سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
عباس ایروانی
در ۷ ماه نخست ۹۸ در دادگاه‌های مبارزه با فساد چه گذشته است؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
در ۷ ماه نخست ۹۸ در دادگاه‌های مبارزه با فساد چه گذشته است؟
یکی از پرونده‌های مهم و بسیار جنجالی که در همین چند هفته اخیر نهایی شد، پرونده شبنم نعمت‌زاده، فرزند وزیر معروف دولت یازدهم است؛ پرونده‌ای که اخبار مربوط به متهم ردیف اول آن برای افکارعمومی مهم بود.
  علی دیواندری  عباس ایروانی  غلامحسین اسماعیلی  قوه قضاییه  سازمان مجاهدین خلق  رسول کوهپایه‌زاده  محمدرضا نعمت‌زاده  شبنم نعمت زاده  دادگاه مفاسد اقتصادی
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اقتصادی
پاسخ مدیر عامل شرکت عظام به خبر منتشره در الف 
به دنبال انتشار اظهارات نماینده محترم دادستان درباره پرونده آقای عباس ایروانی وی با ارسال توضیحاتی خواستار انتشار آن طبق قانون مطبوعات شد که متن جوابیه در ادامه می‌آید.
  عباس ایروانی  گروه عظام  گروه قطعه سازی عظام
هاشمی طبا: دولت ابرقدرت نیست/ قطعه سازان به کشور خدمت کرده اند
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
هاشمی طبا: دولت ابرقدرت نیست/ قطعه سازان به کشور خدمت کرده اند
درکنار فشارهای اقتصادی اما فضای کسب و کار صنعت خودرو این روزها، با چالش های دیگری روبرست، مدیران عامل 2 خودروساز بزرگ کشور بازداشت شده اند و عباس ایروانی مالک گروه قطعه سازی عظام که آن را بزرگترین قطعه سازان ایران می دانند این روزها در دادگاه پاسخگوی اتهامات است.
  خودرو  خودروسازان  سید مصطفی هاشمی طبا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
«ایروانی» پول بیت‏المال برای تولید داخل را صرف واردات قطعات چینی می‌کرد
نماینده دادستان تهران در پرونده گروه عظام، گفت: اقدامات گروه عظام باعث شد برخی خودروهای تولیدی چند دهه قبل به واسطه سودی که این‌ها از واردات قطعات می‌بردند همچنان از خط تولید خارج نشوند.به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، اخیرا یکی از روزنامه‌ها، ادعایی در مورد گروه عظام مطرح کرده است مبنی بر اینکه این گروه در تولید ۱۴ خودرو داخل کشور نقش مستقیم داشته که تقریبا ۴ مورد آن‌ها جزو خودرو‌های پرتیراژ کشور هستند.این ادعا در حالی مطرح شد که متهم ردیف اول این پرونده یعنی عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید‏کننده قطعات خودرو) متهم به افساد فی‏الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان‏یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان است.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده رسیدگی …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
نماینده دادستان در پرونده گروه عظام:
ایروانی پول بیت المال را برای تولید داخل می‌گرفت، اما صرف واردات قطعات چینی می‌کرداخیرا یکی از روزنامه‌ها، ادعایی در مورد گروه عظام مطرح کرده است مبنی بر اینکه این گروه در تولید ۱۴ خودرو داخل کشور نقش مستقیم داشته که تقریبا ۴ مورد آن‌ها جزوخودرو‌های پر تیراژ کشور هستند. این ادعا در حالی مطرح شد که متهم ردیف اول این پرونده یعنی عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان است.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده رسیدگی به اتهامات گروه عظام، در واکنش به ادعا‌های مطرح شده در رابطه با نقش عباس ایروانی در تولید تصریح کرد: عباس ایروانی تعداد محدودی کارگاه …
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سیاسی
اختلاف دولت و قوه قضائیه بر سر برخورد با "مفاسد اقتصادی"
اختلافات دولت و قوه قضائیه درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حالی رسانه ای شده است که دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی همچنان در جریان است و در هفته های اخیر دادگاه یکی از جنجالی ترین پرونده‌ها یعنی گروه قطعه سازی "عظام" برگزار شده است. عباس ایروانی مدیرعامل هلدینگ عظام متهم ردیف اول این پرونده است.
  سیاست  دولت  قوه قضائیه  مفاسد اقتصادی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
مواظب پاهایت باش و از ایروانی نترس!
پنجمین جلسه محاکمه گروه عظام به‌اتهام قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی روز گذشته به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. قاضی در این جلسه از دادگاه چندین‌بار از روغنی‌ها، متهم ردیف سوم پرونده عظام خواست که بدون ترس از ایروانی، به سؤال‌های وی پاسخ بگوید. عباس ایروانی به‌عنوان مدیر گروه عظام و متهم ردیف اول پرونده در این دادگاه حضور دارد؛ او متهم به قاچاق قطعات خودرو به میزان بیش از ۷۶۴میلیون دلار است و به گفته نماینده دادستان، رقم …
خودروسازی ملی ایران با قطعات چینی!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / فیلم
خودروسازی ملی ایران با قطعات چینی!
گروه عظام، گروهی است که قرار بود، تولیدکننده قطعات خودرو باشد اما حالا به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو پای میز محاکمه آمده. نماینده دادستان در جلسه دادگاه، رقم سودی که عباس ایروانی و گروهش با دست اندازی به بیت المال به دست آورده اند را چهار هزار میلیارد تومان اعلام کرد. اعضای این گروه روی قطعات قاچاق، نام ایران را به عنوان کشور سازنده، می نوشتند و به دست مردم و خودروسازان می دادند. این گزارش را درباره خودروسازی ایرانی با قطعات چینی می‌بینید؛ خودروسازی که به بهانه تولید داخلی، سال‌هاست مانع از دسترسی مردم ایران به خودرو خارجی ارزان و به روز شده و بی‌کیفیت‌ترین خودروها را به مصرف کننده تحمیل کرده است.
فیلم: دست اندازی ۴۰۰۰ میلیاردی به بیت المال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اقتصادی
فیلم: دست اندازی ۴۰۰۰ میلیاردی به بیت المال
گروه عظام، گروهی است که قرار بود، تولیدکننده قطعات خودرو باشد اما حالا به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو پای میز محاکمه آمده. نماینده دادستان در جلسه دادگاه، رقم سودی که عباس ایروانی و گروهش با دست اندازی به بیت المال به دست آورده اند را ۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. اعضای این گروه روی قطعات قاچاق، نام ایران را به عنوان کشور سازنده، می نوشتند و به دست مردم و خودروسازان می دادند.
  تهران  خودرو  فساد اقتصادی  دادگاه ایروانی  کالای قاچاق
قاضی صلواتی خطاب به متهم روغنی‌ها: از ایروانی نترس و حقیقت را بگو| تمام جلسات بازجویی فیلمبرداری شده| متهم: در زمان بازجویی تحت فشار بودم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / سیاسی
قاضی صلواتی خطاب به متهم روغنی‌ها: از ایروانی نترس و حقیقت را بگو| تمام جلسات بازجویی فیلمبرداری شده| متهم: در زمان بازجویی تحت فشار بودم
پنجمین جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به...
  گروه عظام  قاچاق قطعات خودرو  قاضی صلواتی  عباس ایروانی
از ایروانی نترس و حقایق را بیان کن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
از ایروانی نترس و حقایق را بیان کن
تهران- ایرنا- رئیس دادگاه رسیدگی کننده به پرونده گروه عظام از مرتضی روغنی ها متهم ردیف سوم خواست تا درباره اقرارهای خود در بازپرسی سخن بگوید و گفت: من به شما نصیحت می کنم از عباس ایروانی (متهم ردیف اول) ترسی نداشته باشید و فقط از خدا بترسید اگر چه ایروانی هزینه وکلای شما را هم پرداخت کرده است.
  قوه قضاییه  ابوالقاسم صلواتی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
تقلب ضایع در دادگاه
آفتاب یزد – گروه شبکه: روز یکشنبه دادگاه رسیدگی به اتهام متهمان پرونده قطعه‌سازان گروه عظام بود اما تصویری از این دادگاه منتشر شد که بسیار مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. ماجرای این تصویر این بود که زمانی که نماینده دادستان از رفیعی یکی از متهمان این پرونده درباره اینکه چرا کالای وارداتی خود را به جای بند ۹ قانون، ذیل بند ۶ معرفی کرده، سوال کرد، رفیعی مشغول توضیح شد. در همین زمان بود که عباس ایروانی متهم ردیف اول این پرونده که کنار تریبون اخذ دفاعیات از متهم نشسته بود، با پای خود به پای رفیعی زد و به نوعی به او «خط داد» تا اظهاراتش را اصلاح کند. البته این کار ایروانی از چشم قاضی صلواتی دور نماند و او ضمن تقدیر از رسانه‌ها بابت توجه به این موضوع، محل استقرار عباس ایروانی و رفیعی …
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / سیاسی
تصاویر| جلسه محاکمه عباس ایروانی و همدستانش
جلسه محاکمه عباس ایروانی صبح دوشنبه ۱۵ مهر 1398 برگزار شد.
  عباس ایروانی  گروه عظام  قاچاق قطعات خودرو
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / سیاسی
همه چیز درباره عباس ایروانی، متهم ۴۰۰۰ میلیارد تومانی
عباس ایروانی که دادگاه او را به دست‌درازی به ۴۰۰۰ میلیارد تومان از اموال بیت‌المال متهم کرده، کیست؟ کسی که ادعا شده با ایجاد شبکه گسترده‌ای از ارتباطات فاسد و رشوه، قطعات چینی را به نام تولید داخل به خودروسازها فروخته است.
  عباس ایروانی  هلدینگ عظام
خط دادن به سبک ایروانی!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ / اجتماعی
خط دادن به سبک ایروانی!
دیروز سومین جلسه دادگاه گروه عظام به اتهام قاچاق قطعات خودرو برگزار شد. در جلسات قبل کیفرخواست قرائت شده و متهم ردیف اول، عباس ایروانی به دفاع از خود پرداخته بود.در این جلسه به اتهامات رفیعی، متهم ردیف دوم پرداخته شد.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اجتماعی
واکنش قاضی صلواتی به تقلب رساندن ایروانی در دادگاه + عکس
قاضی صلواتی در ابتدای چهارمین جلسه محاکمه متهمان پرونده گروه عظام، به اقدام دیروز عباس ایروانی در دادگاه واکنش نشان داد.
  امیررضا رفیعی  پرونده عظام خودرو  دادگاه گروه عظام  عباس ایروانی  قاضی صلواتی
از تطمیع مدیران تا بستن قرارداد بنام همسران؛ در سومین جلسه محاکمه گروه عظام چه گذشت؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سیاسی
از تطمیع مدیران تا بستن قرارداد بنام همسران؛ در سومین جلسه محاکمه گروه عظام چه گذشت؟
سومین جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح امروز ۱۴ مهرماه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
  دادگاه گروه عظام  قاچاق قطعات خودرو  عباس ایروانی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سیاسی
در سومین جلسه دادگاه گروه عظام چه گذشت؟
متهم ردیف دوم پرونده گفت: مورد دیگری که در کیفرخواست به عنوان اتهام علیه بنده مطرح شده موضوع ایجاد اسناد خلاف واقع است. در این باره باید بگویم تا پایان سال 95 کلیه سخت افزارها مشترک بوده است و شرکت با توجه به این مزیت تکنولوژیکی تعرفه 5 درصد گرفته است. مشترک بودن این سخت افزارها در صورت جلسه ایران خودرو هم موجود است که اسناد آن در اختیار دادگاه قرار می گیرد.
  عباس ایروانی  گروه عظام  متهم اقتصادی  تصاویر
عکس/ وقتی عباس ایروانی به متهم ردیف دوم پیام می دهد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / سیاسی
عکس/ وقتی عباس ایروانی به متهم ردیف دوم پیام می دهد
از جمله نکات جالب توجه در دادگاه امروز، زمانی بود که نماینده دادستان از رفیعی درباره اینکه چرا کالای وارداتی خود را بجای بند 9 قانون، ذیل بند 6 معرفی کرده، سوال کرد و رفیعی نیز مشغول توضیح شد. در این هنگام بود که عباس ایروانی که کنار تریبون اخذ دفاعیات از متهم نشسته بود، با پای خود به رفیعی زد و به نوعی به او «خط داد» تا اظهاراتش را اصلاح کند.
بدهکاران طلبکار
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / ...
بدهکاران طلبکار
«در این ٣٠ سال فعالیت، باعث‌رونق اقتصادی شدم و خداوند شاهد است که در این سال‌ها برای دور زدن تحریم‌ها چه رشادت‌ها که به خرج ندادم». اینها بخشی از صحبت‌های عباس ایروانی متهم گروه عظام است.
  عباس ایروانی
جدال عباس ایروانی با قاضی صلواتی: زحمتی که من برای کشور کشیده‌ام هیچ کس نکشیده است!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سیاسی
جدال عباس ایروانی با قاضی صلواتی: زحمتی که من برای کشور کشیده‌ام هیچ کس نکشیده است!
متهم ایروانی گفت: به هیچ عنوان مسئولیت با من نیست، هزار کار در مجموعه ما رخ می دهد که من خبر ندارم. در مجموعه بزرگ نمی شود...
  عباس ایرانی  گروه عظام  قاضی صلواتی  قاچاق قطعات خودرو
عباس ایروانی: هیچ قاچاقی انجام نشده؛ این‌ها همه حرف است اگر سند دارید ارائه دهید/ قاضی صلواتی: مراقب اظهارات خود باشید
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
عباس ایروانی: هیچ قاچاقی انجام نشده؛ این‌ها همه حرف است اگر سند دارید ارائه دهید/ قاضی صلواتی: مراقب اظهارات خود باشید
این پرونده ۷ متهم دارد؛ متهم ردیف اول عباس ایروانی فرزند رضا، مدیر گروه عظام، تولید کننده قطعات خودور متهم است به: افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / سیاسی
عباس ایروانی، متهم ۷۶۴ میلیون دلاری کیست؟+عکس
فساد ۷۶۴ میلیون دلاری در کنار بدهی ۳ هزار میلیارد تومانی و پرداخت‌های رشوه به مسئولان از جمله اتهامات مردی است که برای بسیاری از مردم ناشناخته مانده است.
  عباس ایروانی  پرونده قاچاقچیان قطعات خودرو  شرکت عظام
رد پای «خاوری» در یک فساد مالی دیگر
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ / اجتماعی
رد پای «خاوری» در یک فساد مالی دیگر
جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.این پرونده هفت متهم دارد؛ متهم ردیف اول عباس ایروانی فرزند رضا، مدیر گروه عظام، تولید‌کننده قطعات خودور متهم است به افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان 764میلیون و 37هزار و 425 دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
هدیه ایروانی به خاوری برای اخذ تسهیلات
نماینده دادستان تهران گفت: عباس ایروانی اظهار داشته که در قبال دریافت تسهیلات هدایایی را به شریفی مدیر عامل اسبق بانک مسکن و خاوری مدیرعامل اسبق بانک ملی پرداخت کرده است.
رد پای خاوری در یک فساد مالی دیگر |  دست‌اندازی ۴ هزار میلیاردی ایروانی به بیت‌المال
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
رد پای خاوری در یک فساد مالی دیگر | دست‌اندازی ۴ هزار میلیاردی ایروانی به بیت‌المال
همشهری آنلاین: نماینده دادستان گفت: عباس ایروانی در ۱۰ سال گذشته ۴ هزار میلیارد تومان به بیت‌المال دست‌اندازی کرده است.
رونمایی از تازه‌ترین سلطان فساد و قاچاق؛ مرد تسهیلات سه هزار میلیاردی و قاچاق ۷۰۰ میلیون دلاری!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
رونمایی از تازه‌ترین سلطان فساد و قاچاق؛ مرد تسهیلات سه هزار میلیاردی و قاچاق ۷۰۰ میلیون دلاری!
امروز اولین جلسه دادگاه متهمان گروه عظام و عباس ایروانی برگزار شد. دامنه فعالیت این گروه که یکی از بزرگترین قطعه سازان کشور محسوب می‌شود از قطعه سازی تا کار‌های فرهنگی گسترده است. عباس ایروانی مدیر این شرکت متهم است که با همکاری برخی از مدیران بانکی بدون ارائه وثیقه معتبر مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده و به اتهام افساد فی الارض محاکمه می‌شود.
هدیه ایروانی به خاوری برای اخذ تسهیلات/شرکت‌های ایروانی سالانه ۴۰۰ میلیارد از خودروسازها می‌گرفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
هدیه ایروانی به خاوری برای اخذ تسهیلات/شرکت‌های ایروانی سالانه ۴۰۰ میلیارد از خودروسازها می‌گرفت
نماینده دادستان تهران گفت: عباس ایروانی اظهار داشته که در قبال دریافت تسهیلات هدایایی را به شریفی مدیر عامل اسبق بانک مسکن و خاوری مدیرعامل اسبق بانک ملی پرداخت کرده است.
دست‌اندازی ۴هزارمیلیاردی عباس ایروانی به بیت‌المال/ پرداخت رشوه به شبکه گمرک
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
دست‌اندازی ۴هزارمیلیاردی عباس ایروانی به بیت‌المال/ پرداخت رشوه به شبکه گمرک
نماینده دادستان گفت: عباس ایروانی در ده سال گذشته ۴هزار میلیارد تومان به بیت‌المال دست‌اندازی کرده است.
سرکرده گروه عظام ۴ هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
سرکرده گروه عظام ۴ هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است
نماینده دادستان تهران با تشریح اتهامات گروه معروف به عظام در قاچاق و واردات قطعات خودرو گفت: عباس ایروانی از متهمان این پرونده طی ۱۰ سال بیش از چهار هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است.
  دادگاه ایروانی  قوه قضاییه