یکشنبه, ۶ مهر, ۱۳۹۹ / 27 September, 2020
سوال از وزرا
۴ روز قبل
طرح مجلس برای پخش مذاکرات نمایندگان از تلویزیون
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس طرح پخش مذاکرات مجلس از تلویزیون را تقدیم هیات رییسه مجلس کرد.در طرح پیشنهادی حسینعلی حاجی دلیگانی با عنوان «پخش مذاکرات مجلس از سیمای جمهوری اسلامی» که تقدیم هیات رییسه مجلس شده، پیش‌بینی شده که صداوسیما موظف است حداکثر تا سه ماه پس از تصویب این قانون با تاسیس شبکه تلویزیونی خانه ملت، مذاکرات علنی مجلس را به صورت مستقیم پخش کند. در متن این طرح همچنین پخش جلسات رسمی کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مجلس نیز پیش‌بینی شده است. در بخش دیگری از این طرح مصاحبه با نمایندگان امضا کننده طرح‌های قانونی، تحقیق و تفحص، سوال از وزرا، سوال از رییس‌جمهوری، تذکر به رییس‌جمهوری و وزرا و استیضاح وزرا و همچنین اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در …
هر هفته یک سوال از وزرا مطرح می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / مقام معظم رهبری / مجلس یازدهم / دولت / محمدحسین فرهنگی / شکل گیری مجلس یازدهم / مجلس یازدهم و اولویت های آن
هر هفته یک سوال از وزرا مطرح می‌شود
تهران-ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه غیرعلنی امروز با بیان اینکه با روش معمول اداره پارلمان رسیدن به سه مولفه مجلس قوی، کارآمد و انقلابی میسر نیست از تصمیم هیات رییسه مبنی بر حضور یک وزیر در هر هفته برای پاسخ به سوالات نمایندگان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
محرمانه در «خانه ملت»
گروه سیاسی| یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از نخستین روزهای آغاز به کار خود تاکنون تقریبا هیچ روزی را بی‌حاشیه پشت‌سر نگذاشته است. یک روز جدال قدرت‌شان چنان علنی می‌شود که فریاد «خودی‌ترها» را نیز بلند می‌کند، یک روز میل به واگذاری کمیسیون‌های تخصصی، چند نماینده مورد وثوق بزرگان این روزهای مجلس جنجال‌ساز می‌شود و روز دیگر مباحث و مسائلی چون استیضاح و سوال از وزرا و رییس‌جمهوری، رشوه 65 میلیاردی و البته سفر 150 نفره با کلیدواژه نظارت میدانی پارلمان‌نشینان را به حاشیه می‌کشاند. نشست علنی روز گذشته مجلس نیز عاری از حاشیه نبود ولی این‌بار حواشی نه با توهین و فریاد که با سوال‌های پنهانی و غیرعلنی‌سازی یک نشست علنی، …
دستورکار کمیسیون‌های مجلس| بررسی طرح رونق مسکن در کمیسیون عمران و طرح 21 سوال از وزرا
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مجلس شورای اسلامی / مجلس / وزارت بهداشت / وزیر اقتصاد / دستور کارهای کمیسیون‌های مجلس / کمی
دستورکار کمیسیون‌های مجلس| بررسی طرح رونق مسکن در کمیسیون عمران و طرح 21 سوال از وزرا
حضور رئیس دیوان محاسبات در کمیسیون‌های اجتماعی، اصل 90و جهش تولید و همچنین بررسی جزئیات طرح جهش تولید و رونق مسکن و طرح 21 سوال از وزرا بخشی از دستور کارهای کمیسیون‌های مجلس در هفته آتی است.
سوال از وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات اعلام وصول شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزارت آموزش و پرورش / حسینعلی حاجی دلیگانی / آموزش و پرورش / هیات رئیسه مجلس
سوال از وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات اعلام وصول شد
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال ملی تعدادی از نمایندگان از وزیران آموزش و پرورش و ارتباطات اعلام وصول شد.
احضار ۶ وزیر به مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / سوال از وزرا / نمایندگان مجلس
احضار ۶ وزیر به مجلس
حضور شش وزیر کابینه تا بررسی طرح‌هایی نظیر تامین کالا‌های اساسی اقشار آسیب پذیر و طرح ساماندهی سهام عدالت در دستور کار هفته جاری کمیسیون‌های مجلس قرار دارد.
چرا حجم سوالات نمایندگان مجلس از وزرا زیاد است؟ | یک نماینده: بالاخره یک نفر باید پاسخگو باشد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
چرا حجم سوالات نمایندگان مجلس از وزرا زیاد است؟ | یک نماینده: بالاخره یک نفر باید پاسخگو باشد
تاکنون ۲۳۰ سوال به هیات رییسه واصل شده و همه به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع داده شده است. هیات رییسه کمیسیون‌ها باید جلسه تشکیل داده و گزارش کمیسیون را به صحن تحویل دهند. تاکنون گزارشی در خصوص سوال از وزرا از سوی کمیسیون به هیئت رئیسه تحویل داده نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در 2 ماه!
نکته‌ای که در آینده نه چندان دور صحت و سقم آن روشن‌تر خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
تب نمایندگان مجلس یازدهم در تقابل با دولت تند است
طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در 2 ماه!گروه سیاسی: در حالی که با حضور و تایید صلاحیت نصفه و نیمه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم و البته روی‌گردانی بدنه اجتماعی و پایگاه رای آنان از صندوق‌های رای در اسفند 98، اصولگرایان تقریبا تمام صندلی‌های صحن بهارستان را از آن خود کردند، انتظار می‌رفت مجلسی که مرتبا عنوان «انقلابی» را برای خود تکرار می‌کند، به تضاد و تقابل با دولت برخیزد. هر چند این روند در روزهای اول رد شد و نمایندگان گفتند مقابله‌ای با دولت نداشته و تنها مطالبه‌گرند، اما ادبیات و رفتارهای نمایندگان فراتر از این مطالبه‌گری و رویکرد نظارتی مجلس را نشان می‌داد. با گذر دو ماه از عمر مجلس یازدهم، این روند تشدید شد تا جایی که در روز حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در مجلس، رفتارها عملا به توهین …
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۹ تیر ایسنا
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / روابط ایران و عراق / ایران و چین / مالیات خانه‌های خالی / اعتراضات آبان 98
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۹ تیر ایسنا
رسیدگی مجدد به پرونده ۳ محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸/ دیدارهای ظریف در سفرش به عراق/ "سند همکاری با چین" از نگاه مطهرنیا/ تاکید قالیباف بر معرفی هرچه زودتر وزیر پیشنهادی صنعت/ طرح ۲۳۰ سوال از وزرا در مجلس/ نظراتی درباره طرح مالیات بر خانه‌های خالی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سوال از وزرا
نماینده مجلس: اگر پول خورد را کیلویی بفروشیم ارزشش از پول واقعی بیشتر می‌شود!
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح ۲۳۰ سوال از سوی نمایندگان از وزرا و ارجاع آنها به کمیسیون های تخصصی مجلس به منظور رسیدگی خبر داد.
نوروزی: به جای استیضاح باید از ظرفیت دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ استفاده کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
نوروزی: به جای استیضاح باید از ظرفیت دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ استفاده کنیم
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: به جای استیضاح باید از ابزارهای دیگر نظارت همانند ظرفیت دیوان محاسبات، کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و سوال از وزرا استفاده کنیم.
پیشنهاد احیای کمیته مشترک دولت و مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
پیشنهاد احیای کمیته مشترک دولت و مجلس
میل مجلس یازدهم به احضار و استنطاق وزرای دولت روحانی و حتی خود رئیس‌جمهور، چاره‌ای جز پیشنهاد احیای تشکیل کمیسیون مشترک دولت و مجلس باقی نگذاشته؛ راه‌حلی که سال‌ها قبل در ادوار پیشین هم با وجود گرایش‌های سیاسی غیرهمسو در مجلس و دولت تنش‌ها میان 2قوه را تعدیل کرده بود.  این پیشنهاد بیش از 2دهه بعد یک بار دیگر از سوی دولت تدبیروامید خطاب به مجلس سیاسی غیرهمسو مطرح شده است. علت اصلی آن هم افزایش حجم فشارها روی دولت در دومین ماه شروع به کار مجلس اصولگراست. نمایندگان این دوره از مجلس به طرح سوال از وزرا …
دو نگاه درباره طرح سوال از رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
دو نگاه درباره طرح سوال از رئیس جمهور
قرار است روز چهارشنبه طرح سوال از رئیس‌جمهور در مجلس قرائت شود. پیش از او محمد جواد ظریف در میان نمایندگان جهت توضیح به سوالات آنان حاضر شده بود، که با رفتار نه چندان محترمانه برخی از اعضای خانه ملت روبرو شد. سوال از وزرا و رئیس‌جمهور یکی از اختیارات نظارتی نمایندگان به حساب می‌آید، اما پرسش از دولتی که مدعی است اختیارات محدودی دارد چه معنایی دارد؟ یا رفتار تند با وزیری که حتی برخی از امور دیپلماسی را پس از تحقق مطلع می‌شود تا چه اندازه در حل مشکلات موثر خواهد بود؟
گزارش آماری تسنیم از عملکرد ۴ساله مجلس دهم-بخش سوم|هر ۶۰ دقیقه؛ ۹ تذکر و ۲ سوال از روحانی و وزرای دولت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / نمایندگان مجلس دهم
گزارش آماری تسنیم از عملکرد ۴ساله مجلس دهم-بخش سوم|هر ۶۰ دقیقه؛ ۹ تذکر و ۲ سوال از روحانی و وزرای دولت
نمایندگان مجلس در دوره دهم ۳ هزار و ۱۶۸ سوال از وزرای دولت را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرده اند. همچنین ۵ سوال از رئیس جمهور مطرح شد که وکلای ملت از پاسخ های رئیس جمهور به ۴ سوال قانع نشدند.
نیمی از اعضای مجلس عوام انگلیس دورکار شدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
نیمی از اعضای مجلس عوام انگلیس دورکار شدند
پارلمان انگلیس با اجرای طرح ترکیبی دورکاری و حضوری اعضا به دلیل شیوع ویروس کرونا موافقت کرد. به گزارش رویترز، این طرح با عنوان فرمت پارلمان ترکیبی به این ترتیب است که تنها نیمی از قانونگذاران در پارلمان حضور دارند و بیش از ۱۰۰ تن دیگر به صورت مجازی و از راه دور در جلسات شرکت می‌کنند. جاکوب ریس موگ، رهبر مجلس عوام گفت، این روند جدید که بدون رای گیری رسمی تصویب شده تا ۱۲ مه برقرار است اما ممکن است مورد بازبینی قرار گیرد. جلسات مجلس عوام انگلس روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود و در دو ساعت نخست فعالیت، به طرح سوال از وزرای دولت و اظهارات وزرا می‌پردازد. رهبر مجلس عوام افزود: پارلمان همواره به گونه‌ای عمل می‌کند تا مطمئن شود که می‌تواند به صورت مناسب و …
مجلس یازدهم به دنبال کاهش اختیارات رئیس پارلمان /نحوه سوال از وزرا تغییر خواهد کرد؟ /رصد مالی نمایندگان
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / مجلس یازدهم / هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی
مجلس یازدهم به دنبال کاهش اختیارات رئیس پارلمان /نحوه سوال از وزرا تغییر خواهد کرد؟ /رصد مالی نمایندگان
مهر نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس طرحی را برای ایجاد تحول ساختاری در مجلس یازدهم تدوین کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اعلام وصول سوال از وزرا / مجلس شورای اسلامی
اعلام وصول سوالات مجلسی‌ها از سه وزیر
عضو هیات‌رئیسه مجلس وصول سوالات ملی نمایندگان از وزرای آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / کمیسیون‌های تخصصی مجلس / سقوط هواپیمای اوکراینی
سقوط هواپیمای اوکراینی و سوال از وزرا در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس
کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جلسات هفته آینده خود بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی، حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر و سوال از وزرای آموزش و پرورش، نفت و نیرو را در دستور کار دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
امیرآبادی خبر داد: سوال بنزینی مجلس از وزرای نفت و کار
عضو هیأت رئیسه مجلس از تدوین سوال از وزرای نفت و کار درباره علت حذف کارت سوخت و همچنین عدم واریز یارانه معیشتی به برخی اقشار کم درآمد جامعه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
پیشنهاد استعفای رئیس‌جمهوری از جانب جهانگیری کذب است
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی که به طرح برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای رئیس‌جمهوری به پیشنهاد جهانگیری اشاره کرد، گفت: به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس‌جمهوری مطرح نیست. من صمیمیتی هم با آقای جهانگیری دارم و زیاد گفت‌وگو می‌کنیم، نه همچین ایده‌ای دارند و نه این موضوع صحت دارد.به گزارش خبرگزاری‌ها، علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته خود با اشاره به جلسه شورای عالی فضای مجازی‌ گفت: در این جلسه در رابطه با اینترنت و نگرانی‌های مربوط به آن صحبت شده است. همگان با اجماع کامل بر تداوم دسترسی مردم به اینترنت آزاد تاکید کردند. به هیچ وجه نه تنها موضوع قطع اینترنت مطرح نیست، بلکه گسترش ارتباط اینترنت ایرانیان هم مورد تاکید قرار گرفته است. به اعتقاد من این جلسه هم به ابهامات پاسخ داده و هم شرایط سیاست‌گذاری آتی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / ایران و آمریکا / استیضاح
پاسخ سخنگوی دولت به پیشنهاد استعفای روحانی، احتمال مذاکره ایران و آمریکا و قطع اینترنت
سخنگوی دولت گفت: ما معتقد هستیم به تعبیر امام خمینی (ره) مجلس در راس امور است. از این رو ما سوال از وزرا را حق قانونی می دانیم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / دستور کار مجلس
بررسی تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث آبان در دستور کار پارلمان
بررسی تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهرهای مختلف کشور و سوال از وزرای علوم و صنعت در دستور کار جلسات علنی هفته جاری مجلس قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سوال از وزرا / علی اصغر یوسف‌نژاد / مجلس شورای اسلامی
اعلام وصول سوال از وزیران نیرو و اقتصاد
۴ سوال از وزیران نیرو و اقتصاد اعلام وصول شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / صحن علنی
تقدیم لایحه بودجه ۹۹ توسط روحانی در دستورکار جلسات علنی هفته آینده مجلس
ایلنا: تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ از سوی رییس جمهور و سوال از وزرای راه و اقتصاد در دستور کار جلسات علنی مجلس در هفته سوم آذرماه قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / مجلس شورای اسلامی
رحمانی و دژپسند به مجلس می‌روند
سوال از وزرای صنعت معدن و تجارت و اقتصاد و امور دارایی در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اعلام وصول
اعلام وصول انصراف نماینده خرم‌آباد از طرح سوالش از وزیر نیرو
انصراف سوال از وزیر نیرو و طرح دو سوال از وزرای کشور و دفاع اعلام وصول شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / مهمترین اخبار امروز مجلس / اصل 44 / دانشگاه آزاد اسلامی / استعمال دخانیات
توصیه لاریجانی به مقامات آمریکایی/تعیین نحوه حمایت از افشاکنندگان فساد و ...
عذرخواهی نماینده ارومیه به خاطر حواشی بازی‌های اخیر فوتبال/ ارجاع طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین‌ دادرسی دیوان عدالت اداری به کمیسیون قضایی/ تصویب کلیات لایحه اصلاح موادی از قانون اصل ۴۴/ اظهارات ۶ نماینده درمورد پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد/ ارجاع استفساریه قانون جامع مبارزه با دخانیات به کمیسیون/ اعلام وصول سوال از وزرای ارتباطات و کشور و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (یک شنبه) دوازدهم آبان ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
کاریکاتور / قانع شدن آقای نماینده هزینه میلیاردی داره!
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، از فروردین ۹۸ تا به امروز نزدیک به ۲۵ سوال از وزرا آنهم در صحن علنی پرسیده شده است که از این تعداد تنها ۴ مورد نمایندگان قانع نشدند. هزینه هر دقیقه مجلس در سال ۹۷ حدودا بیش از ۲۱ میلیون تومان بود و هر ساعتش بیش از یک میلیارد هزینه به دنبال داشت و برای هر سوال حدودا نیم ساعت وقت صرف می‌شود که این عدد یعنی چیزی حدود ۶۳۰ میلیون در هر سوال.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / کاریکاتور / مجلس شورای اسلامی / سوال نمایندگان مجلس از وزرا
هزینه میلیاردی برای قانع شدن آقای نماینده!
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، از فروردین ۹۸ تا به امروز نزدیک به ۲۵ سوال از وزرا آنهم در صحن علنی پرسیده شده است که از این تعداد تنها ۴ مورد نمایندگان قانع نشدند. هزینه هر دقیقه مجلس در سال ۹۷ حدودا بیش از ۲۱ میلیون تومان بود و هر ساعتش بیش از یک میلیارد هزینه به دنبال داشت و برای هر سوال حدودا نیم ساعت وقت صرف می‌شود که این عدد یعنی چیزی حدود ۶۳۰ میلیون در هر سوال. مهدی عزیزی با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مجلس دهم / سوال نمایندگان مجلس از وزرا
داستان ادامه‌دار سوال مجلسی‌ها از وزرا /نمایندگانی که به سرعت قانع می‌شوند +جدول
سال ۹۸ سال پر چالشی میان دولت و مجلس رقم خورد تا آنجا که در طول چند ماه نزدیک به ۲۴ سوال از وزرای کابینه دوازدهم در صحن علنی مجلس مطرح شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / تذکر به وزرا / سوال از وزرا / مجلس شورای اسلامی
تذکرات بی‌جواب مجلس به سوال از وزرا تبدیل می‌شود
نمایندگان مجلس با رد طرح اصلاح آیین نامه داخلی درباره تذکرات نمایندگان و ختم تذکرات به سوال موافقت کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
سوال از وزرای خارجه و علوم و رد لایحه اصلاح قانون پولشویی در دستور کار مجلس
بررسی سوال برخی از نمایندگان از وزرای خارجه و علوم و رسیدگی به گزارش کمیسیون حقوقی درباره رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در دستور کار جلسات علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سوال از وزرای صنعت و کشور و گزارش خسارات سیل در دستور کار نمایندگان مجلس
گزارش خسارات و پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشور و سوال از وزرای صنعت و کشور در دستور کار جلسات علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
یک ابزار نظارتی با پایان باز/ سرنوشت ۸۶۵ سوال نمایندگان مجلس از وزرا چه شد؟
در یک بازه‌ زمانی یک ساله، ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا به هیأت رئیسه تقدیم شده‌ است اما تاثیر‌گذاری این تعداد سوال چه‌ بوده‌ است؟ و آیا می‌دانید پی‌گیری این تعداد سوال چه زمان و هزینه‌ گزافی را بر مجلس تحمیل می‌کند؟
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / وزیر اقتصاد
آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزرای اقتصاد و ارتباطات در دستور
جلسه علنی نوبت عصر امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی لحظاتی پیش آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
سوال از وزرا ماه‌ها طول می‌کشد تا در یک کمیسیون مطرح شود
نماینده اهر در مجلس گفت: برخی روسای کمیسیون‌ها کم‌لطفی می‌کنند و سوال از وزرا ماه‌ها طول می‌کشد تا در یک کمیسیون مطرح شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
چرا نمایندگان سوال‌کننده و وزرا در صحن مجلس قربان صدقه هم می‌روند؟
نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت: در طرح سوال از وزرا در صحن شاهدیم که نماینده و وزیر قربان صدقه هم می‌روند و برای یکدیگر نوشابه باز می‌کنند، اگر قانع شده‌اند چرا سوال از یک وزیر را به صحن علنی می‌کشانند؟
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / مجلس دهم / استیضاح / سوال از رئیس‌جمهور
تصمیمات جدید مجلس درباره کارت زرد دادن و استیضاح وزرا/ قضایی شدن سوال از رئیس‌جمهور به سرانجام رسید؟
مجلسی ها در راستای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس تصمیماتی را درباره نحوه سوال از وزرا در کمیسیون ها و کارت زردهایی که به وزرا داده می شود گرفتند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / علی مطهری / مجلس دهم / هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی
مطهری: قانون را به نفع مجلس ننویسیم/ فرهنگی: می‌خواهید…
علی مطهری در جلسه علنی امروز مجلس پیشنهاد تغییر نحوه سوال از وزرا را مطرح کرد که با مخالفت و موافقت دو عضو پیشین هیات رئیسه مجلس روبرو شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / دریای خزر / عبدالکریم حسین زاده / مجلس شورای اسلامی / مصطفى کواکبیان / امور خارجه / وزارت راه و شهرسازی
«ظریف» و «آوایی» به بهارستان می‌روند/ تصمیم گیری در مورد تحقیق از قراردادهای خرید هواپیما
بررسی سوال از وزرای امور خارجه و دادگستری هفته جاری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
دستور هفتگی مجلس؛ وزرای امور خارجه و دادگستری به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند
سوال از وزرای امور خارجه و دادگستری در دستور کار جلسات علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
۴ نماینده از طرح سوال از وزیران کار، علوم و ارتباطات انصراف دادند
۵ طرح و انصراف ۴ نماینده در طرح سوال از وزرا در نشست علنی امروز خانه ملت اعلام وصول شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
طرح سوال از وزرا به خاطر حقوق‌های نجومی به جریان افتاده است
نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس می‌گوید هنوز در زیر مجموعه چند وزارتخانه با وجود تصویب قانون شاهد پرداخت حقوق‌های نجومی هستیم، به همین دلیل طرح سوال از وزرای مربوط در مجلس به جریان افتاده است.محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خانه ملت گفت: پرداخت حقوق‌های نجومی همچنان وجود دارد و آنچه که در روزهای اخیر منتشر شده بخشی از آن است ولی اطلاع‌رسانی به تنهایی کافی نیست و باید به شکل قانونی با آن برخورد شود و نتیجه آن به اطلاع مردم برسد.وی افزود: قانون خوبی در مجلس برای جلوگیری از این اتفاق تصویب شد و بر اساس آن باید همه این حقوق‌ها به بیت‌المال بازگردد و کسانی که حقوق‌های غیر قانونی گرفتند به مراجع قضایی معرفی شوند.عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: در سایر بخش ها از جمله شرکت‌های بزرگ دولتی همچنان …
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
محمدعلی پورمختار: هنوز برخی حقوق‌های نجومی می‌گيرند
محمدعلی پورمختار، نماینده کبودر آهنگ در مجلس گفت: هنوز در زیرمجموعه چند وزارتخانه با وجود تصویب قانون شاهد پرداخت حقوق‌های نجومی هستیم، به همین دلیل طرح سوال از وزرای مربوط در مجلس به جریان افتاده است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
یوسف نژاد: ۱۰۴ سوال از وزرا آماده طرح در مجلس است
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تعداد کل سوالات نمایندگان در سه سال فعالیت مجلس دهم را ۲۷۴۴ سوال عنوان کرد و گفت که در طول سه سال گذشته ۱۳۸ سوال در صحن مجلس مطرح شده و ۱۰۴ سوال آماده طرح در صحن علنی است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
کامیابی تا ناکامی در مجلس
گروه پارلمان: مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جلسه‌ای غیرعلنی میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت و همکاران او در این وزارتخانه بود و رضا رحمانی در این جلسه توضیحاتی درباره وضعیت صنایع و کالاهای اساسی و چگونگی توزیع آنها پرداخت. علی لاریجانی، رئیس مجلس درباره این نشست غیرعلنی گفت که در این نشست به ابعاد مختلف با موضوع صنعت و صنایع معدنی و شرایطی که سرمایه‌گذاران بتوانند با شرایطی قابل پیش‌بینی در آن کار کنند تاکید شد. همچنین نحوه سامان‌مندی توزیع کالاهای اساسی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیسیون صنایع مجلس این موضوعات را پیگیری کند.نمایندگان مجلس، صبح روز گذشته همچنین بررسی گزارش معاونت نظارت مجلس در‌مورد اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم را در دستور کار خود قرار دادند. بنابراین غلامرضا …
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / احمد بیگدلی / عبدالرضا مصری / مجلس شورای اسلامی
تعداد جلسات کمیسیون‌های مجلس افزایش یابد
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، خواستار افزایش تعداد جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای طرح سوال از وزرا شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
بیشترین سوال نمایندگان در اجلاسیه سوم از وزرای «نیرو» و «نفت» بوده است
معاونت نظارت مجلس گزارشی از اقدامات نظارتی نمایندگان در اجلاسیه سوم دوره دهم را قرائت کرد که طبق این گزارش ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا در این اجلاسیه به هیئت رئیسه داده شده که بیشترین سوال مربوط به وزیر نیرو با ۱۰۹ فقره است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / مجلس / مجلس شورای اسلامی
۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا به هیات رییسه مجلس ارائه شده است
تهران-ایرنا- معاونت نظارت مجلس گزارشی از اقدامات نظارتی نمایندگان در اجلاسیه سوم دوره دهم را قرائت کرد که طبق این گزارش ۸۶۵ تقاضای سوال از وزیران دولت در این اجلاسیه به هیئت رئیسه داده شده که بیشترین سوال مربوط به وزیر نیرو با ۱۰۹ فقره است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •