سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس
دولت لایحه‌ جدیدی درباره افزایش تعداد نمایندگان ارائه نکرده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور / شورای نگهبان / مجلس یازدهم / دولت / قانون اساسی / محمدجواد کولیوند / دولت دوازدهم
دولت لایحه‌ جدیدی درباره افزایش تعداد نمایندگان ارائه نکرده است
 تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: دولت در نامه خود به مجلس یازدهم درباره لوایح به لایحه افزایش تعداد نمایندگان اشاره‌ای نکرده و اگر طرحی دراین خصوص به مجلس ارائه شود باید بار مالی آن مد نظر قرار گیرد.
لایحه جامع انتخابات از اسفند ۹۷ به قوه مقننه ارائه شده و در مجلس موجود است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / وزارت کشور / طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس / لایحه جامع انتخابات
لایحه جامع انتخابات از اسفند ۹۷ به قوه مقننه ارائه شده و در مجلس موجود است
 قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس ادعای مطرح شده در خصوص اینکه لایحه جامع انتخابات به کمیسیون امور داخلی کشور نیامده است، را فاقد وجاهت قانونی دانست.
نامه وزیر کشور به رئیس مجلس درباره لایحه جامع انتخابات
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / وزارت کشور / وزارت کشور / انتخابات / وزیر کشور / مجلس
نامه وزیر کشور به رئیس مجلس درباره لایحه جامع انتخابات
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس اعلام کرد که نامه ای رسمی به امضای وزیر کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مساله لایحه جامع انتخابات ارسال شده است.
نامه‌نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / انتخابات / رئیس مجلس / رئیس مجلس شورای اسلامی / لایحه / وزیر کشور
نامه‌نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس
اقتصاد نیوز : قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس اعلام کرد که نامه ای رسمی به امضای وزیر کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مساله لایحه جامع انتخابات ارسال شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
اصلاح قانون انتخابات مناقشه جدید دولت و مجلس
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: وزارت کشور لایحه جامع انتخابات را با رویکرد تجمیع قوانین متعدد انتخاباتی و تحقق عدالت انتخاباتی تدوین کرده است.
کولیوند: وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / انتخابات / انتخابات ریتست جمهوری / تغییر انتخابات / وزارت کشور
کولیوند: وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ندارد
شفقنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ، پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه این طرح ندارد. اینا نوشت: کولیوند در خصوص نقش وزارت کشور...
وزارت کشور: نقشی در تدوین طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نداریم / کمیسیون امور داخلی مجلس از ما دعوت کرده بود؛ ما نیز شرکت و نظرات خود را مطرح کردیم / نظر ما این است که مجلس لایحه جامع انتخابات را بررسی کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
وزارت کشور: نقشی در تدوین طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نداریم / کمیسیون امور داخلی مجلس از ما دعوت کرده بود؛ ما نیز شرکت و نظرات خود را مطرح کردیم / نظر ما این است که مجلس لایحه جامع انتخابات …
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت : وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ندارد و نظر این وزارت بررسی لایحه جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی است.
کولیوند: نظر وزارت کشور بررسی لایحه جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وزارت کشور / محمدجواد کولیوند
کولیوند: نظر وزارت کشور بررسی لایحه جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی است
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ندارد.
توصیه انتخاباتی وزارت کشور به نمایندگان مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وزارت کشور / اصلاح قانون انتخابات / مجلس یازدهم
توصیه انتخاباتی وزارت کشور به نمایندگان مجلس
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و وزارت کشور نقشی در تدوین و تهیه این طرح ندارد.
استیضاح‌های پرتعداد در مجلس یازدهم، در انتظار وزرای دولت روحانی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس یازدهم / استیضاح
استیضاح‌های پرتعداد در مجلس یازدهم، در انتظار وزرای دولت روحانی است؟
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: اکنون در مجلس یازدهم فقط استیضاح وزیر کشور مطرح نیست، استیضاح وزرای دیگر هم در میان است و نمایندگان قدری رنگ و لعاب آن را زیاد می‌کنند.
جوابیه قائم مقام وزیر کشور در خصوص اظهارات نماینده گرمسار
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / وزیر کشور
جوابیه قائم مقام وزیر کشور در خصوص اظهارات نماینده گرمسار
ایلنا: عضو هیأت رئیسه مجلس جوابیه قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در خصوص اظهارات نماینده گرمسار را قرائت کرد.
محل اقامت اجباری محکومان صرفاً براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / وزارت کشور / قوه قضاییه / محمدجواد کولیوند
محل اقامت اجباری محکومان صرفاً براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود
تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس با بیان اینکه وزارت کشور نقشی در تعیین محل اقامت اجباری محکومان ندارد، گفت: محل اقامت اجباری محکومان صرفا براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / مجلس شورای اسلامی / پسماند / مجلس / دولت
اهتمام دولت و مجلس در رفع معضل پسماند جدی است
تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها گفت: امیدواریم با تصویب لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیر دولتی و با همکاری مجلس و دولت بتوان اقدامات ارزشمندی در مدیریت پسماند کشور انجام داد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / دولت دوازدهم / سلمان سامانی / وزارت کشور
مشوق‌های قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده است
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: مشوق‌های قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد شده است و سرمایه‌گذاری در موضوع تبدیل پسماند به انرژی به یکی از پربازده ترین فعالیت‌ها تبدیل خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
معافیت سرمایه‌گذاری در تبدیل پسماند به انرژی از پرداخت مالیات
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها از معافیت سرمایه‌گذاری در تبدیل پسماند به انرژی از پرداخت مالیات خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور
هدف لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی تبدیل زباله به انرژی است
تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت کشور گفت: مهمترین رویکرد در لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی، تبدیل زباله به انرژی است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
انتخابات مجلس بر اساس اصلاحیه خرداد ماه ۹۵ برگزار می‌شود
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها با بیان اینکه آخرین اصلاحیه قانون انتخابات مجلس مربوط به خردادماه ۹۵ است، گفت: انتخابات مجلس بر اساس اصلاحیه خرداد ماه ۹۵ برگزار می‌شود.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی روز چهارشنبه در همایش فرمانداران سراسر کشور اظهار کرد: در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس برخی مفاد از جلمه شرایط تبلیغات انتخابات و میزان حد نصاب آرا و‌… تغییر یافته است که نقش فرمانداران در اجرای مفاد این قانون بسیار مهم است.سامانی از فرمانداران خواست با مطالعه دقیق قانون انتخابات مجلس اشراف کامل بر تمام مواد آن داشته باشند.سامانی تسلط فرمانداران بر قانون را امری مهم در برگزاری انتخابات عنوان کرد و با اشاره به ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس گفت: طبق این ماده …
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
وزارت کشور هیچگاه یک طرف مناقشه نبوده است
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها گفت: وزارت کشور در این دولت هیچ‌گاه یک طرف مناقشه نبوده است و استانداران و فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان و شهرستان باید با نگاه پدرانه موضوعات و مسائل را در راستاى توسعه كشور حل و فصل کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
سامانی درگذشت نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس را تسلیت گفت
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها در پیامی درگذشت مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / دهیاری ها / مجلس / دولت / شهرداری ها / وزارت کشور / مالیات
معافیت دهیاری ها از پرداخت مالیات، هدیه دولت و مجلس است
تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها با بیان اینکه دهیاری ها از پرداخت مالیات معاف شدند، گفت: تحقق این مهم هدیه بزرگ دولت و مجلس شورای اسلامی به ۳۷ هزار و ۴۸ دهیاری کشور خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها گفت: دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس مخالف بوده و معتقد است که این کار باید از طریق لایحه دولت انجام شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
افزایش نمایندگان مجلس باید از مسیر لایحه دولت دنبال شود/ با کلیات طرح مخالف هستیم
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها در صحن علنی مجلس گفت: برای افزایش ۲۰ نماینده مجلس نیز دولت لایحه ای را در سنوات گذشته تقدیم کرد، اما این لايحه با مخالفت مجلس مواجه شد لذا در حال حاضر هم معتقدیم این کار باید از طریق لایحه دولت انجام شود بنابراین با کلیات این طرح مخالف هستیم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
دستور وزیر کشور برای انتصاب زنان در سمت معاون استاندار
سخنگوی وزارت کشور گفت: با دستور وزیر کشور مقرر شد در ساختار جدید استانداری‌ها برای انتصاب معاون توسعه مدیریت و منابع، حتی‌الامکان از زنان توانمند و شایسته استفاده شود.به گزارش ایسنا، سید سلمان سامانی در تشریح جلسه شورای معاونین وزارت کشور که صبح روز شنبه ٢٨ اردیبهشت‌ ماه به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه گزارشی از روند ضابطه‌مند کردن انتصاب مدیران وزارت کشور و استانداری‌ها در دولت تدبیر و امید توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع ارائه شد.قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها افزود: بر اساس این گزارش انتصاب زنان در سمت‌های مدیریتی وزارت کشور در دولت تدبیر و امید ۲۷ درصد و جوانان ۶۷ درصد رشد داشته است.سامانی بیان کرد: با دستور وزیر کشور مقرر شد که در ساختار …
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
سامانی: راهبرد وزارت کشور، نقش‌آفرینی حداکثری احزاب در انتخابات است
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها گفت: راهبرد و هدف وزارت کشور در قانون جدید احزاب این است که نظام انتخاباتی را با نقش‌آفرینی حداکثری احزاب پیش ببریم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
دغدغه ورود منابع مالی نامشخص در انتخابات در حد قابل قبولی کاهش می‌یابد
سخنگو و قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها گفت: با تصویب احکامی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، دغدغه‌های ورود منابع مالی نامشخص در انتخابات در حد قابل قبولی کاهش می‌یابد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
تامین اعتبار قیر رایگان برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها با اشاره به مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۹۸ کل کشور گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند (هـ) تبصره 1 این لایحه درباره نحوه و میزان تخصیص قیر رایگان به دستگاه مختلف را پس از انجام اصلاحاتی به تصویب رساندند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •