پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
شیوع کرونا در فرانسه
مکرون: شیوع کرونا در فرانسه شدت گرفته / راهی نداریم جز اینکه ارتباطات هایمان را محدود کنیم / شاید محدودیت ها شدیدتر شوند
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مکرون: شیوع کرونا در فرانسه شدت گرفته / راهی نداریم جز اینکه ارتباطات هایمان را محدود کنیم / شاید محدودیت ها شدیدتر شوند
مکرون گفت: می‌خواهم باردیگر بر عزم و اراده خود برای تداوم تغییرِ بنیادی نظام سلامت و درمان فرانسه تاکید کنم. این نظام بیش از شصت سال قبل در شکل فعلی‌اش طراحی شد. نظام کنونی به علت انجام نشدن اصلاحات و کمبود امکانات خسته است.
قانون منع رفت و آمد به ۲۰ استان فرانسه گسترش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / فرانسه / ویروس کرونا / شیوع کرونا / مقررات منع آمد و شد
قانون منع رفت و آمد به ۲۰ استان فرانسه گسترش می‌یابد
همزمان با افزایش شیوع کرونا در فرانسه، دولت این کشور اعلام کرد که قانون منع رفت و آمد به ۲۰ استان گسترش خواهد یافت.
همسر مکرون به قرنطینه رفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / امانوئل مکرون / شیوع کرونا در فرانسه / همسر مکرون
همسر مکرون به قرنطینه رفت
به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که «بریجیت مکرون» همسر او به دلیل تماس با کسی که ابتلای قطعی به کرونا داشته، به مدت هفت روز خود را قرنطینه می‌کند.
افزایش سرعت شیوع کرونا در فرانسه
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
افزایش سرعت شیوع کرونا در فرانسه
وزیر بهداشت فرانسه گفت: شیوع کرونا سرعت یافته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سفر به فرانسه / شیوع کرونا در فرانسه / فرانسه
۱۶ کشور در فهرست قرمز مسافرتی فرانسه
به گزارش ایسنا فوربس گزارش داد، از اول آگوست (۱۱ مرداد)، در راستای اقدامات سختگیرانه‌ جدید فرانسه، مسافران ۱۶ کشور که نسبت به شیوع ویروس کرونا شرایط مطلوبی ندارند باید نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونای خود را به همراه داشته باشند یا هنگام ورود به خاک فرانسه آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند.
آمار روزانه‌ قربانیان کرونا در فرانسه مجددا سه‌رقمی شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / شیوع کرونا در فرانسه
آمار روزانه‌ قربانیان کرونا در فرانسه مجددا سه‌رقمی شد
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد شمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در فرانسه پس از ۱۳ روز که دو رقمی شده بود، دوباره به بیش از ۱۰۰ فوتی در روز رسید.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / ترامپ و کرونا / درمان کرونا / شیوع کرونا در فرانسه
فرانسه با داروی تجویزی ترامپ برای کرونا مخالفت کرد
شورای عالی سلامت عمومی و سازمان داروی فرانسه امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پس از مطالعه صورت گرفته در خصوص بی اثر بودن «هیدروکسی کلروکین» برای درمان کرونا  (کووید ۱۹) و مخاطرات آن؛ با استفاده از این دارو به عنوان درمان یا استفاده به عنوان آزمایش‌های بالینی موافق نیستیم.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / شیوع کرونا در فرانسه / ماکرون / محبوبیت ماکرون
تاثیر کرونا بر میزان محبوبیت ماکرون
به گزارش مهر به نقل از آناتولی، بر اساس نتایج نظرسنجی مؤسسه «ادوکسا» (Odoxa) و در پی شیوع ویروس کرونا در فرانسه، میزان محبوبیت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور این کشور با ۷ پله سقوط به ۳۳ درصد رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / بازگشایی مدارس فرانسه / شیوع کرونا در فرانسه
بازگشایی مدارس در فرانسه
به گزارش ایسنا، دولت فرانسه اقدام به کاهش محدودیت‌های اعمال شده کرده و به این ترتیب از روز سه‌شنبه هزاران مدرسه در سراسر این کشور فعالیت خود را از سر گرفته‌اند و این درحالیست که نگرانی‌ها در مورد موج دوم شیوع کروناویروس همچنان وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / شیوع کرونا در فرانسه / قرنطینه در فرانسه
اختلافات مقامات فرانسوی بر سر لغو قرنطینه بالا گرفت
 به گزارش مهر به نقل از رویترز، «اولیور وران»، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرده است که با برخی درخواست‌ها برای بازگشایی پارک‌ها و بوستان‌ها مخالف است و این اماکن همچنان به دلیل شیوع کرونا بسته خواهند بود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
ازدحام جمعیت در متروی پاریس بعد از لغو قرنطینه
وضعیت متروی شهر پاریس پس از اعلام لغو قرنطینه خانگی را مشاهده می‌کنید. کارشناسان موج دوم شیوع کرونا در فرانسه را حتمی می دانند. /صداوسیما
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ویروس کرونا / فرانسه / جنگ جهانی دوم / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا، عامل بی‌سابقه‌ترین رکود اقتصادی فرانسه پس از جنگ جهانی
تهران - ایرنا - روزنامه «لا دپش» با اشاره به پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در فرانسه نوشت: با رکود نزدیک به ۶ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه نخست سال میلادی جاری، اقتصاد این کشور تاکنون چنین رکودی را تجربه نکرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
پایان دو ماه قرنطینه در فرانسه
شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ گزارش داد که فرانسوی‌ها روز گذشته دوشنبه بعد از ۵۵ روز قرنطینه، در فضایی از ترس و اضطراب به تدریج به زندگی عادی خود باز می‌گردند. هرچند هنوز بسیاری از مقررات سخت گیرانه و محدودیت های کرونایی به قوت خود باقی است و هنوز بسیاری از کسب و کارها مانند رستوران‌ها، کافه ها، سینماها، هتل‌ها و موزه‌ها حداقل تا اوایل ماه آتی بسته هستند؛ اما بسیاری از مغازه‌ها، کارخانه‌ها و کسب و کارهای کم خطر از امروز بازگشایی می شوند و چرخ اقتصاد فرانسه بعد از دو ماه دوباره به حرکت درمی‌آید. قرنطینه که در پی شیوع گسترده کرونا در فرانسه از ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) آغاز شده با نتایج امیدوار کننده ای امروز به پایان می رسد؛ در 48 ساعت گذشته، در فرانسه تنها 100 مورد …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شیوع کرونا در فرانسه / مرگ بر اثر کرونا
مرگ بیش از ۷۰ نفر در فرانسه طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷۰ نفر بر اثر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سازمان جهانی بهداشت / شیوع کرونا در فرانسه
واکنش سازمان جهانی بهداشت به شواهدی درباره آغاز کرونا از فرانسه
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پزشکان بیمارستان فرانسوی به تازگی شواهدی پیدا کردند که مشخص کرد که تقریبا یک ماه قبل از اعلام اولین مورد مبتلا به کووید ۱۹ توسط دولت فرانسه، یک فرد مبتلا به کووید ۱۹ در این بیمارستان بستری بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / ویروس کرونا / فرانسه / بیمارستان / چین / شیوع کرونا
شیوع کرونا در فرانسه پیش از اعلام رسمی در چین بوده است
بیمارستانی در فرانسه با بررسی دوباره برخی نمونه‌های آزمایشگاهی از بیماران در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرده که مدت‌ها پیش از اعلام رسمی شیوع کرونا در فرانسه، شیوع این بیماری آغاز شده بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / سازمان بهداشت جهانی / فرانسه / کرونا
گزارش‌ها مبنی بر شیوع کرونا در فرانسه از ماه دسامبر مایه تعجب نیست
ایلنا: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که گزارش‌ها مبنی بر شیوع کرونا در فرانسه از ماه دسامبر «مایه تعجب نیست».
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / تلفات کرونا در فرانسه / شیوع کرونا در فرانسه
کرونا همچنان در فرانسه قربانی می گیرد
به گزارش تسنیم، مقامات بهداشتی فرانسه اعلام کردند طی 24 ساعت گذشته 437 نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) جان باخته اند و به این ترتیب شمار کلی جان باختگان به 23 هزار و 293 نفر رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شیوع کرونا در فرانسه / کرونا
فرانسه درصدد کاهش محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا
به گزارش فارس،‌ «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه قصد دارد سه‌شنبه آینده طرحی را به پارلمان ارائه دهد که بر اساس آن محدودیت‌های اعمال شده در این کشور به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا را کاهش دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / شیوع کرونا در فرانسه / کرونا
آمار قربانیان کرونا در فرانسه از ۲۰ هزار نفر گذشت/۱۵۵ هزار نفر مبتلا شدند
به گزارش تسنیم، وزارت بهداشت فرانسه امروز دوشنبه اعلام کرد با فوت 547 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان کرونایی در این کشور به 20 هزار و 265 نفر رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / احضار سفیر چین / شیوع کرونا در فرانسه / فرانسه و چین
فرانسه سفیر چین را احضار کرد
به گزارش ایسنا، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در گفتگو با روزنامه لوموند گفت: نمی‌توانم توهین به کارکنانی را که از جان سالمندان محافظت می‌کنند از سوی هر طرفی که باشد از جمله سفارت چین قبول کنم. ما می‌خواهیم چین به ما احترام بگذارند همانطور که  این کشور دوست دارد محترم شمرده شود.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / تلفات کرونا در فرانسه / شیوع کرونا در فرانسه
تازه‌ترین آمار جانباختگان کرونا در فرانسه
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، مقام‌های رسمی فرانسه روز جمعه گفتند: تعداد تلفات ویروس کرونا در این کشور به مرز 19 هزار نفر رسیده ولی اکثر آمارها حاکی است که روند شیوع و گسترش این بیماری پس از قرنطینه یک‌ماهه، رو به کاهش بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۹
پزشک جنجالی فرانسوی زمان پایان کرونا را اعلام کرد
دیدیه رائولت، پزشک متخصص فرانسوی که با شیوع کرونا در فرانسه خبرساز شده، در تازه‌ترین ویدئوی خود ادعا کرد که ویروس کرونا تا پایان بهار از پای درخواهد آمد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / شیوع کرونا در فرانسه / ماکرون
ماکرون: شرایط ویژه در فرانسه تا ۱۱ ماه آینده تمدید می‌یابد
به گزارش فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه گفت که نبرد با ویروس کرونا همچنان ادامه دارد اما امیدها پدیدار شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / بیماران کرونایی / شیوع کرونا در فرانسه / کرونا
فرانسه بیماران کرونایی را به نقاطی خارج از پاریس منتقل می کند
ایرنا: به گزارش شبکه خبری سی ان ان ، فرانسه به این منظور چند قطار سریع السیر را به کاربرد پزشکی و انتقال بیماران اختصاص داده است و اولین قطار امروز با 24 بیمار کرونایی پاریس را به مقصد  "سنت بریو" در "بریتانی"  منطقه ای که کمتر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است ؛ ترک کرد. دومین قطار نیز 12 بیمار را از پاریس به "رن" در شمال پایتخت فرانسه منتقل کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / شیوع کرونا در فرانسه / مبارزه با کرونا
نخست‌وزیر فرانسه: وضعیت بسیار دشواری در روزهای آینده خواهیم داشت
 به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی، «ادوارد فیلیپ»، نخست‌وزیر فرانسه، امروز -‌جمعه- گفت که «موج بزرگی» از ابتلا به کووید-۱۹ انتظار بسیاری از مناطق این کشور را می‌کشد و نظام سلامت این کشور بناست تحت فشار بسیار شدیدی قرار بگیرد. 
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / شیوع کرونا در فرانسه / شیوع کرونا ویروس
بیمارستانهای فرانسه قادر به پذیرش بیمار جدید نیست
 به گزارش مهر به نقل از فرانس پرس، «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه بعد از برگزاری جلسه کابینه این کشور از طریق ویدئو کنفرانس، درباره افزایش شدید شمار مبتلایان هشدار داد و گفت طی روزهای آتی کشور در شرایط دشواری قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آیا یک کلیسا، عامل شیوع کرونا در فرانسه بوده؟ / استثنای قرنطینه در فرانسه: مکان‌های مذهبی حق برگزاری اجتماعات تا ۲۰ نفر را دارند
در حالیکه امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه در سفری نمادین به شهر مولوز در شرق این کشور رفت، کلیسای عمومی مسیحیان انجیلی این شهر، به‌عنوان کانون اصلی گسترش ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ در فرانسه، همچنان پیام‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / شیوع کرونا در فرانسه / قرنطینه
فرانسه: ۶ ماه حبس و ۳۷۰۰ یورو جریمه، اگر از خانه بیرون بیاید
به گزارش ایسنا، وزیر دادگستری فرانسه با اشاره به جریمه‌های بیشتر برای افرادی که منع آمد و شد را رعایت نکنند اعلام کرد افرادی که این قانون را رعایت نکنند به شش ماه حبس و پرداخت ۳۷۰۰ یورو جریمه محکوم می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / شیوع کرونا در فرانسه / کرونا
هشدار فرانسه به شهروندانش: از خانه بیرون بیایید، بازداشت می‌شوید
فارس: با افزایش شمار فوتی‌های ویروس کرونا به ۳۷۲ نفر و مبتلا به ۱۰۹۹۵ تن در فرانسه، مقام‌های دولت این کشور هشدار دادند افرادی که قرنطینه شهرها را نادیده بگیرند، بازداشت خواهند شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / شیوع کرونا در فرانسه / فرانسه و انگلیس
فرانسه تهدید کرد مانع ورود شهروندان انگلیسی می‌شود
به گزارش فارس، «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه، تهدید کرد اگر انگلیس رویکرد محکمی در قبال شیوع ویروس کرونا اتخاذ نکند، شهروندان این کشور اجازه ورود به خاک فرانسه را نخواهند داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / فرانسه / کرونا / اولیویر وران
ممکن است شیوع کرونا در فرانسه تا ۱۲ روز آینده فروکش کند
ایلنا: وزیر سلامت فرانسه گفت که می‌توان امیدوار بود شیوع ویروس کرونا در این کشور در حدود هشت الی ۱۲ روز آینده فروکش کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / تعطیلی سینماها در فرانسه / شیوع کرونا در فرانسه
فرانسه تمامی رستوران‌ها و سینماها را تعطیل کرد
به گزارش فارس، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه روز شنبه هشدار داد که شیوع ویروس کرونا در این کشور در حال شتاب گرفتن است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / اعتراض جلیقه زردها / شیوع کرونا در فرانسه
کرونا هم مانع ادامه اعتراضات جلیقه زردهای فرانسه نشد
به گزارش فارس، صدها نفر از معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه، موسوم به «جلیقه‌زردها»، با وجود ممنوعیت تجمع در پاریس به دلیل شیوع ویروس کرونا، به خیابان‌های این شهر آمدند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / شیوع کرونا در فرانسه / کرونا
تلفات کرونا در فرانسه به مرز ۵۰ نفر رسید
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، اولیویر وران وزیر بهداشت و سلامت فرانسه روز چهارشنبه گفت: تلفات ویروس کرونا در فرانسه با حدود 50 درصد افزایش به 48 نفر رسیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / شیوع کرونا در فرانسه / وزیر فرهنگ فرانسه
وزیر فرهنگ فرانسه کرونایی شد
منابع خبری از ابتلای وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا خبر دادند اما گفتند که وضعیت وی در حال حاضر پایدار است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / بوروسیا دورتموند / لیگ قهرمانان اروپا / کروناویروس
احتمال برگزاری دیدار پاری سن ژرمن و دورتموند بدون تماشاگر
باتوجه به شیوع کرونا در فرانسه این احتمال وجود دارد که دیدار پاری سن ژرمن برابر دورتموند بدون تماشاگر برگزار شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •