شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
لیست اصولگرایان در قم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو حضور پیدا می‌کند
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهای‏شان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود.غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات98 چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. احمدی‌نژادی‌ها، قالیبافی‏ها، پایداری‌ها و اصولگرایان معتدل از جمله آنان هستند.وی در ادامه خاطر‏نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهای‏شان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. …
ثبت نام اعضای احتمالی لیست دوم اصولگرایان قم در انتخابات مجلس
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / سیاسی
ثبت نام اعضای احتمالی لیست دوم اصولگرایان قم در انتخابات مجلس
ایلنا: مدیرکل ارشاد قم در دولت احمد‌ی‌نژاد و مشاور شهردار سابق قم با حضور در فرمانداری قم کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی شدند.
  اصولگرایان  انتخابات مجلس 98
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
حضور یا عدم حضور «لاریجانی» و «قالیباف» در انتخابات مشخص نیست
بحث سرلیستی اصولگرایان و حضور افراد شاخص در انتخابات پیش‌ رو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این جریان سیاسی است. با اینکه تا انتخابات فرصت چندانی باقی نمانده است، همچنان مشخص نیست که چه کسی سرلیست اصولگرایان خواهد شد و درنهایت مواجهه این جریان سیاسی با تندروها و جبهه پایداری چگونه خواهد بود؟ با اینکه اسم علی لاریجانی اخیرا از لیست اصولگرایان قم خط خورده بود و بسیاری سرلیست شدن قالیباف را در این جریان احتمال می‌دادند، حالا یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که هنوز کاندیداتوری علی لاریجانی، محمدرضا باهنر، محمدباقر قالیباف و اسماعیل جلیلی مشخص نیست.به گزارش ایسنا، محسن کوهکن در واکنش به اظهارنظرهایی مبنی بر عدم کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات مجلس آینده اظهار کرد: اظهارنظرهایی از جنس حضور یا عدم …
ابهام بر سر یک لیست جنجالی منتسب به اصولگرایان/پایداری در هماهنگی با چه کسانی لیست سه نفره منتشر کرد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
ابهام بر سر یک لیست جنجالی منتسب به اصولگرایان/پایداری در هماهنگی با چه کسانی لیست سه نفره منتشر کرد؟
چندی پیش احمد امیرآبادی، از لیستی رونمایی کرد که بنا به گفته او لیست جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس بود و نام خودش، ذوالنوری و زاکانی در آن بود. جبهه ای که برخی اعضای آن می گویند از چند و چون بسته شدن این لیست بی اطلاع هستند.
  جبهه پایداری  اصولگرایان  انتخابات مجلس یازدهم
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
بازیِ انتخاباتی فرزندان مصباح‌یزدی در قم
اما شوک اصلی به جریان اصولگرا همان روزی وارد شد که مهدی امیرآبادی، نماینده قم و از اعضای باقیمانده این جبهه در پارلمان از لیستی رونمایی کرد که بنا به گفته او لیست جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس بود. لیستی که نام خودش، ذوالنوری و از همه جالبتر علیرضا زاکانی در آن گنجانده شده بود.
  مصباح یزدی  انتخابات مجلس
مخالفت موتلفه با لیست انتخاباتی جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان قم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
مخالفت موتلفه با لیست انتخاباتی جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان قم
دبیر حزب موتلفه استان قم گفت: لیستی که به نام اصولگرایان قم از سوی یکی از نمایندگان این شهر اعلام شده را حاصل جمع بندی جبهه‌ متعلق به وی و نه نظر جمع نیروهای انقلاب اسلامی استان قم می‌دانیم؛ زیرا که هنوز ائتلافی جامع از نیروهای انقلابی در قم شکل نگرفته است.
  انتخابات 98  اصولگرایان  حزب موتلفه اسلامی  انتخابات مجلس یازدهم  جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان قم
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
واکنش عضو فراکسیون ولایی به بستن لیست انتخاباتی اصولگرایان در قم: اشتباه استزاتژیک است
عضو فراکسیون ولایی مجلس به انتشار لیست شورای هماهنگی اصولگرایان در قم و نامزدی علیرضا زاکانی برای انتخابات مجلس واکنش نشان داد.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / سیاسی
پاسخ لاریجانی به گمانه‌زنی‌ها درباره عدم کاندیداتوریش در انتخابات مجلس
یکی از نمایندگان نزدیک به علی لاریجانی با اشاره به جلسه اخیر خود با وی نکاتی درباره تصمیمات انتخاباتی آقای علی لاریجانی مطرح کرد.
  انتخابات 98  انتخابات مجلس  علی لاریجانی  لیست اصولگرایان در قم
حاشیه‌سازی‌های رییس کمیسیون امنیت ملی؛ هدف ذوالنوری چیست؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / سیاسی
حاشیه‌سازی‌های رییس کمیسیون امنیت ملی؛ هدف ذوالنوری چیست؟
برخی گمانه زنی‌ها درباره ادبیات تند ذوالنوری به وضعیت متزلزل او در قم برای قرار گرفتن در لیست اصولگرایان حکایت دارد. هرچند که اعلام شده است ذوالنور در لیست قرار دارد، اما اگر قرار باشد در این لیست تغییری ایجاد شود او کاندیدای اصلی این تغییر است.
  سیاست  مجتبی ذوالنور  قم  انتخابات  حسن روحانی
کاندیدای قم ؛ یک نفر از آن طرف دنیا
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سیاسی
کاندیدای قم ؛ یک نفر از آن طرف دنیا
آیت‌الله مسعودی خمینی از اعضای جامعه مدرسین در واکنش به لیست سه‌نفره اصولگرایان برای انتخابات مجلس گفت: «من نمی‌دانم چطور آقای لاریجانی که ۱۲ سال نماینده قم و رئیس مجلس بوده، کنار گذاشته می‌شود و فردی که اصلا مشخص نیست یک کتاب منطق را خوانده یا نه به مجلس راه پیدا کند.»
پنج نکته مهم درباره لیست اصولگرایان در قم
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سیاسی
پنج نکته مهم درباره لیست اصولگرایان در قم
این پایان کار اصولگرایان در قم نخواهد بود. احتمال اینکه لیست‌های بیشتری از سوی این جریان در شهر قم منتشر شود فراوان است. خصوصا با توجه به حذف جبهه پایداری و نادیده گرفتن جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تنظیم لیست نهایی. حتی عده‌ای می‌گویند این لیست نیز ممکن است دچار تغییر شود. در همین رابطه شایعاتی مبنی بر موقعیت متزلزل ذوالنور در لیست قم به گوش می‌رسد.
  سیاست  اصولگرایان  قم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سیاسی
روایتی از پشت پرده توزیع شبنامه علیه روحانی توسط ذوالنوری
فرید مدرسی توییتی را درباره نگرانی مجتبی ذوالنوری نسبت به حذف از لیست اصولگرایان در قم منتشر کرد.
  مجتبی ذوالنور  حسن روحانی  شبنامه
استراتژی لاریجانی؛ صبر توام با غافلگیری
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ / سیاسی
استراتژی لاریجانی؛ صبر توام با غافلگیری
خیلی‌ از جریانات اصولگرا و دلواپس خوش ندارند که بار دیگر علی لاریجانی را در انتخابات مجلس مشاهده کنند و به همین جهت به هر اقدامی دست می‌زنند تا به این هدف خود دست یابند. انتشار لیست 3 نفره قم نیز نشان از این عزم اصولگرایان دارد. گرچه لاریجانی سیاستمدار باهوشی است و می‌داند کجا به چه عملکردی رو بیاورد پس چندان عجله‌ای برای کنش سیاسی ندارد. از این جهت آنهایی که روزگار لاریجانی را سرآمده تصور می‌کنند در اشتباهند چرا که او نشان داده در هر شرایطی می‌تواند خود را نشان دهد و در جایگاه خاص خود قرار گیرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
‌قالیباف اعلام کرد کاندیدای مجلس نمی‌شود
در حالی که برخی رسانه‌ها خبر از قطعی شدن نامزدی محمد باقر قالیباف داده و اعلام کرده بودند او در‌صورت حضور سرلیست احتمالی اصولگرایان در تهران خواهد بود، نایب رئیس مجلس در خبری اعلام کرده است که عضو مجمع تشخیص مصلحت قصدی برای شرکت در انتخابات ندارد.به گزارش تسنیم، عبدالرضا مصری نایب رئییس مجلس خبر از ملاقات خود با محمدباقر قالیباف داده و درباره این دیدار گفته است: طی دیداری که روز گذشته با دکتر قالیباف داشتم درباره اخبار مطرح شده درباره نامزدی‌اش در انتخابات سوال کردم که ایشان با برشمردن برخی دغدغه‌ها و نکات و مسائل پیرامون شرایط جاری اعلام کرد که قصدی برای حضور در این انتخابات ندارد.هفته گذشته بعد از اعلام حضور احتمالی قالیباف در انتخابات مجلس برخی چهره‌های اصولگرا از این حضور استقبال کرده و …
ویدیو / بازی سرنوشت / آینده سیاسی لاریجانی به کدام سو می‌رود؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
ویدیو / بازی سرنوشت / آینده سیاسی لاریجانی به کدام سو می‌رود؟
یک نماینده اصولگرای قم تایید کرده که اصولگرایان برای انتخابات مجلس، نام علی لاریجانی ا در لیست خود قرار نداده اند. کمی بعد شایعاتی در مورد عدم شرکت لاریجانی در انتخابات شنیده شد. همزمان برخی اطرافیان لاریجانی فعالیت های جدید را در پیش گرفته اند. ماجرا چیست و سرنوشت لاریجانی در سیاست ایران چگونه خواهد بود؟
فهرست قم و ابهامات حضور مدرسین و معتدلین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
فهرست قم و ابهامات حضور مدرسین و معتدلین
تهران-ایرنا- فهرست قم، نخستین لیست رقابتی اصولگرایان برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس یازدهم است که با حضور سه کاندیدا از طیف‌های رادیکال اصولگرا، غیبت کاندیدای معتدل این جریان و ابهامات موجود درباره مصلحت سنجی و مشورت‌گیری با نهاد سنتی و معتبری چون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بسته و خبرساز شد.
  علی لاریجانی  قم  اصولگرایان  جبهه پایداری  جامعه روحانیت مبارز
رقبای جامعه مدرسین در قم، لیست انتخاباتی خواهند داد؟/اصولگرا…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
رقبای جامعه مدرسین در قم، لیست انتخاباتی خواهند داد؟/اصولگرا…
حجت الاسلام محسن غرویان از اساتید حوزه علمیه قم، درباره لیستی که از شورای هماهنگی اصولگرایان قم بیرون آمده است می‌گوید: هنوز درباره اشخاص و افراد لیست‌ها در قم به طور قطع نمی‌توان صحبت کرد و این‌ها حذف و اضافه زیاد خواهند داشت و بستگی به شرایط روزهای آینده دارد.
  محسن غرویان  علی لاریجانی  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  اصولگرایان  علیرضا زاکانی  جبهه پایداری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
مهره‌های سوخته پاستور در اندیشه بهارستان
الهام برخوردارپنجشنبه هفته گذشته زمانی که مشخص شد علی لاریجانی، از فهرست انتخاباتی اصولگرایان قم خط خورده و به نوعی حذف شده است؛ کاملا مشخص شد که تندروهای جریان اصولگرایی بالاخره سهم خود را گرفتند و گویا قرار است در این دوره از انتخابات سازوکار و نقشه راه انتخاباتی اصولگرایی را در دست بگیرند، طیفی که همیشه یکی از موانع بزرگ ائتلاف درونی این جناح سیاسی بوده است. هرچند گفته شده است که خود لاریجانی هم تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارد و گویا لباس ریاست مجلس دیگر برای او تنگ شده است و چشم به انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 را دارد. اصولگرایان با توجه به عدم همگرایی و وحدت طیف‌های خود هیچ‌گاه نتوانسته است به یک ائتلاف درونی دست یابد، بنابراین چاره کار را تقسیم کار و سهم دیدند. چرا که به نظر می‌رسد در …
زاکانی؛ «کاندیدایِ پروازی» جبهه پایداری در انتخابات مجلس ۹۸
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / سیاسی
زاکانی؛ «کاندیدایِ پروازی» جبهه پایداری در انتخابات مجلس ۹۸
انتخاب زاکانی به عنوان یکی از کاندیداهای انتخاباتی اصولگرایان در قم پای حرف و حدیث‌های زیادی را درباره وضعیت لیست انتخاباتی اصولگرایان در قم و سکوت جامعه مدرسین مطرح کرده است.
  علیرضا زاکانی  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  رقابت انتخاباتی  جبهه پایداری
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / سیاسی
ادامه حیات سیاسی لاریجانی چه می‌شود؟
روز گذشته لیست اصولگرایان برای شهر قم منتشر شد در حالی‌که مانند مجلس نهم نام علی لاریجانی رئیس مجلس در این فهرست به چشم نمی‌خورد. گزارشی درباره وضعیت فعلی لاریجانی را می‌خوانید.
  اصولگرایان  انتخابات مجلس  علی لاریجانی
لاریجانی مقابل پایداری‌ها
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ / سیاسی
لاریجانی مقابل پایداری‌ها
شهر قم از ابتدای انقلاب تاکنون کانون توجهات مختلف به‌خصوص در عرصه سیاست و قدرت بوده و انتخابات به‌خصوص در حوزه مجلس در این شهر از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. پس از اتفاقاتی که میان طیف علی لاریجانی، اصولگریان و جبهه پایداری افتاد گویا قرار است که این بار شاهد رویارویی دو لیست با محوریت لاریجانی و اصولگرایان در قم باشیم که حمایت جامعتین در قم سرنوشت آنها را مشخص خواهد کرد. هرچند که اصولگرایان رضایت دادند دراین انتخابات از نامزدهای اهل قم بگذرند و در کنار مجتبی ذوالنور و احمدامیرآبادی از علیرضازاکانی برای پر کردن لیست خود استفاده کنند.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
نماینده مردم قم: لیست انتخاباتی اصول‌گرایان قم بدون علی لاریجانی بسته شد
نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه‌ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه‌ای ارائه نکرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
تلاش تندروها برای حذف لاریجانی
الهام برخورداراصولگرایان ناکام وحدت درونی این روزها مدعی آن شده‌اند که نتوانستند در عمل این وحدت را حفظ کنند و حرکات‌شان برای حذف یکدیگر استارت خورده است و اولین قربانی این رقابت درونی علی لاریجانی بود. مخالفت‌ها و تخریب‌های این ایام برخی اصولگرایان تندرو علیه لاریجانی‌ها و به‌خصوص علی لاریجانی بالاخره نتیجه داد و او را مجبور کرد که قید قم را بزند. هر‌چند پیش از این گعده‌ای شکل گرفته بود که هر اصولگرایی که با دولت همراهی یا همکاری داشته را حذف کنند. او که از مجلس هشتم تاکنون از سوی مردم قم به عنوان نماینده به مجلس راه پیدا کرده و کرسی ریاست را نیز در اختیار داشته است، حالا ایام به گونه‌ای برای او پیش رفته است که این بار در انتخابات اسفندماه 98 از قم معرفی نخواهد شد و علیرضا زاکانی از طیف تندرو …
حذف علی لاریجانی از لیست انتخاباتی اصولگرایان در قم / احتمال کاندیداتوری زاکانی از قم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / سیاسی
حذف علی لاریجانی از لیست انتخاباتی اصولگرایان در قم / احتمال کاندیداتوری زاکانی از قم
نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه‌ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه‌ای ارائه نکرد.
جزئیات انتخاب زاکانی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از شهر قم /سهم بالای پایداری‌ها در لیست انتخاباتی قم /چرا نبویان انصراف داد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / سیاسی
جزئیات انتخاب زاکانی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از شهر قم /سهم بالای پایداری‌ها در لیست انتخاباتی قم /چرا نبویان انصراف داد؟
فارس نوشت: نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد.
  مجلس شورای اسلامی  علی لاریجانی  اصولگرایان
جزئیات نحوه انتخاب «زاکانی» برای حضور در لیست انتخاباتی قم/ رزومه ای از «لاریجانی» خواسته نشد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / سیاسی
جزئیات نحوه انتخاب «زاکانی» برای حضور در لیست انتخاباتی قم/ رزومه ای از «لاریجانی» خواسته نشد
نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه‌ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه‌ای ارائه نکرد.
لیست انتخاباتی اصولگرایان برای قم و چند نکته
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سیاسی
لیست انتخاباتی اصولگرایان برای قم و چند نکته
در نهایت اصولگرایان قم تصمیم گرفتند به حضور یک روحانی یعنی مجتبی ذوالنوری در لیست سه نفره خود بسنده کنند. اما این بخش از خبر، در نگاه همگان، اهمیت خواهد یافت که؛ اصولگرایان قم تا پیش از انتخابات قبلی مجلس، به حسب حفظ ظاهر هم که بود، برای دادن لیست انتخاباتی خود صبر می‌کردند تا نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و لیست انتخاباتی این تشکل مهم حوزوی ارائه شود اما گفته شده در این انتخابات، بدون توجه به لیست جامعه مدرسین، لیست شورای هماهنگی اصولگرایان قم نهایی شده است.
چرا شورای اصولگرایان قم به این سه نام رسید؛ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سیاسی
چرا شورای اصولگرایان قم به این سه نام رسید؛ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی
شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم، بعد از بررسی گزینه‌های مختلف برای پر کردن لیست سه‌نفره خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی به سه نام رسید؛ علیرضا زاکانی، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنور.
واکنش ذوالنوری به احتمال حضور زاکانی در لیست اصولگرایان قم با وجود داشتن پرونده
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سیاسی
واکنش ذوالنوری به احتمال حضور زاکانی در لیست اصولگرایان قم با وجود داشتن پرونده
برنا نوشت: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: لیست شورای هماهنگی اصولگرایان قم هنوز تکمیل نشده است و احتمال تغییرات وجود دارد.
  مجتبی ذوالنور  علیرضا زاکانی