متواری در دشتستان/ آتش سوزی در مجتمع تجاری استاتیس خیابان خیام/ روغن روی جاده باعث تصادف ۷ خودرو شد
مصدومیت 6 نفر در آتش سوزی کارخانه سیمان دشتستان بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مصدومیت 6 نفر در آتش سوزی کارخانه سیمان دشتستان بوشهر
رئیس شورای تامین شهرستان دشتستان گفت: در پی بروز حادثه آتش سوزی در کارخانه سیمان دشتستان بوشهر، ۶ نفر از کارمندان این کارخانه مصدوم و به بیمارستان شهید گنجی شهرستان اعزام شدند.
اجرای لاک پشتی پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی/ ۱۲۲ ماه از کلنگ‌زنی می‌گذرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / میعانات گازی / پارس جنوبی / ایدرو / مجلس شورای اسلامی / ابراهیم رضایی / مالک شریعتی / دشتستان / سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران / بوشهر / کمیسیون انرژی مجلس
اجرای لاک پشتی پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی/ ۱۲۲ ماه از کلنگ‌زنی می‌گذرد
بوشهر- در حالی که فازهای مشابه فاز ۱۴ پارس جنوبی طی حدود ۸۰ ماه و گاها کمتر، تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند، از زمان آغاز ساخت این فاز ۱۲۲ ماه می‌گذرد.
تکذیب شایعه انفجار در شرکت سیمان دشتستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / اخبار حوادث / آتش سوزی / شرکت سیمان / دشستان / انفجار
تکذیب شایعه انفجار در شرکت سیمان دشتستان
فرماندار دشتستان در خصوص حادثه شرکت صنایع سیمان دشتستان گفت: متاسفانه ۶ نفر از همکاران مصدوم و به بیمارستان شهید گنجی اعزام شدند.
عدم اقناع نماینده دشتستان از پاسخ‌ وزیر نفت/ ارجاع سوال از زنگنه به صحن علنی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجلس شورای اسلامی / پارس جنوبی / زنگنه / انرژی / مالک شریعتی / سخنگوی کمیسیون انرژی / وزیر نفت
عدم اقناع نماینده دشتستان از پاسخ‌ وزیر نفت/ ارجاع سوال از زنگنه به صحن علنی
سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به سوال نماینده دشتستان درباره تاخیر در تکمیل فاز 11 پارس جنوبی گفت:‌ به دلیل عدم اقناع نماینده سوال کننده،‌ سوال به‌ شکل ملی به صحن ارجاع شد.
دستگیری شارمهد اقتدار دستگاه امنیتی ایران را به رخ دشمن کشید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / منافقین / دشتستان / ابراهیم رضایی / ایالات متحده آمریکا / شیراز / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / وزارت اطلاعات
دستگیری شارمهد اقتدار دستگاه امنیتی ایران را به رخ دشمن کشید
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگیری رییس گروهک تروریستی تندر، اقتدار دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور را بیشتر به رخ دشمنان نظام کشید و رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی از شوک این اقدام سکوت کرده‌اند.
نبض بازار «برازجان» خوب نمی‌زند؛ پای کرونا و نرخ ارز روی گلوی بازاریان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بوشهر / گرانی / گران فروشی / دشتستان / بازار روز
نبض بازار «برازجان» خوب نمی‌زند؛ پای کرونا و نرخ ارز روی گلوی بازاریان
بوشهر- با گسترش شیوع کرونا و اعمال برخی از محدودیت‌ها و همچنین فشارهای اقتصادی به خانواده‌ها، بازار «برازجان» با کاهش فروش روبرو شده است و این روزها حال و روز خوبی ندارد.
حکم ۴.۳ میلیاردی برای قاچاقچیان پارچه در بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تعزیرات / قاچاق / بوشهر / پارچه / دشتستان / سازمان تعزیرات حکومتی
حکم ۴.۳ میلیاردی برای قاچاقچیان پارچه در بوشهر
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از جریمه چهار میلیارد ریالی قاچاقچیان پارچه خبر داد.
«سیب‌های سرخ معطر»
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انتشارات سوره مهر / استان بوشهر / حوزه هنری انقلاب اسلامی / شعر / کتاب / استانی-فرهنگی و هنری / دشتستان بوشهر
«سیب‌های سرخ معطر»
کتاب شعر جدید نویسنده و شاعر بوشهری راهی بازار نشر شد.
تونل‌های انحرافی سد دالکی افتتاح شد/ آغاز ساخت فرازبند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / عبدالکریم گراوند / بوشهر / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا / دشتستان / علی محمدی / شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر / استانداری بوشهر
تونل‌های انحرافی سد دالکی افتتاح شد/ آغاز ساخت فرازبند
بوشهر - در آئینی با حضور مسئولان، تونل‌های انحرافی سد دالکی در شهرستان دشتستان افتتاح و ساخت فرازبند سد آغاز شد.
توقیف محموله ۲۰ میلیاردی قاچاق در دشتستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
توقیف محموله ۲۰ میلیاردی قاچاق در دشتستان
فرمانده انتظامی استان بوشهر از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده حامل انواع کابل و سوئیچ به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی شهرستان دشتستان خبر داد.
۲۱ هکتار از اراضی ملّی مرتعی خاییز تنگستان در آتش سوخت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / منابع طبیعی / محیط زیست / آتش سوزی / بوشهر
۲۱ هکتار از اراضی ملّی مرتعی خاییز تنگستان در آتش سوخت
روابط عمومی منابع طبیعی بوشهر از مهار کامل آتش‌سوزی در دشتستان و تنگستان خبر داد.
آتش‌سوزی کوه برچک دشتستان مهار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بوشهر / مراتع / آتش سوزی / آتش‌سوزی در مراتع بوشهر
آتش‌سوزی کوه برچک دشتستان مهار شد
بوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: آتش سوزی مراتع کوه برچک منطقه طلحه در جنوب شرق شهرستان دشتستان دقایقی پیش مهار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
۶۲ پروژه آموزشی دراستان بوشهر امسال بهره برداری می شود
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: ۶۲ پرژه آموزشی در قالب ۳۷۰ کلاس درس . 62هزار مترمربع مساحت امسال در این استان تکمیل و به آموزش و پرورش تحویل داده می شود. احمد مرادی  روز دوشنبه در بازدید از پروژه های آموزشی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت : یکی از اقدامات دولت تجهیز پنج هزارو ۵۵۴کلاس درس به وسایل سرمایشی در سالهای اخیر  است و امسال نیز دو هزار کلاس درس  دیگر به وسایل سرمایشی تجهیز می شود.فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان  نیز گفت: امروز از ۹ پروژه آموزشی در سطح شهرستان بازدید شد که از پیشرفت قابل قبولی برخوردار بودند و تلاش می کنیم که تعدادی از آنها در هفته دولت افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شود.در این بازدید از پروژه  های مدرسه ۱۲ کلاسه اتباع  در شهر برازجان با اعتبار پنج …
آتش در ارتفاعات بوشکان دشتستان شعله ور شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
آتش در ارتفاعات بوشکان دشتستان شعله ور شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش در کوه برچک منطقه طلحه در بخش بوشکان شهرستان دشتستان از دیشب آغاز شده و عملیات مهار آن همچنان ادامه دارد.
زمین‌لرزه‌ ۳ ریشتری در برازجان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بوشهر / زلزله / استانی-شهرستانها / مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران: / برازجان / دشتستان بوشهر
زمین‌لرزه‌ ۳ ریشتری در برازجان
زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۳ ریشتر در مقیاس امواج درونی شهر برازجان واقع در استان بوشهر را لرزاند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خدمات شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در اجرای طرح‌های آبرسانی و تامین آب پایدار شهرها و روستاها ستودنی است
مهرداد ستوده در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد اظهار داشت: امسال نقاط بحرانی و کم‌آب استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار گرفت و با نگاه ویژه استاندار به حوزه عمرانی از جمله طرح‌های آبرسانی اقدامات مهم و موثری انجام شد.وی، با بیان اینکه طرح‌های مهمی در بخش آب در استان بوشهر در دولت دوازدهم اجراء شد گفت: در این راستا سد تنگ‌ارم دشتستان سال قبل افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز ۳ سد ارغون کلمه، اخند عسلویه و خاییز تنگستان افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین آب پایدار شرب استان بوشهر دارد.معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرای شش طرح سدسازی در ۲ سال گذشته در استان بوشهر را کار مهم و بزرگی دانست و تصریح کرد: سد دالکی …
تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دشتستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از قلع و قمع و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز به مساحت هفت هکتار در اراضی ملی و کشاورزی خبر داد.
کرونا حریف پدربزرگ ۹۷ ساله دشتستانی نشد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سرگیجه / دیابت / سرفه / بیماری کرونا
کرونا حریف پدربزرگ ۹۷ ساله دشتستانی نشد
پدربزرگ ۹۷ ساله دشتستانی مبتلا به بیماری کرونا پس از بهبودی، از بیمارستان شهید گنجی برازجان مرخص شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
دو روی سکه طرح جدید کنترل بازار مسکن
کیمیا نجفیخانه‌های خالی روایت جدیدی برای اقتصاد نیست و مدت‫هاست چالش‌های بیشماری را برای خانوارها به وجود آورده است و این مسئله دولت، کارشناسان و تحلیلگران را به این فکر می‌اندازد که به دنبال سیاست‌هایی باشند تا بتوانند از فرصت وجود این خانه‌های خالی برای خانه‌دار شدن افراد دیگر استفاده کنند. طرح مالیات از خانه‌های خالی یکی از روش‌هایی است که مدت‌ها پیش مطرح شد و پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی موافقت کردند و اکنون بازار چشم‌ به راه اجرایی شدن آن است. اما اینکه آیا این طرح می‌تواند بازار مسکن را به سمت‌وسوی بهتری هدایت کند یا خیر خود جای سوال دارد. در شرایطی که بسیاری از خانوارها در فکر تامین یک سرپناه هستند همچنان …
دستگیری عامل قتل مرد ۴۲ ساله افغان در دشتستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دستگیری
دستگیری عامل قتل مرد ۴۲ ساله افغان در دشتستان
ایلنا: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: فردی که در شهرستان دشتستان با یک مرد ۴۲ ساله تبعه افغانستان درگیر و وی را به قتل رسانده بود دستگیر شد.
رییسعلی دلواری انقلابی تنگستانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / عکس روز / تصاویر روز
رییسعلی دلواری انقلابی تنگستانی
رئیس علی دلواری فرزند رئیس محمد، کدخدای ده دلوار بود که در سال 1260 شمسی متولد شد. او که در پاکی سرشت و صفات حمیده زبانزد خاص و عام بود در زمان اشغال بوشهر توسط انگلستان با کمال رشادت و شجاعت با دشمنان جنگید و شکست سنگینی را به آنان داد. اما متأسفانه در درگیری تنگک صفر در سال 1915 میلادی به شهادت رسید. ماجرا بدین قرار بود که به محض ورود ارتش انگلستان به بوشهر چهارده نفر از ساکنین علیه اشغالگران اعتراض کردند، ولی چون صرفاً معترض اجتماعی بوده و جنگجو نبودند دستگیر و به هندوستان تبعید شدند. همچنین حدود دوماه پیش از اشغال بوشهر و وقوع حادثه مذکور، ژنرال کاکس کنسول انگلستان در خلیج فارس به روحانی متنفذ دشتستان نامه ای نوشت و از او خواست از نفوذ خود استفاده کرده و مانع درگیری و ایجاد آشوب در زمان اشغال …
برازجان لرزید
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دانشگاه تهران / زلزله / استانی-شهرستانها / دشتستان بوشهر / استان بوشهر
برازجان لرزید
زمین‌لرزه‌ای با بزرگی ۳.۸ ریشتر در مقیاس امواج درونی، شهر برازجان واقع در استان بوشهر را لرزاند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •